ماجرای اشک ریختن وندی شرمن و تغییر موضع مقامات ایرانی

گروه سیاسی الف،   3970617090 ۳۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
ماجرای اشک ریختن وندی شرمن و تغییر موضع مقامات ایرانی

سرپرست تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات هسته ای ایران و 1+5، برخی جزییات مذاکره هسته‌ای با ایران را به روایت خود شرح داد.

کیهان نوشت: وندی شرمن سرپرست تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات هسته ای ایران و 1+5، طی یک رشته توییت برخی جزییات مذاکره هسته‌ای با ایران را به روایت خود شرح داد.

در بخشی از این متن آمده است: می‌خواهم برای شما داستانی درباره هنر معامله بگویم؛ معامله با ایران که در جریان آن رهبری مذاکرات را بر عهده داشتم.

در بخش دیگری از متن فوق آمده است: بعد از شام شب بیست و پنجم، من با عباس عراقچی مذاکره‌کننده ارشد ایرانی و مجید تخت‌روانچی، دیگر عضو تیم مذاکره‌کننده ایران برای بررسی یک قطعنامه سازمان ملل متحد دیدار کردم.

عراقچی با نکات کلیدی موافقت کرد ولی پس از آن به سمت جلو خم شده و یکی از بندهایی که پیش از این درباره آن توافق شده بود را به چالش کشید.

این یک شیوه آشنای مذاکره ایرانی بود: زمانی که توافق، قریب‌الوقوع به نظر می‌رسید، یک نکته دیگر برای اختلاف ایجاد می‌شد. ما آنچه را می‌خواستید به شما دادیم، حالا برخی چیزهایمان که از ما گرفته‌اید را به ما برگردانید.

من آن را باختم. شروع به توضیح دادن کردم و چشمانم از ناامیدی و خشم پر از اشک شده بود. من به آنها گفتم که چگونه راهبردهایشان می‌تواند تمامی توافق را به مخاطره بیندازد.

از همان ابتدای زندگی به زن‌ها گفته می‌شود که عصبانی شدن آنها به لحاظ اجتماعی قابل قبول نیست و این‌که مردم گریه شما را ببینند، نشانه ضعف است.

عراقچی و روانچی مبهوت شده بودند. آنها برای اولین بار طی یک ماه، ساکت شده بودند. چیزی در صداقت ناامیدی من باعث عبور از مانع شده بود. بعد از یک لحظه طولانی سکوت، عراقچی اعتراض خود را پس گرفت. این ارزیابی اشکبار به حرکت اصلی مکعب روبیک تبدیل شد.

این زمانی بود که مساله کاملا برای من روشن شد. زمانی که ارزش‌هایی مانند اعتبار، پایداری و تعهد را هم در کار و هم در زندگی شخصی پای میز مذاکره می‌آورید، شما به طور فوق‌العاده‌ای قدرتمند هستید.

گفتنی است این اظهارات وندی شرمن، روایت یک مقام آمریکایی از فضای مذاکرات است و نمی‌توان صحت آن را تایید کرد اما متاسفانه تاکنون هرگاه مقامات آمریکایی و اروپایی درباره جزییات و حواشی مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 مطلبی منتشر کرده اند، این اظهارات از سوی مقامات کشورمان تکذیب نشده است.

لازم به ذکر است که وندی شرمن- خرداد 97- در مصاحبه با رادیو نیویورکر گفته بود:« قطعا ما در طول مذاکرات برجام می‌دانستیم که احتمال لغو این توافق [از سوی آمریکا] وجود دارد. مذاکره‌کنندگان ایرانی نیز در طول این مذاکرات مدام می‌پرسیدند ما از کجا بدانیم شما این توافق را لغو نخواهید کرد و من می‌گفتم راهی برای پی بردن به این وجود ندارد همانطورکه ما نمی‌دانیم شما به این توافق پایبند خواهید ماند یا نه!».

