توضیحات دانشگاه شهید بهشتی درباره روند پایان همکاری با فاضلی، عضو پیمانی هیئت علمی این دانشگاه

  4030401051 ۱۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

دانشگاه شهید بهشتی در بیانیه ای توضیحاتی را در خصوص روند و نحوه پایان همکاری با محمد فاضلی عضو هیئت علمی این دانشگاه مطرح کرد.

توضیحات دانشگاه شهید بهشتی درباره روند پایان همکاری با فاضلی، عضو پیمانی هیئت علمی این دانشگاه

به گزارش تسنیم، دانشگاه شهید بهشتی در بیانیه ای توضیحاتی را در خصوص روند و نحوه پایان همکاری با محمد فاضلی عضو پیمانی هیئت علمی این دانشگاه مطرح کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است:

به رغم اینکه زمان قانونی برای عضو هیئت علمی  پیمانی برای تبدیل وضعیت به رسمی آزمایشی 5 سال است اما پس از گذشت 7 سال از همکاری دکتر فاضلی با دانشگاه پرونده تبدیل وضعیت استخدامی از پیمانی به رسمی ایشان از پیمانی به رسمی آزمایشی طی نامه شماره 352 مورخ 99/4/16 از سوی  دانشکده به مدیریت امور هیئت علمی ارسال شد تا فرایند تبدیل وضعیت از جمله ارزیابی کارگروه صلاحیت عمومی و طرح در هیئت جذب انجام گیرد.

متن این بیانیه به شرح ذیل است:

در پی پخش مناظره یکی از نامزدهای چهارمین انتخابات ریاست جمهوری در صدا و سیمای جمهوری اسلامی و مطالب و ادعای مطرح شده توسط دکتر محمد فاضلی در خصوص اتمام همکاری با دانشگاه شهید بهشتی روابط عمومی دانشگاه توضیحاتی را ارائه  می‌کند.

1 آقای دکتر محمد فاضلی پس از قطع همکاری از سوی دانشگاه مازندران تقاضای همکاری با دانشگاه شهید بهشتی داشتند که علیرغم مخالفت هیئت اجرایی جذب و با توجه به فضای ایجاد شده برای مسئولان وقت دانشگاه از تاریخ 1393/6/1 همکاری خود به عنوان عضو هیئت علمی را با این دانشگاه آغاز نمودند.

2 ایشان قبل از حضور در دانشگاه شهید بهشتی به عنوان معاون پژوهشی در مرکز بررسی‌های استراتژیک ریاست جمهوری و همزمان در وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی به عنوان مشاور مشغول کار بودند که در بدو حضور در دانشکده و در جلسه مصاحبه صلاحیت عمومی سال 92 توسط اعضای کارگروه مطابق معمول و رویه این جلسات به ایشان متذکر شدند که حضور تمام وقت از شرایط پذیرفتن عضو هیئت علمی در دانشگاه است و به ایشان در خصوص انصراف از سمت معاونت و ادامه فعالیت در این مرکز تاکید شد. آقای دکتر فاضلی ضمن پذیرش شرط فوق الذکر متعهد شد حتی در صورت اصرار رئیس آن مرکز و فشارهای جانبی به محض پذیرش در دانشگاه از سمت خود استعفا داده و از مرکز منفک خواهد شد و به صورت تمام وقت در دانشگاه حضور خواهد داشت ولی به رغم این تعهدات و تذکرات بعدی هرگز از آن مرکز منفک نشده و به فعالیت‌های اجرایی خود در آن مرکز و سایر سازمان‌ها ادامه دادند. (تعداد زیادی نامه مبنی بر مخالفت با اشتغال ایشان در پرونده نامبرد موجود و قابل ارائه است)

3 با توجه به حضور کمرنگ ایشان در دانشکده و گروه در زمان تمدید قرارداد از آقای دکتر فاضلی درخواست می‌شود در جلسه مورخ 94/7/1 کارگروه بررسی توانایی علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی حضور یافته و متعهد شود که تمام وقت در دانشکده حضور داشته باشد و از اشتغالات خارج از دانشگاه بکاهد.

4 در جلسه مورخ 95/08/16 کمیته تمدید قرارداد با تمدید قرارداد ایشان مشروط به حضور منظم و برنامه‌ریزی شده با هماهنگی مسئولان دانشکده موافقت شد.

