سپینو-مگنت

فروش بیش از ده هزار قطعه سکه و حراجی که جواب نداد/ قیمت سکه از یک میلیون 400 هزار تومان گذشت

گروه اقتصادی الف،   3960912288 ۲۲ نظر، ۱ در صف انتشار و ۱۰ تکراری یا غیرقابل انتشار
فروش بیش از ده هزار قطعه سکه و حراجی که جواب نداد/ قیمت سکه از یک میلیون 400 هزار تومان گذشت

درحالی بانک مرکزی با هدف شکست حباب بازار سکه از هفته قبل اقدام به حراج سکه کرد که نه تنها حباب از بین نرفت بلکه قیمت سکه امروز از مرز یک میلیون و ۴۰۰ هزار تومان هم عبور کرد.

به گزارش الف، حدود ۱۰ روز گذشته حراج سکه آغاز شده اما امروز و در بازار آزاد نرخ قطعه سکه تمام بهار آزادی با 15 هزار  تومان افزایش نسبت به روز گذشته یک میلیون و 403  هزار تومان معامله می‌شد. بر اساس آمار، هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم نیز با 7 هزار تومان افزایش یک میلیون و 348 هزار تومان داد و ستد شد. همچنین در بازار آزاد قیمت هر قطعه سکه نیم بهار آزادی با 14 هزار تومان افزایش نسبت به روز گذشته 698 هزار تومان و هر قطعه ربع بهار آزادی نیز با 11 هزار تومان رشد 399 هزار تومان ارزش‌گذاری شده بود.

این اتفاقی در حالی امروز رخ داد که مسعود سلیمانی، رئیس بانک کارگشایی دیروز با بیان اینکه به منظور تخلیه کامل حباب قیمتی، حراج سکه ادامه می‌یابد، گفت: حراج سکه تا کنون دست کم ۱۰۰ هزار تومان از حباب قیمتی موجود در بازار را از بین برده است.

رئیس بانک کارگشایی تاکید کرد: تا زمانی که حراج سکه ادامه داشته باشد روند کاهشی قیمت تا رسیدن به نرخ واقعی ادامه می یابد، مگر اینکه عواملی مانند افزایش جهانی قیمت طلا این روند را تغییر دهد.

گفتنی است بعد از حبابی شدن قیمت سکه که تا ۲۰۰ هزار تومان برآورد شده و این کالا طی چند هفته اخیر رکوردهای قابل توجهی به ثبت رساند بانک مرکزی از 4 آذر تصمیم به حراجی سکه گرفت تا بتواند با عرضه از این روش قیمت های تعدیل و حباب‌ را از بین ببرد. بر این اساس بانک کارگشایی به عنوان یکی از زیرمجموعه‌های بانک ملی طی نسبت به حراج سکه اقدام کرد. در حراج قیمت سکه تمام بهار آزادی 1 میلیون و 180 هزار تومان و با احتساب 9 درصد مالیات ارزش افزوده 1 میلیون و 288 هزار تومان تعیین شد. همچنین قیمت نیم سکه 591 هزار تومان و با احتساب 9 درصد مالیات ارزش افزوده 680 هزار تومان تعیین گردید.

قرار است این حراجی تا اطلاع ثانوی هر هفته از ساعت ۱۴ تا ۱۶ روزهای شنبه، دوشنبه و چهارشنبه انجام شود و در مرحله بعدی عرضه، بنابه‌نظر بانک مرکزی، سکه ربع بهار آزادی نیز به حراج اضافه می شود. همچنین قرار بر این بود سکه تا بسته‌های ۲۰ تایی عرضه شود که در روز اول این اتفاق افتاد، اما در دو روز بعد با توجه به تقاضایی که افزایش یافته بود بسته‌های ۵۰ و ۱۰۰ تایی نیز عرضه شد. طی چهار مرحله حراج سکه، بیش از 10 هزار قطعه سکه به مردم فروخته شده است.

