تلاش ترامپ برای اجماع علیه ایران با همراهی سعودی ها/ امکان تصویب قطعنامه جدید علیه تهران

گروه سیاسی الف،   3970621126 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
تلاش ترامپ برای اجماع علیه ایران با همراهی سعودی ها/ امکان تصویب قطعنامه جدید علیه تهران

کارشناس مسائل بین الملل کشورمان با بیان اینکه ترامپ به دنبال اجماع کردن کشورهای عربی و کوچک علیه ایران است به الف گفت: امیدواریم ایران بتواند تمام تلاش خود را برای بهره‌برداری از جلسه شورای امنیت سازمان ملل انجام دهد و اجازه ندهد تا ترامپ و شرکایش علیه ایران اقدامی بکنند و از این فرصت استفاده کنند.

به گزارش الف، در روزهای گذشته، نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل، اعلام کرد که دونالد ترامپ،‌ رییس‌جمهوری آمریکا ریاست جلسه شورای امنیت سازمان ملل را برای رسیدگی به آن چه نقض قوانین بین‌المللی از سوی ایران و بی‌ثباتی‌ که ایران در سراسر منطقه خاورمیانه به راه انداخته، خوانده شده بر عهده خواهد داشت.

سفیر آمریکا در سازمان ملل همچنین عنوان کرده است که به پروتکل سازمان ملل پایبند خواهد بود و به مقامات ایرانی اجازه خواهد داد که در صورت تمایل در این جلسه سخنرانی کنند.

وی گفته است که پیش بینی نمی کند پس از برگزاری جلسه شورای امنیت به ریاست ترامپ درباره ایران، بیانیه رسمی یا قطعنامه ای از سوی این شورا ارائه شود و هدف این جلسه تنها اعتراض به سیاست های ایران خواهد بود.

این موضوع واکنش‌‌های بسیاری را به همراه داشت، در همین رابطه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود از تصمیم رییس جمهور آمریکا برای ریاست در این نشست شورای امنیت انتقاد کرد و گفت: ترامپ در حال نقض قطعنامه‌های سازمان ملل است و به دیگران حکم می‌کند که همین کار را انجام دهند.

رییس جمهور آمریکا قصد دارد از ریاست دوره‌ای شورای امنیت سوء‌استفاده کند و ایران را برای تمام حوادثی که این کشور و متحدان‌اش در خاورمیانه انجام داده‌اند سرزنش کند.

همچنین سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز از تصمیم دونالد ترامپ برای ریاست بر نشست آتی شورای امنیت سازمان ملل واکنش نشان داده و گفت اگر واشنگتن بر این باور است که می‌تواند از این محفل برای غلبه بر دیگر اعضای این شورا استفاده و آنها را متقاعد کند که پس از خروجش از توافق هسته‌ای با ایران وضع مجدد تحریم‌ها علیه این کشور همچون او فکر کنند در اشتباه است.

درهمین راستا، حسن هانی‌زاده کارشناس امور بین الملل با بیان اینکه دولت آمریکا درصدد است تا قطعنامه‌ای علیه ایران به تصویب برساند می گوید: حتی اگر  این قطعنامه جنبه اجرایی هم نداشته باشد اما میتواند جنبه اعتباری برای آمریکایی ها داشته باشد. ترامپ به دنبال اجماع کردن کشورهای عربی و کوچک علیه ایران است. وزارت امور خارجه ما نیز باید با تدابیر لازم و رایزنی با کشورها در این اجلاس حضور پیدا کند.

در ادامه گفتگوی « حسن هانی‌زاده » کارشناس مسائل بین الملل کشورمان را با الف می خوانید:

نشست مجمع عمومی سازمان ملل به ریاست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را چگونه ارزیابی میکنید؟

نشست آینده مجمع عمومی سازمان ملل به ریاست ترامپ یک چالش سیاسی جدی برای همه کشورها از جمله کشورهای محور مقاومت به ویژه ایران است چراکه تاکنون ترامپ در اجماع جهانی علیه ایران به نتیجه نرسیده است و همچنین اختلافاتی با چین، روسیه و اتحادیه اروپا در خارج از حوزه سازمان ملل دارد که آمریکا را با مشکلات جدی روبرو کرده است. دولت آمریکا همواره درصدد است تا اجماع جهانی علیه ایران را در حوزه تحریم اقتصادی به نتیجه برساند.

