تلاش ترامپ برای اجماع علیه ایران با همراهی سعودی ها/ امکان تصویب قطعنامه جدید علیه تهران

گروه سیاسی الف،   3970621126 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
تلاش ترامپ برای اجماع علیه ایران با همراهی سعودی ها/ امکان تصویب قطعنامه جدید علیه تهران

کارشناس مسائل بین الملل کشورمان با بیان اینکه ترامپ به دنبال اجماع کردن کشورهای عربی و کوچک علیه ایران است به الف گفت: امیدواریم ایران بتواند تمام تلاش خود را برای بهره‌برداری از جلسه شورای امنیت سازمان ملل انجام دهد و اجازه ندهد تا ترامپ و شرکایش علیه ایران اقدامی بکنند و از این فرصت استفاده کنند.

به گزارش الف، در روزهای گذشته، نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل، اعلام کرد که دونالد ترامپ،‌ رییس‌جمهوری آمریکا ریاست جلسه شورای امنیت سازمان ملل را برای رسیدگی به آن چه نقض قوانین بین‌المللی از سوی ایران و بی‌ثباتی‌ که ایران در سراسر منطقه خاورمیانه به راه انداخته، خوانده شده بر عهده خواهد داشت.

سفیر آمریکا در سازمان ملل همچنین عنوان کرده است که به پروتکل سازمان ملل پایبند خواهد بود و به مقامات ایرانی اجازه خواهد داد که در صورت تمایل در این جلسه سخنرانی کنند.

وی گفته است که پیش بینی نمی کند پس از برگزاری جلسه شورای امنیت به ریاست ترامپ درباره ایران، بیانیه رسمی یا قطعنامه ای از سوی این شورا ارائه شود و هدف این جلسه تنها اعتراض به سیاست های ایران خواهد بود.

این موضوع واکنش‌‌های بسیاری را به همراه داشت، در همین رابطه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود از تصمیم رییس جمهور آمریکا برای ریاست در این نشست شورای امنیت انتقاد کرد و گفت: ترامپ در حال نقض قطعنامه‌های سازمان ملل است و به دیگران حکم می‌کند که همین کار را انجام دهند.

رییس جمهور آمریکا قصد دارد از ریاست دوره‌ای شورای امنیت سوء‌استفاده کند و ایران را برای تمام حوادثی که این کشور و متحدان‌اش در خاورمیانه انجام داده‌اند سرزنش کند.

همچنین سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز از تصمیم دونالد ترامپ برای ریاست بر نشست آتی شورای امنیت سازمان ملل واکنش نشان داده و گفت اگر واشنگتن بر این باور است که می‌تواند از این محفل برای غلبه بر دیگر اعضای این شورا استفاده و آنها را متقاعد کند که پس از خروجش از توافق هسته‌ای با ایران وضع مجدد تحریم‌ها علیه این کشور همچون او فکر کنند در اشتباه است.

درهمین راستا، حسن هانی‌زاده کارشناس امور بین الملل با بیان اینکه دولت آمریکا درصدد است تا قطعنامه‌ای علیه ایران به تصویب برساند می گوید: حتی اگر  این قطعنامه جنبه اجرایی هم نداشته باشد اما میتواند جنبه اعتباری برای آمریکایی ها داشته باشد. ترامپ به دنبال اجماع کردن کشورهای عربی و کوچک علیه ایران است. وزارت امور خارجه ما نیز باید با تدابیر لازم و رایزنی با کشورها در این اجلاس حضور پیدا کند.

در ادامه گفتگوی « حسن هانی‌زاده » کارشناس مسائل بین الملل کشورمان را با الف می خوانید:

نشست مجمع عمومی سازمان ملل به ریاست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را چگونه ارزیابی میکنید؟

نشست آینده مجمع عمومی سازمان ملل به ریاست ترامپ یک چالش سیاسی جدی برای همه کشورها از جمله کشورهای محور مقاومت به ویژه ایران است چراکه تاکنون ترامپ در اجماع جهانی علیه ایران به نتیجه نرسیده است و همچنین اختلافاتی با چین، روسیه و اتحادیه اروپا در خارج از حوزه سازمان ملل دارد که آمریکا را با مشکلات جدی روبرو کرده است. دولت آمریکا همواره درصدد است تا اجماع جهانی علیه ایران را در حوزه تحریم اقتصادی به نتیجه برساند.

