مروری بر اخبار مهم روز؛ صحبت های عجیب وزیر بهداشت/ چالش میزان محبوبیت رئیس جمهور/ ماجرای گریه وندی شرمن/ نقطه عطف تاریخ دموکراسی خواهی و توسعه سیاسی از نظر زیباکلام/ محتوای نامه ای که روحانی دریافت کرد

گروه سیاسی الف،   3970617190 ۳۲ نظر، ۱ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
صحبت های عجیب وزیر بهداشت/ چالش میزان محبوبیت رئیس جمهور/ ماجرای گریه وندی شرمن/ نقطه عطف تاریخ دموکراسی خواهی و توسعه سیاسی از نظر زیباکلام/ محتوای نامه ای که روحانی دریافت کرد

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

 رای دادید، باید تحمل کنیم، فعلا مدیریت و وضعیت همین است!

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی پیش از ظهر دیروز در نیشابور گفت: دولت، نه از باب غفلت بلکه از باب واقعیت مشکلات و تنگناهای خاص و زیادی دارد، فعلا مدیریت همین و وضعیت همین است، شما مردم رای داده‌اید، رئیس جمهور و مجلس انتخاب کردید و آنان نیز وزیر و مدیر انتخاب کردند، پس بی خود اعصاب، روح و روان همدیگر را آزار ندهیم، فعلا همین هستیم و باید درست مدیریت کنیم.

روایت کدخدایی از زندگی شخصی‌، آیت‌الله جنتی و شورای نگهبان

روزنامه ایران در مصاحبه با عباسعلی کدخدایی، حقوقدان شورای نگهبان می نویسد: مردِ در سایه، دست راست یا عقل منفصل آیت‌الله جنتی همه وصله‌هایی است که برای عباسعلی کدخدایی بریده و دوخته‌اند اما هیچ کدام تمام او نیست و ناگفتنی‌ها فراوان «هست»! ... بی‌هیچ رابطه سببی و نسبی، کدخدایی فرزندخوانده آیت‌الله است... کدخدایی می گوید: گاهی اوقات ایشان انتظار دارد من نظری را بپذیرم و نمی‌پذیرم. ولی همه اینها هیچ وقت در روابط شخصی و احترام به یکدیگر تاثیر ندارد. ممکن است آدم نظر مخالفش را با برخی مطرح کند و همین مخالفت منجر به کدورت هم بشود ولی درباره بنده و آیت‌الله جنتی این گونه نیست....{درباره رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی و حضور وزیر اطلاعات در جلسه بررسی صلاحیت ایشان}شاید بتوانم بگویم اگر وزیر اطلاعات وقت هم نمی‌آمد، رای آقای‌ هاشمی همین بود... در همین انتخابات اخیر ریاست جمهوری دو نفر را داشتیم که 6 رای داشتند. این در پاسخ به برخی شایعاتی بود که می‌گفتند شورای نگهبان سه نفر از این طرف و سه نفر از آن طرف را احراز صلاحیت کرده است...خبرگان محدودیتی برای خانم‌ها ندارد که بگوید فقط باید آقایان باشند...{درباره موضع گیری آیت الله جنتی و غلامحسین الهام به نفع احمدی ن‍ژاد}اعضای شورای نگهبان نه تنها صراحتاً، که اصلاً نباید صحبتی بکنند که به معنای تایید یک کاندیدای خاص باشد. ولی آنچه آیت‌الله جنتی آن زمان گفتند نظر همیشگی ایشان است؛ این‌طور نیست که یکبار بگویند و دیگر نگویند.... ایشان نگفتند بروید به فلانی رای بدهید، اصلاً اسم نیاوردند. ایشان مثلاً همیشه می‌گویند به کسی رای بدهید که اهل تجمل نباشد... دو نفر از همکاران ما در زمانی که عضو شورا بودند؛ همزمان عضو دولت هم بودند. ما هم تذکر دادیم ولی گفتند ما وزیر این دولت هستیم، ما معاون این دولت هستیم و طبیعتاً همراه دولت به استان‌ها می‌رویم و سخنرانی می‌کنیم... بعد هم قانون آمد که در مجمع رای آورد و افراد از حضور همزمان در شورا و قوه قضائیه و دولت منع شدند. البته در دوره‌های گذشته برخی از آقایان عضو شورا حتی به نفع برخی از روسای جمهوری وقت بیانیه هم می‌دادند. مرحوم آقای دکتر حبیبی معاون اول رئیس جمهوری بودند و همزمان عضو شورای نگهبان. در انتخابات برای چه کسی کار می‌کردند؟ طبیعی بود به نفع دولت...