5 جهت تعیین تکلیف وضعیت استخدامی آقای دکتر فاضلی و با میانجیگری رئیس محترم دانشکده ادبیات و علوم انسانی مبنی بر قول مساعد ایشان به حضور منظم در گروه و دانشکده اعضای محترم هیئت اجرایی جذب در جلسه مورخ 96/12/7 با امضای فرم شماره 2 موافقت نمود و سرانجام پرونده استخدام پیمانی ایشان به وزارت عطف ارسال شد. مرکز جذب وزارت عطف تاییدیه پیمانی ایشان را در تاریخ 97/6/12صادر و به دانشگاه ابلاغ کرد.

6 نامه مورخ 99/2/7 از سوی مدیرامور هیئت علمی دانشگاه به منابع انسانی نشان می‌دهد که آقای دکتر محمد فاضلی مشمول هیچ یک از شرایط و تمدید قرارداد نمی‌شود.

7 به رغم اینکه زمان قانونی برای عضو هیئت علمی  پیمانی برای تبدیل وضعیت به رسمی آزمایشی 5 سال است اما پس از گذشت 7 سال از همکاری دکتر فاضلی با دانشگاه پرونده تبدیل وضعیت استخدامی از پیمانی به رسمی ایشان از پیمانی به رسمی آزمایشی طی نامه شماره 352 مورخ 99/4/16 از سوی  دانشکده به مدیریت امور هیئت علمی ارسال شد تا فرایند تبدیل وضعیت از جمله ارزیابی کارگروه صلاحیت عمومی و طرح در هیئت جذب انجام گیرد.

8 در تاریخ 1400/4/9 کارگروه صلاحیت عمومی پرونده ایشان بررسی و به اتفاق ارا صلاحیت وی تایید نشد و کارگروه اعلام کرد به هیچ وجه ادامه همکاری ایشان را صلاح نمی داند. صورت جلسه و همچنین نظرات همکاران کارگروه بررسی صلاحیت عمومی در خصوص ایشان قابل توجه بوده و ولیکن به دلیل محرمانگی قابل انتشار نیست.

9 به منظور تصمیم گیری نهایی در خصوص وضعیت ادامه همکاری نامبرده نتایج بررسی های علمی و عمومی پرونده در جلسه 1400/6/15هیئت اجرایی جذب دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت. هیئت اجرایی جذب ضمن بررسی سوابق و شرایط عدم پایبندی ایشان به تعهدات اخلاقی و کاری و نداشتن احساس مسئولیت به عنوان عضو هیئت علمی در قبال دانشگاه و همچنین نادیده گرفتن ضوابط و مقررات آیین نامه استخدامی اعضای هیئت علمی با نقص مفاد 21، 22، 23 و 114 آیین نامه مذکور، ایشان را فاقد شرایط ادامه همکاری با دانشگاه دانست لذا با موافقت صریح کمیته صلاحیت عمومی هیئت جذب و همچنین هیئت مرکزی جذب دانشگاه مقرر شد همکاری ایشان با دانشگاه به عنوان عضو هیئت علمی خاتمه یابد.

10 رئیس وقت دانشگاه طی نامه شماره 130/1/567 ص سا مورخ 1400/11/16 به دستیار وزیر در امور شهروندی و نماینده وزارت علوم در ستاد حقوق بشر به صورت مبسوط و مستدل پاسخ و علت قطع همکاری آقای محمد فاضلی را توضیح داده و مشخص نموده است.

11 هیئت جذب مرکزی وزارت علوم تحقیقات و فناوری طی نامه شماره 83199834 مورخ 1402/8/3 بر اساس مصوبه 458  هیئت مرکزی جذب اعضای هیئت علمی رای دانشگاه را مورد تایید قرار داده است. در صورت تمایل آقای دکتر فاضلی مشروح موارد قابل انتشار است.

