صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

محمدصادق کلبادی، گروه سیاسی،   3980526120 ۳۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

حال و روز نقد در سرزمین ما خوب نیست. نقد که نه، بیشتر نق است تا آن نقد راستین.  نقد خوب است اما برای دیگری ! کور خود هستیم و بینای دیگران ! خدا نکند سریال و برنامه یا مستندی ساخته شود و بخشی از حقیقت را به تصویر بکشد آن وقت است که صدای رسانه های حامی یک جریان بلند می‌شود و به زبان طعنه و کنایه و همان هجو گویی های معروف ما ایرانیان نقد نقاد را به سخره می گیرند و با تیغ خصم بر آن می تازند از سوی دیگر سخنگویان جریان نقد شده از پس و پیش با همان ادبیات، فقط کمی فاخرتر شروع به تکذیب و تخریب نقد و ناقد می‌کنند یا در بهترین حالت ناقدان را به رعایت مصلحت و سکوت دعوت می‌کنند حال آنکه به قول  شریعتی « هیچ مصلحتی بالاتر از حقیقت نیست». یا به قول شهید بهشتی که از چهره های برجسته مکتبی و انقلابی و فقاهت شیعه بود: «هیچ حکومتی تحت هیچ عنوانی، شرایط فوق العاده و غیرعادی و... حق ندارد آزادی انتقاد از رهبران را از مردم بگیرد، این دگم است...»

بر رسانه‌ها و مطبوعه‌های حامی جریان ها که حرجی نیست... اگرچه آنها نیز همچون مسولان و بسیاری از صاحبان قلم و تریبون خود را مدافع نقد می نامند اما به واقع نقد خوب است ولی برای جناح رقیب. سالها است که به بهانه های مختلف همچون مصلحت نیست و منافع ملی در خطر است و مسائلی از این دست چشم بر بسیاری حقایق بستیم و از قضا نتیجه ای حاصل نشد جز آنکه امروز شاهد باز شدن زخم ها و دمل هایی باشیم از فساد و رانت و سر بر آوردن آقازاده های رانتی و دادگاه های رسیدگی به مفاسد آنها. نام‌هایشان یکی پس از دیگری افشا می شود و دادگاه هایشان تیتر یک رسانه ها . شهرک ها و ویلاهای اشرافی چون باستی هیلز لواسان و پروژه های عظیم اقتصادی و ملکی را با همان روش های مرسوم رانتی می سازند و تصاحب می کنند و این روزها در دادگاه ها در کنار متهمان دیگر که لباس زندان به تن دارند حاضر می شوند اما با کت و شلوار و لباس رسمی! آیا نقد درون گفتمانی و نقد خود و جریان خود خلاف مصلحت است یا رویش قارچ گونه مفاسد و آقازاده های رانتی زیر چتر سکوت مصلحت آمیز؟ گویی برای بسیاری از این جریان ها  منافع فردی، گروهی و جناحی ارجح است بر هزینه ریزش سرمایه های اجتماعی نظام و حتی جناح سیاسی منسوب به آن.

هرچند نمیتوان یک سویه به قاضی رفت و شیوه و آداب نقد و نقادی را از یاد برد . چه بسیارند نقد هایی که به واقع نق هستند و آمیخته با اغراض جناحی و حتی فردی. تعریف نقد اصیل خود منظومه ای بلند را می طلبد و بحثی جدا اما هیچ نقدی صادقانه تر از آن نیست که انسان در برابر آینه بایستد و خود بر خویشتن خویش نظاره کند و پیش از دیگری خود به حال خویش نظر افکند هرچند به اینجا که می‌رسم می‌بینم انسان اگر دچار نارسیسیت و خود حق پنداری و خودشیفتگی باشد آنچه در آیینه می بیند چیزی نیست جز حسن و زیبایی؛ کمی واقع بین باشد از آینه ایراد می‌گیرد و از کنارش عبور می‌کند یا احتمالا آن را می‌شکند.

عده ای همه چیز را با خط کش های جناحی می‌سنجند و با نگاه صفر و صدی به مسائل نظر می‌کنند. قریب به یک ماه از پخش یک سریال جنجالی از صداوسیما گذشته است و مطمئنا بسیاری از مسولان منتقد آن را ندیده اند و همچنین اهالی رسانه، چرا که مشغله کاری مجالی برای تماشای سریال برای آنها باقی نمی گذارد. اما همچنان برای کنایه و طعنه به رقیب سیاسی از نام آن استفاده می‌کنند حال آنکه نه می شود منکر وجود حوادثی شد که آنجا روایت شد و نه می شود مهر تایید زد بر هرآنچه که روایت شد. البته پای منافع فردی که در میان باشد یعنی همان فامیل زادگانی که به لطف رشد زیر سایه رانت و خانواده ای با ژن خوب صاحب مناصب و پست های حتی من در آوردی شده باشند، شاید حمله مناسب ترین دفاع باشد.

