مگنت-ستاره یک مربع

فعالیت اقتصادی و کارمندی فرزندان ظریف، زنگنه و مشاوران روحانی در خارج کشور با تابعیت مضاعف

گروه سیاسی الف،   3970223136 ۵۸ نظر، ۱ در صف انتشار و ۶۲ تکراری یا غیرقابل انتشار
فعالیت اقتصادی و کارمندی فرزندان ظریف، زنگنه و مشاوران روحانی در خارج کشور با تابعیت مضاعف

در گزارش تحقیق و تفحص از مسئولان دوتابعیتی‌ و دارای «گرین کارت» به فعالیت اقتصادی فرزندان ظریف و زنگنه و برخی از مشاوران و دستیاران رئیس جمهور اشاره شده است.

گزارش تحقیق و تفحص از مسئولان دوتابعیتی‌ و دارای «گرین کارت» در مجلس شورای اسلامی امروز (یکشنبه 23 اردیبهشت) در رسانه‌های مختلف منتشر شد که حاصل یک سال تلاش هیئت تحقیق و تفحص مجلس بوده و  در نوبت صحن علنی مجلس قرار دارد و در روزهای آینده قرائت می‌شود.

در بخشی از این گزارش ذیل مبحث سوم "فرصت‌ها و تهدیدات افراد دارای تابعیت مضاعف" به حضور برخی افراد و فرزندانشان در خارج کشور اشاره شده و آمده است "اساتید غرب‌گرا در دانشگاه‌های کشور یا خود تبعه  مقیم سایر کشورها خصوصاً کشورهای اروپایی بوده و یا فرزندان ایشان در این کشورها در حال تحصیل و یا مشغول کار هستند و ارتباط تنگاتنگی با دانشکده‌ها و اندیشکده‌های به ظاهر علمی خوب دارند."

ظریف در کنار اعضای خانواده و فرزندش که در خارج از کشور بسر می‌برد

در ادامه این گزارش به حضور فرزندان مسئولین در خارج از کشور و احتمال پیاده‌سازی اهداف دشمن در کشور توسط آنها تاکید و آمده است "اگر چه دستگاه‌های اجرایی کشور هیچ گونه اطلاعاتی از وضعیت تابعیت مضاعف فرزندان مسئولین نداده‌اند لیکن بررسی اخبار آشکار در میان رسانه‌ها، سوابق تحصیلی مسئولین و فرزندان آنها و نیز سابقه خدمت آنها در کشورهای خارجی قرائن و شواهد قابل اعتنایی را به دست می‌دهد که اثبات می‌نماید بسیاری از فرزندان مسئولین به دلایل متعدد نظیر تحصیل و تولد، تابعیت دیگر کشورها را اخذ نموده‌اند و یا تابعیت سایر کشورها بر آنان تحمیل شده است."

در بخشی از این گزارش به فرزندان برخی مسئولان اشاره  شده است که  "هم اکنون بدون ترک تابعیت آن کشورها مشغول فعالیت‌های اقتصادی و یا کارمندی در آن کشورها هستند. فرزندان مسئولین عالی رتبه‌ای، نظیر وزیر محترم امورخارجه، نفت و برخی از مشاوران و دستیاران رئیس جمهور تنها نمونه‌ای از این دست افراد هستند. بدیهی است لازم است تا تدابیری در خصوص این دسته از افراد به طور جدی اتخاذ گردد، به طوری که مقامات و اشخاص این چنین ملزم به اظهار دارابودن تابعیت و اقامت سایر کشورها شده و یا در صورت کسب تابعیت‌های سایر کشورها نسبت به ترک تابعیت دوم اقدام نمایند."

این گزارش که امروز منتشر شده شامل مباحث مختلف از جمله خلاءهای قوانین موجود در نحوه به کار گیری افراد دوتابعیتی و دارای مجوز اقامت در دستگاه‌های اجرایی، بررسی خلاءهای قانونی به کارگیری دارندگان تابعیت مضاعف در دستگاه‌های اجرایی، بررسی راهکارهای رفع خلاءهای قانونی به کارگیری دارندگان تابعیت مضاعف در دستگاه‌های اجرایی است.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۴ اَمرداد ۱۳۹۷پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است
۲۳ اَمرداد ۱۳۹۷ظریف سالگرد پیروزی مقاومت در جنگ ۳۳ روزه را تبریک گفت
۲۳ اَمرداد ۱۳۹۷ظریف درباره رژیم حقوقی خزر توضیح می‌دهد
۲۲ اَمرداد ۱۳۹۷ظریف: برنامه دفاعی موشکی ایران تهدیدی برای کسی نیست/ زیرفشار تحریم و تهدید سیاست خود را تغییر نمی‌دهیم
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷اعلامیه تفسیری ایران در خصوص کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر منتشر شد
۲۱ اَمرداد ۱۳۹۷ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند
۲۰ اَمرداد ۱۳۹۷ظریف عازم قزاقستان شد
۲۰ اَمرداد ۱۳۹۷واکنش ظریف به تحریم‌های آمریکا علیه ترکیه؛ سرمستی ترامپ شرم‌آور است
۲۰ اَمرداد ۱۳۹۷ظریف: مقامات ایران و آمریکا در نیویورک دیدار نمی‌کنند/ اعتیاد تحریم اجازه نخواهد داد که ‌گفت‌و‌گویی صورت بگیرد
۱۷ اَمرداد ۱۳۹۷سخنی با جناب زنگنه
۱۷ اَمرداد ۱۳۹۷ظریف: پیشنهاد ترامپ برای مذاکره، یک حرکت تبلیغاتی بود
۱۷ اَمرداد ۱۳۹۷ظریف: ناامیدی امروز مردم نتیجه سیاه نمایی منتقدان برجام است/ تضمین‌های حفظ برجام را می‌گیریم

