هتل بین المللی

چرا تعطیلی هشتم ربیع الاول باید لغو شود؟

گروه اجتماعی الف،   3960901261 ۱۲ نظر، ۱ در صف انتشار و ۲۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
چرا تعطیلی هشتم ربیع الاول باید لغو شود؟

دیروز مجلس شورای اسلامی با بررسی یک فوریت طرح اصلاح تعطیلات رسمی با ۱۳۴ رای موافق، ۲۸ رای مخالف و چهار رای ممتنع از مجموع ۱۹۷ نماینده حاضر موافقت کرد.

در جریان تصویب احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور روز هشتم ربیع‌الاول به‌مناسبت آغاز امامت حضرت‌مهدی(ع) تعطیل رسمی تعیین شد. این اقدام «به منظور دستیابی به جامعه متمسک به قرآن و عترت(ع) و برخوردار از ایمان و عمل صالح و گسترش فرهنگ حیات بخش قرآن کریم و عترت(ع) در راستای اجرای منشور توسعه فرهنگ قرآنی»  بود.

بعد از تائید مصوبه احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور در شورای نگهبان و تبدیل آن به قانون، عملا از این به بعد هرسال چنین روزی تعطیل خواهد بود. البته به گفته عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان در مهلت 20 روزه درباره تعطیلی هشتم ربیع‌الاول اعلام نظر نکرد که این امر طبق قانون به منزله تأیید مصوبه مجلس شورای اسلامی است. این قانون در فروردین ۹۶ توسط رئیس مجلس شورای اسلامی ابلاغ و در روزنامه رسمی منتشر شد. براین اساس هشتم ربیع الاول سالروز شهادت امام حسن عسگری و آغاز امامت حضرت ولی‌عصر (عج) تعطیل رسمی اعلام گردید. اما از آن‌جایی‌که تقویم رسمی موسسه «ژئوفیزیک دانشگاه تهران» به عنوان مرجع تقویم و سررسید رسمی در نیمه‌سال قبل(۹۵) تدوین شده، این تعطیلی در آن قرار نگرفته است.

به همین دلیل بود که حرف و حدیث هایی از روزها و هفته های گذشته درباره تعطیلی یا عدم تعطیلی این روز وجود داشت. در نهایت محمدباقر نوبخت ، سخنگوی دولت 30 آبان در نشست خبری هفتگی خود  در پاسخ به این سوال که چرا تعطیلی روز 6 آذر در تقویم نیامده است و موضع دولت نسبت به این تعطیلی چیست، تصریح کرد: دولت خودش این لایحه را به مجلس فرستاد و آن را هم ابلاغ کرد. وی همچنین افزود: این لایحه مخالفت‌هایی هم داشت اما  موضع دولت نسبت به تعطیلی 6 آذر صریح وشفاف است ولی باید بپرسم که چرا در تقویم نیامده است. سخنگوی دولت در ادامه گفت: روز ششم آذر تعطیل رسمی است.

موضوع مهمی که این تعطیلی را خاص کرده این است که دو مناسبت یکی شهادت و دیگری آغاز امامت در این روز مقارن شده‌اند. این تعطیلی به قدری عجیب است که علی مطهری نیز در این باره گفته است: «تعطیلی هشتم ربیع‌الاول که امسال مصادف با ۶ آذرماه است یک خطا و موجب وهن مجلس شورای اسلامی است. هشتم ربیع‌الاول سالروز شهادت امام حسن عسگری (ع) و طبعاً روز آغاز امامت حضرت ولیعصر (عج)  است. سؤال این است که چه ضرورتی برای تعـطیلی این روز هست؟ اولاً مردم در این روز باید عزا بگیرند یا شادی کنند؟ ثانیاً فلسفه تعطیلی یک روز آن است که مناسبت مربوط بزرگ داشته‌شود. آیا  این بزرگداشت با تعطیلی بهتر انجام می‌شود یا با دایر بودن ادارات و بخش خصوصی و مطبوعات که هر یک می‌توانند برنامه‌ای و مطلبی داشته باشند؟ ضمناً این روز مجاور نهم ربیع‌الاول است که برخی شیعیان تندرو برنامه‌هایی اجرا می‌کنند که مخالف وحدت اسلامی و مضر به حال دنیای اسلام است.»

موضوع دیگری که باعث شده مخالفت های با تعطیلی این روز افزایش یابد این است که با اوضاع اقتصادی نابسامان و آشفته کشور چه اصراری وجود دارد که با وجود تعطیل های رسمی بسیار روز دیگر به آنها افزوده شود و چرخ حرکت بخش خصوصی  و دولتی را با بیش از گذشته کند و کندتر کرد. این در حالی است که هر روز تعطیلی ضرر و زیان هنگفتی بر اقتصاد تحمیل می کند. این موضوع زمانی اهمیت دو چندان می یابد که بدانیم امسال از طرف رهبر انقلاب، سال «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال» نامگذاری شده و آیا واقعاً با چنین اقداماتی می توان گفت که به فرامین ایشان به قدر کافی توجه شده است.

دیروز حجت‌الاسلام پژمان‌فر، نماینده مشهد و کلات به عنوان موافق یک فوریت طرح حذف تعطیلی روز 8 ربیع‌الاول از فهرست تعطیلات رسمی کشور در صحن علنی گفت: تعطیلی هشتم ربیع‌الاول دارای بار مالی اقتصادی است. نماینده مردم مشهد و کلات گفت: پذیرش مصوبه تعطیلی هشتم ربیع الاول و بار مالی آن در برهه اقتصاد مقاومتی، جای سوال دارد.

وی ادامه داد: در مجلس نهم و در وسط احکام دائمی این موضوع بدون آنکه موافق و یا مخالفی درباره آن صحبت کند به صورت کلی رأی‌گیری شد، حتی توکلی در همان جلسه اخطار داد که رئیس جلسه با وارد ندانستن آن اجازه طرح نداد. نماینده مردم مشهد و کلات تأکید کرد: مجلس جلسات علنی و غیرعلنی را درباره مشکلات اقتصادی و کار برگزار می‌کند، اما یک نفر بگوید بار مالی یک روز تعطیلی و آسیب آن چیست؟

حجت‌الاسلام پژمان‌فر در نهایت گفت:عزاداری و بزرگداشت ائمه به معنای تعطیلی یک روز نیست و البته امکان دارد این تعطیلی به وحدت جهان اسلام هم آسیب بزند.

به همین دلایل است که به نظر می رسد لغو این تعطیلی از طرف مجلس شورای اسلامی لازم است و هر گونه تعلل در این باره  می تواند علاوه بر خسارت به اقتصاد ملی کشور باعث سوء استفاده دشمنان و اختلاف بین مذاهب اسلامی شود.

عضویت در کانال تلگرام الف

عناوین مرتبط

وب‌گردی

دیدگاه کاربران

احمد۱۴۹۷۳۸۰۹:۰۳:۱۴ ۱۳۹۶/۹/۲
اولا گناه برخی شیعیان تندرو را به پای باقی شیعیان ننویسید که این خود در فقه شیعه به نام سد ذرایع شناخته میشود و قابل اتکا نیست و استدلال فقهی وهابیهاست...چون یه عده کار خلاف مرتکب میشوند دلیل بر این نیست که باقی را محروم کنیم...نمایندگان .. یک روز برای مردم کار کنند به اندازه 100 روز تعطیل به مردم نفع میرسانند..
ناشناس۱۴۹۷۶۳۱۰:۳۷:۵۴ ۱۳۹۶/۹/۲
به جاي اين تعطيلي هاي بي برنامه و نابسامان لطفا در خصوص تعطيليها برنامه ريزي گردد تا هم مردم از تعطيلاتشان لذت ببرند و با انرژي مضاعف به كار برگردند و هم به اقتصاد لطمه وارد نشود. مدتهاست در خصوص تعطيلي دوروز در هفته صحبت مي شود كه جمعه و شنبه تعطيل باشد و به جاي آن اين تعطيليهاي بي برنامه حذف گردد متاسفانه هيچ اقدامي صورت نگرفته است. ضمن اينكه واقعا تعطيلي اين روز بسيار گيج كننده است نصف روز قرار است عزاداري كنيم و نصف روز جشن بگيريم. به جاي اين بي برنامگي ها فرهنگ سازي كنيد
ناشناس۱۴۹۷۸۵۱۱:۴۵:۴۵ ۱۳۹۶/۹/۲
اگر دوست داشتید لطفا نظرات اینجانب را منتشر نمایید: 1- نماینده محترمی فرموده اند: "سؤال این است که چه ضرورتی برای تعـطیلی این روز هست؟ اولاً مردم در این روز باید عزا بگیرند یا شادی کنند؟" برادر عزیز نماینده موضوع اصلی گرامیداشت و یادآوری شروع امامت حضرت ولی عصر(عج) است همانگونه که خود نیز به آن اذعان داشته اید و نه لزوماً شادی پیرامون آن که جنابعالی این موضوع را منافی تعزیت و تسلیت ایام سوگواری امام حسن عسگری (ع) میدانید. صدر و ذیل جملاتتان با یکدیگر در تناقض و تنافر است کمی بیشتر به کلمات خود بیاندیشیم و سپس اظهار نظر نماییم. 2- برادر عزیز نماینده ای فرموده اند: "تعطیلی هشتم ربیع‌الاول دارای بار مالی اقتصادی است. پذیرش مصوبه تعطیلی هشتم ربیع الاول و بار مالی آن در برهه اقتصاد مقاومتی، جای سوال دارد" واقعا جای بسی شگفتی وافر است که بازی دومینوی ادغام وزارتخانه ها و سازمان های دولتی گاهی رو به جلو و گاهی بر خلاف جهت اولیه آن توسط برادران و خواهران عزیز نماینده مجلس با آن همه بار مالی موجده در حال حرکت است و کسی از آن ایرادی نمیگیرد و حال در این همهمه و معضلات زلزله کرمانشاه به جای رسیدگی عاجل و گزارش فوری به مردم عزیز ایران پیرامون دلایل و مقصران این همه خسارات وارده نمایندگان عزیز بزرگترین و آنی ترین مشکل حال حاضر مملکت را حذف تعطیلی هشتم ربیع الاول دانسته و به بررسی معمول آن هم رضایت نداشته و به فوریت آن رای میدهند واقعا جای تاسف دارد. 3- اظهار نموده اند: "آیا این بزرگداشت با تعطیلی بهتر انجام می‌شود یا با دایر بودن ادارات و بخش خصوصی و مطبوعات که هر یک می‌توانند برنامه‌ای و مطلبی داشته باشند؟" خوب اگر این استدلال جنابعالی را بخواهیم به زور هم که شده است بپذیریم پس بر این مبنا چرا ایام دیگری مثل میلاد بعثت و رحلت پیامبر اکرم (ص) تعطیل شده اند؟ 4- فرموده اند: "عزاداری و بزرگداشت ائمه به معنای تعطیلی یک روز نیست و البته امکان دارد این تعطیلی به وحدت جهان اسلام هم آسیب بزند." خوب بر این مبنا عید غدیر خم را نیز باید از روز تعطیل رسمی خارج نمود چون ممکن است به وحدت جهان اسلام آسیب وارد نماید در این مورد چه توضیحی میتوانید ارائه نمایید؟ وا... اعلم.
سعید۱۴۹۷۹۲۱۱:۵۴:۵۷ ۱۳۹۶/۹/۲
حالا گیر دادن به یه تعطیلی. بی خیال شین دیگه
ناشناس۱۴۹۸۵۷۱۳:۴۵:۵۵ ۱۳۹۶/۹/۲
متاسفم برای این مجلس دیروز فقط 206 نفر از اقدامات سردار قدردانی کردند 90 نفر دیگه کجا بودن ؟!
عصبانی۱۴۹۹۰۵۱۴:۳۵:۴۸ ۱۳۹۶/۹/۲
کنگره و سنا رای میدن مجلس ما هم رای میده متاسفم
ناشناس۱۵۱۱۷۱۲۰:۲۷:۵۸ ۱۳۹۶/۹/۴
به پیشواز تعطیلی هشتم ربیع الاول رفته بودند
ناشناس۱۵۰۰۱۱۱۸:۳۸:۰۵ ۱۳۹۶/۹/۲
از نظر اقتصاد كه عملا فعاليت ها در ركود و تعطيلي است و در واقع رسمي كردن يك روز هيچ اتفاق خاصي نخواهد بود و خوابيدن تا ظهر هم تحولي ايجاد نمي كند
سعید۱۵۰۵۴۱۲۳:۱۶:۱۸ ۱۳۹۶/۹/۳
به نام خدا من با هر گونه تعطیلی مخالفم.به جای تعطیلی بیان برنامه های مناسبی برگزار کنن در دانشگاه ها مدارس محافل عمومی و... با تعطیلی دقیقا قراره چه اتفاقی بیفته؟
فاطمه۱۵۰۵۴۳۲۳:۱۷:۵۰ ۱۳۹۶/۹/۳
تورو خدا برنامه دو روز تعطیلی در هفته رو بذارید ب جای این تعطیلیا نمیکشیم دیگه بخدا شش روز کار در هفته امونمونو بریده
کمال۱۵۰۶۱۶۰۷:۴۳:۴۶ ۱۳۹۶/۹/۴
اگر واقعا یک روز تعطیلی در اقتصاد کشور اینقدر لطمه میزند؛ لطف کنید تعطیلی 5 شنبه های ادارات و سازمانهای تهران رو لغو کنید چون عملا 52 روز در سال تهران که قلب اقتصاد کشور هست تعطیلی هست؛ چرا کسی به این موضوع مهمی اشاره نمیکند.
ناشناس۱۵۱۱۵۸۲۰:۱۵:۵۹ ۱۳۹۶/۹/۴
به بار مالی و کند یا تند شدن کارها و امور کار نداریم . چرا مجلس و قانونگذاران ما دقت کافی ندارند کشور را به تعطیلی میکشانند بعد تازه به فکر میافتند. خیلی راحت هم یکدیگر را مقصر میدانند.
تجارت نیوزایرانسلسام سیر

پربحث‌های امروز

 1. ترامپ مک‌مستر را هم از طریق توئیتر برکنار کرد/جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا شد/ صف بندی نئوکان ها علیه ایران

 2. کمبود ۱۷۰ هزار پرستار در کشور داریم

 3. چگونه در تعطیلات وزن اضافه نکنیم

 4. شورای شهر درباره استعفای نجفی توضیح دهد

 5. آیین ملی، سنت دینی

 6. موافقت آمریکا با فروش یک میلیارد دلار تسلیحات به عربستان

 7. واکنش تعدادی از سناتورهای کنگره به انتصاب جان بولتون

 8. جان بولتون مشاور امنیت ملی آمریکا شد

 9. ونزوئلا 3 صفر پول خود را حذف کرد

 10. چین از اقدام آمریکا برای وضع تعرفه‌های وارداتی انتقاد کرد

 11. شیء پرنده مثلثی شکل عجیبی که از داخل هواپیمای مسافربری شکار شد! +فیلم

 12. از سربازی در آشپزخانه تا سرداری در میدان نبرد

 13. زیبایی‌های بی‌نظیر و منحصر به‌ فرد ایران به روایت تصویر

 14. داستان جوان محتضر و شفاعت پیامبر چیست؟

 15. مشاور امنیت ملی جدید کاخ سفید کیست؟

 16. اعتراف فرماندهان نظامی آمریکا به افزایش توانمندی‌های موشکی ایران

 17. از مهریه‌ 313 سکه‌ای خانم نماینده تا ماجرای حضورش در عرصه سیاست

 18. سایه سنگین کلاه قرمزی بر سر «دیوار به دیوار۲»/ صاحبخانه ای که بازیگر شد!

 19. عادل الجبیر: ایران بزرگترین چالش ما در منطقه است

 20. دولت ترامپ با فروش تسلیحات به ارزش ۱ میلیارد دلار به عربستان موافقت کرد

 21. جدال یوزهای ایرانی با صدرنشین قاره سیاه

 22. سران انگلیس، آلمان و فرانسه بر پایبندی به برجام تاکید کردند

 23. الجزیره:عربستان به دنبال شریک جرم در حادثه ۱۱ سپتامبر/ریاض، تهران را وارد دعوی قضایی کرد

 24. «جان بولتون» سومین مشاور امنیت ملی ترامپ شد/«مک‌مستر» هم برکنار شد

 25. برخورد پلیس پایتخت با سرعت غیرمجاز خودروها در نوروز

پربحث‌های دیروز

 1. مهدی محمدی: برجام منعقد شده بود که تحریم نباشیم، حالا تحریم می شویم برای اینکه برجام باشد

 2. محمدرضا خاتمی: ایرانی ها مردم کره شمالی نیستند که بگوییم اشکنه بخورید/مخالف رای دادن برادرم بودم

 3. داریوش شایگان درگذشت

 4. زاهدی مطرح کرد؛ جمع‌آوری بساط شکل کنونی کنکور تا سال 98

 5. مجری بی بی سی و هفت‌سین

 6. چند درصد ایرانی‌ها کالای چینی مصرف می‌کنند؟

 7. دیدار یک ایرانی مقیم آمریکا با خانواده‌اش در امامزاده صالح بعد از 25 سال

 8. مسعود شجاعی: بازی‌های تدارکاتی تیم‌ملی خیلی هم خوب است

 9. سفر ابدی سفیر علم +عکس

 10. توصیه موسس واتس اپ: حساب فیس بوکتان را پاک کنید

 11. پرتاب زباله از خودرو ۳۰ هزار تومان جریمه دارد

 12. عیسی کلانتری: دوران پرآبی کشور تمام شده

 13. ویدیو/هاشمی طبا: ساپورتی که خانم ها می پوشند از مینی ژوب زمان شاه بدتر است  

 14. شوماخر راننده شفر شد

 15. تصمیم فدراسیون فوتبال به میزبانی از عربستان در کربلا

 16. مقام آمریکایی: برای ایرانی‌ها مجوز خرید هواپیما صادر نمی‌کنیم

 17. یک شهر ناشناخته اما جذاب +تصاویر

 18. لاکچری‌ترین پارکینگ جهان   

 19. بیانیه وزارت خارجه فرانسه: خواستار حفظ برجام هستیم

 20. سفیر جام جهانی 2018 نوروز را به فارسی تبریک گفت

 21. رویترز: وکیل ترامپ در پرونده روسیه استعفا کرد

 22. کرج-چالوس دوطرفه شد

 23. هشدار مرکل به نتانیاهو: اگر آمریکا از برجام خارج شود، درکنار ایران خواهیم بود

 24. نخست وزیر هند با دعوت پاپ به دهلی نو مخالفت کرد

 25. ترامپ مقابل اتحادیه اروپا عقب نشینی کرد

پربحث‌های هفته

 1. به نظر شما؛ چگونه می‌توان از تولید ملی و کالای ایرانی حمایت کرد؟

 2. احمد توکلی: از مردم حلالیت می‌خواهم/ برخی مسئولان در تخلف موسسات مالی شریک بودند/ ماجرای تهدید به اعتراض خیابانی

 3. نماینده مجلس خبر داد؛ فیلترینگ تلگرام به تصویب شورای‌ عالی فضای مجازی رسیده است

 4. احمد توکلی خبر داد؛ دستور ویژه به رئیس دفتر بازرسی رهبری

 5. عراقچی: انتظارات مردم از برجام برآورده نشد/ تصور ما این است که برجام ادامه پیدا نخواهد کرد

 6. چند درصد دانشجویان ایرانی دانشگاه های آمریکا به کشور باز می گردند؟  

 7. مهدی جهانگیری چگونه مولتی میلیاردر شد؟/ مواهب رفاقت با «بقایی» از جیب مردم +تصاویر و اسناد

 8. حداقل دستمزد کارگران ۲۰ درصد افزایش یافت/ تعیین میزان افزایش سایر سطوح مزدی به آینده موکول شد

 9. مذاکرات پنهان با اروپائیها / فرانسه نقش آمریکا را بازی می کند / خروج احتمالی آمریکا از برجام در اردیبهشت

 10. دلخوشی به اروپا هم رنگ باخت / سال 97 به چه چیزهایی فکر کنیم ؟

 11. اسفندیار رحیم مشایی بازداشت شد

 12. اولین واکنش وزیر ارتباطات به احتمال فیلتر دوباره تلگرام/ مجوز دسترسی پیام رسان‌های داخلی به منزله جاسوسی نیست

 13. کدام کالا تولید داخل است؟ چرا؟

 14. متهم خیابان پاسداران: من عاشق اعدامم/ ۵۰ نفر هم می‌مردند خواست خدا بود

 15. دبیر شورای عالی فضای مجازی: ادامه فعالیت تلگرام با وضعیت فعلی به صلاح نیست/ باید به فکر جایگزین باشیم

 16. شرکت اپل دسترسی به اپ استور در ایران را مسدود کرد

 17. عروس ارشد ترامپ، درخواست طلاق داد +عکس

 18. شرافت چند آقایان احمدی‌نژادی؟!

 19. گرانترین عوارضی ایران  

 20. نماینده مجلس: معتقدم اگر یک نظامی رئیس‌جمهور شود کشور را نجات خواهد داد

 21. قهرمان سازی از نجفی به سبک اصلاح طلبان

 22. پوتین؛ الگوی اشاعه عزت‌طلبی مردم

 23. «طرح اعاده اموال نامشروع مسئولین» ضروری یا تکراری؟/ برای رسیدگی به اموال مسئولان خلاء و نقض قانونی داریم یا انگیزه و اراده نداریم؟

 24. بسته پیشنهادی اروپایی‌ها به آمریکا برای تشدید فشارها علیه ایران/سیاست تحریم برای حفظ توافق هسته ای

 25. مهدی محمدی: برجام منعقد شده بود که تحریم نباشیم، حالا تحریم می شویم برای اینکه برجام باشد

پربحث‌های دیروز

 1. داریوش شایگان درگذشت

 2. زاهدی مطرح کرد؛ جمع‌آوری بساط شکل کنونی کنکور تا سال 98

 3. دیدار یک ایرانی مقیم آمریکا با خانواده‌اش در امامزاده صالح بعد از 25 سال

 4. پرتاب زباله از خودرو ۳۰ هزار تومان جریمه دارد

 5. عیسی کلانتری: دوران پرآبی کشور تمام شده

 6. ویدیو/هاشمی طبا: ساپورتی که خانم ها می پوشند از مینی ژوب زمان شاه بدتر است  

 7. یک شهر ناشناخته اما جذاب +تصاویر

 8. کرج-چالوس دوطرفه شد

 9. بلندای معارف دعای رجبیّه در بیان آیت الله جوادی آملی

 10. هشدار پلیس: برای اخذ ویزا به واسطه ها اعتماد نکنید

 11. وزیر محیط زیست قطر: به ایران و قدرتش افتخار می‌کنیم

 12. انتقال یک محموله دیگر از بقایای پیکرهای جانباختگان پرواز تهران- یاسوج

 13. کامیون حامل زنبور در شیراز واژگون شد/ زنبورها ۲ نفر را نیش زدند

 14. جاده چالوس از ساعت ۱۴ دوم فروردین یکطرفه بسمت کرج

 15. هوای تهران سالم است

 16. ظریف مردم را به چالش «#بی_زباله» دعوت کرد

 17. اولین تصادف فوتی سال ۹۷ کجا اتفاق افتاد

 18. افروغ: بجای سمینار از کالای ایرانی حمایت واقعی کنید

 19. کاهش ۷۵ درصدی کشته های تصادفات در تهران

 20. تندباد در سه استان شمالی، هشدار به مسافران نوروزی

 21. ورود روزانه 145 کاروان زائرین ایرانی به عتبات در نوروز

 22. حکم قاتل خیابان پاسداران پس از تائید در دیوانعالی، اجرا می شود

 23. خاطره مهران مدیری از کتک خوردنش در مدرسه

 24. محبوب‌ترین شخصیت از نگاه مردم ایران در نظرسنجی دانشگاه مریلند

 25. راهکارهایی ساده برای تغییرات مهم زندگی در سال جدید

پربحث‌های هفته

 1. چند درصد دانشجویان ایرانی دانشگاه های آمریکا به کشور باز می گردند؟  

 2. چمران: شهرداری در این مدت کاری انجام نداده است

 3. یک تنه در آلمان در برابر یک جهان!

 4. داریوش شایگان درگذشت

 5. زاهدی مطرح کرد؛ جمع‌آوری بساط شکل کنونی کنکور تا سال 98

 6. وزیر بهداشت:تلخ‌ترین رخداد سال ۹۶، بداخلاقی‌های انتخابات بود

 7. نخستین عملیات در سال ۹۷/ ماموریت آتش‌نشانی برای یک "کبوتر"

 8. دیدار یک ایرانی مقیم آمریکا با خانواده‌اش در امامزاده صالح بعد از 25 سال

 9. بخشنامه های تزئینی و دستورات نمایشی/ مدارس تا 23 اسفند باز بودند!

 10. انتخاب نجفی برای شهرداری تهران از اول اشتباه بود / شهردار باید مورد قبول همه جناحها و ارکان نظام باشد

 11. وزیر آموزش و پرورش: امیدوارم کارنامه‌ای درخشان از تعلیم و تربیت تقدیم نظام کنیم

 12. حضور رئیس جمهور در روستای زلزله زده میرمیروی شهرستان سرپل ذهاب/وعده ۶ ماهه روحانی برای تکمیل واحدهای مسکونی مناطق ‌‌زلزد‌ه‌زده

 13. نجفی: به عنوان خدمتگذار مردم وارد شهرداری شدم/ شهرداری تهران باید از مسائل سیاسی فارغ شود

 14. پرتاب زباله از خودرو ۳۰ هزار تومان جریمه دارد

 15. عیسی کلانتری: دوران پرآبی کشور تمام شده

 16. ویدیو/هاشمی طبا: ساپورتی که خانم ها می پوشند از مینی ژوب زمان شاه بدتر است  

 17. یک شهر ناشناخته اما جذاب +تصاویر

 18. ساعت رسمی کشور امشب یک ساعت جلو کشیده می‌شود

 19. جریمه ۳۰ هزار تومانی برای پرتاب زباله از خودرو به بیرون در ایام نوروز

 20. آخرین وضعیت زلزله‌زدگان کرمانشاه در شب عید/ ساخت‌وساز برای اسکان دائم آغاز شده/هنوز 500 خانواده در چادر هستند/مشکلات بهداشتی و درمانی کمتر شده است

 21. جان مریم چشماتو واکن،سری بالا کن!

 22. گران‌ترین و ارزان‌ترین شهرهای جهان برای زندگی

 23. کمبود ۱۷۰ هزار پرستار در کشور داریم

 24. شورای شهر درباره استعفای نجفی توضیح دهد

 25. آیین ملی، سنت دینی

آخرین عناوین