تلاش ترامپ برای اجماع علیه ایران با همراهی سعودی ها/ امکان تصویب قطعنامه جدید علیه تهران

گروه سیاسی الف،   3970621126 ۲۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۹ تکراری یا غیرقابل انتشار
تلاش ترامپ برای اجماع علیه ایران با همراهی سعودی ها/ امکان تصویب قطعنامه جدید علیه تهران

کارشناس مسائل بین الملل کشورمان با بیان اینکه ترامپ به دنبال اجماع کردن کشورهای عربی و کوچک علیه ایران است به الف گفت: امیدواریم ایران بتواند تمام تلاش خود را برای بهره‌برداری از جلسه شورای امنیت سازمان ملل انجام دهد و اجازه ندهد تا ترامپ و شرکایش علیه ایران اقدامی بکنند و از این فرصت استفاده کنند.

به گزارش الف، در روزهای گذشته، نیکی هیلی سفیر آمریکا در سازمان ملل، اعلام کرد که دونالد ترامپ،‌ رییس‌جمهوری آمریکا ریاست جلسه شورای امنیت سازمان ملل را برای رسیدگی به آن چه نقض قوانین بین‌المللی از سوی ایران و بی‌ثباتی‌ که ایران در سراسر منطقه خاورمیانه به راه انداخته، خوانده شده بر عهده خواهد داشت.

سفیر آمریکا در سازمان ملل همچنین عنوان کرده است که به پروتکل سازمان ملل پایبند خواهد بود و به مقامات ایرانی اجازه خواهد داد که در صورت تمایل در این جلسه سخنرانی کنند.

وی گفته است که پیش بینی نمی کند پس از برگزاری جلسه شورای امنیت به ریاست ترامپ درباره ایران، بیانیه رسمی یا قطعنامه ای از سوی این شورا ارائه شود و هدف این جلسه تنها اعتراض به سیاست های ایران خواهد بود.

این موضوع واکنش‌‌های بسیاری را به همراه داشت، در همین رابطه محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران با انتشار پیامی در صفحه توییتر خود از تصمیم رییس جمهور آمریکا برای ریاست در این نشست شورای امنیت انتقاد کرد و گفت: ترامپ در حال نقض قطعنامه‌های سازمان ملل است و به دیگران حکم می‌کند که همین کار را انجام دهند.

رییس جمهور آمریکا قصد دارد از ریاست دوره‌ای شورای امنیت سوء‌استفاده کند و ایران را برای تمام حوادثی که این کشور و متحدان‌اش در خاورمیانه انجام داده‌اند سرزنش کند.

همچنین سرگئی ریابکوف معاون وزیر امور خارجه روسیه نیز از تصمیم دونالد ترامپ برای ریاست بر نشست آتی شورای امنیت سازمان ملل واکنش نشان داده و گفت اگر واشنگتن بر این باور است که می‌تواند از این محفل برای غلبه بر دیگر اعضای این شورا استفاده و آنها را متقاعد کند که پس از خروجش از توافق هسته‌ای با ایران وضع مجدد تحریم‌ها علیه این کشور همچون او فکر کنند در اشتباه است.

درهمین راستا، حسن هانی‌زاده کارشناس امور بین الملل با بیان اینکه دولت آمریکا درصدد است تا قطعنامه‌ای علیه ایران به تصویب برساند می گوید: حتی اگر  این قطعنامه جنبه اجرایی هم نداشته باشد اما میتواند جنبه اعتباری برای آمریکایی ها داشته باشد. ترامپ به دنبال اجماع کردن کشورهای عربی و کوچک علیه ایران است. وزارت امور خارجه ما نیز باید با تدابیر لازم و رایزنی با کشورها در این اجلاس حضور پیدا کند.

در ادامه گفتگوی « حسن هانی‌زاده » کارشناس مسائل بین الملل کشورمان را با الف می خوانید:

نشست مجمع عمومی سازمان ملل به ریاست دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا را چگونه ارزیابی میکنید؟

نشست آینده مجمع عمومی سازمان ملل به ریاست ترامپ یک چالش سیاسی جدی برای همه کشورها از جمله کشورهای محور مقاومت به ویژه ایران است چراکه تاکنون ترامپ در اجماع جهانی علیه ایران به نتیجه نرسیده است و همچنین اختلافاتی با چین، روسیه و اتحادیه اروپا در خارج از حوزه سازمان ملل دارد که آمریکا را با مشکلات جدی روبرو کرده است. دولت آمریکا همواره درصدد است تا اجماع جهانی علیه ایران را در حوزه تحریم اقتصادی به نتیجه برساند.

