حاشیه های انتخاب شهردار تهران؛ از انصراف مهمترین گزینه تا ادامه جنجال توییت عضو جوان شورا/ از لیست 5 نفره کدام نامزد شانس بیشتری دارد؟

گروه اجتماعی الف،   3970216178 ۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
حاشیه های انتخاب شهردار تهران؛ از انصراف مهمترین گزینه تا ادامه جنجال توییت عضو جوان شورا/ از لیست 5 نفره کدام نامزد شانس بیشتری دارد؟

دیروز لیست هفت نفره شورای شهر تهران برای انتخاب شهردار به پنج نفر کاهش یافت.با این وجود به نظر نمی رسد معادلات و احتمالات انتخاب سکاندار ساختمان بهشت به همان میزان کاهش یافته باشد.

به گزارش الف، دیروز محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی طی نامه‌ای رسمی به شورای شهر تهران انصراف قطعی خود را از نامزدی شهرداری تهران اعلام کرد. حجتی قرار بود امروز در صحن شورا برنامه‌های خود را برای حضور در شهرداری تهران اعلام کند. این در حالی است که تا کنون برخی از نامزدهای شهرداری تهران، برنامه های خود را ارائه داده اند.

پیش از این نیز ابراهیم انصاری لاری، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش و یکی دیگر از گزینه‌های شهرداری تهران طی نامه‌ای به رئیس شورای شهر تهران انصراف خود را از نامزدی شهرداری تهران اعلام کرده بود. محسن هاشمی در جلسه دیروز اعلام کرده بود که «شب گذشته برگه انصراف وی به دست ما رسید و ثبت شد.»

 از محمود حجتی به عنوان مهمترین گزینه گروه های سیاسی اصلاح طلب برای رسیدن به کرسی شهرداری تهران نام برده می شد. این موضوع به خصوص در بین اعضای نزدیک به حزب کارگزاران سازندگی که گرایش به شهردار شدن محسن هاشمی داشتند  دیده می شد. در واقع بعد از اختلاف نظرهایی که بین دو حزب اتحاد ملت و کارگزاران درباره نامزد یا عدم نامزد شدن محسن هاشمی برای شهرداری تهران رخ داده بود، شاید گزینه ای که از لیست هفت نفره می توانست آنها را به یک اجماع برساند وزیر جهاد کشاورزی فعلی بود.  

به همین دلیل بود که چند روز قبل غلامحسین کرباسچی با انتقاد از تخریب‌هایی که علیه محسن هاشمی صورت گرفت، عنوان کرده بود:  گفته شده آقای مهندس حجتی با توجه به حساسیت امر پایتخت، قانع شده‌اند مسئولیت خطیر وزارت کشاورزی را رها کنند و در شهرداری مشغول شوند... ایشان شخصیتی مردمی و شناخته شده و مورد اتفاق است و در بخش‌های مختلف صاحب تجربه هستند، با دولت و سایر نهادهای حکومت هم روابط خوبی دارند. اگر بتوانند با رای غالب شورا شهردار شوند، انشاءالله کارنامه خوبی خواهند داشت و گره‌گشا خواهند بود.

محمد جواد حق‌شناس، عضو شورای شهر تهران نیز در این باره می گوید: از طرف رئیس جمهور و مقامات عالی نظام به آقای حجتی توصیه شده که همچنان با عنوان وزیر کشاورزی باقی بماند.

 وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای که برای شورای شهر تهران فرستاده نوشته است: « با توجه به مسئولیت کنونی اینجانب در دولت، تصدیق خواهید فرمود پذیرش مسئولیت جدید منوط به اجازه و موافقت مقامات عالی رتبه نظام می باشد که در این برهه حساس بر ادامه خدمت اینجانب در مسئولیت فعلی تاکید نموده‌اند».