عربستان و امارات چگونه عمل می کنند و آنها چه اقداماتی در راستای اهداف آمریکا انجام میدهند؟

ترامپ با ریاست مجمع عمومی سازمان ملل و همچنین رایزنی‌ با کشورهای مجموعه بلوک آمریکا که عمدتاً عربی بوده و به دنبال رفتار خصمانه علیه ایران هستند پیش می رود، لذا به نظر می رسد با آرای نسبتاً پایین ایران را متهم به دخالت و عامل بی ثبات کردن منطقه معرفی خواهند کرد. از سوی دیگر امارات و عربستان سعودی نیز درصدد کمک به آمریکا در مورد این مسئله هستند و حتی سعودی ها با پرداخت رشوه به کشورهای کوچک سازمان ملل نقش خود را ایفا کرده و خود آمریکا نیز آنها را وادار می‌کند تا علیه ایران اقدام کنند.

ایران باید چه اقداماتی در مقابله با اقدامات آمریکا انجام دهد؟

مجموعه عمومی نشست سازمان ملل چالش جدید برای ایران به حساب می‌آید به همین دلیل باید وزارت امور خارجه قبل از این نشست کمیته سیاسی را معین کند و رایزنی هایی را با سایر کشورها در این زمینه آغاز کند تا بتوانیم نتیجه مثبتی در این نشست کسب نماییم و با اقدامات آمریکا مقابله کنیم.

امکان دارد قطعنامه علیه ایران در این نشست تصویب شود؟

عربستان سعی می کند به هر شکلی که شده، حتی با رای پایین یک قطعنامه ای را علیه ایران تصویب کند، البته مجمع عمومی سازمان ملل به لحاظ قانونی نمی تواند ایران را تحت بند هفت سازمان ملل، قطعنامه را علیه ایران تصویب کند چرا که تصمیم‌گیری موضوع نیز به عهده شورای امنیت است و قطعنامه علیه ایران در این صورت دشوار خواهد بود چرا که چین و روسیه حق وتو دارند و قطعاً این قطعنامه را وتو خواهند کرد و به همین دلیل آمریکا نمی‌تواند در این موضوع وارد شود. از سوی دگیر مجمع عمومی سازمان ملل اگر مصوبه ای را علیه ایران تصویب کند با کشورهای هم پیمان خودش خواهد بود که فقط جنبه اجباری داشته و جنبه اجرایی ندارد چرا که همه کشورها با او هم پیمان نخواهند شد.

