ماجرای اشک ریختن وندی شرمن و تغییر موضع مقامات ایرانی

گروه سیاسی الف،   3970617090 ۳۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
ماجرای اشک ریختن وندی شرمن و تغییر موضع مقامات ایرانی

سرپرست تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات هسته ای ایران و 1+5، برخی جزییات مذاکره هسته‌ای با ایران را به روایت خود شرح داد.

کیهان نوشت: وندی شرمن سرپرست تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات هسته ای ایران و 1+5، طی یک رشته توییت برخی جزییات مذاکره هسته‌ای با ایران را به روایت خود شرح داد.

در بخشی از این متن آمده است: می‌خواهم برای شما داستانی درباره هنر معامله بگویم؛ معامله با ایران که در جریان آن رهبری مذاکرات را بر عهده داشتم.

در بخش دیگری از متن فوق آمده است: بعد از شام شب بیست و پنجم، من با عباس عراقچی مذاکره‌کننده ارشد ایرانی و مجید تخت‌روانچی، دیگر عضو تیم مذاکره‌کننده ایران برای بررسی یک قطعنامه سازمان ملل متحد دیدار کردم.

عراقچی با نکات کلیدی موافقت کرد ولی پس از آن به سمت جلو خم شده و یکی از بندهایی که پیش از این درباره آن توافق شده بود را به چالش کشید.

این یک شیوه آشنای مذاکره ایرانی بود: زمانی که توافق، قریب‌الوقوع به نظر می‌رسید، یک نکته دیگر برای اختلاف ایجاد می‌شد. ما آنچه را می‌خواستید به شما دادیم، حالا برخی چیزهایمان که از ما گرفته‌اید را به ما برگردانید.

من آن را باختم. شروع به توضیح دادن کردم و چشمانم از ناامیدی و خشم پر از اشک شده بود. من به آنها گفتم که چگونه راهبردهایشان می‌تواند تمامی توافق را به مخاطره بیندازد.

از همان ابتدای زندگی به زن‌ها گفته می‌شود که عصبانی شدن آنها به لحاظ اجتماعی قابل قبول نیست و این‌که مردم گریه شما را ببینند، نشانه ضعف است.

عراقچی و روانچی مبهوت شده بودند. آنها برای اولین بار طی یک ماه، ساکت شده بودند. چیزی در صداقت ناامیدی من باعث عبور از مانع شده بود. بعد از یک لحظه طولانی سکوت، عراقچی اعتراض خود را پس گرفت. این ارزیابی اشکبار به حرکت اصلی مکعب روبیک تبدیل شد.

این زمانی بود که مساله کاملا برای من روشن شد. زمانی که ارزش‌هایی مانند اعتبار، پایداری و تعهد را هم در کار و هم در زندگی شخصی پای میز مذاکره می‌آورید، شما به طور فوق‌العاده‌ای قدرتمند هستید.

گفتنی است این اظهارات وندی شرمن، روایت یک مقام آمریکایی از فضای مذاکرات است و نمی‌توان صحت آن را تایید کرد اما متاسفانه تاکنون هرگاه مقامات آمریکایی و اروپایی درباره جزییات و حواشی مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 مطلبی منتشر کرده اند، این اظهارات از سوی مقامات کشورمان تکذیب نشده است.

لازم به ذکر است که وندی شرمن- خرداد 97- در مصاحبه با رادیو نیویورکر گفته بود:« قطعا ما در طول مذاکرات برجام می‌دانستیم که احتمال لغو این توافق [از سوی آمریکا] وجود دارد. مذاکره‌کنندگان ایرانی نیز در طول این مذاکرات مدام می‌پرسیدند ما از کجا بدانیم شما این توافق را لغو نخواهید کرد و من می‌گفتم راهی برای پی بردن به این وجود ندارد همانطورکه ما نمی‌دانیم شما به این توافق پایبند خواهید ماند یا نه!».