عربستان و امارات چگونه عمل می کنند و آنها چه اقداماتی در راستای اهداف آمریکا انجام میدهند؟

ترامپ با ریاست مجمع عمومی سازمان ملل و همچنین رایزنی‌ با کشورهای مجموعه بلوک آمریکا که عمدتاً عربی بوده و به دنبال رفتار خصمانه علیه ایران هستند پیش می رود، لذا به نظر می رسد با آرای نسبتاً پایین ایران را متهم به دخالت و عامل بی ثبات کردن منطقه معرفی خواهند کرد. از سوی دیگر امارات و عربستان سعودی نیز درصدد کمک به آمریکا در مورد این مسئله هستند و حتی سعودی ها با پرداخت رشوه به کشورهای کوچک سازمان ملل نقش خود را ایفا کرده و خود آمریکا نیز آنها را وادار می‌کند تا علیه ایران اقدام کنند.

ایران باید چه اقداماتی در مقابله با اقدامات آمریکا انجام دهد؟

مجموعه عمومی نشست سازمان ملل چالش جدید برای ایران به حساب می‌آید به همین دلیل باید وزارت امور خارجه قبل از این نشست کمیته سیاسی را معین کند و رایزنی هایی را با سایر کشورها در این زمینه آغاز کند تا بتوانیم نتیجه مثبتی در این نشست کسب نماییم و با اقدامات آمریکا مقابله کنیم.

امکان دارد قطعنامه علیه ایران در این نشست تصویب شود؟

عربستان سعی می کند به هر شکلی که شده، حتی با رای پایین یک قطعنامه ای را علیه ایران تصویب کند، البته مجمع عمومی سازمان ملل به لحاظ قانونی نمی تواند ایران را تحت بند هفت سازمان ملل، قطعنامه را علیه ایران تصویب کند چرا که تصمیم‌گیری موضوع نیز به عهده شورای امنیت است و قطعنامه علیه ایران در این صورت دشوار خواهد بود چرا که چین و روسیه حق وتو دارند و قطعاً این قطعنامه را وتو خواهند کرد و به همین دلیل آمریکا نمی‌تواند در این موضوع وارد شود. از سوی دگیر مجمع عمومی سازمان ملل اگر مصوبه ای را علیه ایران تصویب کند با کشورهای هم پیمان خودش خواهد بود که فقط جنبه اجباری داشته و جنبه اجرایی ندارد چرا که همه کشورها با او هم پیمان نخواهند شد.