متاسفانه برجام براساس سهل اندیشی و اعتماد نابجا به آمریکا امضا و اجرا شد‌ که اگر این نبود هیچگاه تعهدات طرفین، نامتوازن، ناهمزمان و برگشت‌ناپذیر برای ما و برگشت‌پذیر و قابل نقض برای طرف آمریکایی و فاقد مکانیسم حقوقی مفیدهنگام شکایت تنظیم نمی‌شد.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۷ شهریور ۱۳۹۷وندی شرمن: در مذاکرات با ایران مظلوم‌نمایی می‌کردم
۲۴ شهریور ۱۳۹۷شرمن: من به تنهایی با ظریف دیدار کردم
۲۲ شهریور ۱۳۹۷واکنش مسکو به ادعای «وندی شرمن»
۲۱ شهریور ۱۳۹۷روایت جان کری از تقلیل طلب ایران از واشنگتن به کمتر از یک‌پنجم
۲۰ شهریور ۱۳۹۷سفر عراقچی به کابل/ تاکید بر حفظ ثبات و امنیت در افغانستان
۱۸ شهریور ۱۳۹۷روایت «جان کری» از شیوه فریب دادن هیات مذاکره‌کننده ایرانی
۱۰ شهریور ۱۳۹۷گفت‌وگوهای دوجانبه ایران و انگلیس در تهران
۱۰ شهریور ۱۳۹۷پشیمانی «شرمن» از توهین به مردم ایران
۱۰ شهریور ۱۳۹۷دور جدید گفتگوهای دوجانبه ایران و انگلیس، امروز در تهران
۷ شهریور ۱۳۹۷عراقچی: آمریکا هجمه جدیدی آغاز کرده و باید مقاومت کنیم/ از دور جدید فشارها عبور خواهیم کرد
۲۳ مرداد ۱۳۹۷وندی شرمن: خروج ترامپ از برجام در تاریخ آمریکا به عنوان یکی از بدترین خطاهای سیاست خارجی خواهد ماند
۲۲ مرداد ۱۳۹۷عراقچی: تعهد سیاسی اروپا برای حفظ برجام همچنان قوی است

