توکلی به روحانی نامه نوشت؛ سوءمدیریت برخی وزارتخانه‌ها باعث بروز بحران در تأمین و توزیع کالاهای اساسی شده است

گروه سیاسی الف،   3980204056 ۲۳ نظر، ۰ در صف انتشار و ۹ تکراری یا غیرقابل انتشار

دیده بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه ای به رئیس جمهور براي كمك به دولت در تأمین و توزیع کالاهای اساسی اعلام آمادگي كرد.

توکلی به روحانی نامه نوشت؛ سوءمدیریت برخی وزارتخانه‌ها باعث بروز بحران در تأمین و توزیع کالاهای اساسی شده است

به گزارش الف متن نامه احمد توکلی به رئیس‌جمهور بدین شرح است:

برادر ارجمند جناب آقای حسن روحانی
رئیس محترم جمهور
سلام علیکم

همان‌گونه که مستحضرید بحران­‌های اخیر در حوزۀ تأمین و توزیع کالاهای اساسی موجب نارضایتی عمومی و مردمی و بحران‌های اجتماعی گردیده است، این امر در حالی رخ داده است که دولت ارز ۴۲۰۰ تومانی به تأمین این نوع از کالاها تخصیص می‌دهد، علاوه بر نادرستی این سیاست که بخشی از علت نابسامانی است، سوءمدیریت در بخش­های مختلف وزارتخانه­‌های صمت، جهاد کشاورزی، وزارت بهداشت و در نهایت بانک مرکزی یکی از دلایل مهم و کلیدی در این نابسامانی‌­ها است.

تعمد در اخلال و جلوگیری در عدم تأمین به موقع کالاهای اساسی به منظور بحران‌­آفرینی از طریق تأخیر در ثبت سفارش، رفتار سلیقه‌­ای در ثبت سفارش، صدور بخشنامه ­های متناقض، ارجاع به مجموعه‌­های بیرون از وزارتخانه، ثبت سفارش و تخصیص ارز برای امور غیرضروری، جابجایی تخصیص­‌ها از طریق دست‌کاری در سیستم­‌های نرم‌­افزاری و ایجاد موانع، همچنین ناهماهنگی بین وزارتخانه­‌های مذکور در تمکین به تصمیمات کلان کشور و تعلل در تخصیص ارز و تبعیض در نوع ارز تخصیصی توسط بانک مرکزی، همچنین توجه و عنایت ویژه به برخی از واردکنندگان انحصارگر و ذینفع بودن برخی از مسئولان که از مصادیق تعارض منافع است، در عرصه کالاهای اساسی می تواند موجب مخاطرات امنیتی در کشور شود.

دیده‌­بان شفافیت و عدالت با رصد به موقع بازار کالاهای اساسی در کمیته­‌های تخصصی خود؛ تاکنون در دو مورد روغن خوراکی و مواد شوینده با هماهنگی دستگاه‌های اطلاعاتی و برانگیختن همکاری فوری مسئولین ذیربط وزارتخانه‌­های جهاد کشاورزی و بهداشت و درمان مانع ایجاد بحران در این زمینه بوده است.

بدیهی است دیده‌بان شفافیت و عدالت همچنان آمادگی دارد تجربیات و توان کارشناسی مردمی در اختیار خود را به منظور پیش‌گیری از آغاز و تداوم این قبیل بحران‌­ها در اختیار دولت محترم قرار دهد.

