قلعه‌نویی: تعریف‌های مانچینی از من باعث می‌شود در ایران دشمنان زیادی پیدا کند!/ حقانیت ما در جام ملت‌ها ثابت شد

  4021102062

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با اشاره به عملکرد حریفان تدارکاتی تیمش در تورنمنت‌های کافا و اردن در جام ملت‌های آسیا تأکید کرد، حقانیت تیمش به اثبات رسیده است.

تعریف‌های مانچینی از من باعث می‌شود در ایران دشمنان زیادی پیدا کند!/ حقانیت ما در جام ملت‌ها ثابت شد

به گزارش تسنیم، امیر قلعه‌نویی در نشست خبری پیش از دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل امارات اظهار داشت: خیلی خوشحالم که جزو اولین تیم‌ها بودیم که صعود کردیم. بازی قبلی را هم که آنالیز کردیم با آماری که داشتیم آمار بسیار خوبی بوده است و ما توانستیم 510 پاس و مالکیت 70 درصدی داشته باشیم.

آمار می‌گوید مقابل هنگ‌کنگ یکی از بازی های خوب‌مان را انجام دادیم

وی افزود: فکر می‌کنم کلاً دو بازی در این تورنمنت بوده که یک تیم حتی به 100 پاس هم نرسیده که یکی از آن‌ بازی‌ها دیدار ایران - هنگ‌کنگ بوده است. تیم ایران حتی به حریف اجازه نداده به 100 پاس برسد. اینکه تیم بد بازی کند و اینکه یک تیم گل نزند دو مقوله جداست. به زعم من ما مقابل هنگ‌کنگ یکی از بازی‌های خوب‌مان را انجام دادیم. من نمی‌گویم، آمار این را می‌گوید. آمار ما بسیار خوب بوده است. ما در بازی قبل دو ایراد داشتیم، یکی اینکه بعضی از مواقع پاس‌های ساده را لو می‌دادیم و دوم اینکه کلاً دو موقعیت روی دروازه ما آمده که هیچکدام از آنها روی کار تاکتیکی نبوده است و روی اشتباهات فردی و بدشانسی ما بوده است. به زعم من، ما در بازی قبل خیلی خوب بازی کردیم، ولی توقع‌مان این بود که از موقعیت‌ها استفاده کنیم، چون در مراحل حساس‌تر شاید اینقدر موقعیت نصیب‌مان نشود.

گروه ایران جزو گروه‌های سخت جام ملت‌ها بود

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان خاطر نشان کرد: خیلی خوشحالیم در بازی دوم جز سه تیمی بودیم که به مرحله بعد صعود کرده بودیم. برخلاف خیلی‌ها که گفتند گروه آسانی داریم، هنگ‌کنگ و فلسطین در هر گروهی قرار داشتند حداقل به‌عنوان تیم سوم صعود می‌کردند. این مسئله را بازی‌ها و آمارها نشان می‌دهد. گروه ایران جزو گروه‌های سخت جام بود.

بازی ما مقابل امارات فینال‌گونه است

قلعه‌نویی با اشاره به دیدار تیم ملی فوتبال ایران مقابل امارات تصریح کرد: بازی با امارات به نوعی بازی فینال‌گونه است، چرا که سرگروه مشخص می‌شود و امیدهایی برای صعود فلسطین وجود دارد. با توجه به استراحتی تا بازی بعدی‌مان وجود دارد با تمام قوا به مصاف امارات می‌رویم. امیدواریم علاوه بر نمایش خوب نتیجه خوبی هم بگیریم. امارات با تغییراتی که داشته، به خوبی پیشرفت کرده است. آدم باید با آمار صحبت کند، آمار نشان می‌دهد امارات با تغییر سرمربی پیشرفت خوبی داشته است. امارات در دو بازی قبلی چهار امتیاز گرفته است و امیدواریم دیداری انجام دهیم که مردم را خوشحال کنیم. باید ببینیم در جریان بازی چه اتفاقاتی می‌افتد.

