تلاش ترامپ برای اجماع علیه ایران با همراهی سعودی ها/ امکان تصویب قطعنامه جدید علیه تهران

گروه سیاسی الف،   3970621126 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
تلاش ترامپ برای اجماع علیه ایران با همراهی سعودی ها/ امکان تصویب قطعنامه جدید علیه تهران

کارشناس مسائل بین الملل کشورمان با بیان اینکه ترامپ به دنبال اجماع کردن کشورهای عربی و کوچک علیه ایران است به الف گفت: امیدواریم ایران بتواند تمام تلاش خود را برای بهره‌برداری از جلسه شورای امنیت سازمان ملل انجام دهد و اجازه ندهد تا ترامپ و شرکایش علیه ایران اقدامی بکنند و از این فرصت استفاده کنند.

به گزارش الف، در روزهای گذشته، نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل، اعلام کرد که دونالد ترامپ،‌ رییس‌جمهوری آمریکا ریاست جلسه شورای امنیت سازمان ملل را برای رسیدگی به آن چه نقض قوانین بین‌المللی از سوی ایران و بی‌ثباتی‌ که ایران در سراسر منطقه خاورمیانه به راه انداخته، خوانده شده بر عهده خواهد داشت.

سفیر آمریکا در سازمان ملل همچنین عنوان کرده است که به پروتکل سازمان ملل پایبند خواهد بود و به مقامات ایرانی اجازه خواهد داد که در صورت تمایل در این جلسه سخنرانی کنند.

وی گفته است که پیش بینی نمی کند پس از برگزاری جلسه شورای امنیت به ریاست ترامپ درباره ایران، بیانیه رسمی یا قطعنامه ای از سوی این شورا ارائه شود و هدف این جلسه تنها اعتراض به سیاست های ایران خواهد بود.

این موضوع واکنش‌‌های بسیاری را به همراه داشت، در همین رابطه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود از تصمیم رییس جمهور آمریکا برای ریاست در این نشست شورای امنیت انتقاد کرد و گفت: ترامپ در حال نقض قطعنامه‌های سازمان ملل است و به دیگران حکم می‌کند که همین کار را انجام دهند.

رییس جمهور آمریکا قصد دارد از ریاست دوره‌ای شورای امنیت سوء‌استفاده کند و ایران را برای تمام حوادثی که این کشور و متحدان‌اش در خاورمیانه انجام داده‌اند سرزنش کند.

همچنین سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز از تصمیم دونالد ترامپ برای ریاست بر نشست آتی شورای امنیت سازمان ملل واکنش نشان داده و گفت اگر واشنگتن بر این باور است که می‌تواند از این محفل برای غلبه بر دیگر اعضای این شورا استفاده و آنها را متقاعد کند که پس از خروجش از توافق هسته‌ای با ایران وضع مجدد تحریم‌ها علیه این کشور همچون او فکر کنند در اشتباه است.

درهمین راستا، حسن هانی‌زاده کارشناس امور بین الملل با بیان اینکه دولت آمریکا درصدد است تا قطعنامه‌ای علیه ایران به تصویب برساند می گوید: حتی اگر  این قطعنامه جنبه اجرایی هم نداشته باشد اما میتواند جنبه اعتباری برای آمریکایی ها داشته باشد. ترامپ به دنبال اجماع کردن کشورهای عربی و کوچک علیه ایران است. وزارت امور خارجه ما نیز باید با تدابیر لازم و رایزنی با کشورها در این اجلاس حضور پیدا کند.

در ادامه گفتگوی « حسن هانی‌زاده » کارشناس مسائل بین الملل کشورمان را با الف می خوانید:

نشست مجمع عمومی سازمان ملل به ریاست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را چگونه ارزیابی میکنید؟

نشست آینده مجمع عمومی سازمان ملل به ریاست ترامپ یک چالش سیاسی جدی برای همه کشورها از جمله کشورهای محور مقاومت به ویژه ایران است چراکه تاکنون ترامپ در اجماع جهانی علیه ایران به نتیجه نرسیده است و همچنین اختلافاتی با چین، روسیه و اتحادیه اروپا در خارج از حوزه سازمان ملل دارد که آمریکا را با مشکلات جدی روبرو کرده است. دولت آمریکا همواره درصدد است تا اجماع جهانی علیه ایران را در حوزه تحریم اقتصادی به نتیجه برساند.