هرچه در اطراف خود و رسانه های به ظاهر مستقل نظر می اندازیم استقلال به معنای واقعی را نمی بینیم. باز  هم گلی به گوشه جمال آن ها که جهت گیری سیاسی خود را انکار نمی کنند. همه چیز آمیخته با درصدی وابستگی است، خواه وابستگی جناحی باشد خواه منافع فردی . در این شرایط نه کسی نقادی دیگری را بر می‌تابد و نه نقد از خود را . مسولان هم که خود با همین فرهنگ نقادی موجود رشد کرده اند؛ در عمل نقد را پس می زنند و در حرف آن را پیش می کشند و به استقبالش می روند. و اینگونه است که ما بجای بزرگداشت و نکوداشت فعالان سیاسی و اقتصادی باید شاهد برگزاری دادگاه رسیدگی به تخلفاتشان باشیم! 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۵۵۵۴۲۰۶:۴۶:۰۳ ۱۳۹۸/۵/۲۸
همین شلوغ نکردن و صدایش را در می‌آورید و ....پدر این کشور را در بخش فساد دراورده ...در دنیا یکی از اهرم های قوی مبارزه با فساد رسانه ها هستند ...
ناشناس۱۰۵۵۸۲۰۱۰:۱۰:۲۹ ۱۳۹۸/۵/۲۸
هر کس به هر نحو مانع انتقاد شود باید فورا انفصال دائمی از مشاغل دولتی شاملش شود و بعد محاکمه شود. ظرف دو سال کشور گلستان میشه. به همین راحتی.
پویا۱۰۵۵۹۱۲۱۰:۵۱:۱۲ ۱۳۹۸/۵/۲۸
اهرم مبارزه با "فساد رسانه ها" چه کسانی هستند؟
ناشناس۱۰۵۶۰۶۶۱۱:۴۷:۱۳ ۱۳۹۸/۵/۲۸
خود رسانه ها همه که فاسد نیستند
علی۱۰۵۶۲۱۳۱۲:۵۳:۴۰ ۱۳۹۸/۵/۲۸
خود رسانه ها و قوانین ضد تراست که از جمع شدن منابع خبری در دست یک گروه خاص جلوگیری می کنه
ناشناس۱۰۵۶۲۱۹۱۲:۵۵:۰۵ ۱۳۹۸/۵/۲۸
بازار آزاد، رسانه دورغ گو رفته رفته طرفداراش کم می شه! خیلی راحت!
ناشناس۱۰۵۵۶۱۷۰۸:۱۸:۲۷ ۱۳۹۸/۵/۲۸
وقتی پای منافع مادی در میان باشد، چشم ها کور، گوش ها کر و زبان ها لال می شوند.
آریابان۱۰۵۶۰۵۵۱۱:۴۴:۳۵ ۱۳۹۸/۵/۲۸
" همه برابرند ، بعضی ها برابر ترند " !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۱۰۵۵۶۴۸۰۸:۳۵:۱۶ ۱۳۹۸/۵/۲۸
مطلب منو یاد بستن ۲۳ روزنامه توسط مرتضوی انداخت که صدای هیچ کس هم ذر نیومد.
ناشناس۱۰۵۵۷۹۷۰۹:۵۷:۵۳ ۱۳۹۸/۵/۲۸
دستور بود! برای اینکه صاحبان قدرت و صد البته ثروت احساس خطر کردند.
ناشناس۱۰۵۵۹۷۳۱۱:۱۲:۱۶ ۱۳۹۸/۵/۲۸
تنها کار درستش همون بود - بیت المال را از دست مشتی مفت خور نجات داد
ناشناس۱۰۵۶۰۴۸۱۱:۴۲:۵۱ ۱۳۹۸/۵/۲۸
اره یا بستن مطبوعات بیت المال و البته ۱۰۰۰ برابر بیشتر به جیب یک سری آقازاده ریخته شد.