در مورد حضور رئیس جمهوری کشورمان نیز، به نظر بنده آقای روحانی قطعا در این اجلاس شرکت می کند. به هر حال نتایج این اجلاس بسیار تاثیرگذار خواهد بود و امیدواریم ایران بتواند تمام تلاش خود را برای بهره‌برداری از این اجلاس انجام دهد و اجازه ندهد تا ترامپ و شرکایش علیه ایران اقدامی بکنند و از این فرصت استفاده کنند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۴۷۳۹۴۰۹:۲۸:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۲۳
اصلاح طلبان قبلا می گفتند رفتارهای رادیکال ال سعود ناشی از ادبیات تهاجمی ضد غربی احمدی نژاد بوده..حالا چی شد؟ ۵ ساله که شما سر کارید و خیلی هم بچه اروم و ملوسی بودید ! سعودی و امریکا که رادیکال تر شدن!
ناشناس۵۴۷۴۷۹۱۱:۰۰:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۲۳
دوست عزیز اشغال سفارت عربستان تاثیر بسیار منفی داشت که زمان دولت روحانی رخ داد همون باعث خراب شدن روابط و رادیکال شدن عربستان شد
ناشناس۵۴۷۵۷۸۱۲:۲۵:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۲۳
ساده لوحی هم حدی دارد. لااقل دیگران را ساده لوح فرض نکنید
ناشناس۵۴۸۴۳۸۰۸:۲۱:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۲۴
مدیر توانا ، مدیریت ریسک دارد... نه نظاره گر
ناشناس۵۴۸۵۴۴۰۹:۲۵:۱۶ ۱۳۹۷/۶/۲۴
با هم خوب باشین
ناشناس۵۴۷۵۰۰۱۱:۱۶:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۲۳
حمله اصلاح طلبان به سفارت و کنسولگری عربستان اشتباه بوده و اصلاح طلبان باید این موضوع را پذیرفته و ضمن عذرخواهی رسمی از کشور عربستان مسئولیت این اقدام را پذیرفته و برای همیشه از صحنه سیاسی کشور خارج شوند.
ناشناس۵۴۷۵۷۱۱۲:۲۰:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۲۳
فازت چیه؟!
ناشناس۵۴۷۷۲۱۱۴:۰۵:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۲۳
حمله اصلاح طلبان به سفارت عربستان؟؟؟!!! خوبه هر کاری اصولگرایان انجام می دهند ر گردن اصلاح طلبان می اندازند..
ناشناس۵۴۷۷۲۵۱۴:۱۲:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۲۳
اصلاح طلبان که به سفارت عربستان حمله نکردن دوست عزیز .واقعا تعجب می کنم از شما
ناشناس۵۴۸۰۸۵۲۰:۴۱:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۲۳
جالبه هرجا خرابکاری می کنین میندازین گردن اصلاح طلبا !!
ناشناس۵۴۸۳۰۱۰۰:۴۰:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۲۴
علیزاده در من و تو خیلی خوب توضیح داد. ایران هیچگاه به اندازه اکنون در تاریخ بعد از هخامنشی مقتدر نبوده و از مدیترانه تا هرات در حتی یمن تحت سیطره ایران است. عربستان هم مشکلش همین است. اگر ایران یمن را بگیرد ابرقدرت منطقه خواهد شد.
ناشناس۵۴۸۴۳۲۰۸:۲۰:۳۲ ۱۳۹۷/۶/۲۴
فرق نمیکنه اصلاح طلب اصول گرا... اول پرودگار متعال و بعد مدیریت هوشمند که فعلا این دو گروه باید برسند به این نقطه اول خدا ... بعد مردم...
از سار کاشان۵۴۷۳۹۸۰۹:۳۶:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۲۳
نطق قدرتمندانه و منطقی ریاست محترم جمهوری ، درسی بزرگی به ترامپ خواهد داد . دشمن نادان بهترین تریبون را در اختیار ایران گذاشته که باید نهایت بهره برداری را نمود .
ناشناس۵۴۷۴۷۳۱۰:۵۷:۱۴ ۱۳۹۷/۶/۲۳
نطق های روحانی ،کلی است در باره صلح جهانی و.. است که معمولا این نوع نطق ها در سازمان ملل ، ثابته و رسانه ها هم توجهی به کلیات ندارند..
ناشناس۵۴۷۵۲۸۱۱:۴۳:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۲۳
بیشتر این نطق ها رویکرد داخلی و برای داخل ایران است . نتها کسی که نطق وی مورد توجه قرار گرفت اسمش رو نبر بود.
ناشناس۵۴۷۵۱۴۱۱:۲۷:۰۱ ۱۳۹۷/۶/۲۳
خجالت نکشید روسیه هم برای منافعش جبران نفت تحریمی ایران را همگام با عربستان زحمتش را تقبل خواهد کرد
ناشناس۵۴۷۵۱۷۱۱:۲۹:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۲۳
خدا کند رئیس جمهور محترم در سازمان ملل از نقطه ضعف ومظلوم نمایی صحبت نکند چون طرف مقابل (ترامپ) یک شیطان به تمام معناست مظلومیت سرش نمیشود وضعف ایران را میخواهد . رئیس جمهور باید با تمام اقتدار تک تک خلافها وجنایتهای که آمریکا درمنطقه در طول سالها مرتکب شده صریحا وبدون ملاحظه بیان کند
ناشناس۵۴۷۷۲۷۱۴:۱۳:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۲۳
ای سخنرانی های سازمان ملل فاقد هر گونه اهمیتی است و ارزشی ندارد زیاد از این سخنراتمی های بی فایده دیده شده
ناشناس۵۴۷۶۱۷۱۲:۴۴:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۲۳
این اظهارت سخنگوئی جزب دم.کرات توهین به شعور ملت کرد است. چطور ممکن است افرادی با اسحله و تشکیلات بخواهند به کشور خود حمله نظامی نمایند و هم وطن خود را بکشند و مسئولین کشور کاری به این افراد نداشته باشندو حزب دموکرات هم به ان ها پناه دهد.ایا کدام کشوری چنین پناهنده های را در کشور مجاور خود می پذیرد. این معارضان یا باید از مرز های ایران 2000 کلیو متر باید فاصله بگیرند یا باید با تمام قدرت نابود شوند. ایا انگلیس تشکیلات مسلحه ای در فرانسه بر علیه خودر امی پذیرذ .
ناشناس۵۴۸۶۳۱۱۰:۱۳:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۴
قطعنامه ها کاغذپاره ای بیش نیستن و هیچ نقشی در تحریمها ندارند زیرا خود روسیه که حق وتو دارد و هیچ قطعنامه ای برایش تصویب نمی شود تحت تحریم است .
ناشناس۵۴۹۷۳۱۱۹:۰۲:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۲۴
دزدان داخلی مشکل جامعه!!!!!!