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۳۷۴۲۹۱۱:۳۰:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
مطالب کیهان هیچ ارزشی از نظر مستندات ندارد بیشتر جنبه تخریبی دارد لذا خواهشمند است مطالب بی پایه واساس را در سایت الف نیاورید
ناشناس۵۳۷۴۹۰۱۲:۱۰:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۱۷
سندیت از این محکم تر که الان و با گذشت دو سال از توافق همه ی اون پیش بینی ها الان به وقوع پیوسته ...؟؟! شما چه جور سندی میخواین ؟؟!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۵۳۷۵۲۳۱۲:۲۵:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
بله راست میگن.مطالب شرق رو چاپ کنید که نسخه ای از مطالب روزنامه های سعودیه و میخواد عراقی و ایرانی رو به جان هم بندازه و اربعین رو ناامن کنه
ناشناس۵۳۷۵۵۵۱۲:۳۶:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۷
شما دیگه چه .... خود طرف تو اکانت رسیمیش اینا رو نوشته! خودت برو بخون و تهمت نزن!
ناشناس۵۳۸۳۵۱۱۸:۵۸:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
کدوم اکانت؟ متن انگلیسی لطفاً!
به افرید۵۳۷۶۸۳۱۳:۳۹:۲۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
دوستان چیزی از دست ندادیم،برجام برامون فایده داشت.کمی منطقی باشد،کیهان همیشه افراطی با مسائل برخورد کرده.
ناشناس۵۳۸۲۵۲۱۷:۳۸:۵۴ ۱۳۹۷/۶/۱۷
خب برو متن اصلیش رو بخون.خاطرات وندی شرمن در مورد مذاکرات.
محمد۵۳۷۴۵۶۱۱:۴۶:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۱۷
آخر چرا سفسته می کنید اگر برجام نبود که تا حالا از قحطی مرده بودیم. اینهمه دلار نقدی گرفته شد که معلوم نیست کدام آقازاده سپرده خارجی کرد. اینهمه گشایش راندیدید؟؟؟؟؟ چرا راه جایگزین نمی دهید. الان فکر کنید همان سال است. پیشنهاد اجرایی بدهید نه شعار. فقط بلید انتقاد کنید خب شما بودین چه می کردید. اونهایی که کنار گود نشسته اند و ایراد می گیرند.
ناشناس۵۳۷۶۶۸۱۳:۳۴:۱۴ ۱۳۹۷/۶/۱۷
واقعا برای من عجیبه که هنوز شما در جریان نیستید چه اتفاقی افتاده است و از برجــــــــــام دفاع می‌کنید.
ناشناس۵۳۷۷۷۳۱۴:۱۷:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
سفسطه نکن نه سفسته
ناشناس۵۳۷۴۷۷۱۲:۰۴:۰۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
قبول واجرای برجام نیاز و لازم برای آنروز کشور بود ، بدونه توجه به بد عهدی طرف مقابل، شما چشمان خود را روی ارتقاء وجه ایران در دنیا بسته اید ،اینکه طرف مقابل بد عمل میکنه نه تنها ذره ای از ارزش کار ایران کم نکرده بلکه با برخورد منطقی باعث بوجود آمدن شکاف در خیلی از نزدیکان آمریکا حتی نزدیکترین لایه های مخالف برجام در اطراف ترامپ شده.
ناشناس۵۳۸۵۲۰۲۱:۴۹:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۱۷
از تعرض به زنان ایرانی در گرجستان و سقوط اعتبار پاسپورت ایران در جهان می شه فهمید
حسن۵۳۷۵۳۹۱۲:۳۲:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۱۷
شما هنوز نفهمیدید توافق هسته ای تلاش اوبامابود برای اینکه رفتار ایران تغییر کنه و در واقع یک شانس مجدد به ایران داد.وگرنه هر آدم کم عقلی هم می دونست وقتی ایران از نظر اقتصادی تحت فشاره توافق با ایران باعث فرار دشمن از مشکلات میشه.
ناشناس۵۳۷۵۶۱۱۲:۳۸:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۱۷
توافقی که با اشک یک پیرزن و لبخند یک دختر بسته میشه و مسئولین سلفی بگیر ایرانی رو از پیش بازنده میکنه ، به درد ... هم نمیخوره
ناشناس۵۳۷۵۷۴۱۲:۴۲:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اتفاقا غالب مطالب کیهان با اسناد محکم است.
ناشناس۵۳۸۳۵۹۱۹:۰۴:۲۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
یک مورد از استنادهای محکم کیهان رو اگه سراغ دارین، لطفاً بیارین!
سینا عمادی۵۳۷۵۹۴۱۲:۵۱:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۱۷
با این تعبیر اگه ما هم گریه کنیم شاید مسئولین محترم یه فکری هم به حال ما بکنند. منم گریه دارم .....!!!!!!!!!!
ناشناس۵۳۸۲۴۱۱۷:۳۲:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۱۷
نه دیگه . اولا گریه کننده باید خانوم باشه . ثانیا باید در تیم مذاکره طرف غربی باشه . و ثالثا باید در مقابلش یک تیم فوق مجرب از سیاستمداران ایرانی نشسته باشن که اصلا و ابدا در مقابل اینجور بازیهای بچگانه اونها کم نمیارن !!!!!
