توهم پمپئو درباره موشک‌های ایران

گروه جهان الف،   3980427065 ۲ نظر، ۱ در صف انتشار و ۰ تکراری یا غیرقابل انتشار

اظهارات محمدجواد ظریف که در هنگام صحبت از برنامه موشکی ایران آن را به موضوع فروش سلاح امریکایی به همسایگان عربی گره زده و درواقع تعلیق به محال کرده بود، باعث شد که وزیر خارجه امریکا توهم بزند که ایران آماده مذاکره موشکی است.

روز سه شنبه مایک پمپئو، وزیر خارجه امریکا نشان داد که در کابینه دونالد ترامپ علاوه بر حماقت و خودبزرگ‌بینی؛ توهم نیز در اتخاذ و پیشبرد سیاست فشار علیه ایران نقشی بسزا دارد. وی در جریان نشست هیئت دولت امریکا در حضور ترامپ، مدعی شد که برای نخستین بار، ایرانی‌ها گفته‌اند که حاضر به گفتگو در مورد برنامه موشکی خود هستند؛ سخنانی که روز چهار شنبه با واکنش توئیتری عباس موسوی، سخنگوی وزارت خارجه جمهوری اسلامی، روبه‌رو شد.

موسوی ضمن تکذیب این خبر، به ستایش از وزیر خارجه پرداخته و نوشته است: «پاسخ ظریف به مجری ان‌بی‌سی دقیق، هوشمندانه و به قول اهل فن، تعلیق به محال بود. هم توپ را به زمین امریکا انداخت و هم به جای موضع تدافعی، موضوع فروش تسلیحات امریکا به کشور‌های منطقه را به چالش کشید.» موسوی سپس افزوده است: «موضع ایران و ظریف درباره توانمندی موشکی کشور مشخص است.»‌

پیش‌تر، دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی در سازمان ملل نیز با صدور بیانیه‌ای گفته بود: «برنامه موشکی دفاعی ایران قابل مذاکره نیست.» دفتر نمایندگی جمهوری اسلامی «برداشت خبرگزاری آسوشیتدپرس» از اظهارات وزیر خارجه را تکذیب کرده و در توضیح گفته بود که «ظریف گفت اگر امریکا می‌خواهد درباره موشک صحبت کند باید اول فروش سلاح به منطقه را که شامل موشک می‌شود متوقف کند.»

بیانیه نمایندگی جمهوری اسلامی در سازمان ملل افزوده است: «موشک‌های ایران به هیچ وجه با هیچ‌کس و هیچ کشوری در هیچ زمانی مذاکره شدنی نیستند.» این بیانیه خبرگزاری آسوشیتدپرس را به نقل قول نادرست اظهارات ظریف متهم کرده و گفته است: «یقیناً خبرنگاران آسوشیتدپرس به اندازه کافی با مکالمه انگلیسی آشنا هستند تا مفاهیم نظرات فرضی را بدانند و دریابند؛ قرار دادن یک جمع‌بندی نادرست در سرخط خبر‌ها در حالی که متن به خوبی روشن است تنها اقبال عمومی را از رسانه کاهش می‌دهد.»

وزیر خارجه ایران در مصاحبه‌اش با بی‌بی‌سی درباره مطرح کردن موضوع برنامه موشکی ایران در این مذاکرات احتمالی گفت: بگذارید ابتدا با چیزی شروع کنیم که بر سر آن توافق کرده‌ایم و ببینیم که چه کاری می‌توان انجام داد. سپس اگر خواستید درباره موشک‌های بالستیک ما مذاکره کنید، باید درباره میزان تسلیحاتی که به منطقه ما فروخته می‌شود نیز مذاکره کنیم. ایران در سال گذشته مجموعاً ۱۶میلیارد دلار برای نیرو‌های مسلح خود هزینه کرد. ما ملتی ۸۲ میلیون نفری داریم و فقط ۱۶میلیارد دلار هزینه کردیم. امارات متحده عربی با جمعیتی یک میلیون نفری، ۲۲ میلیارد هزینه کرد.

عربستان سعودی با جمعیتی کمتر از نصف جمعیت ما ۶۷ میلیارد هزینه کرد. بیشتر این تسلیحات امریکایی هستند. این تسلیحات امریکایی وارد منطقه ما می‌شود و آن را آماده انفجار می‌کند؛ بنابراین اگر می‌خواهند درباره موشک‌های ما صحبت کنند، ابتدا باید فروش این تسلیحات را از جمله موشک به منطقه ما متوقف کنند.

وی همچنین در تکمیل مصاحبه‌اش توئیتی کرد و ضمن اشاره به جنگ تحمیلی عراق علیه ایران و هشت سال دفاع مقدس، نوشت: «به مدت هشت سال، صدام (دیکتاتور معدوم عراق) بارانی از موشک‌ها و بمب‌هایی که شرق و غرب تأمین کرده بودند، بر سر شهر‌های ما ریخت، اما هیچ‌کس به ایران هیچ نوع ابزار دفاعی نفروخت. ما نیز چاره‌ای نداشتیم، جز اینکه سلاح‌های خودمان را بسازیم. اکنون آن‌ها شاکی شده‌اند. به جای فرار از این موضوع (حمایت نظامی غرب از صدام)، امریکا باید فروش سلاح به امثال صدام را پایان دهد.

ادعای دوباره مذاکره بدون شرط
مورگان اورتاگوس، سخنگوی وزارت خارجه امریکا در نشست خبری گفته که خبر مربوط به اظهارات وزیر خارجه امریکا «موضوعی را که مرتباً از همین جا هم تکرار شده به خوبی نشان می‌دهد، زیرا پیام ما همواره این بوده است که ما آماده مذاکره با ایران هستیم و رئیس‌جمهور و وزیر خارجه بار‌ها برای مذاکره بدون پیش شرط ابراز آمادگی کرده‌اند.»‌

خانم اورتاگوس جمهوری اسلامی را متهم کرد که «غالباً تلاش دیپلماتیک ما را با ادامه رفتار تهاجمی در منطقه پاسخ می‌دهد.» وی با اشاره به سفر اخیر شینزو آبه، نخست‌وزیر ژاپن به تهران برای میانجیگری بین ایران و امریکا و واکنش تند رهبر جمهوری اسلامی نسبت به این مأموریت گفت: «وقتی آبه در ایران بود، آنان به نفتکش ژاپنی حمله کردند، ما شاهد حمله رژیم ایران به نفتکش‌های اماراتی و نروژی بودیم و هفته پیش هم دیدیم که نیروی دریایی سپاه پاسداران یک کشتی تجاری بریتانیایی را تهدید کرد.»‌

سخنگوی وزارت خارجه امریکا این اتهام را که دولت این کشور «به سوی جنگ می‌شتابد» تکذیب کرد و گفت که «درست نقطه مقابل درست است و ما همیشه آماده مذاکره بدون پیش شرط با ایران هستیم.» وی در عین حال یادآور شد: «دولت ایران باید بداند که ۱۲ گامی که وزیر خارجه [امریکا]به ایران پیشنهاد کرده برای مذاکره روی میز است.»

در نشست خبری سخنگوی وزارت خارجه امریکا، پیشنهاد قبلی این کشور برای تشکیل یک نیروی حفاظتی دریایی برای تضمین آزادی کشتیرانی تجاری در خلیج فارس مطرح شد. یکی از خبرنگاران پرسید که برایان هوک، نماینده ویژه امریکا در امور ایران، از سفیران چند کشور برای بررسی این موضوع دعوت کرده و سؤال کرد که چه کشور‌هایی دعوت شده‌اند؟ خانم اورتاگوس گفت که بعداً این موضوع رسانه‌ای خواهد شد.

درخواست بازگشت به برجام
بیش از ۲۰ نماینده کنگره با صدور قطعنامه‌ای بر لزوم بازگشت دولت ترامپ به برجام و کاهش تنش‌ها تأکید کردند. باربارا لی، دیوید پرایس و یان شاکوفسکی از اعضای مجلس نمایندگان امریکا در قطعنامه‌ای از دولت ترامپ خواستند که به طرح جامع اقدام مشترک یا همان توافق اتمی ایران بازگردد. در این قطعنامه علاوه بر درخواست برای بازگشت دولت ترامپ به برجام از ترامپ خواسته شده است که تدابیر لازم را برای کاهش تنش‌ها با استفاده از دیپلماسی به عنوان ابزاری برای پاسخگویی به دیگر چالش‌ها با ایران به کار گیرد. در جلسه پیشنهاد این قطعنامه باربارا لی گفت: سیاست‌های دولت ترامپ در خصوص ایران عامل افزایش این بحران خودساخته است. من به عنوان فردی که از برجام حمایت کرده‌ام از اینکه می‌بینم در آستانه یک درگیری با ایران به خاطر سیاست‌های وحشتناک دولت ترامپ هستیم، تأسف می‌خورم.