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۴۳۱۶۵۱۶:۳۸:۰۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
از پول بیت المال استفاده می کنند و اون وقت این مردم شرایط اقتصادیشون اینطوریه
ناشناس۳۴۳۲۶۶۱۷:۱۹:۳۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
کاش فقط همین بود!!! خدا میدونه اینا به کشوری که بچه هاشون رو سپردن بهش دارن خدمت میکنن یا به ایران؟!!
ناشناس۳۴۳۴۳۷۱۸:۵۹:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
نکته ای بسیار کلیدی را اشاره نمودید ، شاهد این مطلب دستگیر شدگانی که با داشتن موقعیت های بسیار فوق ممتاز در مملکت ، تنها بخاطر فراهم نمودن شرایط اقامت افراد خانواده هایشان در سایر کشورها به جاسوسی و خرابکاری و خیانت به ایران تن داده اند و گرفتار قانون شدند .
ناشناس۳۴۳۶۹۱۲۳:۰۸:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
طبق قوانین کشورهای مقابل، ۲تابعیتیهادرشرایط خاص!!!! فقط ملزم به وفاداری به کشوردوم خودشان هستند. _________________ اسم اینکار اگه خیانت نیست پس چیه؟
ناشناس۳۴۳۸۴۸۰۵:۰۰:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۴
دقیقا این قوانین کشورهای مقابل چیه؟ دو تاشو اسم ببر؟
غلام۳۴۳۸۵۶۰۵:۲۶:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
یکم اهسته تر. نوه و فرزندان مقاماتی از کشور در خارج دنیا امده و یا اقامت دارند که تصورکردنش هم دود از کله اتان بلند میکند. نهادهای نظارتی هم خوب میدانند اما انقدر مماشات کردند که الان جرات نمیکنند دانسته هایشان را بیان کنند. از یکطرف تمام شخصیت های موصوف بهمین دلیل هوای هم را دارند. اینکار یک جراحی عمیق است که منجر به موت مریض میشود. بهتر است دریک مسیر شش ساله کلیه شخصیتهای کلیدی نظام عوض شوند و اولین انها سفرا و رایزنان نظامی و فرهنکی هستند.
ناشناس۳۴۳۲۶۷۱۷:۱۹:۴۱ ۱۳۹۷/۲/۲۳
پس چرا زنگنه برکنار نمیشود
ناشناس۳۴۳۴۰۰۱۸:۳۴:۲۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
چون چماقی به نام« رای مردم »دارد.
ناشناس۳۴۳۳۳۲۱۷:۵۲:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
رای احساسی مردم رو دارند و با قدرت میتازند..
فرناز۳۴۳۸۵۰۰۵:۰۷:۱۱ ۱۳۹۷/۲/۲۴
نکته خیلی مهمی رو اشاره کردید. وقتی به جناح مورد نظر شما رای داده نشه، اسمش می شه رای احساسی!
ناشناس۳۴۳۳۳۶۱۷:۵۴:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اسامی ؟
ناشناس۳۴۳۳۴۵۱۸:۰۱:۲۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
تازه از اینا وحشتناکتر فرزندان بعضی خود اصولگرا پندارهای ما هستند که جز انگلیس و کانادا هیچ تابعیتی را نمی پذیرند !
ناشناس۳۴۴۰۳۳۰۹:۳۱:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
و البته آمریکا.
ناشناس۳۴۳۳۴۹۱۸:۰۵:۲۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
در مورد ظریف فکر کنم اطلاعاتتان ناقص است ، الف جان اول خودت جستجو می کردی بعد ازش« تیتر »میساختی !! ...رو سیاهی به ذغال می مونه ، اَبر هم همیشه روی ماه نمیمونه
ناشناس۳۴۳۷۱۱۲۳:۱۹:۵۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
درست میگه این دوستمون!!
ناشناس۳۴۳۵۹۲۲۱:۲۶:۵۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
هرکسی میخواهد تابعیت کشور دیگری را داشته باشد تابعیت ایرانی اش را ملغی نمایید ، هیچ فردی نباید بتواند، ثروت و ارز کشور را به عنوان مهاجرت وویا تابعیت مضاعف از کشور خارج نماید ، ثروت کلانی در این ۱۰-۱۵ سال اخیر توسط کسانی که تابعیت کشورهای دیگر را گرفته اند از کشور خارج شده است باید به حسابها و خرید و فروش املاک توسط این عده رسیدگی شود .
ناشناس۳۴۳۸۲۶۰۳:۰۹:۲۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