ناشناس۵۳۷۵۹۷۱۲:۵۳:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۱۷
کیهان همان است که در دوره خاتمی و سفرش به فرانسه نوشت شیراک بی احترامی کرده و از پلکان کاخ باستقبال خاتمی نیامد!!!! در حالیکه تمامی شبکه ها با حیرت فیلم استقبال شیراک از خاتمی و پایین آمدنش از پله ها را نشان دادند و گفتند اولین بار است رئیس جمهور فرانسه بخاطر مهمانش از پله های کاخ الیزه پایین می آید. .... کیهان سالهاست نشان داده چقدر در خبرها و تحلیلهایش تعهد و صداقت دارد!!!!
ناشناس۵۳۷۸۶۸۱۴:۵۷:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اتفاقا من هم فیلمشو دیدم اما دقیقا بر خلاف نظر شما.
ناشناس۵۳۸۰۶۵۱۶:۱۰:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۱۷
پس عینک بزن
ناشناس۵۳۸۳۵۰۱۸:۵۷:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
پسرجون سن شما اقتضا نمیکنه فیلم شیراک را ببینی تازه دنیا هم نبودی
ناشناس۵۳۷۵۹۹۱۲:۵۶:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
آمریکایی ها واقعا غیر قابل اعتماد هستند و آنهم بدلیل قدرتی هست که در اختیار دارند و با ابزاری مانند دلار و ابزار نظامی اکثر کشورهای جهان را تحت تاثیر خود دارند و به آنها زور و از آنها باج خواهی میکنند و تنها کشورهایی مانند چین و روسیه می توانند جلوی آمریکا قد علم کنند و اروپایی ها هم هیچ قدرتی ندارند و وابسته به آمریکا هستند.
ناشناس۵۳۷۶۰۱۱۲:۵۸:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
گیرم که حرف شریعتمداری و همفکرانش درست باشد و برجام به نفع ایران نبود ، خواهشا 2موضوع را توضیح بدهند ، اول اینکه بدیل شما بجای برجام چه بود ؟ دوم اینکه ایران چرا الان از برجام خارج نمیشه ؟!
محمدرضا۵۳۸۱۹۱۱۷:۱۰:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۱۷
در ضمن چرا امریکا با اینکه این برجام به ضرر ایران است از ان خارج شدند؟
ناشناس۵۳۷۶۰۵۱۲:۵۹:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اون توافق اجازه داد چند سال زندگی کنیم .اما دوستان ارزشی انرا انکار می کنند
مهدی۵۳۷۹۸۸۱۵:۳۲:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
محض اطلاع شما برجام هنوز کنار گذاشته نشده و وضعمون اینه! به‌ مردم دروغ نگید که چون برجام کنار رفته‌اینجوری شده! برجام هنوز هست و ما با قدرت داخلشیم!
ناشناس۵۳۷۷۳۹۱۳:۵۴:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
امریکا بیرون رفت ایران بهانه برای خروج دارد از چی ناراحت هستید؟ اگر سیاست ماندن در برجام به نفع کشور است پس امضای آن هم سیاست درستی بوده. اگر اشتباه شده که ناراحتی نداره امریکا زیر امضاش زده ایران هم بزنه.
ناشناس۵۳۷۷۷۶۱۴:۱۸:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
برجام.... مرو...دولت بخاطر انتخابات عجله کرد و بدون تضمین عقد بست
ناشناس۵۳۷۷۹۴۱۴:۲۶:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۱۷
خیلی بده آدم فراموشکار بشه... وضع اقتصادی روزهای آخر ریاست جمهوری نفر قبلی فراموش شده؟ واقعا کشور می توانست در آن اجماع جهانی به وضعیت خودش ادامه بده؟ منصف اشیم...حتی برای یک لحظه. حتی با رقیبانمان.
ناشناس۵۳۸۱۲۵۱۶:۳۱:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اشک تمساح!
ناشناس۵۳۸۲۶۴۱۷:۴۶:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۱۷
لطفا تاریخ 90ساله ی اخیر رو بخونین.تاریخ روابط ایران و آمریکا. حالا کم کم همه قبول میکنن که آمریکا دشمن و بدعهده.ولی متاسفانه 10سال دیگه یکی پیدا میشه 8سال وقت مملکت رو میگیره برای رابطه با آمریکا. اگر برجام نبود امید ما به داخل بود نه خارج.امید ما به تمام کسانی بود که در انتخابات شرکت کردند نه کسانیکه ملت آمریکا رو تشکیل میدند
ناشناس۵۳۸۳۲۲۱۸:۲۱:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۱۷
جمهوری اسلامی یک تصمیم درست گرفت اون هم برجام بود. بعد هم اگر توافق بدیه چرا شما خارج نمیشید؟ آمریکا که زد زیرش؟
ناشناس۵۳۸۳۵۶۱۹:۰۲:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۱۷
در اصل کسانی باید جوابگو باشند که از ابتدا باعث اجماع جهانی ایجاد تحریم ها علیه ایران شدند و عامه مردم را بدبخت سیاستهای نابخردانه خود کردند.
بیمه azkiتجارت نیوزصبا باتری

