ماجرای اشک ریختن وندی شرمن و تغییر موضع مقامات ایرانی

گروه سیاسی الف،   3970617090 ۳۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
ماجرای اشک ریختن وندی شرمن و تغییر موضع مقامات ایرانی

سرپرست تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات هسته ای ایران و 1+5، برخی جزییات مذاکره هسته‌ای با ایران را به روایت خود شرح داد.

کیهان نوشت: وندی شرمن سرپرست تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات هسته ای ایران و 1+5، طی یک رشته توییت برخی جزییات مذاکره هسته‌ای با ایران را به روایت خود شرح داد.

در بخشی از این متن آمده است: می‌خواهم برای شما داستانی درباره هنر معامله بگویم؛ معامله با ایران که در جریان آن رهبری مذاکرات را بر عهده داشتم.

در بخش دیگری از متن فوق آمده است: بعد از شام شب بیست و پنجم، من با عباس عراقچی مذاکره‌کننده ارشد ایرانی و مجید تخت‌روانچی، دیگر عضو تیم مذاکره‌کننده ایران برای بررسی یک قطعنامه سازمان ملل متحد دیدار کردم.

عراقچی با نکات کلیدی موافقت کرد ولی پس از آن به سمت جلو خم شده و یکی از بندهایی که پیش از این درباره آن توافق شده بود را به چالش کشید.

این یک شیوه آشنای مذاکره ایرانی بود: زمانی که توافق، قریب‌الوقوع به نظر می‌رسید، یک نکته دیگر برای اختلاف ایجاد می‌شد. ما آنچه را می‌خواستید به شما دادیم، حالا برخی چیزهایمان که از ما گرفته‌اید را به ما برگردانید.

من آن را باختم. شروع به توضیح دادن کردم و چشمانم از ناامیدی و خشم پر از اشک شده بود. من به آنها گفتم که چگونه راهبردهایشان می‌تواند تمامی توافق را به مخاطره بیندازد.

از همان ابتدای زندگی به زن‌ها گفته می‌شود که عصبانی شدن آنها به لحاظ اجتماعی قابل قبول نیست و این‌که مردم گریه شما را ببینند، نشانه ضعف است.

عراقچی و روانچی مبهوت شده بودند. آنها برای اولین بار طی یک ماه، ساکت شده بودند. چیزی در صداقت ناامیدی من باعث عبور از مانع شده بود. بعد از یک لحظه طولانی سکوت، عراقچی اعتراض خود را پس گرفت. این ارزیابی اشکبار به حرکت اصلی مکعب روبیک تبدیل شد.

این زمانی بود که مساله کاملا برای من روشن شد. زمانی که ارزش‌هایی مانند اعتبار، پایداری و تعهد را هم در کار و هم در زندگی شخصی پای میز مذاکره می‌آورید، شما به طور فوق‌العاده‌ای قدرتمند هستید.

گفتنی است این اظهارات وندی شرمن، روایت یک مقام آمریکایی از فضای مذاکرات است و نمی‌توان صحت آن را تایید کرد اما متاسفانه تاکنون هرگاه مقامات آمریکایی و اروپایی درباره جزییات و حواشی مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 مطلبی منتشر کرده اند، این اظهارات از سوی مقامات کشورمان تکذیب نشده است.

لازم به ذکر است که وندی شرمن- خرداد 97- در مصاحبه با رادیو نیویورکر گفته بود:« قطعا ما در طول مذاکرات برجام می‌دانستیم که احتمال لغو این توافق [از سوی آمریکا] وجود دارد. مذاکره‌کنندگان ایرانی نیز در طول این مذاکرات مدام می‌پرسیدند ما از کجا بدانیم شما این توافق را لغو نخواهید کرد و من می‌گفتم راهی برای پی بردن به این وجود ندارد همانطورکه ما نمی‌دانیم شما به این توافق پایبند خواهید ماند یا نه!».

متاسفانه برجام براساس سهل اندیشی و اعتماد نابجا به آمریکا امضا و اجرا شد‌ که اگر این نبود هیچگاه تعهدات طرفین، نامتوازن، ناهمزمان و برگشت‌ناپذیر برای ما و برگشت‌پذیر و قابل نقض برای طرف آمریکایی و فاقد مکانیسم حقوقی مفیدهنگام شکایت تنظیم نمی‌شد.