متاسفانه برجام براساس سهل اندیشی و اعتماد نابجا به آمریکا امضا و اجرا شد‌ که اگر این نبود هیچگاه تعهدات طرفین، نامتوازن، ناهمزمان و برگشت‌ناپذیر برای ما و برگشت‌پذیر و قابل نقض برای طرف آمریکایی و فاقد مکانیسم حقوقی مفیدهنگام شکایت تنظیم نمی‌شد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۳۷۴۲۹۱۱:۳۰:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
مطالب کیهان هیچ ارزشی از نظر مستندات ندارد بیشتر جنبه تخریبی دارد لذا خواهشمند است مطالب بی پایه واساس را در سایت الف نیاورید
ناشناس۵۳۷۴۹۰۱۲:۱۰:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۱۷
سندیت از این محکم تر که الان و با گذشت دو سال از توافق همه ی اون پیش بینی ها الان به وقوع پیوسته ...؟؟! شما چه جور سندی میخواین ؟؟!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۵۳۷۵۲۳۱۲:۲۵:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
بله راست میگن.مطالب شرق رو چاپ کنید که نسخه ای از مطالب روزنامه های سعودیه و میخواد عراقی و ایرانی رو به جان هم بندازه و اربعین رو ناامن کنه
ناشناس۵۳۷۵۵۵۱۲:۳۶:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۷
شما دیگه چه .... خود طرف تو اکانت رسیمیش اینا رو نوشته! خودت برو بخون و تهمت نزن!
ناشناس۵۳۸۳۵۱۱۸:۵۸:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
کدوم اکانت؟ متن انگلیسی لطفاً!
به افرید۵۳۷۶۸۳۱۳:۳۹:۲۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
دوستان چیزی از دست ندادیم،برجام برامون فایده داشت.کمی منطقی باشد،کیهان همیشه افراطی با مسائل برخورد کرده.
ناشناس۵۳۸۲۵۲۱۷:۳۸:۵۴ ۱۳۹۷/۶/۱۷
خب برو متن اصلیش رو بخون.خاطرات وندی شرمن در مورد مذاکرات.
محمد۵۳۷۴۵۶۱۱:۴۶:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۱۷
آخر چرا سفسته می کنید اگر برجام نبود که تا حالا از قحطی مرده بودیم. اینهمه دلار نقدی گرفته شد که معلوم نیست کدام آقازاده سپرده خارجی کرد. اینهمه گشایش راندیدید؟؟؟؟؟ چرا راه جایگزین نمی دهید. الان فکر کنید همان سال است. پیشنهاد اجرایی بدهید نه شعار. فقط بلید انتقاد کنید خب شما بودین چه می کردید. اونهایی که کنار گود نشسته اند و ایراد می گیرند.
ناشناس۵۳۷۶۶۸۱۳:۳۴:۱۴ ۱۳۹۷/۶/۱۷
واقعا برای من عجیبه که هنوز شما در جریان نیستید چه اتفاقی افتاده است و از برجــــــــــام دفاع می‌کنید.
ناشناس۵۳۷۷۷۳۱۴:۱۷:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
سفسطه نکن نه سفسته
ناشناس۵۳۷۴۷۷۱۲:۰۴:۰۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
قبول واجرای برجام نیاز و لازم برای آنروز کشور بود ، بدونه توجه به بد عهدی طرف مقابل، شما چشمان خود را روی ارتقاء وجه ایران در دنیا بسته اید ،اینکه طرف مقابل بد عمل میکنه نه تنها ذره ای از ارزش کار ایران کم نکرده بلکه با برخورد منطقی باعث بوجود آمدن شکاف در خیلی از نزدیکان آمریکا حتی نزدیکترین لایه های مخالف برجام در اطراف ترامپ شده.
ناشناس۵۳۸۵۲۰۲۱:۴۹:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۱۷
از تعرض به زنان ایرانی در گرجستان و سقوط اعتبار پاسپورت ایران در جهان می شه فهمید
حسن۵۳۷۵۳۹۱۲:۳۲:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۱۷
شما هنوز نفهمیدید توافق هسته ای تلاش اوبامابود برای اینکه رفتار ایران تغییر کنه و در واقع یک شانس مجدد به ایران داد.وگرنه هر آدم کم عقلی هم می دونست وقتی ایران از نظر اقتصادی تحت فشاره توافق با ایران باعث فرار دشمن از مشکلات میشه.
ناشناس۵۳۷۵۶۱۱۲:۳۸:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۱۷
توافقی که با اشک یک پیرزن و لبخند یک دختر بسته میشه و مسئولین سلفی بگیر ایرانی رو از پیش بازنده میکنه ، به درد ... هم نمیخوره
ناشناس۵۳۷۵۷۴۱۲:۴۲:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اتفاقا غالب مطالب کیهان با اسناد محکم است.
ناشناس۵۳۸۳۵۹۱۹:۰۴:۲۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
یک مورد از استنادهای محکم کیهان رو اگه سراغ دارین، لطفاً بیارین!
سینا عمادی۵۳۷۵۹۴۱۲:۵۱:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۱۷
با این تعبیر اگه ما هم گریه کنیم شاید مسئولین محترم یه فکری هم به حال ما بکنند. منم گریه دارم .....!!!!!!!!!!
ناشناس۵۳۸۲۴۱۱۷:۳۲:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۱۷
