حدادعادل: بخشی از جریان اصلاحات و اعتدالی‌ها در انتخابات لیست مشترک خواهند داد

  4020607088 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۳۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب اسلامی گفت: استنباط ما این است که جریان اصلاحات بعضی از احزاب‌شان در انتخابات شرکت خواهند کرد، مثل کارگزارانی‌ها و اعتدالی‌ها و شاید هم یک پیوندی بین بخشی از جریان اصلاحات و اعتدالی‌ها ایجاد شود و با یکدیگر لیست مشترک بدهند.

حدادعادل: بخشی از جریان اصلاحات و اعتدالی‌ها در انتخابات لیست مشترک خواهند داد

به گزارش فارس، نشست ماهانه جامعه اسلامی مدیران عصر امروز(سه‌شنبه، 7 شهریور 1402) برای انتخاب شورای مرکزی این تشکل سیاسی با حضور همه اعضای جامعه اسلامی مدیران و غلامعلی حداد عادل به عنوان سخنران برگزار شد.

در ابتدای جلسه محمّد ناظمی اردکانی دبیرکل جامعه اسلامی مدیران با ارائه گزارشی از فعالیت‌های این تشکل برای اعضا خاطرنشان کرد: باید با یک برنامه‌ریزی درست و انتخاب اعضای جدید شورای مرکزی جامعه اسلامی مدیران در انتخابات سالجاری حضور پر رنگی داشته باشیم.

در ادامه جلسه، حداد عادل رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب ضمن تشکر از دعوت برای حضور در این جلسه عنوان کرد: خوشحال هستم که جمعی به اسم جامعه اسلامی مدیران شکل گرفته است و معتقدم مسئله اصلی کشور ما مدیریت است چه در جای کوچک و چه در جمع‌های کلان و پول و منابع و چیزهای دیگر در درجات بعدی از اهمیت قرار دارند.

وی افزود: تقاضای بنده این است که شما به انقلاب کمک و آسیب‌شناسی کنید و حل مشکلات مدیریت را عرضه کنید به دولت و مجلس تا حداقل بخشی از مشکلات عرصه مدیریتی کشور حل شود.

حداد عادل یادآور شد: ما در خیلی از تصمیم‌های مدیریتی‌مان، مسأله وقت را محاسبه نمی‌کنیم و علت خیلی از نارضایتی‌ها، دلایل مدیریتی است و با تشکیل شورا های مختلف و متکثر خیلی از کارها و تصمیمات در گیر و دار این شوراهای متکثر از روند اصلی خود عقب می‌مانند.

هنوز فضای کشور انتخاباتی نشده

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به انتخابات سالجاری در کشور، گفت: هنوز فضای کشور انتخاباتی نشده و فاصله هم زیاد داریم تا انتخابات البته به دلیل قانون جدیدی که پیش‌ثبت‌نام‌ها را اضافه کرده بود، ثبت‌نام‌ها کلید خورد، به یک معنا ولی هنوز نمی‌شود در مورد فضای سیاسی کشور یک سخن واقع بینانه‌ای ارائه کرد.

وی در ادامه گفت: نکته‌ای که مسلم است، نتیجه انتخابات مجلس بر روی انتخابات ریاست‌جمهوری اثر می‌گذارد، حالا بنده به قاطعیت نمی‌توانم بگویم هر جریانی در مجلس پیروز بشود در ریاست‌جمهوری پیروز می‌شود، اما خب با توجه به تجربه‌ای که در گذشته وجود داشته، این موضوع یک شاخص است.

وی افزود: بنده روز شنبه بحثی در باره انتخابات داشتم و آنجا یک مکتب کلی گفتم و عرض بنده خطاب به نیروهای انقلابی این بود که  احساس می‌کنم ما از نظر تشکل‌ها و سازمان‌دهی سیاسی متناسب با انقلاب عمل نکردیم، یعنی کشور ما برای ارتباط حاکمیت و حکومت یک حلقه مفقوده‌ای دارد و آن تشکل سیاسی است که یه وقت اسمش حزب است یا شورا یا تشکل و نیروهای انقلابی به صورت خیلی قوی در این حوزه عمل نکرده‌اند.

حداد عادل در ادامه تصریح کرد: این تشکل‌ها و احزاب انقلابی می‌توانند حلقه اتصال مردم و نظام باشند، البته ما در انقلاب نسبت به حضور توده‌وار مردم بسیار موفق بوده‌ایم و همیشه در مراسمات ۲۲ بهمن و تشییع پیکر حاج قاسم و دیگر مراسمات مذهبی حضور مردم را بسیار پررنگ می‌ببینم.

