آقای ترامپ نتوانستید بزنید

محمد صفری،   3980429019 ۳۲ نظر، ۲ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
آقای ترامپ نتوانستید بزنید

آمریکایی‌ها به خاطر ضرباتی که از جمهوری اسلامی ایران خورده اند در صدد تلافی هستند اما به خاطر ضربات گیج کننده ای که دریافت کرده‌اند نمی‌دانند چگونه تلافی کنند.

جمهوری اسلامی ایران با اقتدار نظامی و سیاسی که در منطقه و حتی فرامنطقه ای دارد، توانسته است بدون آن که هزینه زیادی صرف کند، آمریکا را در وضعیت آچمز قرار دهد. تاکنون ضربات ایران به آمریکا در منطقه بر اساس راهبرد تدافعی بوده است که از این پس با هشداری که سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران داده است، این راهبرد به تهاجمی تغییر خواهد یافت.

فرمانده کل سپاه پاسداران که از جزایر سه گانه ایران در خلیج فارس بازدید می‌کرد، گفته است؛ «در صورت خطای دشمن، راهبرد دفاعی ایران به راهبرد تهاجمی تغییر وضعیت می‌دهد.»

سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته «گلوبال‌هاک» با شلیک یک فروند موشک سوم خرداد که ساخت ایران است، یک واکنش دفاعی بود، این پهپاد وارد حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران شده بود و پس از بی توجهی به هشدارهای نیروهای مسلح کشورمان هدف قرار گرفت و سرنگون شد. 

یک ماه از سرنگون کردن پهپاد متجاوز آمریکایی می‌گذرد، واکنش‌های آمریکا چه سیاسیون و چه نظامیان این کشور به اقدام نیروی هوافضای سپاه پاسداران نشان دهنده عمق سرگیجه مقامات ایالات متحده است. هنگامی که قطعات تکه تکه شده این پهپاد به افکار عمومی دنیا نشان داده شد، سطح قدرت و توانایی بالای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در واکنش به کوچکترین تجاوزی را به اثبات رساند.

نیروهای آمریکایی، نیروهای فرامنطقه‌ای هستند که هزاران کیلومتر دورتر از وطن خود در خلیج فارس حضور دارند و این حضور نظامی در منطقه غرب آسیا و دخالت‌هایی که در فرایند امنیت خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز دارند، باعث شده است تا جمهوری اسلامی ایران از قدرت و توانایی نظامی خود برای جلوگیری از ناامن کردن منطقه ای که متعلق به ایران و تحت نظارت و کنترل شدید و دقیق نیروهای مسلح کشورمان قرار دارد، استفاده کند.

این حق برای جمهوری اسلامی ایران محفوظ است تا علاوه بر حراست از تمامیت ارضی کشور، حضور نیروهای بیگانه را در خلیج فارس و تنگه هرمز تحمل نکند، اکنون تنگه هرمز که متعلق به جمهوری اسلامی است، تحت کنترل نیروهای نظامی ایران است و هیچ شناوری بدون نظارت ایران حق عبور از این آبراه را ندارد.

پس از سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی با شلیک یک فروند موشک پدافند هوایی سوم خرداد، آمریکایی‌ها در اندیشه تلافی این واکنش قاطع بوده و هستند.

روز پنج شنبه ترامپ ادعا کرد که یک پهپاد ایران از سوی یک ناو آمریکایی سرنگون شده است. به گفته او این پهپاد سرگرم فیلم برداری و عکس برداری از نام آمریکایی بوده که به خاطر ورود به محدوده خطر، از سوی این ناو سرنگون شده است.

بر فرض که ادعای رئیس جمهور آمریکا درست باشد، تفاوت سرنگون کردن پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی با پهپاد ایرانی در این است که، پهپاد آمریکایی در یک عملیات تجاوزگرانه به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران سرنگون شده و این حق ایران است که از خود مقابل تهدیدات دشمنان دفاع کند، اما پهپاد سرنگون شده ایران براساس ادعای ترامپ، در حریم هوایی که متعلق به آمریکایی‌ها نیست سرنگون شده است.