فردی خارج از لیست شهردار می شود؟

با کنار رفتن حجتی و همچنین انصاری لاری از لیست هفت نفر حالا باید دید احزاب و گروه های سیاسی اصلاح طلب می توانند به اجماعی برای سپردن سکان شهر تهران دست پیدا کنند یا خیر؟

البته ظاهراً اعضای شورای شهربر سر اینکه گزینه نهایی باید از بین این لیست انتخاب شود فعلاً متفق القول به نظر می رسند. چنان چه محسن هاشمی رفسنجانی دیروز در پایان شصتمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به انصراف دو نفر از گزینه‌های شهرداری تهران گفت: انصراف این دو گزینه آقایان انصاری لاری و حجتی تایید شده و قاعدتا کسی جایگزین آنها نخواهد شد.

هاشمی در پاسخ به این پرسش که با انصراف گزینه‌ها احتمال دارد نام وی در بین گزینه‌های شهرداری اعلام شود یا خیر گفت: در این زمینه قبلا صحبت کرده‌ام و بنده به عنوان کاندیدای شهرداری نخواهم بود.

اما فارغ از این اظهارنظر به نظر می رسد تلاش هایی هم وجود دارد تا حداقل گزینه های دیگری به این لیست اضافه شود.

حجت نظری، عضو جوان شورای شهر چند روز قبل طی یک پیامی توییتری که بعدا جنجال زیادی ایجاد کرد به برخی لابی‌های خارج شورا برای انتخاب شهردار اشاره و نوشته بود: «اقدامات خطرناکی خارج از شورا برای زدن به زیر میز انتخاب شهردار تهران از میان ۷ گزینه موجود در حال انجام است. باید بدانیم که خودخواهی و در نظر نداشتن منافع عموم مردم در نهایت دامن همه را خواهد گرفت. اگر شهردار از میان ۷ گزینه نهایی انتخاب نشود پشت‌پرده را بی‌پرده خواهم گفت.»

اما با وجود این سخنان هستند کسانی که هنوز هم بر این موضوع تاکید دارند که لیست نهایی شورای شهر تهران برای انتخاب شهردار چندان قوی نمی باشد و در نهایت فردی بیرون از این فهرست باید انتخاب شود.

در این راستا محمدرضا بادامچی، نماینده تهران و عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی گفته است: «من معتقدم که شهردار تهران فردی به غیر از ۷ کاندیدای معرفی‌شده از سوی شورای شهر است.» دلیل بادامچی برای این پیش بینی آن بود که «به نظر می‌رسد افرادی که در بالای لیست کاندیداهای شهرداری تهران قرار دارند و نمرات بالاتری از سوی شورا دریافت کرده‌اند جامعیت و دید مدیریتی شهری لازم برای شهرداری تهران را ندارند.»

کدام گزینه ها شانس بیشتری دارند؟

در حال حاضر شورای شهر تهران باید شهردار تهران را از بین 5 گزینه محمدعلی افشانی، حجت میرزایی، سمیع الله حسینی مکارم، پیروز حناچی و محمود حسینی انتخاب کند. بر اساس گفته های اعضای شورای شهر از میان لیست قرار است دو گزینه تعیین ‌ و در نهایت یک نفر در روز 23 اردیبهشت ماه به عنوان شهردار تهران انتخاب شود.

با توجه به فضای بوجود آمده و جلسه پرسش و پاسخ دیروز ، به نظر می رسد فعلاً شانس مکارم حسینی، سرپرست فعلی و معاون نجفی از دیگران بیشتر باشد. به خصوص این که او در مدت سرپرستی تلاش کرده چهره ای از یک شهردار کارآمد از خود بروز دهد. البته عدم سابقه پررنگ جناحی می تواند از دیدگاه اصلاح طلبان برای او پاشنه آشیل به حساب آید. او دیروز تلاش کرد تا به حرف و حدیث ها درباره بودن نامش در لیستی که به املاک نجومی مشهور شد پاسخ دهد. شاید بتوان از او به عنوان گزینه ای مرضی الطرفین که همه جناح های سیاسی اصلاح طلب را راضی می کند نام برد.

البته در این بین باید به پیروز حناچی و سید محمود حسینی نیز اشاره کرد که مورد حمایت حزب اتحاد ملت به عنوان حزب اکثریت در شورا اشاره کرد. همچنین به نظر می رسد با توجه به انتقادات صورت گرفته از محمدعلی افشانی در جلسه دیروز شانس وی برای کسب کرسی شهرداری تهران اندک باشد. افشانی در حال حاضر عضو شورای مرکزی اعتماد ملی و معاون عمرانی وزیر کشور است. حزب اعتماد ملی سه عضو در شورای شهر تهران بیشتر ندارد.

