مبارزه با دولت ترامپ و نتانیاهو تا آخرین نفس

گروه جهان الف،   3980529029

ایلهان عمر و رشیده طلیب دو نماینده دموکرات و مسلمان کنگره آمریکا بر مبارزه با دولت فعلی آمریکا و دولت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تا آخرین نفس تأکید کردند.

به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، به نقل از تلویزیون الجزیره، دو نماینده دموکرات و مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا بر مبارزه با دولت فعلی آمریکا و دولت بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی تا آخرین نفس تأکید کردند.

ایلهان عمر و رشیده طلیب دو نماینده دموکرات و مسلمان مجلس نمایندگان آمریکا در نشست خبری مشترک در شهر سنت پل در ایالت مینیسوتا به مخالفت رژیم صهیونیستی با سفر آن‌ها به سرزمین‌های اشغالی واکنش نشان دادند.

ایلهان عمر در این نشست خبری گفت: «ما با دولت فعلی آمریکا و دولت سرکوبگر و ظالم نتانیاهو تا آخرین نفس مبارزه خواهیم کرد.»

نماینده دموکرات آمریکایی گفت: «در صورتی که فلسطینی‌ها خواهان برخورداری از کمک‌های ما باشند، اسرائیل باید این حق را برای آنان قائل باشد. جلوگیری از سفر ما به اسرائیل (سرزمین‌های اشغالی) , تلاش یک متحد آمریکا برای اعمال فشار علیه ما به منظور جلوگیری از انجام مأموریت مان است. امکان ندارد به ترامپ و نتانیاهو اجازه دهیم در پنهان کردن چهره واقعی و خشونت بار رژیم اشغالگر موفق شوند. من برای سفر به سرزمین‌های اشغالی و دیدار با نمایندگان کنست و اعضای سازمان‌های جامعه مدنی برنامه ریزی کرده بودم.»

رشیده طلیب نیز در این نشست گفت: «تاریخ در حال تکرار شدن است، چرا که پیشتر نیز آفریقای جنوبی یکی از اعضای کنگره آمریکا را از سفر به این کشور در زمان حکومت رژیم آپارتاید در این کشور منع کرد. هدف همه ما از سفر به سرزمین‌های اشغالی سؤال از مردم بیت لحم درباره پیامد‌های منفی دیوار حائل بر زندگی آنان است. جلوگیری از سفر ما به سرزمین‌های اشغالی، تلاش برای مخفی نگه داشتن چهره واقعی رژیم اشغالگر و اقدامات غیر انسانی آن در حق مردم فلسطین است.»

راشده طالب عضو مسلمان کنگره آمریکا گفت: «نتانیاهو به دستور ترامپ از سفر ما به اسرائیل جلوگیری کرد.»

طالب گفت: «تمام کاری که من می‌توانم به عنوان یک نوه برای مادربزرگ خود که تحت اشغالگری و در سرزمین‌های اشغالی زندگی می‌کند، انجام دهم این است که واقعیت‌ها را برای همگان بیان کنم. معلمان من در دیترویت به من آموختند که تنها با اقدامات انسانی می‌توان با درد ناشی از سرکوب مقابله کرد.»

وی افزود: «تمامی کاری که من به عنوان یک نوه می‌توانم به مادربزرگ خود و فلسطینی‌ها انجام دهم این است که با سرکوب گری مقابله کنیم. من می‌دانم که هم آن‌ها شایسته زندگی با شرافت هستند. همه آن‌ها شایستگی زندگی در صلح را دارند. متاسفانه نتانیاهو به دستور ترامپ این فرصت را از ما گرفته است.»

طالب گفت: «من با خانواده خود صحبت کرده ام. من مادربزرگ مهربانی دارم. او می‌گوید که من می‌توانم آرزوی او را عملی کنم. او می‌گوید که من می‌توانم او را آزاد کنم. من به عنوان یک عضو کنگره نه تنها خواهان دیدار با مادربزرگ خود بلکه دیدار با فلسطینی‌ها ونهاد‌های اسرائیلی بودم و معتقدم که مادربزرگم شایسته بهترین‌ها را دارد.»

ایلهان عمر عضو مسلمان کنگره هم گفت: «تصمیم نتانیاهو برای جلوگیری از ورود من باید به اعضای کنگره اعلام شود. اما زمانی که موضوع فلسطینی‌ها مطرح می‌شود این نوع سیاست دولت وی است. هر زمانی که فردی از موضوع اشغال گری انتقاد می‌کند وی با او مقابله می‌کند. دولت ترامپ از سیاست‌های نتانیاهو حمایت می‌کند. سیاست وی در جهت سرکوب کردن آزادی بیان افراد، آزادی نهاد‌ها و آزادی هرگونه تحرک و جنبش مردمی و جمعی است.»

وی افزود: «این تنها نظرات من نیست. این نظرات کارشناسان مختلف است. آن‌ها از این موضوع حمایت می‌کنند. ما می‌دانیم که دونالد ترامپ به دنبال ایجاد اختلاف بین مسلمانان و یهودیان آمریکایی است. او از این موضوع بهره برداری می‌کند. من از ابراز همبستگی بسیاری از همکاران خود در کنگره تشکر می‌کنم. من از اعضای کنگره می‌خواهم که از سفر به اسرائیل خودداری کنند تا من و رشیده بدون هیچ پیش شرطی اجازه سفر به آنجا داده شود.»