پربحث‌های اخیر

 1. خودروهای فروش فوری بر مبنای نرخ روز بازار قیمت‌گذاری شد!

 2. تکمیل ظرفیت پیش‌فروش فوری پراید در ۴۵ دقیقه!  

 3. فریب‌های بزرگ برای غارت‌های بزرگ/ اصل ماجرا چیست؟

 4. لجن‌‌پراکنی بی‌‌بی‌‌سی فارسی صدای عطاالله مهاجرانی را هم درآورد  

 5. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 6. قیمت امروز خودروها در بازار؛ پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۱۰۰ میلیون تومان شد + جدول

 7. معاونان شهردار تهران چقدر حقوق می‌گیرند + جدول

 8. رئیس سازمان بسیج مستضعفین: ایران کشور فقیری نیست

 9. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 10. اعتراف دولت به ناکارآمدی، سرمایه‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد/ در بی‌ثابتی نرخ ارز، برخی انگل وار ثروتمند می‌شوند/ جامعه به ثبات، شفافیت، امنیت اقتصادی و رضایتمندی نیاز دارد

 11. ورود سربازان گمنام به مبارزه با فساد در لواسان  

 12. رئیس اداره اوقاف لواسان بازداشت شد

 13. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 14. صعود چشمگیر ایران در میان قوی‌ترین ارتش‌های جهان

 15. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 16. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 17. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 18. حادثه دلخراش از فرو رفتن میل‌گرد در بدن کارگر  

 19. مصرف روزانه ۸۷ میلیون لیتر بنزین در کشور

 20. پراید ارزان شد

 21. آقای جهانگیری دل تولیدکنندگان از سیاست‌های اقتصادی شما خون است/ استعفا شما بزرگ‌ترین خدمت است  

 22. در ماجرای پیش‌فروش پراید، چه کسی مقصر است؟

 23. دلیل افزایش قیمت دلار از نظر محسن رضایی  

 24. ۳۳ درصد مردان دهه شصت ازدواج نکرده‌اند + اینفوگرافیک  

 25. دلیل ترس دولت و اصلاح‌طلبان از قالیباف چیست؟  

پربحث‌های دیروز

 1. ازدواج موقت؛ چشم‌ها را باید شست...

 2. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 3. خودروهای فروش فوری بر مبنای نرخ روز بازار قیمت‌گذاری شد!

 4. تکمیل ظرفیت پیش‌فروش فوری پراید در ۴۵ دقیقه!  

 5. فریب‌های بزرگ برای غارت‌های بزرگ/ اصل ماجرا چیست؟

 6. لجن‌‌پراکنی بی‌‌بی‌‌سی فارسی صدای عطاالله مهاجرانی را هم درآورد  

 7. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 8. چرا دولت شکایت نمی‌کند؟

 9. قیمت امروز خودروها در بازار؛ پژو ۲۰۶ صندوق‌دار ۱۰۰ میلیون تومان شد + جدول

 10. معاونان شهردار تهران چقدر حقوق می‌گیرند + جدول

 11. رئیس سازمان بسیج مستضعفین: ایران کشور فقیری نیست

 12. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 13. اعتراف دولت به ناکارآمدی، سرمایه‌های اجتماعی را افزایش می‌دهد/ در بی‌ثابتی نرخ ارز، برخی انگل وار ثروتمند می‌شوند/ جامعه به ثبات، شفافیت، امنیت اقتصادی و رضایتمندی نیاز دارد

