ماجرای اشک ریختن وندی شرمن و تغییر موضع مقامات ایرانی

گروه سیاسی الف،   3970617090 ۳۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
ماجرای اشک ریختن وندی شرمن و تغییر موضع مقامات ایرانی

سرپرست تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات هسته ای ایران و 1+5، برخی جزییات مذاکره هسته‌ای با ایران را به روایت خود شرح داد.

کیهان نوشت: وندی شرمن سرپرست تیم مذاکره‌کننده آمریکا در مذاکرات هسته ای ایران و 1+5، طی یک رشته توییت برخی جزییات مذاکره هسته‌ای با ایران را به روایت خود شرح داد.

در بخشی از این متن آمده است: می‌خواهم برای شما داستانی درباره هنر معامله بگویم؛ معامله با ایران که در جریان آن رهبری مذاکرات را بر عهده داشتم.

در بخش دیگری از متن فوق آمده است: بعد از شام شب بیست و پنجم، من با عباس عراقچی مذاکره‌کننده ارشد ایرانی و مجید تخت‌روانچی، دیگر عضو تیم مذاکره‌کننده ایران برای بررسی یک قطعنامه سازمان ملل متحد دیدار کردم.

عراقچی با نکات کلیدی موافقت کرد ولی پس از آن به سمت جلو خم شده و یکی از بندهایی که پیش از این درباره آن توافق شده بود را به چالش کشید.

این یک شیوه آشنای مذاکره ایرانی بود: زمانی که توافق، قریب‌الوقوع به نظر می‌رسید، یک نکته دیگر برای اختلاف ایجاد می‌شد. ما آنچه را می‌خواستید به شما دادیم، حالا برخی چیزهایمان که از ما گرفته‌اید را به ما برگردانید.

من آن را باختم. شروع به توضیح دادن کردم و چشمانم از ناامیدی و خشم پر از اشک شده بود. من به آنها گفتم که چگونه راهبردهایشان می‌تواند تمامی توافق را به مخاطره بیندازد.

از همان ابتدای زندگی به زن‌ها گفته می‌شود که عصبانی شدن آنها به لحاظ اجتماعی قابل قبول نیست و این‌که مردم گریه شما را ببینند، نشانه ضعف است.

عراقچی و روانچی مبهوت شده بودند. آنها برای اولین بار طی یک ماه، ساکت شده بودند. چیزی در صداقت ناامیدی من باعث عبور از مانع شده بود. بعد از یک لحظه طولانی سکوت، عراقچی اعتراض خود را پس گرفت. این ارزیابی اشکبار به حرکت اصلی مکعب روبیک تبدیل شد.

این زمانی بود که مساله کاملا برای من روشن شد. زمانی که ارزش‌هایی مانند اعتبار، پایداری و تعهد را هم در کار و هم در زندگی شخصی پای میز مذاکره می‌آورید، شما به طور فوق‌العاده‌ای قدرتمند هستید.

گفتنی است این اظهارات وندی شرمن، روایت یک مقام آمریکایی از فضای مذاکرات است و نمی‌توان صحت آن را تایید کرد اما متاسفانه تاکنون هرگاه مقامات آمریکایی و اروپایی درباره جزییات و حواشی مذاکرات هسته ای ایران و 1+5 مطلبی منتشر کرده اند، این اظهارات از سوی مقامات کشورمان تکذیب نشده است.

لازم به ذکر است که وندی شرمن- خرداد 97- در مصاحبه با رادیو نیویورکر گفته بود:« قطعا ما در طول مذاکرات برجام می‌دانستیم که احتمال لغو این توافق [از سوی آمریکا] وجود دارد. مذاکره‌کنندگان ایرانی نیز در طول این مذاکرات مدام می‌پرسیدند ما از کجا بدانیم شما این توافق را لغو نخواهید کرد و من می‌گفتم راهی برای پی بردن به این وجود ندارد همانطورکه ما نمی‌دانیم شما به این توافق پایبند خواهید ماند یا نه!».

