هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید/ دولت، ادعای شفافيت دارد ولی تكليف قانونی خود را انجام نمی‌دهد/ فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد

گروه اقتصادی الف،   3970523123 ۲۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید/ دولت، ادعای شفافيت دارد ولی تكليف قانونی خود را انجام نمی‌دهد/ فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد

احمد توکلی با ارسال نامه ای به رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور دستورالعمل سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان موضوع ماده قانون برنامه ششم توسعه ۲۹ را ناقص دانست و گفت: متأسفانه دولت، باوجود ادعاي شفافيت و شعارهايي كه در اين راستا می‌دهد، برخلاف حكم صريح قانون‌گذار در سال اول برنامه اين تكليف قانوني را انجام نداد.

به گزارش الف؛ احمد توکلی رئیس هیئت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌ای به جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور دستورالعمل سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان موضوع ماده‌قانون برنامه ششم توسعه 29 را ناقص دانست و تعیین سطح کردن برای دسترسی دستگاه‌های نظارتي و عموم به اطلاعات حقوق و مزایای مقامات و مسئولان را خلاف حکم صریح قانون‌گذار شمرد.

 • بیشتر بخوانید

آقای انصاری عدم اجرای قانون جرم است/مردم باید به میزان حقوق مسوولان دسترسی داشته باشند؛ اما برخی نمی‌خواهند/ روسای قوا هم باید حقوق خود را اعلام کنند

آیا ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه اجرایی شد؟

معاون رئیس جمهور: قوای سه‌گانه اطلاعات حقوق و مزایای خود را در سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت نکردند/ دسترسی اطلاعات به مردم نمی‌دهیم

احمد توکلی: تاسیس سامانه ثبت حقوق برای دولت مشقتی جز رسوایی مدیران فاسد ندارد

متن کامل این نامه شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای جمشید انصاری

معاون محترم رئیس‌جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی

سلام‌علیکم؛

در خصوص دستورالعمل سامانه ثبت حقوق و مزایا، موضوع ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه ابلاغی 18/02/1397 به امضای جنابعالی؛ نکاتی لازم به ذکر است:

همان‌گونه كه می‌دانید پس از افشاي پرداخت حقوق‌های نامشروع در برخي از دستگاه‌های اجرايي که نفرت و اعتراض عموم را برانگیخت، رهبری با صراحت از این آزمندی با الفاظ و عباراتی مانند «هجوم به ارزش‌ها»، «نامشروع»، «غیرمنصفانه»، «ظالمانه»، «گناه» و «خیانت به آرمان‌های انقلاب اسلامی» یاد کرد. در اين فضا، مجلس شوراي اسلامي به‌موجب ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه دولت را به راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات، رؤسا و مسئولان و ايجاد امکان دسترسی به اين سامانه برای نهادهای نظارتی و عموم مردم در سال اول برنامه مکلف كرده است.

متأسفانه دولت، باوجود ادعاي شفافيت و شعارهايي كه در اين راستا می‌دهد، برخلاف حكم صريح قانون‌گذار در سال اول برنامه اين تكليف قانوني را انجام نداد كه همين امر نيز موجب شد سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافيت و عدالت در اين خصوص موضع‌گیری نموده و انجام اين تكليف قانوني را كه در راستاي تحقق شعار ضرورت ايجاد شفافيت و تأمين حق شهروندان در دسترسي به اطلاعات بود مطالبه نمايد.

دولت پس از گذشت بیش از یک سال از لازم‌الاجرا شدن قانون برنامه ششم توسعه و سپري شدن مهلت انجام‌وظیفه (سال اول برنامه) و پس از مطالبات سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت و رسانه‌ها اقدام به ابلاغ متنی با عنوان «دستورالعمل سامانه ثبت حقوق و مزایا موضوع ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه» نموده است.

متن مذكور صرفاً به روند انجام تكليف دستگاه‌های اجرايي به ثبت حقوق و مزاياي مقامات روسا و مديران دستگاه‌های موضوع ماده (29) پرداخته است و در خصوص ساير تكاليف قانوني دولت سكوت دارد و مشخص نيست دولت در چه زماني مي‌خواهد به تكليف قانوني خود در اين خصوص عمل نمايد.

