رئیسی: واسطه شب قدر امام زمان(عج) است/ چرا این همه پرونده در دادگستری است؟

گروه سیاسی الف،   3980306006 ۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس قوه قضائیه با بیان اینکه براساس روایات، هر سال یک شب قدر دارد و سرنوشت انسان در آن شب رقم می خورد و واسطه این شب مهم و ارشمند امام زمان (عج) است، گفت: چرا این همه پرونده در دادگستری است؟، این در حالی است که در جامعه اسلامی ما بسیاری از موضوعات و مشکلات را می‌توان از طریق رسومی همچون رفتار کدخدامنشانه رفع کرد.

رئیسی: واسطه شب قدر امام زمان(عج) است/ چرا این همه پرونده در دادگستری است؟

به گزارش فارس، آیت‌الله سید ابراهیم رئیسی امشب در مراسم شب بیست و یکم ماه مبارک رمضان و شب سالگرد شهادت امام علی (ع) که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه لیلة‌القدر چه شبی است؟، گفت: امشب شب نزول قرآن بر قلب مبارک پیامبر اکرم (ص) برای هدایت انسان است.

رئیس قوه قضائیه با اشاره به اینکه در شب قدر سرنوشت انسان‌ها رقم می‌خورد، بیان کرد: براساس روایات، ائمه اطهار(غ) از مردم خواسته‌اند که شب قدر را درک کنند.

وی ادامه داد: براساس روایات، هر سال یک شب قدر دارد و سرنوشت انسان در آن شب رقم می‌خورد و واسطه این شب مهم و ارشمند، امام زمان (عج) است.

رئیسی شب قدر را باعظمت دانست و ادامه داد: نخستین گام در این شب ارزشمند معرفت بوده، همچنین، یکی دیگر از ویژگی‌های شناخت شب قدر، شناخت حضرت فاطمه(س) است، اگر ایشان را بشناسیم، کسی را که رسالت ولی و دین رسول را حفظ کرد.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه امشب پرونده ما به دست رئیس شب قدر می‌رسد، اضافه کرد: خدا را شاکریم که امشب زنده‌داری کرده و درب خانه حق بیاییم، امشب شب توجه به کتاب و معلم آن است.

وی بیان کرد: شب قدر محمدیه است، پروردگار به بندگان تاکید کردند که آنها در شب قدر زنده‌داری کنند، بندگان با خدا سخن بگویند و گناهان خود را پاک کنند.

رئیسی بندگان را در جایگاه گناهکار و پروردگار را در جایگاه بخشش دانست و متذکر شد: همه چیز نزد پروردگار بوده، خداوند به پیامبر(ص) فرمود، اگر بندگان از تو نشانی مرا خواستند، به آنها بگو، پروردگار از رگ گردن به شما نزدیک‌تر است. 

رئیس قوه قضائیه تاکید کرد: شب قدر شب امید است، امشب باید همه برای پاک شدن گناه خود با یک دنیا امید به سوی پروردگار بشتابند.

وی افزود: امیراالمومنین(ع) وصیت‌نامه‌ای دارند و در آن فرمودند، حسن(ع)، حسین(ع) و همه کسانی که صدای مرا می‌شنوید، شما را به تقوای از پروردگار داشتن در همه امور توصیه می‌کنم، همچنین، برای پاداش اخروی تلاش کنید.

رئیسی با بیان اینکه با همه وجود نسبت به ظالمین و استکبار نفرت داریم، چراکه نمی‌توان نسبت به آنها نفرت نداشت، همچنین باید در راستای دین اسلام نسبت به مظلومین نیز باید مهربان و یاور آنها باشیم.

رئیس قوه قضائیه با تاکید بر اینکه چرا این همه پرونده در دادگستری است؟، اضافه کرد: این در حالی است که در جامعه اسلامی ما بسیاری از موضوعات و مشکلات را می‌توان از طریق رسومی همچون رفتار کدخدامنشانه رفع کرد.

وی با اشاره به بخش‌های دیگری از وصیت‌نامه حضرت علی(ع)، متذکر شد: ایشان به امر به معروف و نهی از منکر تاکید دارند، اگر در جامعه رشوه می‌گیرند، یا فساد صورت می‌گیرد، باید با آن مبارزه کنیم، در جامعه اسلامی این مورد نباید وجود داشته باشد.

رئیسی با بیان اینکه حضرت علی (ع) را در محراب برای اینکه عادل بودند، به شهادت رساندند، یدآور شد: مردم ما به لطف پروردگار و ائمه اطهار (ع) و پشتوانه خون شهدا موفق می‌شوند، 