متاسفانه برجام براساس سهل اندیشی و اعتماد نابجا به آمریکا امضا و اجرا شد‌ که اگر این نبود هیچگاه تعهدات طرفین، نامتوازن، ناهمزمان و برگشت‌ناپذیر برای ما و برگشت‌پذیر و قابل نقض برای طرف آمریکایی و فاقد مکانیسم حقوقی مفیدهنگام شکایت تنظیم نمی‌شد.

عناوین مرتبط

۲۲ آبان ۱۳۹۷دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس
۱۶ آبان ۱۳۹۷عراقچی خبر داد: رایزنی ایران با اتحادیه اروپا با محوریت SPV فردا در وین
۵ آبان ۱۳۹۷توضیحات عراقچی درباره «CFT» به اعضای هیات عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام
۱ آبان ۱۳۹۷عراقچی در مجلس: بعضی از کشورهای دوست می‌گویند که اگر می‌خواهیم با شما مبادلات بانکی داشته باشیم، باید FATF را بپذیرید
۲۵ مهر ۱۳۹۷وندی شرمن: بعد از خروج از برجام، کشورهای دیگر آمریکا را شریک خود نمی‌بینند
۱۲ مهر ۱۳۹۷وندی شرمن: ترامپ تعهدات بین‌المللی را دوست ندارد
۱۲ مهر ۱۳۹۷وندی شرمن: ترامپ تعهدات بین‌المللی را دوست ندارد
۸ مهر ۱۳۹۷ترامپ: ایران بهتر است فعالیت‌های هسته‌ای انجام ندهد/ اوباما پول نقد به ایران داد
۷ مهر ۱۳۹۷عراقچی: سازوکارهای ویژه اروپا تا آبان ماه اجرایی می شود
۳ مهر ۱۳۹۷عراقچی:دولت فعلی آمریکا به هیچ وجه ظرفیت گفتگو کردن ندارد/ جلسه شورای امنیت به انزوای بیشتر آمریکا تبدیل می‌شود
۳ مهر ۱۳۹۷عراقچی: نشست وزرای خارجه ایران و ۱+۴ انزوای آمریکا را به تصویر کشید
۱ مهر ۱۳۹۷روایت کری از استدلالی که عراقچی به خاطر آن از ۴ خواسته ایران کوتاه آمد

