هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید/ دولت، ادعای شفافيت دارد ولی تكليف قانونی خود را انجام نمی‌دهد/ فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد

گروه اقتصادی الف،   3970523123 ۲۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
هشدار توکلی به معاون رئیس‌جمهور: قانون‌شکنی در اجرای ماده ۲۹ را متوقف کنید/ دولت، ادعای شفافيت دارد ولی تكليف قانونی خود را انجام نمی‌دهد/ فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد

احمد توکلی با ارسال نامه ای به رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور دستورالعمل سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان موضوع ماده قانون برنامه ششم توسعه ۲۹ را ناقص دانست و گفت: متأسفانه دولت، باوجود ادعاي شفافيت و شعارهايي كه در اين راستا می‌دهد، برخلاف حكم صريح قانون‌گذار در سال اول برنامه اين تكليف قانوني را انجام نداد.

به گزارش الف؛ احمد توکلی رئیس هیئت مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت با ارسال نامه‌ای به جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی کشور دستورالعمل سامانه ثبت حقوق و مزایای مسئولان موضوع ماده‌قانون برنامه ششم توسعه 29 را ناقص دانست و تعیین سطح کردن برای دسترسی دستگاه‌های نظارتي و عموم به اطلاعات حقوق و مزایای مقامات و مسئولان را خلاف حکم صریح قانون‌گذار شمرد.

 • بیشتر بخوانید

آقای انصاری عدم اجرای قانون جرم است/مردم باید به میزان حقوق مسوولان دسترسی داشته باشند؛ اما برخی نمی‌خواهند/ روسای قوا هم باید حقوق خود را اعلام کنند

آیا ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه اجرایی شد؟

معاون رئیس جمهور: قوای سه‌گانه اطلاعات حقوق و مزایای خود را در سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت نکردند/ دسترسی اطلاعات به مردم نمی‌دهیم

احمد توکلی: تاسیس سامانه ثبت حقوق برای دولت مشقتی جز رسوایی مدیران فاسد ندارد

متن کامل این نامه شرح زیر است:

بسم‌الله الرحمن الرحیم

برادر ارجمند جناب آقای جمشید انصاری

معاون محترم رئیس‌جمهور و رئیس سازمان امور اداری و استخدامی

سلام‌علیکم؛

در خصوص دستورالعمل سامانه ثبت حقوق و مزایا، موضوع ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه ابلاغی 18/02/1397 به امضای جنابعالی؛ نکاتی لازم به ذکر است:

همان‌گونه كه می‌دانید پس از افشاي پرداخت حقوق‌های نامشروع در برخي از دستگاه‌های اجرايي که نفرت و اعتراض عموم را برانگیخت، رهبری با صراحت از این آزمندی با الفاظ و عباراتی مانند «هجوم به ارزش‌ها»، «نامشروع»، «غیرمنصفانه»، «ظالمانه»، «گناه» و «خیانت به آرمان‌های انقلاب اسلامی» یاد کرد. در اين فضا، مجلس شوراي اسلامي به‌موجب ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه دولت را به راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایای مقامات، رؤسا و مسئولان و ايجاد امکان دسترسی به اين سامانه برای نهادهای نظارتی و عموم مردم در سال اول برنامه مکلف كرده است.

متأسفانه دولت، باوجود ادعاي شفافيت و شعارهايي كه در اين راستا می‌دهد، برخلاف حكم صريح قانون‌گذار در سال اول برنامه اين تكليف قانوني را انجام نداد كه همين امر نيز موجب شد سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافيت و عدالت در اين خصوص موضع‌گیری نموده و انجام اين تكليف قانوني را كه در راستاي تحقق شعار ضرورت ايجاد شفافيت و تأمين حق شهروندان در دسترسي به اطلاعات بود مطالبه نمايد.

دولت پس از گذشت بیش از یک سال از لازم‌الاجرا شدن قانون برنامه ششم توسعه و سپري شدن مهلت انجام‌وظیفه (سال اول برنامه) و پس از مطالبات سازمان مردم‌نهاد دیده‌بان شفافیت و عدالت و رسانه‌ها اقدام به ابلاغ متنی با عنوان «دستورالعمل سامانه ثبت حقوق و مزایا موضوع ماده (29) قانون برنامه ششم توسعه» نموده است.