دیوید پرایس دیگر عضو مجلس نمایندگان هم گفت: اگر به تحولات اخیر نگاهی داشته باشیم رئیس‌جمهور ترامپ با خروج از توافق اتمی با ایران ما را از میز مذاکره دور کرد. یان شاکوفسکی دیگر عضو کنگره هم گفت: برجام یک توافق بین‌المللی بین گروه ۱+۵ با ایران است. علاوه بر این برجام فرصت‌هایی را برای رسیدن به توافق‌های بیشتر با ایران فراهم می‌کند. به هر حال اقدامات یکجانبه دولت تمامی تلاش‌ها را تضعیف کرده است و وجهه امریکا را در جهان دچار آسیب کرده است.

قدرت‌نمایی مقابل ایران خطرناک است
وزیر امور خارجه روسیه در گفتگو با روزنامه «آرگیومنتی‌ای فکتی» هشدار داده که زورآزمایی واشنگتن علیه تهران ممکن است سبب ایجاد شرایط خطرناکی شود که در آن امریکا مسئول هرگونه پیامد فاجعه بار خواهد بود.

سرگئی لاوروف افزود‌: «تنش‌ها در منطقه در حال افزایش است، زیرا واشنگتن و برخی هم‌پیمانانش در تلاش برای تقویت سیاست‌های ضد ایران خود هستند. امریکا در حال قدرت‌نمایی است، این کشور کارزاری برای بدنام کردن تهران آغاز کرده است و ایران را به انواع جرائم متهم می‌کند. این کار وضعی خطرناک به وجود می‌آورد که در آن، یک جرقه برای به راه افتادن آتش کافی است. امریکا مسئول هرگونه پیامد فاجعه‌بار آن خواهد بود.»‌

او همچنین گفت: «ایران بار‌ها از تمایل خود برای تضمین ثبات منطقه‌ای از طریق گفتگو با همه کشور‌های ذی‌نفع از جمله کشور‌های عربی در خلیج فارس خبر داده است. درعین حال تهران تأکید دارد که هیچ‌گونه هدف تجاوزکارانه‌ای را دنبال نمی‌کند.»
 منبع: روزنامه جوان

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۰۰۷۸۵۸۱۴:۰۱:۰۱ ۱۳۹۸/۴/۲۷
هوشمند آنجایی است که باید می گفت خود امریکا هم باید موشکهاش را مدیریت کند افتاد الان عالی جنابان هوشمند!!!
ناشناس۱۰۰۸۱۹۲۱۷:۱۷:۴۰ ۱۳۹۸/۴/۲۷
بقول امام ره شیطان بزرگ آمریکا ست

پربحث‌های امروز

 1. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 2. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

 3. صدایش را در نیاورید، مصلحت نیست!

 4. یادداشت حسین شریعتمداری خطاب به آیات یزدی و آملی لاریجانی

 5. توصیه مکارم شیرازی به حواشی اخیر آملی و یزدی: به این وضع خاتمه دهید

 6. واکنش‌ها به نامه‌ای که باید سربسته می‌ماند

 7. ربیعی: مدیرعامل ایران خودرو به دلیل افزایش قیمت‌ها برکنار شد/ سیف و عراقچی مدیران سالم و پاک هستند!

 8. ادعای عليزاده ‌طباطبایی: نجفی مرتکب قتل نشده/ استاد با سلاحی به قتل رسيده که سلاح نجفی نيست

 9. نجفی به حکم قصاص اعتراض کرد/ ارجاع پرونده به دیوان‌عالی کشور

 10. ۲ مدیر ارشد ایران خودرو بازداشت شدند

 11. انتقاد معاون رئیس‌جمهور از آمارهای «فرار مغزها»/ بازگشت ۱۳۰ دانشجوی ایرانی از ۱۰۰ دانشگاه برتر/ قوانین ایران ضامن واردات است+ فیلم

 12. واکنش سخنگوی دولت به ادعاهای مازیار ابراهیمی

 13. حفظ کیفیت کشورداری در شرایط تحریم و فشار / تحلیلی بر20 طرح کاربردی

 14. احمد توکلی :اشرافیت، وصله ناجور انقلابی‌گری است

 15. واکنش کدخدایی به مشاجره دو فقیه شورای نگهبان: دشمنان طمع نکنند؛ اعضای شورا با هم برادرند