درحالی‌که حکم قانون صرفاً شامل مقامات، رؤسا و مدیران است. در بخشنامه ابلاغ دستورالعمل مذكور حكم قانون به كليه كاركنان دستگاه‌های اجرايي تسري پیداکرده كه برخلاف حكم قانون‌گذار و توسعه محدوده قانون بوده و مغاير ماده (29) قانون برنامه ششم است. سنگ بزرگ گرفتن، علامت نزدن است

در دستورالعمل مذكور برخلاف حكم ماده (29) برنامه ششم، نحوه دسترسي دستگاه‌های نظارتي و دسترسي عموم به اطلاعات مربوط به حقوق و مزاياي پرداختي به مقامات و روسا و مديران و سطوح آن‌ها را به طي دوره آزمايشي منوط كرده است درحالی‌که دولت به‌موجب ماده (29) مكلف بوده در سال اول برنامه نسبت به راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا و ايجاد امکان دسترسی به اين سامانه برای نهادهای نظارتی و عموم مردم اقدام می‌کرده است نه اينكه پس از گذشت مهلت قانوني دستورالعمل نحوه ورود اطلاعات به سامانه را ابلاغ نموده و نحوه دسترسي دستگاه‌های نظارتي و سطح آن را موكول به زمان موهوم پایان دوره آزمايشي نمايد.

در ماده (29) برنامه ششم، هیچ‌گونه حكمي براي تعيين سطح دسترسي دستگاه‌های نظارتي و عموم به اطلاعات مربوط به حقوق و مزاياي پرداختي به مقامات و روسا و مديران در سامانه ثبت حقوق و مزایا وجود ندارد و قانون‌گذار به‌صورت مطلق حكم به دسترسي دستگاه‌های نظارتي و عموم به سامانه ثبت حقوق و مزایا داده است درحالی‌که برخلاف حكم صريح قانون‌گذار در اين خصوص در دستورالعمل، اولاً سطح دسترسی قائل شده است ثانیاً تعيين سطح دسترسي به سامانه در صلاحيت هیئت‌وزیران دانسته شده است.

جناب آقای انصاری

به‌وضوح روشن است که آئین‌نامه‌ای که به نام دستورالعمل منتشر شده است برای اجرا نشدن قانون مناسب‌تر است تا اجرای آن. شفافیت مقدمه و پیش‌گیرنده از فساد است. فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد. تا کی سقف بر سرمان فرود آید. شما شخص باتجربه‌ای هستید که در قوه مجریه و مقننه صاحب سابقه و تجربه‌اید، نه از وظیفه قانونی خود غفلت کنید و نه تغافل بفرمایید.

با احترام

احمد توکلی

رئیس هیئت‌مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت

22/5/97

عناوین مرتبط

۲۴ آبان ۱۳۹۷توکلی: امسال بیشتر بر قاچاق، گمرک و بانک تمرکز می‌کنیم/ واکنش نسبت به اعدام سلطان سکه
۲۳ آبان ۱۳۹۷توکلی: نوسانات اخیر نرخ ارز شکاف‌های طبقاتی را تشدید کرد
۲۳ آبان ۱۳۹۷توکلی: اقدامات خوبی برای مبارزه با فساد شده اما با برخورد درست فاصله داریم/ قربانیان یقه سفیدها چه کسانی هستند؟
۲۳ آبان ۱۳۹۷توکلی: حرف ظریف درباره پولشویی خطا بود
۲۰ آبان ۱۳۹۷توکلی: رسانه ابزاری است برای اصلاح رفتار مسئولان  
۱۹ آبان ۱۳۹۷دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران
۱۷ آبان ۱۳۹۷احمد توکلی: موضوع CFT حل می‌شود
۱۵ آبان ۱۳۹۷درخواست احمد توکلی از دادستان: ۵ اعلام جرم دیده‌بان شفافیت و عدالت علیه مسئولان خاطی سریع‌تر رسیدگی شود
۷ آبان ۱۳۹۷ماده ۲۹ برنامه ششم؛ پوسته سخت مبارزه با فساد/ اجرای قانون؛ انتظاری که مردم دارند
۵ آبان ۱۳۹۷احمد توکلی: برخی سازمان‌های ضد فساد، خود درگیر فساد شده‌اند
۱ آبان ۱۳۹۷فرار از شفافیت فیش‌های حقوقی
۳۰ مهر ۱۳۹۷احمد توکلی مطرح کرد: ۲۰ میلیارد دلاری که پتروشیمی‌ها به بازار عرضه نکردند  