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۳۷۴۲۹۱۱:۳۰:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
مطالب کیهان هیچ ارزشی از نظر مستندات ندارد بیشتر جنبه تخریبی دارد لذا خواهشمند است مطالب بی پایه واساس را در سایت الف نیاورید
ناشناس۵۳۷۴۹۰۱۲:۱۰:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۱۷
سندیت از این محکم تر که الان و با گذشت دو سال از توافق همه ی اون پیش بینی ها الان به وقوع پیوسته ...؟؟! شما چه جور سندی میخواین ؟؟!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۵۳۷۵۲۳۱۲:۲۵:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
بله راست میگن.مطالب شرق رو چاپ کنید که نسخه ای از مطالب روزنامه های سعودیه و میخواد عراقی و ایرانی رو به جان هم بندازه و اربعین رو ناامن کنه
ناشناس۵۳۷۵۵۵۱۲:۳۶:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۷
شما دیگه چه .... خود طرف تو اکانت رسیمیش اینا رو نوشته! خودت برو بخون و تهمت نزن!
ناشناس۵۳۸۳۵۱۱۸:۵۸:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
کدوم اکانت؟ متن انگلیسی لطفاً!
به افرید۵۳۷۶۸۳۱۳:۳۹:۲۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
دوستان چیزی از دست ندادیم،برجام برامون فایده داشت.کمی منطقی باشد،کیهان همیشه افراطی با مسائل برخورد کرده.
ناشناس۵۳۸۲۵۲۱۷:۳۸:۵۴ ۱۳۹۷/۶/۱۷
خب برو متن اصلیش رو بخون.خاطرات وندی شرمن در مورد مذاکرات.
محمد۵۳۷۴۵۶۱۱:۴۶:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۱۷
آخر چرا سفسته می کنید اگر برجام نبود که تا حالا از قحطی مرده بودیم. اینهمه دلار نقدی گرفته شد که معلوم نیست کدام آقازاده سپرده خارجی کرد. اینهمه گشایش راندیدید؟؟؟؟؟ چرا راه جایگزین نمی دهید. الان فکر کنید همان سال است. پیشنهاد اجرایی بدهید نه شعار. فقط بلید انتقاد کنید خب شما بودین چه می کردید. اونهایی که کنار گود نشسته اند و ایراد می گیرند.
ناشناس۵۳۷۶۶۸۱۳:۳۴:۱۴ ۱۳۹۷/۶/۱۷
واقعا برای من عجیبه که هنوز شما در جریان نیستید چه اتفاقی افتاده است و از برجــــــــــام دفاع می‌کنید.
ناشناس۵۳۷۷۷۳۱۴:۱۷:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
سفسطه نکن نه سفسته
ناشناس۵۳۷۴۷۷۱۲:۰۴:۰۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
قبول واجرای برجام نیاز و لازم برای آنروز کشور بود ، بدونه توجه به بد عهدی طرف مقابل، شما چشمان خود را روی ارتقاء وجه ایران در دنیا بسته اید ،اینکه طرف مقابل بد عمل میکنه نه تنها ذره ای از ارزش کار ایران کم نکرده بلکه با برخورد منطقی باعث بوجود آمدن شکاف در خیلی از نزدیکان آمریکا حتی نزدیکترین لایه های مخالف برجام در اطراف ترامپ شده.
ناشناس۵۳۸۵۲۰۲۱:۴۹:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۱۷
از تعرض به زنان ایرانی در گرجستان و سقوط اعتبار پاسپورت ایران در جهان می شه فهمید
حسن۵۳۷۵۳۹۱۲:۳۲:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۱۷
شما هنوز نفهمیدید توافق هسته ای تلاش اوبامابود برای اینکه رفتار ایران تغییر کنه و در واقع یک شانس مجدد به ایران داد.وگرنه هر آدم کم عقلی هم می دونست وقتی ایران از نظر اقتصادی تحت فشاره توافق با ایران باعث فرار دشمن از مشکلات میشه.
ناشناس۵۳۷۵۶۱۱۲:۳۸:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۱۷
توافقی که با اشک یک پیرزن و لبخند یک دختر بسته میشه و مسئولین سلفی بگیر ایرانی رو از پیش بازنده میکنه ، به درد ... هم نمیخوره
ناشناس۵۳۷۵۷۴۱۲:۴۲:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اتفاقا غالب مطالب کیهان با اسناد محکم است.
ناشناس۵۳۸۳۵۹۱۹:۰۴:۲۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
یک مورد از استنادهای محکم کیهان رو اگه سراغ دارین، لطفاً بیارین!
سینا عمادی۵۳۷۵۹۴۱۲:۵۱:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۱۷
با این تعبیر اگه ما هم گریه کنیم شاید مسئولین محترم یه فکری هم به حال ما بکنند. منم گریه دارم .....!!!!!!!!!!
ناشناس۵۳۸۲۴۱۱۷:۳۲:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۱۷
نه دیگه . اولا گریه کننده باید خانوم باشه . ثانیا باید در تیم مذاکره طرف غربی باشه . و ثالثا باید در مقابلش یک تیم فوق مجرب از سیاستمداران ایرانی نشسته باشن که اصلا و ابدا در مقابل اینجور بازیهای بچگانه اونها کم نمیارن !!!!!