عربستان و امارات چگونه عمل می کنند و آنها چه اقداماتی در راستای اهداف آمریکا انجام میدهند؟

ترامپ با ریاست مجمع عمومی سازمان ملل و همچنین رایزنی‌ با کشورهای مجموعه بلوک آمریکا که عمدتاً عربی بوده و به دنبال رفتار خصمانه علیه ایران هستند پیش می رود، لذا به نظر می رسد با آرای نسبتاً پایین ایران را متهم به دخالت و عامل بی ثبات کردن منطقه معرفی خواهند کرد. از سوی دیگر امارات و عربستان سعودی نیز درصدد کمک به آمریکا در مورد این مسئله هستند و حتی سعودی ها با پرداخت رشوه به کشورهای کوچک سازمان ملل نقش خود را ایفا کرده و خود آمریکا نیز آنها را وادار می‌کند تا علیه ایران اقدام کنند.

ایران باید چه اقداماتی در مقابله با اقدامات آمریکا انجام دهد؟

مجموعه عمومی نشست سازمان ملل چالش جدید برای ایران به حساب می‌آید به همین دلیل باید وزارت امور خارجه قبل از این نشست کمیته سیاسی را معین کند و رایزنی هایی را با سایر کشورها در این زمینه آغاز کند تا بتوانیم نتیجه مثبتی در این نشست کسب نماییم و با اقدامات آمریکا مقابله کنیم.

امکان دارد قطعنامه علیه ایران در این نشست تصویب شود؟

عربستان سعی می کند به هر شکلی که شده، حتی با رای پایین یک قطعنامه ای را علیه ایران تصویب کند، البته مجمع عمومی سازمان ملل به لحاظ قانونی نمی تواند ایران را تحت بند هفت سازمان ملل، قطعنامه را علیه ایران تصویب کند چرا که تصمیم‌گیری موضوع نیز به عهده شورای امنیت است و قطعنامه علیه ایران در این صورت دشوار خواهد بود چرا که چین و روسیه حق وتو دارند و قطعاً این قطعنامه را وتو خواهند کرد و به همین دلیل آمریکا نمی‌تواند در این موضوع وارد شود. از سوی دگیر مجمع عمومی سازمان ملل اگر مصوبه ای را علیه ایران تصویب کند با کشورهای هم پیمان خودش خواهد بود که فقط جنبه اجباری داشته و جنبه اجرایی ندارد چرا که همه کشورها با او هم پیمان نخواهند شد.

در مورد حضور رئیس جمهوری کشورمان نیز، به نظر بنده آقای روحانی قطعا در این اجلاس شرکت می کند. به هر حال نتایج این اجلاس بسیار تاثیرگذار خواهد بود و امیدواریم ایران بتواند تمام تلاش خود را برای بهره‌برداری از این اجلاس انجام دهد و اجازه ندهد تا ترامپ و شرکایش علیه ایران اقدامی بکنند و از این فرصت استفاده کنند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۱ مهر ۱۳۹۷توطئه ترامپ و نومحافظه کاران برای ایران؛ از حمله به رژه اهواز تا تاسیس تشکلی به نام فرشگرد
۳۱ شهریور ۱۳۹۷افشاگر مسائل خاندان سعودی: بن‌سلمان از ترس جانش بیشتر وقت خود را در کشتی‌اش سپری می‌کند
۳۱ شهریور ۱۳۹۷ترامپ بازهم چین را تهدید کرد
۳۱ شهریور ۱۳۹۷نیویورک‌تایمز گزارش داد: معاون دادستان کل آمریکا نقشه‌ای برای عزل ترامپ در سر داشت
۳۱ شهریور ۱۳۹۷قائم مقام وزارت خارجه دولت اوباما: هدف دیپلماسی آمریکا دست‌یابی به توافق بهتر با ایران نیست
۳۰ شهریور ۱۳۹۷ترامپ به بولتون: اجازه جنگ با ایران را نداری
۳۰ شهریور ۱۳۹۷ترامپ: ورود اوباما به تبلیغات انتخاباتی خبر خوبی است
۳۰ شهریور ۱۳۹۷ترامپ صادرکنندگان نفت خاورمیانه را تهدید کرد
۳۰ شهریور ۱۳۹۷ترامپ استراتژی ملی امنیت سایبری آمریکا را امضا کرد
۳۰ شهریور ۱۳۹۷انتقاد کنگره آمریکا از تصمیمات ترامپ علیه مردم فلسطین
۳۰ شهریور ۱۳۹۷نیکی هیلی: ترامپ هرگونه درخواست روحانی برای دیدار را بررسی می‌کند
۳۰ شهریور ۱۳۹۷بزرگترین اشتباه تاریخ آمریکا از نظر ترامپ