 مردم توقعاتی که از دولت باید داشته باشند از مجلس دارند

وی یادآور شد: این جمعیت کثیر و توده‌وار انقلابی مردم به اندازه حضور توده‌وارش در مراسمات سیاسی نیست و آماده نشده برای ایفای نقش خود در پای صندوق‌های رأی و این برای انقلابی که سرنوشت خیلی از مسائل حیاتی کشور و به نوعی همه چیز را به صندوق رأی سپرده جالب نیست و ما احتیاج به سازوکارهای سیاسی کارآمد داریم.

حداد عادل در ادامه با اشاره به ماهیت اصلی وظایف نمایندگان مجلس، گفت: توقع بخشی از مردم از مجلس یک توقع درستی نیست،
تصورشان از قوه‌مقننه، قوه قانون‌گذاری نیست و مردم توقعاتی که از دولت باید داشته باشند، از مجلس دارند و مردم فکر می‌کنند یک نماینده خوب نماینده‌ای است که به فکر مسائل منطقه‌ای و جاده‌کشی و احداث فرودگاه باشد و می‌روند سراغ کسانی که این وعده را می‌دهند.

وی افزود: هر کسی بیشتر وعده بدهد، رأی بیشتری می‌دهد و با یک چنین تصوری بعضی از نمایندگان وارد مجلس می‌شوند و اینگونه است که فرصتی برای فلان نماینده‌ای که با چنین نگاهی وارد مجلس شده، برای یک قانونگذاری خوب ایجاد نمی‌شود.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در ادامه گفت: اصلا تصور بعضی‌ها درباره یک نماینده خوب کارهای پروژه‌ای و منطقه‌ای است و از نظر آن‌ها نماینده‌ای که قدرت قانونگذاری خوب و واقع‌بینانه‌ای داشته باشد، نماینده خوبی نیست، البته این فضا از اول مشروطه هم وجود داشته است.

کارگزارانی‌ها و اعتدالی‌ها یک لیست مشترک می‌دهند

حداد عادل در ادامه سخنانش با ارائه تحلیلی از آرایش سیاسی گروه‌های مختلف در انتخابات پیش رو، گفت: درباره انتخابات این دوره احساس ما این است که یک تکثر بیشتری در فهرست‌های مختلف دیده بشود.

وی افزود: استنباط ما این است که جریان اصلاحات بعضی از احزاب‌شان در انتخابات شرکت خواهند کرد، مثل کارگزارانی‌ها و اعتدالی‌ها و شاید هم یک پیوندی بین بخشی از جریان اصلاحات و اعتدالی‌ها ایجاد بشود و با یکدیگر لیست مشترک بدهند و به نوعی آقای نوبخت در برنامه صف اول از رویکرد این جریان در انتخابات پیش رو پرده برداشت.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در ادامه گفت: احتمالا جبهه پایداری و جریان عدالت‌خواه هم شرکت بکنند و لیست بدهند، خب از  این منظر ما شاهد رقابت گروه‌های مختلف خواهیم بود.

وی با اشاره به بحث مشارکت در انتخابات، گفت: از نظر مشارکت هنوز نمی‌شود پیش‌بینی کرد که دقیقا چه میزانی از مردم در انتخابات شرکت خواهند کرد.

مسأله گرانی، تورم و معیشت توده مردم را رنج می‌دهد

وی افزود: مسئله گرانی و تورم و معیشت که توده مردم را رنج می‌دهد باعث می‌شود افرادی که جناحی نیستند و به انتخابات نگاه می‌کنند، به نوعی دلسرد شوند که در این زمینه هم دولت باید اقدامات مناسبی را انجام دهند، کما اینکه اقدامات مهمی هم تاکنون صورت گرفته است.

حداد عادل تصریح کرد: با همه این تفاسیر، تمام تلاش‌مان این است که انتخاباتی با یک مشارکت قابل قبول داشته باشیم و این موضوع به نفع همه مردم ایران است.

دشمنان انقلاب و ایران، اگر مشارکت بالا باشد می‌گویند تقلب شده است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام یادآور شد: دشمنان انقلاب و ایران، اگر مشارکت بالا باشد می‌گویند تقلب شده اگر مشارکت پایین باشد نکات دیگری را مطرح می‌کنند.

