دشمنان ملت ایران را نمی‌شناسند

  4020529052 ۱ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار

اردبیل- فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان انقلاب اسلامی بعد از گذشت ۴۵ سال هنوز ملت ایران و خصیصه‌های عاشورایی آنها را نمی شناسند.

دشمنان ملت ایران را نمی‌شناسند

به گزارش خبرنگار مهر، سردار سلامی پیش از ظهر یکشنبه در کنگره سه هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل اظهار کرد: دشمنان انقلاب اسلامی با اتحاد و انسجام هم قسم شدند تا ملت ایران را در ارائه مستحکم خود متزلزل نشان دهند در حالی که این ملت کارآزموده و آبدیده‌تر از آن است که اسیر دست توطئه‌های دشمنان شود.

وی تصریح کرد: آنها نمی‌توانند نور خدا را خاموش کنند بلکه عظمت نور الهی به حدی است که شیاطین و مستکبران را می‌سوزاند و هرگز اجازه نمی‌دهد تا آنها به هدف‌های شوم و نیات پلید خود دست پیدا کنند.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: ملت ایران مجاهدانه ۴۵ سال است که همه فرعونیان زمان را اعم از غرب و شرق کنار زده تا اهداف نورانی اسلام و کتاب قرآن را تحققی عینی ببخشد و در این بین با تقدیم شهدایی والامقام سعی کرده تا عزت و عظمت این سرزمین را حفظ و صیانت کند.

سردار سلامی تمام اداوت‌ها و کینه‌توزی دشمن را بی‌سرانجام و فاقد اعتبار دانست و افزود: همان طوری که رسالت انبیای الهی باز کردن غل و زنجیر از پای انسان‌های آزاده بود، این انقلاب نیز غل و زنجیر شیاطین را از دست و پای این ملت باز کرده تا نفسی راحت کشیده و در مسیر حریت و آزادگی حرکت کنند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: هر چند فرعونیان و شیاطین زمان سعی می‌کنند تا در مسیر حرکت این ملت سنگ‌اندازی‌های متعددی را انجام دهند و فتنه‌های کوچک و بزرگی را رقم بزنند اما غافل از این حقیقت هستند که اتحاد و همگرایی ملت ایران مانع از تحقق اهداف پلید آنها خواهد شد.

سردار سلامی انواع فتنه‌ها و دسیسه‌های دشمن را در این چهار دهه یادآور شد و اضافه کرد: از جنگ داخلی و خارجی گرفته تا ترور، عملیاتی روانی، جنگ شناختی، ناامید کردن ملت ایران و به راه انداختن هجمه‌های رسانه‌های مسموم و بیگانه سعی دارند تا در مسیر حرکت ملت ایران خللی ایجاد کنند اما از این اصل غافل هستند که بصیرت و آگاهی ملت ایران هرگز اجازه فتنه‌گری را به آنها نخواهد داد.

وی بیان کرد: دشمنان در این ۴۵ سال آمال ملت ایران را در رسیدن به هدف نهایی نشانه گرفتند که به برکت اطاعت امت اسلامی از رهبری و قائد صالح هیچ وقت دشمنان نمی‌توانند در این نبرد سنگین و سخت اراده‌ها را شکسته و یا ایرانیان را به نقطه تسلیم بکشانند.

سردار سلامی به حرکت راهبردی ملت ایران در به تنگنا کشیدن فتنه اخیر دشمن در یک جنگ شناختی و ترکیبی مختلف ادامه داد: دشمن از ظرفیت رسانه‌ها و شبکه‌های مجازی استفاده می‌کند تا نفوذ خود را در حوزه‌های مختلف عملیاتی کند در حالی که ما به غربی‌ها اعلام می‌کنیم که آنها هرگز ملت ایران را نشناختند چرا که این ملت محصول اندیشه عاشورایی و قیام آزادیخواهانه امام حسین (ع) است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود اظهار کرد: این ملت نه تنها امام خود را تنها نمی‌گذارند بلکه هرگز در برابر زر و زور تسلیم نشده و تلاش می‌کنند تا با درس گرفتن از حوادث صدر اسلام و تاریخ معاصر غفلت‌های تاریخی را نیز جبران کنند.

سردار سلامی تصریح کرد: ملت ایران برخلاف ادعای غربی‌ها نه تنها خسته و ناامید نیستند بلکه آماده حضور در صحنه‌ها و عرصه‌های مختلف هستند و بنده به صراحت اعلام می‌کنند که دشمنان حتی آرزوهای کوچک خود را به گور خواهند برد و هرگز در تحقق آن به نتیجه‌ای نخواهند رسید.

وی شهرت اردبیل را به وفاداری، عشق به ولایت و حریت عباس‌بن علی عنوان کرد و گفت: هر قوم شبیه آن کسی است که او را دوست دارند و به عشق می‌ورزند و قطعاً اردبیلی‌ها نیز عاشق ابوالفضل (ع) هستند و شبیه او با غیرت و وفادار به مکتب اهل بیت و امامت هستند.

سردار سلامی افزود: این ملت در این چهار دهه سرها و دست‌ها تقدیم اسلام کرده اما هرگز راه خفت و ذلت را در پیش نگرفته و امروز اقیانوسی از عظمت ملت ایران را در تبعیت از راه و سیره اهل بیت به ویژه مکتب عاشورایی شاهد هستیم.

