صحرایی: به زودی آزمون استخدامی مربی پرورشی برگزار می شود

  4020821049

وزیر آموزش و پرورش گفت: آزمون مربی پرورشی در آینده نزدیک برگزار می‌شود

صحرایی: به زودی آزمون استخدامی مربی پرورشی برگزار می شود

به گزارش فارس، صبح امروز رضا مراد صحرایی وزیر آموزش و پرورش برای سومین بار در مرکز ارتباطات مردمی ریاست جمهوری حضور یافت.

در ابتدای این نشست وزیر آموزش و پرورش خاطرنشان کرد : برای سومین بار توفیق پیدا کردم در این فضای خدمت گذاری حاضر بشوم و باید بگویم هر کشوری در آموزش و پرورش خودش ساخته می شود و معلمان در این موضوع بسیار نقش تعیین کننده ای دارند.

وی در ادامه گفت: یکی از جلوه های آموزش و پرورش انقلابی ما، همراهی و همبستگی با دانش آموزان مظلوم غزه در هفته های اخیر بود و ما در سند تحول بنیادین دانش آموزی ترسیم شده که شجاع باشد و یاور مظلومان باشد.

 وی تصریح کرد: در این یک ماهه گذشته پویش های زیادی توسط دانش آموزان معصوم برای دانش آموزان مظلوم غزه سروده شد.
اوج آن مراسم آن فریاد عروسک ها بود که بیش از ده هزار دانش آموز دختر تبریزی فریاد خودشان را علیه رژیم صهیونسیتی نشان دادند.
در ادامه جلسه افراد مختلف مطالبات خود را به صورت تلفنی یا تصویری با وزیر آموزش و پرورش مطرح کردند.

اولین تماس فردی بود که مطالبه استفاده کتب آموزش و پرورش از تصاویر و آموزه های شهدا را داشت و نسبت به گزینش معلمان انتقاداتی را مطرح کرد،
وزیر در پاسخ گفت: فعالیت های پرورشی در وزارت آموزش و پرورش شتاب جدی ای گرفته است.

وی افزود؛ امسال با همکاری ستاد راهیان نور یک میلیون دانش آموز به راهیان نور اعزام خواهیم کرد و حضور روحانیون به عنوان یاران تربیتی ما در مدارس در قالب طرح امین شروع شده و باز هم نیاز ما بیش از این ها است.
وزیر آموزش و پرورش در ادامه گفت: به زودی فراخوان استخدام مربیان پرورشی صادر خواهد شد و ما در حال رایزنی با سازمان امور استخدامی هستیم و امروز به بنده گزارش داده شده ۴۹ هزار نماز جماعت برگزار شده است.

در تماس بعدی نماینده طلاب و دانشجویان قرارداد معینی که در سال ۱۴۰۱ روند استخدام شدند و وارد مراحل جذب شدند، تماس گرفت و گفت در مشهد و البرز به ما اعلام کردند مجوز استخدام را دیوان عدالت اداری باطل کرده است
صحرایی در پاسخ گفت: در ابتدا باید گفت؛ قانون استخدام را منوط به آزمون فراگیر سازمان اداری و استخدامی است، و الان آزمون مربی پرورشی هم در آینده برگزار می شود و به نظر بنده شما در این آزمون شرکت کنید.
وی افزود: در همان قرارداد معین هم نوشته بوده که الزامی برای استخدام وجود ندارد اما ما باز این مطالبه شما را پیگیری می کنیم.

در ادامه نماینده معلمان غیر انتفاعی از استان فارس مطالبات این قشر را مطرح کرد و خواستار تعیین تکلیف استخدام معلمان غیر انتفاعی صورت بگیرد.

صحرایی در پاسخ به این مطالبه معلمان غیر انتفاعی گفت: موضوع استخدام شما معلمان غیر انتفاعی در دستور کار ما قرار گرفته است و در آزمون استخدامی امسال هم این موضوع رعایت شده است.

وی افزود: می دانیم که معلمان خوبی در مدارس غیر انتفاعی هستند و در بحث حقوق ها سازمان مدارس غیردولتی مکلف شده که در بعضی جاها مطابق قانون کار باید داده شود.

تماس گیرنده بعدی علی طولابی از خوانندگان دانش آموز که سال گذشته در برنامه عصر جدید شبکه ۳ سیما رتبه اول را کسب کرده بود و توانست آبخوری مدرسه را تعمیر کند، بود. وی اعلام کرد: در سراسر کشور می خواهیم این کار را به عنوان سفیر دانش آموزی ادامه دهم.

وزیر آموزش و پرورش خطاب به سفیر خودش در آموزش و پرورش گفت: امسال قرار شد در طرح شهید عجمیان ۱۰۰ هزار کلاس درس و ۲۰ هزار مدرسه را ایمن سازی کنیم که بخشی از آن اصلاح ابخوری هاست، تا کنون ۶۸ هزار کلاس تا ۱۲ آبان بازسازی و ایمن سازی شده اند.