من خودم زیر خط فقر هستم اما این حرف شما یعنی کمونیسم. یعنی از پولدار بگیر بده به ضعیف بدون اینکه توجه کنی پولدار زحمت بیشتری کشیده یا نه. اگه خودت سرمایه داشتی به این حرفت اصلا فکر نمیکردی چه برسه به اینکه به زبون بیاریش.
ناشناس۳۴۳۱۷۲۱۶:۳۹:۴۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اوه اوه عجب....
reza۳۴۳۱۷۵۱۶:۴۰:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اشکالی داره الف جان ؟ در عوض پورسانت معاملات و رانتها مستقیم میره بحساب آقازاده ها.
ناشناس۳۴۳۱۷۷۱۶:۴۱:۱۵ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اونوقت انتظار دارید اینا حالشون به دل این مملکت بسوزه؟ اون وقت اینا زورشون میاد یک جوان رو استخدام کنند. فقط به فکر بچه های خودشون هستند والله اونایی که به اینا رای دادید به مملکتتون ظلم کردین. من یه نفر اون دنیا ازتون نمیگذرم
آریابان۳۴۳۳۶۵۱۸:۱۵:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
در مورد وضعیت اقامت فرزندان این مقامات در خارج از کشور و کلا درمورد داشتن "تابعیت مضاعف" برای شهروندان ایرانی باید گفت که طبق قانون اساسی ایران (حتی در دوران قبل از انقلاب) ، داشتن این نوع تابعیت برای هر یک از اتباع ایرانی بطور عام ممنوع بوده (و طبیعتا هنوز هم هست) و هر فرد ایرانی که علاقمند به دریافت تابعیت از یک کشور خارجی باشد، باید کلا تابعیت ایرانی خود را انکار کند به نحویکه از آن به بعد دیگر یک "شهروندایرانی" !!!!! محسوب نشود ؛ ولی شوربختانه اونهائی که در زمان جنگ با پرداخت هزینه های کلان به قاچاقچی ها و با مخفی شدن در پوست گوسفند از کشور گریختند ، اینک با داشتن گذرنامه معتبر ایرانی (علیرغم داشتن تابعیت مضاعف !!!!) بصورتی کاملا قانونی !!!!!! و آزاد میان ایران و کشور محل اقامت خود به آمد و رفت مشغولند ، زیرا : موقع خروج از کشور محل اقامتشون گذرنامه خارجی رو نشون میدهند و موقع ورودشون به ایران هم گذرنامه ایرانی را !!!!! ؛
ناشناس۳۴۳۴۹۳۱۹:۳۷:۲۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
دوست عزیز با کلیت منظور شما موافقم ولی درباره قانون اساسی اینطور نیست
آریابان۳۴۴۲۶۳۱۱:۱۷:۳۷ ۱۳۹۷/۲/۲۴
دوست گرامی ناشناس(۳۴۳۴۹۳) : به موجب اصل ۴۱ قانون اساسی تابعیت کشور ایران حق مسلم هر فرد ایرانی است و دولت نمیتواند از هیچ ایرانی سلب تابعیت کند مگر به درخواست خود او یا در صورتی که به تابعیت کشور دیگری !!!!!!!! درآید
ناشناس۳۴۳۱۸۴۱۶:۴۲:۴۵ ۱۳۹۷/۲/۲۳
بدترین دولت تاریخ ایران...!
ناشناس۳۴۳۱۸۸۱۶:۴۳:۲۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اون وقت این همه جوان بیکار داریم محض رضای خدا زورشون میاد یکی رو استخدام کنند
ناشناس۳۴۳۱۹۵۱۶:۴۵:۴۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
الان ظریف رفته دنبال حل مشکل و شما در پشت جبهه دارید پشتش رو خالی می کنید. نمی دانید همه در یک کشتی هستیم
ناشناس۳۴۳۲۱۷۱۶:۵۲:۲۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
مشکل رو حل کنه؟ شخص ایشون خودش دقیقا بخشی از مشکله
ناشناس۳۴۳۳۳۱۱۷:۵۱:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
جالبه که همه خودشون رو کارشناس می دونن!
ناشناس۳۴۳۲۳۵۱۷:۰۲:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
میدونن،خوبم میدونن.اما چیزی که براشون مهم نیست قدرت و اقتدار مردم و کشوره.
ناشناس۳۴۳۲۴۵۱۷:۰۷:۳۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
دفعه قبلی مذاکرات چی شد؟
ناشناس۳۴۳۳۱۴۱۷:۳۹:۲۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
دفعه قبلی مذاکرات اگر میخواستند مثل اینها قرارداد ببندند همون سال ۸۷ کار تمام شده بود اونها نمیخواستند همچین قراردادی ببندند و گرنه اینکه همیچیز را بدی و "تقریبا هیچ" بگیری که کاری نداره میشه همینی که الان میبینی
ناشناس۳۴۳۱۹۸۱۶:۴۷:۱۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
