آقای ترامپ نتوانستید بزنید

محمد صفری،   3980429019 ۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
آقای ترامپ نتوانستید بزنید

آمریکایی‌ها به خاطر ضرباتی که از جمهوری اسلامی ایران خورده اند در صدد تلافی هستند اما به خاطر ضربات گیج کننده ای که دریافت کرده‌اند نمی‌دانند چگونه تلافی کنند.

جمهوری اسلامی ایران با اقتدار نظامی و سیاسی که در منطقه و حتی فرامنطقه ای دارد، توانسته است بدون آن که هزینه زیادی صرف کند، آمریکا را در وضعیت آچمز قرار دهد. تاکنون ضربات ایران به آمریکا در منطقه بر اساس راهبرد تدافعی بوده است که از این پس با هشداری که سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران داده است، این راهبرد به تهاجمی تغییر خواهد یافت.

فرمانده کل سپاه پاسداران که از جزایر سه گانه ایران در خلیج فارس بازدید می‌کرد، گفته است؛ «در صورت خطای دشمن، راهبرد دفاعی ایران به راهبرد تهاجمی تغییر وضعیت می‌دهد.»

سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته «گلوبال‌هاک» با شلیک یک فروند موشک سوم خرداد که ساخت ایران است، یک واکنش دفاعی بود، این پهپاد وارد حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران شده بود و پس از بی توجهی به هشدارهای نیروهای مسلح کشورمان هدف قرار گرفت و سرنگون شد. 

یک ماه از سرنگون کردن پهپاد متجاوز آمریکایی می‌گذرد، واکنش‌های آمریکا چه سیاسیون و چه نظامیان این کشور به اقدام نیروی هوافضای سپاه پاسداران نشان دهنده عمق سرگیجه مقامات ایالات متحده است. هنگامی که قطعات تکه تکه شده این پهپاد به افکار عمومی دنیا نشان داده شد، سطح قدرت و توانایی بالای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در واکنش به کوچکترین تجاوزی را به اثبات رساند.

نیروهای آمریکایی، نیروهای فرامنطقه‌ای هستند که هزاران کیلومتر دورتر از وطن خود در خلیج فارس حضور دارند و این حضور نظامی در منطقه غرب آسیا و دخالت‌هایی که در فرایند امنیت خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز دارند، باعث شده است تا جمهوری اسلامی ایران از قدرت و توانایی نظامی خود برای جلوگیری از ناامن کردن منطقه ای که متعلق به ایران و تحت نظارت و کنترل شدید و دقیق نیروهای مسلح کشورمان قرار دارد، استفاده کند.

این حق برای جمهوری اسلامی ایران محفوظ است تا علاوه بر حراست از تمامیت ارضی کشور، حضور نیروهای بیگانه را در خلیج فارس و تنگه هرمز تحمل نکند، اکنون تنگه هرمز که متعلق به جمهوری اسلامی است، تحت کنترل نیروهای نظامی ایران است و هیچ شناوری بدون نظارت ایران حق عبور از این آبراه را ندارد.

پس از سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی با شلیک یک فروند موشک پدافند هوایی سوم خرداد، آمریکایی‌ها در اندیشه تلافی این واکنش قاطع بوده و هستند.

روز پنج شنبه ترامپ ادعا کرد که یک پهپاد ایران از سوی یک ناو آمریکایی سرنگون شده است. به گفته او این پهپاد سرگرم فیلم برداری و عکس برداری از نام آمریکایی بوده که به خاطر ورود به محدوده خطر، از سوی این ناو سرنگون شده است.

بر فرض که ادعای رئیس جمهور آمریکا درست باشد، تفاوت سرنگون کردن پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی با پهپاد ایرانی در این است که، پهپاد آمریکایی در یک عملیات تجاوزگرانه به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران سرنگون شده و این حق ایران است که از خود مقابل تهدیدات دشمنان دفاع کند، اما پهپاد سرنگون شده ایران براساس ادعای ترامپ، در حریم هوایی که متعلق به آمریکایی‌ها نیست سرنگون شده است.