با احترام
احمد توکلی

دیدگاه کاربران

ناشناس۸۷۰۲۰۰۱۰:۴۱:۴۴ ۱۳۹۸/۲/۴
جناب توکلی از شما بعیده که اینقدر ساده باشید فکر میکنید نمی دانند همه با هم شریک هستند برای خالی کردن جیب مردم
ناشناس۸۷۰۴۳۶۱۲:۵۳:۵۳ ۱۳۹۸/۲/۴
تکلیف ما مردم با این همه تورم و گرانی و بی‌ارزش شدن پول ملی کشور چیست؟ دولتمردان با چه رویی از مردم که دیگر اعتمادی به آنان ندارند صحبت می‌کنند؟
برنج کیلویی22000؟؟؟؟؟۸۷۰۵۷۴۱۴:۲۱:۰۱ ۱۳۹۸/۲/۴
روحانی : این سیلها در 100سال گذشته بی سابقه بود!!؟ کلانتری: حمله ملخها در 50سال گذشته بی سابقه بود!!؟ مردم: با این وجود نباید در صدق گفتار و کردار و قدمتان شک کنیم؟ آیا این عذابها نتیجه رانتها و فریبکاریها و.. نیست؟
ناشناس۸۷۰۴۴۲۱۲:۵۵:۱۷ ۱۳۹۸/۲/۴
دولتی که توان مدیریت و کنترل قیمت‌هایی چون پیاز و سیب‌زمینی و... را ندارد چگونه توقع دارید که چرخ‌های انرژی هسته‌ای را همزمان بچرخاند؟
ناشناس۸۷۰۴۴۳۱۲:۵۵:۴۲ ۱۳۹۸/۲/۴
باید به تیم اقتصادی دولت گفت که راه کنترل نقدینگی در جامعه گران کردن اجناس و اقلام پرمصرف خانواده‌ها نیست بلکه یک تصمیم جهادی می‌خواهد تا چرخ کارخانه‌ها و کارگاه‌های کوچک را به حرکت درآورد تا نقدینگی به سمت تولید سوق داده شود.
mostafa.kamali95@yahoo.com۸۷۰۴۶۲۱۳:۰۵:۵۳ ۱۳۹۸/۲/۴
لطفا برای اجاره نشین ها که پایان خرداد قراردادهایشان بپایان میرسد و با نرخ های جدید و سرسام اور نمی توانند تمدید کنند به دولت نامه بنویسید قرار بود برای جلوگیری از بحران اجاره نشینان قراردادها 2 ساله تمدید شود
ناشناس۸۷۰۷۶۸۱۵:۵۶:۴۰ ۱۳۹۸/۲/۴
بزودی چادر نشینی را باید انتخاب کنیم
ناشناس۸۷۰۲۳۷۱۱:۰۴:۰۲ ۱۳۹۸/۲/۴
جناب آقای دکتر توکلی عزیز لطفا نامه ای نیز برای ریاست جدید دستگاه قضا، آیت الله ابراهیم رئیسی بنویسید. و تقاضای تشکیل دادگاه موسسه مالی اعتباری فرشتگان-کاسپین را بنمایید که با گذشت ۴ سال از ارائه این پرونده طبق آیین نامه ۲۳۶ داخلی مجلس به قوه قضاییه در سال ۹۶ و درخواست رسیدگی خارج از نوبت و ارائه گزارش توسط دستگاه قضا و اعلام جرم صورت گرفته توسط جنابعالی در ابتدای سال ۹۷ به دادستان کشور بر علیه مدیران و سهامداران این موسسه و همدستانشان در بانک مرکزی و فریادها و تجمعات هر روزه مردم بعد از گذشت ۴ سال هنوز دادگاه این متهمین تشکیل نگردیده و امید مردم برای تشکیل دادگاه پیگیری شما و جناب آیت الله رئیسی می باشد .
ناشناس۸۷۰۷۹۷۱۶:۱۲:۳۸ ۱۳۹۸/۲/۴
این موضوع خط قرمز هست. ایشون هر آنچه که مربوط به دولت است مکاتبه می کند.به قوه قضاییه کاری ندارند.
ناشناس۸۷۰۲۴۵۱۱:۰۹:۴۶ ۱۳۹۸/۲/۴
تیرماه سال 97 خودروی 206 ثبت‌نام کردم و قرار بود آذر همان سال خودرو را به‌بنده تحویل دهند، ولی تا امروز خبری از تحویل خودرو نشده است و پاسخی که به بنده می‌دهند این است که تاریخ مشخصی برای تحویل خودرو نیست!
ناشناس۸۷۰۲۵۲۱۱:۱۲:۰۷ ۱۳۹۸/۲/۴
من تولید‌کننده 180 کارگر داشتم که امروز در این دولت به نان شب محتاجم! «رزین فایبرگلاس» را که از پتروشیمی خودمان 5 میلیون می‌گرفتم امروز شده 30 میلیون! تهیه مواداولیه برایم ناممکن شده است.
ناشناس۸۷۰۶۱۸۱۴:۴۸:۴۴ ۱۳۹۸/۲/۴
شركت ما هم به خاك سياه نشسته ...ماليات پدرمون رو دراورده ...بعد دم از توليد و اينا ميزنن
ناشناس۸۷۰۲۵۴۱۱:۱۳:۰۴ ۱۳۹۸/۲/۴
تعویض دفترچه بیمه خدمات درمانی 2000تومان هزینه داشت امروز تعداد برگ‌های آن نصف شده و هم هزینه‌های 150 برابر یعنی 30 هزار تومان!
علی 671۸۷۰۲۶۱۱۱:۱۶:۵۵ ۱۳۹۸/۲/۴
آقای دکتر زحمت کشیدی .حالا روحانی هم زحمت کشیده پاره می کند و در آشغالی می اندازد تا جبران شود .مر د مومن روحانی ظرف این شش سال به کدام نامه جواب داده که این دومی باشد .علی برکت الله
مهندس ناظر سازمان انرژی اتمی واقع در تورقوزآباد۸۷۰۳۷۹۱۲:۲۷:۱۵ ۱۳۹۸/۲/۴
با عرض سلام؛ دکتر توکلی عزیز، شما که با این نامه ها مردم رو امیدوار میکنید پس زحمت پیگیری اش هم به عهده خودتون... در الف خبرهای خوب از پیگیری نامه ها منتشر کنید انشاالله...
ناشناس۸۷۰۲۸۱۱۱:۳۵:۰۶ ۱۳۹۸/۲/۴
اين نامه نشانگر آن است چند وزارتخونه تعمداً كارشكنى ميكنن حالا به چه دليل خدا ميدونه البته ميشه حدس زد ولى چرا مجلس بيكار نشسته جاى سؤال داره
ناشناس۸۷۰۲۸۵۱۱:۳۹:۴۴ ۱۳۹۸/۲/۴
جناب توکلی در نامه تان قطع و وصل شدن مشکوک سامانه های بازرگانی و وزارت راه وگمرک وارزی را از قلم انداخته اید
ناشناس۸۷۰۲۸۸۱۱:۴۰:۵۴ ۱۳۹۸/۲/۴
جناب آقای دکتر توکلی متاسفانه طی ۶ سال اخیر به وضوح شاهد بوده ایم که تنها پاسخ جناب رئیس جمهور روحانی به این نقدها فقط ( توهین و توهین و توهین به منتقدین است ) و دیگر هیچ .
تیموری۸۷۰۲۹۶۱۱:۴۳:۲۸ ۱۳۹۸/۲/۴
جهانگیری خط قرمز روحانی و اصلاح طلبان است بخاطر همین مطمئنا بخاطر فساد دلار 4200 تومانی تا 1400 محاکمه نمیشود
الف ر۸۷۰۳۰۱۱۱:۴۶:۰۵ ۱۳۹۸/۲/۴
من یک بارنشسته دولتم 100 گرم از این کالاهای گوشتی و سائر بجز 3 کیلو شکر آنهم بقال اشنا برام گرفت هیچ دیگر نگرفتم مثل من میلیونها نفر هم همیطور ی هستند ناتوانی بگیم یا بی عرضگی سازمان مسئول کدام یکی است ؟؟البته در این میان قوه مجری تنها مسول نیست دیگران هم شریک این جرم هستند
ناشناس۸۷۰۳۲۸۱۱:۵۹:۰۰ ۱۳۹۸/۲/۴
از دیده بان شفافیت و عدالت میخواهیم که در خصوص هزینه ها و فسادها و فعالیتهای زائد در امر دادرسی به شکایات مردم در حوزه شوراهای حل اختلاف و دادگاهها نیز وارد شود . واقعا ویرانه ای است که سر و ته ندارد. عده ای عمدا میخواهند دوره دادرسی طولانی شود و مردم خسته شوند
ناشناس۸۷۰۴۸۷۱۳:۱۴:۵۶ ۱۳۹۸/۲/۴
برخی از مردم 6 ماهه رنگ گوشت را ندیده اند دولت باید فکری بحال تامین کالاهای اساسی بکند.
ناشناس۸۷۰۵۲۵۱۳:۳۳:۱۷ ۱۳۹۸/۲/۴
البته گوشت سالم در شأن مردم ایران.. نه گوشت وارداتی یخ زده و گوسفند دم دراز تغییر ژنتیکی داده شده در آزمایشگاه های انگلیس! ...
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. پاسگاه مرزی ایران زیر برف مدفون شد