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۴۷۳۹۴۰۹:۲۸:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۲۳
اصلاح طلبان قبلا می گفتند رفتارهای رادیکال ال سعود ناشی از ادبیات تهاجمی ضد غربی احمدی نژاد بوده..حالا چی شد؟ ۵ ساله که شما سر کارید و خیلی هم بچه اروم و ملوسی بودید ! سعودی و امریکا که رادیکال تر شدن!
ناشناس۵۴۷۴۷۹۱۱:۰۰:۴۶ ۱۳۹۷/۶/۲۳
دوست عزیز اشغال سفارت عربستان تاثیر بسیار منفی داشت که زمان دولت روحانی رخ داد همون باعث خراب شدن روابط و رادیکال شدن عربستان شد
ناشناس۵۴۷۵۷۸۱۲:۲۵:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۲۳
ساده لوحی هم حدی دارد. لااقل دیگران را ساده لوح فرض نکنید
ناشناس۵۴۸۴۳۸۰۸:۲۱:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۲۴
مدیر توانا ، مدیریت ریسک دارد... نه نظاره گر
ناشناس۵۴۸۵۴۴۰۹:۲۵:۱۶ ۱۳۹۷/۶/۲۴
با هم خوب باشین
ناشناس۵۴۷۵۰۰۱۱:۱۶:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۲۳
حمله اصلاح طلبان به سفارت و کنسولگری عربستان اشتباه بوده و اصلاح طلبان باید این موضوع را پذیرفته و ضمن عذرخواهی رسمی از کشور عربستان مسئولیت این اقدام را پذیرفته و برای همیشه از صحنه سیاسی کشور خارج شوند.
ناشناس۵۴۷۵۷۱۱۲:۲۰:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۲۳
فازت چیه؟!
ناشناس۵۴۷۷۲۱۱۴:۰۵:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۲۳
حمله اصلاح طلبان به سفارت عربستان؟؟؟!!! خوبه هر کاری اصولگرایان انجام می دهند ر گردن اصلاح طلبان می اندازند..
ناشناس۵۴۷۷۲۵۱۴:۱۲:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۲۳
اصلاح طلبان که به سفارت عربستان حمله نکردن دوست عزیز .واقعا تعجب می کنم از شما
ناشناس۵۴۸۰۸۵۲۰:۴۱:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۲۳
جالبه هرجا خرابکاری می کنین میندازین گردن اصلاح طلبا !!
ناشناس۵۴۸۳۰۱۰۰:۴۰:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۲۴
علیزاده در من و تو خیلی خوب توضیح داد. ایران هیچگاه به اندازه اکنون در تاریخ بعد از هخامنشی مقتدر نبوده و از مدیترانه تا هرات در حتی یمن تحت سیطره ایران است. عربستان هم مشکلش همین است. اگر ایران یمن را بگیرد ابرقدرت منطقه خواهد شد.
ناشناس۵۴۸۴۳۲۰۸:۲۰:۳۲ ۱۳۹۷/۶/۲۴
فرق نمیکنه اصلاح طلب اصول گرا... اول پرودگار متعال و بعد مدیریت هوشمند که فعلا این دو گروه باید برسند به این نقطه اول خدا ... بعد مردم...
