لاریجانی: ایران انتظاری به حق و مشروع از طرف‌های دیگر برجام دارد/ انقلاب اسلامی ریشه سلطنت فاسد و آمریکایی را کَند

گروه سیاسی الف،   3971201074 ۰ نظر، ۱ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
لاریجانی: ایران انتظاری به حق و مشروع از طرف‌های دیگر برجام دارد/ انقلاب اسلامی ریشه سلطنت فاسد و آمریکایی را کَند

رییس مجلس گفت: آمریکا با بهانه هایی ماجراجویانه از عمل به تعهدات خود در توافق فرار کرده و با خروج از برجام، گستاخانه سایر طرف ها را نیز به ارتکاب چنین عملی تشویق میکند. هرچند که طرف های برجام از پذیرش خواسته نامشروع آمریکا امتناع کرده اند و به حفظ برجام اهتمام ورزیده اند اما ایران انتظاری به حق و مشروع از طرف های دیگر برجام دارد تا آنان نیز در جهت حفظ این توافق، به طور کامل به تعهدات خود عمل کنند.

به گزارش خانه ملت، دکتر علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی در سفر به چین، با رئیس، اساتید و دانشجویان دانشگاه رنمین این کشور دیدار و سخنرانی کرد.

متن کامل سخنرانی دکتر لاریجانی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

جناب آقای لیو وی (Liu Wei)

رئیس محترم دانشگاه رنمین، عالیجنابان،

خانم ها و آقایان

سلام علیکم

در ابتدا لازم می دانم مراتب خرسندی خود را از حضور در جمع فرهیختگان و اندیشمندان محترم چینی در دانشگاه رنمین ابراز نمایم و عید فانوس را به شما تبریک می گویم. همچنین آغاز سال جدید چینی، هفتادمین سالگرد تاسیس جمهوری خلق چین و چهلمین سالگرد اصلاحات و گشایش اقتصادی در چین را به نمایندگی از ملت شریف ایران به شما و ملت چین تبریک عرض می نمایم. امیدوارم در دهه جدید از اصلاحات و گشایش همه جانبه، شاهد موفقیت و سعادتمندی روزافزون ملت چین و ملت های جهان باشیم.

حضار محترم

برخی از کشورهای در حال حضار تلاش می کنند جهان را به سمتی پیچیده و خطرناک سوق دهند تا لرزه بر پایه های صلح و ثبات جهانی بیندازند. آنان به دنبال تحمیل الگوهای منسوخ شده تاریخی به ملت های متمدن در قرن ۲۱ و تحمیل خواست خودخواهانه خود به دیگر ملت ها با هر بهایی هستند، به آسانی به حاکمیت حقوق و مقررات بین المللی بی اعتنایی می کنند و چندجانبه گرایی را که زائیده از چندین قرن تجربه خردجمعی است، تخریب می نمایند.

قدرتهای مدعی با انکار حق تعیین سرنوشت ملت ها و مداخله در امور داخلی آنان، حاکمیت ملی کشورهای مختلف جهان را به چالش کشیده و با استفاده ابزاری از پدیده های شوم نظیر تروریزم، حمایت از افراط گرایی، کودتا و توسل ریاکارانه به  استانداردهای بین المللی، بی ثباتی و هرج و مرج را برای این مناطق به ارمغان می آورند. ضمن آنکه از مسئولیت پذیری اقدامات خود در قبال سایر ملت ها فرار کرده و الگوی برد- باخت را در مناسبات اقتصادی با دیگران دنبال می کنند و به منافع متقابل و بهره مند سازی اقتصادی سایر ملل هیچ باوری ندارند.

اما یافتن راه حل و ایجاد گشایش برای برون رفت از شرایط بغرنج ایجاد شده که توسط قدرتهای سلطه گر به وجود آمده، برای ملت های متمدن و باستانی نیز ممکن است زیرا آنان با رجوع به اصالت تاریخی و تمدن غنی خود می توانند راهکارهای درستی را به بشریت عرضه می کنند. نمونه های تاریخی فراوانی برای اثبات این ادعا وجود دارد که قدرتهای مدعی جهانی باید به مطالعه دقیق آن بپردازند تا به وزن و جایگاه تاریخی ملت های متمدنی نظیر چین و ایران پی ببرند. احیای روح راه ابریشم باستانی در قالب ابتکار کمربند- راه توسط ملت متمدن و بزرگ چین برای ملت های قرن ۲۱ نمونه ارزشمندی از این واقعیات تاریخی و ارمغانی مبارک برای دیگر ملت هاست.