ایلهان عمر گفت: «من به عنوان یک قانونگذار معتقدم که ما باید واقعیت‌های موجود در آنجا را از نزدیک ببینیم. ما این وظیفه را داریم که بر اقدامات دولت خود نظارت کنیم. ما بر روی موضوع صرف شدن میلیارد‌ها دلار از پول کشورمان در اسرائیل نظارت کنیم. من همکاران خود را تشویق می‌کنم که به اسرائیل سفر کنند و با مردم در آنجا دیدار کنند و مواردی را که من و راشده خواهان مشاهده آن‌ها بودیم از نزدیک مشاهده کنند.»

نماینده آمریکایی افزود: «ما نمی‌توانیم اجازه دهیم که ترامپ و نتانیاهو در پنهان کردن واقعیت‌های اشغالگری موفق شوند. من از همه شما می‌خواهم که به اسرائیل بروید، زیرا اشغالگری موضوعی واقعی است. جلوگیری از ورود اعضای کنگره به اسرائیل نمی‌تواند این واقعیت را پنهان کند. ما باید همراه همدیگر به این موضوع پایان دهیم.»

عناوین مرتبط

پربحث‌های دیروز

 1. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

 2. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

 3. یک پیشنهاد به وزارت بهداشت درباره آمار فوتی‌های کرونا 

 4. عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: قرنطینه را شروع نکنیم این ویروس سونامی‌وار پیش می‌رود

 5. اختصاص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی به خودروها در کمیسیون تلفیق

 6. همتی: تلاش بانک مرکزی "تأمین ثبات و آرامش بازارهای پول و ارز" است

 7. روحانی: کرونا نباید به سلاح دشمنان برای به تعطیلی کشاندن کار و تولید تبدیل شود/ آمریکا به فکر هزاران کشته آنفلوآنزا در کشور خودشان باشد/ هیچ تصمیمی برای قرنطینه مطرح نیست

 8. بیانیه دولت و ادامه ماجرای FATF/ امیدواری کرباسچی به نمایندگان جوان مجلس یازدهم/ برنامه اصولگرایان برای تعامل با دولت در مجلس آینده چیست؟

 9. ترکیه در سوریه چه می خواهد؟

 10. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا به ۱۳۹ نفر افزایش یافت/ شمار فوت‌شدگان به ۱۹ نفر رسید

 11. ربیعی: علائم کرونا ندارم؛ برای احتیاط تست دادم

 12. ضدعفونی شهر ووهان چین با امکانات ویژه

 13. کمبود امکانات برای مقابله با کرونا در امریکا 

 14. نشریه محافظه کاران آمریکایی: دروغ گویی بولتون ایران وآمریکا را در آستانه جنگ قرار داد

 15. نامه میرسلیم به نمایندگان مجلس: بی‌برنامگی و زدوبند در مجلس یازدهم جایی نخواهد داشت

 16. بیانیه دولت درباره تصمیم FATF در مورد ایران

 17. ما و کسانی که به مجلس می‌فرستیم...

پربحث‌های هفته

 1. درباره کاهش مشارکت مردم در انتخابات مجلس

 2. چه کسانی در انتخابات مجلس شرکت نکردند 

 3. نتایج رسمی اولیه از شمارش آرای تهران / صدرنشینی قالیباف؛ با بیش از ۱۱۴۵۳۵۰ رای

 4. چرا می‌گویند ویروس کرونا سلاح بیولوژیک آمریکا است؟!

 5. یک بازنده مطلق و یک برنده با نمره ناپلئونی در تهران

 6. عصبانیت فتاح از سوال مجری تلویزیون درباره آزادراه تهران-شمال

 7. لطفا از پرسش‌های مردم عصبانی نشوید...

 8. رژیم‌های منطقه با کرونا ویروس چه می‌کنند؟!

 9. چرا به چنین نامزدهایی رای می‌دهیم؟

 10. اعلام میزان آرای نامزدهای انتخابات مجلس از تهران +جدول

 11. سید محمد خاتمی در انتخابات شرکت کرد

 12. تایید ابتلای سه مورد جدید به کروناویروس در کشور

 13. تاجگردون برای سومین بار به مجلس راه یافت

 14. آخرین اخبار از کرونا/گزینه‌های ریاست مجلس یازدهم/ تحلیل فیاض از تفاوت مجلس لاریجانی با قالیباف/ توکلی: نمایندگان هدف دام شبکه‌های سازمان یافته فساد و تباهی‌اند

 15. احمد توکلی خطاب به نمایندگان منتخب: با پیوستن به پویش مجلس ضدفساد و شفاف از بروز فسادهای احتمالی جلوگیری کنید

 16. یک پیشنهاد به وزارت بهداشت درباره آمار فوتی‌های کرونا 

 17. روزنه‌های روابط ایران و غرب و افسانه پتروس فداکار هلندی‌ها !

 18. پیروزی فهرست وحدت با سرلیستی قالیباف در تهران/ انتقاد تند قوچانی از عارف/كرونا سياسی نيست

 19. عضو هیئت‌علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی: قرنطینه را شروع نکنیم این ویروس سونامی‌وار پیش می‌رود

 20. کمترین میزان مشارکت در انتخابات مجلس مربوط به کدام دولت‌هاست؟

 21. حریرچی (معاون وزیر بهداشت) کرونا گرفت

 22. وزیر بهداشت: از ۲۸۵ مورد مشکوک به کرونا فقط نتیجه آزمایش ۱۸ نفر مثبت بوده است

 23. علل کاهش مشارکت مردم در انتخابات/ منشا کرونا در ایران مشخص شد/ از اصولگرایان در مجلس چه انتظاری می‌رود؟

 24. سخنگوی وزارت بهداشت: کرونا در کشور در حال مهار و مدیریت است/ افزایش مراکز تشخیص بیماری در کشور

 25. اختصاص ۶۰ لیتر بنزین نوروزی به خودروها در کمیسیون تلفیق

آخرین عناوین