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۹۳۴۴۰۱۲:۴۳:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۲۳
نفرت مردم بیشتر از شفاف نبودن است حقوق نجومی که مشخصه چه کسی گرفته و چقدر گرفته
ناشناس۴۹۳۸۹۰۱۶:۱۳:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۲۳
مغلطه نکن لطفا. حقوقهای نجومی، املاک نجومی، ژن های خوب! و آقا زاده ها، بلاتکیف بودن 800 میلیارد دلار درآمد و......
ناشناس۴۹۴۱۸۷۱۹:۳۲:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۲۳
کاملا درسته . اینها است که مردم را عصبانی کرده .
ناشناس۴۹۳۹۲۸۱۶:۳۰:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۲۳
جناب آقای توکلی اگر توانستید حق آبه های چند صد ساله کشاورزان بدبخت را که مصادره کرده و به...جاهای دیگر برده اند و مردم آن مناطق با آب غصبی امور روزمره را میگذرانند در حالی که سفره کشاورزان خالیست را برگردانید فساد حکومتی را هم میتوانید از بین ببرید .
ناشناس۴۹۴۳۹۰۲۲:۲۴:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۲۳
لطفا در راس همه دروغ گفتن را قرار دهید . اگر دولتمندان و کلا هر کس در حکومت دروغ نگوید تمام مسائل حال میشود .
ناشناس۴۹۳۴۷۲۱۲:۵۴:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۲۳
قساد یک طرف / تحریم ها اقتصاد رو نابود کرده
مهمان۴۹۳۴۹۲۱۳:۰۲:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۲۳
با سلام و احترام جناب آقای توکلی از رانت جذب نیروی شرکتی در پست های کارشناسی ، جذب بعنوان طرح عمرانی و سرمایه ای و طرح آماری و نقشه وغیره و غیره.... پست دادن به نیروهای بی تجربه و دارای روابط و خوشایند مدیر ؛ فاتحه مملکت را خوانده است مگر امام زمان عج ظهور نمایند و این فاسدین را سر جایشان بنشانند معلوم نیست اقدامات به نتیجه میرسد یا نه حسسسسسسسسسرت که کاری از دستم بر نمی آید. اینکه اطلاعات کلیه پرسنل در سامانه حقوق ودستمزد ثبت می گردد و تنها مدیران ثبت نمی شوند راه گریز بهتری برای دیده نشدن دریافتی مدیران است. هرچند خیالتان راحت مدیران چند برابر آنچه در سامانه ثبت می شود به طرق دیگر دریافتی دارند و حالشو می برند.
ناشناس۴۹۳۵۰۱۱۳:۰۶:۴۷ ۱۳۹۷/۵/۲۳
شرکت ملی نفت ایران با اعمال تخفیف در قیمت رسمی فروش نفت خود به خریداران آسیایی در ماه سپتامبر، رکورد پایین‌ترین قیمت نفت در ۱۴ سال اخیر را نسبت به نرخ اول بازار خاورمیانه شکسته است.
ناشناس۴۹۳۵۹۸۱۴:۰۰:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۲۳
چون نفت تحریم شده باید قیمت رو ارزان کرد تا از ما بخرن بچه جان
ناشناس۴۹۳۸۸۴۱۶:۱۰:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۲۳
یعنی برای اینکه گیر گرگ نیفتیم باج به شغالها بدیم
ناشناس۴۹۳۵۰۵۱۳:۱۰:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۲۳
باید با فساد چه کار کرد؟ همه ادعای مبارزه با آن را دارند اما کار عملی انجام نمیشود. . نگرانم
ناشناس۴۹۳۶۲۳۱۴:۰۶:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۲۳