عالیجنابان

خانم ها و آقایان

در یک نگاه اجمالی به فلسفه سیاسی در دوران گذشته پی می بریم که:

1. تفکر مارکسیستی تئوری صلح را در نظریه برابری اقتصادی می دانست و چون رقابت جزو سرشت انسان ها است و این نظریه توجهی به این خواست بشری ننمود عملا توفیقی در ایجاد صلح و توسعه واقعی نیافت.

۲. در تفکر لیبرالیسم به رقابت توجه شد اما از آنجا که نیات سلطه گرانه و استعماری را در پناه لیبرالیسم دنبال کردند و دولت حداقلی امکان هدایت مطلوب اقتصادی به سوی عدالت را نیافت، دچار چالش گردید، که نمونه های این چالش های مردمی را در کشورهای مهد لیبرالیسم مشاهده می کنید.

۳. نظریه کمربند - راه آن گونه که من از کتاب آقای شی جین پینگ رئیس محترم چین متوجه شدم، صلح جهانی را در بستر توسعه همه جانبه و رقابت پذیری برای همه ملت ها دنبال می کند و چون توسعه چین را با توسعه سایر ملتها گره می زند از ظرفیت بالایی در ایجاد صلح برخوردار است.

۴. گرچه آمریکا با همه توان دنبال شکست این نظریه است، اما برعکس به نظر من این نظریه توانایی شکست رفتارهای ماجراجویانه آمریکا را دارد چون سایر ملتها را شریک این راه قرار می دهد.

ابتکار کمربند- راه یادآور روح راه ابریشم باستانی است که بر پایه "صلح، همکاری، گشایش، فراگیری، آموزش و سود متقابل" بنا نهاد شده و شکوه تاریخی ایجاد شده برای ملت های مسیر کمربند- راه را تداعی می کند. راه ابریشم باستانی از طریق برطرف سازی نیازهای معیشتی و اجتماعی ملل، برقراری گفتگو و مفاهمه میان ملت ها و انجام سفرهای بازرگانان، به صلح جهانی و رشد تجاری و تقویت پیوندهای مردمی و همزیستی مسالمت آمیز بشری کمک شایسته کرده، به گونه ای که تمدن ایجاد شده بشری در عصر راه ابریشم به میراث مشترک بشری تبدیل شده و امروزه مایه مباهات بشریت شده است.

امروز ابتکار کمربند- راه با محوریت ۳ اصل مهم "رایزنی های مشترک، منافع مشترک، نقش آفرینی مشترک" به برقراری اتصالات و همکاری همه جانبه میان ملت ها، تاکید بر حاکمیت قانون و حمایت از چند جانبه گرایی، تامین منافع مقابل و همکاری های سودمند برد-برد اهتمام ورزیده و پاسخی شایسته به نیازهای عصر کنونی می دهد.

در حالیکه برخی از قدرتهای مدعی جهانی هیچ تلاش واقعی برای توسعه و ثبات ملت های در حال توسعه و یا کمتر توسعه یافته نمی کنند و صرفا به تبلیغات و شعارهای سیاسی بسنده می کنند اما کمربند- راه بر نیازهای واقعی ملت ها متمرکز شده و به ارتقاء توسعه زیرساخت های اساسی جوامع به عنوان اساسی ترین نیاز توسعه ای کنونی بشریت همت گمارده است. جهانیان نیز به خوبی به سودمندی متقابل این ابتکار پی برده و به نحو شایسته ای وارد این ابتکار شده اند.