از سار کاشان۵۴۷۳۹۸۰۹:۳۶:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۲۳
نطق قدرتمندانه و منطقی ریاست محترم جمهوری ، درسی بزرگی به ترامپ خواهد داد . دشمن نادان بهترین تریبون را در اختیار ایران گذاشته که باید نهایت بهره برداری را نمود .
ناشناس۵۴۷۴۷۳۱۰:۵۷:۱۴ ۱۳۹۷/۶/۲۳
نطق های روحانی ،کلی است در باره صلح جهانی و.. است که معمولا این نوع نطق ها در سازمان ملل ، ثابته و رسانه ها هم توجهی به کلیات ندارند..
ناشناس۵۴۷۵۲۸۱۱:۴۳:۲۳ ۱۳۹۷/۶/۲۳
بیشتر این نطق ها رویکرد داخلی و برای داخل ایران است . نتها کسی که نطق وی مورد توجه قرار گرفت اسمش رو نبر بود.
ناشناس۵۴۷۵۱۴۱۱:۲۷:۰۱ ۱۳۹۷/۶/۲۳
خجالت نکشید روسیه هم برای منافعش جبران نفت تحریمی ایران را همگام با عربستان زحمتش را تقبل خواهد کرد
ناشناس۵۴۷۵۱۷۱۱:۲۹:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۲۳
خدا کند رئیس جمهور محترم در سازمان ملل از نقطه ضعف ومظلوم نمایی صحبت نکند چون طرف مقابل (ترامپ) یک شیطان به تمام معناست مظلومیت سرش نمیشود وضعف ایران را میخواهد . رئیس جمهور باید با تمام اقتدار تک تک خلافها وجنایتهای که آمریکا درمنطقه در طول سالها مرتکب شده صریحا وبدون ملاحظه بیان کند
ناشناس۵۴۷۷۲۷۱۴:۱۳:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۲۳
ای سخنرانی های سازمان ملل فاقد هر گونه اهمیتی است و ارزشی ندارد زیاد از این سخنراتمی های بی فایده دیده شده
ناشناس۵۴۷۶۱۷۱۲:۴۴:۳۰ ۱۳۹۷/۶/۲۳
این اظهارت سخنگوئی جزب دم.کرات توهین به شعور ملت کرد است. چطور ممکن است افرادی با اسحله و تشکیلات بخواهند به کشور خود حمله نظامی نمایند و هم وطن خود را بکشند و مسئولین کشور کاری به این افراد نداشته باشندو حزب دموکرات هم به ان ها پناه دهد.ایا کدام کشوری چنین پناهنده های را در کشور مجاور خود می پذیرد. این معارضان یا باید از مرز های ایران 2000 کلیو متر باید فاصله بگیرند یا باید با تمام قدرت نابود شوند. ایا انگلیس تشکیلات مسلحه ای در فرانسه بر علیه خودر امی پذیرذ .
ناشناس۵۴۸۶۳۱۱۰:۱۳:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۲۴
قطعنامه ها کاغذپاره ای بیش نیستن و هیچ نقشی در تحریمها ندارند زیرا خود روسیه که حق وتو دارد و هیچ قطعنامه ای برایش تصویب نمی شود تحت تحریم است .
ناشناس۵۴۹۷۳۱۱۹:۰۲:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۲۴
دزدان داخلی مشکل جامعه!!!!!!
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های امروز