 پیش بینی اولیه بر این بود در نتیجه برگزاری حراجی در نهایت تا ۵۰ درصد حباب قیمتی از بین رفته و تا ۱۰۰ هزار تومان ارزان‌تر شود که این اتفاق تاکنون رخ نداده است. البته برخی اعتقاد دارند اقدامات بانک مرکزی برای کنترل بازار سکه باید ادامه‌دار باشد تا تعادل به بازار برگردد، چراکه در شرایط فعلی به دلیل کاهش نرخ سود سپرده‌های بانکی بخشی از سرمایه‌ها به سمت بازار سکه رفته و باعث برهم خوردن عرضه و تقاضا شده است.

برخی دیگر نیز بر این اعتقاد هستند که با کاهش سود سپرده‌های بانکی بخشی از سرمایه‌ها به بازار سکه راه یافته و عده ای از مردم سکه را مناسب‌ترین بخش برای سرمایه‌گذاری دیده‌اند که این افزایش تقاضا باعث شده کفه عرضه و تقاضا نامتعادل شود و قیمت‌ها به‌طور کاذب و غیر واقعی بالا برود. این رشد غیر واقعی قیمت‌ها با اقدام بانک مرکزی و عرضه سکه به شکل حراج توسط بانک کارگشایی نیز مهار نشده است. از این رو بعید به نظر نمی‌رسد که مجددا شرایط بازار سکه گسترش حباب داشته باشد و قیمت‌ انواع سکه به شکل غیر منطقی در جهت صعود حرکت کند.

فعالان بازار نیز می گویند کسانی که سکه را در خریدهای اتی و البته حراج اخیر با قیمت بالا خریده اند اجازه نمی دهند قیمت سکه در بازار ارزان شود. در این راستا برخی نیز معتقدند: بی‌شک مانند بسیاری از سیاستگذاری‌های اقتصادی، از طرح حراج سکه، یک طبقه از جامعه که منابع نقدشوندگی بالایی دارند استفاده می‌کنند. دلالی‌ها شکل می‌گیرد، سکه‌ها اندوخته می‌شود و در شرایط خاص یا از کشور خارج شده یا وارد صندوق‌های خاص می‌شود... البته اگر این اقدام برای جبران کسری بودجه دولت صورت بگیرد، قابل قبول نیست چراکه هرج و مرج اقتصادی را در اقتصاد خرد به‌شدت به دنبال دارد و مدیریت و کنترل آن را نیز از دست دولتمردان خارج خواهد کرد. به نظر می‌رسد حراج سکه توسط بانک کارگشایی به سرانجام مناسبی نرسد و همچنان قیمت سکه در هفته‌های آینده روند صعودی خود را ادامه دهد.

هفته پیش آلبرت بغزیان، کارشناس مسائل اقتصادی در گفتگو با الف با تأکید بر اینکه اصلاً شیوه حراج غلط بود، گفت: دارنده و عرضه‌کننده سکه که می‌تواند تزریق را انجام دهد، بانک مرکزی است و این بانک توانست چند قاشق رنگ در این دریا بریزد و عملاً تأثیری در شکستن حباب نداشت، زیرا در غیر این صورت باید حباب می‌ترکید.

