حاشیه های انتخاب شهردار تهران؛ از انصراف مهمترین گزینه تا ادامه جنجال توییت عضو جوان شورا/ از لیست 5 نفره کدام نامزد شانس بیشتری دارد؟

گروه اجتماعی الف،   3970216178 ۸ نظر، ۰ در صف انتشار و ۸ تکراری یا غیرقابل انتشار
حاشیه های انتخاب شهردار تهران؛ از انصراف مهمترین گزینه تا ادامه جنجال توییت عضو جوان شورا/ از لیست 5 نفره کدام نامزد شانس بیشتری دارد؟

دیروز لیست هفت نفره شورای شهر تهران برای انتخاب شهردار به پنج نفر کاهش یافت.با این وجود به نظر نمی رسد معادلات و احتمالات انتخاب سکاندار ساختمان بهشت به همان میزان کاهش یافته باشد.

به گزارش الف، دیروز محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی طی نامه‌ای رسمی به شورای شهر تهران انصراف قطعی خود را از نامزدی شهرداری تهران اعلام کرد. حجتی قرار بود امروز در صحن شورا برنامه‌های خود را برای حضور در شهرداری تهران اعلام کند. این در حالی است که تا کنون برخی از نامزدهای شهرداری تهران، برنامه های خود را ارائه داده اند.

پیش از این نیز ابراهیم انصاری لاری، مدیر عامل سازمان منطقه آزاد کیش و یکی دیگر از گزینه‌های شهرداری تهران طی نامه‌ای به رئیس شورای شهر تهران انصراف خود را از نامزدی شهرداری تهران اعلام کرده بود. محسن هاشمی در جلسه دیروز اعلام کرده بود که «شب گذشته برگه انصراف وی به دست ما رسید و ثبت شد.»

 از محمود حجتی به عنوان مهمترین گزینه گروه های سیاسی اصلاح طلب برای رسیدن به کرسی شهرداری تهران نام برده می شد. این موضوع به خصوص در بین اعضای نزدیک به حزب کارگزاران سازندگی که گرایش به شهردار شدن محسن هاشمی داشتند  دیده می شد. در واقع بعد از اختلاف نظرهایی که بین دو حزب اتحاد ملت و کارگزاران درباره نامزد یا عدم نامزد شدن محسن هاشمی برای شهرداری تهران رخ داده بود، شاید گزینه ای که از لیست هفت نفره می توانست آنها را به یک اجماع برساند وزیر جهاد کشاورزی فعلی بود.  

به همین دلیل بود که چند روز قبل غلامحسین کرباسچی با انتقاد از تخریب‌هایی که علیه محسن هاشمی صورت گرفت، عنوان کرده بود:  گفته شده آقای مهندس حجتی با توجه به حساسیت امر پایتخت، قانع شده‌اند مسئولیت خطیر وزارت کشاورزی را رها کنند و در شهرداری مشغول شوند... ایشان شخصیتی مردمی و شناخته شده و مورد اتفاق است و در بخش‌های مختلف صاحب تجربه هستند، با دولت و سایر نهادهای حکومت هم روابط خوبی دارند. اگر بتوانند با رای غالب شورا شهردار شوند، انشاءالله کارنامه خوبی خواهند داشت و گره‌گشا خواهند بود.

محمد جواد حق‌شناس، عضو شورای شهر تهران نیز در این باره می گوید: از طرف رئیس جمهور و مقامات عالی نظام به آقای حجتی توصیه شده که همچنان با عنوان وزیر کشاورزی باقی بماند.

 وزیر جهاد کشاورزی در نامه ای که برای شورای شهر تهران فرستاده نوشته است: « با توجه به مسئولیت کنونی اینجانب در دولت، تصدیق خواهید فرمود پذیرش مسئولیت جدید منوط به اجازه و موافقت مقامات عالی رتبه نظام می باشد که در این برهه حساس بر ادامه خدمت اینجانب در مسئولیت فعلی تاکید نموده‌اند».