کاش این اقایون کمی هم به فکر جوانان این کشور بودند خودشون به عنوان پدر شغل و اینده فرزنداشون را تامین می کنند اما به فکر جوونای مردم نیستند که با مدرک تحصیلی بیکارن و هزار تا مشکل پیدا کردند
ناشناس۳۴۳۲۰۱۱۶:۴۸:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
همینه که بعد از کل کش و قوس منتشر شد..
ناشناس۳۴۳۲۱۱۱۶:۵۰:۰۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
به به خسته نباشن واقعا
اشکان۳۴۳۲۳۰۱۶:۵۹:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اعضا هیات علمی دو تابعیتی در واقع پایگاه اول دشمن هستند. اما کو گوش شنوایی!!!
ناشناس۳۴۳۲۳۱۱۷:۰۰:۱۳ ۱۳۹۷/۲/۲۳
مرگ بر آمریکا و مرگ بر انگلیس برای مردم عادیه!!! وقتی جنگ میشه مردم عادی باید برن جبهه و شهید شن وگرنه این آقایون همون موقع هوس درس خوندن با پول باباجون رو در یک کشور اروپایی و یا آمریکایی می کنن!! و البته قسمت خیلی جالب و خنده دار ماجرا هم اینه که ممکنه یک آدم عادی بخواد بره ویزای آمریکا یا انگلیس رو برای ادامه تحصیل بگیره بهش ندن ولی به این قبیل افراد و آقازاده ها 100 درصد ویزا میدن!!! حل کنین این معادله خیلی ساده رو لطفا!!!
ناشناس۳۴۳۲۳۳۱۷:۰۱:۵۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اصلا هم اینطوری نیست و ظریف بچه هاش ایرانن
ناشناس۳۴۳۲۳۴۱۷:۰۲:۱۴ ۱۳۹۷/۲/۲۳
خوب و خوش و خرم میخندند.
ناشناس۳۴۳۲۳۷۱۷:۰۳:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
صحت خواب ...
ناشناس۳۴۳۲۳۹۱۷:۰۴:۴۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
حالا این مطالب که نوشتین سندیت داره یا نه؟
ناشناس۳۴۳۲۵۴۱۷:۱۲:۳۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
بابا اینو مجلس منتشر کرده
ناشناس۳۴۳۲۶۱۱۷:۱۷:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
خود کرده را تدبیر نیست...
ناشناس۳۴۳۲۸۸۱۷:۲۷:۱۲ ۱۳۹۷/۲/۲۳
همین ها کسانی هستند که همیشه شعار مرگ بر آمریکا و انگلیس میدن و میگن غرب بوی تعفن میده از اون طرف میرن تابعیت از این کشورها میگیرن !!!!!!!! حالا دم خروس رو باور کنم یا قسم حضرت عباس
ناشناس۳۴۳۳۰۱۱۷:۳۲:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
خوب که چی مثلا می توانید اقدامی کنید فقط حرف وگزارش بقول آن آقای نماینده توقع ملت را بالا نبرید
ناشناس۳۴۳۳۰۲۱۷:۳۲:۴۰ ۱۳۹۷/۲/۲۳
ظریف 30 سال تو آمریکا بوده انتظار داشتین هر موقع بچه هاش میخواستن به دنیا بیان بیاد ایران به دنیا بیاره و بعد دوباره برگرده؟ خب معلومه بچه ای که تو آمریکا به دنیا بیاد شهروند آمریکا هم حساب میشه...
عوام۳۴۳۳۶۳۱۸:۱۴:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۲۳
اشتباه نکن شهروند نمیشه و اتوماتیک براش پاسپورت صادر نمیشه بلکه والدینش میتونن شهروندی اونجا رو براش بگیرن البته میتونن هم درخواست شهروندی ندن، خصوصا اگه از طرف کشور دیگه ای که شعارش مرگ بر آمریکا هستش اونجا مامور باشن ایشون از طرف جمهوری اسلامی ایران مامور بوده و دلیلی نداشته درخواست شهروندی امریکا برای نوزادش بده البته پسر بزرگ آقای سیف هم لاتاری گرین کارت شرکت کرد و برد و الان با خانواده در آمریکا زندگی میکنه ظاهرا مرگ بر آمریکا مال ما عوامه که بگیم نه آقایون
ناشناس۳۴۳۶۷۰۲۲:۴۹:۰۸ ۱۳۹۷/۲/۲۳
چی میگی‌ برای خودت؟ حقا که عوامی. فکر کردی در غرب فرزند جزو املاک پدر و مادره که بخواد براش تصمیم‌ بگیره؟ بچه‌ای که توی آمریکا دنیا میاد تبعه آمریکا محسوب میشه. حالا گیریم براش پاسپورت نگیره، اگه از آمریکا خارج شد برای یک مسافرت چجوری برگرده؟ بعدشم اگر به سن قانونی رسید خودش میتونه برای پاسپورت اقدام کنه. بر فرض محال پدر و مادرش برای گرفتن مدارک آمریکایی اقدام نکنن، چجوری مدرسه بره. مریض شد چجوری بره دکتر و بیمارستان، .... لطفا قبل از اظهار نظر احساسی کمی فکر کنین.
عوام۳۴۳۸۲۹۰۳:۱۲:۵۵ ۱۳۹۷/۲/۲۴