ناشناس۵۳۷۵۹۷۱۲:۵۳:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۱۷
کیهان همان است که در دوره خاتمی و سفرش به فرانسه نوشت شیراک بی احترامی کرده و از پلکان کاخ باستقبال خاتمی نیامد!!!! در حالیکه تمامی شبکه ها با حیرت فیلم استقبال شیراک از خاتمی و پایین آمدنش از پله ها را نشان دادند و گفتند اولین بار است رئیس جمهور فرانسه بخاطر مهمانش از پله های کاخ الیزه پایین می آید. .... کیهان سالهاست نشان داده چقدر در خبرها و تحلیلهایش تعهد و صداقت دارد!!!!
ناشناس۵۳۷۸۶۸۱۴:۵۷:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اتفاقا من هم فیلمشو دیدم اما دقیقا بر خلاف نظر شما.
ناشناس۵۳۸۰۶۵۱۶:۱۰:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۱۷
پس عینک بزن
ناشناس۵۳۸۳۵۰۱۸:۵۷:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
پسرجون سن شما اقتضا نمیکنه فیلم شیراک را ببینی تازه دنیا هم نبودی
ناشناس۵۳۷۵۹۹۱۲:۵۶:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
آمریکایی ها واقعا غیر قابل اعتماد هستند و آنهم بدلیل قدرتی هست که در اختیار دارند و با ابزاری مانند دلار و ابزار نظامی اکثر کشورهای جهان را تحت تاثیر خود دارند و به آنها زور و از آنها باج خواهی میکنند و تنها کشورهایی مانند چین و روسیه می توانند جلوی آمریکا قد علم کنند و اروپایی ها هم هیچ قدرتی ندارند و وابسته به آمریکا هستند.
ناشناس۵۳۷۶۰۱۱۲:۵۸:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
گیرم که حرف شریعتمداری و همفکرانش درست باشد و برجام به نفع ایران نبود ، خواهشا 2موضوع را توضیح بدهند ، اول اینکه بدیل شما بجای برجام چه بود ؟ دوم اینکه ایران چرا الان از برجام خارج نمیشه ؟!
محمدرضا۵۳۸۱۹۱۱۷:۱۰:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۱۷
در ضمن چرا امریکا با اینکه این برجام به ضرر ایران است از ان خارج شدند؟
ناشناس۵۳۷۶۰۵۱۲:۵۹:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اون توافق اجازه داد چند سال زندگی کنیم .اما دوستان ارزشی انرا انکار می کنند
مهدی۵۳۷۹۸۸۱۵:۳۲:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
محض اطلاع شما برجام هنوز کنار گذاشته نشده و وضعمون اینه! به‌ مردم دروغ نگید که چون برجام کنار رفته‌اینجوری شده! برجام هنوز هست و ما با قدرت داخلشیم!
ناشناس۵۳۷۷۳۹۱۳:۵۴:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
امریکا بیرون رفت ایران بهانه برای خروج دارد از چی ناراحت هستید؟ اگر سیاست ماندن در برجام به نفع کشور است پس امضای آن هم سیاست درستی بوده. اگر اشتباه شده که ناراحتی نداره امریکا زیر امضاش زده ایران هم بزنه.
ناشناس۵۳۷۷۷۶۱۴:۱۸:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
برجام.... مرو...دولت بخاطر انتخابات عجله کرد و بدون تضمین عقد بست
ناشناس۵۳۷۷۹۴۱۴:۲۶:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۱۷
خیلی بده آدم فراموشکار بشه... وضع اقتصادی روزهای آخر ریاست جمهوری نفر قبلی فراموش شده؟ واقعا کشور می توانست در آن اجماع جهانی به وضعیت خودش ادامه بده؟ منصف اشیم...حتی برای یک لحظه. حتی با رقیبانمان.
ناشناس۵۳۸۱۲۵۱۶:۳۱:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اشک تمساح!
ناشناس۵۳۸۲۶۴۱۷:۴۶:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۱۷
لطفا تاریخ 90ساله ی اخیر رو بخونین.تاریخ روابط ایران و آمریکا. حالا کم کم همه قبول میکنن که آمریکا دشمن و بدعهده.ولی متاسفانه 10سال دیگه یکی پیدا میشه 8سال وقت مملکت رو میگیره برای رابطه با آمریکا. اگر برجام نبود امید ما به داخل بود نه خارج.امید ما به تمام کسانی بود که در انتخابات شرکت کردند نه کسانیکه ملت آمریکا رو تشکیل میدند
ناشناس۵۳۸۳۲۲۱۸:۲۱:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۱۷
جمهوری اسلامی یک تصمیم درست گرفت اون هم برجام بود. بعد هم اگر توافق بدیه چرا شما خارج نمیشید؟ آمریکا که زد زیرش؟
ناشناس۵۳۸۳۵۶۱۹:۰۲:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۱۷
در اصل کسانی باید جوابگو باشند که از ابتدا باعث اجماع جهانی ایجاد تحریم ها علیه ایران شدند و عامه مردم را بدبخت سیاستهای نابخردانه خود کردند.