الف را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۷۶۶۹۱۹:۲۳:۱۰ ۱۳۹۶/۹/۱۲
چون اون سكه هار و دلال ميخره نه مصرف كننده
ناشناس۱۵۹۴۸۷۰۷:۰۳:۴۹ ۱۳۹۶/۹/۱۵
چقدر جالبه تکرار کار گذشتگان توسط اونایی که به گذشتگان طعن و کنایه میزدن یاد 6-7 سال پیش افتادم... کاهش دستوری سود حراج سکه دلار... فقط اینا زودتر دست به کار شدن که از افت بعد از تورمش هم استفاده کنن نه مثل احمدی نژاد که فحشش رو خورد اما استفاده از افت طبیعی تورم رو دولت بعد برد
ناشناس۱۵۷۶۸۱۱۹:۳۴:۵۸ ۱۳۹۶/۹/۱۲
بانک مرکزی با کاهش دستوری سود بانکی(بیش از 7%!!!) باعث خروج پول از بانکها ایجاد حباب در سکه و گرانی دلار و خودرو و لوازم خانگی موبایل و ... در نتیجه افزایش تورم در جامعه شده .چه کسی پاسخگو هست ؟ آقای سیف ؟
ناشناس۱۵۷۶۸۳۱۹:۳۵:۴۳ ۱۳۹۶/۹/۱۲
حالا هی برید سود بانکی رو کم کنید بگید سکه و دلار گرون نمیشه ! الکی تورم درست کردید
ناشناس۱۵۸۵۶۷۱۹:۳۵:۵۸ ۱۳۹۶/۹/۱۳
سود زیاد بشه همه کارو ول کنن پول بزارن تو بانک بخورن خوبه؟؟؟؟؟؟؟
ناشناس۱۵۷۷۱۷۲۰:۳۴:۰۲ ۱۳۹۶/۹/۱۲
البته که تقصیر دولت احمدی نژاده!!!
ناشناس۱۵۷۷۲۷۲۰:۴۷:۴۰ ۱۳۹۶/۹/۱۲
خوب هم جواب داده است اگر نمیدونید از مطلعین بپرسید سکه بادلار 4050 شده بود 1440 الان با دلار 4150 شده 1400 انتظار داشتید با یک حراج قیمت بره زیر مقدار طلای سکه؟
مشعود۱۵۷۷۸۲۲۲:۰۰:۱۹ ۱۳۹۶/۹/۱۲
پا جای پای احمدی نژاد
ناشناس۱۵۷۸۴۶۰۰:۲۰:۵۰ ۱۳۹۶/۹/۱۳
عمو زمان احمدی نژاد دلار از 1000 تومن شد 4000 تومن ! الان جمعا چقدر گرون شده ؟
ناشناس۱۵۸۱۰۶۱۰:۴۹:۱۲ ۱۳۹۶/۹/۱۳
چقدر دیگر جا دارد گران شود؟ اقتصاد دارد از هم می پاشد. تا انجا که توانستند و می توانند دلار را گران کرده و می کنند. البته نه دلار همه ارزها، الان افغانی و روپیه هند نسبت به ریال چقدر افزایش قیمت داشته است؟!
ناشناس۱۵۸۲۶۱۱۴:۰۶:۳۸ ۱۳۹۶/۹/۱۳
هنوز جا داره وقتی 4 برابر شد مثل زمان احمدی نژاد شما 16000 تومن شد بعد بیا حرف بزن !
ناشناس۱۵۸۲۸۱۱۴:۲۷:۳۱ ۱۳۹۶/۹/۱۳
تحویل دلار 2800 تومان بود این و همه میدونن
ناشناس۱۵۸۸۴۱۰۸:۳۸:۰۸ ۱۳۹۶/۹/۱۴
عمو مگه دوستان شما بعد از پیروزی روحانی در خیابانها عکس نمینداختن در حالیکه در دستشان یک دلاری و یک هزار تومنی بود؟ اگه قرار بود ارزون نشه چرا صنایع هسته ای مان را در برجام به باد دادیم؟
دانیال۱۵۷۷۸۸۲۲:۱۹:۰۲ ۱۳۹۶/۹/۱۲
درسته! یکی از عواقب جانبی این حراج، انباشت سکه در نزد دلالان و برخی سرمایه داران خواهد بود که خود این موضوع باعث قدرت گرفتن دلالان و جولان دادن آنان میشود، زیرا در آن حالت منبع عظیمی از سکه در اختیار دارند و آن وقت آنها هستد که اجازه کاهش قیمت در بازار را نمی دهند
ناشناس۱۵۷۸۳۶۰۰:۰۳:۳۹ ۱۳۹۶/۹/۱۳
اگر همین توزیع نبود قیمت بمراتب بالاتر میرفت در ضمن این خروج نقدینگی بسمت خرید سکه اقدام مثبتی است . باید توجه داشت در این شرایط اقتصاد ایران هیچ معجزه ای نمیتواند کار ساز باشد . پول و اعتبار از منابع خارجی و براه افتادن طرحهای عمرانی بتدیج میتواند ما را از رکود فعلی خارج کند .