در مورد حضور رئیس جمهوری کشورمان نیز، به نظر بنده آقای روحانی قطعا در این اجلاس شرکت می کند. به هر حال نتایج این اجلاس بسیار تاثیرگذار خواهد بود و امیدواریم ایران بتواند تمام تلاش خود را برای بهره‌برداری از این اجلاس انجام دهد و اجازه ندهد تا ترامپ و شرکایش علیه ایران اقدامی بکنند و از این فرصت استفاده کنند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۴۷۳۹۴۰۹:۲۸:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۲۳
اصلاح طلبان قبلا می گفتند رفتارهای رادیکال ال سعود ناشی از ادبیات تهاجمی ضد غربی احمدی نژاد بوده..حالا چی شد؟ ۵ ساله که شما سر کارید و خیلی هم بچه اروم و ملوسی بودید ! سعودی و امریکا که رادیکال تر شدن!
ناشناس۵۴۷۴۷۹۱۱:۰۰:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۲۳
دوست عزیز اشغال سفارت عربستان تاثیر بسیار منفی داشت که زمان دولت روحانی رخ داد همون باعث خراب شدن روابط و رادیکال شدن عربستان شد
ناشناس۵۴۷۵۷۸۱۲:۲۵:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۲۳
ساده لوحی هم حدی دارد. لااقل دیگران را ساده لوح فرض نکنید
ناشناس۵۴۸۴۳۸۰۸:۲۱:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۲۴
مدیر توانا ، مدیریت ریسک دارد... نه نظاره گر
ناشناس۵۴۸۵۴۴۰۹:۲۵:۱۶ ۱۳۹۷/۶/۲۴
با هم خوب باشین
ناشناس۵۴۷۵۰۰۱۱:۱۶:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۲۳
حمله اصلاح طلبان به سفارت و کنسولگری عربستان اشتباه بوده و اصلاح طلبان باید این موضوع را پذیرفته و ضمن عذرخواهی رسمی از کشور عربستان مسئولیت این اقدام را پذیرفته و برای همیشه از صحنه سیاسی کشور خارج شوند.
ناشناس۵۴۷۵۷۱۱۲:۲۰:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۲۳
فازت چیه؟!
ناشناس۵۴۷۷۲۱۱۴:۰۵:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۲۳
حمله اصلاح طلبان به سفارت عربستان؟؟؟!!! خوبه هر کاری اصولگرایان انجام می دهند ر گردن اصلاح طلبان می اندازند..
ناشناس۵۴۷۷۲۵۱۴:۱۲:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۲۳
اصلاح طلبان که به سفارت عربستان حمله نکردن دوست عزیز .واقعا تعجب می کنم از شما
ناشناس۵۴۸۰۸۵۲۰:۴۱:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۲۳
جالبه هرجا خرابکاری می کنین میندازین گردن اصلاح طلبا !!
ناشناس۵۴۸۳۰۱۰۰:۴۰:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۲۴
علیزاده در من و تو خیلی خوب توضیح داد. ایران هیچگاه به اندازه اکنون در تاریخ بعد از هخامنشی مقتدر نبوده و از مدیترانه تا هرات در حتی یمن تحت سیطره ایران است. عربستان هم مشکلش همین است. اگر ایران یمن را بگیرد ابرقدرت منطقه خواهد شد.
ناشناس۵۴۸۴۳۲۰۸:۲۰:۳۲ ۱۳۹۷/۶/۲۴
فرق نمیکنه اصلاح طلب اصول گرا... اول پرودگار متعال و بعد مدیریت هوشمند که فعلا این دو گروه باید برسند به این نقطه اول خدا ... بعد مردم...
از سار کاشان۵۴۷۳۹۸۰۹:۳۶:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۲۳
نطق قدرتمندانه و منطقی ریاست محترم جمهوری ، درسی بزرگی به ترامپ خواهد داد . دشمن نادان بهترین تریبون را در اختیار ایران گذاشته که باید نهایت بهره برداری را نمود .
ناشناس۵۴۷۴۷۳۱۰:۵۷:۱۴ ۱۳۹۷/۶/۲۳
نطق های روحانی ،کلی است در باره صلح جهانی و.. است که معمولا این نوع نطق ها در سازمان ملل ، ثابته و رسانه ها هم توجهی به کلیات ندارند..
ناشناس۵۴۷۵۲۸۱۱:۴۳:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۲۳
بیشتر این نطق ها رویکرد داخلی و برای داخل ایران است . نتها کسی که نطق وی مورد توجه قرار گرفت اسمش رو نبر بود.
ناشناس۵۴۷۵۱۴۱۱:۲۷:۰۱ ۱۳۹۷/۶/۲۳
خجالت نکشید روسیه هم برای منافعش جبران نفت تحریمی ایران را همگام با عربستان زحمتش را تقبل خواهد کرد
ناشناس۵۴۷۵۱۷۱۱:۲۹:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۲۳
خدا کند رئیس جمهور محترم در سازمان ملل از نقطه ضعف ومظلوم نمایی صحبت نکند چون طرف مقابل (ترامپ) یک شیطان به تمام معناست مظلومیت سرش نمیشود وضعف ایران را میخواهد . رئیس جمهور باید با تمام اقتدار تک تک خلافها وجنایتهای که آمریکا درمنطقه در طول سالها مرتکب شده صریحا وبدون ملاحظه بیان کند
ناشناس۵۴۷۷۲۷۱۴:۱۳:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۲۳
ای سخنرانی های سازمان ملل فاقد هر گونه اهمیتی است و ارزشی ندارد زیاد از این سخنراتمی های بی فایده دیده شده
ناشناس۵۴۷۶۱۷۱۲:۴۴:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۲۳
این اظهارت سخنگوئی جزب دم.کرات توهین به شعور ملت کرد است. چطور ممکن است افرادی با اسحله و تشکیلات بخواهند به کشور خود حمله نظامی نمایند و هم وطن خود را بکشند و مسئولین کشور کاری به این افراد نداشته باشندو حزب دموکرات هم به ان ها پناه دهد.ایا کدام کشوری چنین پناهنده های را در کشور مجاور خود می پذیرد. این معارضان یا باید از مرز های ایران 2000 کلیو متر باید فاصله بگیرند یا باید با تمام قدرت نابود شوند. ایا انگلیس تشکیلات مسلحه ای در فرانسه بر علیه خودر امی پذیرذ .
ناشناس۵۴۸۶۳۱۱۰:۱۳:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۴
قطعنامه ها کاغذپاره ای بیش نیستن و هیچ نقشی در تحریمها ندارند زیرا خود روسیه که حق وتو دارد و هیچ قطعنامه ای برایش تصویب نمی شود تحت تحریم است .
ناشناس۵۴۹۷۳۱۱۹:۰۲:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۲۴
دزدان داخلی مشکل جامعه!!!!!!