 نمایندگان بعد از مخالفت با طرح شفافیت به تعطیلات رفتند

روزنامه صبح نو نوشت: جلسه علنی روز جهارشنبه چهاردهم شهریورماه را می‌توان ناکارآمدی بهارستان یا حتی چهارشنبه سیاه نمایندگان نامید، چراکه نمایندگان با فوریت طرح‌های شفافیت آراء و تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی مخالفت اما با تعطیلات دو هفته‌ای خودشان موافقت کردند!... با رای مجلس‌نشینان، موضوع شفافیت آرای نمایندگان به‌صورت عادی در نوبت بررسی طرح‌های مجلس قرار گیرد، موضوعی که می‌تواند عملاً بررسی این طرح را به چند ماه یا سال بعد موکول کند... گرچه اکثریت نمایندگان در گفت‌وگو با رسانه‌های مختلف از لزوم شفافیت آراء سخن گفته بودند‌ اما عملکرد آن‌ها در مخالفت با طرح شفافیت آرا موجب تضاد و تناقض در رفتار و گفتار آن‌ها شده که باید خود این تناقض را برطرف کنند.

انتقاد تند کیهان از فائزه هاشمی

روزنامه کیهان نوشت:‌ فائزه هاشمی، عضو کارگزاران که به سازمان منافقین و بهائیت آلوده است، از روحانی خواست در پاسخ نمایندگان مجلس بگوید حل بسیاری از مسائل از حیطه اختیارات او خارج است. این اظهارات در حالی است که اولاً همین طیف در دوره مدیریت احمدی‌نژاد می‌گفتند 10 تا 30 درصد مشکلات اقتصادی به تحریم و سیاست خارجی برمی‌گردد و 70 تا 90 درصد آن به سوء مدیریت دولت برمی‌گردد.

ثانیاً ادعای ایجاد فشار اقتصادی و ممانعت از ورود دلار به خاطر سیاست خارجی در حالی است که طیف بزک کننده غرب مدعی بودند به واسطه انعقاد برجام، همه تحریم‌ها برداشته می‌شود و 200 میلیارد دلار پول بلوک شده و 150 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی به کشور می‌آید و چنان رونقی ایجاد می‌شود که مردم بی‌نیاز از یارانه شوند. اما حالا که حرف‌شان دروغ از آب درآمده و دلار 3700 تومانی ماقبل برجام، 3 برابر افزایش قیمت داشته، اکنون می‌گویند امتیازات جدید به آمریکا بدهیم تا همان وعده قبلی را بتوانیم اجرا کنیم: اما چه تضمینی هست که نوبت بعدی نگویند باز هم نشد و باید قباله مملکت را به نام آمریکا و استکبار بزنیم و کار بن‌سلمان را بکنیم؛ هیچ!

اصلاح‎طلبان؛ پیگیر مطالبات ۲۴ میلیون رای‎دهنده

صادق زیباکلام در روزنامه آرمان نوشت: ... یک مشکل اساسی که برای اصلاح‎طلبان به وجود آمد، این بود که از همان ابتدای دولت یازدهم با این مساله مواجه شدند که با عدم محبوبیت آقای روحانی چه اقداماتی را در پیش گیرند. شماری از اصلاح‎طلبان تلاش کردند بگویند که با این دولت کاری نداریم و خود را از همراهی با دولت آقای روحانی کنار کشیدند. به نظر بنده اینکه اصلاح‌طلبان از حمایت از دولت آقای روحانی دست بشویند، به هیچ وجه روش درستی نیست، زیرا به هر حال اصلاح‌طلبان از مردم خواستند که در رای‌گیری شرکت کنند و به آقای روحانی رای دهند. وقتی رفتار آقای روحانی نسبت به اصلاح‌طلبان تغییر کرده است، اصلاح‎طلبان نمی‎توانند بدون اینکه ذره‎ای مسئولیت برای خود قائل شوند، این موضوع را مطرح کنند که اصلاح‌طلبان با دولت آقای روحانی کاری ندارند و چون دولت روحانی با افت محبوبیت رو‌به‌رو شده است، اصلاح‌طلبان نیز خود را کنار بکشند... روش درست‎تر، روشی است که شمار زیادی از اصلاح‎طلبان آن را برگزیده‎اند و آن این است که اصلاح‌طلبان باید به انتقادهای مکرر و درست از آقای‌روحانی ادامه دهند و مطالبات 24 میلیون رای‎دهنده به ایشان را پیگیری کنند و آن‎ها را به طور مرتب و منظم مطرح کنند.

تهدید فساد اقتصادی کمتر است؟

محمدرضا زائری در روزنامه خراسان نوشت:‌... تهدید و خطر امروز برای جامعه و کشور نه تهدید نظامی و سیاسی بلکه خطر کاهش اعتماد عمومی و آسیب سرمایه های اجتماعی به دلیل ویژه خواری ها و سوء استفاده ها و خیانت هاست. معضل جدی خیانت و ویژه خواری  برخی از منسوبان مدیران کشور در بالاترین سطوح که با تعبیر«آقازاده ها» از آن یاد می شود، اکنون بیش از تهدید گروهک ها در سال های نخست پس از پیروزی انقلاب برای نظام و کشور خطر دارد.امروز هم ما همان قدر اقتدار و صلابت از مسئولان و مدیران کشور نیاز داریم، زیرا الان هم بقای انقلاب در گرو همان قاطعیت و صراحتی است که در آغاز دیده ایم. به راستی آیا اهمیت خطر و تهدید فساد اقتصادی از عضویت یک نفر در گروهک ها کمتر است؟ نکند که این بار در مقابل این تهدید و خطر دچار سستی و غفلت شویم و انقلابی را که از همه بحران های خطرناک جان به در برده است در این بحران جدی از دست بدهیم!