حقوق مقامات چون از مبادی مختلف دریافت می شود قابل احصا نیست. مثلا نمایندگان مجلس علاوه بر حقوق از مجلس به بهانه هایی به سفرهای خارجی دستگاه های اجرایی دعوت می شوند و در آنجا مقادیری ارز دریافت می کنند
یک تولید کننده۴۹۳۷۰۲۱۴:۳۱:۱۰ ۱۳۹۷/۵/۲۳
جناب اقای دکتر توکلی . سلام . این مسئله حقوق دیگه خیلی عدد پیش پا افتاده ای هست . این حقوق ها نجومی هم که باشه از کل بیت المال برداشته میشه. شما بفرمایید با این ماده 5 ما به تفاوت نرخ ارز چه نظری دارید ؟ این رقم حدود 40 تا 50 هزار میلیارد تومان می شود که دولت از جیب تولید کننده و واردکننده برداشت می شود که بیش هزار برابر کل درست و غلط حقوق نجومی می شود .
حميد۴۹۳۷۲۲۱۴:۳۷:۳۵ ۱۳۹۷/۵/۲۳
با وجود اينكه به شدت منتقد تسري فساد در بخشهاي مختلف كشور هستم ولي تصور نمي كنم فساد، حتي اگر همه جانبه و فراگير شود، پايه و اركان حكومت را سست كند. عميق تر شدن و شدت يافتن فساد در جامعه ما تنها منجر به تقويت دو قطبي فقير و غني در جامعه و ضعيف تر شدن روز افزون و در نهايت محو طبقه متوسط خواهد شد. فساد در حقيقت براي جوامعي كه بر مبناي تجارت آزاد و فرصت هاي برابر رشد و شكوفايي براي همه افراد پايه گذاري شده اند به مثابه سم بوده و بي شك بنياد حكومت را سست مي كند. وگرنه تسري فساد در جامعه اي كه عمده فرصت هاي رشد در اختيار گروه محدودي قرار دارد اگر باعث تقويت رويكردهاي اقتدارگرايانه در آن نشود به هيچ وجه از اقتدار حاكميت در آن نمي كاهد.
ناشناس۴۹۳۷۲۳۱۴:۳۸:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۲۳
آقای دکتر توکلی عزیز سلام چرا دغدغه حقوق کم کارمندان را ندارید؟ حقوق کارمندان و کارگران را اضافه کنید ... چرا حقوق افراد در سازمانهای مختلف متفاوت است یک شغل مشخص در سازمانهای مختلف پولهای مختلف می گیرد حسابدار دانشگاه، حسابدار آموزش پرورش ، حسابدار شرکت نفت و حسابدار بهزیستی یک کار انجام می دهند اما حقوق بعضی خیلی زیاد و برخی خیلی کم است
ناشناس۴۹۳۷۷۰۱۵:۰۴:۲۲ ۱۳۹۷/۵/۲۳
خدایا مرگ این ربا خواران را که در جنگ با شما هستند را برسان....خدایا این یقه سفید های جای مهر شیطان بر پیشانی داغ کرده را نابود کن.....
ناشناس۴۹۳۷۷۸۱۵:۰۷:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۲۳
حتما ریگی به کفش دارند که فیش ها رو در معرض دید ملت قرار نمیدهند
ناشناس۴۹۳۸۸۰۱۶:۰۶:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۲۳
هشدار توکلی: فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد . . . . . . . . جناب توکلی حتما یادتان هست که امام در بیانیه اسفند 67 هشدار دادند که هرگز اجازه ندهید کشور بدست نااهلان بیفتد . بقول رحیم پورازغدی خیلی از کسانیکه در حوزه های علمیه قبل از انقلاب عکس امام را پاره میکردند امروز پست های کلیدی دارند . فساد موجود در ارکان نظام نتیجه نفوذ و رخنه دشمنان عقیدتی انقلاب و نظام در ارکان حکومت است .
ناشناس۴۹۴۱۹۷۱۹:۳۷:۲۲ ۱۳۹۷/۵/۲۳
..حقا که انقلابی اصیل و شاگرد و مرید روح الله تویی .
ناشناس۴۹۴۲۰۵۱۹:۴۲:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۲۳