پربحث‌های اخیر

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 3. دلایل اصلی کاهش نرخ ارز در بازار چیست؟/ حباب در حال تخلیه است

 4. انصارالله، شکست عربستان در یمن و عقب نشینی ارزی امارات در مقابل ایران

 5. به نظر شما با حجاب کیست؟  

 6. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 7. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 8. ادامه سقوط طلا در بازار؛ قیمت سکه ۳میلیون و ۸۳۰هزار تومان شد + جدول

 9. آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

 10. نیم قرن از اولین سفر انسان به ماه گذشت  

 11. محدودیت تردد دیپلمات‌های ایرانی و خانواده‌هایشان در نیویورک

 12. داستان غمبار «نفوذ» در ایران؛ از جدیدالاسلام‌ها تا فراماسونری/ وقتی برخی سفیران غربی از زبان هنرپیشه‌های ما حرف می زنند

 13. دختر و داماد نجفی در دادگاه  

 14. افشاگری روزنامه گاردین درباره ارتباط "حلقه نزدیک" ترامپ با منافقین

 15. تک تیرانداز یمنی درحال شکار سعودی‌ها  

 16. مرغ به کانال ۱۴ هزارتومان پر کشید

 17. وکیل نجفی: احتمالا یک فرد مسلح دیگر در صحنه قتل حضور داشته/ نجفی با اسلحه به حمام رفت که او را به زندگی برگرداند

 18. دومین جلسه دادگاه نجفی به اتهام قتل میترا استاد  

 19. آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان ماند

 20. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 21. موگرینی: اگر ما نبودیم، از برجام خبری نبود!

 22. شوخی قاضی با نجفی: به ما شلیک نکنی!  

 23. تب و تاب بازار ارز  

 24. سارقان موبایل راننده نماینده مجلس دستگیر شدند

 25. نجفی و آلات قتل میترا استاد  

پربحث‌های دیروز

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 3. رئیس قوه قضائیه: ماموریتم در گام دوم انقلاب اجرای عدالت و مبارزه با فساد است/ گزارشگران فساد را مورد تشویق قرار می‌دهیم

 4. دلایل اصلی کاهش نرخ ارز در بازار چیست؟/ حباب در حال تخلیه است

 5. انصارالله، شکست عربستان در یمن و عقب نشینی ارزی امارات در مقابل ایران

 6. به نظر شما با حجاب کیست؟  

 7. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 8. کدام اصلاح‌طلبی؟ کدام اصول‌گرایی؟

 9. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 10. خانم چادری و آقای ریشوی پاساژ پروانه!