شایعه بازنشستگی بنده دروغ است

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور به ایلنا گفت: من بازنشسته نیستم، چرا در مورد من این شایعات را مطرح می‌کنند؟ قانون منع به کارگیری بازنشستگان شامل من نمی‌شود... برخی چنان محکم مطرح می‌کنند فلان شخص بازنشسته است و قرار است از دولت برود که موجب تعجب است.

برخی افراد پشت پرده تجمع فیضیه را می‌شناسم

آیت الله موسوی تبریزی، دبیرکل مجمع مدرسین و محققین قم به ایلنا گفت: فوت آیت الله هاشمی هنوز برای مردم و فرزندان ایشان روشن نشده و پرونده آن هم بسته نشده بعد عده‌ای می‌آیند طوری به مردم القا می‌کنند که انگار فوت ایشان طبیعی نبوده و مهرتاییدی به ابهامات موجود می‌زنند و مطرح می‌کنند آن‌طور که آیت الله هاشمی را در استخر خفه کردیم تورا هم خفه می‌کنیم، این امر هم تایید قتل است و هم تهدید به قتل فرد دیگر.

ماجرای اشک ریختن وندی شرمن و تغییر موضع مقامات ایرانی!

روزنامه کیهان به نقل از وندی شرمن نوشت: بعد از شام شب بیست و پنجم، من با عباس عراقچی مذاکره‌کننده ارشد ایرانی و مجید تخت‌روانچی، دیگر عضو تیم مذاکره‌کننده ایران برای بررسی یک قطعنامه سازمان ملل متحد دیدار کردم. عراقچی با نکات کلیدی موافقت کرد ولی پس از آن به سمت جلو خم شده و یکی از بندهایی که پیش از این درباره آن توافق شده بود را به چالش کشید... شروع به توضیح دادن کردم و چشمانم از ناامیدی و خشم پر از اشک شده بود. من به آنها گفتم که چگونه راهبردهایشان می‌تواند تمامی توافق را به مخاطره بیندازد... عراقچی و روانچی مبهوت شده بودند. آنها برای اولین بار طی یک ماه، ساکت شده بودند. چیزی در صداقت ناامیدی من باعث عبور از مانع شده بود. بعد از یک لحظه طولانی سکوت، عراقچی اعتراض خود را پس گرفت. این ارزیابی اشکبار به حرکت اصلی مکعب روبیک تبدیل شد...

شکایت یک نماینده مجلس از لاریجانی

حسن کامران، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از رئیس مجلس به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کرد.

توسل رسانه‌های مدعی ارزش‌مداری به ادبیات کوچه بازاری مایه تاسف است

محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید در توییتر خود نوشت: در شرایط فعلی کشور لحاظ کردن منافع ملی و وحدت و انسجام ملی از سوی مسئولان  قوای سه گانه و تریبون‌داران باید بیش از گذشته مورد توجه قرار بگیرد. جای تاسف است افراد و رسانه‌هایی که مدعی انقلابی‌گری و ارزش‌مداری هستند، برای مخالفت با اظهارات یک مسئول و یا یک نماینده مردم متوسل به ادبیات ضدارزشی و کوچه بازاری می‌شوند. رسانه‌های ما باید با رعایت اخلاق و حرمت افراد به این موارد بپردازند و فرصت پاسخگویی به نقدها را فراهم کنند.

روحانی از بابا مشورت می گرفت ولی عمل نمی‌کرد

فائزه هاشمی در گفت و گو با روزنامه آرمان با اشاره به عملکرد اصلاح طلبان در شورای شهر و شهرداری تهران گفت: فشاری که اصلاح‌طلبان به شهردار، معاونان شهرداری و غیره برای قرار دادن افراد حزب، گروه، باند و دوستان خودشان وارد می‌کنند، خیلی زیاد است و در نتیجه افرادی که برای آن جایگاه مناسب نیستند معرفی می‌شوند. این موضوع در شهرداری بسیار حاد شده است و ادامه دارد...  تا جایی که من مطلع هستم آقای روحانی در همه موضوعات از بابا مشورت نمی‌گرفت و در خیلی از مواردی که مشورت می‌کرد و بابا به ایشان نظر می‌داد، آن را انجام نمی‌داد و آنچه را که خودش با آن موافق بود، انجام می‌داد. معتقدم آقای روحانی می‌توانست از تجربیات، سوابق، توانایی‌ها و علم و دانش بابا در اداره دولت استفاده کند اما چنین نکرد و می‌توانست بهتر از این باشد. اینطور نبود آقای روحانی به هر چه بابا می‌گفت عمل کند یا مشورت بگیرد.

