پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان یارانه از جیب کشاورزان!

گروه اقتصادی الف،   3980428032 ۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

مسئولان شورای اقتصاد در اکثر سال‌ها توجهی به اجرای قانون خرید تضمینی که در سال ۶۸ به منظور حمایت از کشاورزان به تصویب رسید، نداشته اند.

 به گزارش باشگاه خبرنگاران جوان، قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی در سال ۶۸ به منظور حمایت از کشاورزان به تصویب رسید در حالی که مسئولان شورای اقتصاد در برخی سال‌ها توجهی به اجرای این قانون به عنوان یکی از اسناد بالادستی که در کاهش خروج ارز و بی‌نیازی به کشور‌های بیگانه برای تأمین گندم مورد نیاز تاثیرگذار است، ندارد.

طبق تبصره ۶ قانون خرید محصولات کشاورزی دولت موظف است که نرخ خرید تضمینی محصولات اساسی از جمله گندم را پیش از شروع فصل کشت تا پایان شهریور به گونه‌ای تعیین کند که میزان افزایش آن هیچگاه از تورم اعلامی بانک مرکزی کمتر نباشد.

بسیاری از کارشناسان و مسئولان بر این باورند که تأخیر دولت در اعلام نرخ خرید تضمینی و عدم تعیین آن مطابق با تورم خودکفایی این محصول استراتژیک را تحت تأثیر خود قرار می‌دهد.

حال به سراغ مسئولان ذیربط می‌رویم تا از آخرین وضعیت تأثیر بی‌توجهی شورای اقتصاد به قانون خرید تضمینی گندم به عنوان یکی از محصولات استراتژیک که قوت اصلی مردم را تشکیل می‌دهد با خبر شویم.

وزارت جهاد در اجرا نشدن قانون خرید تضمینی مقصر نیست
علی قلی ایمانی نایب رئیس بنیاد توانمند سازی گندم کاران، با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان امر نسبت به قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی اظهار کرد: اگرچه قانون‌گذار تمامی مسائل را در ارتباط با قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی دیده است، اما شورای اقتصاد در برخی مواقع نرخ خرید محصولات را بدون توجه به تورم و هزینه‌های تولید اعلام می‌کند.

وی افزود: بر اساس قانون خرید تضمینی دولت موظف است همه ساله قیمت محصولات را مطابق با هزینه‌های تولید اعلام کند تا کشاورزان بتوانند در شرایط فعلی اقتصاد به تولید ادامه دهند.

ایمانی با انتقاد از این مسئله که شورای اقتصاد در چند سال اخیر به قانون خرید تضمینی گندم توجه چندانی نداشته است، بیان کرد: در چند سال اخیر شورای اقتصاد نرخ خرید تضمینی گندم را با بی‌توجهی به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و هزینه‌های تولید اعلام کرد که این امر با واکنش شدید کشاورزان روبرو شد، چرا که تولید کنندگان برای تأمین معیشت خود به سبب اعلام نرخ خرید تضمینی کمتر از قیمت منطقی با چالش‌های متعددی روبرو شدند.

نایب رئیس بنیاد توانمند سازی گندم‌کاران با اشاره به اینکه تأخیر شورای اقتصاد در اعلام نرخ خرید تضمینی محصولات، کشاورزان را دچار سردرگمی می‌کند، اظهار کرد: بر اساس قانون خرید تضمینی شورای اقتصاد موظف است نرخ خرید تضمینی محصولات کشاورزی را پیش از شروع فصل زراعی اعلام کند تا کشاورزان بتوانند برای ادامه کشت و کار تصمیمات لازم را اتخاذ کنند، اما متاسفانه در چند سال اخیر دولت توجه چندانی به قانون خرید تضمینی نکرده است.

وی ادامه داد: تأخیر دولت در اعلام نرخ خرید تضمینی و بی‌توجهی به این قانون سبب شد، تا کشاورزان در سال زراعی فعلی از تحمیل گندم به دولت امتناع کنند، چرا که آن‌ها منتظر افزایش قیمت مطابق با هزینه‌های تولید هستند.