 11. ادامه سقوط طلا در بازار؛ قیمت سکه ۳میلیون و ۸۳۰هزار تومان شد + جدول

 12. آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

 13. نیم قرن از اولین سفر انسان به ماه گذشت  

 14. محدودیت تردد دیپلمات‌های ایرانی و خانواده‌هایشان در نیویورک

 15. افزایش هزینه ساخت یک مترمربع مسکن به ۳.۵ میلیون تومان

 16. نوبخت خبر داد: ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری

 17. نمایندگان مجلس تا کجا مصونیت دارند؟

 18. صفر تا صد «توئیت‌های ۲۰ میلیونی» در نظام سلامت/ وزیر از کدام فساد حرف می‌زند؟

 19. داستان غمبار «نفوذ» در ایران؛ از جدیدالاسلام‌ها تا فراماسونری/ وقتی برخی سفیران غربی از زبان هنرپیشه‌های ما حرف می زنند

 20. دختر و داماد نجفی در دادگاه  

 21. افشاگری روزنامه گاردین درباره ارتباط "حلقه نزدیک" ترامپ با منافقین

 22. تک تیرانداز یمنی درحال شکار سعودی‌ها  

 23. مرغ به کانال ۱۴ هزارتومان پر کشید

 24. آیا مستند ویژه «گاندو» درباره جیسون رضائیان روی آنتن می‌رود؟

 25. سناریوی هالیوودی آمریکا برای جنگ با ایران

پربحث‌های هفته

 1. روحانی بودجه صداوسیما را قطع کرد

 2. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 3. اگر قدرت در دستان نخبگان اصولگرا باشد، بازهم گاندو ساخته خواهد شد؟

 4. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه درباره اقدام خلاف عرف دادستان تهران + جزئیات

 5. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 6. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 7. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 8. واقعیت‌های دهشتناک جنگ با ایران از نگاه نشریه کنگره آمریکا/ هرگونه جنگ احتمالی برای منافع آمریکا ویرانگر خواهد بود

 9. تصاویری از ویلاهای لاکچری قلعه باستی هیلز  

 10. اینکه می‌گویند مسئله حجاب در قرآن نیامده، غلط است/با هنجارشکنان عفاف و حجاب چگونه برخورد کنیم؟

 11. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 12. نجفی: اتهام قتل عمد را قبول ندارم/ نفهمیدم چه شد خشمگین شده و اسلحه را برداشتم/ من لفظ پرستو را به کار نبردم

 13. متروهای کهنه و گرمای وحشتناک قطارها در ایتالیا/ در کشور برندها خبری از برند پوش‌ها نیست! + تصاویر

 14. بی مهری دولت به رسانه ملی

 15. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 16. تسخیرکنندگان شهرک "باستی هیلز" را اعلام کنید

 17. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 18. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 19. وقتی «مداحی» به «شغل نان و آبدار» تبدیل می‌شود + تصاویر

 20. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 21. مراقب نفوذی ها باشیم

 22. پول ساخت ویلاهای لواسان از کجا در می‌آید؟  

 23. روایتی تکان‌دهنده از یک پرونده فساد اقتصادی با نیم میلیارد دلار ارز دولتی

 24. باز شدن قفل پراید با کلید چینی   

 25. توضیحات دادسرای عمومی و انقلاب تهران درباره نامه توکلی به رئیسی

پربحث‌های اخیر

 1. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 2. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 3. آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

 4. داستان غمبار «نفوذ» در ایران؛ از جدیدالاسلام‌ها تا فراماسونری/ وقتی برخی سفیران غربی از زبان هنرپیشه‌های ما حرف می زنند

 5. آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان ماند

 6. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 7. تجمع دانشجویان و مردم مقابل سفارت نیجریه در حمایت از «شیخ زکزاکی»

 8. ظریف: دنبال تغییر رژیم در هیچ کشوری نیستیم/ داشتن بمب اتم را امنیت‌آور نمی‌دانیم