 1. عراقچی خبر داد: احضار کاردار امارات در تهران به وزارت خارجه

 2. خواص و فواید ماست را بشناسید

 3. جلسه علنی مجلس آغاز شد/ سوال از وزیر نیرو در دستور کار نمایندگان

 4. واکنش اینستاگرامی عراقچی درباره یکی از شهدای حمله تروریستی اهواز

 5. افزایش ۴۰ درصدی ترافیک مهر پایتخت

 6. روحانی: همه پیشرفت، مقاومت و ایستادگی ما در سایه مدرسه است/ باید احترام به یکدیگر را بیشتر بیاموزیم

 7. توطئه ترامپ و نومحافظه کاران برای ایران؛ از حمله به رژه اهواز تا تاسیس تشکلی به نام فرشگرد

 8. رئیس‌جمهور زنگ آغاز سال تحصیلی ۹۸-۹۷ را نواخت

 9. واکنش آمریکا به حمله تروریستی اهواز

 10. زمین لرزه ۴.۷ ریشتری جویبار را لرزاند

 11. جلسه ویژه کمیسیون امنیت با وزرای اطلاعات، خارجه، کشور و اطلاعات سپاه/ احتمال سفر دسته جمعی به اهواز

 12. نمایش «شگفت انگیز» نتانیاهو در سازمان ملل درباره ایران

 13. ۳ مهر؛ بررسی استیضاح «شریعتمداری» در کمیسیون صنایع

 14. دومین نبرد استاد و شاگرد با شرایطی کاملاً متفاوت/ گل‌محمدی و تقوی به تیم‌های پیشین خود رسیدند

 15. جرمی که باقری درمنی را به اشد مجازات نزدیک می‌کند

 16. ایستگاه صلواتی دوست‌داشتنی!  

 17. حسین شریعتمداری: از سایه خود هم بترسید!

 18. ماجرای مهاجرت ناخواسته مجری تلویزیون/مردهایمان را گذاشتیم و رفتیم!

 19. بانوی ورزشکاری که زیر بار اتهام رسوایی اخلاقی رنج می‌کشد!  

 20. استقلال در یارگیری بسیار ضعیف عمل کرد؟

 21. واکنش‌‌های خارجی به حمله ترویستی اهواز

 22. شکارچی دروازه‌ها در کمین پرسپولیس/ ۱۳ گل ستاره السد در ۵ بازی

 23. آرامش شبانه اهواز پس از یک ظهر خونین  

 24. سکوت دولت‌های عربی و شیطنت رسانه‌های غربی در قبال حادثه تروریستی اهواز

 25. خطر کوچ دولتی‌های بازنشسته به خصولتی‌ها/ ساز مخالفت شستا با قانون جدید منع بکارگیری بازنشستگان

پربحث‌های دیروز

 1. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 2. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 3. تصویر عوامل تروریستی امروز رژه اهواز  

 4. سپاه پاسداران: عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان "الاحوازیه" هستند

 5. الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

 6. فیلم واضح از تیراندازی شدید به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 7. لطفا ریز جزئیات مخارج زندگی ما رو بخونین

 8. اجاره قاتل ۳ میلیونی در تهران + عکس

 9. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 10. افزایش ۱۴.۷ درصدی دخل‌وخرج خانوار ایرانی در ۵ ماه + جزئیات

 11. لحظه مطلع کردن روحانی از حمله تروریستی اهواز هنگام سخنرانی امروز در مراسم رژه تهران  

 12. وزیر آموزش و پرورش: چشم‌های برخی کلاس اولی‌ها پف دارد و باید یواش یواش سحرخیزتر باشند

 13. پیام سفیر انگلیس در تهران در خصوص حمله تروریستی اهواز

 14. حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 15. یادداشت روحانی در روزنامه واشنگتن پست/ پیشنهاد ترامپ برای مذاکره صادقانه نیست/ایران تسلیم تحریم نمی‌شود

 16. داعش مسئولیت «حمله تروریستی اهواز» را بر عهده گرفت

 17. نخستین اعترافات سخنگوی گروهک تروریستی الاحوازیه به انجام حمله تروریستی صبح امروز در رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 18. جانباز ۷۵ درصدجنگ تحمیلی حاج حسین منجزی در حادثه تروریستی شهر اهواز به فیض شهادت نائل شد  

 19. نرخ سود برخی بانک‌ها ۲۳ درصد شد + جزئیات

 20. استاندارد دوگانه بی‌بی‌سی فارسی در استفاده از واژه «تروریستی»  

 21. فداکاری برای نجات در حمله تروریستی اهواز  

 22. حمله تروریستی اهواز تاکنون ۲۹ شهید و ۵۷ زخمی برجا گذاشته است

 23. جهانگیری: بخش خصوصی، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند

 24. جزئیات حمله تروریستی به رژه اهواز؛ از سابقه گروهک الاحوازیه تا انتشار کاریکاتور توهین آمیز/ پشت پرده اعلام موجودیت تشکلی 40 نفره برای براندازی/ روایت کیهان از ماجرای تتلو

 25. سفیر ایران در انگلیس اقدام "ایران اینترنشنال" را محکوم کرد   

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 3. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 4. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 5. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 6. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 7. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 8. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 9. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 10. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 11. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 12. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 13. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 14. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 15. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 16. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 17. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