 14. ورود سربازان گمنام به مبارزه با فساد در لواسان  

 15. رئیس اداره اوقاف لواسان بازداشت شد

 16. همه خدعه‌های اروپا

 17. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 18. صعود چشمگیر ایران در میان قوی‌ترین ارتش‌های جهان

 19. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 20. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 21. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 22. حادثه دلخراش از فرو رفتن میل‌گرد در بدن کارگر  

 23. مصرف روزانه ۸۷ میلیون لیتر بنزین در کشور

 24. پراید ارزان شد

 25. آقای جهانگیری دل تولیدکنندگان از سیاست‌های اقتصادی شما خون است/ استعفا شما بزرگ‌ترین خدمت است  

پربحث‌های هفته

 1. طرح عدم کفایت و استیضاح روحانی کلید خورد + جزئیات

 2. ازدواج موقت؛ چشم‌ها را باید شست...

 3. خوارج عمانی در کنفرانس ورشو

 4. شاخ‌های محجبه یا وضعیت فکاهی ضد حجاب؟

 5. هرج‌ومرج در بازار خودرو و افزایش شوکه کننده قیمت‌ها/ چرا ترمز افزایش نرخ خودرو کشیده نمی‌شود؟/ عزیزی: آشفتگی بازار به علت سوء مدیریت خودروسازان است

 6. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 7. اسامی 16 نماینده امضاء کننده طرح استیضاح و عدم کفایت رئیس جمهور

 8. برای این عکس شما تیتر بزنید   

 9. گردآورنده کتاب «فتنه تغلب» که روایت‌هایی از فتنه ۸۸ است، میهمان ویژه الف می‌شود/ سوالات خود را درباره این کتاب از او بپرسید

 10. شلیک هوایی، درگیری و کنده شدن درب ون گشت ارشاد در تهران

 11. تا کی بجای ازدواج، به جوان بگوئیم: دوغ بخور؟

 12. توکلی: مجمع تشخیص به دنبال کاهش فشار بر مردم است/ FATF، استقلال داخلی را از بین می برد

 13. احمد توکلی خطاب به نمایندگان مجلس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت: فرمول تحقیرکننده اینستکس حتی نفت در برابر غذا هم نیست

 14. پراید ما یا پرادو رفیق ها و غرور بیجا

 15. آقای کریمی! برای اظهارنظر سیاسی هم آوایی با سالومه خانم «من و تو» کافی نیست  

 16. قیمت حاشیه بازار محصولات سایپا اعلام شد/ قیمت تندر ۹۳ میلیون تومان+جدول

 17. حمله تروریستی انتحاری به اتوبوس کارکنان سپاه در سیستان و بلوچستان/ تایید شهادت 27 نفر + اطلاعیه سپاه و عکس و فیلم

 18. افتخار نتانیاهو به تاریخ‌سازی و ایستادن در کنار سران کشورهای عربی/ آیا جنگی علیه ایران در راه است؟

 19. «رئیسی» به جای «آملی‌لاریجانی» سکان‌دار قوه قضائیه می‌شود

 20. تازه‌ترین قیمت خودرو/ افزایش ۱۰ میلیونی سمند؛ پراید ۱۱۱ به ۴۵ میلیون تومان رسید

 21. دنا ۱۵ میلیون تومان گران شد/ عبور پراید ۱۱۱ از ۴۳ میلیون تومان + جدول قیمت‌ها

 22. واعظی: مجمع لوایح مربوط به FATF را تصویب نکند باید نتیجه آن را بپذیرد/ اجلاس ورشو یک شوی تبلیغاتی است

 23. امام جمعه اهواز چرا به انگلیس سفر کرد؟  

 24. پوشش امنیتی هواپیمای بن سلمان با 6 جنگنده پاکستانی+ فیلم

 25. درباره تهدید مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط محمود واعظی/ وقتی آقای رئیس دفتر فرافکنی می‌کند