ناشناس۱۰۵۵۶۸۲۰۸:۵۴:۲۴ ۱۳۹۸/۵/۲۸
قانون اساسی یک بازنگری اساسی لازم داره.
ناشناس۱۰۵۵۸۵۴۱۰:۲۳:۰۲ ۱۳۹۸/۵/۲۸
قانون فعلی واقعا ناکارا است
ناشناس۱۰۵۶۱۸۴۱۲:۴۰:۳۱ ۱۳۹۸/۵/۲۸
قانون اساسی مشکل نداره دوست عزیز..مجری قانون مشکل داره ک اجرا نمیکنه
ناشناس۱۰۵۶۳۷۶۱۴:۱۲:۳۸ ۱۳۹۸/۵/۲۸
عزیزم قانون ما تو خیلی زمینه ها مشکل داره تا اصلاح نشه همین هست.
ناشناس۱۰۵۵۶۹۰۰۸:۵۷:۱۹ ۱۳۹۸/۵/۲۸
به قول شهید بهشتی که از چهره های برجسته مکتبی و انقلابی و فقاهت شیعه بود: «هیچ حکومتی تحت هیچ عنوانی، شرایط فوق العاده و غیرعادی و... حق ندارد آزادی انتقاد از رهبران را از مردم بگیرد، این دگم است...»
علی 671۱۰۵۵۷۲۶۰۹:۱۸:۴۵ ۱۳۹۸/۵/۲۸
تا همین چند سال پیش ما دادگاه را برای دزدها از مغازه ها یا خانه ها یا فوقش دعوا های خانوادگی یا قلدری می دیدیم .مسائل بیشتر تجاوز و حق خوری بود آن هم در گروه کوچک و دیدگاه قاضی هم به همین ها ختم می شد یا اختلاف خانوادگی یا دعوا و کتک کاری یا برادری حق خواهرانش را از ارث پدری خورده بود .ولی در این شش سال یک دفعه ورق چنان برگشت که آن مسائل به قدر کوچک شده اند که در دادگاه ها راجع به آنها دیگر صحبتی نمی شود و رسانه ها همش از اختلاس های میلیاردی از کله گنده ها و حاکمان و نفوذی ها می گویند .دیگر کلاس دادگاه های ما خیلی خیلی بالا رفته بطوریکه قاضی اگر پرونده ای خانوادگی جلوش قرار گیرد فوری دستور سازش صادر کرده و طرفین به دنبال حل کار خود می روند و قاضی انتظار پرونده مایه دار می گردد
کریم۱۰۵۶۰۹۶۱۲:۰۶:۱۶ ۱۳۹۸/۵/۲۸
شک نداشته باش که این فسادها از سالیان قبل وجود داشته ولی اجازه بیان آنها به هیچکس داده نمی شد. این چیزی که الان سر برآورده حاصل سالها فساد پنهانه. ولی هرگاه کسی خواسته حرفی بزند به نام مصلحت نظام، تودهنی خورده.
ناشناس۱۰۵۵۷۴۳۰۹:۲۵:۲۳ ۱۳۹۸/۵/۲۸
اینکه همه جناحی برخورد می کنند رو خوب گفتی، مثلا همین متن که تیکه میندازه به دولتی ها به خاطر اظهاراتشون در باره سریال گاندو!!!! همونطور که تو متن گفته شد انتقاد خوبه ولی از حناح دیگه!!!!!!
ناشناس۱۰۵۵۷۷۲۰۹:۴۳:۰۲ ۱۳۹۸/۵/۲۸