پربحث‌های امروز

 1. دستگیری ۳۰ مرد و زن در کلاس مختلط یوگا

 2. امیر قلعه‌نویی: بچه نازی‌آباد که بادیگارد نمی‌خواهد

 3. توقف سیاست تک فرزندی در چین پس از ۳۵ سال

 4. نیابت قضایی به دادستان شیراز برای دستگیری خانم تک‌خوان ابیانه

 5. امام جمعه فردیس: وام های متعددی به اقوام نمایندگان مجلس داده می شود

 6. ظریف: لقب «تروریست» فقط برازنده ترامپ است/ ایران پایان او را خواهد دید

 7. اشتباه یک مداح و عذرخواهی شبکه پنج و هیأت میزبان

 8. زلزله فارس را لرزاند

 9. فیلم| پرواز اقتدار؛ پرش چتربازان سپاه پاسداران از برج میلاد  

 10. واردات غذای سگ و گربه ممنوع شد

 11. درخواست عجیب ترامپ از مشاورانش در حضور خبرنگاران

 12. قیمت وام مسکن برای اقشار مختلف

 13. پمپئو ادعاهای واهی علیه ایران را تکرار کرد

 14. سوپرگل ترابی، بهترین گل هفته لیگ قهرمانان آسیا شد

 15. خیز طلا برای افزایش دوباره قیمت

 16. ۲ جدایی جنجالی از تراکتورسازی، افشین قطبی را به تبریز می‌رساند؟

 17. آنکارا: روابط با ایران را به‌خاطر تحریم‌های آمریکا قطع نمی‌کنیم

 18. آیت الله علم الهدی: نشاط جوانی با کار محقق می شود نه ترویج بی بند وباری

 19. قاضی‌زاده هاشمی: دولت قصد افزایش قیمت بنزین را داشت اما مجلس جلویش را گرفت

 20. خطیب جمعه اصفهان: اطلاعیه دادستان اصفهان مطابق قانون و فتوای مراجع بود

 21. آیت‌الله موحدی کرمانی: بیت‌المال باید به همه برسد نه عده‌ای خاص/ از ثروتمندان مالیات بیشتری گرفته شود

 22. انفجار در مسجدی در پاکستان/ ۲ کشته و ۱۲ زخمی

 23. «ترزا می» استعفا کرد

 24. «علی ربیعی» سخنگوی دولت شد

 25. چگونه فشارخون ما بالا می رود/نکاتی که باید رعایت کنیم

پربحث‌های دیروز

 1. صدای خاموش تجرد قطعی

 2. ظریف: ما پای میز مذاکره هستیم؛ آمریکا میز مذاکره را ترک کرده

 3. مرگ غم انگیز مادر و پسر در شب چهلم

 4. کیهان به اروپا: 365 روز گذشته چه غلطی کردید که 120 روز دیگر مهلت می‌خواهید؟!