پربحث‌های امروز

 1. عراق، سفیر خود در ایران را فراخواند

 2. بوسه‌ی رهبر انقلاب بر سر حاج قاسم سلیمانی   

 3. استعلام برای حفظ امانت الهی!

 4. هشدار وزیر اطلاعات به مدعیان ولایت‌مداری

 5. اعتراض به سیاست‌های ضدایرانی واشنگتن سخنرانی مقام آمریکایی را مختل کرد+ فیلم

 6. آقای ظریف! «برجام مالی» را به ملت تحمیل نکنید/ FATF فقط برای دشمنان شفافیت می‌آورد

 7. «مداحی پاپ» چگونه رایج شد؟

 8. ایران خواستار محکومیت تهدید هسته ای رژیم صهیونیستی از سوی سازمان ملل شد

 9. لندن درباره سفر اتباع ایرانی-انگلیسی به ایران هشدار داد

 10. تشییع و تدفین پیکر محمد تولایی، طلبه جوان مشهدی  

 11. تشکیل کارگروه ویژه برای «فروش نفت» در دوران تحریم

 12. اسد در پیامی به پوتین: اسرائیل مسبب انهدام هواپیمای روسیه بود

 13. معاملات مسکن در شهریورماه چگونه بود؟

 14. توافق ترکیه و روسیه برای انتقال عناصر جبهه النصره از استان ادلب به عفرین سوریه

 15. توجه سایت فیفا به لیگ قهرمانان آسیا و صعود پرسپولیس به نیمه نهایی+عکس

 16. زنگنه: دوعضو اوپک علیه ایران فعالیت‌ می‌کنند/ ترامپ فهمید نمی‌تواند تولید نفت ایران را صفر کند

 17. ترامپ به متحدانش در منطقه: امنیتتان وابسته به ماست، قیمت نفت را پایین بیاورید

 18. وزیر راه: توسعه قطارهای حومه‌ای راه‌حل برون‌رفت تهران از مشکلات فعلی است

 19. نکونام: تمام تلاشم را برای برد استقلال انجام می دهم

 20. تعاونی ها و معجزه انقلاب سفید در هندوستان

 21. هشدار وقوع سیلاب در مناطق کوهپایه‌ای/ سرمای ۴ درجه در بام ایران

 22. طنین فریاد «یا حسین» 3 میلیون زائر سوگوار در آسمان سرخ کربلا

 23. اعتراض بغداد به دخالت سفیر انگلیس در امور داخلی عراق

 24. واکنش آمریکا به خروج «فولکس واگن» از ایران

 25. اقامه نماز ظهر عاشورای حسینی در سراسر کشور

پربحث‌های دیروز

 1. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 2. بازار مسکن در نیمه دوم امسال چگونه خواهد بود؟

 3. توئیت جدید ظریف درباره عاشورا+عکس

 4. روایت «جان کری» از خواسته طرف ایرانی در «لوزان»/ظریف با انتشار توافق موافق نبود

 5. ظریف: با تصویب FATF همه مشکلات حل نمی‌شود

 6. سقوط تیر برق بر روی دسته سینه زنی در لار/۳ کشته و مصدوم

 7. روشن:اگر قائدی و اسماعیلی ستاره هستند فاتحه فوتبال را بخوانیم/پیراهن استقلال شده اسباب بازی!

 8. جزئیات پرونده تخلف فروش آنلاین سکه/ مالباختگان ثامن منتظر باشند

 9. چالش اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

 10. آمریکا رو به سوی یک «توفان کامل» روان است

 11. پیکر طلبه مشهدی در مشهد تشییع شد

 12. آیفون ۱۰ اس مکس؛ سنگین‌ترین آیفون

 13. ذوالقدر: در اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید شفاف و قاطع عمل کرد

 14. آئین مشعل گردانی در دولت آباد تهران  

 15. زنگنه در نشست اوپک شرکت نمی‌کند

 16. «مسکو» هواپیماهای رژیم صهیونیستی در حریم هوایی سوریه را سرنگون کند

 17. عباس(ع)، جوانمردی که امان‌نامه را نپذیرفت

 18. ماکرون با ترامپ و روحانی در سازمان ملل دیدار می‌کند

 19. طوفان در استان گلستان/ شکسته‌شدن درختان و تیرهای برق در گرگان+ تصاویر

 20. رشد اقتصادی به 1.7 درصد کاهش یافت

 21. نگاهی به دیدارهای سران ۲ کره برای رسیدن به صلح پایدار

 22. ۸ کتاب عاشورایی که باید خواند

 23. آخرین اشتباه قذافی چه بود؟

 24. 4 تیم نهایی لیگ قهرمانان آسیا مشخص شدند+برنامه مسابقات

 25. تامین مالی پروژه‌های نیمه‌تمام با ابزار صندوق سرمایه‌گذاری پروژه

پربحث‌های هفته

 1. راهپیمایی افراد برهنه در خیابان بعد از پیروزی!/ عبور از مرز‌های بی‌حیایی؛ عریان‌گری در فوتبال!+ عکس