متن مذكور صرفاً به روند انجام تكليف دستگاه‌های اجرايي به ثبت حقوق و مزاياي مقامات روسا و مديران دستگاه‌های موضوع ماده (29) پرداخته است و در خصوص ساير تكاليف قانوني دولت سكوت دارد و مشخص نيست دولت در چه زماني مي‌خواهد به تكليف قانوني خود در اين خصوص عمل نمايد.

درحالی‌که حکم قانون صرفاً شامل مقامات، رؤسا و مدیران است. در بخشنامه ابلاغ دستورالعمل مذكور حكم قانون به كليه كاركنان دستگاه‌های اجرايي تسري پیداکرده كه برخلاف حكم قانون‌گذار و توسعه محدوده قانون بوده و مغاير ماده (29) قانون برنامه ششم است. سنگ بزرگ گرفتن، علامت نزدن است

در دستورالعمل مذكور برخلاف حكم ماده (29) برنامه ششم، نحوه دسترسي دستگاه‌های نظارتي و دسترسي عموم به اطلاعات مربوط به حقوق و مزاياي پرداختي به مقامات و روسا و مديران و سطوح آن‌ها را به طي دوره آزمايشي منوط كرده است درحالی‌که دولت به‌موجب ماده (29) مكلف بوده در سال اول برنامه نسبت به راه‌اندازی سامانه ثبت حقوق و مزایا و ايجاد امکان دسترسی به اين سامانه برای نهادهای نظارتی و عموم مردم اقدام می‌کرده است نه اينكه پس از گذشت مهلت قانوني دستورالعمل نحوه ورود اطلاعات به سامانه را ابلاغ نموده و نحوه دسترسي دستگاه‌های نظارتي و سطح آن را موكول به زمان موهوم پایان دوره آزمايشي نمايد.

در ماده (29) برنامه ششم، هیچ‌گونه حكمي براي تعيين سطح دسترسي دستگاه‌های نظارتي و عموم به اطلاعات مربوط به حقوق و مزاياي پرداختي به مقامات و روسا و مديران در سامانه ثبت حقوق و مزایا وجود ندارد و قانون‌گذار به‌صورت مطلق حكم به دسترسي دستگاه‌های نظارتي و عموم به سامانه ثبت حقوق و مزایا داده است درحالی‌که برخلاف حكم صريح قانون‌گذار در اين خصوص در دستورالعمل، اولاً سطح دسترسی قائل شده است ثانیاً تعيين سطح دسترسي به سامانه در صلاحيت هیئت‌وزیران دانسته شده است.

جناب آقای انصاری

به‌وضوح روشن است که آئین‌نامه‌ای که به نام دستورالعمل منتشر شده است برای اجرا نشدن قانون مناسب‌تر است تا اجرای آن. شفافیت مقدمه و پیش‌گیرنده از فساد است. فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد. تا کی سقف بر سرمان فرود آید. شما شخص باتجربه‌ای هستید که در قوه مجریه و مقننه صاحب سابقه و تجربه‌اید، نه از وظیفه قانونی خود غفلت کنید و نه تغافل بفرمایید.