 9. کدخدایی: فساد اقتصادی در بررسی صلاحیت‌ها تاثیرگذار است/ ماجرای فساد اخلاقی یک نماینده مجلس

 10. ضرب شستی به گستاخی‌های تاریخی انگلیس

 11. خط حزب‌الله ۱۹۳/بی‌جواب نمی‌گذاریم  

 12. دستور عجیب رئیس جمهور به نوبخت/ تخصیص بودجه صدا و سیما در صورت صلاحدید نمایندگان دولت

 13. شهردار لواسان: برای حذف گیت ورودی شهرک «باستی هیلز» از من شکایت کردند

 14. توضیح سخنگوی دولت درباره تامین بودجه رسانه ملی با وجود محدودیت‌ها

 15. روحانی: نمی شود یک حرکت بزرگ و جهانی را به خاطر عده ای تعطیل کرد

 16. وزیر دفاع: ملت ایران در جنگ اراده ها نظام سلطه را با شکست مواجه خواهد کرد

 17. ‭‬اقدام‭ ‬متقابل‮‬‭ ‬در‭ ‬زمان‭ ‬و‭ ‬مكان‭ ‬مناسب به توقیف نفتکش ایرانی

 18. رئیس‌جمهور 2 قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

 19. پاسخ سه عضو شورای نگهبان به شبهات درباره احراز صلاحیت‌ها و انتخابات الکترونیک

 20. خروج چندباره رئیس صداوسیما از جلسه دولت + تصاویر

 21. روایت آیت‌الله یزدی از قانع شدن محسن رضایی در انتخابات ۸۸

 22. ظریف: آمریکا فروش سلاح به امثال صدام را پایان دهد

 23. آیت‌الله جنتی: اعضای جدید شورای نگهبان دارای سوابق درخشان در خدمت به انقلاب هستند

 24. محمد قمی؛ رئیس سازمان تبلیغات اسلامی: متاسفانه جنگ نرم را خیلی باور نکردیم

 25. جلسه شورای نگهبان برگزار شد

پربحث‌های دیروز

 1. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 2. کدام اصلاح‌طلبی؟ کدام اصول‌گرایی؟

 3. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 4. آیا آملی لاریجانی موضع خود درباره «طبری» را اصلاح می‌کند؟

 5. نوبخت خبر داد: ایجاد ۹۸۸ هزار فرصت شغلی در سال جاری

 6. نمایندگان مجلس تا کجا مصونیت دارند؟

 7. داستان غمبار «نفوذ» در ایران؛ از جدیدالاسلام‌ها تا فراماسونری/ وقتی برخی سفیران غربی از زبان هنرپیشه‌های ما حرف می زنند

 8. عضو جدید شورای نگهبان: افراد برای اینکه انتقاد یا زبان تندی دارند، نباید از گردونه نظام رانده شوند

 9. حمایت سعید جلیلی از مواضع وزیر بهداشت

 10. آیت‌الله جنتی دبیر شورای نگهبان ماند

 11. فواد ایزدی: در تعامل با اروپا از برجام عبرت بگیریم/ پروژه برجام موفق نبود

 12. بودجه صدا و سیما قطع شد/ حمایت سعید جلیلی از وزیر دولت/ عباس عبدی: چرا خبر خودکشی نجفی منتشر نشد؟

 13. نقوی‌حسینی: کف‌گیر آمریکا در تحریم به تهِ دیگ خورده است/ دیگر چیزی نمانده که تحریم کنند

 14. نجفی، علیزاده را از وکالت خود عزل کرد

 15. تجمع دانشجویان و مردم مقابل سفارت نیجریه در حمایت از «شیخ زکزاکی»

 16. لاریجانی: بانک مرکزی از اهرم مالیات برای بازگشت ارز صادراتی استفاده کند

 17. توئیت ظریف درباره گفت‌وگوهایش در آمریکا

 18. خط حزب‌الله ۱۹۳/بی‌جواب نمی‌گذاریم  

 19. دستور عجیب رئیس جمهور به نوبخت/ تخصیص بودجه صدا و سیما در صورت صلاحدید نمایندگان دولت