 2. یک پیشنهاد برای حل معضل پرداخت سکه به عنوان مهریه

 3. فشارهای اقتصادی، دولت بی انگیزه و رسالت نخبگان در قبال مردم

 4. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 5. سوءاستفاده میلیاردی شرکتهای بیمه از جیب مردم / وقتی چشم عدالت کور می‌شود!

 6. در 400 سال اخیر ایران به اندازه کنونی مقتدر نبوده/سعودی در آستانه فروپاشی است نه ایران/آمریکایی‌ها به محمدرضا می‌گفتند شاه چمدانی!

 7. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 8. کینه ضدانقلاب از عزاداری‌های محرم+ عکس

 9. واقعا مالیات پزشکان چقدر است؟!

 10. توهین طراح جلد همشهری جوان به مقدسات و امام حسین (ع)

 11. آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

 12. عوامل خارجی یا داخلی؛ کدام یک در بی‌ثباتی‌های ارزی موثرتر بود؟

 13. ۲۱ کشته در آتش‌سوزی تصادف اتوبوس و تانکر سوخت در جاده نطنز/ اجساد ۱۹ نفر از اتوبوس خارج شده/ اعلام اسامی مجروحان + تصاویر و فیلم

 14. آدرس غلط برای گرانی‌ها و افشای مسئولیت گریزی‌های رندانه/ ریشه‌های اصلی بحران های کنونی اقتصاد ایران چیست؟

 15. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 16. چرا دولت قادر به کاهش قیمت دلار نیست؟

 17. طرح جدید نمایندگان مجلس برای لغو ممنوعیت واردات خودرو + جزئیات

 18. حمله ماموران آل سعود به «تکایا» و «خیمه‌های عاشورایی» در قطیف +عکس و فیلم

 19. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 20. خواننده معروف ممنوع الکار شد

 21. با این میوه، ۳ روزه ۳ کیلو لاغر شوید!

 22. زیباکلام: استیضاح وزرا حرکتی پوپولیستی و عوام‌فریبانه مجلس است

 23. وزیر صنعت: یکی از عوامل افزایش قیمت خودرو این بود که بعضی فکر کردند خودرو یک کالای سرمایه‌ای است

 24. پیام روحانی برای جانباختگان حادثه تصادف کاشان: تکرار این حوادث جبران‌ناپذیر جاده‌ای، نشان از ضعف‌های مدیریتی دارد

 25. چگونه می‌توان ترامپ را در زمینه تحریم‌ها خلع سلاح کرد؟

پربحث‌های دیروز

 1. توئیت جدید ظریف درباره عاشورا+عکس

 2. روایت «جان کری» از خواسته طرف ایرانی در «لوزان»/ظریف با انتشار توافق موافق نبود