به گفته وی افزایش قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی از جمله گندم مطابق با تورم و هزینه‌های تولید در استمرار خودکفایی و پایداری تولید تأثیر بسزایی دارد، در حالی که بی‌توجهی به قیمت خرید تضمینی تولیدکنندگان را به سبب بروز مشکلات در تأمین معیشت خانوار به سمت و سوی دیگر محصولات سوق می‌دهد.

ایمانی با اشاره به اینکه وزارت جهاد کشاورزی در اجرا نشدن قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی مقصر نیست، گفت: همه ساله وزارت جهاد کشاورزی قیمت خرید تضمینی محصولات را بر اساس آنالیز هزینه‌های تولید در زمان مقرر به دولت پیشنهاد می‌دهد تا سازمان برنامه و بودجه پس از بررسی نهایی قیمت مصوب را اعلام کند.

وی با اشاره به اینکه تعیین قیمت محصولات کشاورزی مطابق با هزینه‌های تولید و تورم در پایداری تولید تأثیر بسزایی دارد، گفت: باتوجه به آنکه بی‌توجهی مسئولان به قانون خرید تضمینی خودکفایی این محصول استراتژیک را در معرض خطر قرار می‌دهد از این رو انتظار داریم که شورای اقتصاد برای سال زراعی جدید قیمت تضمینی گندم را مطابق با پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید اعلام کند تا برای تأمین نان و گندم مورد نیاز در کشور دستمان را به سوی کشور‌های بیگانه دراز نکنیم.

بی‌توجهی شورای اقتصاد به قانون خرید تضمینی پای گندم‌های وارداتی را به کشور باز می‌کند
علی خان محمدی دبیر اجرایی بنیاد ملی گندم کاران، با اشاره به اینکه قانون خرید تضمینی سال ۶۸ در مجلس شورای اسلامی به تصویب رسید، اظهار کرد: شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام در همان سال قانون را مصوب کردند و در نهایت پس از تصویب مجلس، دولت اجرای آن را به تمامی زیربخش‌ها اعلام کرد.

وی افزود: بر اساس قانون خرید تضمینی دولت موظف است در صورتی که کشاورزان نتوانستند محصول خود را در بازار به فروش رسانند به منظور حمایت از کشاورزان و جلوگیری از زیان آن‌ها نسبت به خرید تضمینی اقدام کنند تا آن‌ها نسبت به ادامه تولید دلگرم شوند.

خان محمدی ادامه داد: بر اساس ماده ۶۱ قانون خرید تضمینی وزارت جهاد کشاورزی موظف است قبل از شروع سال زراعی در ماه‌های خرداد و تیر قیمت محصولات را بر اساس آنالیز هزینه‌های تولید و تورم در اختیار دولت قرار دهد ضمن آنکه شورای اقتصاد بر حسب قانون می‌بایست یک ماه قبل از شروع کشت هر محصولی، قیمت آن را ابلاغ کنند تا کشاورزان از سرگردانی نجات یابند.

دبیر اجرایی بنیاد ملی گندم کاران با انتقاد از این مسئله که شورای اقتصاد نسبت به قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی توجه چندانی ندارد، بیان کرد: در چند سال اخیر شورای اقتصاد قیمت خرید تضمینی محصولات کشاورزی را مطابق با هزینه‌های تولید اعلام نکرد که استمرار این روند در کاهش سطح زیر کشت گندم و از بین رفتن خودکفایی این محصول استراتژیک تأثیر بسزایی دارد.

وی ادامه داد: با توجه به آنکه شورای اقتصاد در سال گذشته توجهی به نرخ پیشنهادی وزارت جهاد کشاورزی به عنوان متولی تولید نداشت در همان زمان برآورد شد که تولید این محصول استراتژیک با چالش‌هایی روبرو خواهد شد، اما بارش‌های مناسب و لطف الهی موجب شد تا حدی کاهش سطح زیر کشت جبران شود.