نمونه اش اقای لاریجانی و اقای یزدی هر کدام دیگری را به سکوت دعوت میکنه که اگر مخزن الاسرارشون وا شه خطر ناک میشه آقایون چی میدونن پنهون میکنن در حالی که کارشون بازگویی حقیقه؟ مردم کجای این کشور هستن چقدر میتونن برای جلوگیری از فساد و رانت فریاد بزنن با چه تریبون و رسانه ای کجا صاحبان قدرت به مردم جواب پس دادن میلیاردها تون بیت المال را با یه لیوان اب سر میکشن اخرش یا راهی فرنگ میشن یا در دادگاه جریمه معلوم نیست سرمایه بر باد رفته چطوری به مردم بر میگرده
س.علی۱۰۵۶۱۹۲۱۲:۴۳:۱۸ ۱۳۹۸/۵/۲۸
خیلی جالبه که آقای لاریجانی ده سال رییس قوه قضاییه بوده و تخلفات آقایون رو فقط توی سینه نگه داشته،وای برما.
محسن۱۰۵۵۸۰۵۱۰:۰۲:۳۲ ۱۳۹۸/۵/۲۸
باید مانند کشورهای موفق برای مبارزه با فساد برنامه ریزی و اجرا داشته باشیم مانند بازرسی و نظارت موثر عکس العمل سریع به نتایج بازرسی ها و نظارت ها شفافیت و آزادی رسانه ها حمایت و تقدیر از افشاء کنندگان فساد اقتصادی از بیت المال برخورد قضایی شدید و سریع برخورد قضایی شدید و سریع با ذی نفعان (خانواده مفسد) و مطلعان از فساد اقتصادی
ناشناس۱۰۵۵۸۴۷۱۰:۲۰:۴۷ ۱۳۹۸/۵/۲۸
عکسی که گذاشتی رو خیلی دوست دارم.
علی۱۰۵۵۸۵۸۱۰:۲۴:۲۶ ۱۳۹۸/۵/۲۸
قانون هست. کسی عمل نمی کند . همه به دنبال منافع خودشان هستند . قانون را با تبانی با پول و رشوه با ... دور می زنند
ناشناس۱۰۵۶۲۴۰۱۳:۰۱:۳۵ ۱۳۹۸/۵/۲۸
قانون اجرا نمیشه چون قانون اساسی ناکارآمد هست. قوه ی قضاییه هم شاکی هست، هم قاضی، هم مسئول زندان، هم مسئول رسیدگی به خودش! قوه ی مجریه هیچ ابزار کنترلی ندارد.
ناشناس۱۰۵۵۸۷۴۱۰:۳۱:۳۴ ۱۳۹۸/۵/۲۸
قوه قضاييه در دوره رياست قبلي إفشاء گر فساد را محكوم به زندان كرد نمونه اش إفشاء گري در مورد شهر داري وزمينهاي نجومي كه افشاگرش به زندان افتادولي رياست فعلي مي گويد به إفشاء گر فساد پاداش هم بدهيدحاكميت بايد ضامن ازادي مردم باشد
ناشناس۱۰۵۵۸۸۵۱۰:۳۷:۲۰ ۱۳۹۸/۵/۲۸
دو چیز دشمن فساد و مفسد است: ١- شفافیت ٢- افشاگری هر کس که با این دو در هر پوششی مشکل دارد، ریگی در کفش دارد.
کریم۱۰۵۶۱۰۵۱۲:۰۸:۵۷ ۱۳۹۸/۵/۲۸
هرگاه مصلحت مردم و مملکت برهمه مصلحت ها پیشی بگیرد، آنوقت می توان شاهد کشوری عزیز و بدور از فسادهای اینگونه بود.
ناشناس۱۰۵۶۲۵۱۱۳:۰۷:۵۳ ۱۳۹۸/۵/۲۸
جمله 《 صدایش را در نیاورید ، مصلحت نیست ! 》 اصلی ترین علت گسترش وحشتناک ‌فساد اقصادی و اجتماعی و ارتشاء و رانت و ............... در تمام این سالها ( بوده ، هست ، خواهد بود )