 5. بی‌توجهی به پیام‌های تصویری که می‌فرستیم

 6. سلیمی‌نمین: احمدی‌نژادی‌ها درمانده شده‌اند

 7. روزنامه دولت: ریزش قیمت خودرو آغاز شده است

 8. دستگیری 2 زورگیر که گوش طعمه‌هایشان را می‌بریدند

 9. گزینه‌های روحانی برای سخنگویی دولت

 10. ماجراهای تاسف بار و دردناک زن 48 ساله: شوهرم می خواهد طلاقم دهد

 11. اگر حسین هدایتی پرسپولیس را خریده بود، الان این تیم چه وضعی داشت؟

 12. نسخه عضو جبهه پایداری برای خروج از برجام

 13. راهکار مجلس برای مدیریت بازار مسکن

 14. ادعای وزیر دفاع موقت آمریکا درباره جنگ با ایران

 15. پمپئو هم از تندروی بولتون نگران شد

 16. بیانیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز فتح خرمشهر

 17. بشار رسن برای ماندن چه‌قدر می‌خواهد؟

 18. دستگیری سارق خیر نما

 19. پیشنهاد سه ساله باشگاه استقلال به سرمربی ایتالیایی سابق اینترمیلان

 20. واشنگتن: درباره وقوع حمله شیمیایی در سوریه به جمع‌بندی نرسیده‌ایم

 21. واکنش جواد زرینچه به سرمربی‌گری مجیدی در استقلال

 22. تردد ماشین‌های سنگین در شب‌های لیلالی قدر ممنوع شد

 23. استقبال «برنی سندرز» از ایده استیضاح ترامپ

 24. سقوط مرگبار ۴ کارگر در چاه

 25. کاهش نرخ رشد اقتصادی عربستان در سال جاری

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آیا دوچرخه سواری بانوان جرم است؟

 3. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 4. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 5. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 6. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 7. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 8. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 9. صدای خاموش تجرد قطعی

 10. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 11. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 12. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 13. اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

 14. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 15. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 16. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 17. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 18. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 19. آموزش فریب دادن زنان متاهل در سریال نمایش خانگی!

 20. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 21. دولت فعّال يا قوّال

 22. آدرس را اشتباه نرویم!

 23. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 24. پوتین درباره ایران دقیقا چه گفت؟

 25. شریعتمداری: علیرغم تلاش دولت همچنان مردم در شرایط مطلوبی به سر نمی‌برند

پربحث‌های اخیر

 1. آیت الله علم الهدی: نشاط جوانی با کار محقق می شود نه ترویج بی بند وباری

 2. آیت‌الله موحدی کرمانی: بیت‌المال باید به همه برسد نه عده‌ای خاص/ از ثروتمندان مالیات بیشتری گرفته شود

 3. «علی ربیعی» سخنگوی دولت شد

 4. الله‌کرم: تاکیدرهبری بر جوان‌گرایی معطوف به همه مسئولان است نه دولت

 5. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 6. نامه اساتید دانشگاه به رئیس جمهور درباره عدم تشکیل جلسات شورا

 7. اهتزار پرچم 20 متری ایران بر فراز آب‌های خلیج فارس

 8. چرا پس از فتح خرمشهر جنگ تمام نشد؟

 9. زاکانی: هیچ رئیس‌جمهوری به اندازه روحانی اختیارات ویژه نداشته است

 10. انتقاد مطهری از یک رویه غلط در برابر تذکرات رهبری

 11. نوای آزادی خرمشهر در گوش زمان ماندگار شد

 12. ظریف: منطقه شرایط بسیار دشواری را می‌گذراند

 13. فتح‌الفتوح امروز در «رونق توليد» است/ دولت از بی‌خيالی خارج شود

 14. سخنگوی شورای عالی امنیت ملی: به هیچ وجه مذاکره‌ با آمریکا در کار نخواهد بود

 15. بیانیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز فتح خرمشهر

پربحث‌های دیروز

 1. ظریف: ما پای میز مذاکره هستیم؛ آمریکا میز مذاکره را ترک کرده

 2. کیهان به اروپا: 365 روز گذشته چه غلطی کردید که 120 روز دیگر مهلت می‌خواهید؟!