در دنیایی که برخی از قدرتهای بزرگ با انکار فهم و درک دیگر ملت ها به دنبال استیلاء فکری و ارزشی خود بر دیگران هستند و سعی دارند تا تبعیت از به اصطلاح ارزش های خود را به عنوان الگوی توسعه یافتگی سایر جوامع تجویز نمایند، سعدی شاعر بلند آوازه ایرانی در قرن ۷ نیز به خوبی بدان اشاره کرده و بیت معروف "بنی آدم اعضای یکدیگرند / که در آفرینش ز یک گوهرند" را سروده و مسئولیت پذیری انسان ها نسبت به همدیگر و سرشت و سرنوشت مشترک بشری را به همگان متذکر شده است.

حضار محترم

در اینجا مایلم تا در بیان اهمیت و جایگاه روح راه ابریشم نزد جمهوری اسلامی ایران به نکاتی اشاره کنم؛

۱- توافق هسته ای ایران موسوم به برجام که به تائید شورای امنیت سازمان ملل متحده رسیده و حاصل مذاکرات طولانی مدت با طرف های این توافق منجمله دولت چین می باشد، بارزترین نمادی است که پایبندی عمیق جمهوری اسلامی ایران به روح راه ابریشم و احترام به چندجانبه گرایی را نشان می دهد چرا که تاکنون ۱۳ بار پایبندی کامل ایران به تعهدات خود توسط آژانس بین المللی انرژی اتمی به اثبات رسیده است. متاسفانه ایالات متحده آمریکا با بهانه هایی ماجراجویانه از عمل به تعهدات خود در این توافق فرار کرده و با خروج خود از برجام، گستاخانه سایر طرف ها را نیز به ارتکاب چنین عملی تشویق می کند. هرچند که طرف های برجام از پذیرش خواسته نامشروع آمریکا امتناع کرده اند و به حفظ برجام اهتمام ورزیده اند اما جمهوری اسلامی ایران انتظاری به حق و مشروع از طرف های دیگر برجام دارد تا آنان نیز در جهت حفظ این توافق و رعایت چندجانبه گرایی، به طور کامل و متوازن به تعهدات خود عمل کنند و هرگز زیر بار زورگویی زورگویان نروند.

۲- جمهوری اسلامی ایران قویا از اصل عدم دخالت در امور داخلی کشورها، حفظ حاکمیت ملی کشورها و حق تعیین سرنوشت ملت ها تبعیت کرده و از آن حمایت می کند، اما متاسفانه ایالات متحده آمریکا در اشکال مختلف نظیر حمایت از تروریست های بین المللی و افراط گرایی در تلاش برای سرنگونی دولت های مستقل و تحمیل رژیم های نامشروع در مناطق مختلف جهان می نماید. مداخله آمریکا در امور داخلی کشورها، خطری جدی است.

۳- در چهل سال پیش، انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی ریشه سلطنت فاسد و آمریکایی را کند، و آمریکا را از ایران بیرون کرد، تئوری امام زندگی مسالمت آمیز ملتها و حمایت از صلح و دفاع از مظلومان بود، مقابله ایران با تروریست های آدم کش که به درخواست دولت عراق و سوریه صورت پذیرفت و خوشبختانه امروز با ضربه های جدی دچار از هم پاشیدگی شده است به جهت ایجاد صلح و دفاع از انسانهای مظلوم بود که با تدبیر رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای تحقق یافت.

اما کیست که نداند، پشتوانه اصلی جریان تروریستی، ایالات متحده است که سال ها افغانستان، عراق و سوریه و سایر کشورها را دچار به هم ریختگی امنیتی نمود. البته برخی کشورهای منطقه نیز دچار این وسوسه فریبکارانه شده اند. اما جمهوری اسلامی از ابتدای بحران در این کشورها به عنوان یک کشور مسئولیت پذیر از راه حل سیاسی حمایت نمود، امروز رژیم صهیونیستی اسرائیل که نمی توان نام دولت بر آن نهاد، بلکه به یک بروکراسی شر شباهت بیشتری دارد، ماجراجویانه دنبال آشوب در منطقه خاورمیانه است تا حقوق ملت مظلوم فلسطین را تحت عنوان معامله بزرگ دروغین آمریکایی قرن پایمال نماید. مقابله با این گونه اقدام شیطانی نیازمند حرکت دسته جمعی برای مقابله با آن است در غیر اینصورت صلح و ثبات بین المللی به طور جدی به مخاطره خواهد افتاد.