دیدگاه کاربران

ناشناس۵۳۷۴۲۹۱۱:۳۰:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
مطالب کیهان هیچ ارزشی از نظر مستندات ندارد بیشتر جنبه تخریبی دارد لذا خواهشمند است مطالب بی پایه واساس را در سایت الف نیاورید
ناشناس۵۳۷۴۹۰۱۲:۱۰:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۱۷
سندیت از این محکم تر که الان و با گذشت دو سال از توافق همه ی اون پیش بینی ها الان به وقوع پیوسته ...؟؟! شما چه جور سندی میخواین ؟؟!!!!!!!!!!!!!
ناشناس۵۳۷۵۲۳۱۲:۲۵:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
بله راست میگن.مطالب شرق رو چاپ کنید که نسخه ای از مطالب روزنامه های سعودیه و میخواد عراقی و ایرانی رو به جان هم بندازه و اربعین رو ناامن کنه
ناشناس۵۳۷۵۵۵۱۲:۳۶:۳۴ ۱۳۹۷/۶/۱۷
شما دیگه چه .... خود طرف تو اکانت رسیمیش اینا رو نوشته! خودت برو بخون و تهمت نزن!
ناشناس۵۳۸۳۵۱۱۸:۵۸:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
کدوم اکانت؟ متن انگلیسی لطفاً!
به افرید۵۳۷۶۸۳۱۳:۳۹:۲۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
دوستان چیزی از دست ندادیم،برجام برامون فایده داشت.کمی منطقی باشد،کیهان همیشه افراطی با مسائل برخورد کرده.
ناشناس۵۳۸۲۵۲۱۷:۳۸:۵۴ ۱۳۹۷/۶/۱۷
خب برو متن اصلیش رو بخون.خاطرات وندی شرمن در مورد مذاکرات.
محمد۵۳۷۴۵۶۱۱:۴۶:۲۶ ۱۳۹۷/۶/۱۷
آخر چرا سفسته می کنید اگر برجام نبود که تا حالا از قحطی مرده بودیم. اینهمه دلار نقدی گرفته شد که معلوم نیست کدام آقازاده سپرده خارجی کرد. اینهمه گشایش راندیدید؟؟؟؟؟ چرا راه جایگزین نمی دهید. الان فکر کنید همان سال است. پیشنهاد اجرایی بدهید نه شعار. فقط بلید انتقاد کنید خب شما بودین چه می کردید. اونهایی که کنار گود نشسته اند و ایراد می گیرند.
ناشناس۵۳۷۶۶۸۱۳:۳۴:۱۴ ۱۳۹۷/۶/۱۷
واقعا برای من عجیبه که هنوز شما در جریان نیستید چه اتفاقی افتاده است و از برجــــــــــام دفاع می‌کنید.
ناشناس۵۳۷۷۷۳۱۴:۱۷:۱۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
سفسطه نکن نه سفسته
ناشناس۵۳۷۴۷۷۱۲:۰۴:۰۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
قبول واجرای برجام نیاز و لازم برای آنروز کشور بود ، بدونه توجه به بد عهدی طرف مقابل، شما چشمان خود را روی ارتقاء وجه ایران در دنیا بسته اید ،اینکه طرف مقابل بد عمل میکنه نه تنها ذره ای از ارزش کار ایران کم نکرده بلکه با برخورد منطقی باعث بوجود آمدن شکاف در خیلی از نزدیکان آمریکا حتی نزدیکترین لایه های مخالف برجام در اطراف ترامپ شده.
ناشناس۵۳۸۵۲۰۲۱:۴۹:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۱۷
از تعرض به زنان ایرانی در گرجستان و سقوط اعتبار پاسپورت ایران در جهان می شه فهمید
حسن۵۳۷۵۳۹۱۲:۳۲:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۱۷
شما هنوز نفهمیدید توافق هسته ای تلاش اوبامابود برای اینکه رفتار ایران تغییر کنه و در واقع یک شانس مجدد به ایران داد.وگرنه هر آدم کم عقلی هم می دونست وقتی ایران از نظر اقتصادی تحت فشاره توافق با ایران باعث فرار دشمن از مشکلات میشه.
ناشناس۵۳۷۵۶۱۱۲:۳۸:۱۷ ۱۳۹۷/۶/۱۷
توافقی که با اشک یک پیرزن و لبخند یک دختر بسته میشه و مسئولین سلفی بگیر ایرانی رو از پیش بازنده میکنه ، به درد ... هم نمیخوره
ناشناس۵۳۷۵۷۴۱۲:۴۲:۰۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اتفاقا غالب مطالب کیهان با اسناد محکم است.
ناشناس۵۳۸۳۵۹۱۹:۰۴:۲۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
یک مورد از استنادهای محکم کیهان رو اگه سراغ دارین، لطفاً بیارین!
سینا عمادی۵۳۷۵۹۴۱۲:۵۱:۲۵ ۱۳۹۷/۶/۱۷
با این تعبیر اگه ما هم گریه کنیم شاید مسئولین محترم یه فکری هم به حال ما بکنند. منم گریه دارم .....!!!!!!!!!!
ناشناس۵۳۸۲۴۱۱۷:۳۲:۵۶ ۱۳۹۷/۶/۱۷
نه دیگه . اولا گریه کننده باید خانوم باشه . ثانیا باید در تیم مذاکره طرف غربی باشه . و ثالثا باید در مقابلش یک تیم فوق مجرب از سیاستمداران ایرانی نشسته باشن که اصلا و ابدا در مقابل اینجور بازیهای بچگانه اونها کم نمیارن !!!!!