انتقاد باید صورت بگیرد ولی تخریب کردن فرق می‌کند

وی راجع به اینکه علاوه بر ایران، تیم‌های مدعی حداقل یک بازی پرانتقاد داشتند و آیا این مسئله به دیر اضافه شدن لژیونرها بازمی‌گردد یا نه، گفت: انتقاد چیز خوبی است و باعث پیشرفت می‌شود، ولی الان آمار دادم. وقتی تیمی با این آمار بازی می‌کند، باید از آن انتقاد شود؟ آماری که گفتیم خوب بود یا بد؟ ایراد داریم نه اینکه نداشته باشیم. در ضربات آخر بی‌دقت بودیم و جلوی دروازه توپ‌های معمولی را لو می‌دادیم. انتقاد باید صورت بگیرد، ولی تخریب کردن فرق می‌کند. این وسط خیلی‌ها انتقاد کردند چرا به تورنمنت اردن رفتید، الان چهار تیمی که در تورنمنت اردن حضور داشتند کجا هستند؟ گفتند چرا به تورنمنت کافا رفتید، روز گذشته قرقیزستان چیزی نزدیک به 100 دقیقه 10 نفره و برخی دقایق 9 نفره بازی کرد، ولی در کشور خودشان با حضور رئیس جمهور و تماشاگران‌شان پنج گل به این تیم زدیم و چقدر انتقاد شد. بنابراین، این تورنمنت حقانیت ما را در جاهایی ثابت می‌کند.

سعودی‌ها بعد از بردشان جشن گرفتند اما به ما حمله شد!

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان ادامه داد: ایرادهای‌مان را بازی به بازی برطرف می‌کنیم، ولی دوستان، سعودی‌ها بعد از برد قرقیزستان چه جشنی گرفتند؟ به ما و بازیکنان اما، حمله شد. این تفاوت‌ها را ببینید و متوجه شوید چه مسائلی هست. به غیر از سردار آزمون که دیر به ما اضافه شد از بقیه لژیونرها تشکر می‌کنم که در اردو حضور یافتند. خیلی از بازیکنان لژیونر در تیم باشگاهی‌شان بازی و حتی دربی داشتند. احسان حاج‌صفی و دیگر بازیکنان این شرایط را داشتند، ولی در کنار تیم ملی بودند. بازیکنان با همه توان‌شان بازی می‌کنند. باید تجزیه و تحلیل منصفانه داشته باشیم. من جزو مربیانی هستم که بازی‌ها را بردیم و گفتم از بازی راضی نبودم. وقتی آمار و بازی را دیدیم بازیکنان خیلی بد نبودند و اگر موقعیت‌های‌مان گل می‌شد سؤال‌ها فرق می‌کرد، با این حال، چَشم سعی می‌کنیم بازی به بازی بهتر شویم.

عملکرد حاج‌صفی نشان داد انتخاب‌های ما درست بوده است

قلعه‌نویی یادآور شد: در تکمیل صحبت‌های حاج‌صفی باید بگویم عملکرد فنی فردی بازیکنان باید در بهترین کیفیت باشد. این بازیکنان علاوه بر اینکه به فکر تیم هستند یقیناً می‌دانند از نظر فردی باید بالاترین کیفیت را داشته باشند. ما در لیستی که دادیم از حضور حاج‌صفی انتقاد می‌کردند، ولی عملکرد او نشان داد انتخاب‌های ما درست بوده است.

تعریف‌های مانچینی از من باعث می‌شود در ایران دشمن‌های زیادی پیدا کند!

وی درباره اظهارات روز گذشته روبرتو مانچینی سرمربی ایتالیایی عربستان که عملکرد ایران و قلعه‌نویی را مورد ستایش قرارداد بود، گفت: از مانچینی تشکر می‌کنم، ولی تعریف او باعث می‌شود که در ایران دشمن‌های زیادی پیدا کند! (با خنده) مانچینی تقریباً از نظر سنی هم‌دوره ماست و بازی‌های خوب او را چه دوران بازیگری و مربیگری‌اش به یاد داریم. بازی عربستان - عمان را دیدیم که تیمش را جوان و سرعتی کرده است. عربستان تیم بسیار خوبی است و یکی از شانس‌های قهرمانی خواهد بود. از مانچینی تشکر می‌کنم و امیدوارم کشورهای همسایه از جمله ایران و عربستان رابطه‌ای برادرگونه داشته باشند تا همه در صلح و آرامش از فوتبال بازی کردن لذت ببریم.

آزمون به دلیل مشکل قراردادی‌اش دیر به ما اضافه شد

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان با تصحیح صحبت‌هایی که در مورد دیر اضافه شدن سردار آزمون انجام داد، خاطر نشان کرد: من نگفتم از لژیونرها به جز آزمون راضی هستم. گفتم جز سردار بقیه لژیونرها زود به ما اضافه شدند. آزمون به دلیل مشکل قراردادی‌اش دیر به ما اضافه شد و باید این موضوع را تصحیح کنم.