نه دیگه . اولا گریه کننده باید خانوم باشه . ثانیا باید در تیم مذاکره طرف غربی باشه . و ثالثا باید در مقابلش یک تیم فوق مجرب از سیاستمداران ایرانی نشسته باشن که اصلا و ابدا در مقابل اینجور بازیهای بچگانه اونها کم نمیارن !!!!!
ناشناس۵۳۷۵۹۷۱۲:۵۳:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۱۷
کیهان همان است که در دوره خاتمی و سفرش به فرانسه نوشت شیراک بی احترامی کرده و از پلکان کاخ باستقبال خاتمی نیامد!!!! در حالیکه تمامی شبکه ها با حیرت فیلم استقبال شیراک از خاتمی و پایین آمدنش از پله ها را نشان دادند و گفتند اولین بار است رئیس جمهور فرانسه بخاطر مهمانش از پله های کاخ الیزه پایین می آید. .... کیهان سالهاست نشان داده چقدر در خبرها و تحلیلهایش تعهد و صداقت دارد!!!!
ناشناس۵۳۷۸۶۸۱۴:۵۷:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اتفاقا من هم فیلمشو دیدم اما دقیقا بر خلاف نظر شما.
ناشناس۵۳۸۰۶۵۱۶:۱۰:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۱۷
پس عینک بزن
ناشناس۵۳۸۳۵۰۱۸:۵۷:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
پسرجون سن شما اقتضا نمیکنه فیلم شیراک را ببینی تازه دنیا هم نبودی
ناشناس۵۳۷۵۹۹۱۲:۵۶:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
آمریکایی ها واقعا غیر قابل اعتماد هستند و آنهم بدلیل قدرتی هست که در اختیار دارند و با ابزاری مانند دلار و ابزار نظامی اکثر کشورهای جهان را تحت تاثیر خود دارند و به آنها زور و از آنها باج خواهی میکنند و تنها کشورهایی مانند چین و روسیه می توانند جلوی آمریکا قد علم کنند و اروپایی ها هم هیچ قدرتی ندارند و وابسته به آمریکا هستند.
ناشناس۵۳۷۶۰۱۱۲:۵۸:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
گیرم که حرف شریعتمداری و همفکرانش درست باشد و برجام به نفع ایران نبود ، خواهشا 2موضوع را توضیح بدهند ، اول اینکه بدیل شما بجای برجام چه بود ؟ دوم اینکه ایران چرا الان از برجام خارج نمیشه ؟!
محمدرضا۵۳۸۱۹۱۱۷:۱۰:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۱۷
در ضمن چرا امریکا با اینکه این برجام به ضرر ایران است از ان خارج شدند؟
ناشناس۵۳۷۶۰۵۱۲:۵۹:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اون توافق اجازه داد چند سال زندگی کنیم .اما دوستان ارزشی انرا انکار می کنند
مهدی۵۳۷۹۸۸۱۵:۳۲:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
محض اطلاع شما برجام هنوز کنار گذاشته نشده و وضعمون اینه! به‌ مردم دروغ نگید که چون برجام کنار رفته‌اینجوری شده! برجام هنوز هست و ما با قدرت داخلشیم!
ناشناس۵۳۷۷۳۹۱۳:۵۴:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
امریکا بیرون رفت ایران بهانه برای خروج دارد از چی ناراحت هستید؟ اگر سیاست ماندن در برجام به نفع کشور است پس امضای آن هم سیاست درستی بوده. اگر اشتباه شده که ناراحتی نداره امریکا زیر امضاش زده ایران هم بزنه.
ناشناس۵۳۷۷۷۶۱۴:۱۸:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
برجام.... مرو...دولت بخاطر انتخابات عجله کرد و بدون تضمین عقد بست
ناشناس۵۳۷۷۹۴۱۴:۲۶:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۱۷
خیلی بده آدم فراموشکار بشه... وضع اقتصادی روزهای آخر ریاست جمهوری نفر قبلی فراموش شده؟ واقعا کشور می توانست در آن اجماع جهانی به وضعیت خودش ادامه بده؟ منصف اشیم...حتی برای یک لحظه. حتی با رقیبانمان.
ناشناس۵۳۸۱۲۵۱۶:۳۱:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اشک تمساح!
ناشناس۵۳۸۲۶۴۱۷:۴۶:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۱۷
لطفا تاریخ 90ساله ی اخیر رو بخونین.تاریخ روابط ایران و آمریکا. حالا کم کم همه قبول میکنن که آمریکا دشمن و بدعهده.ولی متاسفانه 10سال دیگه یکی پیدا میشه 8سال وقت مملکت رو میگیره برای رابطه با آمریکا. اگر برجام نبود امید ما به داخل بود نه خارج.امید ما به تمام کسانی بود که در انتخابات شرکت کردند نه کسانیکه ملت آمریکا رو تشکیل میدند
ناشناس۵۳۸۳۲۲۱۸:۲۱:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۱۷
جمهوری اسلامی یک تصمیم درست گرفت اون هم برجام بود. بعد هم اگر توافق بدیه چرا شما خارج نمیشید؟ آمریکا که زد زیرش؟
ناشناس۵۳۸۳۵۶۱۹:۰۲:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۱۷
در اصل کسانی باید جوابگو باشند که از ابتدا باعث اجماع جهانی ایجاد تحریم ها علیه ایران شدند و عامه مردم را بدبخت سیاستهای نابخردانه خود کردند.