البته حق با شماست من باید اولش مینوشتم فرزند پدر و مادر مقیم آمریگا که شهروند نیستند، مطابق قانون این نزاد حق داشتن شهروندی امریکا را دارد البته باید برای گرفتن این حق درخواست داده شود و اگر پدر و مادر این فرزند به هر دلیل نخواهند این درخواست را بدهند مطابق با ویزای پدر و مادر برای فرزند پس از گرفتن پاسپورت از نمایندگی کشورشان صادر خواهد شد و تمامی امکانات قانونی را که مطابق ویزا حق دارد مانند مدرسه رفتن و برگشتن به آمریکا بعد از سفر و غیره را خواهد داشت. زمانی که فردی به عنوان دیپلمات در خارج اقامت دارد، گرقتن ویزای اقامتی غیر از ویزای دیپلماتیک که توسط وزارت امور خارجه برایش درخواست شده مستلزم تماس مستقیم آن فرد با کادر اداری کنسولی کشور محل ماموریت بودده که از نظر دیپلماتیک کاری دور از شان میباشد.
ناشناس۳۴۳۹۸۱۰۸:۵۱:۴۳ ۱۳۹۷/۲/۲۴
غیر عوام جان، مگه پدر و مادرش چجوری دکتر و بیمارستان میرند؟ پاسپورت آمریکا دارند؟ یا وقتی از آمریکا خارج می شوند چه جوری بر می گردند؟ غیر از اینه که پاسپورت ایرانی دارند؟! بله به سن قانونی رسید خودش می تونه اقدام کنه. به نظر می رسه احساسات جنابعالی از اون عوام بالایی قوی تره!
ناشناس۳۴۳۹۹۷۰۹:۰۹:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۴
فرزندان سفرا و کارکنان دولت که در خارج از کشور به عنوان ماموریت حضور دارند از حقوق و مزایای کافی برخوردار هستند شما نگران تحصیل و درمان اونها نباش
شیراز۳۴۳۳۱۳۱۷:۳۸:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۲۳
رِندترین دولت ایران - بدبخت احمدی نژاد که اسمش بد در رفته
ناشناس۳۴۳۴۰۲۱۸:۳۴:۴۶ ۱۳۹۷/۲/۲۳
ازکی تا حالا کارمندی فرزند در خارج از کشور جرمه؟
عوام۳۴۳۸۳۱۰۳:۲۱:۰۰ ۱۳۹۷/۲/۲۴
نه حتی داشتن تابعیت فرزند هم جرم نیست ولی برای کسانی که در راس مملکت هستند و بخصوص رییس تیم مذاکره کننده هستند، بی‌طرفی در تصمیمات نسبت به کشوری که فرزندشان در آن اقامت و کار دارد را از بین میبرد در همین کشور خودمون وقتی مناقصه برگزار میشه معمولا اگه بچه مسوول مناقصه تو شرکتی کار بکنه اون شرکت برنده مناقصه هست (حالا نمیگم خیلی وقتا طرف خودش پیشنهاد میده که بچه من رو استخدام کن، مناقصه برنده ای)
ناشناس۳۴۶۸۶۹۱۸:۵۹:۱۶ ۱۳۹۷/۲/۲۵
اون جرم نیست ریاکاری والدین آنها جرم است
ناشناس۳۴۳۴۰۵۱۸:۳۵:۴۷ ۱۳۹۷/۲/۲۳
فرزندان و اطرافیان چهره های مطرح اصول گرا مانند حداد عادل که خودشون تو تلوزیون گفتند و لنکرانی وزیر بهداشت و .... را هم لطفا بگید. مگه تابعیت مضاعف برای استاد مشکل داره. تازه کلی برای دانشگاه اعتبار و ارتباط بین الملللی ایجاد میکنه. در مورد استادان فکر کنم مسئله مفیدی باشه
ناشناس۳۴۳۸۰۴۰۱:۴۳:۰۷ ۱۳۹۷/۲/۲۴
اصلا این دیدگاه مشکل داره، تمام کشورهای پیشرفته دنیا توشون خیلی از مدیرهای رده بالا اصلا اصالت خارجی دارن. مثل فوتبال، وقتی لازمه مربی از خارج میاریم، چه اشکالی داره؟ حالا شما میگی که چون طرف دو تابعیت داره خوب نیست؟ بهرحال به اینگونه افکار در دراز مدت فقط سبب عقب ماندگی کشور میشه و بس! البته من اینو بگم که مدیران دو تابعیتی که دورو هستن قطعا ضرر دارن، مثلا طرف صبح تا شب میشینه به غرب بد و بیرا میگه اما خانوادش همه خارجن، خودش واسه تفریح میره به غرب، که کم از این افراد نه تنها تو دولت بلکه تو همه ی دستگاهها به وفور یافت میشه. ولی بازم راه حل برخورد اینجوری نیست
ناشناس۳۴۳۸۳۰۰۳:۱۵:۳۴ ۱۳۹۷/۲/۲۴
چطور میشه در یک کشور شخصی که دیپلم نداره موسسه اعتباری راه میندازه 12 هزار میلیارد جذب میکنه و پول مردم رو بالا میکشه؛ اونوقت دغدغه میشه فرزند فلان شخص داره فلان جا کار میکنه. شما اول بگید اون شخص زیر دیپلم چطور به اینجا رسیده ؟!
ناشناس۳۴۴۱۸۲۱۰:۳۹:۱۸ ۱۳۹۷/۲/۲۴
خوش به حال اونا که می توانند بروند !شما هم اگر امکانش رو داشتید میرفتید.
تجارت نیوزدانشگاه علمی کاربردی