خان محمدی با اشاره به اینکه امسال برای چهارمین سال متوالی در تولید گندم خودکفا خواهیم شد، بیان کرد: این در حالی است که درنگ مسئولان دولتی در اجرای قانون خرید تضمینی گندم برای سال زراعی جدید می‌تواند کشاورزان را نسبت به ادامه تولید دلسرد کند چرا که با وجود افزایش صد در صدی هزینه‌های تولید قیمت خرید محصولات نباید کمتر از هزینه‌های تولید باشد.

وی با اشاره به اینکه تأخیر در اعلام نرخ خرید تضمینی اثرات سوئی در تولید این محصول استراتژیک دارد، اظهار کرد: سال گذشته شورای اقتصاد نرخ خرید تضمینی گندم را با توجهی کامل به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی و تشکل‌ها اعلام کرد که این امر موجب شد هم‌اکنون گندم نزد دلالان چرخش پیدا کند.

به گفته وی اجرای کامل قانون خرید تضمینی در اطمینان خاطر کشاورزان به ادامه تولید تأثیر بسزایی دارد، چرا که آن‌ها می‌توانند برنامه‌ریزی دقیقی برای تولید و تأمین معیشت خانوار خود داشته باشند، در حالی که استمرار روند بی‌توجهی شورای اقتصاد به قانون خرید به سبب ضعیف شدن بنیه مالی کشاورزان می‌تواند پای گندم‌های وارداتی را مجدد به کشور باز کند.

پرداخت ۲۰ هزار میلیارد تومان یارانه از جیب کشاورزان به دولت
عباس پاپی زاده عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی، با اشاره به اینکه قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی در راستای حمایت از کشاورزان به تصویب رسیده است، اظهار کرد: در کشور‌های مختلف به ویژه توسعه یافته یارانه به کشاورزان پرداخت می‌شود تا آن‌ها بتوانند به تولید ادامه دهند.

وی افزود: خرید محصولات کشاورزی با نرخ بالاتر از بازار در تقویت بنیه کشاورزان در جهت استمرار تولید و خودکفایی تأثیر بسزایی دارد.

پاپی زاده با اشاره به اینکه قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی در سال ۶۸ در کشور ما به تصویب رسید، بیان کرد: این در حالی است که این قانون به جز برخی سال‌های معدود در بیشتر سال‌ها به درستی اجرا نمی‌شد، در حالی که طبق قانون نرخ خرید تضمینی محصولات باید متناسب با تورم و هزینه‌های تولید افزایش یابد.

پاپی زاده ادامه داد: سال گذشته شورای اقتصاد با بی‌توجهی به پیشنهاد وزارت جهاد کشاورزی، تشکل‌ها و تورم اعلامی از سوی بانک مرکزی نرخ خرید تضمینی گندم را اعلام کرد که این امر منجر به متضرر شدن کشاورزان شده است.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه نرخ ۱۷۰۰ تومانی خرید تضمینی گندم جوابگوی هزینه‌های تولید نیست، اظهار کرد: در سال زراعی جدید که قیمت نهاده‌های تولید اعم از کود، بذر، سم، ماشین‌آلات و ... بالای صد در صد رشد داشته است، بدیهی است که درآمد امسال کشاورزان جوابگوی هزینه‌های تولید نباشد و به عبارت دیگر کشاورزان از دید خود به دولت یارانه پرداخت کردند. به عنوان مثال اگر قیمت جهانی گندم را ۳ هزار تومان در نظر بگیریم از این رو کشاورزان با تحویل گندم تولیدی خود به دولت رقمی حدود ۲۰ هزار میلیارد تومان یارانه به دولت پرداخت کرده‌اند در حالی که این میزان یارانه را دولت باید به کشاورزان پرداخت می‌کرد.