عربستان و امارات چگونه عمل می کنند و آنها چه اقداماتی در راستای اهداف آمریکا انجام میدهند؟

ترامپ با ریاست مجمع عمومی سازمان ملل و همچنین رایزنی‌ با کشورهای مجموعه بلوک آمریکا که عمدتاً عربی بوده و به دنبال رفتار خصمانه علیه ایران هستند پیش می رود، لذا به نظر می رسد با آرای نسبتاً پایین ایران را متهم به دخالت و عامل بی ثبات کردن منطقه معرفی خواهند کرد. از سوی دیگر امارات و عربستان سعودی نیز درصدد کمک به آمریکا در مورد این مسئله هستند و حتی سعودی ها با پرداخت رشوه به کشورهای کوچک سازمان ملل نقش خود را ایفا کرده و خود آمریکا نیز آنها را وادار می‌کند تا علیه ایران اقدام کنند.

ایران باید چه اقداماتی در مقابله با اقدامات آمریکا انجام دهد؟

مجموعه عمومی نشست سازمان ملل چالش جدید برای ایران به حساب می‌آید به همین دلیل باید وزارت امور خارجه قبل از این نشست کمیته سیاسی را معین کند و رایزنی هایی را با سایر کشورها در این زمینه آغاز کند تا بتوانیم نتیجه مثبتی در این نشست کسب نماییم و با اقدامات آمریکا مقابله کنیم.

امکان دارد قطعنامه علیه ایران در این نشست تصویب شود؟

عربستان سعی می کند به هر شکلی که شده، حتی با رای پایین یک قطعنامه ای را علیه ایران تصویب کند، البته مجمع عمومی سازمان ملل به لحاظ قانونی نمی تواند ایران را تحت بند هفت سازمان ملل، قطعنامه را علیه ایران تصویب کند چرا که تصمیم‌گیری موضوع نیز به عهده شورای امنیت است و قطعنامه علیه ایران در این صورت دشوار خواهد بود چرا که چین و روسیه حق وتو دارند و قطعاً این قطعنامه را وتو خواهند کرد و به همین دلیل آمریکا نمی‌تواند در این موضوع وارد شود. از سوی دگیر مجمع عمومی سازمان ملل اگر مصوبه ای را علیه ایران تصویب کند با کشورهای هم پیمان خودش خواهد بود که فقط جنبه اجباری داشته و جنبه اجرایی ندارد چرا که همه کشورها با او هم پیمان نخواهند شد.