آمریکا از سرنگونی پهپاد خود همچنان احساس حقارت می‌کند، چرا که این پهپاد بسیار پیشرفته، رادار گریز، دارای سامانه‌های پیشرفته الکترونیکی و جنگال است، ضمن این که از سوی یک هواپیمای سرنشین دار حمایت می‌شده است، هشدارهای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به این دو هواپیما ثبت شده و موجود است، اما آیا نیروهای آمریکایی به پهپاد ایرانی هشدار داده اند؟ در گزارش‌های پنتاگون تاکنون هیچ اشاره ای به این موضوع نشده است، حتی نیروهای تروریستی سنتکام مستقر در خلیج فارس نتوانسته اند از قطعات پهپاد ایرانی عکس و فیلم منتشر کنند تا ادعای خود را به اثبات برسانند.

نیروهای مسلح کشورمان پس از سرنگونی پهپاد گلوباک ‌هاک، قطعات آن را از آب گرفتند و به نمایش گذاشتند.

سپاه پاسداران اعلام کرده است که به زودی تصاویری که پهپاد ادعایی آمریکا از ماو این کشور در منطقه گرفته را منتشر می‌کند که این امر نشان دهنده دروغ آمریکا در سرنگونی آن است.

طبیعی است که آمریکایی‌ها به خاطر شکست در اجرای طرح‌های خود در منطقه علیه جمهوری اسلامی ایران تحت فشارهای روانی شدید قرار داشته باشند، به همین خاطر سعی می‌کنند با یاری از فیلم‌های ‌هالیوودی برای خود پیروزی بسازند در حالی که واقعیت برخلاف آن چیزی است که در ‌هالیوود به تصویر کشیده می‌شود.

اقدام آمریکایی‌ها و رفتاری که ترامپ بر سر پهپاد ایرانی از خود بروز داده به یاد گفتاری از یک فیلم فارسی می‌اندازد که، «حالا ما به همه گفتیم زدیم، شما هم بگین زده، آره خوبیت نداره...!»

اما آمریکایی‌ها هواپیمای مسافربری را با صدها سرنشین زن و مرد، کودک و پیر هدف قرار می‌دهند و آن را یک اشتباه از سوی ناو خود تلقی می‌کنند و به فرمانده آن مدال شجاعت می‌دهند، اما ایران هیچگاه اشتباه نمی‌کند، که اگر قرار بر اشتباه بود، هواپیمای با سرنشین آمریکایی در کنار پهپاد گلوباک‌هاک می‌توانست هدف قرار بگیرد.