پاپی زاده ادامه داد: با توجه به افزایش هزینه‌های تولید و نرخ کنونی خرید تضمینی گندم، کشاورزان برای تأمین معیشت خود و پرداخت اقساط تسهیلات به بانک‌ها چاره‌ای جز فروش اموال خود ندارند که با این وجود توان سرمایه‌گذاری کشاورزان در بخش کشاورزی کاهش می‌یابد.

به گفته وی بر اساس قانون خرید تضمینی شورای اقتصاد باید در تصویب و اعلام نرخ نهایی خرید تضمینی قیمت تمام شده و حاشیه سود منطقی برای کشاورزان را در نظر بگیرد چرا که در شرایط فعلی اقتصاد قیمت نهاده‌های تولید همه روزه در حال افزایش است، بدیهی است که اعلام نرخ کمتر از هزینه‌های تولید آسیب جدی به تولید وارد می‌کند.

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس در پایان درباره اثرات سوء بی‌توجهی شورای اقتصاد به قانون خرید تضمینی گندم، گفت: سال گذشته شورای اقتصاد قانون خرید تضمینی محصولات کشاورزی را به درستی اجرا نکرد که این امر منجر به امتناع کشاورزان از فروش گندم تولیدی به دولت را درپی داشته است، از اینرو اگر مسئولان امر تدابیر جدی برای این موضوع نیاندیشند بدون تردید با خرید و قاچاق گندم از سوی دلالان خودکفایی این محصول استراتژیک زیر سوال می‌رود چرا که کشاورزان به هر طریقی باید هزینه‌های معیشت خانوار خود را تأمین کنند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۰۹۱۶۳۱۳:۳۹:۴۷ ۱۳۹۸/۴/۲۸
بدون نظرخواهی از شورای اقتصاد، اين نوشته تنها به قاضی رفته است.
ناشناس۱۰۰۹۴۴۶۲۲:۲۹:۴۹ ۱۳۹۸/۴/۲۸
در برنج هم اوضاع همین است. شالیزار های مازندران دارد به باغات سیاه ریشه ومرکبات تبدیل می شود . تا فرصت هست جهاد کاری کنید . ارز 4200تومانی نابود کننده کشاورزی است
ناشناس۱۰۰۹۴۴۷۲۲:۳۱:۰۹ ۱۳۹۸/۴/۲۸
من امسال ۵۰ تن گندم دادم به دولت متاسفانه هزینه ها خیلی بالا رفته و کشت گندم توجیه اقتصادی نداره امیدوارم تا زمان کاشت دولت فکری بکنه برای قیمت گندم چون سطح زیر کشت به شدت کم میشه

پربحث‌های امروز

 1. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 2. یک پیشنهاد عملی برای واقعی کردن قیمت بنزین

 3. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 4. به لگد استراماچونی احترام نگذارید

 5. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 6. خودروهای سلطنتی محمدرضا پهلوی  

 7. آیا براستی مشکلات موجود ناشی از ضعف ساختاری است؟

 8. اولین تصویر از مزدک میرزایی در لندن  

 9. توضیحات لاریجانی درباره دو نماینده بازداشتی و درخواست از رئیسی

 10. حضور بانوان در ورزشگاه برای بازی‌های ملی قطعی شد

 11. ورود قوه قضائیه به تخلف خودروسازان کارساز خواهد بود؟/ احتمال بازگشت قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت

 12. ایرانی‌ها سالی ۴ میلیون اضافه درآمد دارند!

 13. تعطیلات کشور را ساماندهی کنید

 14. آنچه سلبریتی‌های اقتصاددان درباره نرخ سود منفی اروپا به ما نمی‌گویند

 15. کاخ‌ الیزه: مذاکره‌ای میان ظریف و هیئت آمریکایی برنامه‌ریزی نشده است

 16. پاسخ احمد عراقچی به چند پرسش الف/ فروش ارز فردایی، سیاست دولت و اقدامی موفق بوده است/ پس از دستگیری من ارز تا ۲۰ هزار تومان صعود کرد

 17. بی قانونی موتورسیکلت سواران  

 18. بازداشت عوامل پروژه‌های کشف حجاب علینژاد + فیلم

 19. حمله سگ خانگی به زن باردار

 20. هنگامی که فساد می‌بینید، تماشاگر نباشید!  

 21. واکنش کاربران توییتر به فینال برنامه استعدادیابی عصر جدید  

 22. حضور دو نماینده بازداشت شده، در صحن مجلس  

 23. حرکت عجیب نخست وزیر بریتانیا هنگام دیدار با رئیس جمهور فرانسه  

 24. تایید سفر ظریف به محل برگزاری اجلاس گروه ۷/ واکنش ترامپ

 25. جوانان ایرانی در مسابقات هوانوردی و فضانوردی آمریکا اول شدند

پربحث‌های دیروز

 1. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 2. دو نماینده بازداشت شده آزاد شدند

 3. پیشنهاد تشکیل سازمان طب ایرانی- اسلامی

 4. نمایندگان مجلس خواستار تحریم مقامات آمریکایی شدند

 5. تخمه‌خوردن حین رانندگی دلیل تصادف است نه پراید

 6. خواندن ترانه‌های قبل از انقلاب توسط مهران مدیری آزاد شده؟

 7. وزیر صنعت خبر داد: ورود بسیج به کنترل بازار / قیمت خودرو کاهش یافته

 8. برنده عصرجدید مردم ایران بودند

 9. تصویری از جیسون رضائیان در لس‌آنجلس  

 10. سپاه پاسداران روز گذشته آزمایش موشکی انجام داد

 11. نمره ۱۵ محسن هاشمی به شورای شهر/ نمی‌توانیم به بخشی از انتقادات پاسخ قانع کننده بدهیم

 12. تلاش برخی اصلاح‌طلبان برای حذف عارف/واکنش به بازداشت دو نماینده مجلس/ موسویان: قبل از مذاکره باید بمب اتمی می‌ساختیم

 13. وضعیت ساخت صحن حضرت زهرا (س) در حرم امام علی (ع)  

 14. جهانگیری: راهکار مبارزه با فساد شفافیت، نظارت عمومی و آزادی رسانه‌ها است

 15. فرمانده ناجا: با اجرای طرح ناظر، کشف حجاب در خودرو کاهش پیدا کرد

 16. انتقاد کیهان به حضور فرزانه کابلی در کنسرت سالار عقیلی + فیلم

 17. «رشوه نفتی» دولت‌ها و نظام مالیاتی به فعالیت‌های سوداگرانه/ نظام بانکی، بهشت پولشویی

 18. فاتحه خوانی روحانی بر سر مزار هاشمی رفسنجانی  

 19. روحانی: انتقاد از دولت با جایزه و تشویق همراه بوده است/ امام خمینی(ره) راه خدمت به مردم را به ما نشان داد

 20. ظریف: پیشنهاد مکرون مسیر درست است/ اروپا اجرای تعهدات خود را آغاز کند کاهش تعهدات برجامی را متوقف می‌کنیم

 21. افزایش نرخ عوارض آزادراه تهران - پردیس

 22. تصاویر جدید از کشتی تایتانیک  

 23. وزیر اقتصاد: نقدینگی ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان شد/سهم نفت در اقتصاد ما زیاد نیست

 24. مانعی بزرگ در تغییر نگاه مسوولان به تولید

 25. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: حذف چهار صفر از پول ملی ثمره‌ای در حوزه اقتصادی ندارد

پربحث‌های هفته

 1. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 2. موج عدالت‌خواهی مردم، ایران را متحول می‌کند، اگر ...

 3. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 4. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 5. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 6. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 7. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 8. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 9. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 10. ممنوعیت حضور خانواده مسئولین در خارج با ۲ طرح مجزا در مجلس

 11. موضع‌گیری سخنگوی دولت و پرسش‌های بی جواب در پرونده مازیار ابراهیمی

 12. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 13. به لگد استراماچونی احترام نگذارید

 14. یک پیشنهاد عملی برای واقعی کردن قیمت بنزین

 15. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 16. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 17. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 18. حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟

 19. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 20. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 21. نکته‌ای در مورد مساله حجاب

 22. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 23. الیزه: پیشنهاد ماکرون به ترامپ، فروش نفت ایران در ازای عدم غنی‌سازی

 24. تکذیب استعفای جواد لاریجانی/ واکنش علی مطهری به ماجرای مازیار ابراهیمی/ تحلیل عباس عبدی از موضع‌گیری اخیر یزدی و آملی لاریجانی

 25. انتقاد تند نخبه جوان از وضع کشور در حضور رهبر انقلاب  

پربحث‌های امروز

 1. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 2. ورود قوه قضائیه به تخلف خودروسازان کارساز خواهد بود؟/ احتمال بازگشت قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت

 3. ایرانی‌ها سالی ۴ میلیون اضافه درآمد دارند!

 4. آنچه سلبریتی‌های اقتصاددان درباره نرخ سود منفی اروپا به ما نمی‌گویند

 5. پاسخ احمد عراقچی به چند پرسش الف/ فروش ارز فردایی، سیاست دولت و اقدامی موفق بوده است/ پس از دستگیری من ارز تا ۲۰ هزار تومان صعود کرد

 6. معاون مسکن وزیر راه برکنار شد

 7. نشان‌های شرکت های خودروسازی جهان چه می‌گویند؟  

 8. وزیر بهداشت: تامین اجتماعی ۸هزار و ۵۰۰میلیارد تومان به وزارت بهداشت بدهی دارد

 9. هر ایرانی چند کارت بانکی دارد؟

 10. بازار مسکن رکود بی سابقه ای را تجربه می کند

 11. مرکز پژوهش‌های مجلس هشدار داد؛ عملیات بازار باز ابزار تأمین کسری بودجه

 12. مسکن از مرداد پارسال تا امروز چقدر گران شد؟

 13. چرا بازار طلا و سکه آرام گرفت؟

 14. مصرف برق در تابستان امسال چقدر رشد کرد؟

 15. انگلیس: اقتصاد جهان نیازمند جایگزینی برای دلار است

 16. آخرین وضعیت قیمت خودرو در بازار

 17. دستورالعمل نحوه انجام معاملات در فرابورس اصلاح شد

 18. نرخ فقر در سال 96 در کل کشور 16 درصد بوده است

 19. پرچم و بیرق گران شد

 20. محسن رضایی: اقتصاد اسلامی و مردمی می‌خواهیم/ جوانان گمنامی داریم که می‌توانند اقتصاد را شکوفا کنند

 21. وزیر نیرو: ‌تابستان امسال ‌بدون خاموشی سپری شد

 22. ریسک‌های عملیات بازار باز برای بانک مرکزی

 23. آغاز فروش اینترنتی ۵ محصول سایپا از ۴ شهریور

 24. انواع عدسی زایس در بازار و ویژگی های آنها

 25. سکه ۴ میلیون و ۱۴۶ هزار تومان شد

پربحث‌های دیروز

 1. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 2. وزیر صنعت خبر داد: ورود بسیج به کنترل بازار / قیمت خودرو کاهش یافته

 3. «رشوه نفتی» دولت‌ها و نظام مالیاتی به فعالیت‌های سوداگرانه/ نظام بانکی، بهشت پولشویی

 4. افزایش نرخ عوارض آزادراه تهران - پردیس

 5. وزیر اقتصاد: نقدینگی ۲۰۰۰ هزار میلیارد تومان شد/سهم نفت در اقتصاد ما زیاد نیست

 6. مانعی بزرگ در تغییر نگاه مسوولان به تولید

 7. سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس: حذف چهار صفر از پول ملی ثمره‌ای در حوزه اقتصادی ندارد

 8. دبیر انجمن قطعه‌سازان: توان تولید خودرو شاسی بلند را هم داریم اما...