ناشناس۵۳۷۵۹۷۱۲:۵۳:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۱۷
کیهان همان است که در دوره خاتمی و سفرش به فرانسه نوشت شیراک بی احترامی کرده و از پلکان کاخ باستقبال خاتمی نیامد!!!! در حالیکه تمامی شبکه ها با حیرت فیلم استقبال شیراک از خاتمی و پایین آمدنش از پله ها را نشان دادند و گفتند اولین بار است رئیس جمهور فرانسه بخاطر مهمانش از پله های کاخ الیزه پایین می آید. .... کیهان سالهاست نشان داده چقدر در خبرها و تحلیلهایش تعهد و صداقت دارد!!!!
ناشناس۵۳۷۸۶۸۱۴:۵۷:۱۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اتفاقا من هم فیلمشو دیدم اما دقیقا بر خلاف نظر شما.
ناشناس۵۳۸۰۶۵۱۶:۱۰:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۱۷
پس عینک بزن
ناشناس۵۳۸۳۵۰۱۸:۵۷:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
پسرجون سن شما اقتضا نمیکنه فیلم شیراک را ببینی تازه دنیا هم نبودی
ناشناس۵۳۷۵۹۹۱۲:۵۶:۳۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
آمریکایی ها واقعا غیر قابل اعتماد هستند و آنهم بدلیل قدرتی هست که در اختیار دارند و با ابزاری مانند دلار و ابزار نظامی اکثر کشورهای جهان را تحت تاثیر خود دارند و به آنها زور و از آنها باج خواهی میکنند و تنها کشورهایی مانند چین و روسیه می توانند جلوی آمریکا قد علم کنند و اروپایی ها هم هیچ قدرتی ندارند و وابسته به آمریکا هستند.
ناشناس۵۳۷۶۰۱۱۲:۵۸:۱۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
گیرم که حرف شریعتمداری و همفکرانش درست باشد و برجام به نفع ایران نبود ، خواهشا 2موضوع را توضیح بدهند ، اول اینکه بدیل شما بجای برجام چه بود ؟ دوم اینکه ایران چرا الان از برجام خارج نمیشه ؟!
محمدرضا۵۳۸۱۹۱۱۷:۱۰:۴۸ ۱۳۹۷/۶/۱۷
در ضمن چرا امریکا با اینکه این برجام به ضرر ایران است از ان خارج شدند؟
ناشناس۵۳۷۶۰۵۱۲:۵۹:۴۱ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اون توافق اجازه داد چند سال زندگی کنیم .اما دوستان ارزشی انرا انکار می کنند
مهدی۵۳۷۹۸۸۱۵:۳۲:۳۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
محض اطلاع شما برجام هنوز کنار گذاشته نشده و وضعمون اینه! به‌ مردم دروغ نگید که چون برجام کنار رفته‌اینجوری شده! برجام هنوز هست و ما با قدرت داخلشیم!
ناشناس۵۳۷۷۳۹۱۳:۵۴:۵۲ ۱۳۹۷/۶/۱۷
امریکا بیرون رفت ایران بهانه برای خروج دارد از چی ناراحت هستید؟ اگر سیاست ماندن در برجام به نفع کشور است پس امضای آن هم سیاست درستی بوده. اگر اشتباه شده که ناراحتی نداره امریکا زیر امضاش زده ایران هم بزنه.
ناشناس۵۳۷۷۷۶۱۴:۱۸:۵۹ ۱۳۹۷/۶/۱۷
برجام.... مرو...دولت بخاطر انتخابات عجله کرد و بدون تضمین عقد بست
ناشناس۵۳۷۷۹۴۱۴:۲۶:۲۴ ۱۳۹۷/۶/۱۷
خیلی بده آدم فراموشکار بشه... وضع اقتصادی روزهای آخر ریاست جمهوری نفر قبلی فراموش شده؟ واقعا کشور می توانست در آن اجماع جهانی به وضعیت خودش ادامه بده؟ منصف اشیم...حتی برای یک لحظه. حتی با رقیبانمان.
ناشناس۵۳۸۱۲۵۱۶:۳۱:۱۳ ۱۳۹۷/۶/۱۷
اشک تمساح!
ناشناس۵۳۸۲۶۴۱۷:۴۶:۲۰ ۱۳۹۷/۶/۱۷
لطفا تاریخ 90ساله ی اخیر رو بخونین.تاریخ روابط ایران و آمریکا. حالا کم کم همه قبول میکنن که آمریکا دشمن و بدعهده.ولی متاسفانه 10سال دیگه یکی پیدا میشه 8سال وقت مملکت رو میگیره برای رابطه با آمریکا. اگر برجام نبود امید ما به داخل بود نه خارج.امید ما به تمام کسانی بود که در انتخابات شرکت کردند نه کسانیکه ملت آمریکا رو تشکیل میدند
ناشناس۵۳۸۳۲۲۱۸:۲۱:۰۰ ۱۳۹۷/۶/۱۷
جمهوری اسلامی یک تصمیم درست گرفت اون هم برجام بود. بعد هم اگر توافق بدیه چرا شما خارج نمیشید؟ آمریکا که زد زیرش؟
ناشناس۵۳۸۳۵۶۱۹:۰۲:۵۵ ۱۳۹۷/۶/۱۷
در اصل کسانی باید جوابگو باشند که از ابتدا باعث اجماع جهانی ایجاد تحریم ها علیه ایران شدند و عامه مردم را بدبخت سیاستهای نابخردانه خود کردند.