منبع: سیاست روز

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

سلام۱۰۰۹۶۹۵۰۸:۳۴:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
ارتش آمریکا توی منطقه شرایط خوفو رجا رو داره. ترس از جنگ به جان سربازان امریکایی افتاده وحشت زد هستند اما می خواهند خود را در افکار عمومی عادی و شجاع نشان دهند
ناشناس۱۰۰۹۸۵۲۱۰:۱۶:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
ان شاء الله به زودی شاهد تقابل کوثر با اف 35 خواهیم بود.
علی۱۰۰۹۷۰۳۰۸:۴۱:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۲۹
سلام بر فرض محال هم که زده باشن این کجا اون کجا پهپاد 300 میلیون دلاری فوق پیشرفته کجا پهپاد ساخت داخل ما کجا منظرم این نیست که بخوام بگم پهپاد ما ناتوان بوده یا ضعیفه ماقیسه میکنم با اولدورمهایی که آمریکایی ها هی میگن ما این و داریم اون و داریم. همش کشکشه همش لاف میزنن
تورم۱۰۱۰۴۱۶۱۴:۳۷:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۲۹
تورم لحظه ای به قیمت پهپاد هم کشید تا دیروز ۲۰۰ میلیون دلار بود شما امروز کردینش ۳۰۰ آقا ماشین های ایرانخودرو نیست که هر روز بره بالا
ناشناس۱۰۱۱۱۹۳۲۱:۵۶:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۲۹
هر پهپادی برای یک کار ساخته میشه و یک قیمتی داره. ارتش آمریکا پهپاد چند ده هزار دلاری هم داره. ما گرانقیمت ترین پهپادشون رو زدیم.
ناشناس۱۰۰۹۷۱۹۰۸:۵۳:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
اره الان می روند مانند فرود انسان به ماه یک فیلم دروغ هالیوودی دیگری می سازند
حامد۱۰۰۹۸۳۵۱۰:۰۷:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۲۹
سلام . باور این که آمریکایی ها 50 سال پیش رفته باشن به کره ماه ساده انگاریه، آمریکایی ها همش لاف میزنن، از اون تاریخ تا حالا با پیرشفت علوم فضایی چرا دوباره انسان به ماه نفرستادن. رسوایی کاپری کورن و یادتون هست. روی زمین فیلم ساختن و پخش مستقیم هم کردن که ما انسان فرستادیم به کره مریخ دربارش بخونید بد نیست
ناشناس۱۰۱۱۱۵۰۲۱:۳۶:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
اینا رو از کدوم شبکه دیدی؟
امید۱۰۰۹۷۲۳۰۸:۵۵:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
بسم الله الرحمن الرحیم این که نمی توانند غلطی بکنند به واسطه ترسی است که خداوند متعال در دل کافران قرار داده است.
ناشناس۱۰۰۹۸۹۹۱۰:۴۳:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۲۹
اما دوست عزیز : از کجا مطمئنی اونا کافرن و جنابعالی حق مطلق !
ناشناس۱۰۱۰۷۲۲۱۷:۰۰:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۲۹
از اونجایی که ما توی خانه خودمان هستیم وآنها هزاران کیلومتر دور تر از خانه خودشان خیلی سخت است این را متوجه شوی؟ فارسی بلدی؟یاد بگیر از این ببعد لازمت می شود
نوه۱۰۱۰۷۳۵۱۷:۰۹:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
قبلا تو عراق بودی حالا تو تیرانا. بسه وقت استراحتت رسیده مامان بزرگ!
رضا۱۰۰۹۷۳۴۰۹:۰۱:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۹
دست بچه های سپاه درد نکنه دمشون گرم خدا قوت. با امریکاییها بایدذ همیجوری رفتار کرد
هادی۱۰۰۹۷۶۱۰۹:۱۶:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
خودرو سازهای ما هم خودرو میسازن نیروهای مسلح کشورمان هم موشک و پهپاد موشک ما پهپاد پیشرفتع سرنگون میکنه و پهپاد ایرانی میسره بالای سر ناو امریکایی فیلم برداری میکنه و سالم بر میگرده. خدا قوت به همه نیروهای مسح ایران
پویا۱۰۰۹۹۷۵۱۱:۳۴:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۹