پربحث‌های امروز

 1. عزت الله انتظامی درگذشت+زندگینامه و کارنامه آقای بازیگر

 2. توکلی: ۱۱۰ هزار میلیارد تومان بدهی معوقات بانکی متعلق به ۱۰۸نفر/ ۲۰ میلیارد دلار ظرف چند روز با سیاست های غلط دولت از دست رفت

 3. صادرات هندوانه ۱۰۰۰۰۰۰۰۰ دلاری شد

 4. بطحایی: نشانه‌های ورشکستگی در نظام آموزش و پرورش پیداست

 5. اما و اگرهاى دریافت مابه‌التفاوت نرخ ارز از واردكنندگان

 6. دوستی قبل از ازدواج ممنوع

 7. چرا ورود هواپیماهای آمریکایی به آسمان ايران ممنوع نیست؟

 8. استاد دانشگاه تهران:بانک مرکزی به جای دستکاری نرخ سود روی بازار ارز تمرکز کند

 9. دیپلماسی اقتصادی و نبود برنامه و تیم قوی در وزارت خارجه/ مهمترین چالش و مشکل پیش روی پیشبرد دیپلماسی اقتصادی چیست؟

 10. خجسته: عده‌ای خاص نبض ارزی کشور را مدیریت می‌کنند

 11. پیام تسلیت هنرمندان برای درگذشت عزت الله انتظامی  

 12. واکنش توکلی به فرار مالیاتی پزشکان

 13. ۸۵۰ هزار میلیارد تومان سپرده بلندمدت در انتظار تصمیم بانک مرکزی/ احتمال افزایش سود بانکی قوت گرفت

 14. فرماندار: ازدواج زیر 13 ساله‌ها در خنداب صحت ندارد

 15. برایان هوک، رئیس «گروه اقدام ایران» در وزارت خارجه آمریکا کیست؟

 16. ضیاءالدین دری کارگردان «کیف انگلیسی» درگذشت

 17. برای خرید ۲۰۶ چقدر باید هزینه کرد؟ +جدول

 18. وزیر هم حریف دلالان نشد!