در مورد حضور رئیس جمهوری کشورمان نیز، به نظر بنده آقای روحانی قطعا در این اجلاس شرکت می کند. به هر حال نتایج این اجلاس بسیار تاثیرگذار خواهد بود و امیدواریم ایران بتواند تمام تلاش خود را برای بهره‌برداری از این اجلاس انجام دهد و اجازه ندهد تا ترامپ و شرکایش علیه ایران اقدامی بکنند و از این فرصت استفاده کنند.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۴۷۳۹۴۰۹:۲۸:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۲۳
اصلاح طلبان قبلا می گفتند رفتارهای رادیکال ال سعود ناشی از ادبیات تهاجمی ضد غربی احمدی نژاد بوده..حالا چی شد؟ ۵ ساله که شما سر کارید و خیلی هم بچه اروم و ملوسی بودید ! سعودی و امریکا که رادیکال تر شدن!
ناشناس۵۴۷۴۷۹۱۱:۰۰:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۲۳
دوست عزیز اشغال سفارت عربستان تاثیر بسیار منفی داشت که زمان دولت روحانی رخ داد همون باعث خراب شدن روابط و رادیکال شدن عربستان شد
ناشناس۵۴۷۵۷۸۱۲:۲۵:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۲۳
ساده لوحی هم حدی دارد. لااقل دیگران را ساده لوح فرض نکنید
ناشناس۵۴۸۴۳۸۰۸:۲۱:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۲۴
مدیر توانا ، مدیریت ریسک دارد... نه نظاره گر
ناشناس۵۴۸۵۴۴۰۹:۲۵:۱۶ ۱۳۹۷/۶/۲۴
با هم خوب باشین
ناشناس۵۴۷۵۰۰۱۱:۱۶:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۲۳
حمله اصلاح طلبان به سفارت و کنسولگری عربستان اشتباه بوده و اصلاح طلبان باید این موضوع را پذیرفته و ضمن عذرخواهی رسمی از کشور عربستان مسئولیت این اقدام را پذیرفته و برای همیشه از صحنه سیاسی کشور خارج شوند.
ناشناس۵۴۷۵۷۱۱۲:۲۰:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۲۳
فازت چیه؟!
ناشناس۵۴۷۷۲۱۱۴:۰۵:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۲۳
حمله اصلاح طلبان به سفارت عربستان؟؟؟!!! خوبه هر کاری اصولگرایان انجام می دهند ر گردن اصلاح طلبان می اندازند..
ناشناس۵۴۷۷۲۵۱۴:۱۲:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۲۳
اصلاح طلبان که به سفارت عربستان حمله نکردن دوست عزیز .واقعا تعجب می کنم از شما
ناشناس۵۴۸۰۸۵۲۰:۴۱:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۲۳
جالبه هرجا خرابکاری می کنین میندازین گردن اصلاح طلبا !!
ناشناس۵۴۸۳۰۱۰۰:۴۰:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۲۴
علیزاده در من و تو خیلی خوب توضیح داد. ایران هیچگاه به اندازه اکنون در تاریخ بعد از هخامنشی مقتدر نبوده و از مدیترانه تا هرات در حتی یمن تحت سیطره ایران است. عربستان هم مشکلش همین است. اگر ایران یمن را بگیرد ابرقدرت منطقه خواهد شد.
ناشناس۵۴۸۴۳۲۰۸:۲۰:۳۲ ۱۳۹۷/۶/۲۴
فرق نمیکنه اصلاح طلب اصول گرا... اول پرودگار متعال و بعد مدیریت هوشمند که فعلا این دو گروه باید برسند به این نقطه اول خدا ... بعد مردم...
از سار کاشان۵۴۷۳۹۸۰۹:۳۶:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۲۳
نطق قدرتمندانه و منطقی ریاست محترم جمهوری ، درسی بزرگی به ترامپ خواهد داد . دشمن نادان بهترین تریبون را در اختیار ایران گذاشته که باید نهایت بهره برداری را نمود .
ناشناس۵۴۷۴۷۳۱۰:۵۷:۱۴ ۱۳۹۷/۶/۲۳
نطق های روحانی ،کلی است در باره صلح جهانی و.. است که معمولا این نوع نطق ها در سازمان ملل ، ثابته و رسانه ها هم توجهی به کلیات ندارند..
ناشناس۵۴۷۵۲۸۱۱:۴۳:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۲۳
بیشتر این نطق ها رویکرد داخلی و برای داخل ایران است . نتها کسی که نطق وی مورد توجه قرار گرفت اسمش رو نبر بود.
ناشناس۵۴۷۵۱۴۱۱:۲۷:۰۱ ۱۳۹۷/۶/۲۳
خجالت نکشید روسیه هم برای منافعش جبران نفت تحریمی ایران را همگام با عربستان زحمتش را تقبل خواهد کرد
ناشناس۵۴۷۵۱۷۱۱:۲۹:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۲۳
خدا کند رئیس جمهور محترم در سازمان ملل از نقطه ضعف ومظلوم نمایی صحبت نکند چون طرف مقابل (ترامپ) یک شیطان به تمام معناست مظلومیت سرش نمیشود وضعف ایران را میخواهد . رئیس جمهور باید با تمام اقتدار تک تک خلافها وجنایتهای که آمریکا درمنطقه در طول سالها مرتکب شده صریحا وبدون ملاحظه بیان کند
ناشناس۵۴۷۷۲۷۱۴:۱۳:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۲۳
ای سخنرانی های سازمان ملل فاقد هر گونه اهمیتی است و ارزشی ندارد زیاد از این سخنراتمی های بی فایده دیده شده
ناشناس۵۴۷۶۱۷۱۲:۴۴:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۲۳
این اظهارت سخنگوئی جزب دم.کرات توهین به شعور ملت کرد است. چطور ممکن است افرادی با اسحله و تشکیلات بخواهند به کشور خود حمله نظامی نمایند و هم وطن خود را بکشند و مسئولین کشور کاری به این افراد نداشته باشندو حزب دموکرات هم به ان ها پناه دهد.ایا کدام کشوری چنین پناهنده های را در کشور مجاور خود می پذیرد. این معارضان یا باید از مرز های ایران 2000 کلیو متر باید فاصله بگیرند یا باید با تمام قدرت نابود شوند. ایا انگلیس تشکیلات مسلحه ای در فرانسه بر علیه خودر امی پذیرذ .
ناشناس۵۴۸۶۳۱۱۰:۱۳:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۴
قطعنامه ها کاغذپاره ای بیش نیستن و هیچ نقشی در تحریمها ندارند زیرا خود روسیه که حق وتو دارد و هیچ قطعنامه ای برایش تصویب نمی شود تحت تحریم است .
ناشناس۵۴۹۷۳۱۱۹:۰۲:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۲۴
دزدان داخلی مشکل جامعه!!!!!!