پربحث‌های امروز

 1. آشوب در ونزوئلا‎  

 2. فساد آمریکا از این سیستماتیک‌تر؟!

 3. اشتباه رسانه‌ها در انتشار تصویر همسر شاهزاده سعودی+ عکس

 4. مشروعیت‌زدایی به سبک اینستاگرام!

 5. گام پنجم ایران برای قهرمانی در آسیا با طعم انتقام ۱۵ ساله/ شکست چین به لذت یک ضربه «چیپ»

 6. ابراز تمایل فیلیپ ششم برای سفر به ایران

 7. واکنش کشورهای آمریکایی به اعلام ریاست‌جمهوری گوآیدو در ونزوئلا

 8. عامل انتحاری پمپ بنزینی در لنگرود فاقد سلامت روان بوده است

 9. آلومینیوم المهدی به مدیریت جدید تحویل داده شد

 10. بیشتر چه نوع کالاهایی از روسیه وارد ایران می‌شود؟

 11. پمپئو: دیپلمات هایمان را از کاراکاس خارج نمی کنیم

 12. خواهش فوتبالیست ساکن واشنگتن از کادر فنی تیم ملی

 13. بیماری های عامل چاقی را بشناسید

 14. آمریکا به دنبال مجاب کردن فرانسه برای تحریم هواپیمایی ماهان است

 15. فرانسه: درباره ونزوئلا با شرکای اروپایی رایزنی می‌کنیم

 16. پلیس اصفهانی چک سفید امضا را به مالکش بازگرداند

 17. مهلت ثبت سفارش‌ واردات ۳ ماه زیاد می‌شود

 18. نماینده مجلس: سهمیه‌بندی روزی یک لیتر بنزین برای هر فرد زیبنده ملت ایران نیست

 19. اصطلاحاتی که فقط سربازها می‌دانند!