فردی خارج از لیست شهردار می شود؟

با کنار رفتن حجتی و همچنین انصاری لاری از لیست هفت نفر حالا باید دید احزاب و گروه های سیاسی اصلاح طلب می توانند به اجماعی برای سپردن سکان شهر تهران دست پیدا کنند یا خیر؟

البته ظاهراً اعضای شورای شهربر سر اینکه گزینه نهایی باید از بین این لیست انتخاب شود فعلاً متفق القول به نظر می رسند. چنان چه محسن هاشمی رفسنجانی دیروز در پایان شصتمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به انصراف دو نفر از گزینه‌های شهرداری تهران گفت: انصراف این دو گزینه آقایان انصاری لاری و حجتی تایید شده و قاعدتا کسی جایگزین آنها نخواهد شد.

هاشمی در پاسخ به این پرسش که با انصراف گزینه‌ها احتمال دارد نام وی در بین گزینه‌های شهرداری اعلام شود یا خیر گفت: در این زمینه قبلا صحبت کرده‌ام و بنده به عنوان کاندیدای شهرداری نخواهم بود.

اما فارغ از این اظهارنظر به نظر می رسد تلاش هایی هم وجود دارد تا حداقل گزینه های دیگری به این لیست اضافه شود.

حجت نظری، عضو جوان شورای شهر چند روز قبل طی یک پیامی توییتری که بعدا جنجال زیادی ایجاد کرد به برخی لابی‌های خارج شورا برای انتخاب شهردار اشاره و نوشته بود: «اقدامات خطرناکی خارج از شورا برای زدن به زیر میز انتخاب شهردار تهران از میان ۷ گزینه موجود در حال انجام است. باید بدانیم که خودخواهی و در نظر نداشتن منافع عموم مردم در نهایت دامن همه را خواهد گرفت. اگر شهردار از میان ۷ گزینه نهایی انتخاب نشود پشت‌پرده را بی‌پرده خواهم گفت.»

اما با وجود این سخنان هستند کسانی که هنوز هم بر این موضوع تاکید دارند که لیست نهایی شورای شهر تهران برای انتخاب شهردار چندان قوی نمی باشد و در نهایت فردی بیرون از این فهرست باید انتخاب شود.

در این راستا محمدرضا بادامچی، نماینده تهران و عضو هیات رییسه کمیسیون اجتماعی گفته است: «من معتقدم که شهردار تهران فردی به غیر از ۷ کاندیدای معرفی‌شده از سوی شورای شهر است.» دلیل بادامچی برای این پیش بینی آن بود که «به نظر می‌رسد افرادی که در بالای لیست کاندیداهای شهرداری تهران قرار دارند و نمرات بالاتری از سوی شورا دریافت کرده‌اند جامعیت و دید مدیریتی شهری لازم برای شهرداری تهران را ندارند.»

کدام گزینه ها شانس بیشتری دارند؟

در حال حاضر شورای شهر تهران باید شهردار تهران را از بین 5 گزینه محمدعلی افشانی، حجت میرزایی، سمیع الله حسینی مکارم، پیروز حناچی و محمود حسینی انتخاب کند. بر اساس گفته های اعضای شورای شهر از میان لیست قرار است دو گزینه تعیین ‌ و در نهایت یک نفر در روز 23 اردیبهشت ماه به عنوان شهردار تهران انتخاب شود.

با توجه به فضای بوجود آمده و جلسه پرسش و پاسخ دیروز ، به نظر می رسد فعلاً شانس مکارم حسینی، سرپرست فعلی و معاون نجفی از دیگران بیشتر باشد. به خصوص این که او در مدت سرپرستی تلاش کرده چهره ای از یک شهردار کارآمد از خود بروز دهد. البته عدم سابقه پررنگ جناحی می تواند از دیدگاه اصلاح طلبان برای او پاشنه آشیل به حساب آید. او دیروز تلاش کرد تا به حرف و حدیث ها درباره بودن نامش در لیستی که به املاک نجومی مشهور شد پاسخ دهد. شاید بتوان از او به عنوان گزینه ای مرضی الطرفین که همه جناح های سیاسی اصلاح طلب را راضی می کند نام برد.

البته در این بین باید به پیروز حناچی و سید محمود حسینی نیز اشاره کرد که مورد حمایت حزب اتحاد ملت به عنوان حزب اکثریت در شورا اشاره کرد. همچنین به نظر می رسد با توجه به انتقادات صورت گرفته از محمدعلی افشانی در جلسه دیروز شانس وی برای کسب کرسی شهرداری تهران اندک باشد. افشانی در حال حاضر عضو شورای مرکزی اعتماد ملی و معاون عمرانی وزیر کشور است. حزب اعتماد ملی سه عضو در شورای شهر تهران بیشتر ندارد.