 18. آقای سازور غلط می‌کند فقط مداحی کند/ جمله جالب محمود کریمی درباره حاج منصور

 19. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 20. توهین عضو اصلاح طلب شورای شهر نیشابور به عزاداران حسینی +عکس

 21. آخوندی: شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند

 22. فیروزآبادی: اگر اینستاگرام همکاری نکند به سرنوشت تلگرام دچار می‌شود/ وزارت ارتباطات فیلترینگ را شُل کرده است

 23. واکنش ثبت احوال به تعویض نام خانوادگی توسط آقازاده‌ها

 24. استعلام برای حفظ امانت الهی!

 25. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

پربحث‌های اخیر

 1. جزئیات حمله تروریستی به رژه اهواز؛ از سابقه گروهک الاحوازیه تا انتشار کاریکاتور توهین آمیز/ پشت پرده اعلام موجودیت تشکلی 40 نفره برای براندازی/ روایت کیهان از ماجرای تتلو

 2. حمله تروریستی اهواز تاکنون ۲۹ شهید و ۵۷ زخمی برجا گذاشته است

 3. دستور روحانی به دستگاه‌های امنیتی برای پیگیری حمله تروریستی اهواز

 4. ماجرای حضور سعید مرتضوی در دسته عزاداری + عکس

 5. فیلمی متفاوت از صحنه درگیری ماموران با تروریستها در اهواز   

 6. سعید مرتضوی به زندان برگشت

 7. ولایتی: حمله تروریستی اهواز با پاسخ محکم جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد

 8. رژه ۲۱ بالستیک سپاه پس از سخنان روحانی/ قدر موشک‌های خود را بیش‌تر می‌دانیم + عکس

 9. کدخدایی: چه رمزی بین همزمانی حادثه تروریستی اهواز با سالروز حمله صدام وجود دارد؟

 10. واکنش معاون دفتر رئیس‌جمهور به حمله تروریستی اهواز

 11. عراقچی خبر داد: احضار کاردار امارات در تهران به وزارت خارجه

 12. جلسه علنی مجلس آغاز شد/ سوال از وزیر نیرو در دستور کار نمایندگان

 13. واکنش اینستاگرامی عراقچی درباره یکی از شهدای حمله تروریستی اهواز

 14. توطئه ترامپ و نومحافظه کاران برای ایران؛ از حمله به رژه اهواز تا تاسیس تشکلی به نام فرشگرد

 15. جلسه ویژه کمیسیون امنیت با وزرای اطلاعات، خارجه، کشور و اطلاعات سپاه/ احتمال سفر دسته جمعی به اهواز

 16. ۳ مهر؛ بررسی استیضاح «شریعتمداری» در کمیسیون صنایع

 17. حسین شریعتمداری: از سایه خود هم بترسید!

 18. سکوت دولت‌های عربی و شیطنت رسانه‌های غربی در قبال حادثه تروریستی اهواز

 19. پیام رئیس قوه قضاییه در پی حادثه تروریستی در اهواز

 20. شهدای حادثه تروریستی اهواز دوشنبه تشییع می‌شوند/ دوم مهر عزای عمومی اعلام شد

 21. آخرین وضعیت مجروحان حادثه تروریستی امروز اهواز

 22. هشدار محسن رضایی به عاملان و حامیان حمله تروریستی اهواز

 23. دستور دادستان کل کشور به برخورد با گروهک محارب الاحوازی

 24. پیام رهبر معظم انقلاب در پی حادثه تروریستی در اهواز؛ دستگاههای مسئول دنباله جنایتکاران را تعقیب و به پنجه قضایی بسپارند

 25. انتقاد رئیس جمهور چک از تحریم‌ها علیه ایران

پربحث‌های دیروز

 1. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 2. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 3. سپاه پاسداران: عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان "الاحوازیه" هستند

 4. الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

 5. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 6. یادداشت روحانی در روزنامه واشنگتن پست/ پیشنهاد ترامپ برای مذاکره صادقانه نیست/ایران تسلیم تحریم نمی‌شود

 7. جزئیات حمله تروریستی به رژه اهواز؛ از سابقه گروهک الاحوازیه تا انتشار کاریکاتور توهین آمیز/ پشت پرده اعلام موجودیت تشکلی 40 نفره برای براندازی/ روایت کیهان از ماجرای تتلو