به غیر از مجید حسینی دیگر بازیکنان آماده مسابقه هستند

قلعه‌نویی راجع به وضعیت مصدومان تیم ملی اظهار داشت: مصدومیت بخشی از مسابقه و تمرینات است. تیم‌های دیگر هم مصدومان زیادی دادند. ما قبل از اینکه وارد مسابقات شویم از دو تیم سپاهان و پرسپولیس ابراز نگرانی کردیم که بازی‌های فشرده‌ای را انجام می‌دادند. جا دارد از تیم پزشکی‌مان تشکر کنم که به غیر از مجید حسینی دیگر بازیکنان آماده مسابقه هستند.

خداداد را دوست دارم و به نظرم می‌تواند یکی از مربیان خوب ایران باشد

وی در واکنش به سؤال خبرنگاری مبنی بر اینکه برخی مجریان تلویزیون درباره جلسات فنی کادر فنی تیم ملی صحبت‌هایی را مطرح کرده‌اند، گفت: واقعیتش را بخواهید نظر خاصی ندارم و الان این موضوع را می‌شنوم. آدم‌ها حق دارند نظرات‌شان را بگویند. خیلی متوجه سؤال‌تان نشدم، ولی اخبار داخل مجموعه باید به‌صورت امانت بمانند. اگر اسم بیاورید واضع‌تر صحبت‌ می‌کنم. اگر منظورتان خداداد عزیزی است که او چند ماهی کنار تیم ما بود. او را دوست دارم و به نظرم می‌تواند یکی از مربیان خوب ایران باشد. اگر جلسات فنی را گفته، حتماً دلیلی برای خودش داشته است. عزیزی بعد از یکی از مصاحبه‌هایش به من زنگ زد و حرف‌هایش نزد من امانت است. اینکه مسائل خصوصی جلسه را گفته، بهتر است از خودش بپرسید.

من به عزیزی خُرده نمی‌گیرم و اگر حرفی زده است، اشکالی ندارد

سرمربی تیم ملی فوتبال ایران افزود: مسائل فنی مسائل امنیتی که نیست، شاید ایشان خواسته نگرش کادر فنی را بگوید که چیز بدی نیست. شاید خواسته بگوید افکار قلعه‌نویی و کادر فنی این مدلی است و نمی‌تواند چیز بدی باشد. من به عزیزی خُرده نمی‌گیرم و اگر حرفی زده است، اشکالی ندارد.

ما ایده‌آل وارد مسابقات نشده‌ایم

قلعه‌نویی در پاسخ به این پرسش که چه برنامه‌ای برای مدیریت مسائل حاشیه‌ای برای دور بعدی مسابقات جام ملت‌های آسیا دارد، تصریح کرد: سه مطلب وجود دارد، اینکه با چه آمادگی و امکانات وارد بازی‌ها شده‌اید. ما ایده‌آل وارد مسابقات نشده‌ایم. از مهدی تاج و فدراسیون فوتبال با توجه به شرایطی که وجود داشت، راضی بودیم. وقتی نقدهای غیرمنصفانه شود ترکش‌هایش تا حدودی وارد می‌شود، ولی سعی می‌کنم بازیکنان را به لحاظ رفتاری یکدل کنم. وقتی انسجام تیمی چه داخل و چه بیرون زمین باشد، دغدغه‌ای وجود نخواهد داشت. بازیکنان متوجه شده‌اند چه شرایطی حساس و سختی دارند و بزرگ‌‌ترهای تیم تلاش می‌کنند یکپارچگی را حفظ کنند.

هیچ تیمی قول قهرمانی نمی‌دهد و همه می‌گویند بازی به بازی جلو می‌رویم

وی ادامه داد: با این حال، فوتبال است و از روز اول قول قهرمانی ندادم. از سرمربیان تیم‌های مدعی سؤال بپرسید هیچ تیمی قول قهرمانی نمی‌دهد و همه می‌گویند بازی به بازی جلو می‌رویم. از دیدار با بورکینافاسو که سعی کردیم بازیکنان را 45 دقیقه‌ای بازی بدهیم آنها را در شرایط ایده‌آل قرار دهیم. جا دارد از همکارانم تشکر کنم که بسیار خوب هستند. از تیم پشتیبانی نیز تشکر می‌کنم که نهایت تلاش خود را می‌کنند. فکر می‌کنم در مرحله حذفی به لحاظ بدنی شرایط بهتری خواهیم داشت.

yektanetتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. پزشکیان: دنبال همین برجام روحانی هستید و نتوانستید احیایش کنید

 2. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 3. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 4. آشفتگی «ظریف» از کجاست؟!

