آقای ترامپ نتوانستید بزنید

محمد صفری،   3980429019 ۳۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
آقای ترامپ نتوانستید بزنید

آمریکایی‌ها به خاطر ضرباتی که از جمهوری اسلامی ایران خورده اند در صدد تلافی هستند اما به خاطر ضربات گیج کننده ای که دریافت کرده‌اند نمی‌دانند چگونه تلافی کنند.

جمهوری اسلامی ایران با اقتدار نظامی و سیاسی که در منطقه و حتی فرامنطقه ای دارد، توانسته است بدون آن که هزینه زیادی صرف کند، آمریکا را در وضعیت آچمز قرار دهد. تاکنون ضربات ایران به آمریکا در منطقه بر اساس راهبرد تدافعی بوده است که از این پس با هشداری که سرلشکر سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران داده است، این راهبرد به تهاجمی تغییر خواهد یافت.

فرمانده کل سپاه پاسداران که از جزایر سه گانه ایران در خلیج فارس بازدید می‌کرد، گفته است؛ «در صورت خطای دشمن، راهبرد دفاعی ایران به راهبرد تهاجمی تغییر وضعیت می‌دهد.»

سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته «گلوبال‌هاک» با شلیک یک فروند موشک سوم خرداد که ساخت ایران است، یک واکنش دفاعی بود، این پهپاد وارد حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران شده بود و پس از بی توجهی به هشدارهای نیروهای مسلح کشورمان هدف قرار گرفت و سرنگون شد. 

یک ماه از سرنگون کردن پهپاد متجاوز آمریکایی می‌گذرد، واکنش‌های آمریکا چه سیاسیون و چه نظامیان این کشور به اقدام نیروی هوافضای سپاه پاسداران نشان دهنده عمق سرگیجه مقامات ایالات متحده است. هنگامی که قطعات تکه تکه شده این پهپاد به افکار عمومی دنیا نشان داده شد، سطح قدرت و توانایی بالای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران در واکنش به کوچکترین تجاوزی را به اثبات رساند.

نیروهای آمریکایی، نیروهای فرامنطقه‌ای هستند که هزاران کیلومتر دورتر از وطن خود در خلیج فارس حضور دارند و این حضور نظامی در منطقه غرب آسیا و دخالت‌هایی که در فرایند امنیت خلیج فارس، دریای عمان و تنگه هرمز دارند، باعث شده است تا جمهوری اسلامی ایران از قدرت و توانایی نظامی خود برای جلوگیری از ناامن کردن منطقه ای که متعلق به ایران و تحت نظارت و کنترل شدید و دقیق نیروهای مسلح کشورمان قرار دارد، استفاده کند.

این حق برای جمهوری اسلامی ایران محفوظ است تا علاوه بر حراست از تمامیت ارضی کشور، حضور نیروهای بیگانه را در خلیج فارس و تنگه هرمز تحمل نکند، اکنون تنگه هرمز که متعلق به جمهوری اسلامی است، تحت کنترل نیروهای نظامی ایران است و هیچ شناوری بدون نظارت ایران حق عبور از این آبراه را ندارد.

پس از سرنگونی پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی با شلیک یک فروند موشک پدافند هوایی سوم خرداد، آمریکایی‌ها در اندیشه تلافی این واکنش قاطع بوده و هستند.

روز پنج شنبه ترامپ ادعا کرد که یک پهپاد ایران از سوی یک ناو آمریکایی سرنگون شده است. به گفته او این پهپاد سرگرم فیلم برداری و عکس برداری از نام آمریکایی بوده که به خاطر ورود به محدوده خطر، از سوی این ناو سرنگون شده است.

بر فرض که ادعای رئیس جمهور آمریکا درست باشد، تفاوت سرنگون کردن پهپاد فوق پیشرفته آمریکایی با پهپاد ایرانی در این است که، پهپاد آمریکایی در یک عملیات تجاوزگرانه به حریم هوایی جمهوری اسلامی ایران سرنگون شده و این حق ایران است که از خود مقابل تهدیدات دشمنان دفاع کند، اما پهپاد سرنگون شده ایران براساس ادعای ترامپ، در حریم هوایی که متعلق به آمریکایی‌ها نیست سرنگون شده است.