 8. حمله تروریستی اهواز تاکنون ۲۹ شهید و ۵۷ زخمی برجا گذاشته است

 9. علیزاده: دخالت دادن BBC و من‌وتو در مسائل داخلی ایران، قاجاری‌کردن سیاست است

 10. دستور روحانی به دستگاه‌های امنیتی برای پیگیری حمله تروریستی اهواز

 11. هر ۴ تروریست‌ حادثه تروریستی اهواز به هلاکت رسیدند

 12. واکنش ظریف به حمله تروریستی اهواز: قاطعانه پاسخ خواهیم داد

 13. روحانی: با عصبانیت آمریکا "قدر موشک‌ها" را بیشتر می‌دانیم/ روز به روز بر قدرت دفاعی خودمان خواهیم افزود

 14. کدام نمایندگان هنوز به کمپین شفافیت آرا نپیوسته‌اند؟ جدول و گرایش سیاسی

 15. ماجرای حضور سعید مرتضوی در دسته عزاداری + عکس

 16. اولین آمار از شمار مجروحان حمله تروریستی به رژه اهواز/ شهادت تعدادی از نیروهای سپاه

 17. فیلمی متفاوت از صحنه درگیری ماموران با تروریستها در اهواز   

 18. دعوت از «محمود صادقی» به دانشگاه امام صادق (ع) برای مناظره درباره «FATF»

 19. سعید مرتضوی به زندان برگشت

 20. آدرس غلط ندهید! مافیای FATF ترور کنندگان دانشمندان هسته‌ای ما بودند

 21. فرمانده کل سپاه: برای دشمنان ثابت شده که فشارها بر‌ مردم ایران بی‌فایده است

 22. ولایتی: حمله تروریستی اهواز با پاسخ محکم جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد

 23. رژه ۲۱ بالستیک سپاه پس از سخنان روحانی/ قدر موشک‌های خود را بیش‌تر می‌دانیم + عکس

 24. کدخدایی: چه رمزی بین همزمانی حادثه تروریستی اهواز با سالروز حمله صدام وجود دارد؟

 25. واکنش معاون دفتر رئیس‌جمهور به حمله تروریستی اهواز

پربحث‌های هفته

 1. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 2. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 3. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 4. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 5. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 6. فیروزآبادی: اگر اینستاگرام همکاری نکند به سرنوشت تلگرام دچار می‌شود/ وزارت ارتباطات فیلترینگ را شُل کرده است

 7. استعلام برای حفظ امانت الهی!

 8. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 9. توئیت جدید ظریف درباره عاشورا+عکس

 10. ایران با استفاده از چه ابزاری تنگه هرمز را می بندد؟ + عکس

 11. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 12. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 13. ۷ معاون شریعتمداری که با ابلاغ قانون، باید از وزارت صنعت بروند + اسامی

 14. دیدارهای جان کری و ظریف و انتخابات ریاست جمهوری/ناگفته‌هایی از مذاکرات با آمریکا در دوره احمدی‌نژاد/ نامزدهای جدید سخنگویی دولت/ آیا قالیباف بدنبال جانشینی لاریجانی است؟

 15. سپاه پاسداران: عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان "الاحوازیه" هستند

 16. ابراهیم رئیسی: راه حل مشکلات کشور اقتصادی است نه سیاسی

 17. الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

 18. کدام استانداران باید از قطار دولت پیاده شوند؟ + جدول

 19. استیضاح شریعتمداری و آخوندی به کجا رسید؟

 20. سفارت ایران در یونان مورد تعرض قرار گرفت + عکس

 21. حاجی دلیگانی: ناطق پیام داده که دیگر از آخوندی حمایت نمی‌کند

 22. نمایندگان خطاب به سران قوا: بازنشسته‌ها را بازنشسته کنید/ نگذارید مدیران از عنوان «جانباز» سوءاستفاده کنند

 23. ردپای یک اقدام «روحانی» برای مصونیت بخشی به «سیف»

 24. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 25. روایت «جان کری» از خواسته طرف ایرانی در «لوزان»/ظریف با انتشار توافق موافق نبود

آخرین عناوین