وی افزود: طرح بعدی مدارس کانکسی بود امسال قرار شد مدارس کانکسی بالای ۱۰ دانش آموز را جمع آوری کنیم، نوسازی چشمه های سرویس بهداشتی را در دستور کار قرر دادیم یک خیٌر هم به کمک ما آمده است در سیستان و بلوچستان تا کنون ۱۰۰ مدرسه کانکسی بالای ۱۰ دانش آموز جمع آوری شده است. 

وی خاطرنشان کرد: این تعمیرات ادامه دارد. ۱۳۰ هزار مدرسه داریم که ۱۰۷ هزار واحد آن دولتی است. علی طولابی هم به شورای معاونان وزارت آموزش و پرورش هم دعوت می شود تا از او تقدیر کنیم.

تماس گیرنده بعدی بانویی بازنشسته از خوزستان بود که خواهان تسریع در تخصیص پاداش بازنشستگان شد.

وزیر آموزش و پرورش گفت: دولت سهم خود را به صندوق بازنشستگی داده ما هم سهم خود را داده ایم تا کنون ۵ بار در دولت آن را مطرح کرده ام ولی فعلا صندوق بازنشستگی مشکلاتی دارد، پرداخت پاداش بازنشستگان در دستور کار دولت قرار گرفته است در حال کارسازی و تدارک اسناد هستیم وقتی به ما اعلام می شود که چه عددی داده شود باید عادلانه بین استان ها تقسیم شود به ما گفته اند ۶ همت تخصیص داده می شود از ابلاغ تا پرداخت هم زمانی باید طی شود برای همه همکاران به صورت مساوی تقسیم خواهد شد.

وی افزود: این دولت برای ۹۸ درصد معلمان فرآیند رتبه بندی را انجام داده است، دولت بالاخره کار خود را انجام داده است و باید وجه مثبت کار را نسبت به وجه منفی آن تقویت کنیم. یک میلیون و ۶۰۰ هزار بازنشسته فرهنگی داریم. رئیس جمهور هم دستور رسیدگی به بازنشستگان را صادر کرده است.

در ادامه یک معلم بازنشسته از اسفراین نیز در خصوص تأخیر در واریز ‌پاداش پایان دوره بازنشستگان انتقاداتی مطرح کرد.

صحرایی در پاسخ گفت: این مبالغ پاداشی است که دولت به پاس خدمات ۳۰ ساله کارکنان خود پرداخت می کنند، وظیفه ماست که در سریع ترین زمان پاداش را بدهیم، در وزارت خانه های دیگر مانند بهداشت و نیروهای مسلح هم پرداخت پاداش به تأخیر شده است؛ این دولت، دولت محرومان و دولت مردمی است و تأمین اعتبارات لازم انجام شده تا پاداش پایان خدمت معلمان بازنشسته پرداخت می شود. پیگیر هستیم که انجام شود و به ما گفته اند که تا آخر این ماه پرداخت می شود، خبر من این است که فرآیند پرداخت باز شده است تقریبا ۲۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان پاداش بازنشستگی آموزش و پرورش است که ۶ همت آن تهیه شده است به محض اینکه دولت به ما پرداخت کند، بدون درنگ به حساب بازنشستگان واریز خواهیم کرد.

yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 2. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 3. پرده‌برداری از خطری که بیخ گوش پزشکیان قرار دارد/ اخطار یک اصلاح‌طلب به رئیس‌جمهور در ساختمان قرمز!

 4. روایت های عجیب در ماجرای FATF

 5. این آمار معنادار را دریابیم!

 6. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 7. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 8. آقای پزشکیان، با انقلابیون جدید چین چه می‌کنید؟

 9. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 10. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 11. جلیلی: وظیفه داریم به روند پیشرفت کشور کمک کنیم

 12. در تولید گندم در دولت سیزدهم دوباره به خودکفایی رسیدیم

 13. گزارش ظریف از روند بررسی و پیشنهاد اعضای هیئت دولت

 14. سرگردانی اضطراب آفرین !

 15. چرا نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب برگزار نشد؟

 16. توضیحات عضو شورای شهر تهران درباره حواشی جلسه امروز شورا

 17. زاکانی: انتقادات نادرست است

 18. توضیحات ظریف درباره فرایند انتخاب کابینه/ توصیه عبدی به پزشکیان درباره استفاده از اصولگرایان در دولت

 19. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 20. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 21. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 22. افزایش تولید شیر و گوشت دام سنگین در کشور دردولت رئیسی+نمودار

 23. بهادری جهرمی: یکی دیگر از ثمرات دیپلماسی شهید رئیسی به بار نشست

 24. چمران: تغییر شهردار تهران صحت ندارد

 25. FATF مانع کار ما نیست/ فردا اولین قطار از ایران به چین می‌رود

آخرین عناوین