پربحث‌های امروز

 1. کاهش ۳۰ درصدی تولید آیفون ارزان قیمت

 2. مورد عجیب «خانم یایا»

 3. گوترش خواهان مجازات عاملان قتل خاشقجی شد

 4. افراد "درون‌گرا" و "برون‌گرا" چه ویژگی‌هایی دارند؟

 5. آیا بحران نفتی سال ۲۰۱۴ تکرار می‌شود؟

 6. انتقاد واتیکان از تحریم های امریکا علیه ایران

 7. چهارمین کنگره حزب اتحاد برگزار شد

 8. علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

 9. کردستان عراق واردات از ایران را تکذیب کرد

 10. دسترسی کودکان و بزرگسالان به اینترنت باید متفاوت باشد

 11. رای مثبت سازمان ملل به قطعنامه حمایت از حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین

 12. تونل کارون 4 در در محور شهرکرد - خوزستان بسته شد

 13. عفو بین الملل: نتایج تحقیقات دادستان عربستان نامعتبر است

 14. روسیه میزبان والیبال قهرمانی جهان ۲۰۲۲ شد

 15. کره شمالی یک "سلاح تاکتیکی فوق مدرن" آزمایش کرد

 16. خداحافظی رونی از بازی‌های ملی

 17. عرضه تخم‌مرغ تنظیم بازاری در تهران

 18. برگزاری هفته فرهنگی روسیه در ایران درسال آینده

 19. معرفی نامزدهای جشنواره کتاب و رسانه

 20. مصدومیت 26 نفر در تصادف اتوبوس در اتوبان تهران - اصفهان

 21. آخرین رهبران خمرهای سرخ به حبس ابد محکوم شدند

 22. انتظار سه‌ساله «سند زبان فارسی در دنیای مجازی»

 23. سالانه 4 درصد تهرانی‌ها به دیابت مبتلا می‌شوند

 24. دیگر دلیلی برای پرداخت یارانه‌ به افراد پردرآمد وجود ندارد

 25. بالا گرفتن جنگ لفظی استرالیا و مالزی بر سر طرح انتقال سفارت استرالیا به قدس

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 3. ماجرای زندگی مولتی میلیاردری که شهید شد + عکس

 4. دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

 5. بازگشت اثر تحریم ها و وعده های تمام نشدنی اروپایی ها/ راه حل جایگزین چیست؟

 6. دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده چقدر باید افزیش یابد؟

 7. کشورهای غربی، محمدبن سلمان را چگونه نجات می دهند؟

 8. میوه‌ای که سرخوشتان می‌کند

 9. ترامپ یک مقام کاخ سفید را با توصیه همسرش برکنار کرد

 10. همدردی ایران با مردم آمریکا

 11. کاهش ۶۸۰هزار تومانی قیمت سکه در یک هفته/قیمت دلار ۸درصد ارزان شد

 12. سبدهای معیشتی جای ترمیم ریالی مزد را نمی‌گیرند

 13. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 14. اضافه‌وزن؛ افسردگی به بار می‌آورد