وی افزود: آن چیزی که وظیفه ماست این است که آن گروهی که با ما مرتبط است آن‌ها را توجیه کنیم و مخاطبان خودمان را پای صندوق بکشانیم و همه احزاب با هر نگرشی باید نیروهای خود برای حضور در پای صندوق‌های رأی دعوت کنند.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب گفت: مسئله مهم نشان دادن یک چهره عقلانی از انقلاب اسلامی است و این روزها هر جایی که فرصت صحبت کردن می‌کنم، می‌گویم همه ما و مردم باید سه پایه رکن عقلانیت عدالت و معنویت را اساس فعالیت‌ها و تصمیمات سیاسی خود قرار دهیم و این ارکان دقیقا در راستای فکری امام و رهبر انقلاب است. 

حداد عادل تأکید کرد: عقلانیت بدون عدالت عقلانیت سرد و خشک و غیرانسانی است و عدالت بدون عقلانیت یک کاراحساسی و عاطفی است و عدالت خواهی بدون اخلاق جفا به دین است و این سه ضلع باید در کنار هم محور فعالیت‌های یک جریان سیاسی قرار بگیرد و مردم باید معیارشان برای تصمیم‌گیری در مورد یک جریان سیاسی باید این سه رکن باشد.

رئیس شورای ائتلاف نیروهای انقلاب در پایان خاطرنشان کرد: انشاءالله با حضور همه مردم و با رهنمودهای رهبر انقلاب شاهد انتخاباتی پرشور باشیم و امیدوارم نتیجه‌ای در انتخابات به‌وجود آید که به نفع همه باشد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۲۰۵۹۷۲۲۲:۳۸:۵۸ ۱۴۰۲/۶/۷
مشارکت پایین خواهد بود و بالطبع جبهه پایداری با رای حداقلی برنده خواهد شد که این پیروزی جبهه پایداری یعنی شکست کامل
ناشناس۳۲۰۶۳۳۷۰۸:۰۱:۲۰ ۱۴۰۲/۶/۸
به نظرت آدم عاقل به لیست مورد تایید کسی که خودش یکی از مسببین وضعیت فعلی مملکته رای می دهد؟
ناشناس۳۲۰۵۹۸۲۲۲:۵۵:۴۶ ۱۴۰۲/۶/۷
حواستون به ائتلاف خودتون باشه
محمد۳۲۰۶۱۱۸۰۰:۲۳:۵۳ ۱۴۰۲/۶/۸
حداد جان خودت می دونی که اصلاح طلب ها رو قلع و قم کردند و حتی زمانی که روی کار بودند، اونها رو ناکارامد کردند. حتی به اصولگراهای شبه معتدل مثل مطهری هم رحم نکردند. حتی اگر چند تا از اونها تایید صلاحیت بشوند کارایی خاصی در مجلس نخواهد داشت.
عمران۳۲۰۶۲۳۳۰۳:۵۵:۵۲ ۱۴۰۲/۶/۸
اصلاح طلبان چه شرکت کنند چه ائتلاف کنند با اعتدالیون، چه یک لیست بدهند چه صد لیست، محال است بتوانند پایگاه رای خود را به میدان بیاورند.
ناشناس۳۲۰۶۳۸۱۰۸:۴۶:۰۰ ۱۴۰۲/۶/۸
اگر شورای نگهبان در تایید صلاحیت ها مشکلی ایجاد نکند و همه گروه های سیاسی از جمله جبهه اصلاحات و افراد شناسنامه دار این جریان بتوانند در انتخابات حاضر شوند و شرایط به گونه ای باشد که اطمینان کافی برای حفظ رای مردم تامین شود، مشارکت مردم بالا خواهد بود.
ناشناس۳۲۰۶۳۸۳۰۸:۴۸:۱۸ ۱۴۰۲/۶/۸
زمانی مشارکت مردم بالاست که احساس می کنند می توانند با انتخاب نمایدگان همسو با تفکرات خود تغییر ایجاد کنند. زمانی که می خواهند حاکمیت را یکدست کنند همان اقلیت شرکت می کنند و چیزی که حاکمیت دوست دارد از صندوق بیرون می آید. اما زمانی که 85 درصد از واجدین شرایط در انتخابات شرکت می کنند به این معنی است که می خواهند تغییر ایجاد شود. وقتی می بینند با وجود مشارکت بالا باز همان اسامی بیرون می آید خب به نظر شما چه فکر می توانند بکنند.
ناشناس۳۲۰۷۳۹۴۲۲:۱۲:۲۹ ۱۴۰۲/۶/۸
مجلس ۱۱ که با رای حداکثری مردم به اصلاح طلبان و تکرار میکنم خاتمی روی کار آمد هیچ کاری نکرد. خب دوباره ملت برای چی باید به اصلاح طلب ها رای بدن؟
ناشناس۳۲۰۶۳۹۵۰۹:۰۲:۲۶ ۱۴۰۲/۶/۸
به دیگران کاری نداشته باش کار خودت را دنبال کن.
ناشناس۳۲۰۶۴۵۷۰۹:۴۵:۱۷ ۱۴۰۲/۶/۸
آقای حداد عادل هر وقت حضور اکثریت مردم درانتخابات رقم خورد شما عرصه رقابت را به کاندیدای مخالفان باختند پس هرچه حضورکمرنگتر باشد پیروزی شما قطعی تر می شود.
رزمنده 8 سال دفاع مقدس۳۲۰۶۴۸۰۱۰:۰۲:۳۱ ۱۴۰۲/۶/۸
این رفتارها همه اش در ظاهر برای بالا بردن مشارکت است ولی در باطن اقلیت شانس پیروزی با حداقل رای را دارند .
ناشناس۳۲۰۶۵۲۳۱۰:۲۸:۵۰ ۱۴۰۲/۶/۸
آمار مشارکت میزان اعتماد را مشخص خواهد کرد ...
ناشناس۳۲۰۶۵۶۸۱۱:۰۴:۵۵ ۱۴۰۲/۶/۸
جناب زماني كه از دولت كاري بر نمي آيد مردم دست به دامن مجلس مي شوند..
ناشناس۳۲۰۶۵۷۷۱۱:۰۹:۳۴ ۱۴۰۲/۶/۸
عاملان دشمن باید بایکوت شوند
ناشناس۳۲۰۷۰۰۵۱۵:۱۰:۲۴ ۱۴۰۲/۶/۸
ليست بدهيد وبدهند مشاركت حداقليست بنظرم
ناشناس۳۲۰۷۰۵۵۱۵:۴۶:۳۱ ۱۴۰۲/۶/۸
با این حرفها نمیتونید تنور این انتخابات!!! را گرم کنید‌
ناشناس۳۲۰۷۱۳۲۱۶:۴۹:۵۵ ۱۴۰۲/۶/۸
انتخابات ؟ مشارکت مردم؟
yektanetتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. پزشکیان: دنبال همین برجام روحانی هستید و نتوانستید احیایش کنید