زیرا متاسفانه ایالات متحده آمریکا با اتخاذ رویکردی خصمانه نسبت به سایر ملت ها در اشکال مختلف اقتصادی نظیر اعمال تحریم های یکجانبه غیرقانونی و فراسرزمینی و اعمال تعرفه های تجاری بر محصولات صادراتی کشورها، به دنبال ضربه زدن به دیگر ملت ها منجمله مردم متمدن چین و ایران است که البته موفق نخواهد شد، زیرا در قرن ۲۱ یکجانبه گرایی لجام گسیخته نزد ملت ها، به ویژه مردم تمدن ساز چین و ایران غیرقابل پذیرش بوده و هرگز آن را نخواهند پذیرفت.

عالیجنابان،

خانم ها و آقایان

سیاست منطقه ای جمهوری اسلامی ایران مبتنی بر ارتقاء صلح، توسعه پایدار و سعادتمندی ملت ها و حل و فصل اختلافات به شیوه ای مسالمت آمیز از طریق گفتگو و رایزنیهای مشترک می باشد و به سهم خود طی ۴ دهه گذشته بیشترین کمک و نقش آفرینی را در عرصه های منطقه ای و بین المللی ایفا کرده است.

ما آمادگی کامل داریم تا ظرفیت های منحصربه فرد کشورمان در حوزه های مختلف همکاری های کمربند- راه نظیر حوزه های اتصالاتی، زیرساختی، انرژی و غیره را در اختیار کشور دوست چین قرار دهیم تا با هم افزایی یکدیگر به سمت ساخت مشترک کمربند- راه و ایجاد جامعه ای با سرنوشت مشترک بشری حرکت کنیم. همچنین به نیابت از ملت و نمایندگان مردم ایران، آمادگی مجلس شورای اسلامی ایران برای استفاده از ظرفیت های پارلمانی دو کشور ایران و چین برای تحقق و نقش آفرینی مشترک در همکاری های کمربند- راه را اعلام می نمایم.

از دوست و همکاری گرامی جناب آقای لی جن شو، رئیس محترم کنگره خلق چین که با دعوت و پذیرایی کریمانه خود فرصت مصاحبت با شما فرهیختگان را نیز فراهم نمودند، سپاسگزارم.

والسلام علیکم و رحمه الله و برکاته

عناوین مرتبط

پربحث‌های امروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 3. بازیگرانی که باید پول‌های مشکوک را پس بدهند + جدول اسامی

 4. تا زمانی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها دوشیده می‌شوند؛ جنگ چرا؟

 5. تهیه‌کننده و مدیر و ناظر برنامه موهن شبکه پنج اخراج شدند/ مدیر شبکه توبیخ شد

 6. اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری/ گرمکن ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد!

 7. چرا بولتون حتی دونالد ترامپ را نگران کرده است؟

 8. کتک‌کاری دوباره در فوتبال بانوان/ پای مردان هم به درگیری باز شد!

 9. رکود سنگین در انتظار بازار مسکن

 10. چگونه از تهدید تحریم نفت فرصت بسازیم؟   

 11. جلسه ویژه کمیسیون عمران برای ساماندهی بازار مسکن با حضور اسلامی

 12. ‌استاندارد خودروهای داخلی در سراشیبی پرپیچ و خم کیفیت؛ وقتی کیفیت فدای مصلحت می‌شود

 13. واردات 332 قلم تجهیزات پزشکی ممنوع است

 14. جزییات تازه از ۲۶۴ فقره ثبت سفارش جعلی خودرو/ دستور تعیین ارزش فوری خودروهای وارده با ثبت سفارش فاقد اعتبار+ سند