در پایان ضمن آرزوی موفقیت برای همه مردم ایران در انتخاب درست هوشیارانه و اصلح امیدواریم مسیر غیر صداقت و راستی را برای رسیدن به اهداف انتخاب نکنیم.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۵۲۶۰۳۵۱۴:۰۰:۵۱ ۱۴۰۳/۴/۱
منظور از پایان همکاری اگه اشتباه نکنم همان اخراج است
ناشناس۳۵۲۶۰۳۸۱۴:۰۱:۳۵ ۱۴۰۳/۴/۱
طبق بندهای 8 و 9 صلاحیت عمومی ایشان در انتهای دولت روحانی مورد تردید قرار گرفت در ابتدای دولت رییسی ایشان اخراج شد.
ناشناس۳۵۲۶۰۴۵۱۴:۰۶:۱۶ ۱۴۰۳/۴/۱
هوچی گری بخش جدای ناپذیر اصلاح طلبان هست همانند آشوب و تحریم
ناشناس۳۵۲۶۰۵۵۱۴:۱۲:۱۱ ۱۴۰۳/۴/۱
کدوم عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی الان اونجا تمام وقت میاد؟ مثلاً زن رییس جمهور فقید تمام وقت میومد؟
ناشناس۳۵۲۶۰۹۵۱۴:۵۱:۲۲ ۱۴۰۳/۴/۱
نظر خودش را هم جویا شوید و منعکس کنید. دانشگاه نامه های درخواست و اعتراض ایشان و مدارکی که ارائه کرده است را هم ارائه کند.
محسن۳۵۲۶۱۱۱۱۵:۱۳:۰۲ ۱۴۰۳/۴/۱
رای ما دکتر پزشکیان ولاغیر
ناشناس۳۵۲۶۱۳۵۱۵:۴۰:۱۰ ۱۴۰۳/۴/۱
با سلام اولا جناب آقای فاضلی از افراد تاثیرگذار و صاحب نظر در فضای اجتماعی سالهای اخیر بوده اند و دانش ، سواد و تعهد ایشان مثال زدنی است. ثانیا در مورد مسئله تمام وقتی اعضا هیئت علمی، قابل ذکر است که بسیاری از مقامات سیاسی و نمایندگان مجلس هیئت علمی دانشگاه های مختلف کشور هستند و کمترین فعالیت علمی و پژوهشی ندارند، خود عزیزان کاندیدا از جمله جناب دکتر پزشکیان، دکتر زاکانی، دکتر قاضی زاده … اعضای هیئت علمی دانشگاه هستند.
ناشناس۳۵۲۶۱۳۸۱۵:۴۶:۰۳ ۱۴۰۳/۴/۱
ایشان را وزیر می کنند با عنایت اصلاحیون.
ناشناس۳۵۲۶۱۵۱۱۵:۵۶:۰۳ ۱۴۰۳/۴/۱
بر فرض که همه دلایل مطرح شده در این متن درست باشد ، آیا واقعا با همه اعضاء هیئت علمی دانشگاه‌ها بخصوص مسئولینی که در رده های مختلف مشغول فعالیت های غیر علمی هستند و سمت اجرایی دارند برخورد می شود؟
مهدی۳۵۲۶۱۷۱۱۶:۱۰:۰۳ ۱۴۰۳/۴/۱
قیامتی هم هست
ناشناس۳۵۲۶۲۲۸۱۷:۳۷:۵۲ ۱۴۰۳/۴/۱
این طیف همه‌شون مثل همدیگه هستن طلبکار!!
ناشناس۳۵۲۶۲۵۳۱۸:۰۵:۴۷ ۱۴۰۳/۴/۱
با این همه تخلف قانونی اینقدر طلبکار هم بوده!! واقعا پررویی نجومی
ن.د۳۵۲۶۲۷۳۱۸:۳۴:۵۱ ۱۴۰۳/۴/۱
تمام این انشاء توسط کسی نوشته شده که محمد فاضلی را اخراج یا واسطه اخراج ایشان شده.
ناشناس۳۵۲۶۳۳۲۱۹:۳۷:۲۰ ۱۴۰۳/۴/۱
ان شالله که اگر دکتر فاضلی هم پاسخی مکتوب به این نامه ارائه نمودند در وبسایت خود درج نمایید.
ناشناس۳۵۲۶۳۴۰۱۹:۴۸:۰۱ ۱۴۰۳/۴/۱
این ام المشاغل های خودنخبه پندار از زمین وزمین طلبکارن روز وشب هم منت سرما میذارن که موندیم فقط بخاطر ایران
yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

 4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

 5. این آمار معنادار را دریابیم!

 6. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 7. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 8. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

 9. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 10. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 11. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 12. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

 13. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 14. سرگردانی اضطراب آفرین !

 15. چرا نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب برگزار نشد؟

 16. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

 17. زاکانی: انتقادات نادرست است

 18. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

 19. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 20. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 21. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 22. افزایش تولید شیر و گوشت دام سنگین در کشور دردولت رئیسی+نمودار

 23. بهادری جهرمی: یکی دیگر از ثمرات دیپلماسی شهید رئیسی به بار نشست

 24. چمران: تغییر شهردار تهران صحت ندارد

 25. FATF مانع کار ما نیست/ فردا اولین قطار از ایران به چین می‌رود

آخرین عناوین