آمریکا از سرنگونی پهپاد خود همچنان احساس حقارت می‌کند، چرا که این پهپاد بسیار پیشرفته، رادار گریز، دارای سامانه‌های پیشرفته الکترونیکی و جنگال است، ضمن این که از سوی یک هواپیمای سرنشین دار حمایت می‌شده است، هشدارهای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به این دو هواپیما ثبت شده و موجود است، اما آیا نیروهای آمریکایی به پهپاد ایرانی هشدار داده اند؟ در گزارش‌های پنتاگون تاکنون هیچ اشاره ای به این موضوع نشده است، حتی نیروهای تروریستی سنتکام مستقر در خلیج فارس نتوانسته اند از قطعات پهپاد ایرانی عکس و فیلم منتشر کنند تا ادعای خود را به اثبات برسانند.

نیروهای مسلح کشورمان پس از سرنگونی پهپاد گلوباک ‌هاک، قطعات آن را از آب گرفتند و به نمایش گذاشتند.

سپاه پاسداران اعلام کرده است که به زودی تصاویری که پهپاد ادعایی آمریکا از ماو این کشور در منطقه گرفته را منتشر می‌کند که این امر نشان دهنده دروغ آمریکا در سرنگونی آن است.

طبیعی است که آمریکایی‌ها به خاطر شکست در اجرای طرح‌های خود در منطقه علیه جمهوری اسلامی ایران تحت فشارهای روانی شدید قرار داشته باشند، به همین خاطر سعی می‌کنند با یاری از فیلم‌های ‌هالیوودی برای خود پیروزی بسازند در حالی که واقعیت برخلاف آن چیزی است که در ‌هالیوود به تصویر کشیده می‌شود.

اقدام آمریکایی‌ها و رفتاری که ترامپ بر سر پهپاد ایرانی از خود بروز داده به یاد گفتاری از یک فیلم فارسی می‌اندازد که، «حالا ما به همه گفتیم زدیم، شما هم بگین زده، آره خوبیت نداره...!»

اما آمریکایی‌ها هواپیمای مسافربری را با صدها سرنشین زن و مرد، کودک و پیر هدف قرار می‌دهند و آن را یک اشتباه از سوی ناو خود تلقی می‌کنند و به فرمانده آن مدال شجاعت می‌دهند، اما ایران هیچگاه اشتباه نمی‌کند، که اگر قرار بر اشتباه بود، هواپیمای با سرنشین آمریکایی در کنار پهپاد گلوباک‌هاک می‌توانست هدف قرار بگیرد.

منبع: سیاست روز

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

سلام۱۰۰۹۶۹۵۰۸:۳۴:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
ارتش آمریکا توی منطقه شرایط خوفو رجا رو داره. ترس از جنگ به جان سربازان امریکایی افتاده وحشت زد هستند اما می خواهند خود را در افکار عمومی عادی و شجاع نشان دهند
ناشناس۱۰۰۹۸۵۲۱۰:۱۶:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
ان شاء الله به زودی شاهد تقابل کوثر با اف 35 خواهیم بود.
علی۱۰۰۹۷۰۳۰۸:۴۱:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۲۹
سلام بر فرض محال هم که زده باشن این کجا اون کجا پهپاد 300 میلیون دلاری فوق پیشرفته کجا پهپاد ساخت داخل ما کجا منظرم این نیست که بخوام بگم پهپاد ما ناتوان بوده یا ضعیفه ماقیسه میکنم با اولدورمهایی که آمریکایی ها هی میگن ما این و داریم اون و داریم. همش کشکشه همش لاف میزنن
تورم۱۰۱۰۴۱۶۱۴:۳۷:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۲۹
تورم لحظه ای به قیمت پهپاد هم کشید تا دیروز ۲۰۰ میلیون دلار بود شما امروز کردینش ۳۰۰ آقا ماشین های ایرانخودرو نیست که هر روز بره بالا
ناشناس۱۰۱۱۱۹۳۲۱:۵۶:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۲۹
هر پهپادی برای یک کار ساخته میشه و یک قیمتی داره. ارتش آمریکا پهپاد چند ده هزار دلاری هم داره. ما گرانقیمت ترین پهپادشون رو زدیم.
ناشناس۱۰۰۹۷۱۹۰۸:۵۳:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
اره الان می روند مانند فرود انسان به ماه یک فیلم دروغ هالیوودی دیگری می سازند
حامد۱۰۰۹۸۳۵۱۰:۰۷:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۲۹
سلام . باور این که آمریکایی ها 50 سال پیش رفته باشن به کره ماه ساده انگاریه، آمریکایی ها همش لاف میزنن، از اون تاریخ تا حالا با پیرشفت علوم فضایی چرا دوباره انسان به ماه نفرستادن. رسوایی کاپری کورن و یادتون هست. روی زمین فیلم ساختن و پخش مستقیم هم کردن که ما انسان فرستادیم به کره مریخ دربارش بخونید بد نیست
ناشناس۱۰۱۱۱۵۰۲۱:۳۶:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
اینا رو از کدوم شبکه دیدی؟
امید۱۰۰۹۷۲۳۰۸:۵۵:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
بسم الله الرحمن الرحیم این که نمی توانند غلطی بکنند به واسطه ترسی است که خداوند متعال در دل کافران قرار داده است.
ناشناس۱۰۰۹۸۹۹۱۰:۴۳:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۲۹
اما دوست عزیز : از کجا مطمئنی اونا کافرن و جنابعالی حق مطلق !
ناشناس۱۰۱۰۷۲۲۱۷:۰۰:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۲۹
از اونجایی که ما توی خانه خودمان هستیم وآنها هزاران کیلومتر دور تر از خانه خودشان خیلی سخت است این را متوجه شوی؟ فارسی بلدی؟یاد بگیر از این ببعد لازمت می شود
نوه۱۰۱۰۷۳۵۱۷:۰۹:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
قبلا تو عراق بودی حالا تو تیرانا. بسه وقت استراحتت رسیده مامان بزرگ!
رضا۱۰۰۹۷۳۴۰۹:۰۱:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۹
دست بچه های سپاه درد نکنه دمشون گرم خدا قوت. با امریکاییها بایدذ همیجوری رفتار کرد
هادی۱۰۰۹۷۶۱۰۹:۱۶:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
خودرو سازهای ما هم خودرو میسازن نیروهای مسلح کشورمان هم موشک و پهپاد موشک ما پهپاد پیشرفتع سرنگون میکنه و پهپاد ایرانی میسره بالای سر ناو امریکایی فیلم برداری میکنه و سالم بر میگرده. خدا قوت به همه نیروهای مسح ایران
پویا۱۰۰۹۹۷۵۱۱:۳۴:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۹
خوب است به این امروز من جوان 35 ساله فکر کنم که کدام تفکر موشک و پهباد ساخت کدام تفکر خودرو و اقتصاد
ناشناس۱۰۰۹۸۰۷۰۹:۴۹:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۲۹
چرا دنبال تحریک دشمن هستیم؟!!!
کیوان۱۰۰۹۸۲۸۱۰:۰۴:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۹
سلام اقای ناشناس ما تحریک می کنیم یا اونا . ما تا حالا صبوری زیادی کردیم. شاید هم به همین خاطره که پر رو شدن این آمریکایی ها. چرا ترسیدی!
ناشناس۱۰۰۹۹۱۸۱۰:۵۸:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۲۹
راست میگه این آی‌کیو!!!!! فقط دشمن باید ما رو تحریک و تهدید و تحریم کنه!!!!!!!!!! بعضیها بخاطر مال دنیا و حفظ موقعیت سیاسی و اجتماعی خودشون و بچه‌هاشون به هر حقارت و ذلتی تن میدن
ناشناس۱۰۱۰۳۰۳۱۳:۵۲:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۲۹
ما تحریک نمیکنیم! اونها تحریک میکنن ما تجاوز میکنیم. یعنی درهرصورت مقصر اونها هستن
ناشناس۱۰۰۹۸۱۹۰۹:۵۹:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
شبا خواب پهباد می بینی؟
سلام۱۰۰۹۸۴۹۱۰:۱۴:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
کیوان باید به وجود نیروهای مسلح مقتدر و شجاع افتخار کرد و بالید، چنین نیروهای جان بر کف و با درایتی در دنیا یافت نمی شود. نیروهای مسلح ما همه ابعاد و جوانب را در نظر می گیرند چرا که از آگاهی و بصیرت کافی درباره مسائل سیاسی و نظامی برخوردارند
ناشناس۱۰۰۹۸۵۱۱۰:۱۶:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۹
چرا دیگه؟ زد! بولتون یک پهپاد کاغذی به شکل پهپادهای ایرانی درست کرد ترامپ با هفت تیر آبپاش حسابش را رسید!
ناشناس۱۰۰۹۹۲۸۱۱:۰۶:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۹
پهپاد آمریكائي ترايتون بود نه گلوبال هاك، و قيمت آن ده برابر ارزش اقدام بر عليه آمريكا را شما كم نكنيد، هرچند رسانه هاي آمريكائي سعي در القاء اين داشتند كه پهپاد آمريكائي گلوبال هاك است تا شكست خود را در جهان خفيفتر نمايند ليكن وظيفه شما در راستگوئي بوده و اطلاع رساني دقيق بايد از طريق رسانه هاي ايراني انجام شود. با تشكر
ناشناس۱۰۰۹۹۳۲۱۱:۰۹:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
با یک اشاره از رهبر جزیره انگلیس قعر دریا فرستاده میشه و امریکا زیر و رو میکنیم
محمد۱۰۱۰۰۷۲۱۲:۱۴:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۹
سلام. بعیضیها واقعا از چی میترسن؟ مرگ؟ همه میمیرن کسی نیست که جاودانه باشه پس چه بهتر که مرگ با عزت داشته باشیم. اگر قراره جنگی بشه این جنگ آخرالزمانیه. دنیابی ارزش تر از اینهاست که آدم بخواد برای دور روز بیشتر زنده بودن عزتشو بزاره زیر پا
ناشناس۱۰۱۰۲۱۷۱۳:۱۰:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
در برآورد توان خودی و دشمن باید از افراط و تفریط پرهیز کرد
ناشناس۱۰۱۰۶۰۱۱۶:۰۲:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
دیگه متوهم نشیم دیگه داداش
ناشناس۱۰۱۰۲۳۶۱۳:۲۰:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۲۹
باید جنگ بشه تا قدرت هر کسی مشخص بشه....
ناشناس۱۰۱۰۷۴۳۱۷:۱۰:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۲۹
فروغ جاودان یادته بابابزرگ؟
مم۱۰۱۰۹۹۹۱۹:۴۴:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
مگه‌مشخص‌نیست
ناشناس۱۰۱۰۳۴۵۱۴:۱۰:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
عظمت و اقتدار ایران است که نمایش داده شده و همه مردم باید به این اقتدار و صلابت افتخار کنند
ناشناس۱۰۱۰۳۶۱۱۴:۱۸:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۲۹
خدا آخر عاقبت مردم ایران بخیر کنه

پربحث‌های دیروز

 1. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 2. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 3. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 4. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 5. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 6. جهان‌آرا، عصرانه و ثریا دیگر «زنده» نخواهند بود

 7. نشنال اینترست: ایران برنده نظامی خاورمیانه 

 8. اقدام عجیب AFC / برنامه بازی‌های استقلال و شهر خودرو از تقویم آسیا حذف شد

 9. چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

 10. زیبا کلام برای خودش نوشابه باز کرد؟!

 11. حرکت اول تحول در گام دوم انقلاب 

 12. نقطه زن بودن موشک‌ها دیگر در سیطره آمریکا نیست/ دقت موشک‌های سپاه واقعی و بالا است

 13. برای کشیدن کارت سوخت عجله نکنید/ اعلام نحوه صحیح سوخت‌گیری

 14. تصاویری از برخورد خشونت آمیز نیروهای پلیس فرانسه با معترضان

 15. احمد توکلی: روی پای خود ایستادن به معنای قطع رابطه با دنیا نیست/ روحانی فرافکنی می‌کنند

 16. جدیدترین تصاویر از حمله موشکی سپاه به پایگاه آمریکایی عین‌الاسد

 17. راهپیمایی زنان آمریکایی به تظاهرات علیه ترامپ تبدیل شد + تصاویر

 18. فتاح: کار آزادراه تهران شمال تمام شده است/ کاخ مرمر به موزه تبدیل می‌شود/ مالیات پرداخت می‌کنیم

 19. ذوالنور: سقوط هواپیمای اوکراینی بر اثر حمله سایبری منتفی است/ خطای انسانی محرز است

 20. آشوبگران نفوذی در لبنان

 21. مدیرعامل دیده‌بان شفافیت و عدالت: رد صلاحیت‌های اخیر عمدتا برای اختلاس بوده است

 22. عضو شورای نگهبان: نباید به افراد گرفتار در مسائل اخلاقی و مالی رحم کرد/ اجازه ندهیم افراد فاسد در کشور حاکم شوند

پربحث‌های هفته

 1. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 2. نامه ۲۴ اقتصاددان به رئیس‌جمهور: با این ۱۰راهکار، بدون کمک خارجی اقتصادایران را نجات دهید

 3. محسن تنابنده: پس از «پایتخت ۶» دیگر با تلویزیون کار نخواهم کرد!

 4. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 5. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 6. عذرخواهی خانمی که صحبت‌هایش جنجال به پا کرد

 7. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 8. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 9. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 10. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 11. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 12. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 13. آلمان، فرانسه و انگلیس مکانیسم ماشه برجام را فعال کردند

 14. انتقاد توکلی از اقدام عجیب وزارت نفت برای تاسیس مجتمع اداری عظیم

 15. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 16. شهاب حسینی: انصراف از جشنواره فجر دامن‌زدن به افتراق‌هاست/پشت احساسات پاک مردم قایم نشویم

 17. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 18. "شیر" را از سبد غذایی حذف نکنید/ تکذیب ادعاهای یک کارشناس

 19. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 20. ماجرای کاخ مرمر که مرحوم هاشمی رفسنجانی در آن مستقر بودند

 21. نقش آمریکا در سقوط هواپیمای اوکراینی

 22. تصاویر جدید از ویرانه‌های عین الاسد

 23. تیم‌های ایرانی از حضور در لیگ قهرمانان آسیا انصراف دادند

 24. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 25. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

پربحث‌های هفته

 1. نمک‌پاشی بر زخم مردم و سوءاستفاده از داغ ملی/ بیانیه احمد توکلی در مورد حوادث اخیر در کشور

 2. لطفا در زمین ترامپ بازی نکنید

 3. تظاهرات دانشجویان و گسست های اجتماعی و سیاسی

 4. از مذاکره به بهانه «سایه جنگ» تا مذاکره به دلیل «شرایط جنگی»...

 5. آیا مدیرعامل فراری نیسان، کپی ژاپنی محمود رضا خاوری است؟!

 6. واکنش‌ها به اعلام نتایج بررسی صلاحیت داوطلبان انتخابات مجلس/ چهره های شاخص اصلاح طلب و اصولگرایی که تایید یا رد شدند

 7. چرا ترامپ توییت فارسی منتشر می‌کند؟

 8. واکنش کدخدایی به انتقاد روحانی از ردصلاحیت‌ها/ نظر علی مطهری درباره تجمعات روزهای اخیر/ آمریکا می‌خواهد سقوط هواپیما را بهانه تحریم جدید قرار دهد؟

 9. تجمعات محدود با شعارهای تند سیاسی

 10. «بلد نبودن» یا «نخواستن»؛ آقای روحانی، مسئله این است!

 11. ماجرای مخالفت رئیس صداوسیما با درخواست عجیب روحانی/ اعمال فشار حداکثری دولت به علی‌عسکری

 12. از منشور سازمان ملل تا تار سبیل نداشته جان کری!

 13. لزوم برگزاری تشییع و یادبود ملی برای شهدای سقوط هواپیما/پنهانکاری درباره سقوط هواپیما به روایت عباس عبدی/ نادران: نمایندگانی که به‌دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند به دادگاه معرفی شوند

 14. آقای روحانی! از این حرفها چه باید بفهمیم؟ 

 15. منتشرکننده تصاویر اصابت موشک به هواپیمای مسافربری شناسایی شد

 16. طرح دریافت غرامت از انگلیس برای قتل عام ۹ میلیون ایرانی

 17. آزمون بزرگ شورای نگهبان پیش از برگزاری انتخابات مجلس/ مفسدان اقتصادی نباید تایید شوند

 18. باید دوباره جبران کنیم

 19. درخواست پیگیری پرونده نمایندگان متخلف از قوه قضاییه/ تشکر دیده بان شفافیت از شورای نگهبان

 20. چرا ترامپ درباره تلفات عین‌الاسد دروغ گفت؟/ آزمون شفافیت شورای نگهبان/ واکنش کدخدایی به انتقاد لاریجانی از ردصلاحیت نمایندگان

 21. یادداشت جدید عباس عبدی درباره سناريوهای احتمالی سقوط هواپیما

 22. زیبا کلام برای خودش نوشابه باز کرد؟!

 23. انتقاد فرشاد مومنی از صحبت‌های اخیر رئیس جمهور/خاطره عماد افروغ از سردار سلیمانی/چه کسی جانشین لاریجانی می‌شود؟

 24. امان از دروغ / با تاسیس انجمن‌های مردم نهاد دروغ‌ را از جامعه ریشه‌کن کنیم...

 25. شورای نگهبان: سخنان رئیس‌جمهور، نشانه بی‌اطلاعی از روند بررسی‌ها در هیات‌های نظارت بر انتخابات است

آخرین عناوین