 15. آخرین آمار چک‌های برگشتی

 16. قیمت امروز ارزهای دولتی اعلام شد

 17. هر کس باد بکارد طوفان درو می‌کند

 18. پنجمین جلسه دادگاه علیرضا زیباحالت منفرد آغاز شد

 19. برنی سندرز: نمی‌گذارم ترامپ و بولتون با ایران بجنگند

 20. سقوط آزاد از ۹ طبقه/ چالش اینستاگرامی یا بازی با مرگ؟ + عکس

 21. ۱۱ خرداد در حضور رییس‌جمهور پاداش مدال‌آوران اهدا می‌شود

 22. کشف یک کیلو تریاک از معده متهم

 23. لاریجانی: امیدواریم بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم

 24. شرح دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان

 25. چهارمین جلسه دادگاه «محمدهادی رضوی» شروع شد

پربحث‌های دیروز

 1. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 2. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 3. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 4. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 5. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 6. انتقاد رییس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملی

 7. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 8. علمای شيعه، یکی از پاسداران زبان فارسی

 9. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 10. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 11. چرا مذاکره با آمریکا سم است؟

 12. مراسم افطاری‌ای که هیچ‌گاه از خاطر روحانی پاک نخواهد شد

 13. هنر تغییر محاسبات

 14. راغفر: اگر امروز دلار ۸۰۰۰ تومان شود مردم از ذوق به همین دولت رای می‌دهند!

 15. کشف ۹۶ بسته ۱۰۰ دلاری از خانه یک روستایی!

 16. احمد توکلی: اگرچه آمریکا در منطقه حضور دارد، اما جنگ رخ نمی‌دهد/ باید از فساد جلوگیری شود

 17. دولت حزب اللهي و جوان

 18. خانه سبز  

 19. دستیار ویژه وزیر صنعت: ۱۰۰ هزار خودرو به بازار می‌آید

 20. مرعشی: مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ۹۸ می‌گذرد/ اصلاح‌طلبان از ضعف‌های دولت آسیب دیده‌اند

 21. کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو موجب کاهش قیمت می‌شود

 22. جانشین فرمانده کل سپاه: ناو‌های آمریکایی کاملا تحت کنترل ما هستند

 23. مانتو، شلوار و لباس تولید خیرآباد ورامین با مارک های خارجی در بازار

 24. رئیس سازمان حمایت: مسئول قیمت گذاری خودرو ما هستیم/ ما به قیمت ۶۰ میلیونی پراید رضایت ندادیم

 25. اسامی نامزدهای ۳فراکسیون سیاسی مجلس برای انتخابات هیئت رئیسه/جدول

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 3. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 4. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 5. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 6. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 7. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 8. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 9. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 10. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 11. صدای خاموش تجرد قطعی

 12. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 13. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 14. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 15. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 16. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 17. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 18. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 19. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 20. ساختمان های کره شمالی‎  

 21. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

 22. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 23. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 24. آموزش فریب دادن زنان متاهل در سریال نمایش خانگی!

 25. انتقاد رییس سازمان نظام پزشکی از تمسخر پزشکان در رسانه ملی

پربحث‌های اخیر

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 3. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 4. احمد توکلی: اگرچه آمریکا در منطقه حضور دارد، اما جنگ رخ نمی‌دهد/ باید از فساد جلوگیری شود

 5. مانتو، شلوار و لباس تولید خیرآباد ورامین با مارک های خارجی در بازار

 6. اسامی نامزدهای ۳فراکسیون سیاسی مجلس برای انتخابات هیئت رئیسه/جدول

 7. جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی به ریاست لاریجانی برگزار می شود

 8. هر کس باد بکارد طوفان درو می‌کند

 9. لاریجانی: امیدواریم بتوانیم مشکلات مردم را برطرف کنیم

 10. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ پزشکیان و مصری نواب رئیس

 11. اعلام ۴ کاندیدا برای نایب رئیسی مجلس

 12. «لاریجانی»،«عارف» و «ابطحی» کاندیدای ریاست مجلس شدند

 13. آغاز رای گیری برای انتخابات هیأت رئیسه مجلس

 14. آغاز نشست مجلس برای انتخاب هیأت رئیسه پارلمان

 15. اعضای ۲ فراکسیون سیاسی مجلس با لاریجانی دیدار کردند

 16. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 17. روحانی: اگر قانون اساسی اجرا شود، دولت اختیارات کافی دارد/ از رنج و مشکلات مردم خبر دارم