با احترام

احمد توکلی

رئیس هیئت‌مدیره دیده‌بان شفافیت و عدالت

22/5/97

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۴۹۳۴۴۰۱۲:۴۳:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۲۳
نفرت مردم بیشتر از شفاف نبودن است حقوق نجومی که مشخصه چه کسی گرفته و چقدر گرفته
ناشناس۴۹۳۸۹۰۱۶:۱۳:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۲۳
مغلطه نکن لطفا. حقوقهای نجومی، املاک نجومی، ژن های خوب! و آقا زاده ها، بلاتکیف بودن 800 میلیارد دلار درآمد و......
ناشناس۴۹۴۱۸۷۱۹:۳۲:۲۱ ۱۳۹۷/۵/۲۳
کاملا درسته . اینها است که مردم را عصبانی کرده .
ناشناس۴۹۳۹۲۸۱۶:۳۰:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۲۳
جناب آقای توکلی اگر توانستید حق آبه های چند صد ساله کشاورزان بدبخت را که مصادره کرده و به...جاهای دیگر برده اند و مردم آن مناطق با آب غصبی امور روزمره را میگذرانند در حالی که سفره کشاورزان خالیست را برگردانید فساد حکومتی را هم میتوانید از بین ببرید .
ناشناس۴۹۴۳۹۰۲۲:۲۴:۱۵ ۱۳۹۷/۵/۲۳
لطفا در راس همه دروغ گفتن را قرار دهید . اگر دولتمندان و کلا هر کس در حکومت دروغ نگوید تمام مسائل حال میشود .
ناشناس۴۹۳۴۷۲۱۲:۵۴:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۲۳
قساد یک طرف / تحریم ها اقتصاد رو نابود کرده
مهمان۴۹۳۴۹۲۱۳:۰۲:۰۵ ۱۳۹۷/۵/۲۳
با سلام و احترام جناب آقای توکلی از رانت جذب نیروی شرکتی در پست های کارشناسی ، جذب بعنوان طرح عمرانی و سرمایه ای و طرح آماری و نقشه وغیره و غیره.... پست دادن به نیروهای بی تجربه و دارای روابط و خوشایند مدیر ؛ فاتحه مملکت را خوانده است مگر امام زمان عج ظهور نمایند و این فاسدین را سر جایشان بنشانند معلوم نیست اقدامات به نتیجه میرسد یا نه حسسسسسسسسسرت که کاری از دستم بر نمی آید. اینکه اطلاعات کلیه پرسنل در سامانه حقوق ودستمزد ثبت می گردد و تنها مدیران ثبت نمی شوند راه گریز بهتری برای دیده نشدن دریافتی مدیران است. هرچند خیالتان راحت مدیران چند برابر آنچه در سامانه ثبت می شود به طرق دیگر دریافتی دارند و حالشو می برند.
ناشناس۴۹۳۵۰۱۱۳:۰۶:۴۷ ۱۳۹۷/۵/۲۳
شرکت ملی نفت ایران با اعمال تخفیف در قیمت رسمی فروش نفت خود به خریداران آسیایی در ماه سپتامبر، رکورد پایین‌ترین قیمت نفت در ۱۴ سال اخیر را نسبت به نرخ اول بازار خاورمیانه شکسته است.
ناشناس۴۹۳۵۹۸۱۴:۰۰:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۲۳
چون نفت تحریم شده باید قیمت رو ارزان کرد تا از ما بخرن بچه جان
ناشناس۴۹۳۸۸۴۱۶:۱۰:۱۴ ۱۳۹۷/۵/۲۳
یعنی برای اینکه گیر گرگ نیفتیم باج به شغالها بدیم
ناشناس۴۹۳۵۰۵۱۳:۱۰:۴۲ ۱۳۹۷/۵/۲۳
باید با فساد چه کار کرد؟ همه ادعای مبارزه با آن را دارند اما کار عملی انجام نمیشود. . نگرانم
ناشناس۴۹۳۶۲۳۱۴:۰۶:۳۳ ۱۳۹۷/۵/۲۳
حقوق مقامات چون از مبادی مختلف دریافت می شود قابل احصا نیست. مثلا نمایندگان مجلس علاوه بر حقوق از مجلس به بهانه هایی به سفرهای خارجی دستگاه های اجرایی دعوت می شوند و در آنجا مقادیری ارز دریافت می کنند
یک تولید کننده۴۹۳۷۰۲۱۴:۳۱:۱۰ ۱۳۹۷/۵/۲۳
جناب اقای دکتر توکلی . سلام . این مسئله حقوق دیگه خیلی عدد پیش پا افتاده ای هست . این حقوق ها نجومی هم که باشه از کل بیت المال برداشته میشه. شما بفرمایید با این ماده 5 ما به تفاوت نرخ ارز چه نظری دارید ؟ این رقم حدود 40 تا 50 هزار میلیارد تومان می شود که دولت از جیب تولید کننده و واردکننده برداشت می شود که بیش هزار برابر کل درست و غلط حقوق نجومی می شود .
حميد۴۹۳۷۲۲۱۴:۳۷:۳۵ ۱۳۹۷/۵/۲۳
با وجود اينكه به شدت منتقد تسري فساد در بخشهاي مختلف كشور هستم ولي تصور نمي كنم فساد، حتي اگر همه جانبه و فراگير شود، پايه و اركان حكومت را سست كند. عميق تر شدن و شدت يافتن فساد در جامعه ما تنها منجر به تقويت دو قطبي فقير و غني در جامعه و ضعيف تر شدن روز افزون و در نهايت محو طبقه متوسط خواهد شد. فساد در حقيقت براي جوامعي كه بر مبناي تجارت آزاد و فرصت هاي برابر رشد و شكوفايي براي همه افراد پايه گذاري شده اند به مثابه سم بوده و بي شك بنياد حكومت را سست مي كند. وگرنه تسري فساد در جامعه اي كه عمده فرصت هاي رشد در اختيار گروه محدودي قرار دارد اگر باعث تقويت رويكردهاي اقتدارگرايانه در آن نشود به هيچ وجه از اقتدار حاكميت در آن نمي كاهد.
ناشناس۴۹۳۷۲۳۱۴:۳۸:۵۲ ۱۳۹۷/۵/۲۳
