دختر سید حسن نصرالله: قبل از جنگ ۳۳ روزه به راحتی به منزل پدری می‌رفتم/ پدر در زیر زمین محبوس نبوده و هر چه می‌خواهد در اختیارش است

گروه جهان الف،   3980221160 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

دختر دبیرکل حزب الله لبنان با اشاره به معیارهای دوگانه آمریکا در تعیین گروه‌های تروریستی گفت که به قدرت ایران در عبور از تحریم‌ها اطمینان داریم.

دختر سید حسن نصرالله: قبل از جنگ ۳۳ روزه به راحتی به منزل پدری می‌رفتم/ پدر در زیر زمین محبوس نبوده و هر چه می‌خواهد در اختیارش است

به گزارش تسنیم، «زینب حسن نصرالله» دختر 33 ساله دبیرکل حزب‌الله در گفت‌وگویی با پایگاه خبری العهد لبنان به ذکر جزئیاتی از زندگی خانوادگی‌شان و خصوصیات پدرش «سید حسن نصرالله» پرداخت.

دختر دبیرکل حزب الله لبنان در این گفتگو در خصوص مسئولیت زنان در حزب‌الله تاکید کرد که این مسئولیت در ابتدا حفظ خون شهدای مقاومت است. این زنان همچنین نقش بالایی در ساختن خانواده و جامعه دارند. زن با حجاب و عفاف خود می‌تواند از تمامی موانع در راستای منافع خود و جامعه‌اش عبور کند.

او در بخشی از این مصاحبه از ازدواجش در سنین پایین خبر می‌دهد و می‌گوید که چگونه در منزل خاله‌اش با جوانی آشنا شد که بدون اینکه بداند او دختر چه کسی است، از او خواستگاری کرد. زینب می‌‌گوید: دوست داشتم با یک جوان مجاهد ازدواج کنم و همین موضوع اتفاق افتاد. همسرم بزرگترین پشتیبان من بوده و کمک بزرگ به پایان تحصیلات من کرد، این در حالی بود که من مادر 4 کودک بودم و دو پسر و دو دختر داشتم.

وی بزرگترین نقش زن در جامعه را مادری می‌داند و تاکید می‌کند که همانگونه که امام خامنه‌ای و سید حسن نصرالله تأکید کردند زن در صورتی که بتواند در زمینه‌های مختلف و با حفظ حجاب خود و بدون تاثیر منفی بر خانواده‌اش کار کند، این موضوع مهم است.

دختر سید حسن نصرالله پیام همبستگی و افتخار خود نسبت به جمهوری اسلامی ایران را اعلام کرده و گفت: ما به قدرت هسته ای و علمی جمهوری اسلامی ایران برای عبور از مرحله کنونی و تحریمها اطمینان داریم.

وی اظهار داشت که هرگونه صحبت در خصوص سازش یا دوستی با شیطان بزرگ –آمریکا- توهم است. آمریکا فقط بر اساس منافع خود کار می‌کند و هیچ کس از این موضوع در امنیت نیست. ببینید آنها چگونه داعش را ایجاد کردند و در ادامه با آن اعلام جنگ کردند.

زینب تاکید کرد که امروز تمسخرآمیز است که آمریکا ایران و حزب‌الله لبنان و جنبش‌های مقاومت فلسطین را تروریستی می‌نامد، اما در مورد اسرائیل چنین چیزی نمی‌گوید.

وی در خصوص تاثیر پذیری از شخصیت دبیر کل حزب الله لبنان می‌گوید: این تاثیرپذیری کاملا طبیعی است، ایشان روی دوست و دشمن تاثیر دارند، چطور می‌شود که من از ایشان تاثیر نگیرم.

زینب در این مصاحبه گفت، قبل از جنگ 33 روزه به راحتی می‌توانسته به منزل پدری برود و با پدر ناهار یا شام بخورد، اما وضعیت پس از این جنگ در سال 2006 به کلی تغییر کرده است.

زینب نصرالله درباره بزرگترین درسی که از پدرش آموخته، گفت: بزرگترین درسی که از پدر آموخته‌ام تواضع است؛ وی انسان بسیار متواضع و با حیایی است و این صفت اهل بیت و علمای بزرگ است؛ به عنوان مثال امام خمینی(ره) یک نمونه و اسوه بود. با تمام بزرگی پدرم به حیا و سادگی زندگی او نگاه کنید، این همان چیزی است که من دوست دارم و معتقدم صفتی است که مردم هم عاشق آن هستند.

زینب درباره میزان رفاهش در زندگی گفت: ما از طبقه متوسط هستیم و خدا را شکر می‌کنیم که فقر را از ما دور کرد، معیشت من از شغل همسرم می‌گذرد. پدرم به دلیل موقعیتش می‌توانست در رفاه بیشتری باشد، اما او تواضع و زندگی عادی را دوست دارد. کسانی که دنبال زندگی لوکس هستند،‌ رویکردهای خاص خود را دارند.

وی در خصوص محل زندگی سید حسن نصرالله تصریح کرد: مطمئنا [بر خلاف شایعات اسرائیلی‌ها] او در زیر زمین یا محبوس نیست، هر چه می‌خواهد در اختیارش است، زندگی او در تمام جوانب به جز نقل‌وانتقال‌ها و دیدارها عادی است، اما درباره این دو مورد تدابیر امنیتی اتخاذ می‌شود.

زینب در پاسخ به سوالی درباره برادرش «هادی» که در سپتامبر 1997 به دست رژیم صهیونیستی در جنوب لبنان به شهادت رسید، گفت در زمان شهادت هادی 12 سال داشته و زیاد شهادت وی را به خاطر، نمی‌آورد اما او بسیار متواضع و مهربان و مورد علاقه پدر و مادر بوده و سعی می‌کرده از هر کاری که منجر به رنجش پدر و مادر شود، دوری کند.