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: دشمنی دشمنان در جامعه‌ای که حضرت علی(ع) و حضرت فاطمه(س) دارد، نمی‌تواند اجرایی شود.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۹۲۴۰۲۲۰۰:۵۸:۳۸ ۱۳۹۸/۳/۶
از دلایل ازدیاد پرونده در دادگستری ها کمبود قانون و تصویب قوانین اشتباه است که موجب باز گذاشتن دست افراد وارد به قوانین اشتباه در جهت سواستفاده میباشد
ناشناس۹۲۴۲۸۸۱۱:۲۲:۴۸ ۱۳۹۸/۳/۶
بهترین راه کاهش پرونده ها توسعه مانیتورینگ فرآیند علی مالی ادارات و بانکها و مناقصات و اموال مدیران و کارکنان با پیاده سازی سیستم مبتنی بر فناوری آنلاین اطلاعات با قابلیت نظارت واحد‌های امنیتی ،قضایی نظارتی نظیر بسیاری از کشورها و همچنین بموازات مصادره اموال اختلاسگران حتی در ابعاد کوچک و اشد مجازات و الگو برداری از سیستم‌های کنترل فساد در ادارات و جامعه از کشورهای موفق با کمک پروژه هاب دانشگاهی در جهت کاهش هزینه بری ...وگرنه بی توجهی به این اصول ،آب در هاون کوبیدن است
ناشناس۹۲۴۰۵۶۰۲:۴۷:۲۶ ۱۳۹۸/۳/۶
برای اینکه ریش سفیدی و بزرگتری در جامعه از بین رفته و همه اش زبر سر فضای مجازی است که هر الف بچه فکر میکند همه چیز می فهمد ولی در واقع هیچ چیز نمی فهمد و سریع در دام است
ناشناس۹۲۴۰۵۸۰۲:۵۰:۱۳ ۱۳۹۸/۳/۶
باید هر گونه قرار دا ی بین افراد کد حقوقی داشته باشد یعنی تمام موارد و بندهای حقوقی به اطلاع طرفین رسانده شود سپس قرار داد منعقد شود که بعد از موجب بروز اختلاف و تنش بین افراد نگردد
ناشناس۹۲۴۰۵۹۰۲:۵۲:۱۷ ۱۳۹۸/۳/۶
نبود ثبات اقتصادی و وجود تلاطمات اقتصادی و نبود قوانین و مجازات های سخت است که باعث بروز ایجاد پرونده ها میشود
ناشناس۹۲۴۰۹۲۰۴:۲۷:۰۵ ۱۳۹۸/۳/۶
چون دستگاه های اجرایی به وظایف اداری خود عمل نمی کنند.
ناشناس۹۲۴۲۷۳۱۱:۱۲:۱۹ ۱۳۹۸/۳/۶
فقط همین؟ چه نظر کارشناسانه و دقیقی!
ناشناس۹۲۴۱۴۴۰۸:۲۶:۵۷ ۱۳۹۸/۳/۶
یکی از راههایی که می توان تعداد پرونده ها را کم کرد ، پرونده الکترونیک آنلاین است یعنی شما شکایت خود را انلاین مطرح می کنید و قاضی هم آن را انلاین بررسی می کند و در صورت نیاز به شهادت حضوری شما را طلب می کنند.

پربحث‌های هفته

 1. شکار بزرگ سپاه/ روح الله زم سرشبکه آمدنیوز دستگیر شد

 2. دفاع از یک اشتباه؛‌ چرا؟!

 3. تصویری از کانال "آمدنیوز" پس از دستگیری روح‌الله زم

 4. خط ویژه ژن های خوب برای ورود به دانشگاه

 5. قوانین نباید مردم را مجرم کند

 6. درس‌هایی که باید از ماجرای روح الله زم گرفت

 7. آقای روحانی! لطفا از این دوگانه ها فراتر بروید

 8. پایان بلندپروازی های یک آقازاده...

 9. جزئیات حمله موشکی به نفتکش ایرانی در نزدیکی بندر جده عربستان

 10. دادستان کشور‌: در برخورد با فساد با هیچ‌کس تعارف نداریم/ روز گذشته ۵ قاضی فاسد اخراج شدند

 11. نظر سنجی منابع غربی: اکثر ایرانیان دیگر حامی توافق هسته ای نیستند/ ۵۹ درصد از شرکت کنندگان در نظرسنجی خواستار خروج از برجام اند

 12. طلسم منامه باز هم نشکست؛ شکست تلخ ایران مقابل بحرین در اولین آزمون جدی ویلموتس

 13. فقط ۱۵۰۰ روانپزشک برای ۸۰ میلیون ایرانی/ وزارت بهداشت برنامه ندارد ؛ هیچکس هم مشکل روانی ندارد!

 14. پاسخ مدیرعامل سابق فارس به ادعاهای خلاف واقع وزیر خارجه: جز خسارت محض چه چیزی به ارمغان آوردید؟/ طنز تلخ است که نگرانی دیروز ما، امروز از زبان شما غلیظ تر جاری می‌شود

 15. نماینده اسبق و مدیر فعلی با حقوق ۸۵ میلیون در یکی از وزارتخانه ها/ به رغم ممنوع الخروج بودن این فرد وی به خارج رفت

 16. پیشنهاد روحانی برای برگزاری رفراندوم/ درخواست حسین فریدون از قوه قضائیه/تحلیل عباس عبدی از آمدنیوز

 17. حذف بازیگر زن سینما بعد از سفر اربعین!

 18. اموال و دارایی ۲۵۰ هزار مدیر زیر ذره بین قانون/ شفافیت این بار نتیجه می‌دهد؟

 19. رهبر کره‌شمالی سوار بر اسب سفید

 20. ۱۰ نکته درباره نحوه بازداشت روح‌الله زم؛ او که بود و چه می‌کرد؟

 21. وکیل حسین فریدون: موکلم بی‌گناه است/ هر کسی که در دادگاه محکوم می‌شود گناهکار نیست/ دنبال مسائل دیگری هستند

 22. نامه خلاف عرف ترامپ به اردوغان: احمق نباش!+تصویر نامه

 23. تماس وزیر ارتباطات با بیرانوند پس از توهین بحرینی‌ها به سرود ملی ایران

 24. روحانی: امید به زندگی در بین مردم به ۷۶ سال ارتقاء یافته/ شاهد کاهش رشد نرخ تورم و رشد مثبت اقتصاد هستیم

 25. اولین تصاویر از دستگیری و اعترافات روح الله زم

آخرین عناوین