فراموش نشود که نااهلان مورد نظر امام انجمن حجتیه است . دشمنی آمریکا با ما اگر بخاطر اینست که ملت راه را بر آنها بست اما دشمنی حجتیه یک امر عجیب و غریب و اعتقادی است و خطرناکترین دشمنان انقلاب، دشمنان عقیدتی و خواج هستند.
ناشناس۴۹۳۹۸۴۱۶:۵۸:۵۵ ۱۳۹۷/۵/۲۳
بررسي بفرماييد كه اين 20 ميليارد دلار به چه كساني اختصاص يافته است. متاسفانه با سياستهاي غلط دولت تر و خشك با هم مي سوزند. هم اكنون دولت جلوي ترخيص مواد اوليه كارخانه هاي توليدي و ماشين آلات خط توليد را كه توسط توليد كنندگان با ارز 4200 توماني وارد شده است را گرفته و ترخيص آنها را منوط به پرداخت مابه تفاوت نرخ ارز بانكي و آزاد كرده است. اين مسئله و افزايش دو برابري قيمت مواد اوليه از توان پرداخت بسياري از شركتهاي توليدي خارج است و آنها را به ورطه ورشكستگي و تعطيلي مي كشاند و باعث بيكاري هزاران كارگر مي شود. و افزايش قيمت ها فشار مضاعفي به قشر متوسط و ضعيف جامعه خواهد آورد و فاجعه عظيم اقتصادي و اجتماعي به بار خواهد آور. هم اكنون اين مسئله باعث افزايش چندين برابري قيمتها شده است.
ناشناس۴۹۳۹۹۹۱۷:۱۲:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۲۳
اقای توکلی با سلام من کاری ندارم ای مشکلات الان و گرانی دلار و..مربوط به داخله یا خارج ولی سوالم از شما اینه این مسائل و مشکلات بالاخره کی حل میشه؟ ایا ادامه پیدا میکنه یا حل خواهد شد؟ من 40 سال دارم و زندگی سختی دارم تمام زندگی ما در بحران اقتصادی دولتهای مختلف سپری شده است
ناشناس۴۹۴۰۱۱۱۷:۲۷:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۲۳
دولت واقعا دوست دارد با فساد مبارزه کند؟؟؟ ××!!! روحانی صد بار از شفافیت سخن گفت ولی یک سال است ساده ترین قانون را اجرا نمی کند..... بازهم حرف میزند و باز هم ...می دهند و باز هم می خندد
ناشناس۴۹۴۰۳۸۱۷:۵۲:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۲۳
جناب آقاي توكلي بررسي كنيد مشكل از كجاست چرا سيستم ما مفسد پرور شده. قرار نيست دست روي دست بگذاريم فساد توليد كنيم بعد بياييم مفسدان را مجازات كنيم. البته و صد البته بايد مفسدان مجازات شوند. ولي بايد سيستم و قانون و نظام قانوني و اداري را هم اصلاح كنيم تا اجازه فساد داده نشود
جلال۴۹۴۲۹۰۲۱:۰۵:۱۶ ۱۳۹۷/۵/۲۳
اقای توکلی لطفا شما که صدات به جای میرسد کاری کن ... ما مردم عادی ول معطلیم
ناشناس۴۹۴۳۵۷۲۱:۵۲:۲۶ ۱۳۹۷/۵/۲۳
... هرگز با این شیوه ها فساد از بین نخواهد رفت بلکه روز به روز عمیق تر هم خواهد شد کما اینکه تا به حال اینگونه بوده است . اگر واقعا نابودی فساد را می خواهید باید در قوانین تبعیض آمیز تجدید نظر کنید و ایران را برای همه ایرانیان بخواهید نه اینکه برخی احساس کنند حق بیشتری از باقی مردم دارند .
ناشناس۴۹۴۶۰۰۰۱:۵۴:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۲۴
برخی احساس میکنند حق بیشتری از باقی مردم دارند....
ناشناس۴۹۴۷۶۲۰۸:۳۶:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۲۴
اقای توکلی به نظرم اگه یه سیستمی درست کنید که این نامه ی دیده بان شفافیتتون به امضای الکترونیک مردم هم برسه البته بدون امکان سواستفاده مسولیت تاثیرش بیشتره