از سوی دیگر برخی رسانه ها عنوان کرده اند که حزب ندای ایرانیان به‌دنبال رسیدن به گزینه‌ای خارج از این سه نفر (حجتی، افشانی و حسینی) هستند.

با این وجود باید تا 23 اردیبهشت صبر کرد و منتظر ماند که بالاخره شورای شهر کدام گزینه را انتخاب خواهد کرد و یا اینکه در نهایت فردی از بیرون لیست انتخاب خواهد شد. 

عناوین مرتبط

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۳۲۰۴۷۰۷:۱۹:۳۹ ۱۳۹۷/۲/۱۷
عجب شیرتوشیره!!!! این اصلاحاتی ها اصلاً اصلاح پذیر نیستن. البته مقصر اصلی رای دهندگان به اینها هستن. در انتخاب نماینده های مجلس ایندوره و دولت هم متاسفانه اصلاً دقت نشد. حیف.......
ناشناس۳۳۲۰۵۱۰۷:۲۶:۰۵ ۱۳۹۷/۲/۱۷
هر 5 نفر این کاندیدا ها شهر دار شوند و باهم کار کنند باز هم قالیباف نمیشوند .
ناشناس۳۳۲۰۷۸۰۸:۰۲:۵۸ ۱۳۹۷/۲/۱۷
شهردار فقط محسن
ناشناس۳۳۲۰۸۵۰۸:۰۹:۲۹ ۱۳۹۷/۲/۱۷
شهر صاحب نداره و روزانه ده ها میلیارد تومان به مردم هزینه تحمیل میشه اونوقت دارند این دست و اون دست میکنند. تازه اگر هم کسی انتخاب بشه یک دهم تجربه و عملکرد قالیباف رو نداره.
ناشناس۳۳۳۲۴۲۱۸:۳۴:۳۸ ۱۳۹۷/۲/۱۷
هزینه هایی که مردم تهرون میدن ، صاف به حساب شهرداری میره. درآمدشون سرشار ، خدمت صفر الله برکت!!!!!!!!!!! مردم کیلوچنده؟ تکرارکنیدتهرونیها.........
ناشناس۳۳۲۰۹۵۰۸:۲۲:۳۲ ۱۳۹۷/۲/۱۷
دلم میسوزه به حال تهران و تهرانی
ناشناس۳۳۳۲۴۹۱۸:۳۸:۳۶ ۱۳۹۷/۲/۱۷
خود کرده را تدبیر نیست
آقای شمیرانی۳۳۲۲۵۳۱۰:۰۵:۲۰ ۱۳۹۷/۲/۱۷
شهردار تهران در وهله نخست باید زاده تهران باشد و در گام بعدی استاد و متخصص عمران و شهرسازی مثلا آقای پیروز حناچی گزینه مطلوبی است

پربحث‌های اخیر

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 3. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 4. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 5. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 6. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 7. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 8. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 9. جلیلی: برخی مسئولان تازه به شناخت ۷۰ سال پیش دانشجویان از آمریکا رسیدند/ حفظ برجام با جیب ملت ایران خوابی است که برای اروپا تعبیر نخواهد شد

 10. محدودیت تراکنش بانکی برای هر کدملی آغاز شد/ سقف تراکنش ۱۰۰ میلیون تومان در ۲۴ ساعت

 11. دهقان: عقب‌نشینی مقابل آمریکا پایانی نخواهد داشت/ کنار آمدن با آمریکا یعنی جنگ داخلی و فروپاشی در کشور

 12. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 13. قالیباف: مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی‌دانست خط هفت مترو کجاست!

 14. اگر به این ۷ دلیل ازدواج می کنید، شاید شکست بخورید

 15. جهانگیری: مردم نباید برای کالاهای شب عید دغدغه داشته باشند

 16. واکنش عجیب مهناز افشار به خبر احضارش  

 17. تسهیلات ساخت مسکن ۱۱۰ میلیون تومان شد

 18. حکم اعدام باقری‌درمنی تایید شد/ پاسخ ظریف به نامه دادستان بدون ارائه اسناد/ آخرین وضعیت پرونده سیف