آقای دکتر توکلی عزیز سلام چرا دغدغه حقوق کم کارمندان را ندارید؟ حقوق کارمندان و کارگران را اضافه کنید ... چرا حقوق افراد در سازمانهای مختلف متفاوت است یک شغل مشخص در سازمانهای مختلف پولهای مختلف می گیرد حسابدار دانشگاه، حسابدار آموزش پرورش ، حسابدار شرکت نفت و حسابدار بهزیستی یک کار انجام می دهند اما حقوق بعضی خیلی زیاد و برخی خیلی کم است
ناشناس۴۹۳۷۷۰۱۵:۰۴:۲۲ ۱۳۹۷/۵/۲۳
خدایا مرگ این ربا خواران را که در جنگ با شما هستند را برسان....خدایا این یقه سفید های جای مهر شیطان بر پیشانی داغ کرده را نابود کن.....
ناشناس۴۹۳۷۷۸۱۵:۰۷:۱۹ ۱۳۹۷/۵/۲۳
حتما ریگی به کفش دارند که فیش ها رو در معرض دید ملت قرار نمیدهند
ناشناس۴۹۳۸۸۰۱۶:۰۶:۰۰ ۱۳۹۷/۵/۲۳
هشدار توکلی: فساد ارکان حکومت را چون موریانه می‌خورد . . . . . . . . جناب توکلی حتما یادتان هست که امام در بیانیه اسفند 67 هشدار دادند که هرگز اجازه ندهید کشور بدست نااهلان بیفتد . بقول رحیم پورازغدی خیلی از کسانیکه در حوزه های علمیه قبل از انقلاب عکس امام را پاره میکردند امروز پست های کلیدی دارند . فساد موجود در ارکان نظام نتیجه نفوذ و رخنه دشمنان عقیدتی انقلاب و نظام در ارکان حکومت است .
ناشناس۴۹۴۱۹۷۱۹:۳۷:۲۲ ۱۳۹۷/۵/۲۳
..حقا که انقلابی اصیل و شاگرد و مرید روح الله تویی .
ناشناس۴۹۴۲۰۵۱۹:۴۲:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۲۳
فراموش نشود که نااهلان مورد نظر امام انجمن حجتیه است . دشمنی آمریکا با ما اگر بخاطر اینست که ملت راه را بر آنها بست اما دشمنی حجتیه یک امر عجیب و غریب و اعتقادی است و خطرناکترین دشمنان انقلاب، دشمنان عقیدتی و خواج هستند.
ناشناس۴۹۳۹۸۴۱۶:۵۸:۵۵ ۱۳۹۷/۵/۲۳
بررسي بفرماييد كه اين 20 ميليارد دلار به چه كساني اختصاص يافته است. متاسفانه با سياستهاي غلط دولت تر و خشك با هم مي سوزند. هم اكنون دولت جلوي ترخيص مواد اوليه كارخانه هاي توليدي و ماشين آلات خط توليد را كه توسط توليد كنندگان با ارز 4200 توماني وارد شده است را گرفته و ترخيص آنها را منوط به پرداخت مابه تفاوت نرخ ارز بانكي و آزاد كرده است. اين مسئله و افزايش دو برابري قيمت مواد اوليه از توان پرداخت بسياري از شركتهاي توليدي خارج است و آنها را به ورطه ورشكستگي و تعطيلي مي كشاند و باعث بيكاري هزاران كارگر مي شود. و افزايش قيمت ها فشار مضاعفي به قشر متوسط و ضعيف جامعه خواهد آورد و فاجعه عظيم اقتصادي و اجتماعي به بار خواهد آور. هم اكنون اين مسئله باعث افزايش چندين برابري قيمتها شده است.
ناشناس۴۹۳۹۹۹۱۷:۱۲:۵۳ ۱۳۹۷/۵/۲۳
اقای توکلی با سلام من کاری ندارم ای مشکلات الان و گرانی دلار و..مربوط به داخله یا خارج ولی سوالم از شما اینه این مسائل و مشکلات بالاخره کی حل میشه؟ ایا ادامه پیدا میکنه یا حل خواهد شد؟ من 40 سال دارم و زندگی سختی دارم تمام زندگی ما در بحران اقتصادی دولتهای مختلف سپری شده است
ناشناس۴۹۴۰۱۱۱۷:۲۷:۳۸ ۱۳۹۷/۵/۲۳
دولت واقعا دوست دارد با فساد مبارزه کند؟؟؟ ××!!! روحانی صد بار از شفافیت سخن گفت ولی یک سال است ساده ترین قانون را اجرا نمی کند..... بازهم حرف میزند و باز هم ...می دهند و باز هم می خندد
ناشناس۴۹۴۰۳۸۱۷:۵۲:۱۸ ۱۳۹۷/۵/۲۳
جناب آقاي توكلي بررسي كنيد مشكل از كجاست چرا سيستم ما مفسد پرور شده. قرار نيست دست روي دست بگذاريم فساد توليد كنيم بعد بياييم مفسدان را مجازات كنيم. البته و صد البته بايد مفسدان مجازات شوند. ولي بايد سيستم و قانون و نظام قانوني و اداري را هم اصلاح كنيم تا اجازه فساد داده نشود
جلال۴۹۴۲۹۰۲۱:۰۵:۱۶ ۱۳۹۷/۵/۲۳
اقای توکلی لطفا شما که صدات به جای میرسد کاری کن ... ما مردم عادی ول معطلیم
ناشناس۴۹۴۳۵۷۲۱:۵۲:۲۶ ۱۳۹۷/۵/۲۳
... هرگز با این شیوه ها فساد از بین نخواهد رفت بلکه روز به روز عمیق تر هم خواهد شد کما اینکه تا به حال اینگونه بوده است . اگر واقعا نابودی فساد را می خواهید باید در قوانین تبعیض آمیز تجدید نظر کنید و ایران را برای همه ایرانیان بخواهید نه اینکه برخی احساس کنند حق بیشتری از باقی مردم دارند .
ناشناس۴۹۴۶۰۰۰۱:۵۴:۴۳ ۱۳۹۷/۵/۲۴
برخی احساس میکنند حق بیشتری از باقی مردم دارند....
ناشناس۴۹۴۷۶۲۰۸:۳۶:۵۱ ۱۳۹۷/۵/۲۴
اقای توکلی به نظرم اگه یه سیستمی درست کنید که این نامه ی دیده بان شفافیتتون به امضای الکترونیک مردم هم برسه البته بدون امکان سواستفاده مسولیت تاثیرش بیشتره