آمریکا از سرنگونی پهپاد خود همچنان احساس حقارت می‌کند، چرا که این پهپاد بسیار پیشرفته، رادار گریز، دارای سامانه‌های پیشرفته الکترونیکی و جنگال است، ضمن این که از سوی یک هواپیمای سرنشین دار حمایت می‌شده است، هشدارهای نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران به این دو هواپیما ثبت شده و موجود است، اما آیا نیروهای آمریکایی به پهپاد ایرانی هشدار داده اند؟ در گزارش‌های پنتاگون تاکنون هیچ اشاره ای به این موضوع نشده است، حتی نیروهای تروریستی سنتکام مستقر در خلیج فارس نتوانسته اند از قطعات پهپاد ایرانی عکس و فیلم منتشر کنند تا ادعای خود را به اثبات برسانند.

نیروهای مسلح کشورمان پس از سرنگونی پهپاد گلوباک ‌هاک، قطعات آن را از آب گرفتند و به نمایش گذاشتند.

سپاه پاسداران اعلام کرده است که به زودی تصاویری که پهپاد ادعایی آمریکا از ماو این کشور در منطقه گرفته را منتشر می‌کند که این امر نشان دهنده دروغ آمریکا در سرنگونی آن است.

طبیعی است که آمریکایی‌ها به خاطر شکست در اجرای طرح‌های خود در منطقه علیه جمهوری اسلامی ایران تحت فشارهای روانی شدید قرار داشته باشند، به همین خاطر سعی می‌کنند با یاری از فیلم‌های ‌هالیوودی برای خود پیروزی بسازند در حالی که واقعیت برخلاف آن چیزی است که در ‌هالیوود به تصویر کشیده می‌شود.

اقدام آمریکایی‌ها و رفتاری که ترامپ بر سر پهپاد ایرانی از خود بروز داده به یاد گفتاری از یک فیلم فارسی می‌اندازد که، «حالا ما به همه گفتیم زدیم، شما هم بگین زده، آره خوبیت نداره...!»

اما آمریکایی‌ها هواپیمای مسافربری را با صدها سرنشین زن و مرد، کودک و پیر هدف قرار می‌دهند و آن را یک اشتباه از سوی ناو خود تلقی می‌کنند و به فرمانده آن مدال شجاعت می‌دهند، اما ایران هیچگاه اشتباه نمی‌کند، که اگر قرار بر اشتباه بود، هواپیمای با سرنشین آمریکایی در کنار پهپاد گلوباک‌هاک می‌توانست هدف قرار بگیرد.