 19. معاون روحانی: فساد اصلی ناشی از ساختار دولت است

 20. واکنش سیداحمد خمینی به انتشار عکسی جنجالی تفریح لاکچری

 21. سخنگوی قوه قضائیه: پرونده عراقچی ۹ متهم دارد/ دادگاه علنی با اجازه قاضی

 22. حکم مدیر جدید شبکه افق صادر شد

 23. ثبت تصویر پلنگ در منطقه حفاظت‌شده طارم

 24. تکرار صحنه‌های ۸۸ ایران در فرانسه  

 25. برنامه دولت برای افزایش یارانه نقدی نیازمندان در سال ۹۸

پربحث‌های دیروز

 1. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 2. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 3. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 4. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 5. راهکارهای یک نماینده به جای افزایش حقوق کارمندان دولت

 6. ۵۰ درصد مجلس به دنبال سقوط نظام هستند!  

 7. واکنش سازمان حمایت به افزایش قیمت برخی خودروها

 8. طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان از سر گرفته شد

 9. مدیرعامل جدید شستا انتخاب شد + سوابق

 10. پایان شنبه سیاه در فرانسه با ۱۴۰۰ بازداشتی و ۱۴۰ مجروح

 11. نه چپ نه راست، دعوت به ساختارشکنی

 12. شرکت بول فرانسه مدعی طلب 1.9 میلیون یورویی از سازمان مالیاتی شد +سند

 13. چرا ترامپ خود را به دیوانگی می‌زند؟

 14. خاطره‌ای از لحظه اعدام سردار ملی ایران + عکس

 15. ایران خودرو لیاقت حمایت ندارد  

 16. چرا نرخ دلار پایین آمد اما اجناس ارزان نشد؟

 17. جلیلی: برخی مسئولان تازه به شناخت ۷۰ سال پیش دانشجویان از آمریکا رسیدند/ حفظ برجام با جیب ملت ایران خوابی است که برای اروپا تعبیر نخواهد شد

 18. محدودیت تراکنش بانکی برای هر کدملی آغاز شد/ سقف تراکنش ۱۰۰ میلیون تومان در ۲۴ ساعت

 19. دهقان: عقب‌نشینی مقابل آمریکا پایانی نخواهد داشت/ کنار آمدن با آمریکا یعنی جنگ داخلی و فروپاشی در کشور

 20. تردید در حسن نیت یک ادعا

 21. در طبقات منفی تهران چه می‌گذرد؟  

 22. گراهام: آمریکا نبود، ظرف یک هفته همه در عربستان فارسی حرف می‌زدند

 23. قالیباف: مردم نباید هزینه خطای مدیریتی را بدهند/ شهردار تهران اصلا نمی‌دانست خط هفت مترو کجاست!

 24. اگر به این ۷ دلیل ازدواج می کنید، شاید شکست بخورید

 25. جهانگیری: مردم نباید برای کالاهای شب عید دغدغه داشته باشند

پربحث‌های هفته

 1. خانم سلحشوری چادر حرمت دارد؛ لطفا صداقت داشته باشید

 2. پاسخ جالب مردم درباره نمایندگان مجلس؛ استعفا بدید/ مشکل ما رفع حصر است؟  

 3. نظر شما در مورد افزایش قیمت خودرو چیست؟/ راهکار نجات صنعت خودرو چیست؟

 4. تفریح لاکچری احمد خمینی  

 5. استعفای دسته‌ جمعی ۱۸ نماینده مجلس + عکس

 6. حیف از نام هنرمند که برای سلبریتی‌های بی‌سواد استفاده می‌شود   

 7. بخش دوم/ گفت‌وگو با مردم درباره نمایندگان مجلس؛ از دختر صفدر حسینی تا نمایندگانی که اسم‌شان را هم نمی‌دانیم  

 8. نماینده مجلس: به FATF رای می‌دهم؛ تا بیشتر بسوزید!  