از سوی دیگر برخی رسانه ها عنوان کرده اند که حزب ندای ایرانیان به‌دنبال رسیدن به گزینه‌ای خارج از این سه نفر (حجتی، افشانی و حسینی) هستند.

با این وجود باید تا 23 اردیبهشت صبر کرد و منتظر ماند که بالاخره شورای شهر کدام گزینه را انتخاب خواهد کرد و یا اینکه در نهایت فردی از بیرون لیست انتخاب خواهد شد. 

گوشی شاپ الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

۲۷ مهر ۱۳۹۷ چرا ساختمان بهشت بعد از قالیباف آرام نگرفت؟
۲۴ مهر ۱۳۹۷کنایه سنگین یک اصلاح طلب به شورای شهر تهران
۲۴ مهر ۱۳۹۷افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟
۲۳ مهر ۱۳۹۷عضو شورای شهر: افشانی تا ۲۴ آبان شهرداری تهران را ترک می‌کند
۲۳ مهر ۱۳۹۷قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!
۲۲ مهر ۱۳۹۷در جلسه ۲ ساعته افشانی با شورای شهری‌ها چه گذشت؟
۲۲ مهر ۱۳۹۷عضو شورای شهر: هزینه ماهانه هر عضو شورا ۵.۹ میلیون است
۲۲ مهر ۱۳۹۷هاشمی: افشانی گفته اجازه بلبشو در شهرداری را نمی‌دهم
۲۲ مهر ۱۳۹۷نشست اعضای شورای شهر برای تعیین تکلیف شهردار آینده
۲۲ مهر ۱۳۹۷هاشمی: منتظر نظر معاونت حقوقی دولت درباره وضعیت شهردار هستیم
۲۲ مهر ۱۳۹۷نتیجه تمیز کاری اعضای شورای شهر تهران  
۲۱ مهر ۱۳۹۷ناامیدی مردم تهران از لیست امید شورای شهر

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۳۲۰۴۷۰۷:۱۹:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۱۷
عجب شیرتوشیره!!!! این اصلاحاتی ها اصلاً اصلاح پذیر نیستن. البته مقصر اصلی رای دهندگان به اینها هستن. در انتخاب نماینده های مجلس ایندوره و دولت هم متاسفانه اصلاً دقت نشد. حیف.......
ناشناس۳۳۲۰۵۱۰۷:۲۶:۰۵ ۱۳۹۷/۲/۱۷
هر 5 نفر این کاندیدا ها شهر دار شوند و باهم کار کنند باز هم قالیباف نمیشوند .
ناشناس۳۳۲۰۷۸۰۸:۰۲:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۱۷
شهردار فقط محسن
ناشناس۳۳۲۰۸۵۰۸:۰۹:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۱۷
شهر صاحب نداره و روزانه ده ها میلیارد تومان به مردم هزینه تحمیل میشه اونوقت دارند این دست و اون دست میکنند. تازه اگر هم کسی انتخاب بشه یک دهم تجربه و عملکرد قالیباف رو نداره.
ناشناس۳۳۳۲۴۲۱۸:۳۴:۳۸ ۱۳۹۷/۲/۱۷
هزینه هایی که مردم تهرون میدن ، صاف به حساب شهرداری میره. درآمدشون سرشار ، خدمت صفر الله برکت!!!!!!!!!!! مردم کیلوچنده؟ تکرارکنیدتهرونیها.........
ناشناس۳۳۲۰۹۵۰۸:۲۲:۳۲ ۱۳۹۷/۲/۱۷
دلم میسوزه به حال تهران و تهرانی
ناشناس۳۳۳۲۴۹۱۸:۳۸:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۱۷
خود کرده را تدبیر نیست
آقای شمیرانی۳۳۲۲۵۳۱۰:۰۵:۲۰ ۱۳۹۷/۲/۱۷
شهردار تهران در وهله نخست باید زاده تهران باشد و در گام بعدی استاد و متخصص عمران و شهرسازی مثلا آقای پیروز حناچی گزینه مطلوبی است
کلاسی نوجاباما-JB97DH3بیمه azki