 20. شهردار لواسان: برای حذف گیت ورودی شهرک «باستی هیلز» از من شکایت کردند

 21. توضیح سخنگوی دولت درباره تامین بودجه رسانه ملی با وجود محدودیت‌ها

 22. روحانی: نمی شود یک حرکت بزرگ و جهانی را به خاطر عده ای تعطیل کرد

 23. وزیر دفاع: ملت ایران در جنگ اراده ها نظام سلطه را با شکست مواجه خواهد کرد

 24. ‭‬اقدام‭ ‬متقابل‮‬‭ ‬در‭ ‬زمان‭ ‬و‭ ‬مكان‭ ‬مناسب به توقیف نفتکش ایرانی

 25. رئیس‌جمهور 2 قانون مصوب مجلس را برای اجرا ابلاغ کرد

پربحث‌های هفته

 1. تلخنامه «برجام» به افسانهٔ اعتمادپذیری غرب پایان داد

 2. آقای مطهری! شفاف سخن بگویید و فرافکنی نکنید

 3. جنگنده کوثر، نتیجه‌ تحریم‌های جهانی علیه ایران+ تصاویر

 4. جنگنده قاهر ۳۱۳، یک پنهانکار از نوع ایرانی+ تصاویر

 5. پاسخ مدیر روزنامه جوان به ادعاهای محمدرضا خاتمی

 6. بی مهری دولت به رسانه ملی

 7. جهانگیری: هنر دیپلماسی ما آن بود که به توافقی بزرگ دست یافتیم تا دولت بعدی آمریکا بگوید که کلاه بر سرشان رفته است

 8. روحانی: مردم مقاوم ایران مقابل تحریم‌ها ایستادگی کرده‌اند/ ناکارآمدی دولت در خدمت به مردم سخنی نارواست

 9. تردیدافکنی‌های رسانه‌ای در اجماع سیاسی علیه آمریکا

 10. قناری نیست گنجشک رنگ شده است!

 11. مراقب نفوذی ها باشیم

 12. توضیحات دادسرای عمومی و انقلاب تهران درباره نامه توکلی به رئیسی

 13. اعاده اموال نامشروع مسئولان باعث تقویت نظام سیاسی می شود

 14. پاسخ دادستانی ارکان انذارم به مقامات قضایی را مخدوش نکرد

 15. پروژه نفوذ در ایران بسیار پررنگ تر از گذشته دنبال مي شود / سریال گاندو مثل یک شوک برای جامعه بود

 16. انگیزه سفیدنمایی درباره جاسوسان سوخته چیست؟

 17. ۴ سال پس از امضای برجام؛ نگاهی به ۱۰ خطای راهبردی در مذاکرات هسته‌ای

 18. چرا محافظان ظریف همراه او به نیویورک نرفتند؟

 19. کدام اصلاح‌طلبی؟ کدام اصول‌گرایی؟

 20. عابدینی‌: ایجاد محدودیت برای تردد خبرنگاران ایرانی در نیویورک نقض آشکار حقوق بین الملل است

 21. علم‌ا‌لهد‌ی: چرا آقایان در مقابل ‌جولان زنان بدحجاب ‌عکس‌العملی نشان نمی‌دهند؟ / اتومبیل ‌حریم خصوصی نیست

 22. جلادهای هشتگ ساز+ عکس

 23. ترامپ: ایران، اگر گوش می‌دهی بهتر است مراقب باشی

 24. کامنت‌های برتر مخاطبان الف:‌ ظریف، راه خدمت به کشور را اشتباه تشخیص داد/ چرا دولت و مجلس در بازار مسکن دخالت نمی‌کنند؟/ خروج از برجام در وضعیت کنونی بهترین راه‌حل است

 25. نظر عارف درباره اعتراض به رای دادگاه خاتمی/ جزئیات دیدار سردار سلیمانی و پوتین/ ماجرای نجفی، داعش و اصلاح‌طلبان

آخرین عناوین