فائزه هاشمی:  آدم‌های دولت هاشمی دیگر کارایی ندارند

ماجرای نامه‌ای که روحانی بعد از حضور در مجلس دریافت کرد

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در چهاردهمین جشنواره ملی شهید رجایی با اشاره به این که پس از حضور و سخنرانی در مجلس شورای اسلامی، نامه‌ای دریافت کرده که در آن توصیه شده که ای‌کاش در آن جلسه چنین و چنان سخن می‌گفتی، گفت: در پاسخ به این نامه اعلام کردم که همه حرف‌های شما درست است، اما این‌ها برای شرایط صلح است و اگر چنین شرایطی بود و دشمن به میدان نیامده و آمریکا شمشیر را از غلاف بیرون نیاورده بود، قطعاً به گونه دیگری سخن می‌گفتم، اما امروز روز جنگ با دشمن است و همه باید با انسجام و یکدلی در کنار یکدیگر باشیم. امروز مجلس، دولت و قوه قضائیه با هم هستند.

روحانی: امروز روز گله، رقابت و انتقام نیست؛ ما در میدان مبارزه هستیم/ جنگ، جنگ اقتصادی و تبلیغاتی است/ به عنوان رئیس دولت اعلام می‌کنم بخشی از التهابات بازار ارز منشا داخلی دارد

  واکنش محسن هاشمی به اظهارات محمود واعظی

محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در واکنش به اظهارات محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در خصوص بیانیه حزب کارگزاران، اظهار داشت: احزاب سیاسی وظایف خود را انجام می دهند و می توانند در بیانیه مواضع خود را ارائه کنند و حزب کارگزاران سازندگی هم در قالب بیانیه ای نظرات خود را اعلام کرده است... اظهارات آقای واعظی را نباید واکنش دولت تلقی کرد، بلکه واکنش و نظر شخصی ایشان است.

دادگاه اخلالگران اقتصادی، نمایشی سطحی است/ برای افراد بالادستی مشکلی پیش نمی‌آید!

غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی در گفتگو با رویداد۲۴ و در ارزیابی خود از دادگاه مفسدان اقتصادی که در حال برگزاری است، گفت: دادگاه‌ها و برخورد‌های اخیر را اصلاً شفاف‌سازی و مبارزه جدی با مفسدان اقتصادی نمی‌دانم و بیشتر یک نمایش سطحی است. اکنون بازخورد جامعه هم مشخص است و مردم اصلاً این نوع رسیدگی و برخورد را قبول ندارند و فکر می‌کنند این پرونده هم قرار است مثل پرونده‌های قبلی بسته شود... در مباحث قاچاق کالا و مواد مخدر هم همیشه افرادی که دم دست هستند مورد برخورد واقع می‌شوند و افراد بالادستی خیلی مشکلی برایشان پیش نمی‌آید.

تنها گناه من ایستادگی در مقابل فسادها بوده/ فقط دخترم در استرالیا است

ولی الله سیف در گفتگو با بورس نیوز، با رد شایعه بازداشت وی و انتقال به زندان اوین گفت:« این شایعات بی اساس بوده و من امروز در نماز جمعه تهران حضور داشتم.» وی افزود: «تنها گناه من مبارزه و ایستادگی در برابر فسادهای بسیار بوده که با شایعه سازی و برخی اخبار بی اساس می خواهند  تهمت هایی را به من نسبت بدهند.»

آخرین سخنرانی یادگار امام پنج روز قبل از رحلتش

آفتاب یزد نوشت: بیست و دو سال از رحلت ناگهانی نزدیک‌ترین فرد به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی‌می‌گذرد. حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید احمد خمینی قبل از ارتحالش سخنان مهمی‌را ایراد کرد... بخش هایی از سخنان حجت‌الاسلام سیداحمد آقا خمینی در ادامه آمده است: ما نباید همه ندانم‌کاری‌ها و مشکلات‌مان را به گردن آمریکا بیندازیم. الان داخل شانزدهمین سال از عمر انقلاب اسلامی‌هستیم و هنوز بعضی از مسئولین حتی مسئولین نهادهایی که پس از انقلاب تاسیس شده‌اند مشکلات مدیریتی و مسائل خود را به گردن رژیم گذشته می‌اندازند و ندانم‌کاری‌های خود را ناشی از مشکلات به جای مانده از رژیم طاغوت می‌دانند...آقای دکتر کاشان (حاج اصغر آقا فخریه) در زمان تصدی پست معاونت ارزی بانک مرکزی مملکت درِ خزانه بانک را باز کرد و به هر دلال و قاچاقچی و چاقوکش پنج هزار دلار تقدیم کرد و روزانه میلیو‌‌ن‌ها دلار ذخایر ارزی بانک مرکزی را به جیب گانگسترها ریخت. آیا این نقشه تهی‌ کردن خزانه ارزی مملکت را آمریکای جنایتکار جلوی حاج اصغرآقا گذاشته بود یا به تصمیم‌گیری نابخردانه شخص او مربوط می‌شد؟... به قول یکی از برادران، ضرباتی که توسط خودمان طی چند سال اخیر به بدنه اقتصاد مملکت وارد آمده مهلک‌تر از توطئه‌های شرق و غرب است و اگر همه دشمنان انقلاب و نظام هم جمع می‌شدند نمی‌توانستند بلایی که خود ما بر سر پول ملی‌مان آوردیم، بر سر ریال بیاورند.