 3. سلیمی‌نمین: احمدی‌نژادی‌ها درمانده شده‌اند

 4. گزینه‌های روحانی برای سخنگویی دولت

 5. نسخه عضو جبهه پایداری برای خروج از برجام

 6. بیانیه جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی به مناسبت سالروز فتح خرمشهر

 7. روحانی: ملت ایران بار دیگر دشمنان را در جنگ اقتصادی پشیمان خواهد کرد

 8. روحانی از برگزیدگان دوازدهمین کنگره ملی تجلیل از ایثار تقدیر کرد

 9. آیت الله جنتی: آمریکا دست به حماقت جنگ با ایران نمی‌زند

 10. بازخواني دفتر برجام

 11. حدادعادل: اول از همه دولت باید امر به معروف شود

 12. امام جمعه اصفهان: قضات بر روی یک شمشیر دولبه حرکت می‌کنند

 13. عارف: باید انگیزه های ارزشی را در جامعه پررنگ کنیم

 14. صوفی: اظهارات روحانی برای «اختیار ویژه» توجیه ضعف‌های خودش است

 15. ظریف: چابهار می تواند به امنیت و ثبات در افغانستان، پاکستان و ایران کمک زیادی کند

 16. دادگاه به متهمان پرونده شرکت پدیده مهلت داد

 17. چراغ طبقه هشتم ساختمان کوثر تا ۱۴۰۰ خاموش می‌ماند؟

 18. دلیل سفر غیرمنتظره دیپلمات‌ها به ایران

 19. حاشیه های افطاری رئیس جمهور با فعالان اقتصادی

 20. روزنامه اصلاح طلب: حکم شهردار برای استاندار معزول بی اعتبار کردن دولت بود

 21. زمان نشست خبری روحانی با اصحاب رسانه

 22. دریادار فدوی:‌ آمریکا با همه دشمنی‌اش، جرأت نکرده تیری به سوی ایران شلیک کند

 23. نظر عارف درباره رقابت با لاریجانی

 24. عمان: هرگونه نزاع میان آمریکا و ایران برای کل منطقه خطرناک است

 25. حماسه دوم خرداد

پربحث‌های هفته

 1. محکومیت «یاسین رامین» در پرونده شیرخشک‌های آلوده وارداتی به ۱۷ سال حبس

 2. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 3. فرار از جنگ صلح به بار نمی‌‌آورد

 4. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 5. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 6. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 7. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 8. اوباما همزمان لبخند می‌زد و تحریم می‌کرد/ روحانی و جهانگیری چه وعده‌های به ملت دادند؛ جوابگو باشند/ اصلاح‌طلبان بعد از رای آوردن بجای پاسخگویی می‌گویند اختیار نداشتیم

 9. هشدار شديد دهقان به روسای قوا؛ دستورالعمل چپاول اموال مردم را لغو كنيد

 10. پاسخ به چند شبهه پرتکرار در موضوع حجاب

 11. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 12. رفتار عجیب نمایندگان برای تعویق کنکور/ موافقت 81 نفر به رغم فریادی های 150 نماینده

 13. دولت فعّال يا قوّال

 14. صالحی امیری: با هر دولتی به‌جز دولت روحانی، شرایط بدتر می‌شد/ قیمت خودرو در انتظار تصمیم شورای رقابت/ بعد از سرافراز، اصلاح ساختار صدا و سیما منتفی شد

 15. سفرهای عجیب و غریب اعضای شورای شهر به کشورهای اروپایی/ نظر عباس عبدی درباره خاطرات هاشمی رفسنجانی/ جزئیات ماجرای جنجالی تصادف پورشه با پراید در اصفهان

 16. دوچرخه‌سواری برای بانوان به موجب قانون منع نشده/ محکومیت حسین هدایتی به حبس و شلاق/ پرونده سیف به دادگاه ارسال شد

 17. حکم حسین هدایتی اعلام شد

 18. رهبر انقلاب: راجع به زبان فارسی نگرانم؛ نگذارید فرسوده و ویران شود/ از صداوسیما گله‌مندم؛ بجای زبان معیار گاهی تعابیر غلط و فرنگی را ترویج می‌کنند

 19. نظر زیباکلام درباره حمایت مردم از نظام/ اصولگرایان مجلس بر سر دوراهی: لاریجانی یا عارف؟/ انتقاد روزنامه اصلاح طلب از عباس عبدی

 20. آیت‌الله علم‌الهدی: افزایش قیمت خرما هم مربوط به آمریکاست؟

 21. شورای عالی انقلاب فرهنگی در بن بست

 22. ضرغامی: جلسات شورایعالی انقلاب فرهنگی به دلیل لج‌بازی برگزار نمی‌شود/ ماجرای تذکر به روحانی

 23. فتاح: حسرت تلفن زدن به دل ترامپ خواهد ماند/ ما تحت فشار هستیم اما آنها بیشتر تحت فشار هستند

 24. استیضاح زنگنه کلید خورد + متن طرح

 25. آقای روحانی، پست گرفتن آقازاده‌ها در دولت شما به راه افتاد

آخرین عناوین