پربحث‌های اخیر

 1. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 2. پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

 3. ربیعی: تحریم‌ها را می‌توان دور زد، اما جامعه را نمی‌توان دور زد/ پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

 4. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 5. قالیباف: کلید روحانی قلابی است؛ دنبال کلید واقعی باشید/ ریشه اصلی فساد، ضعف و ناکارآمدی در شیوه اداره است

 6. آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره‌هایی که برای ثبت‌نام آمدند/ حاشیه‌ها و تصاویر

 7. فرار مالیاتی پزشکان و وکلا معادل نیمی از یارانه نقدی

 8. جزئیات تازه از ماجرای هبه ۲۶۰ میلیارد تومانی به داماد آقای وزیر

 9. تصویری از «مسعود سلیمانی» بعد از آزادی

 10. در انتظار ثبت نام

 11. قیمت سکه و طلا در بازار / یورو و پوند گران شدند + جدول

 12. محمدحسین لطیفی: از سلبریتی‌ها چند برابر دیگران مالیات بگیرید/ اعتراض دارم به اداهای اپوزیسیونی بازیگران!

 13. مطلوب مردم آری، مطلوب سیاستمداران خیر

 14. کاهش قابل‌توجه مصرف بنزین سوپر در کشور

 15. صحبت‌های رئیس جهاد دانشگاهی درباره دعوای روحانی و رحیم‌پور ازغدی

 16. شهردار تهران: خبر فروش صندلی اتوبوس غلط است

 17. «عارف» کاندیدای مجلس یازدهم نمی‌شود

 18. چگونه رمز دوم یکبار مصرف را فعال کنیم؟

 19. فشار دفتر رئیس‌جمهور به نهادی نظارتی برای لغو جرائم شرکت‌های متخلف

 20. قالیباف پس از اعلام حضور در انتخابات مجلس: هم وغم خود را وادار کردن دولت به کار در زمان باقیمانده قرار می دهم

 21. ربایش ۲ خانم و دختر ۴ ساله توسط سارقان خشن

 22. مصطفی دنیزلی اخراج شد!

 23. افزایش نرخ ارز ۴۲۰۰ تومانی به ۴۵۰۰ تومان برای سال۹۹

پربحث‌های دیروز

 1. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 2. تجمع پراکنده و ساختارشکنانه در چند دانشگاه تهران

 3. پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

 4. نیویورک تایمز: ترامپ، تمسخر در خارج و استیضاح در داخل

 5. ربیعی: تحریم‌ها را می‌توان دور زد، اما جامعه را نمی‌توان دور زد/ پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

 6. ترامپ از ایران تشکر کرد؛ مبادله زندانیان حاصل «یک مذاکره بسیار منصفانه» بود

 7. قالیباف: کلید روحانی قلابی است؛ دنبال کلید واقعی باشید/ ریشه اصلی فساد، ضعف و ناکارآمدی در شیوه اداره است

 8. حضور خانوادگی برای ثبت‌نام در انتخابات

 9. آخرین روز ثبت‌نام از داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره‌هایی که برای ثبت‌نام آمدند/ حاشیه‌ها و تصاویر

 10. فرار مالیاتی پزشکان و وکلا معادل نیمی از یارانه نقدی

 11. جزئیات تازه از ماجرای هبه ۲۶۰ میلیارد تومانی به داماد آقای وزیر

 12. تصویری از «مسعود سلیمانی» بعد از آزادی

 13. در انتظار ثبت نام

 14. قیمت سکه و طلا در بازار / یورو و پوند گران شدند + جدول

 15. محمدحسین لطیفی: از سلبریتی‌ها چند برابر دیگران مالیات بگیرید/ اعتراض دارم به اداهای اپوزیسیونی بازیگران!

 16. بازیگر سینما: موافق پرداخت مالیات هستم/ دولت ما را مقابل مردم قرار ندهد

 17. مطلوب مردم آری، مطلوب سیاستمداران خیر

 18. کاهش قابل‌توجه مصرف بنزین سوپر در کشور

 19. صحبت‌های رئیس جهاد دانشگاهی درباره دعوای روحانی و رحیم‌پور ازغدی

 20. اطلاعیه جدید بانک مرکزی درباره فعال‌سازی «رمز دوم پویا»

 21. شهردار تهران: خبر فروش صندلی اتوبوس غلط است

 22. «عارف» کاندیدای مجلس یازدهم نمی‌شود

 23. چگونه رمز دوم یکبار مصرف را فعال کنیم؟

 24. کدام خانوارها باید منتظر دریافت یارانه بنزین باشند

 25. فشار دفتر رئیس‌جمهور به نهادی نظارتی برای لغو جرائم شرکت‌های متخلف

پربحث‌های هفته

 1. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 2. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 3. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

 4. شوخی گریه‌دار با کودک کار

 5. سعید ملایی تبعه مغولستان شد+عکس

 6. وزیر کشور: یک مقدار افزایش قیمت‌ها،‌ در برابر افزایش قیمت بنزین طبیعی است

 7. ده چیز که برای اولین بار در عربستان باب شد

 8. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 9. علت طولانی بودن روند صدور کارت ملی چیست؟

 10. ترفند کارمند بانک در برابر اغتشاشگران + عکس

 11. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 12. توضیحات رامبد جوان درباره مهاجرت و خندوانه

 13. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 14. ثبت نام کنندگانی که هیج اطلاعاتی از مجلس شورای اسلامی ندارند!!

 15. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 16. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 17. اقتصاددانان خطاب به رئیس‌جمهور: اسامی کارشناسان موافق و اسناد کارشناسی طرح افزایش قیمت بنزین را منتشر کنید

 18. صندلی اتوبوس‌های پایتخت فروشی می‌شود!