 9. آقای مطهری! این ادعاها بدون استدلال پذیرفتنی نیست

 10. رئیسی: خدا رحم کرد من رئیس جمهور نشدم که دلار ۵ هزار تومان شود/ قالیباف نمی‌خواست کاندید شود/ مدعی حقوقدانی هستند، اما بین قاضی و دادستان فرق نمی گذارند

 11. عامل آتش زدن مردم در پارکها دستگیر شد+ فیلم

 12. مشاور نوبخت: مشکلات اقتصاد ایران، داخلی است نه سیاست خارجی/ باید از نفت فاصله بگیریم و پایه‌های مالیاتی را افزایش دهیم/ چون می‌دانند وابسته‌ایم، تحریم می‌کنند

 13. تلاش گسترده خودروسازان برای آزادسازی قیمت خودرو در بازار رها شده/ قیمت خودرو گران خواهد شد؟ نظر دولت چیست؟

 14. هشدار توکلی به روسای قوای سه‌گانه: از نارضایتی مردم مستضعف بپرهیزید/ از سیاست‌های صندوق بین‌المللی پول دست بشویید/ برای عبور از بحران فکری کنید

 15. روحانی با افزایش قیمت خودرو مخالفت کرد

 16. حرف های یک مهندس برق مملکت

 17. انتقاد کرباسچی از دوچرخه سواری پیروز حناچی  

 18. در دنیای پروانه سلحشوری‌ها، سمیه حیدری باشید  

 19. یادداشت حسین شریعتمداری/ فقط روماتیسم را می‌شناسم!

 20. آزمایش موشکی ایران و نقشه جدید آمریکا/ همراهی اروپا با ترامپ

 21. قالیباف: در اقتصاد کارنامه قابل قبولی نداریم/ با بی‌تدبیری‌تان طبقه متوسط را هر روز ضعیف‌تر می‌کنید

 22. تکرار حادثه تلخ مدرسه معین/ 4 دانش آموز اصفهانی قربانی آزار جنسی

 23. مثل «لیلا حاتمی» نباشیم!

 24. خودروسازان قیمت‌ها را افزایش دادند؛ سازمان حمایت هنوز مشغول محاسبه است

 25. چند نکته در مورد بازار خودرو

پربحث‌های اخیر

 1. اگر به این ۷ دلیل ازدواج می کنید، شاید شکست بخورید

 2. حکم اعدام باقری‌درمنی تایید شد/ پاسخ ظریف به نامه دادستان بدون ارائه اسناد/ آخرین وضعیت پرونده سیف

 3. واکنش سیداحمد خمینی به انتشار عکسی جنجالی تفریح لاکچری

 4. ثبت تصویر پلنگ در منطقه حفاظت‌شده طارم

 5. مهناز افشار به دادسرا احضار شد

 6. واکنش پیامکی حناچی به انتقاد اینستاگرامی کرباسچی

 7. وزیر نیرو: زمستان پر بارش نخواهد بود

 8. محمدجواد لاریجانی: نظام مدنی ایران بزرگترین دموکراسی غرب آسیا را دارد

 9. آخرین وضعیت نام نویسی کارت سوخت المثنی

 10. گردشگری روستایی، حلقه مفقود صنعت گردشگری ایران

 11. آلودگی هوا در راه شهرهای پرجمعیت و صنعتی

 12. سه استانی که بیشترین فقیر روستایی را دارند

 13. چرا نمی‌توانیم "نه" بگوییم!

 14. آغاز به کار دوباره پلیس نامحسوس در بزرگراه‌ها

 15. ارائه گزارش در رابطه با طلاق و اعتیاد به رهبر معظم انقلاب

 16. دولت به صورت غیررسمی و بدون مصوبه مجلس معاهده پاریس را امضا و اجرا کرده است

 17. انتظامی: خیلی از دستگاه‌ها به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات نپیوسته‌اند

 18. دستگیری ۱۰ نفر از عوامل حادثه تروریستی چابهار

 19. دعوت خانواده دانشجوی خودکشی کرده دانشگاه الزهرا به دادسرا

 20. انتقاد محسن هاشمی از اعضای شورای شهر تهران

پربحث‌های دیروز

 1. طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان از سر گرفته شد

 2. اگر به این ۷ دلیل ازدواج می کنید، شاید شکست بخورید

 3. حکم اعدام باقری‌درمنی تایید شد/ پاسخ ظریف به نامه دادستان بدون ارائه اسناد/ آخرین وضعیت پرونده سیف

 4. واکنش سیداحمد خمینی به انتشار عکسی جنجالی تفریح لاکچری

 5. ثبت تصویر پلنگ در منطقه حفاظت‌شده طارم

 6. آمار گردشگران خارجی در ایران اعلام شد/ عراق همچنان در صدر

 7. مهناز افشار به دادسرا احضار شد

 8. واکنش پیامکی حناچی به انتقاد اینستاگرامی کرباسچی

 9. وزیر نیرو: زمستان پر بارش نخواهد بود

 10. محمدجواد لاریجانی: نظام مدنی ایران بزرگترین دموکراسی غرب آسیا را دارد

 11. آخرین وضعیت نام نویسی کارت سوخت المثنی

 12. گردشگری روستایی، حلقه مفقود صنعت گردشگری ایران

 13. آلودگی هوا در راه شهرهای پرجمعیت و صنعتی

 14. سه استانی که بیشترین فقیر روستایی را دارند

 15. چرا نمی‌توانیم "نه" بگوییم!