پربحث‌های امروز

 1. رئیسی: واسطه شب قدر امام زمان(عج) است/ چرا این همه پرونده در دادگستری است؟

 2. یک قطعه‌ساز بزرگ، ایران‌خودرو را گروگان گرفت!

 3. از فعالیت سایبری گروهک منافین چه می‌دانید؟ + فیلم

 4. آیت‌الله مکارم‌شیرازی: پخش سرودهای مبتذل و وادار کردن دختران معصوم به رقاصی ‌پذیرفتنی نیست

 5. دولت؛ ریز و درشت بنگاه‌ها را با یک چوب نزند

 6. آمادگی یک شرکت داخلی برای انتقال پایتخت سیاسی

 7. نقطه ضعف تیم ملی والیبال در لیگ ملت‌ها کجاست؟

 8. ارزش یارانه سال ۸۹ الان چقدر است؟

 9. آقای روحانی! تکلیف وزیر نفتتان را روشن کنید  

 10. حضرت علی(ع) قبل از شهادت به فرزندانشان چه فرمودند؟/ وصیت امام درباره فتنه‌های پس از ایشان

 11. آخرین وضعیت محورهای چالوس، هراز و فیروزکوه

 12. آشنایی با مقاصد محبوب گردشگران

 13. در سال ۹۷ چند دختر و پسر متولد شدند؟

 14. پورابراهیمی: نرخ ارز کاهش می یابد/ بازار متشکل ارزی تا پایان خرداد ایجاد می‌شود

 15. فروش ۲۰۰ میلیون دلاری «علاء‌الدین» در ۳ روز

 16. جزئیات قرارداد کونته با اینتر فاش شد

 17. نجات جان کودک در پی سقوط از طبقه سوم!

 18. وزیر راه: جهش‌های قیمت مسکن متأثر از تورم اقتصادی و خارج از کنترل بوده است

 19. شرط وزیر نیرو برای عبور بدون مشکل از تابستان

 20. احیای شب ۲۱ رمضان در استان‌ها  

 21. شینزو آبه: تنش‌ها حول ایران باید کاهش یابد

 22. از خوانندگی و نوازندگی تا غسالی! / پای صحبت های چند جوان غسال

 23. سارق پس از سرقت گرفتار سیلاب شد

 24. ۵ کشور تاثیرگذار بر قیمت نفت خام + رتبه ایران

 25. میلیاردها اکانت در فیس‌بوک حذف شدند!