 16. تی آر تی: عربستان و متحدانش عامل بی ثباتی در خاورمیانه

 17. علت ۷۰ درصد تصادفات در تهران اعلام شد

 18. قانونگذاری آزمایشی درست یا غلط؟

 19. قیمت برنج طی یک سال ۱۰۰ درصد گران شد

 20. فتاحی: ورزشگاه‌ها تا چهارشنبه آماده میزبانی از لیگ می‌شوند

 21. سرلشکر باقری: ایران فریب دعوت به مذاکره دشمن را نمی‌خورند

 22. رکوردشکنی بورس تهران

 23. ترافیک سنگین در محور کرج - چالوس

 24. آشنایی با انواع کرکره برقی شفاف و سایبان برقی

 25. بزرگترین باند قاچاق مواد مخدر در جنوب کشور منهدم شد

پربحث‌های دیروز

 1. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 2. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 3. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 4. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 5. تصویر دیده نشده از دیوار کشی رئیسی  

 6. اینستاگرام چطور باعث "احمق‌پروری" در جامعه شده است؟

 7. حذف صفر از پول ملی علاج تورم نیست/ دولت با ارائه لایحه حذف ۴ صفر وقت مجلس را نگیرد

 8. چرا کارها و اقدامات رئیسی مورد توجه قرار گرفته است؟

 9. چراغ جادوی ۶۸ هزار میلیاردی وزارت نفت/ صندوق‌های نفت حیاط خلوت بازنشسته‌هاست؟

 10. راه مواجهه با دزد جدید «گریس» چیست؟

 11. به منظور صیانت از بیت‌المال؛ وزیر نفت بخشنامه تقویت پایش داخلی مالی را ابلاغ کرد

 12. احتمال ممنوعیت تحصیل فرزندان مسئولان در خارج کشور

 13. دستور رئیس جمهور برای انتشار حقوق مدیران

 14. ممنوع التصویر شدن در صداوسیما چگونه است؟  

 15. دستگیری سه شرور شمشیری   

 16. راست و دروغ قطعی اینترنت/ پای شبکه ملی اطلاعات در میان است؟

 17. بصير و آراسته، بدون عينك، بدون ريش پروفسوري

 18. رئیس بانک مرکزی: تلاش می‌کنیم رشد نقدینگی را کنترل کنیم/ همه کمک کنند تا شرایط اقتصادی بهبود یابد

 19. آذری جهرمی: تلاشم را کردم، مردم قضاوت کنند/ هنوز به رفع فیلتر امید دارم/ معطل قانون نمی‌مانم

 20. فرمانده نیروی دریایی سپاه: اگر حادثه‌ای در خلیج فارس رخ دهد، کشورهای منطقه از تشنگی می‌میرند

 21. هدیه رهبر انقلاب به مردم تهران

 22. نامه زاکانی به رئیسی و اعلام جزئیاتی از تبانی طبری و برخی چهره‌های امنیتی‌

 23. احسان علیخانی: عصر جدید سخت‌ترین کار عمرم بود

 24. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 25. تحرکات محرمانه «باند نیویورک» در جاده چالوس + تصاویر

پربحث‌های هفته

 1. بالاخره در مساله حجاب چه کنیم؟

 2. خانواده «میترا استاد» رضایت دادند/ رهایی «نجفی» از قصاص

 3. اي كاش ظريف زودتر تحريم مي‌شد!

 4. تذکاری بر یک برداشت غلط از باوری درست درباره حکومت دینی

 5. پوری حسینی رئیس سابق سازمان خصوصی سازی بازداشت شد

 6. پاسخ آملی لاریجانی به ادعاها و اتهامات اخیر/ از هیچ متخلف و فاسدی حمایت نکرده و نخواهم کرد/هیچگاه نگفته ام نجف می روم

 7. متهم ردیف اول در توزیع ارزهای بانک مرکزی فرار کرد/ پلیس دستگیر می کند اما بانک مرکزی باعث آزادی اش شد

 8. هشدار توکلی به مسئولان نظام درباره رشد حاشیه‌نشینی در کشور/ صدای «هل من ناصر» مستأجران و مستمندان را بشنویم

 9. توپی که پزشکان به زمین مشاغل دیگر می‌اندازند

 10. ارتباط ازدواج و حجاب جوانان

 11. هزینه ۳ هزار میلیارد تومانی برای طراحی صندوق پژو ۲۰۶ / طراحی ۱۲۰ میلیارد تومانی سمند!