 19. چرا ایران علی‌‌رغم تحریم‌ها وارد مذاکره با آمریکا نخواهد شد؟

 20. جزئیات تشیع پیکر عزت الله انتظامی

 21. ادعای توافق ترامپ و پوتین بر ضرورت خروج ایران از سوریه

 22. رویترز: «جان بولتون» هفته آینده با همتای روس خود درباره ایران گفت‌وگو می‌کند

 23. سفیر ونزوئلا در تهران: آمریکا از توان موشکی ایران می‌ترسد/تعهدات آمریکایی‌ها قابل اطمینان نیست

 24. تازه‌ترین باج‌خواهی مالی آمریکا از عربستان سعودی در پوشش مبارزه با داعش

 25. انبارلویی: «گروه اقدام ایران» بخشی از اقدامات ستیزه‌جویانه آمریکا با ملت ایران است

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 3. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 4. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 5. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 6. زمزمه‌های گران شدن بنزین/ مردم توان پرداخت هزینه بیشتر را ندارند

 7. زندگی مدفون شده + تصاویر

 8. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 9. گرانی سفره مردم را خالی کرد

 10. گریه مسئول سازمان ملل برای کودکان یمن

 11. کاخ سفید: شاید تحریم‌های ترکیه را موقتاً تعلیق کنیم

 12. دختران‌ ۳۰ ساله‌ای که ۵۰ ساله هستند  

 13. کمپینی که این بار مسئولان را به چالش کشیده است

 14. آخرین قیمت خودروها در بازار

 15. بیمارستان، کودک بدحال و عوامل اورژانس را راه نداد

 16. وزیر خارجه آمریکا: گروه اقدام ایران تشکیل شد/ مذاکره با ایران پیش‌شرط‌هایی دارد

 17. نرخ دلار در بازار غیررسمی و آزاد ایران چگونه تعیین می‌شود؟

 18. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 19. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 20. چرا فرانسه یک مقصد محبوب گردشگری است؟

 21. روسیه: آمریکا آشکارا قصد دارد اوضاع داخلی ایران را بی‌ثبات کند

 22. البغدادی به جای العبادی؛ اگر حمایت‌های ایران از عراق نبود

 23. جدول کامل نرخ جریمه تخلفات رانندگی در سال ۹۷

 24. مببارزه با فساد و نقش نظام تصمیم گیری و تصمیم سازی در ایجاد آن/ ریشه‌های فساد باید خشک شود

 25. آجرچینی پنجره‌های یک خانه نیمه کاره برای احتکار کالا در مشهد  

پربحث‌های هفته

 1. ۱۰ خریدار بزرگ سکه چه کسانی هستند + اسامی

 2. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 3. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 4. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 5. آیا ایران با مذاکره دوباره موافقت می‌کند و اجازه می دهد توافقی جدید امضا شود؟

 6. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 7. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 8. یک بعدازظهر تابستانی با نماینده جوان پیشنهاد دهنده بیانیه ضد ایرانی در تورنتو

 9. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 10. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 11. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 12. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 13. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 14. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 15. توکلی: ‌مسئولان درکی از وضعیت اقتصادی ندارند/راغفر: رئیس کمیسیونی بی‌ام‌و 3 میلیاردی دارد و با آن به استخر می‌رود/ به چه زبانی باید به مسئولان هشدار داد که وضعیت بحرانی است

 16. تبعیت از آمریکا و دودی که به چشم العبادی می‌رود

 17. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 18. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 19. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 20. نهاوندیان: دولت حتما اقتصاد را مدیریت می‌کند/ بازار ارز به سمت تعادل حرکت می کند/نقدینگی در چهار سال گذشته دو برابر شد

 21. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 22. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 23. ژن‌های خوب بدون کنکور پزشک می‌شوند!+فیلم

 24. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 25. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

پربحث‌های دیروز

 1. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 2. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 3. قاضی پور: پسرم گاوداری ندارد

 4. اگر وزیر جهاد کشاورزی جلوی واردات برنج را نگیرد، استیضاح می شود

 5. کارشناس سابق بی بی سی: آیت‌الله خامنه‌ای معمار بزرگ گرفتن تضمین امنیتی ایران است +فیلم

 6. عارف: برخی می خواهند قهرمان فضای مجازی شوند/ وظایف دستگاه های نظارتی مبارزه با فساد است

 7. شعار عجیب در مراسم روحانیون قم!  

 8. حاجی بابایی: ۸ وزیر در معرض استیضاح هستند/ ادعاهای ربیعی باید پیگیری شود/رئیس تیم اقتصادی کشور یعنی معاون اول باید جوابگو باشد

 9. فرزندان «باهنر» کجاست هستند و چه شغلی دارند؟

 10. آتش زدن دلار توسط علما و طلاب در مدرسه فیضیه قم!   