خوب است به این امروز من جوان 35 ساله فکر کنم که کدام تفکر موشک و پهباد ساخت کدام تفکر خودرو و اقتصاد
ناشناس۱۰۰۹۸۰۷۰۹:۴۹:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۲۹
چرا دنبال تحریک دشمن هستیم؟!!!
کیوان۱۰۰۹۸۲۸۱۰:۰۴:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۹
سلام اقای ناشناس ما تحریک می کنیم یا اونا . ما تا حالا صبوری زیادی کردیم. شاید هم به همین خاطره که پر رو شدن این آمریکایی ها. چرا ترسیدی!
ناشناس۱۰۰۹۹۱۸۱۰:۵۸:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۲۹
راست میگه این آی‌کیو!!!!! فقط دشمن باید ما رو تحریک و تهدید و تحریم کنه!!!!!!!!!! بعضیها بخاطر مال دنیا و حفظ موقعیت سیاسی و اجتماعی خودشون و بچه‌هاشون به هر حقارت و ذلتی تن میدن
ناشناس۱۰۱۰۳۰۳۱۳:۵۲:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۲۹
ما تحریک نمیکنیم! اونها تحریک میکنن ما تجاوز میکنیم. یعنی درهرصورت مقصر اونها هستن
ناشناس۱۰۰۹۸۱۹۰۹:۵۹:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
شبا خواب پهباد می بینی؟
سلام۱۰۰۹۸۴۹۱۰:۱۴:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
کیوان باید به وجود نیروهای مسلح مقتدر و شجاع افتخار کرد و بالید، چنین نیروهای جان بر کف و با درایتی در دنیا یافت نمی شود. نیروهای مسلح ما همه ابعاد و جوانب را در نظر می گیرند چرا که از آگاهی و بصیرت کافی درباره مسائل سیاسی و نظامی برخوردارند
ناشناس۱۰۰۹۸۵۱۱۰:۱۶:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۹
چرا دیگه؟ زد! بولتون یک پهپاد کاغذی به شکل پهپادهای ایرانی درست کرد ترامپ با هفت تیر آبپاش حسابش را رسید!
ناشناس۱۰۰۹۹۲۸۱۱:۰۶:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۹
پهپاد آمریكائي ترايتون بود نه گلوبال هاك، و قيمت آن ده برابر ارزش اقدام بر عليه آمريكا را شما كم نكنيد، هرچند رسانه هاي آمريكائي سعي در القاء اين داشتند كه پهپاد آمريكائي گلوبال هاك است تا شكست خود را در جهان خفيفتر نمايند ليكن وظيفه شما در راستگوئي بوده و اطلاع رساني دقيق بايد از طريق رسانه هاي ايراني انجام شود. با تشكر
ناشناس۱۰۰۹۹۳۲۱۱:۰۹:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
با یک اشاره از رهبر جزیره انگلیس قعر دریا فرستاده میشه و امریکا زیر و رو میکنیم
محمد۱۰۱۰۰۷۲۱۲:۱۴:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۹
سلام. بعیضیها واقعا از چی میترسن؟ مرگ؟ همه میمیرن کسی نیست که جاودانه باشه پس چه بهتر که مرگ با عزت داشته باشیم. اگر قراره جنگی بشه این جنگ آخرالزمانیه. دنیابی ارزش تر از اینهاست که آدم بخواد برای دور روز بیشتر زنده بودن عزتشو بزاره زیر پا
ناشناس۱۰۱۰۲۱۷۱۳:۱۰:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
در برآورد توان خودی و دشمن باید از افراط و تفریط پرهیز کرد
ناشناس۱۰۱۰۶۰۱۱۶:۰۲:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
دیگه متوهم نشیم دیگه داداش
ناشناس۱۰۱۰۲۳۶۱۳:۲۰:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۲۹
باید جنگ بشه تا قدرت هر کسی مشخص بشه....
ناشناس۱۰۱۰۷۴۳۱۷:۱۰:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۲۹
فروغ جاودان یادته بابابزرگ؟
مم۱۰۱۰۹۹۹۱۹:۴۴:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
مگه‌مشخص‌نیست
ناشناس۱۰۱۰۳۴۵۱۴:۱۰:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
عظمت و اقتدار ایران است که نمایش داده شده و همه مردم باید به این اقتدار و صلابت افتخار کنند
ناشناس۱۰۱۰۳۶۱۱۴:۱۸:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۲۹
خدا آخر عاقبت مردم ایران بخیر کنه