پربحث‌های امروز

 1. عضو کمیسیون صنایع مجلس: برخی‌ها ‌از ۱۰۰ ‌تا ۵۰۰ میلیارد تومان ارز خریدند‌ اما هیچ ارزی مبادله نشد‌

 2. واگذاری جنجالی سهام صندوق فولاد؛ از عرضه زیر قیمت تا تخلف در فروش بلوکی سهام

 3. یارانه نقدی مهرماه واریز شد

 4. معاون وزیر نفت خبر داد: آخرین میزان تولید نفت ایران/ توتال اسناد فنی فاز ۱۱ را به CNPC تحویل داد

 5. انتخابات میان دوره‌ای کنگره آمریکا؛ همه پرسی درباره ترامپ و سرانجام تحریم‌ها علیه ایران

 6. انگشت اتهام بازار سرمایه به سمت حقوق‌ها

 7. لغزش پول در آستانه ورود به بانک‌ها

 8. گلاره و آرزویی که محقق شد

 9. چرا این ویترین‌ها خالی شده‌اند؟

 10. نماینده ایران در سازمان ملل: آمریکا قاتل 66 کودک ایرانی است

 11. ۸۹ حضور کی‌روش روی نیمکت ایران/ ادامه پیروزی‌های کم گل!

 12. رامبد جوان: «قانون مورفی» تازگی دارد

 13. المیادین: بولتون به بن‌سلمان گفته آمریکا تمام جزئیات قتل خاشقچی را می‌داند

 14. خبر بد برای پرسپولیس/ گادوین منشا مصدوم شد

 15. قارچ‌هایی که به دلیل عفونت در مغز رشد می‌کنند/ دمل‌های چرکی مغز را در نطفه خفه کنید

 16. چرا ساختمان بهشت بعد از قالیباف آرام نگرفت؟

 17. ماکرون از تصمیم اروپایی‌ها برای تعلیق سفرهای سیاسی به عربستان خبر داد

 18. از جمال عبدالناصر تا جمال خاشقچی؛ مرور طرح ترور آل سعود برای مخالفان

 19. گاردین: انگیزه ترامپ از همسویی با سعودی، براندازی در ایران است

 20. یوسفی: السد در تهران بسیار خطرناک است/ پرسپولیس مقابل نود ارومیه به هم ریخته بود

 21. روایتی تکان‌دهنده از حرمسرای قذافی

 22. ماجرای عجیب گلزنی محمد انصاری و خوشحالی پس از گل+ عکس

 23. انتقام و غول‌کشی گوش شکسته‌ها در سرزمین دانوب!

 24. معمای گنج همدان+ عکس

 25. آیا سربازی 24 ماه می‌شود؟

پربحث‌های دیروز

 1. دخیل بر آستان «سلبریتی»ها!

 2. نگذاشتند درباره"سیف" به رئیس‌جمهور تذکر دهم

 3. تشکیل اتاق جنگ اقتصادی/ با چه راهکاری دولت و مسئولین می‌توانند کشور را از شرایط خطیر کنونی عبور دهند؟

 4. حاجی‌بابایی: برخی افراد با دریافت ۲۴۰ میلیون یورو ارز ‌حتی یک قلم کالا هم وارد نکرده‌اند‌

 5. امشب در سر شوری دارم !

 6. مرگ مشکوک یکی از 15 مظنون قتل خاشقچی

 7. غذای ملی این کشور زیبا «کله پاچه» است  

 8. امیرعبداللهیان: ترور خاشقچی توسط سعودی دور از انتظار نیست

 9. اقدام جدید آلمان علیه عربستان

 10. علت شوره سر چیست؟

 11. نقشه داعش برای هدف قرار دادن بیجی نقش بر آب شد

 12. سردار پاکپور: تروریست‌ها وحدت مردم را هدف قرار داده اند

 13. فرود اضطراری پرواز تهران - بوشهر در شیراز

 14. کتف کامیابی‌نیا جا انداخته شد

 15. عمران خان برای دومین بار در یکماه به ریاض سفر می کند

 16. استراو: سیاست خارجی آمریکا در قبال ایران اشتباه جدی است

 17. پوتین: سیاست تحریمی آمریکا علیه ایران اشتباهی بزرگ است/ متقاعد کردن ایران برای خروج از سوریه وظیفه ما نیست