 18. نامه فراکسیون اهل سنت رهبر انقلاب درباره مداحی پخش شده از شبکه پنج

 19. خاموشی: باقدرت و عزت از آمریکا عبور خواهیم کرد

 20. رئیس جدید مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران معرفی شد

 21. آخرین وضعیت طرح عدم کفایت سیاسی و استیضاح رئیس جمهور

 22. برگزاری مراسم سوگواری حضرت امیرالمؤمنین در حضور رهبر انقلاب

 23. گزینه‌های فراکسیون امید برای انتخابات هیئت‌رئیسه نهایی شد

پربحث‌های دیروز

 1. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 2. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 3. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 4. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 5. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 6. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 7. چرا مذاکره با آمریکا سم است؟

 8. هنر تغییر محاسبات

 9. احمد توکلی: اگرچه آمریکا در منطقه حضور دارد، اما جنگ رخ نمی‌دهد/ باید از فساد جلوگیری شود

 10. دولت حزب اللهي و جوان

 11. مرعشی: مسیر انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ از ۹۸ می‌گذرد/ اصلاح‌طلبان از ضعف‌های دولت آسیب دیده‌اند

 12. جانشین فرمانده کل سپاه: ناو‌های آمریکایی کاملا تحت کنترل ما هستند

 13. مانتو، شلوار و لباس تولید خیرآباد ورامین با مارک های خارجی در بازار

 14. اسامی نامزدهای ۳فراکسیون سیاسی مجلس برای انتخابات هیئت رئیسه/جدول

 15. نماینده مجلس خطاب به روحانی: دست از لجبازی بردارید/ شما بیشترین قانون شکنی را داشته‌اید!

 16. جلسه شورایعالی انقلاب فرهنگی به ریاست لاریجانی برگزار می شود

 17. واکنش نوبخت به انتخاب علی ربیعی به عنوان سخنگوی دولت  

 18. روحانی: اگر قانون اساسی اجرا شود، دولت اختیارات کافی دارد/ از رنج و مشکلات مردم خبر دارم

 19. نامه فراکسیون اهل سنت رهبر انقلاب درباره مداحی پخش شده از شبکه پنج

 20. خاموشی: باقدرت و عزت از آمریکا عبور خواهیم کرد

 21. رئیس جدید مرکز ارتباطات و امور بین‌الملل شهرداری تهران معرفی شد

 22. آخرین وضعیت طرح عدم کفایت سیاسی و استیضاح رئیس جمهور

 23. برگزاری مراسم سوگواری حضرت امیرالمؤمنین در حضور رهبر انقلاب

 24. گزینه‌های فراکسیون امید برای انتخابات هیئت‌رئیسه نهایی شد

 25. چرا حاجی‌بابایی کاندید ریاست مجلس نشد؟

پربحث‌های هفته

 1. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 2. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 3. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 4. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 5. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 6. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 7. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 8. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 9. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 10. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 11. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 12. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 13. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 14. آقای ظریف این هم بجا نبود

 15. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 16. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 17. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 18. سفرهای عجیب و غریب اعضای شورای شهر به کشورهای اروپایی/ نظر عباس عبدی درباره خاطرات هاشمی رفسنجانی/ جزئیات ماجرای جنجالی تصادف پورشه با پراید در اصفهان

 19. دوچرخه‌سواری برای بانوان به موجب قانون منع نشده/ محکومیت حسین هدایتی به حبس و شلاق/ پرونده سیف به دادگاه ارسال شد

 20. خوش چشم: باید مشخص شود ظریف با چه مجوزی با آمریکایی‌ها دیدار کرده است

 21. حکم حسین هدایتی اعلام شد

 22. رهبر انقلاب: راجع به زبان فارسی نگرانم؛ نگذارید فرسوده و ویران شود/ از صداوسیما گله‌مندم؛ بجای زبان معیار گاهی تعابیر غلط و فرنگی را ترویج می‌کنند

 23. «کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده» کیست؟/ انتصاب معاون دفتر وزیر با مدرک راهنمایی/ نقد عطریانفر بر عملکرد اصلاح‌طلبان در سال ۸۸

 24. نقوی‌حسینی: ظریف باید درباره محتوای دیدار با سناتور آمریکایی توضیح دهد

 25. نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام/ اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از عباس عبدی

آخرین عناوین