پربحث‌های اخیر

 1. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 2. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 3. ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاری

 4. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 5. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 6. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 7. از تخلفات پسر یکی از مراجع تقلید تا تغییر چندین امام جمعه   

 8. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 9. پاسخ شرکت بازرگانی پتروشیمی به نامه زاکانی

 10. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 11. پزشکان را به کلاس دست‌فروشان بفرستید!

 12. تاکید رهبر انقلاب بر تامین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر/ تولید داخلی، کلید حل مشکلات اقتصادی/با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم

 13. لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

 14. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 15. امکان حضور بانوان در بازی‌های ملی در آزادی فراهم شد

 16. مغولستان در قاب دوربین  

 17. آزادی نفتکش ایرانی سیلی محکمی به انگلیس و آمریکا بود  

 18. ترامپ: ایران، روسیه و پاکستان باید با داعش مبارزه کنند

 19. ادعای تازه دختر صدام در باره اسارتِ شهید تندگویان

 20. مالک نفتکش توقیف‌شده انگلیس با ظریف دیدار کرد

 21. انتقاد معاون اول قوه قضائیه از روند طولانی برخی ‌بازداشت‌ها‌

 22. پت شاپ شاپرک، کاملترین عرضه کننده غذا و محصولات جانبی نگهداری گربه ها

 23. استعفای "لجواد لاریجانی" صحت ندارد

 24. ظریف: ممکن است مقامات آمریکایی بگویند باید در ساختمان سازمان ملل بخوابم

 25. روسیه حمایت قاطع خود را از دولت ونزوئلا اعلام کرد

پربحث‌های دیروز

 1. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 2. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 3. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

 4. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 5. ورود پلیس به ماجرای سگ کشی/برخورد با هر گونه حیوان آزاری

 6. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 7. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 8. پول‌های بزرگ کثیف چگونه در اقتصاد کشور جابجا می‌شوند؟

 9. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 10. آسوشیتدپرس به نقل از کارشناسان: تحریم ها آمریکا را منزوی کرده است

 11. از تخلفات پسر یکی از مراجع تقلید تا تغییر چندین امام جمعه   

 12. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 13. ارتش یمن پهپاد ساخت آمریکا را سرنگون کرد

 14. مهاجرت مستاجران از تهران/ کاهش 19 درصدی معاملات اجاره

 15. پاسخ شرکت بازرگانی پتروشیمی به نامه زاکانی

 16. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 17. جانِ انجیر  

 18. پزشکان را به کلاس دست‌فروشان بفرستید!

 19. تاکید رهبر انقلاب بر تامین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر/ تولید داخلی، کلید حل مشکلات اقتصادی/با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم

 20. لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

 21. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 22. امکان حضور بانوان در بازی‌های ملی در آزادی فراهم شد

 23. برایان هوک: آمریکا از «مکانیسم ماشه» برای احیای تحریم‌ها علیه ایران استفاده نمی‌کند

 24. مغولستان در قاب دوربین  

 25. آزادی نفتکش ایرانی سیلی محکمی به انگلیس و آمریکا بود  

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 3. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 4. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 5. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 6. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 7. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 8. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 9. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 10. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 11. چرخش ظریفانه از برجام!...

 12. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 13. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 14. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 15. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 16. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 17. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 18. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

 19. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 20. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 21. اژه‌ای: ‌فردی توانسته با بهانه‌ای ‌۳۸هزار سکه خریداری کند/ عمده ذخایر طلای کشور به‌دست خودمان بر باد رفته

 22. برنج ایرانی به‌نسبت پارسال 100 درصد گران شد

 23. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 24. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

 25. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

پربحث‌های اخیر

 1. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 2. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 3. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 4. پاسخ شرکت بازرگانی پتروشیمی به نامه زاکانی

 5. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 6. تاکید رهبر انقلاب بر تامین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر/ تولید داخلی، کلید حل مشکلات اقتصادی/با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم

 7. لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

 8. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 9. انتقاد معاون اول قوه قضائیه از روند طولانی برخی ‌بازداشت‌ها‌

 10. استعفای "لجواد لاریجانی" صحت ندارد

 11. توئیت صادقی درباره نتیجه شکایت خود از آملی لاریجانی

 12. کنایه فلاحت پیشه به بازداشت چند مسئول ایران خودرو

 13. امروز اولین دیدار اعضای هیأت دولت در سال 98 با رهبر انقلاب

 14. سخنرانی ظریف در موسسه بین‌المللی پژوهش‌های صلح استکهلم  

 15. جدیدترین جزئیات از برخورد با خاطیان ماجرای گردشگر خارجی در شمال کشور

 16. سرلشکر باقری: ایران در گام دوم انقلاب یک قدرت شکست ناپذیر خواهد بود

 17. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 18. امیر حاتمی: 770 محصول دفاعی را در کشور تولید می‌کنیم

 19. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 20. معارفه نمادین عضو علی البدل شورای شهر شیراز پس از غیبت اعضا+سند