پربحث‌های امروز

 1. عرضه نفت خام در بورس ادامه دارد

 2. برف و باران در 16 استان کشور

 3. حال این روزهای صرافی‌ها

 4. کردهای سوریه در دیرالزور به دنبال ابوبکر بغدادی

 5. برای جولیان آسانژ در آمریکا کیفرخواست محرمانه صادر شده

 6. ۸ توصیه برای افزایش طول عمر دوربین عکاسی

 7. اینترنت پُرسرعت جان صدها پرنده را در هلند گرفت+ فیلم

 8. ترزا می احتمال استعفایش را رد کرد

 9. مرگ سالانه ده‌ها هزار آفریقایی به دلیل مصرف داروهای تقلبی

 10. زلزله 6.6 ریشتری در جزایر سلیمان

 11. بارش سنگین برف در گردنه‌های لرستان

 12. پوتین: از نفت ۷۰ دلاری راضی‌ام

 13. طلای جهانی گران‌تر شد

 14. هفته گذشته آمریکا در دیرالزور سوریه 44 کودک را کشت

 15. امروز تمام دنیا با نگاه صدق و امانت به جمهوری اسلامی نگاه می کنند

 16. قیمت نفت بازهم افزایش یافت

 17. واگذاری معادن سودده به افراد خاص

 18. راه روسیه از اوپک جدا می‌شود؟

 19. باید و نبایدهای زندگی خوابگاهی

 20. بحرین 912 میلیون دلار بالگرد تهاجمی از آمریکا می‌خرد

 21. کاهش ۳۰ درصدی تولید آیفون ارزان قیمت

 22. مورد عجیب «خانم یایا»

 23. گوترش خواهان مجازات عاملان قتل خاشقجی شد

 24. افراد "درون‌گرا" و "برون‌گرا" چه ویژگی‌هایی دارند؟

 25. آیا بحران نفتی سال ۲۰۱۴ تکرار می‌شود؟

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 3. ماجرای زندگی مولتی میلیاردری که شهید شد + عکس

 4. دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

 5. بازگشت اثر تحریم ها و وعده های تمام نشدنی اروپایی ها/ راه حل جایگزین چیست؟

 6. دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده چقدر باید افزیش یابد؟

 7. کشورهای غربی، محمدبن سلمان را چگونه نجات می دهند؟

 8. میوه‌ای که سرخوشتان می‌کند

 9. ترامپ یک مقام کاخ سفید را با توصیه همسرش برکنار کرد

 10. همدردی ایران با مردم آمریکا

 11. کاهش ۶۸۰هزار تومانی قیمت سکه در یک هفته/قیمت دلار ۸درصد ارزان شد

 12. سبدهای معیشتی جای ترمیم ریالی مزد را نمی‌گیرند

 13. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 14. اضافه‌وزن؛ افسردگی به بار می‌آورد