 19. خسارت ۱۰۰ هزار میلیارد تومانی زنگنه به کشور

 20. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 21. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

 22. کدخدایی: برخی از وزرا مخالف افزایش قیمت بنزین بودند/موضع مشاور رئیس جمهور درباره کشته شدگان اعتراضات اخیر/ زیباکلام: شرمنده مردمی هستم که با تشویق من به روحانی رای دادند

 23. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 24. آغاز مصادره اموال مقامات فاسد ترکمنستان+ تصاویر

 25. آیا فقط گرانی بنزین «عدالت» را بر قرار می‌کند؟!

پربحث‌های هفته

 1. تبعیض آشکار در اخذ مالیات/ آیا همه هنرمندان باید از پرداخت مالیات معاف می‌شدند؟

 2. شما چه فکر می‌کنید؟ | آشنا: جماعت زیادی از راه مسافرکشی با ماشین شخصی زندگی می‌کنند...

 3. یک عکس؛ یک شرح | «رضا جان انقلاب این طور نیست که تو فهمیده‌ای...»

 4. مطهری: افزایش قیمت بنزین ضروری بود/ اگر شرایط مناسب بود روحانی را استیضاح می‌کردیم/ یک خانه ۵۷۶ متری و یک پژو دارم

 5. داماد رئیس جمهور در انتخابات ثبت نام کرد!

 6. ابطحی: روحانی هویت امنیتی خود را در این روزها نشان داد/ انتقاد منیژه حکمت از معافیت مالیاتی هنرمندان/ آخرین اخبار از حضور جلیلی و قالیباف در انتخابات

 7. ثبت نام کنندگانی که هیج اطلاعاتی از مجلس شورای اسلامی ندارند!!

 8. در نیزارهای ماهشهر چه گذشت؟! / روایتی تازه از وقایع اخیر در بندر ماهشهر

 9. سازمان مبارزه با فساد تشکیل دهید...

 10. «اعتراض»، «آشوب»، «اغتشاش» یا «فتنه»؟ ؛ هر چه بود درسی شد برای عبرت...

 11. سخنان عجیب مطهری درباره طرح افزایش قیمت بنزین/ وقتی یک نهاد نظارتی به نمایندگان هدیه می‌دهد!/ قوچانی: نمی‌توان از کارنامه اصلاح‌طلبان دفاع کرد

 12. کدخدایی: برخی از وزرا مخالف افزایش قیمت بنزین بودند/موضع مشاور رئیس جمهور درباره کشته شدگان اعتراضات اخیر/ زیباکلام: شرمنده مردمی هستم که با تشویق من به روحانی رای دادند

 13. مطهری: عملکرد خوبی در مجلس داشتم/ نیاز زیادی به تبلیغات ندارم

 14. آقای جهانگیری! تجربه دوران هاشمی را فراموش نکنید...

 15. پشیمانیم؛ حرف پرتَکرار حامیان و هواداران رئیس‌جمهور

 16. اعتراضات آبان ماه؛ ضرورت اطلاع‌رسانی سریع‌تر درباره جانباختگان

 17. مطهری: استیضاح روحانی به صلاح نیست/ شفافیت آرا فعلا مضر است/ بیانیه اخیر موسوی را نپسندیدم

 18. رهبر انقلاب: برخی بی‌محابا برای انتخابات مجلس اسم‌نویسی می‌کنند/ اگر توان مدیریتی ندارید، مسئولیت نپذیرید

 19. ربیعی: تحریم‌ها را می‌توان دور زد، اما جامعه را نمی‌توان دور زد/ پس از آبان دیگر نمی‌توان انتخابات را به شیوه سابق برگزار کرد

 20. فیلم| تصاویر ویژه از لیدرهای عملیاتی اغتشاشگران

 21. بازداشت رئیس مستعفی هلال احمر تایید شد

 22. طبیعی بودن افزایش قیمت‌ها به روایت وزیر کشور/ تکذیب سخنان علی مطهری توسط واعظی و ربیعی/توکلی: افزایش قیمت بنزین پس از چند بار تکذیب، فریب مردم بود

 23. چه کسانی دلواپس بازداشت پسر آخوندی هستند؟

 24. احمد توکلی: سال ۹۶ نسبت به طغیان فرودستان هشدار دادم/ تکذيب‌های مکرر زنگنه درباره افزایش قیمت بنزین فريب جامعه بود

 25. پرویز امینی: چهل سال تجربه انتخابات داریم اما در برگزاری تجمعات اعتراضی بی تجربه‌ایم

آخرین عناوین