 9. همتی: بر نرخ ارز کنترل داریم/ آمریکا را در رسیدن به اهدافش ناکام گذاشتیم

 10. مقامات ۷ کشور دنیا چقدر حقوق می‌گیرند؟

 11. تنوع قیمت اقلام خوراکی از درب کارخانه تا فروشگاه‌ها + دوربین مخفی

 12. تورم ۴۲ درصد شد

 13. نوبخت: بودجه ۹۹ با بودجه سال‌های قبل متفاوت است

 14. حناچی: مخالف برخورد چکشی با دست‌فروشان هستم

 15. کاهش قیمت روزانه مرغ تازه در بازار

 16. استیضاح "رحمانی" در مجلس کلید خورد

 17. آخرین قیمت انواع سکه/ دلار ۱۱۶۵۰ تومان شد + جدول

 18. احداث ۱۰ سد بزرگ در کشور

 19. ثبت‌نام طرح ملی مسکن آغاز شد

 20. حذف صفر از پول ملی چقدر زمان می‌بر‌د؟

 21. نفتکش آدریان دریا به سمت ترکیه تغییر مسیر داد

 22. حضور مشروط هلند در ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس

 23. اعلام جرم دادستانی ایلام علیه رئیس سازمان خصوصی سازی کشور

 24. آغاز پرداخت پاداش بازنشستگان با اولویت فرهنگیان

 25. دلالان دلار را چند می‌خرند؟

پربحث‌های هفته

 1. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 2. بازداشت دو نماینده مجلس به خاطر اخلال در بازار خودرو

 3. تبانی در خرید ۶ هزار خودرو و چند صد کیلو طلا وظیفه نمایندگی است؟/ علت دفاع از نمایندگان بازداشت شده چیست؟

 4. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 5. یکه زارع مدیرعامل ایران‌خودرو بازداشت شد

 6. چند پرسش ساده از آقای احمد عراقچی

 7. ایران خودرو بر سر دوراهی فروپاشی یا تولید ناب

 8. شوی پوپولیستی دولت در برکناری مدیرعامل ایران خودرو/ مشکل خودروسازی با تغییر چند مدیر حل نمی‌شود

 9. حساسیت عجیب پزشکان به دستگاه کارتخوان/علت این حجم از مقاومت چیست؟

 10. بازداشت پوری حسینی و شکست اختصاصی‌سازی اقتصاد

 11. استفاده از کارتخوان توسط پزشکان یک قانون است و باید اجرایی شود

 12. یکه زارع چرا برکنار شد؟

 13. وزیر صنعت خبر داد: ورود بسیج به کنترل بازار / قیمت خودرو کاهش یافته

 14. ربیعی: کنترل بازار ارز خواست شورای‌عالی امنیت ملی و دستور رییس جمهوری بود

 15. با این قوانین، چند نفر حاضرند مسئولیت بپذیرند؟

 16. پول‌های بزرگ کثیف چگونه در اقتصاد کشور جابجا می‌شوند؟

 17. حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست/ دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد

 18. پارسایی: خودروسازها ناکارآمدی خود را در زمین تولید ملی می‌اندازند/ توضیح درباره هزینه طراحی صندوق ۲۰۶

 19. چراغ جادوی ۶۸ هزار میلیاردی وزارت نفت/ صندوق‌های نفت حیاط خلوت بازنشسته‌هاست؟

 20. به منظور صیانت از بیت‌المال؛ وزیر نفت بخشنامه تقویت پایش داخلی مالی را ابلاغ کرد

 21. ورود قوه قضائیه به تخلف خودروسازان کارساز خواهد بود؟/ احتمال بازگشت قیمت‌گذاری خودرو به شورای رقابت

 22. دستور رئیس جمهور برای انتشار حقوق مدیران

 23. ایرانی‌ها سالی ۴ میلیون اضافه درآمد دارند!

 24. «رشوه نفتی» دولت‌ها و نظام مالیاتی به فعالیت‌های سوداگرانه/ نظام بانکی، بهشت پولشویی

 25. افزایش نرخ عوارض آزادراه تهران - پردیس

آخرین عناوین