نقطه عطف مجلس فعلی

صادق زیباکلام، استاد دانشگاه در روزنامه آفتاب یزد درباره نطق دو عضو فراکسیون امید نوشت: ...اگر سلحشوری و حیدری حتی هیچ اقدام دیگری هم در یکسال و نیم باقیمانده از عمر مجلس دهم انجام ندهند اما این تابوشکنی و پرداختن آنها به مسائل مهم هیچ گاه از نظرها گم نخواهند شد. آنها به این مسئله اشاره کردند که هر جا که قدرت و اختیارات وجود دارد در مقابل آن مسئولیت و پاسخگویی هم بایدوجود داشته باشد. بر این اساس، نطق پروانه سلحشوری و غلامرضا حیدری یک نقطه عطفی در تاریخ دموکراسی خواهی و توسعه سیاسی در ایران است.

مذاکره با آمریکا درست نیست

جوان آنلاین نوشت: عباس عبدی، روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب، طی یادداشتی در روزنامه سازندگی (مورخ شنبه ۱۷ شهریور) مذاکره با آمریکا را با توجه به عهد شکنی آن‌ها در برجام، نادرست خواند. او نوشته است اگر به این درخواست پاسخ مثبت دهیم در اولین گام سنگ روی یخ خواهیم شد...عبدی در یادداشت خود آورده است: وضعیت جامعه به گونه‌ای است که ساده‌ترین گزاره‌ها می‌توانند کلید حل مشکلات تلقی شوند. یکی از این موارد دفاع از ضرورت مذاکره یا ایالات متحده است. آغاز هر گفت‌وگوی آشکار و رسمی باید مبتنی بر توافقات حاصل از گفت‌وگو‌های غیر رسمی و پنهانی باشد. این ذهنیت را باید کنار گذاشت که گفت‌وگو‌ها باید شفاف و علنی باشد به ویژه آنگه گفت‌وگو‌های رسمی و آشکار نیز ابتدا باید در سطوح کارشناسی آغاز شود؛ بنابراین پشنهاد‌های ترامپ برای گفت‌وگو با ایران در سطح روسای جمهور و سطوح مشابه، منجر به نتیجه نیست... ترامپ با خروج از برجام نشان داده است که پایه‌های مفهومی به نام «توافق» را لرزان کرده است.» این تحلیل‌گر سیاسی اصلاح طلب مذاکره را فقط در حالتی صحیح دانسته است که طرف مذاکره  نه با گفتار بلکه با رفتار خود ثابت کند آماده مذاکره است.

حمایت رهبری مانع سقوط دولت شد

نامه نیوز نوشت: احمد کریمی اصفهانی فعال سیاسی اصولگرا با تاکید بر اینکه دولت به دلیلی برای اثبات بی کفایتی خود نیاز ندارد و وضعیت روشن است، گفت: به نظر من اگر دولت خودش کنار برود خیلی بهتر از آن است که مجلس، مردم یا مقام معظم رهبری به این جمع بندی برسند که دولت باید برکنار شود. این فعال سیاسی اصولگرا معتقد است که با توجه به شرایط بین المللی و داخلی باید از دولت حمایت کرد زیرا سقوط آن به معنای ضعف مجموعه حاکمیت است. با این حال تاکید می کند که حمایت ها ابدی نیست و دولت باید از فرصت موجود نهایت بهره برداری را داشته باشد. بخش تلخ ماجرا اما آن است که امیدی هم به استفاده از این فرصت ندارد و هیچ نقطه امیدبخشی در عملکرد دولت نمی بیند. برای همین هم به حسن روحانی توصیه می کند که خود از سمت خود کنارگیری کرده و با اعتراف به ناتوانی از بار گناهش بکاهد... کریمی اصفهانی می گوید: من تقریبا هیچ اقدام مثبتی در مجموعه عملکرد دولت نمی بینم. اکثر کارها منفی است و مشکلات را بیشتر می کند. می توان به صورت قطع به یقین گفت که کار از دست دولت دررفته و نمی تواند مسایل را حل کند.

عناوین مرتبط

۳ بهمن ۱۳۹۷چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است
۲ بهمن ۱۳۹۷موسوی خوئینی‌ها از هاشمی انتقاد کرد تا روحانی را هدف بگیرد/ انتقاد از افزایش 3 برابری بودجه نهاد ریاست جمهوری/ یکی از مشاوران دولت تحت تعقیب قرار گرفت
۱ بهمن ۱۳۹۷توصیه تاجیک به رئیس دولت اصلاحات/ دلیل عدم شرکت روحانی در جلسات مجمع تشخیص/بازدید مسئولین از مناطق محروم همراه با تشریفات!
۳۰ دی ۱۳۹۷با نهادهای موازی چه کنیم؟/ سهمیه‌ بنزین برای هر فرد در دستور کار مجلس/ فائزه هاشمی و مطالبه حقوق زنان در گفت‌وگو با بهاره رهنما!
۲۹ دی ۱۳۹۷در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است
۲۶ دی ۱۳۹۷مناظره تاج‌زاده و زاکانی برای کشور مفید بود؟/ روایت نماینده مجلس هشتم از تصویب اعتبارنامه خدادادی/ انتقاد آیت‌الله جنتی از هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان
۲۵ دی ۱۳۹۷چه کسی رئیس مجلس آینده می‌شود؟/ واکنش اصلاح‌طلبان به موسوی خوئینی‌ها/ دفاع حسین مرعشی از مجلس دوم