 15. چگونه بهبود زخم‌ها را سرعت بخشیم؟

 16. سرماخوردگی کهنه را از طریق این داروی گیاهی درمان کنید

 17. مرگ یک یوزپلنگ در اثر برخورد با یک دستگاه خودرو

 18. عصبانیت سعودی‌ها از معافیت تحریمی آمریکا به مشتری‌های نفت ایران

 19. تیراندازی در مراسم عزاداری در شادگان

 20. زاهدی: اوراق مشارکت هم کارگشا بدهی دولت نیست

 21. دیوید میلیبند: سکوت جامعه بین‌المللی در برابر فاجعه یمن شرم‌آور است

 22. انحراف اتوبوس در کاشان ۲۷ مصدوم برجای گذاشت

 23. حمله توئیتری ترامپ به «فیس‌بوک»، «گوگل» و «توئیتر»

 24. حفاظت از 23 میلیون هکتار از مراتع به مردم واگذار شد

 25. شرکت روس: بعد از کاهش قطعات آمریکایی تحویل هواپیما به ایران را بررسی می‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 6. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 7. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 8. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 9. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 10. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 11. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 12. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 13. حضور دختران برانکو، علی پروین و محمود خوردبین در استادیوم آزادی + تصاویر  

 14. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 15. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 16. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 17. فاتحه تهران را بخوانیم

 18. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 19. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 20. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 21. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 22. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 23. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 24. آقایان! عذرخواهی کنید

 25. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. همدردی ایران با مردم آمریکا

 3. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 4. طی پیامی؛ روحانی درگذشت رئیس و معاون سازمان تامین اجتماعی راتسلیت گفت

 5. سرلشکر موسوی: رژیم صهیونیستی از دسترسی جبهه مقاومت به مناطق اشغالی هراسناک است

 6. سردار شریف: اطلاعات آزادی مرزبانان را طرف پاکستانی داده است

 7. پوتین: با ترامپ درباره ایران صحبت کردم

 8. امیرآبادی: در زمینه برخورد با فساد با هیچکسی رودربایستی نداریم

 9. نظر ۶ نماینده مجلس درباره اظهارات اخیر ظریف

 10. حسین شریعتمداری خطاب به ظریف: چرا خودتان به دست دشمن بهانه می‌دهید؟!

 11. روحانی با استعفای مسعود نیلی موافقت کرد

 12. سرلشگر جعفری: پنج نفر از مرزبانان میرجاوه آزاد شدند

 13. کیهان: چرا 3 کشور اروپایی عضو برجام میزبانی کانال مبادلات مالی را نمی‌پذیرند؟

 14. گمانه زنی ها درباره تغییرات جدید در کابینه/ احتمال تغییر آرایش دولت چقدر است؟

 15. کره‌جنوبی روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت می‌تواند از ایران خریداری کند

 16. سردار حاجی‌زاده: قدرت ایران را از زبان ترامپ بشنوید

 17. ایران هیچ تعهدی برای افشا اطلاعات بانکی خود به وزارت خزانه داری آمریکا نداده است

 18. شایعه فروش نفت در برابر غذا صحت ندارد

 19. آخرین عناوین روزنامه‌های سیاسی

پربحث‌های هفته

 1. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 2. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 3. سوت و کف به افتخار ظریف

 4. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 5. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 6. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 7. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 8. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 9. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 10. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 11. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 12. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 13. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 14. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 15. آقایان! عذرخواهی کنید

 16. توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود

 17. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 18. دوره آموزشی عراقچی برای دیپلمات‌های جوان افغانستانی+ عکس

 19. تاملی بر یک مصاحبه

 20. امیرآبادی: ادعای ظریف درباره پولشویی گسترده تهمتی بزرگ به نظام است

 21. برای برجام مدعی خزانه خالی بودند حالا برای CFT از پولشویی گسترده سخن می گویند

 22. ظریف به مجلس احضار شد

 23. جهانگیری: راهکارهایی برای کاهش فشار اقتصادی و آثار تحریم داریم

 24. پسر "علی مطهری" پُست گرفت

 25. چهار هزار و 500 زندانی مهریه در پی افزایش قیمت سکه/مجلس به دنبال کاهش آمار زندانیان

آخرین عناوین