زینب در اشاره به جزئیات دیگر زندگی خانوادگی‌شان گفت، زمانی که «پدر بزرگ حضور داشته باشد نوه‌ها برای نشستن کنار وی در رقابت هستند و در این رقابت سر و صدای زیادی به راه می‌اندازند، اما او می‌گوید کودکان را رها کنید تا راحت باشند و ابدا از این وضعیت ناراحت نمی‌شود. او همچنین امور مربوط به نوه‌های بزرگ‌تر را دنبال می‌کند و در بسیاری از آنها که در سنین بالاتر هستند مشاوره می‌دهد.

دختر سید حسن در پایان تصریح کرد، در طول سال فقط چند بار می‌تواند پدر را ببیند، اما قبول دارد که سید فقط متعلق به خانواده نیست بلکه متعلق به کل امت اسلام است بنابراین همین دیدارهای کم را هم نعمت می‌داند.

پربحث‌های دیروز

 1. موج دوم کرونا؟ چرا دوباره به جای اولمان بازگشتیم...

 2. از لواسان به جماران بازگردید !

 3. مرندی: بی عدالتی و نارضایتی های اجتماعی دلیل اعتراضات آمریکاست

 4. نظرات برگزیده مخاطبین الف: قالیباف اعتبار مجلس را بازسازی می‌کند؟/ زندگی‌های اشرافی در تهران برجسته شده/اگر پدر با فرزندش دوست بود رومینا از منزل فرار نمی‌کرد

 5. حسینی: برای احیای اقتصاد باید مگاپروژه تعریف کنیم/ ایراد بودجه فقط عدم توازن حسابداری نیست

 6. آیا گوش شنوایی در کاخ سفید هست؟

 7. تعزیرات: کاربرد واژه «احتکار» برای نگهداری خودرو به قصد گران فروشی درست نیست

 8. رونمایی از گرانترین قرارداد تاریخ ورزش ایران

 9. شمخانی: تبادل زندانیان نتیجه مذاکره نبود/مذاکره‌ای در آینده انجام نمی‌شود

 10. تایید دیدار فرماندار سابق آمریکایی با ظریف / سخنگوی وزارت خارجه: این ملاقات چند ماه پیش انجام شده

 11. جزئیات تازه ازکشتی ایرانی غرق شده در بندر عراقی/ ۲ نفرفوتی تاکنون

 12. گزارش هزینه‌کرد سود سپرده حساب‌های قوه قضائیه: سود کل حساب‌ها در سال ۱۳۹۸، مبلغ ۴۳۰ میلیارد تومان بود

 13. ظریف در واکنش به ترامپ: مشاوران شما قمار احمقانه‌ای انجام دادند

 14. ایران حذف وزیر ورزش از انتخابات را پذیرفت

پربحث‌های هفته

 1. قانون، قاتل رومینا!؟

 2. اغتشاشات آبانماه با آشوب‌های آمریکا چه فرقی دارد

 3. اقدام عجیب احمدی‌نژاد در محله نارمک!

 4. پرسشي تأمل‌برانگیز از مراجع عظام تقليد

 5. آقایان؛ قانون، تابوت عدالت نیست!..

 6. جزئیاتی کامل از مرگ «آسیه پناهی»/ شهرداری: ما به وظیفه قانونی خود عمل کردیم!

 7. موج دوم کرونا؟ چرا دوباره به جای اولمان بازگشتیم...

 8. پرداخت هدیه به نمایندگان؛ چراغ اول شفافیت روشن می‌شود؟!

 9. چاره نکنیم، ایران پیر می‌شود و قدرتش از بین می‌رود

 10. چند پرسش از وزیر کشور درباره حوادث آبان‌ماه

 11. من رویایی دارم؛ بازگشت روح مارتین لوترکینگ به آمریکا

 12. اعتراضات داخلی آمریکا ادامه جنبش وال استریت است

 13. از لواسان به جماران بازگردید !

 14. لطفا فراکسیون‌های قومی و منطقه‌ای را تعطیل کنید

 15. مرندی: بی عدالتی و نارضایتی های اجتماعی دلیل اعتراضات آمریکاست

 16. اعتراض ۳ نماینده مجلس یازدهم به اعتبارنامه تاجگردون

 17. نکند امام هم «التقاطی» بود؟!

 18. درباره مسئولی که «آخر آسفالت» زندگی می‌کند

 19. در آمریکا چه می‌گذرد؟!

 20. احتمال حضور احمدی‌نژاد در انتخابات ۱۴۰۰/ چرا وزیر کشور همزمان با اعتراضات آمریکا به یاد حوادث آبان افتاد؟/ افروغ: مردم هرچه فساد ببینند به پای کل نظام می‌نویسند

 21. درخواست احمد توکلی از رئیسی: مجوزهای اعطایی به نمایندگان ادوار مجلس را بررسی کنید

 22. تهدید مسلحانه مخالفان تاجگردون/پیشنهادی برای قالیباف/چرا احمدی‌نژاد دیگر برنمی‌گردد/ روحانی در پاستور و اصلاح‌طلبان در بهارستان مردم را عصبانی کردند

 23. موج اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون/انتقاد سلیمی‌نمین از پیشنهاد ختم قرآن در مجلس/نماینده‌ای که نقش مهمی در پیروزی قالیباف داشت/ عارف: بسیاری از اقدامات فراکسیون امید نادیده گرفته شد

 24. فارین پالیسی: "چراغ راهنمای آمریکا" در جهان خاموش شده است

 25. عارف، اصلاح‌طلبان و معضلات این روزها

آخرین عناوین