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۳۸۳۸۶۱۹:۴۱:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اصلاح طلبان انتقاد به دولت رو همراهی با ضد انقلاب و براندازان می نامند.. شب بخیر مربی! اون زمان که با ضد انقلاب خارجی دل و قلوه می دین و مواضع باب میل اونا میگیرین تا حمایت رسانه ای شون رو حفظ کنین ، دلواپس وحدت نیستین!
ناشناس۵۳۸۶۴۳۲۳:۳۱:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۱۷
واقعاً تعجب‌‌آور است که برخی از نمایندگان مجلس مخالف تشدید حکم این مفسدان هستند.
ناشناس۵۳۸۷۵۳۰۲:۲۹:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۱۸
هیچ جای تعجب نیست!! _________ وزیر و نماینده و یا رئیس جمهوری که میلیونها کیلومتر با مردم خودش فاصله پیدا کرده و درد و رنج و گرفتاری و بیکاری و گرانی و فقر ولینعمت های خودش رو اصلاً درک نمیکنه با واژه های شرف و خدمت و ادب و آزادگی و انسانیت بیگانه است. اگر غیر از این بود باید از تعجب شاخ درمیاوردیم. _________ آیا از مجلسی که شفافیت رو تعطیل میکنه !! میشه خدمت طلب کرد؟؟ هرگز
ناشناس۵۳۸۶۶۷۲۳:۵۰:۴۰ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اصلاح طلبان پاسخگوی فریب دادن ما باشند پیگیری مطالبات پیشکش
ناشناس۵۳۸۸۷۵۰۸:۳۲:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۱۸
احساس فخر و غرور دارم از اینکه بازیچه دست سردسته عوام فریبان نشدم و به روحانی رای ندادم.
ناشناس۵۳۹۷۲۹۱۴:۴۱:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۱۸
مثلا حالا به کی رای دادی؟؟؟ سابقه اون چی بوده؟؟؟ تو این 40 سال؟؟؟
ناشناس۵۳۸۳۸۹۱۹:۴۵:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
زیبا کلام مطالبات ۲۴ میلیون رای دهنده رو ازادی دونسته... البته ازادی مدنظر ایشون و دوستانشون ، همون « بزن و برقصه» خودمونه..! اگر واقعا طرفدار ازادی هستید ،اجازه نقد کرسنت و برجام رو بدید... یک منتقد سوال پرسید ، تهدید شد که میره تو گونی !!
زهره۵۳۸۹۳۲۰۹:۲۷:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اخه زیبا کلام هم انتقاداش مثل منتقدی که قراره ببرن تو گونی که البته تو گونی نمی برن چون اونم برنامه ریزی شده بوده. دیگه مردم از سوپاپ اطمینان و ادا بازی ها خسته شدن.
سید عباس۵۴۰۹۵۳۰۹:۵۹:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۱۹
شما کشتید مارا با این تیکه بزن برقص!! کی رقصیده؟؟ چرا شما چشماتون رقصها را میبینه؟؟!!!
ناشناس۵۳۸۴۰۲۱۹:۵۸:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۱۷
آقای کریمی اصفهانی لطفا ساکت!
پدرام۵۳۸۶۷۰۲۳:۵۲:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
مثبت دادم چون خواهان عزل یا استعفای روحانی هستم دیگه نمیتونم تحمل کنم بی خیالیشو
حامدی۵۳۸۶۷۱۲۳:۵۴:۲۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
معنای جمله وزیر بهداشت به مردم: آش کشک خالتونه بخورید پاتونه نخورید پاتونه!!! خجالت و استعفا بده
علیرضا۵۳۹۳۲۳۱۲:۲۱:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
سلام خب مگه دروغ گفته ؟اتفاقن به نظر من این بابا پولدار اگه 5 تا جمله درست توی زندگیش زده یکیش همینه. تا 1400 با روحانی
ناشناس۵۳۸۴۸۲۲۱:۱۰:۲۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
فقط همین یکبار با نظر و دیدگاه آقای غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده محترم رشت 100% موافقم .
ناشناس۵۳۸۴۸۴۲۱:۱۱:۳۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
آقای زیباکلام گفته درست نیست اصلاح طلبان خودشون رو کنار بکشن چون مردم رو به رای دادن دعوت کردن بلکه باید به انتقادات مکرر و درست بپردازن...ِ این یعنی علاوه بر اینکه لازم نیست پاسخگو باشن باید طلبکار هم باشن البته اگر در پشت پرده پیگیر مطالبات مردم باشن و در عمل پاسخگو به مردم حرفی نیست امااینکه بخوان توی روزنامه یا هر جای دیگه فقط انتقاد کنن به نظر یه حرکت نمایشی بیشتر نیست.
ناشناس۵۳۸۵۵۰۲۲:۲۱:۱۶ ۱۳۹۷/۶/۱۷
آقای وزیر بهداشت درست می فرمایند فعلا همینه که هست ،دست ما هم کوتاه و خرما بر نخیل. تنها راهی که برای مردم در بند این دولت و گروه میماند جبران مافات در انتخابات بعدی است. هر چند که این آقایان به همت کم کاریهای مجلس تا آن موقع دسته گلهایشان را تمام و کمال به آب داده اند