 2. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 3. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 4. آشفتگی «ظریف» از کجاست؟!

 5. سخن‌رانی ظریف در کاشان به تشنج کشیده شد

 6. توصیه احمد توکلی به نامزدهای انتخابات: در دولت خود از اقتصاددانان عدالت‌خواه و حامی اقشار ضعیف بهره ببرید

 7. زاکانی خطاب به پزشکیان: تا آخر می مانم و نمی گذارم رئیس جمهور شوید | مجلس که بودیم دائما کلاه سرتان می گذاشتند

 8. سرنوشت یکی از مهمترین اقدامات شهید رئیسی چه خواهد شد؟

 9. جلیلی: کشور را نباید معطل مذاکرات با چند کشور نگه داشت

 10. رهبر انقلاب: آقایان نامزدها در مباحثات خود از اظهارات دشمن شادکن پرهیز کنند

 11. نتایج نظرسنجی انتخاباتی/ رقابت اصلی بین قالیباف و پزشکیان

 12. سخنگوی دولت: عده‌ای سال‌ها با اینستکس و FATF سرکار بودند

 13. دوستانه با آقای پزشکیان

 14. قاضی‌زاده‌هاشمی: خانه‌داری باید شغل در نظر گرفته شود

 15. قالیباف: تحریم‌ها کاغذپاره نیست معضل است و حلش می‌کنم

 16. قالیباف در دومین مستند تلویزیونی: فرهنگ من فرهنگ جبهه و کار است+ فیلم

 17. وزیر کشور: آقایان آمار اشتباه از دولت سیزدهم به مردم ندهند

 18. سرلشکر موسوی: نهضت ساخت مسکن تا برطرف کردن دغدغه‌ای ادامه دارد

 19. مرگ ۲ کودک هنگام تمرین تیراندازی پسر جوان

پربحث‌های هفته

 1. تناقض‌های «ظریف»!

 2. پزشکیان: دنبال همین برجام روحانی هستید و نتوانستید احیایش کنید

 3. عصبانیت مشاور پزشکیان و ترک برنامه زنده

 4. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 5. حقیقت، فراتر از قاب تلویزیون

 6. راهبرد تکراری اصلاح‌طلبان

 7. کنایه سنگین خاندوزی به جواد ظریف

 8. پاسخ مخبر به ادعاهای ظریف/ امکان فروش نفت نداشتیم

 9. کدام نامزد حاضر است به این آزمون و خطا پایان دهد؟!