 18. فرانسه: هدف سازوکار ویژه مالی اتحادیه اروپا فراتر از ایران است

 19. المپیک جوانان آرژانتین؛ محمدی طلایی شد

 20. خواب شیرین هنگام سخنرانی جهانگیری در همایش  

 21. پرچم عربستان عوض شد/ کنایه‌های تصویری روزنامه‌نگاران جهان به آل‌سعود   

 22. نرخ برابری دلار دربرابر یورو ۵۰ درصد کاهش خواهد یافت

 23. ضرغامی: پس از عاشورای ۸۸ بسیاری از دست‌های پشت پرده رو شد

 24. آمریکا بسیج ایران را متهم به آموزش کودکان سرباز کرد

 25. دستمزد شبی ۳۰ میلیون تومانی مهناز افشار در «بینوایان»!

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. روحانی: به محض انتخاب من در سال ۹۲ قیمت دلار پایین افتاد، بازار آرام شد و امیدها بالا رفت/ به عنوان رئیس‌جمهور لیست قیمت اجناس را هر روز می‌بینم و می‌دانم وضع زندگی مردم چگونه است

 3. خیز نامحسوس دولت برای افزایش قیمت بنزین/ زمینه سازی دولت برای برگرداندن کارت سوخت/ مردم قربانی سیاست هویج و چماق

 4. قالیباف: نشستگانِ محترم و مسئول، لطفا برخیزید و اقدامی کنید+ عکس

 5. آقای رییس‌جمهوری! چرا نباید...

 6. محمود بهمنی: FATF را نمی‌توان به دلار وصل کرد/ با مدیریت عرضه و تقاضا قیمت دلار را بر روی ۲۹۰۰ تا ۳۰۰۰ تومان نگه داشتیم

 7. روحانی با پیشنهاد افزایش حقوق کارمندان موافقت کرد

 8. ابلاغ حکم ۷ ماه حبس قطعی حسن عباسی

 9. بهشت جای چه افرادی است؟/ آیا امکان دارد که غیرمسلمانان نیز وارد بهشت شوند؟

 10. سایه شهاب ایرانی بر آسمان حیفا و تل‌آویو + تصاویر

 11. پسته در بازار تهران کیلویی ۱۰ دلار

 12. لوطیان جاده‌ها یا مرگ قانون؟!/ سمندی که یخچال فریزر است!

 13. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 14. توکلی: سیاست تثبیت نرخ ارز و تخصیص اداری باید اعمال شود/ دولت اعلام کند بازار غیررسمی ارز را به هیچ وجه تحمل نخواهد کرد

 15. آیا قالیباف از کشور خارج شده است؟ + عکس

 16. اسامی ۹۶ نماینده مخالف لایحه CFT + اسامی غایبین

 17. تهاجم معماری «سبک اروپایی» به شهر قم!  

 18. اتهام‌زنی آمدنیوز به الف؛ قالیباف به الف سفارش خبر داد!

 19. نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم شیرازی به رئیس قوه قضائیه؛ بیانات جنابعالی قانع کننده نبود

 20. دهک‌های پایین زیر چرخ‌های رکود تورمی و نیاز به سیاست‌های جبرانی

 21. خرید نفت کره‌جنوبی از ایران به صفر رسید

 22. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 23. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

 24. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 25. قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان، بازی های سیاسی و اشتیاق عجیب مدیران برای خدمت به مردم!

گوشی شاپ

پربحث‌های دیروز

 1. امشب در سر شوری دارم !