 11. چرا فساد در ایران ریشه کن نمی شود؟

 12. کاظم جلالی: تاکنون در مجلس به مصادیق زدوبند و معامله برخورد نکردم

 13. عارف: برای ریشه‌کنی فساد نیازمند عزم ملی هستیم

 14. رحیم پور ازغدی: نمی توان مرگ بر آمریکا گفت و دنبال اقامت فرزندمان در این کشور باشیم

 15. پاسخ حداد عادل به رضا پهلوی در برابر تحریک مردم

 16. آذری جهرمی: چینی اقتصاد آمریکا ترک برداشته است

 17. نظر کواکبیان درباره طرح سوال از رئیس جمهوری

 18. دفاع روزنامه اصولگرا از «پرویز فتاح»

 19. پشت پرده حزب علی لاریجانی چیست؟

 20. در دولت علیه دولت/ در حیاط پشتی کیست؟

 21. نماینده ایران در آژانس: اروپایی‌های عضو برجام با حداکثر توان مقابل یکجانبه‌گرایی آمریکا بایستند

 22. امیر سیاری: دشمن جرات حمله به کشورمان را ندارد

 23. فروزنده: عده‌ای جاهلانه یا مغرضانه «مذاکره با آمریکا» را مطرح می‌کنند

 24. بالاخره چه کسی هویدا را کشت؟

 25. تشکیل گروه ۱۵ نفره مجلس برای بررسی مسائل اقتصادی

پربحث‌های هفته

 1. آیت‌الله‌ علم‌الهدی: دلار 3 هزار تومانی را 10هزار تومان کردید، باز هم می‌خواهید مذاکره کنید؟/ اروپا می‌خواهد همان کار آمریکا را انجام دهد

 2. محمود صادقی می‌داند یا نمی‌داند؟

 3. روایت مسعود پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش / برادرزاده‌ها و خواهرزاده‌های من بعضا بیکار هستند

 4. رجب صفروف کیست و آیا گفته‌های او صحت دارد؟

 5. محمود صادقی: آیا ترکمنچای دیگری در راه است؟

 6. روایت پزشکیان از زندگی شخصی و فرزندانش + عکس

 7. اندرونی و بیرونی مسئولان!

 8. واعظی: باید دلیلی داشته باشد تا روحانی از مردم عذرخواهی کند

 9. پاسخ ظریف درباره شبهات مطرح شده در مورد سهم دریای خزر؛ در گفت‌وگو با الف: دولت از حق ایران در دریای خزر کوتاه نیامده است/ سهم ایران به ۱۱ درصد کاهش نیافته است

 10. سهم ۵۰ درصدی ایران از دریای خزر، پروپاگاندا یا واقعیت؟

 11. رهبر انقلاب: در حال حاضر مذاکره با آمریکا ممنوع است/ برخی خطوط قرمز در برجام رعایت نشد/ آحاد مردم مشکلات معیشتی را احساس می‌کنند و یک بخشی از مردم واقعاً زیر فشارند

 12. رهبر انقلاب اسلامی در پاسخ به نامه 12 ماده ای رئیس قوه قضائیه: مجازات مفسدان اقتصادی سریع و عادلانه انجام گیرد/ در مورد اتقان احکام دادگاه ها دقت لازم را توصیه فرمائید

 13. "سفر خانوادگی" ۲۳ نماینده مجلس به مشهد برای بررسی یک طرح

 14. سيستم فاسد نيست، فسادمان سيستماتيك است

 15. روحانی: قیمت ارز قطعا پایین می آید/ ایران در کنوانسیون خزر امتیازات خاصی گرفت/ اقتصاد با بگیر و ببند حل نمی‌شود؛ اعتمادسازی کنیم/ مبارزه با فساد، تبلیغاتی نیست

 16. واکنش متفاوت به دو اتفاق مشابه در ترکیه و ایران

 17. ظریف: فرزندانم در تهران سکونت دارند/ پسر و دخترم استخدام هیچ جای دولتی نیستند

 18. عارف: شاهد دفن اخلاق در جریان استیضاح ربیعی در مجلس بودیم

 19. مگر مدیران دولت و مسئولین چقدر حقوق می‌گیرند که حاضر نیستند اعلام عمومی شود/ حقوق وزرای دولت روحانی به نسبت گذشته سه برابر شد

 20. مشاور سابق روحانی: اکثر اصلاح‌طلبان قائل به نظام جمهوری اسلامی نیستند

 21. جای خالی این روزها را با چه کسی پر کنیم؟

 22. پس از ۲۱ سال؛ کنوانسیون رژیم حقوقی دریای خزر امضا شد

 23. پاکدستان دست بسته!  

 24. پورابراهیمی: هیات نظارت بر رفتار نمایندگان تبرئه‌ام کرد/ فعالیت‌های اقتصادی فرزندان ربیعی، پدرشان را به خاک سیاه نشاند

 25. فرزندان ذوالنور کجا هستند و چه شغلی دارند؟  

آخرین عناوین