پربحث‌های امروز

 1. کاهش ۳۰ درصدی تولید آیفون ارزان قیمت

 2. مورد عجیب «خانم یایا»

 3. گوترش خواهان مجازات عاملان قتل خاشقجی شد

 4. افراد "درون‌گرا" و "برون‌گرا" چه ویژگی‌هایی دارند؟

 5. آیا بحران نفتی سال ۲۰۱۴ تکرار می‌شود؟

 6. انتقاد واتیکان از تحریم های امریکا علیه ایران

 7. چهارمین کنگره حزب اتحاد برگزار شد

 8. علت تصادف خودرو همراهان وزیر کار مشخص شد

 9. کردستان عراق واردات از ایران را تکذیب کرد

 10. دسترسی کودکان و بزرگسالان به اینترنت باید متفاوت باشد

 11. رای مثبت سازمان ملل به قطعنامه حمایت از حق تعیین سرنوشت ملت فلسطین

 12. تونل کارون 4 در در محور شهرکرد - خوزستان بسته شد

 13. عفو بین الملل: نتایج تحقیقات دادستان عربستان نامعتبر است

 14. روسیه میزبان والیبال قهرمانی جهان ۲۰۲۲ شد

 15. کره شمالی یک "سلاح تاکتیکی فوق مدرن" آزمایش کرد

 16. خداحافظی رونی از بازی‌های ملی

 17. عرضه تخم‌مرغ تنظیم بازاری در تهران

 18. برگزاری هفته فرهنگی روسیه در ایران درسال آینده

 19. معرفی نامزدهای جشنواره کتاب و رسانه

 20. مصدومیت 26 نفر در تصادف اتوبوس در اتوبان تهران - اصفهان

 21. آخرین رهبران خمرهای سرخ به حبس ابد محکوم شدند

 22. انتظار سه‌ساله «سند زبان فارسی در دنیای مجازی»

 23. سالانه 4 درصد تهرانی‌ها به دیابت مبتلا می‌شوند

 24. دیگر دلیلی برای پرداخت یارانه‌ به افراد پردرآمد وجود ندارد

 25. بالا گرفتن جنگ لفظی استرالیا و مالزی بر سر طرح انتقال سفارت استرالیا به قدس

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش کیهان به اعدام سلطان سکه  

 2. درگذشت نوربخش مدیرعامل تامین اجتماعی و معاونش در حادثه رانندگی/ جزئیات حادثه برای همراهان وزیر کار در گلستان+تصاویر

 3. ماجرای زندگی مولتی میلیاردری که شهید شد + عکس

 4. دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

 5. بازگشت اثر تحریم ها و وعده های تمام نشدنی اروپایی ها/ راه حل جایگزین چیست؟

 6. دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده چقدر باید افزیش یابد؟

 7. کشورهای غربی، محمدبن سلمان را چگونه نجات می دهند؟

 8. میوه‌ای که سرخوشتان می‌کند

 9. ترامپ یک مقام کاخ سفید را با توصیه همسرش برکنار کرد

 10. همدردی ایران با مردم آمریکا

 11. کاهش ۶۸۰هزار تومانی قیمت سکه در یک هفته/قیمت دلار ۸درصد ارزان شد

 12. سبدهای معیشتی جای ترمیم ریالی مزد را نمی‌گیرند

 13. توصیه محمود صادقی به صداوسیما

 14. اضافه‌وزن؛ افسردگی به بار می‌آورد

 15. چگونه بهبود زخم‌ها را سرعت بخشیم؟

 16. سرماخوردگی کهنه را از طریق این داروی گیاهی درمان کنید

 17. مرگ یک یوزپلنگ در اثر برخورد با یک دستگاه خودرو

 18. عصبانیت سعودی‌ها از معافیت تحریمی آمریکا به مشتری‌های نفت ایران

 19. تیراندازی در مراسم عزاداری در شادگان

 20. زاهدی: اوراق مشارکت هم کارگشا بدهی دولت نیست

 21. دیوید میلیبند: سکوت جامعه بین‌المللی در برابر فاجعه یمن شرم‌آور است

 22. انحراف اتوبوس در کاشان ۲۷ مصدوم برجای گذاشت

 23. حمله توئیتری ترامپ به «فیس‌بوک»، «گوگل» و «توئیتر»