پربحث‌های اخیر

 1. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 2. رئیس سازمان بسیج مستضعفین: ایران کشور فقیری نیست

 3. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 4. ورود سربازان گمنام به مبارزه با فساد در لواسان  

 5. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 6. صعود چشمگیر ایران در میان قوی‌ترین ارتش‌های جهان

 7. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 8. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 9. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 10. دلیل ترس دولت و اصلاح‌طلبان از قالیباف چیست؟  

 11. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مذاکره با دشمنان ‌بی‌فایده است

 12. آیت‌الله موسوی جزایری از «امامت جمعه اهواز» استعفا داد

 13. ظریف: هیچگونه شکایت و دلخوری از کریمی و غفوری ندارم

 14. جزئیات استعلام از مدارک تحصیلی وزرای دولت

 15. حسین فریدون در دادگاه کارکنان دولت  

 16. اسناد اصالت دونامه امام خمینی (ره) در خصوص آیت‌الله منتظری و نهضت آزادی + تصاویر

 17. سخنگوی شورای نگهبان: احتمال تصویب پالرمو و CFT در مجمع وجود دارد

 18. وزیر اطلاعات: چندین سرویس اطلاعاتی بر ضد ایران همکاری می‌کنند

 19. فلاحت پیشه: گره زدن FATF و INSTEX بهم ممکن نیست

 20. وقتی دعوای نمایندگان با پایان جلسه علنی هم خاتمه نیافت

 21. ذوالنوری: آقای کواکبیان! ما که استیضاح رئیس‌جمهور را تهیه کردیم غیررشید هستیم؟

 22. سوالات نمایندگان از وزرای علوم و ارتباطات

 23. روایت سرلشکر باقری از دقت بی‌نظیر موشک خرمشهر

 24. تذکرات نمایندگان مجلس به مسئولان کشور

 25. آغاز نشست نوبت عصر مجلس برای بررسی بودجه ۹۸

پربحث‌های دیروز

 1. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 2. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 3. چرا دولت شکایت نمی‌کند؟

 4. رئیس سازمان بسیج مستضعفین: ایران کشور فقیری نیست

 5. سردار نقدی: وقتی ما خودمان اینطور خواسته‌ایم رهبری چه کند؟/ مفسدان دانه‌درشت با چراغ سبز دولت سازندگی به کشور بازگشتند/ یقین دارم که آینده ایران بسیار درخشان است

 6. ورود سربازان گمنام به مبارزه با فساد در لواسان  

 7. دادگاه رسیدگی به اتهامات حسین فریدون برگزار شد + عکس

 8. صعود چشمگیر ایران در میان قوی‌ترین ارتش‌های جهان

 9. پزشکیان: درباره گرانی‌ها حق با مردم است اما در جنگ تمام عیار اقتصادی با آمریکا هستیم

 10. برای حمایت از افشاگران فساد چه باید کرد/ نقاط قوت و ضعف طرح تشویق مطلعین مفاسد اقتصادی

 11. شفافیت حقوق و سفرهای خارجی مدیران شهرداری تهران/ دادگاه برادر رئیس‌جمهور برگزار شد/ آیا طرح استیضاح رئیس‌جمهور عاقلانه است؟

 12. دلیل ترس دولت و اصلاح‌طلبان از قالیباف چیست؟  

 13. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: مذاکره با دشمنان ‌بی‌فایده است

 14. آیت‌الله موسوی جزایری از «امامت جمعه اهواز» استعفا داد

 15. ظریف: هیچگونه شکایت و دلخوری از کریمی و غفوری ندارم

 16. جزئیات استعلام از مدارک تحصیلی وزرای دولت

 17. حسین فریدون در دادگاه کارکنان دولت  

 18. اسناد اصالت دونامه امام خمینی (ره) در خصوص آیت‌الله منتظری و نهضت آزادی + تصاویر

 19. سخنگوی شورای نگهبان: احتمال تصویب پالرمو و CFT در مجمع وجود دارد

 20. وزیر اطلاعات: چندین سرویس اطلاعاتی بر ضد ایران همکاری می‌کنند

 21. فلاحت پیشه: گره زدن FATF و INSTEX بهم ممکن نیست

 22. وقتی دعوای نمایندگان با پایان جلسه علنی هم خاتمه نیافت

 23. ذوالنوری: آقای کواکبیان! ما که استیضاح رئیس‌جمهور را تهیه کردیم غیررشید هستیم؟