منبع: سیاست روز

دیدگاه کاربران

سلام۱۰۰۹۶۹۵۰۸:۳۴:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
ارتش آمریکا توی منطقه شرایط خوفو رجا رو داره. ترس از جنگ به جان سربازان امریکایی افتاده وحشت زد هستند اما می خواهند خود را در افکار عمومی عادی و شجاع نشان دهند
ناشناس۱۰۰۹۸۵۲۱۰:۱۶:۴۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
ان شاء الله به زودی شاهد تقابل کوثر با اف 35 خواهیم بود.
علی۱۰۰۹۷۰۳۰۸:۴۱:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۲۹
سلام بر فرض محال هم که زده باشن این کجا اون کجا پهپاد 300 میلیون دلاری فوق پیشرفته کجا پهپاد ساخت داخل ما کجا منظرم این نیست که بخوام بگم پهپاد ما ناتوان بوده یا ضعیفه ماقیسه میکنم با اولدورمهایی که آمریکایی ها هی میگن ما این و داریم اون و داریم. همش کشکشه همش لاف میزنن
تورم۱۰۱۰۴۱۶۱۴:۳۷:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۲۹
تورم لحظه ای به قیمت پهپاد هم کشید تا دیروز ۲۰۰ میلیون دلار بود شما امروز کردینش ۳۰۰ آقا ماشین های ایرانخودرو نیست که هر روز بره بالا
ناشناس۱۰۱۱۱۹۳۲۱:۵۶:۱۵ ۱۳۹۸/۴/۲۹
هر پهپادی برای یک کار ساخته میشه و یک قیمتی داره. ارتش آمریکا پهپاد چند ده هزار دلاری هم داره. ما گرانقیمت ترین پهپادشون رو زدیم.
ناشناس۱۰۰۹۷۱۹۰۸:۵۳:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
اره الان می روند مانند فرود انسان به ماه یک فیلم دروغ هالیوودی دیگری می سازند
حامد۱۰۰۹۸۳۵۱۰:۰۷:۱۸ ۱۳۹۸/۴/۲۹
سلام . باور این که آمریکایی ها 50 سال پیش رفته باشن به کره ماه ساده انگاریه، آمریکایی ها همش لاف میزنن، از اون تاریخ تا حالا با پیرشفت علوم فضایی چرا دوباره انسان به ماه نفرستادن. رسوایی کاپری کورن و یادتون هست. روی زمین فیلم ساختن و پخش مستقیم هم کردن که ما انسان فرستادیم به کره مریخ دربارش بخونید بد نیست
ناشناس۱۰۱۱۱۵۰۲۱:۳۶:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
اینا رو از کدوم شبکه دیدی؟
امید۱۰۰۹۷۲۳۰۸:۵۵:۵۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
بسم الله الرحمن الرحیم این که نمی توانند غلطی بکنند به واسطه ترسی است که خداوند متعال در دل کافران قرار داده است.
ناشناس۱۰۰۹۸۹۹۱۰:۴۳:۳۷ ۱۳۹۸/۴/۲۹
اما دوست عزیز : از کجا مطمئنی اونا کافرن و جنابعالی حق مطلق !
ناشناس۱۰۱۰۷۲۲۱۷:۰۰:۰۲ ۱۳۹۸/۴/۲۹
از اونجایی که ما توی خانه خودمان هستیم وآنها هزاران کیلومتر دور تر از خانه خودشان خیلی سخت است این را متوجه شوی؟ فارسی بلدی؟یاد بگیر از این ببعد لازمت می شود
نوه۱۰۱۰۷۳۵۱۷:۰۹:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
قبلا تو عراق بودی حالا تو تیرانا. بسه وقت استراحتت رسیده مامان بزرگ!
رضا۱۰۰۹۷۳۴۰۹:۰۱:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۹
دست بچه های سپاه درد نکنه دمشون گرم خدا قوت. با امریکاییها بایدذ همیجوری رفتار کرد
هادی۱۰۰۹۷۶۱۰۹:۱۶:۱۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
خودرو سازهای ما هم خودرو میسازن نیروهای مسلح کشورمان هم موشک و پهپاد موشک ما پهپاد پیشرفتع سرنگون میکنه و پهپاد ایرانی میسره بالای سر ناو امریکایی فیلم برداری میکنه و سالم بر میگرده. خدا قوت به همه نیروهای مسح ایران
پویا۱۰۰۹۹۷۵۱۱:۳۴:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۹
خوب است به این امروز من جوان 35 ساله فکر کنم که کدام تفکر موشک و پهباد ساخت کدام تفکر خودرو و اقتصاد
ناشناس۱۰۰۹۸۰۷۰۹:۴۹:۴۲ ۱۳۹۸/۴/۲۹
چرا دنبال تحریک دشمن هستیم؟!!!
کیوان۱۰۰۹۸۲۸۱۰:۰۴:۲۲ ۱۳۹۸/۴/۲۹
سلام اقای ناشناس ما تحریک می کنیم یا اونا . ما تا حالا صبوری زیادی کردیم. شاید هم به همین خاطره که پر رو شدن این آمریکایی ها. چرا ترسیدی!
ناشناس۱۰۰۹۹۱۸۱۰:۵۸:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۲۹
راست میگه این آی‌کیو!!!!! فقط دشمن باید ما رو تحریک و تهدید و تحریم کنه!!!!!!!!!! بعضیها بخاطر مال دنیا و حفظ موقعیت سیاسی و اجتماعی خودشون و بچه‌هاشون به هر حقارت و ذلتی تن میدن
ناشناس۱۰۱۰۳۰۳۱۳:۵۲:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۲۹
ما تحریک نمیکنیم! اونها تحریک میکنن ما تجاوز میکنیم. یعنی درهرصورت مقصر اونها هستن
ناشناس۱۰۰۹۸۱۹۰۹:۵۹:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
شبا خواب پهباد می بینی؟
سلام۱۰۰۹۸۴۹۱۰:۱۴:۲۶ ۱۳۹۸/۴/۲۹
کیوان باید به وجود نیروهای مسلح مقتدر و شجاع افتخار کرد و بالید، چنین نیروهای جان بر کف و با درایتی در دنیا یافت نمی شود. نیروهای مسلح ما همه ابعاد و جوانب را در نظر می گیرند چرا که از آگاهی و بصیرت کافی درباره مسائل سیاسی و نظامی برخوردارند
ناشناس۱۰۰۹۸۵۱۱۰:۱۶:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۹
چرا دیگه؟ زد! بولتون یک پهپاد کاغذی به شکل پهپادهای ایرانی درست کرد ترامپ با هفت تیر آبپاش حسابش را رسید!
ناشناس۱۰۰۹۹۲۸۱۱:۰۶:۳۰ ۱۳۹۸/۴/۲۹
پهپاد آمریكائي ترايتون بود نه گلوبال هاك، و قيمت آن ده برابر ارزش اقدام بر عليه آمريكا را شما كم نكنيد، هرچند رسانه هاي آمريكائي سعي در القاء اين داشتند كه پهپاد آمريكائي گلوبال هاك است تا شكست خود را در جهان خفيفتر نمايند ليكن وظيفه شما در راستگوئي بوده و اطلاع رساني دقيق بايد از طريق رسانه هاي ايراني انجام شود. با تشكر
ناشناس۱۰۰۹۹۳۲۱۱:۰۹:۴۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
با یک اشاره از رهبر جزیره انگلیس قعر دریا فرستاده میشه و امریکا زیر و رو میکنیم
محمد۱۰۱۰۰۷۲۱۲:۱۴:۱۴ ۱۳۹۸/۴/۲۹
سلام. بعیضیها واقعا از چی میترسن؟ مرگ؟ همه میمیرن کسی نیست که جاودانه باشه پس چه بهتر که مرگ با عزت داشته باشیم. اگر قراره جنگی بشه این جنگ آخرالزمانیه. دنیابی ارزش تر از اینهاست که آدم بخواد برای دور روز بیشتر زنده بودن عزتشو بزاره زیر پا
ناشناس۱۰۱۰۲۱۷۱۳:۱۰:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
در برآورد توان خودی و دشمن باید از افراط و تفریط پرهیز کرد
ناشناس۱۰۱۰۶۰۱۱۶:۰۲:۳۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
دیگه متوهم نشیم دیگه داداش
ناشناس۱۰۱۰۲۳۶۱۳:۲۰:۰۸ ۱۳۹۸/۴/۲۹
باید جنگ بشه تا قدرت هر کسی مشخص بشه....
ناشناس۱۰۱۰۷۴۳۱۷:۱۰:۵۰ ۱۳۹۸/۴/۲۹
فروغ جاودان یادته بابابزرگ؟
مم۱۰۱۰۹۹۹۱۹:۴۴:۲۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
مگه‌مشخص‌نیست
ناشناس۱۰۱۰۳۴۵۱۴:۱۰:۱۱ ۱۳۹۸/۴/۲۹
عظمت و اقتدار ایران است که نمایش داده شده و همه مردم باید به این اقتدار و صلابت افتخار کنند
ناشناس۱۰۱۰۳۶۱۱۴:۱۸:۵۷ ۱۳۹۸/۴/۲۹
خدا آخر عاقبت مردم ایران بخیر کنه