 24. حفاظت از 23 میلیون هکتار از مراتع به مردم واگذار شد

 25. شرکت روس: بعد از کاهش قطعات آمریکایی تحویل هواپیما به ایران را بررسی می‌کنیم

پربحث‌های هفته

 1. سلطان سکه اعدام شد

 2. ادامه تخریب آیت‌الله یزدی با انتشار تصویری از نوه

 3. تهمت بزرگ وزیر خارجه‌مان به نظام؛ آقای ظریف اگر مدرکی دارید، چرا به قوه قضائیه ارائه نمی‌دهید؟/ پولشویی کجا انجام می‌شود؟

 4. سوت و کف به افتخار ظریف

 5. روحانی: تحریم‌های ۱۳ آبان هیچ تاثیری در روند اقتصادی کشور نداشت/ اولین بسته حمایت غذایی آبان داده می‌شود/ برای حقوق پیش‌بینی‌هایی شده تا مشکلات اقتصادی تا حدی جبران شود

 6. تیتر روزنامه استقلال بعد از نایب قهرمانی پرسپولیس در آسیا  

 7. این فیلم را ببینید؛ از احمد شیرزاد تا محمدجواد ظریف

 8. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 9. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 10. آقای ظریف! مردم چرا باید برای این سطح ناشی گری دیپلماتیک هزینه دهند؟

 11. جهانگیری: تصمیم گرفتیم تا کسی سرِ گرسنه بر زمین نگذارد/ ارزش روز سهام عدالت ۱۳ میلیون تومان شده است

 12. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 13. حضور دختران برانکو، علی پروین و محمود خوردبین در استادیوم آزادی + تصاویر  

 14. به این مسئول چه می‌توان گفت؟  

 15. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 16. پیروز حناچی شهردار تهران شد؛ صندلی بهشت به آخوندی نرسید + جزئیات

 17. فاتحه تهران را بخوانیم

 18. ظریف باید اسامی پولشویی کنندگان را نام ببرد وگرنه استیضاح می شود

 19. مردم بدانند این جماعت نسبتی با انقلاب اسلامی و ولایت فقیه ندارند

 20. آخوندی لواسان‌نشین است و خوی اشرافی‌گری دارد

 21. جریان اصلاح طلبی باید پاسخگوی ناکارآمدی دولت کنونی باشد/ اصلاح طلبی را در پای آنها که اصلاح طلب نبودند ذبح کردند/ دو جریان اصلی برای‌‌ نجات خود باید پوست اندازی کنند

 22. اندر حکایت شهرداری تهران / چرا مردم باید هزینه دعواهای سیاسی اصلاح‌طلبان را بدهند؟

 23. آیا حناچی همان فرشته نجات تهران است؟

 24. آقایان! عذرخواهی کنید

 25. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

پربحث‌های دیروز

 1. دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

 2. دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده چقدر باید افزیش یابد؟

 3. کاهش ۶۸۰هزار تومانی قیمت سکه در یک هفته/قیمت دلار ۸درصد ارزان شد

 4. سبدهای معیشتی جای ترمیم ریالی مزد را نمی‌گیرند

 5. زاهدی: اوراق مشارکت هم کارگشا بدهی دولت نیست

 6. قیمت نفت با احتمال کاهش عرضه در بازار افزایش یافت

 7. مذاکرات اوپک برای کاهش تولید بیش از یک میلیون بشکه نفت

 8. ایران ۶۰ هزار تن برنج از هند خریداری می‌کند

 9. شرکت رکورددار تاخیر‌های پروازی مهرماه

 10. دلار باید این تهدید را جدی بگیرد!