 12. صدور گواهینامه رانندگی موتور برای زنان از نگاه یک حقوقدان

 13. یک سال و نیم در ملایر به دنبال رادیولوژیست گشتیم؛ نبود/ طرح افزایش ظرفیت رشته های پزشکی باید در اولویت قرار بگیرد

 14. چرخش ظریفانه از برجام!...

 15. روحانی: اون ۹۸ که ما می‌خواستیم این ۹۸ نیست   

 16. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 17. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 18. فرصت جدید جلب احترام جهاني برای نیروی دریایی ايران

 19. عراقچی: مداخله در بازار ارز با دستور رئیس‌جمهور انجام شد/ دولت وقوع بحران ارزی را باور نمی‌کرد/ تایید صلاحیت سالار آقاخانی توسط وزارت اطلاعات

 20. رئیس سازمان حج‌: ادعای برادر شهید رکن‌آبادی دروغ محض است

 21. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 22. واکنش‌ها به اظهارات منتسب به آیت‌الله یزدی/ سوال محمود صادقی درباره دلیل آزادی فرمانده عملیات ترور/دفاع یک اصلاح طلب از آیت‌الله مصباح یزدی

 23. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 24. دریاسالار آمریکایی: ایران در جنگ نامتقارن قابلیتی قوی و استثنائی دارد

 25. واکنش احمد توکلی به اختلافات «آملی‌لاریجانی» و «یزدی»

پربحث‌های اخیر

 1. تی آر تی: عربستان و متحدانش عامل بی ثباتی در خاورمیانه

 2. یادداشت عضو هیأت یمنی پس از بازگشت از تهران

 3. بلومبرگ: نفت عربستان زیر آتش قرار گرفته‌ و از هوا، دریا و زمین به آنها حمله می‌شود

 4. موشک‌های یمنی امارات را نشانه رفته‌اند/ نقش ابوظبی در تجاوز به یمن به پایان خواهد رسید؟

 5. هنیه: آماده مذاکرات غیرمستقیم با اسرائیل هستیم

 6. تهدید نتانیاهو به عملیات نظامی علیه نوار غزه

 7. لیبرمن: نتانیاهو یک نخست وزیر ضعیف است

 8. ترامپ تاریخ احتمالی رونمایی از معامله قرن را اعلام کرد

 9. ظریف: طرح فنلاند در خصوص خلیج فارس مشابه ایران است

 10. ترامپ از کاهش تعداد نظامیان آمریکایی در افغانستان خبر داد

 11. ترامپ: ایران می‌خواهد مذاکره کند

 12. «گریس 1» با سرعت 1.1 نات در حال ترک جبل طارق است

 13. خروج نفتکش آدریان دریا از آب های سرزمینی جبل الطارق

 14. هنیه: آماده گفت‌وگوی غیر مستقیم با رژیم صهیونیستی هستیم

 15. رایزنی ایران و چین در مورد آخرین تحولات سوریه

 16. دیدار و گفت‌وگوی رئیس‌جمهور عراق و سفیر ایران در بغداد

 17. کیودو: وزیر خارجه ایران احتمالا عازم ژاپن می‌شود

 18. واکنش افغانستان به اظهارات اخیر سفیر پاکستان

 19. نتانیاهو ممکن است از ریاست لیکود کنار گذاشته شود

پربحث‌های دیروز

 1. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 2. تصویر ماهواره‌‌ای از وضعیت تاسیسات نفتی عربستان بعد از حمله یمنی‌ها