پربحث‌های دیروز

 1. آقای ظریف این هم بجا نبود

 2. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 3. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 4. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 5. مداح هتاک به بزرگان اهل سنت به دادسرا احضار شد

 6. بازیگرانی که باید پول‌های مشکوک را پس بدهند + جدول اسامی

 7. بازار مسکن و افزایش شدید قیمت اجاره‌ها؛ وعده‌هایی که محقق نشد/ دولت برنامه‌ای برای مسکن ندارد!

 8. وقتی «دختران انقلاب» فراموش می‌شوند و «دخترکان ضدانقلاب» جای آنها را می‌گیرند!

 9. ژست‌های «هادی رضوی» در دادگاه  

 10. فریادهای نمایندگان در حمایت از لاریجانی؛ «شیر است!»

 11. خیز فراکسیون‌ها برای کرسی‌های هیئت رئیسه/ رقابت دوباره عارف و لاریجانی

 12. نحوه ارزیابی شرایط کشور و زندگی مردم توسط روحانی/تحلیلی درباره مجرمان مؤمن‌نما/ چرا علی مطهری از هیئت رئیسه حذف شد؟

 13. چهارمین جلسه محاکمه داماد وزیر کار/ متهم دلاویز:‌ هادی رضوی فردی تندخو، و عصبی‌مزاج است

 14. قاچاق بنزین از اوپک ایران  

 15. تهیه‌کننده و مدیر و ناظر برنامه موهن شبکه پنج اخراج شدند/ مدیر شبکه توبیخ شد

 16. حقایقی که از اقتصاد ونزوئلا نمی‌دانید!

 17. تا زمانی که سعودی‌ها و اماراتی‌ها دوشیده می‌شوند؛ جنگ چرا؟

 18. اگر پول نفت را به مردم بدهند، نفری چقدر می‌رسد؟

 19. عارف: راه خودرااز سوء استفاده کنندگان ازجریان اصلاح طلب جدامی کنیم

 20. اتفاقی عجیب در کشتی آزاد جام ساساری/ گرمکن ورزشی طلای یخکشی را بر باد داد!

 21. ترکیب اعضای هیات رئیسه مجلس؛ ۵ ولایی، ۴ امیدی + جدول

 22. اقدام وحشیانه با دو مرد بی‌خانمان  

 23. ظریف: سخن گفتن کافی نیست، اروپایی‌ها باید اقدام عملی کنند/ توافق هسته‌ای را نقض نکردیم

 24. (تصاویر +16) مردگانی که هرگز دفن نمی‌شوند  

 25. چرا سازمان هواشناسی طوفان تهران را پیش‌بینی نکرده بود؟

پربحث‌های هفته

 1. کشتیم که کشتیم دیه‌شو میدیم! / نظر شما درباره‌ی این فیلم چیست؟!

 2. آقای ظریف این هم بجا نبود

 3. صدای خاموش تجرد قطعی

 4. لفاظی تازه ترامپ علیه ایران: هرگز دوباره آمریکا را تهدید نکنید

 5. در دیدار رییس جمهور چه گفتیم چه شنیدیم؟/ از اختیاراتی که داریم تا اختیارات ویژه‌ای که می‌خواهیم!

 6. چرا خرمشهر، خرّم‌شهر نشد؟! / چه خوب که ممد نیست...

 7. انبارلویی: تعجب می‌کنم آقای ظریف به چه دلیل دوباره مذاکره کرده/برجام را اجرایی نکنند، با آمریکایی‌ها حرفی نداریم

 8. برجام؛ ترامپ و توافق جدید

 9. عابربانک پرسپولیس و وزیر سابق کجا شلاق می‌خورند؟

 10. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 11. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 12. واکنش‌ها به درخواست روحانی برای اختیارات ویژه/ تاکتیک دو سر برد رئیس جمهور/ بگوید در چه مواردی محدودیت دارد/ خیری ندیده ایم از این اختیارها

 13. لاریجانی برای دوازدهمین سال متوالی رئیس مجلس شد/ مطهری از نایب رئیسی بازماند!