 11. آیا ارزهای دیجیتال رسمی می شوند؟

 12. جزئیات بیکاری در ۳۱ استان در ۸ سال گذشته

 13. استرس نفتی در بورس تهران

 14. شکست مرز روانی دلار و سکه

 15. آیا ریزش قیمت در بازار مسکن در راه است؟

 16. روحانی با استعفای مسعود نیلی موافقت کرد

 17. قیمت نفت با ابهامات تحریم‌های ایران وفق می‌یابد

 18. توکلی: امسال بیشتر بر قاچاق، گمرک و بانک تمرکز می‌کنیم/ واکنش نسبت به اعدام سلطان سکه

 19. کره‌جنوبی روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت می‌تواند از ایران خریداری کند

 20. قیمت آپارتمان در نقاط مختلف تهران

 21. قیمت ها در بازار خودرو آرام است، جز این چند مورد

 22. نباید از طیب‌نیا انتطار معجزه داشت/ بانک مرکزی بدهی خود از سیستم بانکی را طلب کند

 23. دلیل کاهش نرخ ارز مسایل اقتصادی نیست

 24. ایران هیچ تعهدی برای افشا اطلاعات بانکی خود به وزارت خزانه داری آمریکا نداده است

 25. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. آخوندی: کار درستی کردم که حتی ۱ واحد مسکن مهر افتتاح نکردم

 2. دولت بداند سال آینده تورم بیشتری در اقتصاد ایران بروز خواهد کرد/ دفاع از توزیع کوپن در واکنش به اتهامات کوپونیسم و کمونیسم/ ۱۷ سیاست و بسته پیشنهادی برای خروج از بحران

 3. جزئیات جدید افزایش ۵۰ درصدی حقوق کارکنان سازمان مالیاتی + سند

 4. دفاع رئیس اتحادیه آجیل از قیمت ۲۰۰ هزار تومانی پسته

 5. افزایش حقوق کارمندان ۲ دستگاه دولتی مجدد به جریان افتاد +سند

 6. بخشنامه عجیب سایپا به مشتریان!

 7. اسامی نهادهای معاف از مالیات اعلام شد

 8. ۱۰۰ نفر با مدرک غیرمرتبط در شستا/ از تعارض منافع تا ژن‌های خوب در شرکت‌های زیر مجموعه وزارت کار را بشناسیم

 9. بازگشت تحریم‌ها و افراد خوش باور به غرب/ چرا از اشتباهات گذشته درس نمی‌گیریم؟

 10. نعمتی: واقعیت این است که تحریم‌ها اثر چندانی نخواهد داشت

 11. سقوط قیمت دلار به مرز ۱۲ هزار تومان

 12. جزئیات مرحله اول طرح حمایتی از اقشار کم درآمد تا ۳۰۰ هزار تومان/ گوشت و مرغ و برنج در سبد

 13. روسیه: فروش سوخو به ایران منوط به صدور مجوز آمریکاست/ چین گزینه قطعی برای خرید هواپیما نیست

 14. بازار شیر تو شیر قیمت شیر/ قیمت‌ها روزانه بالا می‌رود!

 15. ساندرو‌های مخفی در انبار به امید گرانی!

 16. سوئیفت بانک ملی امروز قطع می‌شود + سند

 17. دلار وارد کانال ۱۱ هزار تومان شد

 18. وزیر اقتصاد: در مقابله با تحریم‌ها کارکشته شده‌ایم

 19. اقامت در ایران برای خارجی‌ها «مفت» شده است/ قیمت اتاق هتل ۳ستاره ایرانی اندازه همبرگر اروپایی!؟

 20. بانک مرکزی: سوئیفت نقشی در نگهداری حساب‌ها و تسویه ارزی ندارد /خللی در مبادلات ارزی ایجاد نمی شود

 21. تصاویر منتشر شده از لحظاتی قبل از اعدام سلطان سکه  

 22. پولشویی در ایران؛ واقعیت چیست؟

 23. دستمزد کارگران و کارمندان در سال آینده چقدر باید افزیش یابد؟

 24. افزایش دستمزد کارگران بی نتیجه ماند/کمیته مزد هفته آینده تشکیل می شود

 25. افزایش قیمت آب شرب تهرانی‌ها از اول آذر

آخرین عناوین