 16. آغاز به کار دوباره پلیس نامحسوس در بزرگراه‌ها

 17. ارائه گزارش در رابطه با طلاق و اعتیاد به رهبر معظم انقلاب

 18. دولت به صورت غیررسمی و بدون مصوبه مجلس معاهده پاریس را امضا و اجرا کرده است

 19. انتظامی: خیلی از دستگاه‌ها به سامانه انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات نپیوسته‌اند

 20. دستگیری ۱۰ نفر از عوامل حادثه تروریستی چابهار

 21. دعوت خانواده دانشجوی خودکشی کرده دانشگاه الزهرا به دادسرا

 22. انتقاد محسن هاشمی از اعضای شورای شهر تهران

 23. وجود ۱۹۰ هزار مبتلا به هپاتیت C در کشور/ شایع‌ترین راه انتقال ویروس هپاتیت چیست؟

 24. پرداخت وام ۲۰ میلیونی به ازای ایجاد اشتغال برای هر مددجوی کمیته امداد

پربحث‌های هفته

 1. پای خانم هنرمند در کفش پزشکان متخصص! + فیلم  

 2. واکنش نمایندگان به سخنان روحانی درباره انتقال آب خزر به سمنان؛ دریای خزر بیهوش شد!

 3. معاون دادستان کشور: فیلترینگ تلگرام موفقیت آمیز بود

 4. حناچی با دوچرخه به بهشت رفت  

 5. چرا مهناز افشار مسئولیت‌ حرفش را نمی‌پذیرد؟

 6. حکم نهایی دیوان محاسبات کشور درباره بورسیه‌های دولت دهم صادر شد+ سند

 7. ممنوعیت ورود ایرانی‌ها به گرجستان؛ جدال سیاسی-رسانه‌ای یا تصیم یک کشور؟

 8. طرح انتقال آب از دریای خزر به سمنان از سر گرفته شد

 9. شمال کویر می‌شود؟

 10. تذکر جدی پلیس فتا به "شیپور و دیوار"

 11. علیخانی: پولی شدن طرح زوج و فرد فعلا در رسانه‌ها مطرح شده/ در کاهش ترافیک نقش دارد، اما.../ مشکل اصلی نبود مدیریت یکپارچه در مورد تصمیم گیری‌ها است

 12. درخواست نمایندگان مجلس از روحانی: از بیان اظهارات تبلیغاتی پرهیز کنید/ خزر را فدای زادگاهتان نکنید

 13. موج تمایل دانشجویان ریاضی به مهاجرت/سرمایه‌گذاری کشورهای پیشرفته بر روی علوم پایه

 14. دسته گلی که قلب شما را به آتش می کشد!

 15. جنگ اقتصادی و نوع برخورد با متهمان اقتصادی

 16. رئیس پلیس تهران: حذف طرح زوج و فرد غیرقانونی است/ بازداشت ۷ دلال ارزی در روز گذشته

 17. واکنش سردار نقدی به بازتاب اظهاراتش درباره کوروش

 18. تعرفه ورود به محدوده دوم طرح ترافیک چقدر است؟

 19. زنده باد فریاد!

 20. سخنان بی‌پرده آزاده نامداری درباره ممنوع‌التصویری‌اش در تلویزیون و اختلافش با فرزاد حسنی

 21. دانشجویان آمریکایی چه امکانات تفریحی دارند؟

 22. اگر به این ۷ دلیل ازدواج می کنید، شاید شکست بخورید

 23. توضیحات حناچی درباره ملاقاتش با رهبر انقلاب  

 24. دختران شین‌آبادی با وعده مسئولان بزرگ شدند! +عکس

 25. پخت نان محلی توسط معاون رئیس جمهور در سی سخت

آخرین عناوین