ناشناس۵۴۰۶۷۵۰۲:۱۲:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۱۹
انتخاب مجدد ایشان به توصیه یکی از حضرات بود.
سید۵۳۸۵۶۷۲۲:۳۵:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
از دیدگاه فراکسیون امید همه در خصوص شرایط فعلی مقصرن بجز دولت روحانی!!!!
ناشناس۵۳۸۶۰۵۲۳:۰۱:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
ارمغان مجلس " تکراری " " تقریبا هیچ " بوده " تکرار میکنم " تقریبا هیچ " برای ملت
ناشناس۵۳۸۶۴۸۲۳:۳۳:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۱۷
بعضی از مشکلات اقتصادی ساختگی است. گویا عده‌ای مردم را گروگان گرفته‌اند که به هر قیمتی شده مذاکره با آمریکا انجام گیرد. ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا گفته بود که 6 ماه بعد دولت ایران پای میز مذاکره خواهد آمد البته این خواب او تعبیر نخواهد شد ولی هیچ بعید نیست که آن کارها و این اظهارنظر با هماهنگی باشد.
چشمی۵۳۸۶۸۱۰۰:۱۰:۰۶ ۱۳۹۷/۶/۱۸
هیچ وزیری در کابینه روحانی مانند وزیر بهداشت خاک تو چشم رای دهندگان نمی پاشه. صاحب خانه برادر زاده من که یک پزشک دولتی در یک شهرستان کوچک است سالی یک منزل در تهران دارد میخرد. آکثر خریداران مسکن در تهران و دپو کنندگان پزشکان هستند. این نابرابری توزیع ثروت را به چه بهانه ای پیش خدای خودت توجیه میکنی وزیر محترم..؟ ما کجا به شما رای دادیم که مال خودم مال خودم ، مال همه مال خودم بکنی؟
ناشناس۵۳۸۹۰۰۰۸:۵۷:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
آره ولی این ربطی به وزیر بهداشت نداره این رویه از قبل هم بوده این وزیر محترم خواست این رویه را عوض کنه و در طرح پزشک سلامت با جذب پزشکان جوان کم کم بساط این مساله را جمع کنه یعنی پزشکان یا در بخش خصوصی کار کنند یا دولتی ولی به دو دلیل مهم نتونست اول اینکه پیاده کردن این طرحها مخیط آروم میخواد در محیط متلاطم کنونیی مملکت شدنی نیست دوم مقاومت شدید پزشکان قدیمی
ناشناس۵۳۸۷۰۷۰۰:۲۸:۳۲ ۱۳۹۷/۶/۱۸
واقعا مذاکره کنندگانمون با گریه مقام امریکایی نظرشون عوض شده؟ باید در برابر این اظهارات جواب بدهند.
ناشناس۵۳۸۷۲۴۰۰:۴۶:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۱۸
حتی اگر مذاکره یا عدم مذاکره به سکوت گذشته بود اینچنین مردم در تلاطم بازار ارز ، طلا، دارو و.... نمی افتادند
ناشناس۵۳۸۸۰۸۰۷:۳۰:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اقای وزیر بهداشت واقعیت های موجود را گفته وقتی نماینده ای انتخاب کردیم که با وعده وزیر رای خودرا برای استیضاح تغییر میدهد ورییس جمهوری که جربزه تعویض یک وزیر را ندارد واداره کشور را به دلالها واگذار کرده شرایط بهتر نمیشود وانتظار مردم هم بیهوده است
مهران۵۳۸۸۸۴۰۸:۳۹:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۸
کجا حرف وزیر بهداشت 1000 میلیاردی آقای روحانی عجیب است؟ راست گفته مردم رای دادن به اسم رفع حصر و آزادی کنسرت و ... الحمدالله این قضایا داره پیگیری میشه مردم که به شعار اقتصادی رای ندادن پس توقع هم نباید داشته باشند و تا 1400 این چوب در ... رو باید تحمل کنند
ناشناس۵۳۸۸۹۶۰۸:۵۴:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۱۸
مثل همیشه مردم ما فقط بر موج احساسات سوارند با این رویه هر کسی بر راس کار باشد هیچ فرقی نمیکند
نیک۵۳۸۹۰۹۰۹:۰۸:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اصلاح طلبان , زمان حمایت از روحانی تمام شد اکنون وقت هدایت روحانی است . هدایت بطرف مردم ...
ناشناس۵۳۸۹۵۶۰۹:۴۵:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اقای وزیر !بله همینه!برای شما که خوب شده از فریمان به کجا رسیده!!!!چشم روی اعصاب هم نمیریم
مجید۵۳۹۰۴۹۱۰:۴۰:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۱۸
چرا عجیب؟ دارن حرف درست مردم انعکاس میدن میشه عجیب؟
یک اصلاح طلب۵۳۹۳۵۸۱۲:۳۲:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۱۸
مطالبات ایرانی ---- هدایت روحانی
ناشناس۵۴۰۲۹۴۱۹:۴۳:۳۶ ۱۳۹۷/۶/۱۸
از وزیر پزشکان بیش از این انتظار نمی رود