 10. چرا همه از دولت «روحانی» فرار می‌کنند؟!

 11. طعنه ای که به خود اصلاح‌طلبان بازمی‌گردد!

 12. دیوار امنیتی در مرز ترکیه و ایران

 13. سند منتشر شده از سوی وحید اشتری جعلی است/ «معراج» هم تکذیب کرده بود

 14. دختر قالیباف: ماجرای سیسمونی دروغ بود

 15. پزشکیان: برای من مذاکره و توافق ذلت نیست/در منطقه و جهان ایران را بازی‌ساز خواهم کرد

 16. انتقاد تند قالیباف از اظهارات ظریف/ "خجالت بکشید"

 17. نظرات برگزیده مخاطبان الف: ظریف باید درباره مکانیسم ماشه پاسخگو باشد/ قالیباف چرا در مجلس حقوق‌ها را افزایش نداد؟

 18. سخنی مشفقانه با دکتر پزشکیان

 19. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 20. واکنش سرپرست وزارت خارجه به سخنان جنجالی ظریف

 21. نسخه سانسور نشده پاسخ حجت‌الاسلام والمسلمین قاسمیان خطاب به تحریف معانی قرآن توسط ظریف در میزگرد انتخاباتی پزشکیان

 22. آشفتگی «ظریف» از کجاست؟!

 23. "اجماع" در مقابل  "اقناع" ؛ اصولگرایان به رستگاری می رسند یا اصلاح طلبان !

 24. واکنش روحانی به مناظرات انتخابات ۱۴۰۳ / هدف آن‌ها مبارزه با تفکر تعامل با جهان است  

 25. توضیح فاضلی درباره اتفاقات شب گذشته/ با عزمی جزم‌تر به مسعود پزشکیان رأی می‌دهم  

پربحث‌های دیروز

پربحث‌های هفته

 1. تناقض‌های «ظریف»!

 2. عصبانیت مشاور پزشکیان و ترک برنامه زنده

 3. از تقلیل انقلاب اسلامی تا دوگانه انگاری ظریف!

 4. حقیقت، فراتر از قاب تلویزیون

 5. راهبرد تکراری اصلاح‌طلبان

 6. پاسخ مخبر به ادعاهای ظریف/ امکان فروش نفت نداشتیم

 7. کدام نامزد حاضر است به این آزمون و خطا پایان دهد؟!

 8. چرا همه از دولت «روحانی» فرار می‌کنند؟!

 9. طعنه ای که به خود اصلاح‌طلبان بازمی‌گردد!

 10. سند منتشر شده از سوی وحید اشتری جعلی است/ «معراج» هم تکذیب کرده بود

 11. پزشکیان: برای من مذاکره و توافق ذلت نیست/در منطقه و جهان ایران را بازی‌ساز خواهم کرد

 12. انتقاد تند قالیباف از اظهارات ظریف/ "خجالت بکشید"

 13. نظرات برگزیده مخاطبان الف: ظریف باید درباره مکانیسم ماشه پاسخگو باشد/ قالیباف چرا در مجلس حقوق‌ها را افزایش نداد؟

 14. سخنی مشفقانه با دکتر پزشکیان

 15. توصیه شریعتمداری به پزشکیان/ نتایج دو نظرسنجی/ احتمال دوقطبی شدن انتخابات

 16. واکنش سرپرست وزارت خارجه به سخنان جنجالی ظریف

 17. آشفتگی «ظریف» از کجاست؟!

 18. "اجماع" در مقابل  "اقناع" ؛ اصولگرایان به رستگاری می رسند یا اصلاح طلبان !

 19. واکنش روحانی به مناظرات انتخابات ۱۴۰۳ / هدف آن‌ها مبارزه با تفکر تعامل با جهان است  

 20. واکنش تلویحی شریعتمداری به سخنان ظریف/ پاسخ زاکانی به احتمال کناره‌گیری از انتخابات

 21. داوری نامزدهای انتخابات با یک تعبیر مبهم !

 22. زاکانی: جواب ظریف را خواهم داد/ کسانی مدعی هستند که باید محاکمه می‌شدند

 23. قالیباف پاسخ ظریف را داد/ قانون اقدام راهبردی دست مذاکره‌کننده‌ها را پر کرد

 24. توصیه احمد توکلی به نامزدهای انتخابات: در دولت خود از اقتصاددانان عدالت‌خواه و حامی اقشار ضعیف بهره ببرید

 25. غیبت یک گفتمان مهم در انتخابات

آخرین عناوین