 20. راه‌آهن تهران - مشهد کی برقی می‌شود؟

 21. تناقض مسئولان درباره مشمولان بسته حمایتی

 22. آیا رژیم‌های سم‌زدا واقعاً مفیدند؟

 23. پنج آمار گازی طی ۴۰ سال

 24. لعیا جنیدی: تصویب «پالرمو» و «سی‌اف‌تی» به مصلحت کشور است

 25. فیلم‌های مورد علاقه خود را استوری کنید

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 4. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 5. نماینده مجلس: مالیات پزشکان ۷۲۰۰ میلیارد تومان است

 6. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 7. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 8. پورابراهیمی: سال ۹۸ سخت، اما قابل مدیریت است

 9. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 10. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 11. پیشنهاد بانک‌ها برای جلوگیری از خروج سپرده‌ها

 12. نقاط قوت ایران در برابر آمریکا از نگاه یک نشریه عربی/ تحریم‌ها علیه ایران به شکست می‌خورد و احتمال جنگ بسیار ضعیف است

 13. جهانگیری: در صورت فینالیست شدن تیم ملی به امارات می‌روم

 14. دژپسند خطاب به پوری‌حسینی: به دنبال کار برای خودت باش، در تیم من جایی نداری!

 15. اضافه کار و رفاهیات کارمندان در سال ۹۸ چقدر پیش‌بینی شد + جدول

 16. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 17. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 18. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 19. کانال مالی ایران و سوئیس آماده راه‌اندازی شد

 20. رهبر مخالفان ونزوئلا خود را رئیس جمهور خواند/ ترامپ به رسمیت شناخت

 21. فرانسه: کانال ویژه مالی با ایران احتمالاً ظرف روزهای آینده راه‌اندازی می‌شود

 22. پاسخ تامین اجتماعی به برخی اعتراضات و پرسش‌ها درباره «بسته حمایتی»

 23. قیمت بلیت هواپیما برای تعطیلات ۲۲ بهمن میلیونی شد+ عکس

 24. بطحایی: تنها راه نجات آموزش و پرورش بازنگری کلی مسیر است

 25. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

پربحث‌های هفته

 1. نظر شما در مورد فرار مالیاتی پزشکان و عدم نصب کارتخوان در مطب‌ها چیست؟

 2. غیرت برای زنان کجا رفته؟

 3. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 4. تشدید اختلافات ایران و اروپا، احتمال تحریم‌های جدید و فروپاشی برجام

 5. اروپا به ایران: نمی‌توانیم برنامه موشکی‌تان را تحمل کنیم/ لغزش اروپا به سمت ترامپ

 6. الف منتشر کرد: طرح مجلس برای بنزین؛ اختصاص سهمیه به هر ایرانی ۲۴ لیتر در ماه/ قیمت بنزین خارج از سهمیه برمبنای ۹۰ درصد فوب خلیج فارس

 7. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 8. تاج و داورزنی کنارخواننده معروف لس آنجلسی   

 9. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 10. توزیع دو کیلو گوشت یخ‌زده با کارت ملی!/ برای گرفتن گوشت منجمد، منجمد شوید!

 11. جلسه امروز مجمع تشخیص مصلحت نظام با حضور ظریف و احمدی‌نژاد  

 12. کدامیک به برجام محتاج ترند، ایران یا اروپا؟

 13. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 14. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 15. چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟

 16. به جای کوکب خانم و پترس فداکار و چوپان دروغگو، بیرانوند را قصه کتابهای درسی کنید

 17. فقط ۳۰ ثانیه تا موفقیت

 18. ویدئو/ آقای مترجم کار دست کی‌روش و خیابانی داد  

 19. فیلم اعترافات اسماعیل بخشی و همدستانش   

 20. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 21. سوختن سیم‌کارت در صورت استفاده از فیلترشکن!  