 3. پیامدهای نظامی و اقتصادی خروج نظامیان آمریکا از خاک آلمان

 4. فهرست ناکامی‌های دیپلماتیک و نظامی بن سلمان به روایت یک روزنامه اسراییلی

 5. توضیحات بعیدی‌نژاد درباره نفتکش ایرانی گریس یک

 6. مادورو: ترامپ همچون هیتلر است

 7. رژیم صهیونیستی شمال نوار غزه را موشک باران کرد

 8. خروج نفتکش آدریان دریا از آب های سرزمینی جبل الطارق

 9. هنیه: آماده گفت‌وگوی غیر مستقیم با رژیم صهیونیستی هستیم

 10. رایزنی ایران و چین در مورد آخرین تحولات سوریه

 11. دیدار و گفت‌وگوی رئیس‌جمهور عراق و سفیر ایران در بغداد

 12. کیودو: وزیر خارجه ایران احتمالا عازم ژاپن می‌شود

 13. واکنش افغانستان به اظهارات اخیر سفیر پاکستان

 14. نتانیاهو ممکن است از ریاست لیکود کنار گذاشته شود

 15. واکنش مرکل به پیامدهای ناشی از برگزیت

 16. استرالیا درخواست آمریکا را رد کرد

 17. مخالفت ژاپنی‌ها با پیوستن به ائتلاف آمریکایی در تنگه‌هرمز

 18. صدور هشدار امنیتی سفارت سعودی در ترکیه به اتباع این کشور

 19. نتانیاهو، غزه را به حمله نظامی تهدید کرد

 20. انگلیس تابعیت «جک داعشی» را سلب کرد

 21. آغاز سفر ظریف به سه کشور اروپایی؛ فنلاند مقصد اول

 22. رهبر مخالفان نتانیاهو: حماس دیگر هراسی از اسرائیل ندارد

 23. سید عباس موسوی: اقدامات آمریکا در سوریه عامل بی‎ثباتی و ناامنی است

 24. اردن سفیر رژیم صهیونیستی را احضار کرد

 25. تلاش ترامپ برای توجیه نتایج منفی نظرسنجی‌ها علیه خود

پربحث‌های هفته

 1. نفتکش ایرانی در جبل الطارق با وجود مخالفت آمریکا آزاد شد

 2. برنامه ایران در جنگ با آمریکا؛ غرق کردن ناو هواپیمابر با موشک‌های کوتاه برد فتح مبین

 3. دولت هند ضرب‌الاجل دو ساعته‌ به شیخ زکزاکی داد

 4. اتاق رو به کعبه شبی ۳۰۰ میلیون تومان!

 5. دریاسالار آمریکایی: ایران در جنگ نامتقارن قابلیتی قوی و استثنائی دارد

 6. پمپئو: ساعت در حال تیک تاک کردن و انقضای تحریم تسلیحاتی ایران نزدیک است!

 7. شیخ زکزاکی تصمیم به خروج از هند گرفت/ رهبر شیعیان نیجریه به کشورش باز می‌گردد

 8. شیخ زکزاکی در فرودگاه نیجریه بازداشت شد

 9. بازگشت شیخ زکزاکی به نیجریه

 10. بزرگ‌ترین عملیات پهپادی یمن در خاک عربستان/ حمله پهپادها به مراکز حساس نفتی و پالایشگاه‌ها

 11. ترامپ می‌خواهد بزرگترین جزیره جهان را از دانمارک بخرد

 12. جبل‌طارق: آزادی نفتکش «گریس 1» به تعویق افتاد

 13. کره‌شمالی دو شلیک دیگر به سمت دریا انجام داد

 14. جبل الطارق: توقیف نفتکش ایرانی گریس-۱ عصر امروز پایان می‌یابد

 15. نامه کهنه سرباز ایرانی به ترامپ: ایران هرگز شروع کننده جنگی نبوده/ دیپلماسی هنر ماست

 16. نصرالله: اعلام جنگ علیه ایران، اعلام جنگ علیه تمام محور مقاومت است

 17. چرا سخنگوی جنبش انصارالله یمن در دیدار با رهبری خنجر به همراه داشت؟

 18. محسن رضایی: اشتباه بعدی انگلیس پاسخی سخت‌تر دارد

 19. تحولات کشمیر به کجا ختم می‌شود؟/ زخم ۱۰۲ ساله‌ای که انگلیسی ها در شبه قاره تازه نگه داشتند

 20. اختلاف درآمد ۱۰ هزار دلاری مردان نسبت زنان در آمریکا

 21. درباره بزرگترین عملیات پهپادی مقاومت یمن؛ میدان نفتی وابسته به آرامکو در آتش سوخت

 22. نفتکش ایرانی همچنان در جبل‌الطارق است

 23. اولین تصاویر حزب‌الله از حمله به ناوچه رژیم صهیونیستی در جریان جنگ ۳۳ روزه

 24. نخست وزیر کانادا اتهامِ زیرپا گذاردن اصول اخلاقی را پذیرفت

 25. شیخ زکزاکی از نیجریه خارج شد

آخرین عناوین