 3. ظریف: با تصویب FATF همه مشکلات حل نمی‌شود

 4. چالش اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان

 5. پیکر طلبه مشهدی در مشهد تشییع شد

 6. ذوالقدر: در اجرای قانون منع بکارگیری بازنشستگان باید شفاف و قاطع عمل کرد

 7. زنگنه در نشست اوپک شرکت نمی‌کند

 8. «مسکو» هواپیماهای رژیم صهیونیستی در حریم هوایی سوریه را سرنگون کند

 9. ماکرون با ترامپ و روحانی در سازمان ملل دیدار می‌کند

 10. آخرین اشتباه قذافی چه بود؟

 11. بیش از پنج میلیون کودک یمنی در معرض قحطی هستند

 12. حمله یک خودرو به عزاداران حسینی در لندن+عکس

 13. یک شاهزاده مطرح به جمع مخالفان بن‌سلمان در لندن پیوست

 14. فرماندهان نیروی دریایی ارتش و سپاه از هوادریای بوشهر بازدید کردند

 15. اما و اگرهای الحاق ایران به FATF

 16. اعلام جرم علیه رئیس‌جمهوری سابق آرژانتین به اتهام فساد

 17. احمد خاتمی: فساد اقتصادی منکر بزرگی است

 18. استقبال دبیرکل سازمان ملل از توافق مسکو و آنکارا درباره ادلب

 19. توافق دو کره برای میزبانی مشترک المپیک 2032

 20. از توافق درباره «ادلب»، استقبال می‌کنیم

 21. چند مدیر بازنشسته باید از شهرداری خداحافظی کنند؟

 22. «نصرالله» مردم را به تجدید بیعت با امام حسین (ع) فراخواند

پربحث‌های هفته

 1. فشارهای اقتصادی، دولت بی انگیزه و رسالت نخبگان در قبال مردم

 2. جایگاه vip سید احمد خمینی در مراسم عزاداری؛ نظر شما در مورد این عکس چیست؟ + واکنش نتیجه امام به تصاویر  

 3. در 400 سال اخیر ایران به اندازه کنونی مقتدر نبوده/سعودی در آستانه فروپاشی است نه ایران/آمریکایی‌ها به محمدرضا می‌گفتند شاه چمدانی!

 4. نباید به «سید احمد خمینی» ایراد گرفت! مشکل جای دیگر است

 5. آقای جهانگیری مدیران بی انگیزه را چه کسی برکنار کند؟!

 6. من یک معلم آمریکایی هستم!  

 7. اطلاعیه دولت درباره هزینه سفر روحانی به نیویورک

 8. زیباکلام: استیضاح وزرا حرکتی پوپولیستی و عوام‌فریبانه مجلس است

 9. روزنامه خواندن و آیه الله مصباح یزدی ؛ مدح یا ذم

 10. فیروزآبادی: اگر اینستاگرام همکاری نکند به سرنوشت تلگرام دچار می‌شود/ وزارت ارتباطات فیلترینگ را شُل کرده است

 11. این آمارها حقیقت دارد

 12. احمدی‌نژادیزه شدن روحانی/ حاشیه های عزاداری لاکچری در جایگاه وی آی پی/ پشت پرده شغل جدید سیف/ پرسش روزنامه اصولگرا از رئیسی/ اعتراض یک روحانی به صادق زیباکلام

 13. پاسخ علی علیزاده به خبرنگار روزنامه ایران در مورد دریافت پول از «من و تو»  

 14. آیا توصیه‌های حضرت امام (ره) درباره «زیّ طلبگی» VIP نشینی را هم در بر می‌گیرد؟

 15. قالیباف: نگوئیم مردم ما را انتخاب کرده‌اند پس مشکلات را هم تحمل می‌کنند

 16. تلاش ترامپ برای اجماع علیه ایران با همراهی سعودی ها/ امکان تصویب قطعنامه جدید علیه تهران

 17. توئیت جدید ظریف درباره عاشورا+عکس

 18. ایران با استفاده از چه ابزاری تنگه هرمز را می بندد؟ + عکس

 19. منوچهر متکی : جلوی واردات و تبلیغ کالاهای کره‌ای را بگیرید/ به بان کی مون چه گفتم؟

 20. تورنتو بار دیگر در عاشورای ۲۰۱۸ رنگ و بوی حسین(ع) را می گیرد/تلاش ضد انقلاب برای آشوب در عاشورای حسینی

 21. رسایی: تتلو مرتد و حکم مرتد، اعدام است

 22. واکنش کاربران فضای مجازی به "VIPنشینی" فرزند سیدحسن خمینی

 23. علیزاده و علینژاد؛ موفرفری انقلابی یا فرفره‌موی ضدانقلاب؟

 24. اختصاصی الف / ۴ مهر قرار موقت دادگاه لاهه در مورد شکایت ایران صادر می‌شود/ تلاش آمریکایی‌ها برای سیاسی کردن دادگاه و اتهامات واهی علیه تهران

 25. ۷ معاون شریعتمداری که با ابلاغ قانون، باید از وزارت صنعت بروند + اسامی

آخرین عناوین