 5. سخن‌رانی ظریف در کاشان به تشنج کشیده شد

 6. توصیه احمد توکلی به نامزدهای انتخابات: در دولت خود از اقتصاددانان عدالت‌خواه و حامی اقشار ضعیف بهره ببرید

 7. زاکانی خطاب به پزشکیان: تا آخر می مانم و نمی گذارم رئیس جمهور شوید | مجلس که بودیم دائما کلاه سرتان می گذاشتند

 8. سرنوشت یکی از مهمترین اقدامات شهید رئیسی چه خواهد شد؟

 9. جلیلی: کشور را نباید معطل مذاکرات با چند کشور نگه داشت

 10. رهبر انقلاب: آقایان نامزدها در مباحثات خود از اظهارات دشمن شادکن پرهیز کنند

 11. نتایج نظرسنجی انتخاباتی/ رقابت اصلی بین قالیباف و پزشکیان

 12. سخنگوی دولت: عده‌ای سال‌ها با اینستکس و FATF سرکار بودند

 13. دوستانه با آقای پزشکیان

 14. قاضی‌زاده‌هاشمی: خانه‌داری باید شغل در نظر گرفته شود

 15. قالیباف: تحریم‌ها کاغذپاره نیست معضل است و حلش می‌کنم

 16. قالیباف در دومین مستند تلویزیونی: فرهنگ من فرهنگ جبهه و کار است+ فیلم

 17. وزیر کشور: آقایان آمار اشتباه از دولت سیزدهم به مردم ندهند

 18. سرلشکر موسوی: نهضت ساخت مسکن تا برطرف کردن دغدغه‌ای ادامه دارد

 19. مرگ ۲ کودک هنگام تمرین تیراندازی پسر جوان

پربحث‌های هفته

 1. تناقض‌های «ظریف»!

 2. پزشکیان: دنبال همین برجام روحانی هستید و نتوانستید احیایش کنید

 3. عصبانیت مشاور پزشکیان و ترک برنامه زنده

 4. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 5. حقیقت، فراتر از قاب تلویزیون

 6. راهبرد تکراری اصلاح‌طلبان

 7. کنایه سنگین خاندوزی به جواد ظریف

 8. پاسخ مخبر به ادعاهای ظریف/ امکان فروش نفت نداشتیم

 9. کدام نامزد حاضر است به این آزمون و خطا پایان دهد؟!

 10. چرا همه از دولت «روحانی» فرار می‌کنند؟!

 11. طعنه ای که به خود اصلاح‌طلبان بازمی‌گردد!

 12. دیوار امنیتی در مرز ترکیه و ایران

 13. سند منتشر شده از سوی وحید اشتری جعلی است/ «معراج» هم تکذیب کرده بود

 14. دختر قالیباف: ماجرای سیسمونی دروغ بود

 15. پزشکیان: برای من مذاکره و توافق ذلت نیست/در منطقه و جهان ایران را بازی‌ساز خواهم کرد

 16. انتقاد تند قالیباف از اظهارات ظریف/ "خجالت بکشید"

 17. نظرات برگزیده مخاطبان الف: ظریف باید درباره مکانیسم ماشه پاسخگو باشد/ قالیباف چرا در مجلس حقوق‌ها را افزایش نداد؟

 18. سخنی مشفقانه با دکتر پزشکیان

 19. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 20. واکنش سرپرست وزارت خارجه به سخنان جنجالی ظریف

 21. نسخه سانسور نشده پاسخ حجت‌الاسلام والمسلمین قاسمیان خطاب به تحریف معانی قرآن توسط ظریف در میزگرد انتخاباتی پزشکیان

 22. آشفتگی «ظریف» از کجاست؟!

 23. "اجماع" در مقابل  "اقناع" ؛ اصولگرایان به رستگاری می رسند یا اصلاح طلبان !

 24. واکنش روحانی به مناظرات انتخابات ۱۴۰۳ / هدف آن‌ها مبارزه با تفکر تعامل با جهان است  

 25. توضیح فاضلی درباره اتفاقات شب گذشته/ با عزمی جزم‌تر به مسعود پزشکیان رأی می‌دهم  

آخرین عناوین