پربحث‌های امروز

 1. فیلم‌های مورد علاقه خود را استوری کنید

 2. عکس سلطان سکه در کتب ادعیه واقعیت دارد؟

 3. محدودیت‌های ترافیکی محور کرج - چالوس

 4. فیلم‌های تلویزیون در تعطیلات/ «رابینسون کروزو» با «ترن» می‌آید

 5. اینترنت پرسرعت ۵G پزشکی را متحول می‌کند؟

 6. قتل با آمپول هروئین و زدن اثر انگشت مقتول پای قولنامه فروش خودرو

 7. شورای آتلانتیک: مردم ایران از خیانت‌های اپوزیسیون منزجر هستند

 8. چلسی، ایگواین را به خدمت گرفت

 9. لارپوبلیکا: نتانیاهو فقط به می اندیشد

 10. احتمال حذف قطر از جام ملت‌های آسیا

 11. خبر بد برای قطر قبل از دیدار بزرگ

 12. پسر شیروانی مادرش را به قتل رساند

 13. کودتا در ونزوئلا علیه مادورو/ کاراکاس دیپلمات‌های آمریکایی را اخراج کرد/ گوآیدو: نروید!

 14. پمپئو: دیپلمات هایمان را از کاراکاس خارج نمی کنیم

 15. ۲۱ غذای رژیمی برای کاهش وزن در سرما

 16. ۱۰ علامت اختلال در غده تیروئید

 17. موضع گیری اردوغان در برابر کودتا علیه مادورو

 18. خطر خواب طولانی مدت در دوره بارداری

 19. روایت جدید کیهان از نامه وزرا به رهبر انقلاب

 20. قطر خواستار گفت وگوی مثبت با ایران شد

 21. خواهش فوتبالیست ساکن واشنگتن از کادر فنی تیم ملی

 22. ترامپ: تمام گزینه‌ها علیه ونزوئلا روی میز است

 23. آلومینیوم المهدی به مدیریت جدید تحویل داده شد

 24. لغو شهادت کوهن از ترس ترامپ!

 25. موضع گیری مراکش درباره بازگشت سوریه به اتحادیه عرب

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 5. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 6. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 7. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 8. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 9. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 10. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 11. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 12. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 13. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 14. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 15. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 16. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 17. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 18. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 19. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 20. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 21. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 22. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 23. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 24. بررسی عملکرد قرض‌الحسنه بانک‌ها

 25. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 7. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 16. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 17. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 18. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 19. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 20. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 21. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 22. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 23. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 24. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 25. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

پربحث‌های اخیر

 1. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 2. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 3. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 4. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 5. عکس سلطان سکه در کتب ادعیه واقعیت دارد؟

 6. شورای آتلانتیک: مردم ایران از خیانت‌های اپوزیسیون منزجر هستند

 7. روایت جدید کیهان از نامه وزرا به رهبر انقلاب

 8. واکنش وزارت خارجه درباره اظهارات جنجالی سفیر پیشین ایران در آلمان

 9. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 10. ۴ بهمن ۱۳۵۷؛ محاصره مهرآباد

 11. وزارت خارجه اعلام کرد: اظهارات ماجدی نظرات شخصی او بوده نه دیدگاه وزارت خارجه

 12. لاریجانی: فربه‌شدن دولت ۸۵ تا ۹۰ درصد بودجه را به خود اختصاص می‌‌دهد

 13. روایتی از دیدار مقام معظم رهبری با ماندلا/ تجربه سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای برای پیروزی «نلسون ماندلا»

 14. نام سردار قاسم سلیمانی در بین ۱۰ متفکر برتر امنیتی-دفاعی جهان

 15. رئیس سازمان صداوسیما: دهه پنجم انقلاب دهه نوسازی و جوان شدن رسانه ملی است

 16. درخواست اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی از ۲۹ عضو مجمع تشخیص

 17. ضرغامی: نسبت به انتساب بلاوجه نظرات شخصی به رهبری حساسیت نشان دهید

 18. نماینده سازمان ملل در امور سوریه به ایران می‌آید

 19. اسماعیلی: تغییر در مدیریت قوه‌قضاییه نباید موجب سستی در کارها شود

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 4. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 5. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 6. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 7. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 8. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 9. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 10. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 11. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 12. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 13. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 14. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 15. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 16. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

 17. آخرین خبرها از استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس

 18. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 19. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 20. با برجام چه باید کرد؟

 21. لاریجانی: دولت را ملزم به درج حقوق مدیران بر روی سامانه حقوق و دستمزد کنید

 22. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 23. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 24. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 25. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

پربحث‌های هفته

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 3. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 4. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 5. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 6. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 7. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 8. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 9. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 10. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 11. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 12. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 13. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 14. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 15. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 16. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 17. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 18. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 19. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 20. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 21. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 22. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 23. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 24. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 25. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

آخرین عناوین