 15. چگونه بهبود زخم‌ها را سرعت بخشیم؟

 16. سرماخوردگی کهنه را از طریق این داروی گیاهی درمان کنید

 17. مرگ یک یوزپلنگ در اثر برخورد با یک دستگاه خودرو

 18. عصبانیت سعودی‌ها از معافیت تحریمی آمریکا به مشتری‌های نفت ایران

 19. تیراندازی در مراسم عزاداری در شادگان

 20. زاهدی: اوراق مشارکت هم کارگشا بدهی دولت نیست

 21. دیوید میلیبند: سکوت جامعه بین‌المللی در برابر فاجعه یمن شرم‌آور است

 22. انحراف اتوبوس در کاشان ۲۷ مصدوم برجای گذاشت

 23. حمله توئیتری ترامپ به «فیس‌بوک»، «گوگل» و «توئیتر»

 24. حفاظت از 23 میلیون هکتار از مراتع به مردم واگذار شد

 25. شرکت روس: بعد از کاهش قطعات آمریکایی تحویل هواپیما به ایران را بررسی می‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 6. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 7. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 8. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 9. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 10. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 11. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 12. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 13. حضور دختران برانکو، علی پروین و محمود خوردبین در استادیوم آزادی + تصاویر  

 14. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 15. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 16. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 17. فاتحه تهران را بخوانیم

 18. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 19. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 20. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 21. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 22. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 23. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 24. آقایان! عذرخواهی کنید

 25. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. همدردی ایران با مردم آمریکا

 3. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 4. طی پیامی؛ روحانی درگذشت رئیس و معاون سازمان تامین اجتماعی راتسلیت گفت

 5. سرلشکر موسوی: رژیم صهیونیستی از دسترسی جبهه مقاومت به مناطق اشغالی هراسناک است

 6. سردار شریف: اطلاعات آزادی مرزبانان را طرف پاکستانی داده است

 7. پوتین: با ترامپ درباره ایران صحبت کردم

 8. امیرآبادی: در زمینه برخورد با فساد با هیچکسی رودربایستی نداریم

 9. نظر ۶ نماینده مجلس درباره اظهارات اخیر ظریف

 10. حسین شریعتمداری خطاب به ظریف: چرا خودتان به دست دشمن بهانه می‌دهید؟!

 11. روحانی با استعفای مسعود نیلی موافقت کرد

 12. سرلشگر جعفری: پنج نفر از مرزبانان میرجاوه آزاد شدند

 13. کیهان: چرا 3 کشور اروپایی عضو برجام میزبانی کانال مبادلات مالی را نمی‌پذیرند؟

 14. گمانه زنی ها درباره تغییرات جدید در کابینه/ احتمال تغییر آرایش دولت چقدر است؟

 15. کره‌جنوبی روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت می‌تواند از ایران خریداری کند

 16. سردار حاجی‌زاده: قدرت ایران را از زبان ترامپ بشنوید

 17. ایران هیچ تعهدی برای افشا اطلاعات بانکی خود به وزارت خزانه داری آمریکا نداده است

 18. شایعه فروش نفت در برابر غذا صحت ندارد

 19. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

پربحث‌های هفته

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 3. سوت و کف به افتخار ظریف

 4. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 5. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 6. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 7. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 8. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 9. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 10. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 11. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 12. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 13. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 14. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 15. آقایان! عذرخواهی کنید

 16. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 17. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 18. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 19. تاملی بر یک مصاحبه

 20. امیرآبادی: ادعای ظریف درباره پولشویی گسترده تهمتی بزرگ به نظام است

 21. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 22. ظریف به مجلس احضار شد

 23. جهانگیری: راهکارهایی برای کاهش فشار اقتصادی و آثار تحریم داریم

 24. پسر "علی مطهری" پُست گرفت

 25. چهار هزار و 500 زندانی مهریه در پی افزایش قیمت سکه/مجلس به دنبال کاهش آمار زندانیان

آخرین عناوین