  2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

  3. حسن روحانی در لباس سربازی در سال ۱۳۵۰

  4. چشمه‌ای غیرعادی در کوه‌های افغانستان

  5. مدعیان از راه رسیده در صف اول!

  6. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

  7. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

  8. ارابه های مرگ همچنان می تازند

  9. ارتفاع پست !

  10. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

  11. اگر توافق شود چه می شود؟ / آیا « بهار اقتصادی» در راه است؟

  12. مدرن دیپلماسی: چرا اسرائیل نمی تواند به ایران حمله کند؟!

  13. آمریکا از بیم موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به سلاح لیزری متوسل می‌شود

  14. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

  15. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

  16. آب در دل کویر تکان خورد

  17. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

  18. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

  19. اظهارات جدید «الهام علی‌اف» که به مذاق روسیه خوش نخواهد آمد

  20. اشتباهات عراقچی در آخرین دور مذاکرات وین/ روایت ولایتی از جلسه با رئیسی درباره سفر روسیه/ دست خالی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس/ انتقاد دوباره پلیس از خودروسازان

  21. پاسخ وزیر نفت به ادعای همتی/ امیدواری صالح‌آبادی به بهبود وضعیت اقتصادی در سال آینده/ کرباسچی از کارگزاران کنار گذاشته شد؟

  22. زندگی یک مادر دهه شصتی با ۹ فرزند

  23. پلیس و «زرنگ‌بازی»های ما !

  24. آقای زیبا کلام کدام نژاد پرستی ؟

  25. میوه های صادراتی مشکلی نداشت، مشکل ما سموم تقلبی در بازار است

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما