مروری بر اخبار مهم روز؛ صحبت های عجیب وزیر بهداشت/ چالش میزان محبوبیت رئیس جمهور/ ماجرای گریه وندی شرمن/ نقطه عطف تاریخ دموکراسی خواهی و توسعه سیاسی از نظر زیباکلام/ محتوای نامه ای که روحانی دریافت کرد

گروه سیاسی الف،   3970617190 ۳۲ نظر، ۱ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
صحبت های عجیب وزیر بهداشت/ چالش میزان محبوبیت رئیس جمهور/ ماجرای گریه وندی شرمن/ نقطه عطف تاریخ دموکراسی خواهی و توسعه سیاسی از نظر زیباکلام/ محتوای نامه ای که روحانی دریافت کرد

هر روز اخبار مهمی در رسانه ها در حوزه های مختلف منتشر می شود. بعضاً این اخبار توسط خبرگزاری ها و رسانه ها مورد توجه قرار می گیرد و تحلیل می شود اما ممکن است برخی از اخبار چندان دیده نشود. الف در نظر دارد بسته خبری ویژه ای را منتشر نماید که اخبار مهم آن روز به صورت خلاصه جمع آوری شده و مخاطبان می توانند برای اطلاع کامل تر درباره آن موضوع به اصل خبر مراجعه کنند.

 رای دادید، باید تحمل کنیم، فعلا مدیریت و وضعیت همین است!

سید حسن قاضی‌زاده هاشمی پیش از ظهر دیروز در نیشابور گفت: دولت، نه از باب غفلت بلکه از باب واقعیت مشکلات و تنگناهای خاص و زیادی دارد، فعلا مدیریت همین و وضعیت همین است، شما مردم رای داده‌اید، رئیس جمهور و مجلس انتخاب کردید و آنان نیز وزیر و مدیر انتخاب کردند، پس بی خود اعصاب، روح و روان همدیگر را آزار ندهیم، فعلا همین هستیم و باید درست مدیریت کنیم.

روایت کدخدایی از زندگی شخصی‌، آیت‌الله جنتی و شورای نگهبان

روزنامه ایران در مصاحبه با عباسعلی کدخدایی، حقوقدان شورای نگهبان می نویسد: مردِ در سایه، دست راست یا عقل منفصل آیت‌الله جنتی همه وصله‌هایی است که برای عباسعلی کدخدایی بریده و دوخته‌اند اما هیچ کدام تمام او نیست و ناگفتنی‌ها فراوان «هست»! ... بی‌هیچ رابطه سببی و نسبی، کدخدایی فرزندخوانده آیت‌الله است... کدخدایی می گوید: گاهی اوقات ایشان انتظار دارد من نظری را بپذیرم و نمی‌پذیرم. ولی همه اینها هیچ وقت در روابط شخصی و احترام به یکدیگر تاثیر ندارد. ممکن است آدم نظر مخالفش را با برخی مطرح کند و همین مخالفت منجر به کدورت هم بشود ولی درباره بنده و آیت‌الله جنتی این گونه نیست....{درباره رد صلاحیت هاشمی رفسنجانی و حضور وزیر اطلاعات در جلسه بررسی صلاحیت ایشان}شاید بتوانم بگویم اگر وزیر اطلاعات وقت هم نمی‌آمد، رای آقای‌ هاشمی همین بود... در همین انتخابات اخیر ریاست جمهوری دو نفر را داشتیم که 6 رای داشتند. این در پاسخ به برخی شایعاتی بود که می‌گفتند شورای نگهبان سه نفر از این طرف و سه نفر از آن طرف را احراز صلاحیت کرده است...خبرگان محدودیتی برای خانم‌ها ندارد که بگوید فقط باید آقایان باشند...{درباره موضع گیری آیت الله جنتی و غلامحسین الهام به نفع احمدی ن‍ژاد}اعضای شورای نگهبان نه تنها صراحتاً، که اصلاً نباید صحبتی بکنند که به معنای تایید یک کاندیدای خاص باشد. ولی آنچه آیت‌الله جنتی آن زمان گفتند نظر همیشگی ایشان است؛ این‌طور نیست که یکبار بگویند و دیگر نگویند.... ایشان نگفتند بروید به فلانی رای بدهید، اصلاً اسم نیاوردند. ایشان مثلاً همیشه می‌گویند به کسی رای بدهید که اهل تجمل نباشد... دو نفر از همکاران ما در زمانی که عضو شورا بودند؛ همزمان عضو دولت هم بودند. ما هم تذکر دادیم ولی گفتند ما وزیر این دولت هستیم، ما معاون این دولت هستیم و طبیعتاً همراه دولت به استان‌ها می‌رویم و سخنرانی می‌کنیم... بعد هم قانون آمد که در مجمع رای آورد و افراد از حضور همزمان در شورا و قوه قضائیه و دولت منع شدند. البته در دوره‌های گذشته برخی از آقایان عضو شورا حتی به نفع برخی از روسای جمهوری وقت بیانیه هم می‌دادند. مرحوم آقای دکتر حبیبی معاون اول رئیس جمهوری بودند و همزمان عضو شورای نگهبان. در انتخابات برای چه کسی کار می‌کردند؟ طبیعی بود به نفع دولت...

 نمایندگان بعد از مخالفت با طرح شفافیت به تعطیلات رفتند

روزنامه صبح نو نوشت: جلسه علنی روز جهارشنبه چهاردهم شهریورماه را می‌توان ناکارآمدی بهارستان یا حتی چهارشنبه سیاه نمایندگان نامید، چراکه نمایندگان با فوریت طرح‌های شفافیت آراء و تشدید مبارزه با مفاسد اقتصادی مخالفت اما با تعطیلات دو هفته‌ای خودشان موافقت کردند!... با رای مجلس‌نشینان، موضوع شفافیت آرای نمایندگان به‌صورت عادی در نوبت بررسی طرح‌های مجلس قرار گیرد، موضوعی که می‌تواند عملاً بررسی این طرح را به چند ماه یا سال بعد موکول کند... گرچه اکثریت نمایندگان در گفت‌وگو با رسانه‌های مختلف از لزوم شفافیت آراء سخن گفته بودند‌ اما عملکرد آن‌ها در مخالفت با طرح شفافیت آرا موجب تضاد و تناقض در رفتار و گفتار آن‌ها شده که باید خود این تناقض را برطرف کنند.

انتقاد تند کیهان از فائزه هاشمی

روزنامه کیهان نوشت:‌ فائزه هاشمی، عضو کارگزاران که به سازمان منافقین و بهائیت آلوده است، از روحانی خواست در پاسخ نمایندگان مجلس بگوید حل بسیاری از مسائل از حیطه اختیارات او خارج است. این اظهارات در حالی است که اولاً همین طیف در دوره مدیریت احمدی‌نژاد می‌گفتند 10 تا 30 درصد مشکلات اقتصادی به تحریم و سیاست خارجی برمی‌گردد و 70 تا 90 درصد آن به سوء مدیریت دولت برمی‌گردد.

ثانیاً ادعای ایجاد فشار اقتصادی و ممانعت از ورود دلار به خاطر سیاست خارجی در حالی است که طیف بزک کننده غرب مدعی بودند به واسطه انعقاد برجام، همه تحریم‌ها برداشته می‌شود و 200 میلیارد دلار پول بلوک شده و 150 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری خارجی به کشور می‌آید و چنان رونقی ایجاد می‌شود که مردم بی‌نیاز از یارانه شوند. اما حالا که حرف‌شان دروغ از آب درآمده و دلار 3700 تومانی ماقبل برجام، 3 برابر افزایش قیمت داشته، اکنون می‌گویند امتیازات جدید به آمریکا بدهیم تا همان وعده قبلی را بتوانیم اجرا کنیم: اما چه تضمینی هست که نوبت بعدی نگویند باز هم نشد و باید قباله مملکت را به نام آمریکا و استکبار بزنیم و کار بن‌سلمان را بکنیم؛ هیچ!

اصلاح‎طلبان؛ پیگیر مطالبات ۲۴ میلیون رای‎دهنده

صادق زیباکلام در روزنامه آرمان نوشت: ... یک مشکل اساسی که برای اصلاح‎طلبان به وجود آمد، این بود که از همان ابتدای دولت یازدهم با این مساله مواجه شدند که با عدم محبوبیت آقای روحانی چه اقداماتی را در پیش گیرند. شماری از اصلاح‎طلبان تلاش کردند بگویند که با این دولت کاری نداریم و خود را از همراهی با دولت آقای روحانی کنار کشیدند. به نظر بنده اینکه اصلاح‌طلبان از حمایت از دولت آقای روحانی دست بشویند، به هیچ وجه روش درستی نیست، زیرا به هر حال اصلاح‌طلبان از مردم خواستند که در رای‌گیری شرکت کنند و به آقای روحانی رای دهند. وقتی رفتار آقای روحانی نسبت به اصلاح‌طلبان تغییر کرده است، اصلاح‎طلبان نمی‎توانند بدون اینکه ذره‎ای مسئولیت برای خود قائل شوند، این موضوع را مطرح کنند که اصلاح‌طلبان با دولت آقای روحانی کاری ندارند و چون دولت روحانی با افت محبوبیت رو‌به‌رو شده است، اصلاح‌طلبان نیز خود را کنار بکشند... روش درست‎تر، روشی است که شمار زیادی از اصلاح‎طلبان آن را برگزیده‎اند و آن این است که اصلاح‌طلبان باید به انتقادهای مکرر و درست از آقای‌روحانی ادامه دهند و مطالبات 24 میلیون رای‎دهنده به ایشان را پیگیری کنند و آن‎ها را به طور مرتب و منظم مطرح کنند.

تهدید فساد اقتصادی کمتر است؟

محمدرضا زائری در روزنامه خراسان نوشت:‌... تهدید و خطر امروز برای جامعه و کشور نه تهدید نظامی و سیاسی بلکه خطر کاهش اعتماد عمومی و آسیب سرمایه های اجتماعی به دلیل ویژه خواری ها و سوء استفاده ها و خیانت هاست. معضل جدی خیانت و ویژه خواری  برخی از منسوبان مدیران کشور در بالاترین سطوح که با تعبیر«آقازاده ها» از آن یاد می شود، اکنون بیش از تهدید گروهک ها در سال های نخست پس از پیروزی انقلاب برای نظام و کشور خطر دارد.امروز هم ما همان قدر اقتدار و صلابت از مسئولان و مدیران کشور نیاز داریم، زیرا الان هم بقای انقلاب در گرو همان قاطعیت و صراحتی است که در آغاز دیده ایم. به راستی آیا اهمیت خطر و تهدید فساد اقتصادی از عضویت یک نفر در گروهک ها کمتر است؟ نکند که این بار در مقابل این تهدید و خطر دچار سستی و غفلت شویم و انقلابی را که از همه بحران های خطرناک جان به در برده است در این بحران جدی از دست بدهیم!

شایعه بازنشستگی بنده دروغ است

محمود واعظی رئیس دفتر رئیس‌جمهور به ایلنا گفت: من بازنشسته نیستم، چرا در مورد من این شایعات را مطرح می‌کنند؟ قانون منع به کارگیری بازنشستگان شامل من نمی‌شود... برخی چنان محکم مطرح می‌کنند فلان شخص بازنشسته است و قرار است از دولت برود که موجب تعجب است.

برخی افراد پشت پرده تجمع فیضیه را می‌شناسم

آیت الله موسوی تبریزی، دبیرکل مجمع مدرسین و محققین قم به ایلنا گفت: فوت آیت الله هاشمی هنوز برای مردم و فرزندان ایشان روشن نشده و پرونده آن هم بسته نشده بعد عده‌ای می‌آیند طوری به مردم القا می‌کنند که انگار فوت ایشان طبیعی نبوده و مهرتاییدی به ابهامات موجود می‌زنند و مطرح می‌کنند آن‌طور که آیت الله هاشمی را در استخر خفه کردیم تورا هم خفه می‌کنیم، این امر هم تایید قتل است و هم تهدید به قتل فرد دیگر.

ماجرای اشک ریختن وندی شرمن و تغییر موضع مقامات ایرانی!

روزنامه کیهان به نقل از وندی شرمن نوشت: بعد از شام شب بیست و پنجم، من با عباس عراقچی مذاکره‌کننده ارشد ایرانی و مجید تخت‌روانچی، دیگر عضو تیم مذاکره‌کننده ایران برای بررسی یک قطعنامه سازمان ملل متحد دیدار کردم. عراقچی با نکات کلیدی موافقت کرد ولی پس از آن به سمت جلو خم شده و یکی از بندهایی که پیش از این درباره آن توافق شده بود را به چالش کشید... شروع به توضیح دادن کردم و چشمانم از ناامیدی و خشم پر از اشک شده بود. من به آنها گفتم که چگونه راهبردهایشان می‌تواند تمامی توافق را به مخاطره بیندازد... عراقچی و روانچی مبهوت شده بودند. آنها برای اولین بار طی یک ماه، ساکت شده بودند. چیزی در صداقت ناامیدی من باعث عبور از مانع شده بود. بعد از یک لحظه طولانی سکوت، عراقچی اعتراض خود را پس گرفت. این ارزیابی اشکبار به حرکت اصلی مکعب روبیک تبدیل شد...

شکایت یک نماینده مجلس از لاریجانی

حسن کامران، نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی از رئیس مجلس به هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان شکایت کرد.

توسل رسانه‌های مدعی ارزش‌مداری به ادبیات کوچه بازاری مایه تاسف است

محمدرضا عارف، رئیس فراکسیون امید در توییتر خود نوشت: در شرایط فعلی کشور لحاظ کردن منافع ملی و وحدت و انسجام ملی از سوی مسئولان  قوای سه گانه و تریبون‌داران باید بیش از گذشته مورد توجه قرار بگیرد. جای تاسف است افراد و رسانه‌هایی که مدعی انقلابی‌گری و ارزش‌مداری هستند، برای مخالفت با اظهارات یک مسئول و یا یک نماینده مردم متوسل به ادبیات ضدارزشی و کوچه بازاری می‌شوند. رسانه‌های ما باید با رعایت اخلاق و حرمت افراد به این موارد بپردازند و فرصت پاسخگویی به نقدها را فراهم کنند.

روحانی از بابا مشورت می گرفت ولی عمل نمی‌کرد

فائزه هاشمی در گفت و گو با روزنامه آرمان با اشاره به عملکرد اصلاح طلبان در شورای شهر و شهرداری تهران گفت: فشاری که اصلاح‌طلبان به شهردار، معاونان شهرداری و غیره برای قرار دادن افراد حزب، گروه، باند و دوستان خودشان وارد می‌کنند، خیلی زیاد است و در نتیجه افرادی که برای آن جایگاه مناسب نیستند معرفی می‌شوند. این موضوع در شهرداری بسیار حاد شده است و ادامه دارد...  تا جایی که من مطلع هستم آقای روحانی در همه موضوعات از بابا مشورت نمی‌گرفت و در خیلی از مواردی که مشورت می‌کرد و بابا به ایشان نظر می‌داد، آن را انجام نمی‌داد و آنچه را که خودش با آن موافق بود، انجام می‌داد. معتقدم آقای روحانی می‌توانست از تجربیات، سوابق، توانایی‌ها و علم و دانش بابا در اداره دولت استفاده کند اما چنین نکرد و می‌توانست بهتر از این باشد. اینطور نبود آقای روحانی به هر چه بابا می‌گفت عمل کند یا مشورت بگیرد.

فائزه هاشمی:  آدم‌های دولت هاشمی دیگر کارایی ندارند

ماجرای نامه‌ای که روحانی بعد از حضور در مجلس دریافت کرد

حجت الاسلام والمسلمین حسن روحانی در چهاردهمین جشنواره ملی شهید رجایی با اشاره به این که پس از حضور و سخنرانی در مجلس شورای اسلامی، نامه‌ای دریافت کرده که در آن توصیه شده که ای‌کاش در آن جلسه چنین و چنان سخن می‌گفتی، گفت: در پاسخ به این نامه اعلام کردم که همه حرف‌های شما درست است، اما این‌ها برای شرایط صلح است و اگر چنین شرایطی بود و دشمن به میدان نیامده و آمریکا شمشیر را از غلاف بیرون نیاورده بود، قطعاً به گونه دیگری سخن می‌گفتم، اما امروز روز جنگ با دشمن است و همه باید با انسجام و یکدلی در کنار یکدیگر باشیم. امروز مجلس، دولت و قوه قضائیه با هم هستند.

روحانی: امروز روز گله، رقابت و انتقام نیست؛ ما در میدان مبارزه هستیم/ جنگ، جنگ اقتصادی و تبلیغاتی است/ به عنوان رئیس دولت اعلام می‌کنم بخشی از التهابات بازار ارز منشا داخلی دارد

  واکنش محسن هاشمی به اظهارات محمود واعظی

محسن هاشمی رفسنجانی رئیس شورای مرکزی حزب کارگزاران سازندگی در واکنش به اظهارات محمود واعظی رئیس دفتر رئیس جمهور در خصوص بیانیه حزب کارگزاران، اظهار داشت: احزاب سیاسی وظایف خود را انجام می دهند و می توانند در بیانیه مواضع خود را ارائه کنند و حزب کارگزاران سازندگی هم در قالب بیانیه ای نظرات خود را اعلام کرده است... اظهارات آقای واعظی را نباید واکنش دولت تلقی کرد، بلکه واکنش و نظر شخصی ایشان است.

دادگاه اخلالگران اقتصادی، نمایشی سطحی است/ برای افراد بالادستی مشکلی پیش نمی‌آید!

غلامعلی جعفرزاده‌ایمن‌آبادی در گفتگو با رویداد۲۴ و در ارزیابی خود از دادگاه مفسدان اقتصادی که در حال برگزاری است، گفت: دادگاه‌ها و برخورد‌های اخیر را اصلاً شفاف‌سازی و مبارزه جدی با مفسدان اقتصادی نمی‌دانم و بیشتر یک نمایش سطحی است. اکنون بازخورد جامعه هم مشخص است و مردم اصلاً این نوع رسیدگی و برخورد را قبول ندارند و فکر می‌کنند این پرونده هم قرار است مثل پرونده‌های قبلی بسته شود... در مباحث قاچاق کالا و مواد مخدر هم همیشه افرادی که دم دست هستند مورد برخورد واقع می‌شوند و افراد بالادستی خیلی مشکلی برایشان پیش نمی‌آید.

تنها گناه من ایستادگی در مقابل فسادها بوده/ فقط دخترم در استرالیا است

ولی الله سیف در گفتگو با بورس نیوز، با رد شایعه بازداشت وی و انتقال به زندان اوین گفت:« این شایعات بی اساس بوده و من امروز در نماز جمعه تهران حضور داشتم.» وی افزود: «تنها گناه من مبارزه و ایستادگی در برابر فسادهای بسیار بوده که با شایعه سازی و برخی اخبار بی اساس می خواهند  تهمت هایی را به من نسبت بدهند.»

آخرین سخنرانی یادگار امام پنج روز قبل از رحلتش

آفتاب یزد نوشت: بیست و دو سال از رحلت ناگهانی نزدیک‌ترین فرد به بنیان‌گذار جمهوری اسلامی‌می‌گذرد. حجت‌الاسلام والمسلمین حاج سید احمد خمینی قبل از ارتحالش سخنان مهمی‌را ایراد کرد... بخش هایی از سخنان حجت‌الاسلام سیداحمد آقا خمینی در ادامه آمده است: ما نباید همه ندانم‌کاری‌ها و مشکلات‌مان را به گردن آمریکا بیندازیم. الان داخل شانزدهمین سال از عمر انقلاب اسلامی‌هستیم و هنوز بعضی از مسئولین حتی مسئولین نهادهایی که پس از انقلاب تاسیس شده‌اند مشکلات مدیریتی و مسائل خود را به گردن رژیم گذشته می‌اندازند و ندانم‌کاری‌های خود را ناشی از مشکلات به جای مانده از رژیم طاغوت می‌دانند...آقای دکتر کاشان (حاج اصغر آقا فخریه) در زمان تصدی پست معاونت ارزی بانک مرکزی مملکت درِ خزانه بانک را باز کرد و به هر دلال و قاچاقچی و چاقوکش پنج هزار دلار تقدیم کرد و روزانه میلیو‌‌ن‌ها دلار ذخایر ارزی بانک مرکزی را به جیب گانگسترها ریخت. آیا این نقشه تهی‌ کردن خزانه ارزی مملکت را آمریکای جنایتکار جلوی حاج اصغرآقا گذاشته بود یا به تصمیم‌گیری نابخردانه شخص او مربوط می‌شد؟... به قول یکی از برادران، ضرباتی که توسط خودمان طی چند سال اخیر به بدنه اقتصاد مملکت وارد آمده مهلک‌تر از توطئه‌های شرق و غرب است و اگر همه دشمنان انقلاب و نظام هم جمع می‌شدند نمی‌توانستند بلایی که خود ما بر سر پول ملی‌مان آوردیم، بر سر ریال بیاورند.

نقطه عطف مجلس فعلی

صادق زیباکلام، استاد دانشگاه در روزنامه آفتاب یزد درباره نطق دو عضو فراکسیون امید نوشت: ...اگر سلحشوری و حیدری حتی هیچ اقدام دیگری هم در یکسال و نیم باقیمانده از عمر مجلس دهم انجام ندهند اما این تابوشکنی و پرداختن آنها به مسائل مهم هیچ گاه از نظرها گم نخواهند شد. آنها به این مسئله اشاره کردند که هر جا که قدرت و اختیارات وجود دارد در مقابل آن مسئولیت و پاسخگویی هم بایدوجود داشته باشد. بر این اساس، نطق پروانه سلحشوری و غلامرضا حیدری یک نقطه عطفی در تاریخ دموکراسی خواهی و توسعه سیاسی در ایران است.

مذاکره با آمریکا درست نیست

جوان آنلاین نوشت: عباس عبدی، روزنامه‌نگار اصلاح‌طلب، طی یادداشتی در روزنامه سازندگی (مورخ شنبه ۱۷ شهریور) مذاکره با آمریکا را با توجه به عهد شکنی آن‌ها در برجام، نادرست خواند. او نوشته است اگر به این درخواست پاسخ مثبت دهیم در اولین گام سنگ روی یخ خواهیم شد...عبدی در یادداشت خود آورده است: وضعیت جامعه به گونه‌ای است که ساده‌ترین گزاره‌ها می‌توانند کلید حل مشکلات تلقی شوند. یکی از این موارد دفاع از ضرورت مذاکره یا ایالات متحده است. آغاز هر گفت‌وگوی آشکار و رسمی باید مبتنی بر توافقات حاصل از گفت‌وگو‌های غیر رسمی و پنهانی باشد. این ذهنیت را باید کنار گذاشت که گفت‌وگو‌ها باید شفاف و علنی باشد به ویژه آنگه گفت‌وگو‌های رسمی و آشکار نیز ابتدا باید در سطوح کارشناسی آغاز شود؛ بنابراین پشنهاد‌های ترامپ برای گفت‌وگو با ایران در سطح روسای جمهور و سطوح مشابه، منجر به نتیجه نیست... ترامپ با خروج از برجام نشان داده است که پایه‌های مفهومی به نام «توافق» را لرزان کرده است.» این تحلیل‌گر سیاسی اصلاح طلب مذاکره را فقط در حالتی صحیح دانسته است که طرف مذاکره  نه با گفتار بلکه با رفتار خود ثابت کند آماده مذاکره است.

حمایت رهبری مانع سقوط دولت شد

نامه نیوز نوشت: احمد کریمی اصفهانی فعال سیاسی اصولگرا با تاکید بر اینکه دولت به دلیلی برای اثبات بی کفایتی خود نیاز ندارد و وضعیت روشن است، گفت: به نظر من اگر دولت خودش کنار برود خیلی بهتر از آن است که مجلس، مردم یا مقام معظم رهبری به این جمع بندی برسند که دولت باید برکنار شود. این فعال سیاسی اصولگرا معتقد است که با توجه به شرایط بین المللی و داخلی باید از دولت حمایت کرد زیرا سقوط آن به معنای ضعف مجموعه حاکمیت است. با این حال تاکید می کند که حمایت ها ابدی نیست و دولت باید از فرصت موجود نهایت بهره برداری را داشته باشد. بخش تلخ ماجرا اما آن است که امیدی هم به استفاده از این فرصت ندارد و هیچ نقطه امیدبخشی در عملکرد دولت نمی بیند. برای همین هم به حسن روحانی توصیه می کند که خود از سمت خود کنارگیری کرده و با اعتراف به ناتوانی از بار گناهش بکاهد... کریمی اصفهانی می گوید: من تقریبا هیچ اقدام مثبتی در مجموعه عملکرد دولت نمی بینم. اکثر کارها منفی است و مشکلات را بیشتر می کند. می توان به صورت قطع به یقین گفت که کار از دست دولت دررفته و نمی تواند مسایل را حل کند.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۳۱ شهریور ۱۳۹۷جزئیات حمله تروریستی به رژه اهواز؛ از سابقه گروهک الاحوازیه تا انتشار کاریکاتور توهین آمیز/ پشت پرده اعلام موجودیت تشکلی 40 نفره برای براندازی/ روایت کیهان از ماجرای تتلو
۲۶ شهریور ۱۳۹۷ناگفته های دیدار پوتین با رهبری/ روایت ابطحی از بی توجهی روحانی به بزرگان اصلاح‌طلب/ جزئیات حمله به سفارت ایران در یونان/ آیا بین ظریف و رئیس جمهور اختلاف بوجود آمده؟
۲۵ شهریور ۱۳۹۷دیدارهای جان کری و ظریف و انتخابات ریاست جمهوری/ناگفته‌هایی از مذاکرات با آمریکا در دوره احمدی‌نژاد/ نامزدهای جدید سخنگویی دولت/ آیا قالیباف بدنبال جانشینی لاریجانی است؟
۲۴ شهریور ۱۳۹۷احمدی‌نژادیزه شدن روحانی/ حاشیه های عزاداری لاکچری در جایگاه وی آی پی/ پشت پرده شغل جدید سیف/ پرسش روزنامه اصولگرا از رئیسی/ اعتراض یک روحانی به صادق زیباکلام
۲۱ شهریور ۱۳۹۷پیامدهای سیاسی فساد در شورای شهر بابل/ انتقاد طرفدار حلقه کیان از مکتب نیاوران/تصمیم مهم آقای پارلمانتاریست/ روایت عبدی از اختلاف گسترده در دولت/پیشنهاد روزنامه اصلاح طلب به روحانی
۱۹ شهریور ۱۳۹۷نگرانی از شکستن رکورد هاشمی رفسنجانی/دستگیری 5 طلبه تجمع فیضیه/عذرخواهی عارف از مردم بخاطر دولت روحانی/توطئه آمریکایی علیه ایران در اربیل/ توکلی: این قاضی درستکار را تشویق کنید
۱۸ شهریور ۱۳۹۷ماجرای مذاکره محرمانه ایران با آمریکا/ ناگفته های عملیات موشکی سپاه/ ادعای عجیب درباره رحیم‌ پور ازغدی/ احتمال وقوع کودتای اقتصادی/ ادامه حواشی پلاکارد جنجالی
۱۴ شهریور ۱۳۹۷ پشت پرده سخنرانی روحانی در مجلس/ نمره منفی به نمایندگان/ تصویرسازی عجیب از پهلوی/صف آرایی مخالفان و موافقان نوبخت/تفسیر اشتباه از صحبت آیت الله جنتی/ پس لرزه پخش فیلم محرمانه در مجلس
۱۲ شهریور ۱۳۹۷دوئل خانوادگی در کابینه/ پیش بینی افروغ از آینده/تمایل روحانی برای حضور کمتر جهانگیری در دولت/ زیباکلام: سخنرانی الیاس حضرتی اوج عوام‌فریبی بود/ رهبری به کدام بانک گفتند غلط کردی؟!
۱۱ شهریور ۱۳۹۷پاسخ ظریف به مستند جنجالی و باند نیویورکی ها/ پشت پرده درگیری لفظی علی مطهری/نامزد جدید انتخابات 1400/ انتقاد تند اصلاح طلبان از روحانی/پایان چالش دکترای حسین فریدون
۱۰ شهریور ۱۳۹۷افزایش اختلاف واعظی و جهانگیری/ جولان ژن های خوب در شستا/دردسر بزرگ برای عارف/ پشت پرده انتشار اخباری درباره زائران عراقی/ جنجال سخنرانی مطهری در گلپایگان
۵ شهریور ۱۳۹۷پیش بینی اصلاح طلبان و اصولگرایان درباره جلسه سوال از رئیس جمهور/ پیشنهاد نافرجام آمریکا به رضا پهلوی/ عکس منتخب گاردین از مجلس شورای اسلامی/ وزیری که فساد را یاد نگرفته است

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۳۸۳۸۶۱۹:۴۱:۵۷ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اصلاح طلبان انتقاد به دولت رو همراهی با ضد انقلاب و براندازان می نامند.. شب بخیر مربی! اون زمان که با ضد انقلاب خارجی دل و قلوه می دین و مواضع باب میل اونا میگیرین تا حمایت رسانه ای شون رو حفظ کنین ، دلواپس وحدت نیستین!
ناشناس۵۳۸۶۴۳۲۳:۳۱:۰۴ ۱۳۹۷/۶/۱۷
واقعاً تعجب‌‌آور است که برخی از نمایندگان مجلس مخالف تشدید حکم این مفسدان هستند.
ناشناس۵۳۸۷۵۳۰۲:۲۹:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۱۸
هیچ جای تعجب نیست!! _________ وزیر و نماینده و یا رئیس جمهوری که میلیونها کیلومتر با مردم خودش فاصله پیدا کرده و درد و رنج و گرفتاری و بیکاری و گرانی و فقر ولینعمت های خودش رو اصلاً درک نمیکنه با واژه های شرف و خدمت و ادب و آزادگی و انسانیت بیگانه است. اگر غیر از این بود باید از تعجب شاخ درمیاوردیم. _________ آیا از مجلسی که شفافیت رو تعطیل میکنه !! میشه خدمت طلب کرد؟؟ هرگز
ناشناس۵۳۸۶۶۷۲۳:۵۰:۴۰ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اصلاح طلبان پاسخگوی فریب دادن ما باشند پیگیری مطالبات پیشکش
ناشناس۵۳۸۸۷۵۰۸:۳۲:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۱۸
احساس فخر و غرور دارم از اینکه بازیچه دست سردسته عوام فریبان نشدم و به روحانی رای ندادم.
ناشناس۵۳۹۷۲۹۱۴:۴۱:۲۸ ۱۳۹۷/۶/۱۸
مثلا حالا به کی رای دادی؟؟؟ سابقه اون چی بوده؟؟؟ تو این 40 سال؟؟؟
ناشناس۵۳۸۳۸۹۱۹:۴۵:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
زیبا کلام مطالبات ۲۴ میلیون رای دهنده رو ازادی دونسته... البته ازادی مدنظر ایشون و دوستانشون ، همون « بزن و برقصه» خودمونه..! اگر واقعا طرفدار ازادی هستید ،اجازه نقد کرسنت و برجام رو بدید... یک منتقد سوال پرسید ، تهدید شد که میره تو گونی !!
زهره۵۳۸۹۳۲۰۹:۲۷:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اخه زیبا کلام هم انتقاداش مثل منتقدی که قراره ببرن تو گونی که البته تو گونی نمی برن چون اونم برنامه ریزی شده بوده. دیگه مردم از سوپاپ اطمینان و ادا بازی ها خسته شدن.
سید عباس۵۴۰۹۵۳۰۹:۵۹:۰۹ ۱۳۹۷/۶/۱۹
شما کشتید مارا با این تیکه بزن برقص!! کی رقصیده؟؟ چرا شما چشماتون رقصها را میبینه؟؟!!!
ناشناس۵۳۸۴۰۲۱۹:۵۸:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۱۷
آقای کریمی اصفهانی لطفا ساکت!
پدرام۵۳۸۶۷۰۲۳:۵۲:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
مثبت دادم چون خواهان عزل یا استعفای روحانی هستم دیگه نمیتونم تحمل کنم بی خیالیشو
حامدی۵۳۸۶۷۱۲۳:۵۴:۲۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
معنای جمله وزیر بهداشت به مردم: آش کشک خالتونه بخورید پاتونه نخورید پاتونه!!! خجالت و استعفا بده
علیرضا۵۳۹۳۲۳۱۲:۲۱:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۱۸
سلام خب مگه دروغ گفته ؟اتفاقن به نظر من این بابا پولدار اگه 5 تا جمله درست توی زندگیش زده یکیش همینه. تا 1400 با روحانی
ناشناس۵۳۸۴۸۲۲۱:۱۰:۲۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
فقط همین یکبار با نظر و دیدگاه آقای غلامعلی جعفرزاده ایمن آبادی نماینده محترم رشت 100% موافقم .
ناشناس۵۳۸۴۸۴۲۱:۱۱:۳۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
آقای زیباکلام گفته درست نیست اصلاح طلبان خودشون رو کنار بکشن چون مردم رو به رای دادن دعوت کردن بلکه باید به انتقادات مکرر و درست بپردازن...ِ این یعنی علاوه بر اینکه لازم نیست پاسخگو باشن باید طلبکار هم باشن البته اگر در پشت پرده پیگیر مطالبات مردم باشن و در عمل پاسخگو به مردم حرفی نیست امااینکه بخوان توی روزنامه یا هر جای دیگه فقط انتقاد کنن به نظر یه حرکت نمایشی بیشتر نیست.
ناشناس۵۳۸۵۵۰۲۲:۲۱:۱۶ ۱۳۹۷/۶/۱۷
آقای وزیر بهداشت درست می فرمایند فعلا همینه که هست ،دست ما هم کوتاه و خرما بر نخیل. تنها راهی که برای مردم در بند این دولت و گروه میماند جبران مافات در انتخابات بعدی است. هر چند که این آقایان به همت کم کاریهای مجلس تا آن موقع دسته گلهایشان را تمام و کمال به آب داده اند
ناشناس۵۴۰۶۷۵۰۲:۱۲:۲۷ ۱۳۹۷/۶/۱۹
انتخاب مجدد ایشان به توصیه یکی از حضرات بود.
سید۵۳۸۵۶۷۲۲:۳۵:۴۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
از دیدگاه فراکسیون امید همه در خصوص شرایط فعلی مقصرن بجز دولت روحانی!!!!
ناشناس۵۳۸۶۰۵۲۳:۰۱:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
ارمغان مجلس " تکراری " " تقریبا هیچ " بوده " تکرار میکنم " تقریبا هیچ " برای ملت
ناشناس۵۳۸۶۴۸۲۳:۳۳:۵۸ ۱۳۹۷/۶/۱۷
بعضی از مشکلات اقتصادی ساختگی است. گویا عده‌ای مردم را گروگان گرفته‌اند که به هر قیمتی شده مذاکره با آمریکا انجام گیرد. ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا گفته بود که 6 ماه بعد دولت ایران پای میز مذاکره خواهد آمد البته این خواب او تعبیر نخواهد شد ولی هیچ بعید نیست که آن کارها و این اظهارنظر با هماهنگی باشد.
چشمی۵۳۸۶۸۱۰۰:۱۰:۰۶ ۱۳۹۷/۶/۱۸
هیچ وزیری در کابینه روحانی مانند وزیر بهداشت خاک تو چشم رای دهندگان نمی پاشه. صاحب خانه برادر زاده من که یک پزشک دولتی در یک شهرستان کوچک است سالی یک منزل در تهران دارد میخرد. آکثر خریداران مسکن در تهران و دپو کنندگان پزشکان هستند. این نابرابری توزیع ثروت را به چه بهانه ای پیش خدای خودت توجیه میکنی وزیر محترم..؟ ما کجا به شما رای دادیم که مال خودم مال خودم ، مال همه مال خودم بکنی؟
ناشناس۵۳۸۹۰۰۰۸:۵۷:۳۳ ۱۳۹۷/۶/۱۸
آره ولی این ربطی به وزیر بهداشت نداره این رویه از قبل هم بوده این وزیر محترم خواست این رویه را عوض کنه و در طرح پزشک سلامت با جذب پزشکان جوان کم کم بساط این مساله را جمع کنه یعنی پزشکان یا در بخش خصوصی کار کنند یا دولتی ولی به دو دلیل مهم نتونست اول اینکه پیاده کردن این طرحها مخیط آروم میخواد در محیط متلاطم کنونیی مملکت شدنی نیست دوم مقاومت شدید پزشکان قدیمی
ناشناس۵۳۸۷۰۷۰۰:۲۸:۳۲ ۱۳۹۷/۶/۱۸
واقعا مذاکره کنندگانمون با گریه مقام امریکایی نظرشون عوض شده؟ باید در برابر این اظهارات جواب بدهند.
ناشناس۵۳۸۷۲۴۰۰:۴۶:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۱۸
حتی اگر مذاکره یا عدم مذاکره به سکوت گذشته بود اینچنین مردم در تلاطم بازار ارز ، طلا، دارو و.... نمی افتادند
ناشناس۵۳۸۸۰۸۰۷:۳۰:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اقای وزیر بهداشت واقعیت های موجود را گفته وقتی نماینده ای انتخاب کردیم که با وعده وزیر رای خودرا برای استیضاح تغییر میدهد ورییس جمهوری که جربزه تعویض یک وزیر را ندارد واداره کشور را به دلالها واگذار کرده شرایط بهتر نمیشود وانتظار مردم هم بیهوده است
مهران۵۳۸۸۸۴۰۸:۳۹:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۸
کجا حرف وزیر بهداشت 1000 میلیاردی آقای روحانی عجیب است؟ راست گفته مردم رای دادن به اسم رفع حصر و آزادی کنسرت و ... الحمدالله این قضایا داره پیگیری میشه مردم که به شعار اقتصادی رای ندادن پس توقع هم نباید داشته باشند و تا 1400 این چوب در ... رو باید تحمل کنند
ناشناس۵۳۸۸۹۶۰۸:۵۴:۳۷ ۱۳۹۷/۶/۱۸
مثل همیشه مردم ما فقط بر موج احساسات سوارند با این رویه هر کسی بر راس کار باشد هیچ فرقی نمیکند
نیک۵۳۸۹۰۹۰۹:۰۸:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اصلاح طلبان , زمان حمایت از روحانی تمام شد اکنون وقت هدایت روحانی است . هدایت بطرف مردم ...
ناشناس۵۳۸۹۵۶۰۹:۴۵:۵۰ ۱۳۹۷/۶/۱۸
اقای وزیر !بله همینه!برای شما که خوب شده از فریمان به کجا رسیده!!!!چشم روی اعصاب هم نمیریم
مجید۵۳۹۰۴۹۱۰:۴۰:۳۸ ۱۳۹۷/۶/۱۸
چرا عجیب؟ دارن حرف درست مردم انعکاس میدن میشه عجیب؟
یک اصلاح طلب۵۳۹۳۵۸۱۲:۳۲:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۱۸
مطالبات ایرانی ---- هدایت روحانی
ناشناس۵۴۰۲۹۴۱۹:۴۳:۳۶ ۱۳۹۷/۶/۱۸
از وزیر پزشکان بیش از این انتظار نمی رود
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های اخیر

 1. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 2. پیام سفیر انگلیس در تهران در خصوص حمله تروریستی اهواز

 3. داعش مسئولیت «حمله تروریستی اهواز» را بر عهده گرفت

 4. نخستین اعترافات سخنگوی گروهک تروریستی الاحوازیه به انجام حمله تروریستی صبح امروز در رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 5. جانباز ۷۵ درصدجنگ تحمیلی حاج حسین منجزی در حادثه تروریستی شهر اهواز به فیض شهادت نائل شد  

 6. فداکاری برای نجات در حمله تروریستی اهواز  

 7. حمله تروریستی اهواز تاکنون ۲۹ شهید و ۵۷ زخمی برجا گذاشته است

 8. سفیر ایران در انگلیس اقدام "ایران اینترنشنال" را محکوم کرد   

 9. دستور روحانی به دستگاه‌های امنیتی برای پیگیری حمله تروریستی اهواز

 10. هر ۴ تروریست‌ حادثه تروریستی اهواز به هلاکت رسیدند

 11. جانبازِ شهید حادثه تروریستی امروز چه کسی بود؟

 12. ماجرای حضور سعید مرتضوی در دسته عزاداری + عکس

 13. اظهارنظر وقیحانه مشاور ولیعهدابوظبی درباره حادثه اهواز

 14. فیلمی متفاوت از صحنه درگیری ماموران با تروریستها در اهواز   

 15. سکه ۴ میلیون و ۴۷۵ هزار تومان شد/ آخرین قیمت دلار و ارز در بازار

 16. وقتی حادثه تروریستی، حمله مسلحانه نام می‌گیرد + عکس

 17. معاون سیاسی سپاه: تروریست ها تاوان سنگینی پرداخت خواهند کرد

 18. سعید مرتضوی به زندان برگشت

 19. عدم افزایش قیمت ۲۷ قلم کالای اساسی با «کالا کارت»

 20. دادستان تهران خبر داد: کشف صد تن مواد پتروشیمی در انباری در شورآباد

 21. آخرین قیمت انواع خودروهای داخلی در بازار + جدول

 22. ۴ عامل بیکار شدن شاغلان/ ۱.۸ میلیون بیکار شاغل ۱۰ ساله و بیشتر بوده‌اند

 23. آدرس غلط ندهید! مافیای FATF ترور کنندگان دانشمندان هسته‌ای ما بودند

 24. حدادعادل:‌ آمریکا، عربستان و صهیونیست‌ها بدانند حادثه اهواز مردم ایران را متحدتر می‌کند

 25. گروهک «الاهوازیه»؛ از کپنهاگ تا به‌رگبار بستن مردم بی‌گناه

پربحث‌های دیروز

 1. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 2. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 3. تصویر عوامل تروریستی امروز رژه اهواز  

 4. سپاه پاسداران: عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان "الاحوازیه" هستند

 5. الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

 6. فیلم واضح از تیراندازی شدید به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 7. لطفا ریز جزئیات مخارج زندگی ما رو بخونین

 8. اجاره قاتل ۳ میلیونی در تهران + عکس

 9. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 10. افزایش ۱۴.۷ درصدی دخل‌وخرج خانوار ایرانی در ۵ ماه + جزئیات

 11. لحظه مطلع کردن روحانی از حمله تروریستی اهواز هنگام سخنرانی امروز در مراسم رژه تهران  

 12. وزیر آموزش و پرورش: چشم‌های برخی کلاس اولی‌ها پف دارد و باید یواش یواش سحرخیزتر باشند

 13. پیام سفیر انگلیس در تهران در خصوص حمله تروریستی اهواز

 14. حمله تروریستی به رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 15. یادداشت روحانی در روزنامه واشنگتن پست/ پیشنهاد ترامپ برای مذاکره صادقانه نیست/ایران تسلیم تحریم نمی‌شود

 16. داعش مسئولیت «حمله تروریستی اهواز» را بر عهده گرفت

 17. نخستین اعترافات سخنگوی گروهک تروریستی الاحوازیه به انجام حمله تروریستی صبح امروز در رژه نیروهای مسلح در اهواز  

 18. جانباز ۷۵ درصدجنگ تحمیلی حاج حسین منجزی در حادثه تروریستی شهر اهواز به فیض شهادت نائل شد  

 19. نرخ سود برخی بانک‌ها ۲۳ درصد شد + جزئیات

 20. استاندارد دوگانه بی‌بی‌سی فارسی در استفاده از واژه «تروریستی»  

 21. فداکاری برای نجات در حمله تروریستی اهواز  

 22. حمله تروریستی اهواز تاکنون ۲۹ شهید و ۵۷ زخمی برجا گذاشته است

 23. جهانگیری: بخش خصوصی، سربازان خط مقدم جنگ اقتصادی هستند

 24. سفیر ایران در انگلیس اقدام "ایران اینترنشنال" را محکوم کرد   

 25. تصویر حفاظت از یک کودک در حمله تروریستی امروز اهواز  

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک معلم آمریکایی: ۳ جا کار می‌کنم و پلاسمای خونم را می‌فروشم تا قبوض آب و برقم را بپردازم؛ معلمی در آمریکا یعنی این!/ به‌اندازه کاری که می‌کنیم به ما حقوق نمی‌دهند

 3. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 4. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 5. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 6. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 7. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 8. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

 9. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 10. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 11. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 12. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 13. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 14. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 15. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 16. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 17. پیشنهاد بی‌شرمانه مرکز مشاوره به یک دختر!/ عمق فاجعه و عدم نظارت بر عملکرد مرکز مشاوره

 18. آقای سازور غلط می‌کند فقط مداحی کند/ جمله جالب محمود کریمی درباره حاج منصور

 19. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 20. توهین عضو اصلاح طلب شورای شهر نیشابور به عزاداران حسینی +عکس

 21. آخوندی: شرکت هواپیمایی ATR غرامت پرداخت نمی‌کند

 22. فیروزآبادی: اگر اینستاگرام همکاری نکند به سرنوشت تلگرام دچار می‌شود/ وزارت ارتباطات فیلترینگ را شُل کرده است

 23. واکنش ثبت احوال به تعویض نام خانوادگی توسط آقازاده‌ها

 24. استعلام برای حفظ امانت الهی!

 25. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

پربحث‌های اخیر

 1. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 2. حمله تروریستی اهواز تاکنون ۲۹ شهید و ۵۷ زخمی برجا گذاشته است

 3. دستور روحانی به دستگاه‌های امنیتی برای پیگیری حمله تروریستی اهواز

 4. هر ۴ تروریست‌ حادثه تروریستی اهواز به هلاکت رسیدند

 5. ماجرای حضور سعید مرتضوی در دسته عزاداری + عکس

 6. فیلمی متفاوت از صحنه درگیری ماموران با تروریستها در اهواز   

 7. سعید مرتضوی به زندان برگشت

 8. ولایتی: حمله تروریستی اهواز با پاسخ محکم جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد

 9. رژه ۲۱ بالستیک سپاه پس از سخنان روحانی/ قدر موشک‌های خود را بیش‌تر می‌دانیم + عکس

 10. کدخدایی: چه رمزی بین همزمانی حادثه تروریستی اهواز با سالروز حمله صدام وجود دارد؟

 11. واکنش معاون دفتر رئیس‌جمهور به حمله تروریستی اهواز

 12. 9 وزیر در راه مجلس/ استیضاح وزیر صنعت

 13. جلسه ویژه کمیسیون امنیت با وزرای اطلاعات، خارجه، کشور و اطلاعات سپاه/ احتمال سفر دسته جمعی به اهواز

 14. ۳ مهر؛ بررسی استیضاح «شریعتمداری» در کمیسیون صنایع

 15. حسین شریعتمداری: از سایه خود هم بترسید!

 16. سکوت دولت‌های عربی و شیطنت رسانه‌های غربی در قبال حادثه تروریستی اهواز

 17. پیام رئیس قوه قضاییه در پی حادثه تروریستی در اهواز

 18. شهدای حادثه تروریستی اهواز دوشنبه تشییع می‌شوند/ دوم مهر عزای عمومی اعلام شد

 19. آخرین وضعیت مجروحان حادثه تروریستی امروز اهواز

 20. هشدار محسن رضایی به عاملان و حامیان حمله تروریستی اهواز

 21. جزئیات حمله تروریستی به رژه اهواز؛ از سابقه گروهک الاحوازیه تا انتشار کاریکاتور توهین آمیز/ پشت پرده اعلام موجودیت تشکلی 40 نفره برای براندازی/ روایت کیهان از ماجرای تتلو

 22. دستور دادستان کل کشور به برخورد با گروهک محارب الاحوازی

 23. پیام رهبر معظم انقلاب در پی حادثه تروریستی در اهواز؛ دستگاههای مسئول دنباله جنایتکاران را تعقیب و به پنجه قضایی بسپارند

 24. انتقاد رئیس جمهور چک از تحریم‌ها علیه ایران

 25. سیدحسن خمینی: کیست که از اعماق دل بر دشمنان میهنمان نفرین نفرستد؟

پربحث‌های دیروز

 1. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 2. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 3. سپاه پاسداران: عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان "الاحوازیه" هستند

 4. الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

 5. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 6. یادداشت روحانی در روزنامه واشنگتن پست/ پیشنهاد ترامپ برای مذاکره صادقانه نیست/ایران تسلیم تحریم نمی‌شود

 7. حمله تروریستی اهواز تاکنون ۲۹ شهید و ۵۷ زخمی برجا گذاشته است

 8. علیزاده: دخالت دادن BBC و من‌وتو در مسائل داخلی ایران، قاجاری‌کردن سیاست است

 9. دستور روحانی به دستگاه‌های امنیتی برای پیگیری حمله تروریستی اهواز

 10. هر ۴ تروریست‌ حادثه تروریستی اهواز به هلاکت رسیدند

 11. واکنش ظریف به حمله تروریستی اهواز: قاطعانه پاسخ خواهیم داد

 12. روحانی: با عصبانیت آمریکا "قدر موشک‌ها" را بیشتر می‌دانیم/ روز به روز بر قدرت دفاعی خودمان خواهیم افزود

 13. کدام نمایندگان هنوز به کمپین شفافیت آرا نپیوسته‌اند؟ جدول و گرایش سیاسی

 14. ماجرای حضور سعید مرتضوی در دسته عزاداری + عکس

 15. اولین آمار از شمار مجروحان حمله تروریستی به رژه اهواز/ شهادت تعدادی از نیروهای سپاه

 16. فیلمی متفاوت از صحنه درگیری ماموران با تروریستها در اهواز   

 17. دعوت از «محمود صادقی» به دانشگاه امام صادق (ع) برای مناظره درباره «FATF»

 18. سعید مرتضوی به زندان برگشت

 19. آدرس غلط ندهید! مافیای FATF ترور کنندگان دانشمندان هسته‌ای ما بودند

 20. فرمانده کل سپاه: برای دشمنان ثابت شده که فشارها بر‌ مردم ایران بی‌فایده است

 21. ولایتی: حمله تروریستی اهواز با پاسخ محکم جمهوری اسلامی ایران مواجه خواهد شد

 22. رژه ۲۱ بالستیک سپاه پس از سخنان روحانی/ قدر موشک‌های خود را بیش‌تر می‌دانیم + عکس

 23. کدخدایی: چه رمزی بین همزمانی حادثه تروریستی اهواز با سالروز حمله صدام وجود دارد؟

 24. واکنش معاون دفتر رئیس‌جمهور به حمله تروریستی اهواز

 25. 9 وزیر در راه مجلس/ استیضاح وزیر صنعت

پربحث‌های هفته

 1. وقوع حمله تروریستی در مراسم رژه اهواز/ تیراندازی به سوی مردم و نیروهای مسلح/ هلاکت ۴ تروریست/ آخرین آمار شهدا /زخمی شدن 65 تا 70 نفر +عکس و فیلم

 2. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 3. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 4. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 5. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 6. فیروزآبادی: اگر اینستاگرام همکاری نکند به سرنوشت تلگرام دچار می‌شود/ وزارت ارتباطات فیلترینگ را شُل کرده است

 7. استعلام برای حفظ امانت الهی!

 8. کرباسچی: روحانی استعفا بدهد

 9. توئیت جدید ظریف درباره عاشورا+عکس

 10. ایران با استفاده از چه ابزاری تنگه هرمز را می بندد؟ + عکس

 11. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 12. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 13. ۷ معاون شریعتمداری که با ابلاغ قانون، باید از وزارت صنعت بروند + اسامی

 14. دیدارهای جان کری و ظریف و انتخابات ریاست جمهوری/ناگفته‌هایی از مذاکرات با آمریکا در دوره احمدی‌نژاد/ نامزدهای جدید سخنگویی دولت/ آیا قالیباف بدنبال جانشینی لاریجانی است؟

 15. سپاه پاسداران: عناصر مسلح حمله تروریستی اهواز وابسته به جریان "الاحوازیه" هستند

 16. ابراهیم رئیسی: راه حل مشکلات کشور اقتصادی است نه سیاسی

 17. الاحوازیه و رهبران آنها چه کسانی هستند؟

 18. کدام استانداران باید از قطار دولت پیاده شوند؟ + جدول

 19. استیضاح شریعتمداری و آخوندی به کجا رسید؟

 20. سفارت ایران در یونان مورد تعرض قرار گرفت + عکس

 21. حاجی دلیگانی: ناطق پیام داده که دیگر از آخوندی حمایت نمی‌کند

 22. نمایندگان خطاب به سران قوا: بازنشسته‌ها را بازنشسته کنید/ نگذارید مدیران از عنوان «جانباز» سوءاستفاده کنند

 23. ردپای یک اقدام «روحانی» برای مصونیت بخشی به «سیف»

 24. تحریم و جنگ تحمیلی، تهدیدهایی که به فرصت تبدیل شدند/ راز موفقیت صنعت دفاعی ایران چیست؟

 25. روایت «جان کری» از خواسته طرف ایرانی در «لوزان»/ظریف با انتشار توافق موافق نبود

آخرین عناوین