 2. مکالمه از ایران به عراق، دقیقه‌ای چند؟

 3. جزئیات بخشنامه رئیس قوه قضائیه درباره محکومین مهریه

 4. ثبت هویت ۲ میلیون تبعه خارجی در کشور

 5. هشدار پلیس فتا به زائران اربعین

 6. مرز خسروی برای اربعین امسال بازگشایی نمی‌شود

 7. محبوبیت مخدر شیشه در میان دختران نوجوان

 8. گردشی در استراحت‌گاه مورد علاقه هیتلر

 9. کاهش نرخ باروری کشور در سال ۹۷

 10. پسران زیر ابرو بر می‌دارند، دختران کچل می‌کنند

 11. ۳ نفر از مظنونان اصلی شهادت محیط‌بان گلستانی دستگیر شدند

 12. چرا اصلاح‌طلبان با شهردار شدن محسن هاشمی مخالفند؟

 13. چرا وزیر آموزش و پرورش در برابر کلاسها و موسسات کنکور تسلیم شد؟

 14. برای سفر اربعین واکسن آنفلوآنزا بزنیم ؟

 15. کنکور در شرایط فعلی به نفع کشور نیست

 16. تداوم بارش باران/ورود سامانه بارشی جدید به کشور از شنبه

 17. آخرین وضعیت راه‌های کشور/مه گرفتگی در برخی از محورها

 18. چرا رفتار انسان در جایگاه سرپرستی گروه متفاوت است؟

 19. دانشجویان فارغ‌التحصیل نیازمند حمایت روانی

پربحث‌های هفته

 1. حضور زنان در ورزشگاه آزادی هیچ توجیه شرعی ندارد

 2. لوطیان جاده‌ها یا مرگ قانون؟!/ سمندی که یخچال فریزر است!

 3. فرمانده ناجا: خاوری را می‌توانیم یک‌هفته‌ای بازداشت کنیم

 4. نامه سرگشاده آیت‌الله مکارم شیرازی به رئیس قوه قضائیه؛ بیانات جنابعالی قانع کننده نبود

 5. واکنش مطهری به دادستان کل درباره حضور زنان در ورزشگاه‌ها

 6. فیش حقوقی مدیری که حاشیه‌ساز شد +عکس

 7. افشانی رفتنی شد؛ آغاز دوباره ماراتن انتخاب شهردار/گزینه های احتمالی برای حضور در بهشت/ محسن هاشمی شهردار می شود؟

 8. تولد ۲۱۸۷ نوزاد لاکچری در تاریخ طلایی ۷مهر

 9. دهکده پزشکان کجاست؟ + تصاویر

 10. بخشنامه رییس قوه قضاییه برای جلوگیری از زندانی شدن محکومین مهریه

 11. سلبریتی‌ها با کمک‌های مردمی به زلزله‌زدگان چه کردند؟

 12. آزمون سردفتری و سراب اشتغال جوانان تحصیل کرده!

 13. نتیجه تمیز کاری اعضای شورای شهر تهران  

 14. حکم دادگاه بدوی پرونده راننده لندکروز صادر شد

 15. شهید آمریکایی نهضت مشروطه / «تحلیل از فراز ابرها» و «اقدام در کف خیابان»

 16. ایران رتبه اول رشد علمی جهان در سال ۲۰۱۷

 17. فاز جدید «طرح کاهش» از ۱۰ روز دیگر در تهران آغاز می‌شود/ جریمه ۵۰هزار تومانی در انتظار خودروهای فاقد معاینه فنی

 18. جانشین خرم‌آبادی در مورد فیلترینگ چه نظری دارد؟  

 19. ناامیدی مردم تهران از لیست امید شورای شهر

 20. واکنش پلیس به تهدید پیامکی نمایندگان مجلس

 21. چند نفر در ایران از فیلترشکن استفاده می‌کنند؟

 22. هاشمی: از موضوع شنود بگذرید/حتی زن و شوهر نیز می‌توانند از این وسایل استفاده کنند

 23. وقتی پای میلیاردها تومان پول در میان است/ چه کسی پای سلبریتی‌ها را به کرمانشاه باز کرد!

 24. بررسی چالشهای محله‌ای فراموش شده در مشهد / فروش اسلحه وینچستر در قلعه ساختمان

 25. عضو شورای شهر: هزینه ماهانه هر عضو شورا ۵.۹ میلیون است

آخرین عناوین