 14. توضیح نماینده خرمشهر درباره انتشار عکسی افطاری وی در فضای مجازی

 15. اولین زن یهودی در سنای آمریکا و میزبان ظریف کیست؟ + تصاویر

 16. محسنی اژه‌ای: از بی‌عفتی فیلم بگیرید و برای ما بفرستید/ روحانی چه اختیار ویژه‌ای می‌خواهد؟/ رضایت اصحاب رسانه از جلسه با رئیسی

 17. تخریب ویلاهای خاص با قاطعیت دستگاه قضا/ از ویلای داماد شمخانی تا دختر وزیر سابق

 18. علی شمخانی: ۴۰سال است جنگ اقتصادی را با فرهنگ خرمشهر به پیروزی تبدیل کرده‌ایم

 19. چراغ‌های روشن به هنگام سحر  

 20. خدمات یک مدرسه غیرانتفاعی لاکچری در تهران/ ۸۵ میلیون تومان برای اردوی سوئد و فرانسه؛ ۵ میلیون هم اردوی شیراز!

 21. زاکانی:‌ کسی که دو رئیس قوه را بیچاره کرده و دچار مشکل و مایه بدنامی قوه قضائیه شده را باید کنار گذاشت

 22. ساختمان های کره شمالی‎  

 23. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

 24. اژه‌ای:‌ دشمن به دنبال رواج بی‌عفتی و بی‌اخلاقی در جامعه است/ چرا فیلم قانون‌گریزی‌ها را برای مقامات قضایی نمی‌فرستید؟

 25. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

پربحث‌های اخیر

 1. یک قطعه‌ساز بزرگ، ایران‌خودرو را گروگان گرفت!

 2. اگر پول نفت را به مردم بدهند، نفری چقدر می‌رسد؟

 3. دولت؛ ریز و درشت بنگاه‌ها را با یک چوب نزند

 4. ارزش یارانه سال ۸۹ الان چقدر است؟

 5. پورابراهیمی: نرخ ارز کاهش می یابد/ بازار متشکل ارزی تا پایان خرداد ایجاد می‌شود

 6. وزیر راه: جهش‌های قیمت مسکن متأثر از تورم اقتصادی و خارج از کنترل بوده است

 7. شرط وزیر نیرو برای عبور بدون مشکل از تابستان

 8. ۵ کشور تاثیرگذار بر قیمت نفت خام + رتبه ایران

 9. عرصه بر مستاجران تنگ‌تر می شود

 10. چرا رکورد قیمت ۸ سال پیش طلا تکرارشدنی نیست؟

 11. اوپک چه برگی را رو می‌کند؟

 12. کاتب: دولت لایحه اصلاح ساختار بودجه را به مجلس ارائه کند

 13. در یک سال گذشته مردم چقدر گوشت مرغ مصرف کرده‌اند؟

 14. آخرین عناوین روزنامه‌های اقتصادی

 15. هیچ تصمیمی در صنعت خودروسازی بدون دخالت دولت گرفته نمی‌شود

 16. افزایش واردات نفت چین از ایران

 17. حمایت از ۶۰۰ هزار واحد تولیدی کوچک برای رسیدن به رونق تولید/ دولت برای تولیدکنندگان کوچک برنامه تشویقی در نظر بگیرد

 18. نبض اقتصاد جهان میان امواج تنگه هرمز/ پروژه عربستان و امارات برای دور زدن شاهراه انتقال نفت در ایران به کجا رسید؟

 19. بادامچیان: اگر رویکردها تغییر کند نیازی به اختیارات ویژه برای رئیس جمهور نیست

 20. گرانی در انتظار بازار موبایل

 21. وزیر کشور: مرزهای افغانستان تنها به قاچاق سوخت و مواد مخدر اختصاص نداشته باشد

 22. شمارش معکوس برای جنگ تجاری جدید

 23. حاجی بابایی: اصلاح حقوق دانشجو معلمان ابلاغ شد

 24. مهلت ۱۱ روزه متقاضیان شرکت در انتخابات مجلس برای استعفا

 25. مالیات بر عواید سرمایه مشکلات مسکن را رفع می‌کند

پربحث‌های دیروز

 1. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 2. بازار مسکن و افزایش شدید قیمت اجاره‌ها؛ وعده‌هایی که محقق نشد/ دولت برنامه‌ای برای مسکن ندارد!