 21. فتاح: از بگیر و ببندها نگران نشوید، انقلاب زنده‌تر می‌شود

 22. هفته آینده؛"رئیسی" به مجلس می رود

 23. جبهه پایداری از مدل انتخاباتی خود رونمایی می‌کند

 24. "دژپسند" و "آذری جهرمی" به مجلس می‌روند

 25. گزارش حسین قریبی از سخنان ظریف در یک اندیشکده در استکهلم

پربحث‌های دیروز

 1. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 2. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 3. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 4. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 5. پاسخ شرکت بازرگانی پتروشیمی به نامه زاکانی

 6. لاریجانی: تحریم‌ها ایران را از برنامه‌های توسعه‌ای‌اش جلو انداخت/ما هیچ وقت دنبال جنگ نبودیم

 7. تاکید رهبر انقلاب بر تامین عدالت و ریشه‌کن کردن فقر/ تولید داخلی، کلید حل مشکلات اقتصادی/با ولنگاری فرهنگی به‌شدت مخالفیم

 8. لایحه «اصلاح قانون پولی و بانکی کشور» به مجلس رفت

 9. عارف: آیه یاس خواندن و منفعل بودن چاره کار نیست

 10. انتقاد معاون اول قوه قضائیه از روند طولانی برخی ‌بازداشت‌ها‌

 11. استعفای "لجواد لاریجانی" صحت ندارد

 12. پاسخ ظریف به ادعای «برایان هوک» درباره کودتای ۲۸ مرداد

 13. توئیت صادقی درباره نتیجه شکایت خود از آملی لاریجانی

 14. کنایه فلاحت پیشه به بازداشت چند مسئول ایران خودرو

 15. امروز اولین دیدار اعضای هیأت دولت در سال 98 با رهبر انقلاب

 16. سخنرانی ظریف در موسسه بین‌المللی پژوهش‌های صلح استکهلم  

 17. جدیدترین جزئیات از برخورد با خاطیان ماجرای گردشگر خارجی در شمال کشور

 18. سرلشکر باقری: ایران در گام دوم انقلاب یک قدرت شکست ناپذیر خواهد بود

 19. نقص فنی نفتکش ایرانی در دریای سرخ

 20. امیر حاتمی: 770 محصول دفاعی را در کشور تولید می‌کنیم

 21. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 22. معارفه نمادین عضو علی البدل شورای شهر شیراز پس از غیبت اعضا+سند

 23. فتاح: از بگیر و ببندها نگران نشوید، انقلاب زنده‌تر می‌شود

 24. هفته آینده؛"رئیسی" به مجلس می رود

 25. جبهه پایداری از مدل انتخاباتی خود رونمایی می‌کند

پربحث‌های هفته

 1. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 2. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 3. چرخش ظریفانه از برجام!...

 4. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 5. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 6. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 7. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 8. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 9. «بحث طلبگی» دعوای سیاسی نیست آقاي كدخدايي

 10. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 11. نامه زاکانی به وزیر اطلاعات: فساد در کشور ماحصل بی توجهی مسئولان مرتبط است/ منتظرم در دادگاه روابط ناسالم و حقوق ضایع شده مردم را بیان کنم

 12. واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی

 13. درس هايي ماندگار از كفش هاي كهنه يك حاكم ...

 14. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 15. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 16. در نشست سه‌جانبه ایران و یمن و اروپا در تهران چه گذشت؟/ دست برتر یمن در تحولات میدانی و دیپلماتیک

 17. شهردار خرم‌آباد دستگیر شد

 18. آیا وزارت اطلاعات شکایت از حسن عباسی را پس می‌گیرد؟ / رویکرد احترام از پشت میله‌های زندان

 19. واکنش آیت‌الله مقتدایی به انتقاد آیت‌الله یزدی از آملی‌لاریجانی

 20. ظریف: وامدار ایثارگران، آزادگان و شهدا هستیم/ باید فشار را از زندگی مردم برداریم

 21. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 22. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 23. تحلیل عباس عبدی از موضع گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 24. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 25. شمخانی: آمریکا عامل اصلی تنش در منطقه است/ ایران به میز مذاکره برنمی‌گردد

آخرین عناوین