 24. سوالات نمایندگان از وزرای علوم و ارتباطات

 25. روایت سرلشکر باقری از دقت بی‌نظیر موشک خرمشهر

پربحث‌های هفته

 1. طرح عدم کفایت و استیضاح روحانی کلید خورد + جزئیات

 2. سخنان جالب ذوالنوری برای طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور/ مراجعه به نمایندگان شیعه، سنی، مسیحی، کلیمی، زرتشی، مستقل، اصولگرا، ولایی و امیدی برای امضاء

 3. اسامی 16 نماینده امضاء کننده طرح استیضاح و عدم کفایت رئیس جمهور

 4. گردآورنده کتاب «فتنه تغلب» که روایت‌هایی از فتنه ۸۸ است، میهمان ویژه الف می‌شود/ سوالات خود را درباره این کتاب از او بپرسید

 5. توکلی: مجمع تشخیص به دنبال کاهش فشار بر مردم است/ FATF، استقلال داخلی را از بین می برد

 6. احمد توکلی خطاب به نمایندگان مجلس و اعضای مجمع تشخیص مصلحت: فرمول تحقیرکننده اینستکس حتی نفت در برابر غذا هم نیست

 7. آقای کریمی! برای اظهارنظر سیاسی هم آوایی با سالومه خانم «من و تو» کافی نیست  

 8. حمله تروریستی انتحاری به اتوبوس کارکنان سپاه در سیستان و بلوچستان/ تایید شهادت 27 نفر + اطلاعیه سپاه و عکس و فیلم

 9. «رئیسی» به جای «آملی‌لاریجانی» سکان‌دار قوه قضائیه می‌شود

 10. واعظی: مجمع لوایح مربوط به FATF را تصویب نکند باید نتیجه آن را بپذیرد/ اجلاس ورشو یک شوی تبلیغاتی است

 11. امام جمعه اهواز چرا به انگلیس سفر کرد؟  

 12. درباره تهدید مجمع تشخیص مصلحت نظام توسط محمود واعظی/ وقتی آقای رئیس دفتر فرافکنی می‌کند

 13. مطرح شدن استیضاح روحانی در مجلس/ گمانه‌زنی درباره جانشین رئیسی در تولیت آستان قدس/ اطلاعات جدید از حادثه تروریستی سیستان و بلوچستان

 14. دلیل ناراحتی این دو بازیگر از چهل سالگی انقلاب چیست؟  

 15. علت اصلی پراید ۴۵ میلیونی و گوشت ۱۲۰ هزار تومانی

 16.  پاکستان یا سوراخ موش؟! 

 17. احمد توکلی: قول دادید و عمل نکردید، چرا مشکلات را گردن دیگری می‌اندازید؟/ اگر به FATF هم بپیوندیم، مشکلات حل نخواهد شد

 18. از حمله تروریستی زاهدان تا سیرک ورشو

 19. بدون امید و نگاه خوشبینانه به آینده هیچ گامی نمی‌توان برداشت/ زانو زدن در برابر دشمن و «بوسه‌زدن بر پنجه‌ی گرگ» خطایی نابخشودنی است/ عملکردهای ضعیف، اقتصاد کشور را دچار چالش ساخته است

 20. درخواست ائمه جمعه خوزستان از آیت‌الله جزایری برای تجدیدنظر در تصمیم خود

 21. شک و شبهه درباره مدرک تحصیلی دو وزیر/ دلیل دستگیری سفیر سابق آفریقای جنوبی در ایران/فعال اصلاح طلب: رفتار صمیمانه از دولت ندیدیم

 22. واکنش ظریف به انتقاد علی کریمی

 23. نحوه احوال پرسی آشنا با پوتین  

 24. واکنش کاربران توییتر به سخنان رئیس جمهور در مورد قیمت‌ها/ آقای روحانی در حس مشکلات، همراه مردم باشید/ قصه پر غصه گوشت و کلید گمشده تدبیر

 25. چرا دولت شکایت نمی‌کند؟

آخرین عناوین