پربحث‌های دیروز

 1. چرا مستند بی‌بی‌سی درباره جنگ مورد توجه قرار می‌گیرد؟

 2. کمر خمیده نظام سلامت در موج سوم کرونا

 3. آقای روحانی! انفعال را تجویز نکنید و این پنجره را ببندید

 4. واکنش نوری المالکی به یادداشت روزنامه کیهان

 5. توضیح حسین شریعتمداری درباره یادداشتی پیرامون مواضع آیت الله سیستانی

 6. استعفای روحانی راهگشاست یا راهی برای فرار؟

 7. ترمز قیمت دلار و سکه برید + جدول قیمت‌ها

 8. تصویری از مهدی کروبی روی تخت بیمارستان

 9. نمایندگان محترم ! چتر بلاتکلیفی را از سر وزارت صمت بردارید  

 10. آموزش و پرورش ایرادات در طراحی سئوالات آزمون سمپاد را پذیرفت

 11. طرح جمع‌آوری اراذل و اوباش تهران

 12. رئیس قوه قضائیه: نمی‌گذاریم تولیدکنندگان زمین بخورند/ کاهش ارزش پول ملی خسارت بار است

 13. امیری: روحانی برای معرفی رزم حسینی به مجلس نمی رود

 14. نمره صفر «مسعود فراستی» به خودش!

 15. افزایش حقوق کارکنان در سال ۱۴۰۰ مشخص شد

 16. تجربه ای از منش و روش علیرضا رزم حسینی

 17. واکنش اکبر نبوی به پیشنهاد استعفای رییس جمهور

 18. ناکامی سرقت مسلحانه از طلا فروشی با شیشه ضدگلوله

 19. خفه کردن یک دختر به دلیل نداشتن ماسک

 20. تغییر در شیوه ارسال پیامک بدحجابی برای خودروها

 21. قالیباف: تولید مسکن باعث اشتغال می‌شود/ با رویکرد ساخت مسکن دولتی مخالفیم

 22. پاسخ زیباکلام به عباس عبدی/ اولین نامزد انتخابات ریاست جمهوری/«مرد خاکستری» بدنبال حذف خاتمی/ ظریف: شرمنده و بدهکار مردم هستیم