 3. اگر پول نفت را به مردم بدهند، نفری چقدر می‌رسد؟

 4. دلار در کانال ۱۳ هزار تومان

 5. ارزان‌ترین وگران‌ترین قیمت بنزین در جهان + جدول

 6. رکود سنگین در انتظار بازار مسکن

 7. نرخ اجاره مسکن در تهران  

 8. جلسه ویژه کمیسیون عمران برای ساماندهی بازار مسکن با حضور اسلامی

 9. ‌استاندارد خودروهای داخلی در سراشیبی پرپیچ و خم کیفیت؛ وقتی کیفیت فدای مصلحت می‌شود

 10. جزییات تازه از ۲۶۴ فقره ثبت سفارش جعلی خودرو/ دستور تعیین ارزش فوری خودروهای وارده با ثبت سفارش فاقد اعتبار+ سند

 11. گرانی در انتظار بازار موبایل

 12. وزیر کشور: مرزهای افغانستان تنها به قاچاق سوخت و مواد مخدر اختصاص نداشته باشد

 13. شمارش معکوس برای جنگ تجاری جدید

 14. حاجی بابایی: اصلاح حقوق دانشجو معلمان ابلاغ شد

 15. مهلت ۱۱ روزه متقاضیان شرکت در انتخابات مجلس برای استعفا

 16. مالیات بر عواید سرمایه مشکلات مسکن را رفع می‌کند

 17. تصویب آئین نامه اجرایی قانون بودجه ۹۸ با رویکرد ایجاد و تثبیت اشتغال

 18. چرا خودرو ارزان شد؟

 19. جهش بورس در پی رشد فروش شرکت‌ها

 20. آشنایی با مقاصد محبوب گردشگران

 21. کاهش ۱۰۵ تومانی نرخ دلار/ سکه ۴ میلیون و ۸۱۵ هزار تومان + جدول

 22. برای دریافت رمز دوم پویا، اطلاعات کارت خود را در اختیار دیگران قرار ندهید

 23. هزاران میلیارد ریال سرمایه‌گذاری سالانه برای تولید محتوای غنی در شرکت‌های خدمات ارزش افزوده

 24. واردات ۷۷ هزار دلاری مانکن خیاطی!

 25. خودروی حمل گوشت وارداتی واژگون شد!

پربحث‌های هفته

 1. کشف طلا، دلار و ۳ کارت‌خوان با گردش مالی ده میلیاردی در دفتر زنگنه

 2. توضیحات وزارت اطلاعات درباره کارتخوان‌های دفتر وزیر نفت

 3. پراید ۱۸.۵ میلیونی در صورت مالی سالیانه شرکت سایپا

 4. روحانی: قیمت ارز ۱۳ هزار تومان و حتی ۸ هزار تومان نیست / بنگاه‌های دولتی باید واگذار شود

 5. شریعتمداری: علیرغم تلاش دولت همچنان مردم در شرایط مطلوبی به سر نمی‌برند

 6. بازار مسکن و افزایش شدید قیمت اجاره‌ها؛ وعده‌هایی که محقق نشد/ دولت برنامه‌ای برای مسکن ندارد!

 7. ارز ۴۲۰۰ تومانی را حذف کنید، یارانه نقدی بدهید

 8. اختیارات و تصمیمات اقتصادی که معطل اجراست

 9. ارز ۴۲۰۰ تومانی را تمام کنید!

 10. افزایش شدید اجاره بها به نحو عجیبی آغاز شده است

 11. مراسم افطاری‌ای که هیچ‌گاه از خاطر روحانی پاک نخواهد شد

 12. رئیس کل بانک مرکزی : مردم دربازار ارز سرمایه گذاری نکنند/ کاهش۲هزارتومانی دلار

 13. ادامه کاهش قیمت‌ خودرو در بازار + جدول

 14. راغفر: اگر امروز دلار ۸۰۰۰ تومان شود مردم از ذوق به همین دولت رای می‌دهند!

 15. چه کسانی خودرو را گران کردند؟

 16. خجسته: ما توانستیم «ریگی» را از هواپیما به زمین بیاوریم چگونه نمی‌توانیم اخلالگران بازار را دستگیر کنیم

 17. احتمال تغییر ساعت کاری ادارات

 18. واردات خودروی هیبریدی همچنان ممنوع است

 19. شورای رقابت دوباره قیمت‌گذار خودرو شد

 20. نعمت‌زاده حکم وزیر صنعت در پارس جنوبی را نپذیرفت

 21. کاهش ۹ میلیونی قیمت پراید در بازار

 22. واکنش خودروسازان به مصوبه مجلس؛ شورای رقابت را نمی‌پذیریم

 23. همتی به ادعای نامه‌نگاری هادی رضوی با بانک مرکزی پاسخ داد

 24. دستیار ویژه وزیر صنعت: ۱۰۰ هزار خودرو به بازار می‌آید

 25. کوتاه کردن دست دلالان از بازار خودرو موجب کاهش قیمت می‌شود

آخرین عناوین