امیر حسین سلطان/تهران۱۵۷۸۷۸۰۲:۰۱:۱۱ ۱۳۹۶/۹/۱۳
آنچه در این بحبوحه به فراموشی سپرده شده است تاثیر نرخ ارز(دلار) در نوسان قیمت طلای داخلی می باشد! از 2 حال خارج نیست: 1- یا بانک مرکزی دلار دارد ولی متاسفانه نمی فروشد تا نرخ ارز را پایین بیاورد که همین وضعیت است و ادامه آن ، چرا که انتظار ارزش بالا و بالاتر برای قیمت دلار در روزهای آتی عملا مبنای ارزشگذاری سکه های طلا شده است و نه قناعت به نرخ امروز دلار(نکته بسیار ریز و بااهمیت) و 2- یا اینکه بانک مرکزی متاسفانه به قدر کافی دلار ندارد که اگر این چنین باشد هر روز شاهد تقلیل ارزش ریال پول ملی و نتیجتا بالا رفتن ارزش طلا و به تبع آن سکه های طلا با شدت و شتاب بیشتر به جهت سهولت استفاده و نقدشوندگی سریع آنها خواهیم بود و حراج های بانگ کارگشایی هم گرچه تا حدی کارگشا هست اما بواسطه نادیده گرفتن ریشه اصلی که همان بالا رفتن های اخیر نرخ ارز در داخل است نمی توان از این حراج های مورد پسند و یا ناپسند!!! سکه های طلا انتظار معجزه داشت. (قابل توجه جناب آقای دکتر سیف رئیس کل محترم بانک مرکزی)
مرادی۱۵۷۸۸۰۰۲:۰۲:۰۵ ۱۳۹۶/۹/۱۳
قیمت بانک کارگشایی بالا ست با این وضع حباب خالی نخواهد شد
حمید۱۵۷۹۶۸۰۸:۲۰:۵۴ ۱۳۹۶/۹/۱۳
بهترین روش برای بانک مرکزی فروش سکه در بازار بورس آتی هست / بازاری که در آن حدود سیصد هزار سکه در روز معامله میشود / فقط کافی هست که بانک اعلام کند در آخرین سررسید بازار آتی فروشنده سکه به هر مقداری که درخواست هست میفروشدبا اینکار هم بازار را کنترل میکند هم سکه را با سود 23 درصد میفروشد.
ناشناس۱۵۸۰۷۵۱۰:۰۹:۲۱ ۱۳۹۶/۹/۱۳
و اینک یک بار دیگر قدرت امپراطوری دلالان به رخ همه کشیده شد. این حضرات آنقدر پر رو هستند و احساس قدرت می کنند که مثلا در موضوع مسکن در تهران ، اگر 9 ریشتر زلزله بیاید و همه شهر را ویران کند و اکثر سکنه تهران از آن بروند، اما یک بخت برگشته و وامانده ای که چاره نداشته باشد و به این طمع که در آن شرایط می تواند یک خانه 50 متری را دیگر حالا خیلی ارزان بخرد، اقدام به این کار کند و به این جماعت مراجعه کند ، حاضر به یک ریال تخفیف به او نخواهند بود!!! و اساسا زلزله را و آن ویرانی را در قیمت مسکن بی تاثیر خواهند دانست!!!!
ناشناس۱۵۸۰۷۷۱۰:۱۰:۵۰ ۱۳۹۶/۹/۱۳
کدام نیروی مخلص و خداپسندی و در چه موقع، کمر این جماعت دلال را خواهد شکست!!؟؟ مطمئن هستم آن روز و آن فرد خواهند آمد.
ناشناس۱۵۸۲۶۶۱۴:۱۱:۳۶ ۱۳۹۶/۹/۱۳
ربطی به دلالی نداره ، مردم دنبال حفظ ارزش پول خود هستند !
علی۱۵۸۳۱۶۱۴:۵۸:۳۰ ۱۳۹۶/۹/۱۳
با کاهش نرخ سود بانکی و عدم اطمینان مردم به سرمایه گذاری در اقتصاد کشور نقدینگی به سمت سکه و ارز و یا مسکن می رود ولی چون دولت بخاطر مشکلات بانکی و اقتصادی قادر به انتقال ارز به کشور نیست کمبود دلار باعث افزایش نرخ آن در بازار میشود اما یک نکته لازم است بیان شود اینکه دولت با حراج سکه لااقل بخشی از مشکل درآمدی خودش را حل کرد اگر چه کم بود نبود؟
همراه کارتبانک آیندهطاقچه

پربحث‌های امروز

 1. واکنش شدید اللحن واعظی به درخواست برخی اصلاح‌طلبان برای استعفای روحانی

 2. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 3. واکنش منوچهرمتکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 4. حاشیه های فایل صوتی گفت وگوی یک نماینده مجلس با یک زن

 5. عارف: همه مشکلات کشور را می‌دانیم

 6. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تصمیم دولت در تعیین نرخ ارز ‌اشتباه فاحش اقتصادی بود‌/۱۵ هزار میلیارد تومان به نظام بانکی ‌ضربه وارد شد

 7. تجاوز مربی مشهور بدنسازی شیراز به پسر 9ساله

 8. احسان علیخانی: «ا-ع» آن دزد اموال بیت‌المال و مردم من نیستم/ خودم را در برابر قانون و اذهان مردم پاسخگو می‌دانم

 9. مصباحی مقدم: کرباسیان،سیف، نوبخت و نیلی از دولت بروند

 10. ژاپن خرید نفت از ایران را تا اکتبر قطع می‌کند/قطع مبادلات پول نفت توسط بانک‌های ژاپن

 11. سطح عجیب قیمت آپارتمان‌ها

 12. ماجرای کش‌دار اعلام لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی/ مهلت ۴۸ ساعته روبه‌ اتمام است

 13. چرا برخی بر توهم عقب نشینی ایران از سوریه دامن می­ زنند؟

 14. دزد فراموشکار خودش را در بانک زندانی کرد

 15. چالش عجیب ترامپ بعد از دیدار با پوتین

 16. تفاوت تیم ملی ایران با کرواسی در چه بود

 17. بزرگترین کارخانه فولاد روسیه صادرات به ایران را متوقف کرد

 18. مهلت ۷۲ ساعته تظاهرکنندگان عراقی به دولت و ارائه ۱۲ خواسته به آیت‌الله سیستانی

 19. ابطحی: احمدی‌نژاد آسیب تاریخی به ایران زد

 20. شکایت مهران مدیری از دو رسانه برای شایعه دریافت هدیه میلیاردی

 21. جزئیات تازه از اقدامات «س.ح»؛ زورگیری، تعرض و اخاذی شاهکارهای آقای خواننده پاپ+عکس

 22. بیانیه ۴ پیام‌رسان داخلی درباره هاتگرام و طلاگرام

 23. حجت الاسلام مازنی: شرایط اقتصادی فعلی ربطی به تحریم‌ها ندارد/ جمهوری اسلامی بن‌بست ندارد

 24. ظریف: آمریکا با سلاح‌هایش حتی به شهروندان خود امنیت نداده است

 25. هاشمی تاکید کرد: لزوم جلوگیری از تبدیل مشکلات اجتماعی به بحران‌های امنیتی

پربحث‌های دیروز

 1. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 2. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 3. راه‌ مقابله با فساد در بازار خودرو

 4. شورای تامین مجوز ورود خانواده‌ها به ورزشگاه‌ها را صادر کرد

 5. اولتیماتوم دادستان کل کشور به سیف: ظرف ۴۸ ساعت باید لیست کامل گیرندگان ارز دولتی تحویل داده شود/ ۱۴ هزار نفر ارز ۴۲۰۰ تومانی گرفته و چپه کردند/ بابک زنجانی اعدام خواهد شد

 6. رد پای سلبریتی‌ها در پرونده ثامن‌الحجج/ فاجعه در دولت روحانی به روایت رییس فراکسیون زنان مجلس/ پشت پرده نامه به رییس دولت اصلاحات/خاطره ای از نحوه برخورد هاشمی رفسنجانی با محسن رضایی

 7. یادداشت روزنامه کیهان/ آیا به روسیه می‌توان اعتماد کرد؟

 8. یادداشت شریعتمداری در کیهان: تک‌تابعیتی، نه دوتابعیتی!

 9. هزینه ۱.۶ میلیارد دلاری امسال ایرانی‌ها در ترکیه

 10. واعظی خبر داد: 8 بار درخواست ترامپ برای دیدار با روحانی / تغییراتی در تیم اقتصادی دولت خواهیم داشت

 11. راشاتودی: روسیه دلار را به چهار میخ کشید/ کشورهای دیگر همراه شدند

 12. وزیر صنعت خبرداد؛ دستگیری باند واردکنندگان خودروهای لوکس

 13. بازداشت شبانه مقام مرتبط با ثبت سفارش‌های جعلی خودرو/ گمرک و وزارت صنعت پاسخگو باشند

 14. فریم به فریم از یک «جنایت خیابانی»

 15. ذوالنور: بیش از ۸ میلیون بیکار در کشور داریم

 16. ماجرای حذف سختی کار از احکام کارگزینی فرهنگیان

 17. وزیر علوم: بازدید آژانس طبق تصمیم شورای عالی امنیت ملی بوده است

 18. احمد توکلی: چرا شمشیر رسانه‌ها در مبارزه با فساد کند است؟

 19. پسته ایران، برنده جنگ تجاری آمریکا با چین

 20. آمریکا به شکایت ایران به دیوان بین‌المللی دادگستری واکنش نشان داد

 21. تولید ۸۰۰ تانک جدید برای تحویل به ارتش و سپاه + جزییات

 22. بسته پیشنهادی ۵۵ محوری نمایندگان مجلس برای مشکلات اقتصادی

 23. بعد از 113 سال رخ داد؛ کشف لاشه کشتی روسی حامل 200 تُن طلا به ارزش صد میلیارد دلار

 24. خط و نشان رئیس دادگاه انقلاب برای اخلالگران بازار ارز و سکه

 25. محسن هاشمی: حضورم در انتخابات ریاست جمهوری دوره بعد صحت ندارد/بدهی 14 هزار میلیاردی دولت به شهرداری تهران

پربحث‌های هفته

 1. هیاهو موثر نیست

 2. مائده هژبری با تتلو به استانبول رفت/برگزاری کنسرت مشترک این دو نفر!  

 3. حاشیه ای بر سفر مهم ولایتی به روسیه و دیدار با پوتین

 4. اعتراضات مردم عراق و توطئه علیه ایران

 5. معلمان درباره حذفیات فیش حقوقی چه می‌گویند؟

 6. هر دم از این باغ بری می‌رسد

 7. «مریم رجوی» به دام کلاه سفیدها افتاد

 8. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 9. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 10. دریافت‌های میلیاردی دو مجری تلویزیون از موسسه ثامن‌الحجج

 11. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 12. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 13. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 14. توکلی: اگر درباره مفسدان واضح صحبت شود باعث می‌شود هزینه تن دادن به فساد برای افراد زیاد شود/ از پیشنهاد آقای جهانگیری استقبال می‌کنم

 15. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 16. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 17. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 18. واکنش فغانی به انتشار تصاویر خوش‌وبش او با داور زن  

 19. رائفی پور: بحران جنسی جامعه را فراگرفته/ مسئوان برای تسهیل ازدواج کاری نمی کنند

 20. نظر علی مطهری در مورد پخش تصاویر رئیس‌جمهور کرواسی در فینال/ حس مادرانه بود

 21. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 22. زندگی دوگانه «لاکچری‌»های انقلابی؛ حزب‌اللهی‌های «برندپوش»

 23. ولایتی: نگاه مقام معظم رهبری و پوتین به رابطه ایران و روسیه، راهبردی است/ پوتین به تهران می‌آید/سرمایه‌گذاری 50 میلیارد دلاری روسیه در ایران

 24. اعتراف تلخ برادر «روح‌الله داداشی»

 25. شامی‌های سوراخ‌دار و معصومیتی که از دست رفت پاسخ خواهر «مسیح علی‌نژاد» به آخرین پست وی

پربحث‌های امروز

 1. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 2. واکنش منوچهرمتکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 3. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس: تصمیم دولت در تعیین نرخ ارز ‌اشتباه فاحش اقتصادی بود‌/۱۵ هزار میلیارد تومان به نظام بانکی ‌ضربه وارد شد

 4. احسان علیخانی: «ا-ع» آن دزد اموال بیت‌المال و مردم من نیستم/ خودم را در برابر قانون و اذهان مردم پاسخگو می‌دانم

 5. مصباحی مقدم: کرباسیان،سیف، نوبخت و نیلی از دولت بروند

 6. ژاپن خرید نفت از ایران را تا اکتبر قطع می‌کند/قطع مبادلات پول نفت توسط بانک‌های ژاپن

 7. سطح عجیب قیمت آپارتمان‌ها

 8. ماجرای کش‌دار اعلام لیست دریافت‌کنندگان ارز دولتی/ مهلت ۴۸ ساعته روبه‌ اتمام است

 9. بزرگترین کارخانه فولاد روسیه صادرات به ایران را متوقف کرد

 10. شینهوا: تحریم نفت ایران دنیا را شوکه می کند

 11. جزئیات پیشنهاد تعطیلی یک ماهه دانشگاه‌ها

 12. نامه نگاری برخی بانک‌ها با شعب برای ارز مسافرتی

 13. ارز دولتی پرواز تهران-استانبول را لغو کرد!

 14. وعده وزیر جهاد درباره متعادل‌سازی قیمت مرغ و شیر

 15. اضافه کار روز تعطیل چقدر است؟

 16. توصیه‌های هواشناسی کشاورزی برای روزهای پایانی تیر

 17. استاد دانشگاه تهران: در 12 بسته اجرایی نوبخت موضوع خاصی مطرح نشده

 18. ارائه تسهیلات کم‌بهره به فعالان عرصه تولید در بخش روستایی

 19. قیمت سکه ۴۸۰ هزار تومان حباب دارد

 20. کاهش قیمت نفت در بازار‌های جهانی

 21. وضعیت هشدار در اقتصاد آمریکا

 22. آغاز اجرای طرح های عمرانی و خدماتی در دو روستای محروم قلعه گنج

 23. وسایل برقی در حالت استندبای، 3 تا 11 درصد برق مصرف می‌کنند

 24. کاهش ۱۰ درصدی واردات برنج در سال جاری

 25. ظرفیت تولید گاز امسال چقدر افزایش می‌یابد؟

پربحث‌های دیروز

 1. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 2. راه‌ مقابله با فساد در بازار خودرو

 3. هزینه ۱.۶ میلیارد دلاری امسال ایرانی‌ها در ترکیه

 4. وزیر صنعت خبرداد؛ دستگیری باند واردکنندگان خودروهای لوکس

 5. بازداشت شبانه مقام مرتبط با ثبت سفارش‌های جعلی خودرو/ گمرک و وزارت صنعت پاسخگو باشند

 6. ذوالنور: بیش از ۸ میلیون بیکار در کشور داریم

 7. ماجرای حذف سختی کار از احکام کارگزینی فرهنگیان

 8. احمد توکلی: چرا شمشیر رسانه‌ها در مبارزه با فساد کند است؟

 9. پسته ایران، برنده جنگ تجاری آمریکا با چین

 10. بسته پیشنهادی ۵۵ محوری نمایندگان مجلس برای مشکلات اقتصادی

 11. خط و نشان رئیس دادگاه انقلاب برای اخلالگران بازار ارز و سکه

 12. آیا ماده ۲۹ برنامه ششم توسعه اجرایی شد؟

 13. جزئیات کشف ۳۴ کانتینر گازوئیل قاچاق

 14. واکنش دفتر منوچهر متکی به ادعای دریافت وام چند میلیاردی از ثامن الحجج

 15. پورابراهیمی: افزایش 300درصدی نقدینگی به تحریم‌ ارتباطی ندارد/ دولت اختیارات لازم برای جنگ اقتصادی را دارد

 16. جزئیات درخواست کارگران برای بازنگری در دستمزد ۹۷

 17. جزییات اولین پرونده خروج ارز ۴۲۰۰ تومانی با بیش‌اظهاری واردات + سند

 18. آخرین اخطار به بانک‌ها برای ارائه اطلاعات حساب بانکی/ اعلام جرم می‌کنیم

 19. سود سهام عدالت امسال افزایش می‎یابد

 20. نایب‌رییس اتاق بازرگانی ایران اعلام کرد: واریز ۱۸۰۰ تومان از هر دلار دولتی در جیب عده‌ای خاص!

 21. رئیس بانک سرمایه‌گذاری اروپا: نمی‌توانیم با سرمایه‌گذاری در ایران فعالیت جهانی خود را به خطر بیندازیم

 22. آب معدنی گران شد

 23. دلیل مشکلات اقتصادی امروز از زبان رئیسی

 24. هشدار تولیدکنندگان و بازرگانان نسبت به افزایش نقدینگی و تورم

 25. اخطار کتبی سازمان امور مالیاتی به بانک‌ها درباره اطلاعات مودیان مالیاتی

پربحث‌های هفته

 1. توکلی: «سیف» باید عزل شود/ تخصیص ارز به شرکت ۲۶ روزه، خیانت در امانت است

 2. دستور دریافت مالیات از خریداران عمده سکه و ارز و واردکنندگان خودرو صادر شد

 3. یکی از بزرگترین بدهکاران بانکی دستگیر شد

 4. بازار نفت ایران و تاثیر سفر ولایتی به مسکو

 5. روحانی: شرایط امروز فرصتی برای تولیدکنندگان داخلی است/ افرادی داریم که دلالی کرده و به قانون بی‌توجهی می‌کنند/ در داخل خود آمریکا نیز مشکلاتی وجود دارد

 6. ۲ وارد کننده خودرو رسما درخواست «رانت» کرده‎اند + سند

 7. ریشه مشکلات اقتصادی از درون است، نه.../ نیازمند شفاف سازی و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی

 8. آخوندی: در شرایط اقتصادی بسیار سختی هستیم

 9. گزارش رئیس جمهور به مردم درباره پرونده تخلف خودروهای وارداتی/ دولت فساد‌ستیزی را از خود آغاز می‌کند/درخواست از رئیس قوه قضاییه برای رسیدگی فوری و مجازات متخلفان و بازگشت سودهای نامشروع

 10. جزئیات نامه دوم شریعتمداری به روحانی + عکس

 11. اولویت‌‌ها در جنگ اقتصادی/ مقابله مدبرانه و هوشمندانه با کارزار اقتصادی دشمن چگونه است؟

 12. شادی مسافران هند علی رغم نرسیدن به مقصد/ در پرواز شماره 810 چه گذشت؟

 13. ۱۱ مدیر دولتی پاداش نجومی گرفتند

 14. واکنش منوچهرمتکی و "ح.ص" به موضوع وام گرفتن از موسسه ثامن الحجج

 15. معاون رئیس جمهور: قوای سه‌گانه اطلاعات حقوق و مزایای خود را در سامانه ثبت حقوق و مزایا ثبت نکردند/ دسترسی اطلاعات به مردم نمی‌دهیم

 16. آذری جهرمی در گفتگو با الف: وزارت ارتباطات هیچ امکانات رایگانی در اختیار تلگرام قرار نداده است/ این دعوا، دعوای سیاسی است/ به سردار جلالی اطلاعات غلط دادند

 17. احتمال تجدیدنظر آمریکا درباره تحریم‌های نفتی ایران؛ خریداران زیر بار تحریم‌ها می‌روند؟

 18. راه‌ مقابله با فساد در بازار خودرو

 19. نقش باند «مظلومین» در بحران‌های ارزی طی ۲ دهه گذشته

 20. آقای «خ» کجاست؟

 21. نوبخت: از تحریم‌ها با موفقیت عبور می‌کنیم

 22. مشاور آخوندی: روستایی‌ها بخاطر مسکن مهر چوپانی را رها کردند

 23. نماینده مجلس مطرح کرد؛ جزئیات پاداش ۳۰۰ میلیون تا ۱ میلیاردی دولت

 24. پزشکیان: باید اعلام «جنگ اقتصادی» شود

 25. توکلی: هر ایرانی حق دسترسی به اطلاعات عمومی را دارد/ صاحبان قدرت باید از چوب قانون بترسند

آخرین عناوین