 23. مردم با صندوق آرای انتخابات ۱۴۰۰ قهر نمی‌کنند

 24. هشدار درباره افت صادرات کشور

 25. مقصد روحانی بعد از پایان دولت کجاست؟

پربحث‌های هفته

 1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 2. نماینده مجلس: آقای روحانی دیگر حرف نزنید؛ حرف‌تان مردم را عصبانی و بازار را به هم می‌‎ریزد/ هر روز یک سلطان جدید سبز می‌شود

 3. اشکهای یک تولید کننده ایرانی/ به دادم برسید/ جز عدالت هیچ نمی‌خواهم

 4. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 5. چرا مستند بی‌بی‌سی درباره جنگ مورد توجه قرار می‌گیرد؟

 6. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 7. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

 8. کمر خمیده نظام سلامت در موج سوم کرونا

 9. اوج بدسلیقه‌گی! / به بهانه ساخت تندیس‌هایی از سردار دلها

 10. آقای روحانی! انفعال را تجویز نکنید و این پنجره را ببندید

 11. واکنش نوری المالکی به یادداشت روزنامه کیهان

 12. سرقت وحشیانه ۳ مرد مسلح از یک زن در دزفول

 13. چرا مسکن ارزان نمی شود

 14. توضیح حسین شریعتمداری درباره یادداشتی پیرامون مواضع آیت الله سیستانی

 15. واکنش‌های داغ به یک مقاله

 16. انتقاد حسین شریعتمداری از آیت‌الله سیستانی

 17. انتقال پایتخت؛ تهران پیر همچنان مقاومت می کند

 18. آیا هنوز هم کسی نمی‌خواهد از آنها بپرسد که از کجا آورده‌اند؟

 19. به فکر معیشت این «ملت پیروز» باشید

 20. این حق مردم است 

 21. بازار بورس، بمانیم یا برویم؟

 22. انقلابی‌گری و دنا پلاس

 23. استعفای روحانی راهگشاست یا راهی برای فرار؟

 24. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

 25. ترمز قیمت دلار و سکه برید + جدول قیمت‌ها

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. نماینده مجلس: آقای روحانی دیگر حرف نزنید؛ حرف‌تان مردم را عصبانی و بازار را به هم می‌‎ریزد/ هر روز یک سلطان جدید سبز می‌شود

 2. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 3. چرا مستند بی‌بی‌سی درباره جنگ مورد توجه قرار می‌گیرد؟

 4. آقای روحانی! انفعال را تجویز نکنید و این پنجره را ببندید

 5. واکنش‌های داغ به یک مقاله

 6. انتقاد حسین شریعتمداری از آیت‌الله سیستانی

 7. به فکر معیشت این «ملت پیروز» باشید

 8. این حق مردم است 

 9. استعفای روحانی راهگشاست یا راهی برای فرار؟

 10. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

 11. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

 12. تصویری از مهدی کروبی روی تخت بیمارستان

 13. وضعیت ۱۵ کاندیدای احتمالی انتخابات ۱۴۰۰ / از «ضرغامی» و «جلیلی» تا «لاریجانی» و «ظریف»

 14. واعظی: رئیس جمهور مبتلا به کرونا شود به کشور لطمه وارد می شود / خون مقامات از مردم رنگین‌تر نیست

 15. بخشی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در یک نگاه + جدول

 16. واکنش سخنگوی هیات رئیسه مجلس به تحویل خودروی دناپلاس: برخی نمایندگان خودروی مناسبی برای سرکشی ندارند

 17. نمایندگان محترم ! چتر بلاتکلیفی را از سر وزارت صمت بردارید  

 18. جنجال علیه مجلس با اسم رمز واکسن و دناپلاس

 19. لعنت بر واشنگتن اما مقصر شمایید

 20. روحانی: برای کمبودها و مشکلات،کاخ سفید را لعنت کنید/ تعیین مجازات برای افرادی که پروتکل‌ها را رعایت نمی‌کنند

 21. نظر ۱۲ نماینده درباره صلاحیت رزم حسینی جهت تصدی وزارت صمت/ آیا او تابعیت دوگانه دارد؟

 22. اصلاح طلبان تند رو تمایلی به پایان حصر کروبی و موسوی ندارند

 23. پایان بلاتکلیفی وزارت صنعت؛ «رزم‌حسینی» وزیر صمت شد

 24. امیری: روحانی برای معرفی رزم حسینی به مجلس نمی رود

 25. دستور فوری جهانگیری در پی انتشار یک فیلم جنجالی در فضای مجازی

آخرین عناوین