 22. مدیرعامل سابق سایپا: پراید گران نیست/ وزیر صنعت طرفدار افزایش قیمت خودروهای داخلی است

 23. آذری جهرمی: هزینه ساخت ماهواره پیام ۱.۲ میلیون یورو بود

 24. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 25. یارانه نقدی ۳۳۰ هزار میلیارد تومان را بلعید!

پربحث‌های اخیر

 1. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 2. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 3. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 4. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 5. لعیا جنیدی: تصویب «پالرمو» و «سی‌اف‌تی» به مصلحت کشور است

 6. عکس سلطان سکه در کتب ادعیه واقعیت دارد؟

 7. شورای آتلانتیک: مردم ایران از خیانت‌های اپوزیسیون منزجر هستند

 8. روایت جدید کیهان از نامه وزرا به رهبر انقلاب

 9. واکنش وزارت خارجه درباره اظهارات جنجالی سفیر پیشین ایران در آلمان

 10. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

 11. ۴ بهمن ۱۳۵۷؛ محاصره مهرآباد

 12. وزارت خارجه اعلام کرد: اظهارات ماجدی نظرات شخصی او بوده نه دیدگاه وزارت خارجه

 13. لاریجانی: فربه‌شدن دولت ۸۵ تا ۹۰ درصد بودجه را به خود اختصاص می‌‌دهد

 14. روایتی از دیدار مقام معظم رهبری با ماندلا/ تجربه سیاسی آیت‌الله خامنه‌ای برای پیروزی «نلسون ماندلا»

 15. نام سردار قاسم سلیمانی در بین ۱۰ متفکر برتر امنیتی-دفاعی جهان

 16. رئیس سازمان صداوسیما: دهه پنجم انقلاب دهه نوسازی و جوان شدن رسانه ملی است

 17. درخواست اتحادیه جنبش عدالتخواه دانشجویی از ۲۹ عضو مجمع تشخیص

پربحث‌های دیروز

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 3. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 4. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 5. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

 6. شایعه قومیتی جدید با انتشار تصویر بازیگر زن عرب  

 7. انتقاد آیت الله مکارم شیرازی از سخنان روحانی: رئیس جمهور باید به قسم خود پایبند باشد

 8. آیت‌الله جنتی: مدتی است گرانی‌ کالاهای اساسی ذهنم را مشغول کرده است

 9. بخشی در روزهای بازداشت: دوست داشتم مشهور شوم!

 10. چه کسی نمی‌گذارد حقوق مدیران شفاف شود؟/ نگرانی آیت‌الله جنتی درباره گرانی/ سرمایه اجتماعی روحانی افت کرده است

 11. نوبخت: عیدی کارمندان و بازنشستگان با حقوق بهمن واریز می‌شود

 12. حدادعادل: سیاسیون عدالت را به حاشیه بردند/ یکی از مهمترین مشکلات اقتصاد ما بانک‌ها هستند

 13. مطهری در گفتگو با الف : موافق سهمیه بندی و 2 نرخی شدن بنزین هستم

 14. روحانی: آمریکایی‌ها هرگز نمی‌توانند به خواسته‌هایشان برسند/ با افتخار تحریم‌های آمریکا را دور می‌زنیم

 15. واعظی: رهبر انقلاب پاسخ نامه وزرا درباره لوایح FATF را داده‌اند/ افکار عمومی دنیا را برای آزادی «مرضیه هاشمی» بسیج می‌کنیم

 16. توضیحات وزیر علوم درباره بازدید بازرسان آژانس از دانشگاه‌ها

 17. آخرین خبرها از استعفای نمایندگان استان اصفهان در مجلس

 18. اطلاعیه دفتر رئیس جمهور در خصوص سخنان اخیر دکتر روحانی در وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات

 19. جعفری دولت آبادی: دادستانی نمی‌تواند در رابطه با تولید و قیمت‌گذاری کالاها ورود زیادی داشته باشد

 20. با برجام چه باید کرد؟

 21. لاریجانی: دولت را ملزم به درج حقوق مدیران بر روی سامانه حقوق و دستمزد کنید

 22. هفت دقیقه تا تل‌آویو

 23. ابطحی: رئیس‌جمهور به جای درد دل، راه حل پیدا کند

 24. استیصال آمریکا در برابر صدای متفاوت مستندساز ایرانی + متن بیانیه

 25. مانور «شکنجه» روی خط بی‌بی‌سی + عکس

پربحث‌های هفته

 1. از بازداشت یا گروگان‌کِشی مرضیه هاشمی تا مجمسه آزادی!

 2. جهانگیری: ما برای برون رفت از مشکلات برنامه داریم/ نظام اسلامی را از رانت و فساد پاک می‌کنیم

 3. اسماعیل بخشی دستگیر شد

 4. روحانی از احمدی‌نژاد هم پایین‌تر است

 5. روحانی: ما نمی‌توانیم با خواست عمومی مردم مبارزه کنیم، این نه قانونی است و نه شرعی/ اولین کسی که رادیو را ممنوع کرد پهلوی اول بود/ روزانه اگر فیلترشکن آمد چه خواهیم کرد؟

 6. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: وام‌ قرض الحسنه بانک‌ها رباخواری آشکار و خلاف شرع است

 7. آقای روحانی! اینجا که واتیکان نیست!

 8. کور هستید؛ برجام را هنوز اجرا می‌کنیم؛ دم از مذاکره می‌زنید/ نه سانتریفوژ می‌چرخد و نه چرخ زندگی مردم/ خودروی که تماما در ایران تولیدمی‌شود، نیازی به ارز ندارد!/معنی موفقیت را نفهمیدیم

 9. آقای رئیس‌جمهور! سلطان موز چه نسبتی با شما دارد

 10. رییس دادگستری تهران در گفتگو با الف: مرتضوی در زندان است/ به دروغ‌ها توجه نکنید

 11. نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf   

 12. تاجزاده: مردم از اعتراف گیری بخشی راضی نیستند/ زاکانی: صریحا بگوئید آمریکا را دشمن می‌دانید یا خیر؟

 13. کرباسچی به زندان رفت + جزئیات

 14. واکنش‌ها به بازداشت مرضیه هاشمی چگونه بود؟ + تصاویر

 15. عراقچی: برجام نشان داد آمریکا چقدر غیرقابل اطمینان است

 16. چهار ماه کفاره برای یک نفر، چهار سال برای یک ملت

 17. توکلی خطاب به رئیس و نمایندگان مجلس: از اقدام غیرقانونی دولت برای حذف دانشگاه‌های موفق جلوگیری کنید/ مانع ایجاد فرصت برای مقامات دولتی شوید

 18. اسماعیل کوثری: فساد برخی افراد و مسئولین به معنی فراگیری فساد در جامعه نیست

 19. جزئیات بازداشت همدست اسماعیل بخشی/ ضرب و شتم ضابطان زن قضایی توسط مهدی قلیان

 20. روحانی و فیلترینگ؛ چه کسی خواستار برخورد با فیلتر‌شکن‌ها بود؟

 21. عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان: اصالت صوت منتشر شده علیه «سلمان خدادادی» در حال پیگیری است

 22. در جلسه عراقچی با نمایندگان اروپایی چه گذشت؟/ مدافع تحریم‌ها در شورای شهر تهران/ فرزند کروبی یکی از دلایل تداوم حصر است

 23. برجام سه ساله شد/ خروج آمریکا از توافق و تعلل بی پایان اروپایی‌ها/ احتمال ارائه یک پیشنهاد ضعیف به ایران وجود دارد

 24. مجمع تشخیص جلوی این گروگان‌گیری و راهزنی را بگیرد

 25. حکم دادگاه یاشار سلطانی صادر شد

آخرین عناوین