وی شناخت عمیق و پیمودن مسیر همراه با وفاداری به عهد و پیمان را از برجستگی‌های ملت ایران در مسیر ولایتمداری و جانفشانی در برابر این سرزمین پاک عنوان کرد و ادامه داد: در این موقعیت حساس خوشحال هستیم که مردم اردبیل مقارن با ایام اسارت اهل بیت و در حزن و اندوه کاروان غم‌زده دشت نینوا، کنگره سه هزار و ۴۰۰ شهید والامقام را برگزار می‌کند تا زیباترین جلوه‌های هنری و ادبی را در این آئین شاهد باشیم.

سردار سلامی در بخش دیگری از سخنان خود خاطرنشان کرد: به شکل زیبا و هنرمندانه در این رویداد سعی شد تا از تقابل شیطان با پروردگار متعال تا عظیم‌ترین حادثه عاشورا، جنگ چالدران، ایام دفاع مقدس و مدافعان حرم به تصویر کشیده شده تا در قالب اشعار، حماسه‌سرایی، مدح و شبیه‌خوانی بهترین و زیباترین برنامه در قالب کنگره سه هزار و ۴۰۰ شهید استان اردبیل برگزار شود.

جاودانگی ملت ایران برگرفته از فرهنگ عاشورایی است

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یاد و خاطره سه هزار و ۴۰۰ شهید والامقام استان اردبیل را گرامی داشت و اضافه کرد: این شهدا با چهره‌های نورانی و بهشتی خود همچون ستارگان درخشان بر سپهر افتخارات ایران اسلامی می‌درخشند و ما به وجود این شهدا، عظمت، شرافت و فضیلت آنها به خود می‌بالیم.

وی ماندگاری و جاودانگی ملت ایران را در سایه خون شهدا و جانفشانی رزمندگان بیان کرد و ادامه داد: اردبیل سرزمین سرداران، رزمندگان، ایثارگران و آزادگانی است که در دفاع از این مرز و بوم و هویت اسلامی و دینی سر از پا نمی‌شناسند.

سردار سلامی بیان کرد: جاودانگی ملت ایران مرهون تدین و عشق به اهل بیت به ویژه فرهنگ عاشورایی است که همواره این سرمایه‌ها مورد صیانت قرار می‌گیرد.

وی در ادامه سخنان خود اظهار کرد: جامعه‌ای که به عناصر انسانی و ارزشی خود بها بدهد، هیچ وقت در برابر دشمنان و زیاده‌خواهان اسیر و گرفتار نمی‌شود بلکه استقلال خود را حفظ کرده و همواره از این سرمایه‌ها صیانت می‌کند.

سردار سلامی تصریح کرد: ملتی که نتواند مفاخر و سرمایه‌های معنوی انسانی خود را بشناسد قطعاً گرفتار تسلط شیاطین خواهد شد و ما در این ۴۵ سال نشان دادیم که نه تنها ذلت‌پذیر نیستیم بلکه هیچ وقت عزت و عظمت خود را از دست نداده و اسیر قدرت‌های پست روزگار نمی‌شویم.

وی گفت: این ایستادگی و پایداری نتیجه خون شهدا و برکت ایثارگری آنها است و از همین رو ما همواره بر منطق قرآن تاکید می‌کنیم که در آن بر جاودانگی شهدا و ماندگاری ابدی آن تاکید شده است.

فرمانده سپاه پاسداران انقلاب اسلامی افزود: دشمن به واسطه این سرمایه عظیم نمی‌تواند لباس ذلت بر تن این ملت بپوشاند بلکه در نقطه مقابل این ملت ایران است که امروز برای کشورهای مختلف صلابت و اقتدار خود را نشان داده و تعیین‌کننده در عرصه‌های جهانی و بین‌المللی است.

دیدگاه کاربران

ناشناس۳۱۹۵۱۰۶۱۶:۳۱:۱۸ ۱۴۰۲/۵/۲۹
یریدون لیطفیوانورالله. ‌‌‌‌بافواههم والله متم نوره ولوکر ه الکافرون
yektanetتریبون

پربحث‌های هفته

 1. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 2. آقایان «روحانی» و «ظریف»، نظری ندارید؟!

 3. دشواری پزشکیان در «راه» کابینه

 4. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 5. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 6. دولت و مردم تا دیر نشده کاری کنند...

 7. دقیقا چه زمانی آمریکا خواست با ایران توافق کند؟!

 8. در اداره پست چه خبر است؟!

 9. این آمار معنادار را دریابیم!

 10. انتقاد رسانه اصولگرا از اهانت به ظریف در حاشیه نمازجمعه / چرا برخی اعضای شورای شهر منتقد زاکانی شده‌اند؟

 11. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 12. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 13. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 14. واکنش وزیر ارشاد به استخدام برادرزاده اش در وزارت بهداشت

 15. مرتضوی: تمام بدهی‌های سازمان تأمین اجتماعی را پرداخت کردیم

 16. آشی که نباید خیلی شور شود!

 17. مناظر شهری دیدنی کره شمالی

 18. تاکید قالیباف بر بررسی علل مشارکت پایین مردم در انتخابات/ یک پیشنهاد خوب به سعید جلیلی

 19. قالیباف: باید دغدغه‌ ۱۴ میلیون نفری که به پزشکیان رای ندادند لحاظ شود

 20. پاسخ آیت الله مکارم شیرازی به سوالی درباره استفاده از ابزار موسیقی در مجالس اهل‌بیت (ع)

 21. علم‌الهدی: هزار تحریم در مذاکرات برجام بر ایران تحمیل شد/ نان و آب ملت را به سیاست خارجی ربط ندهیم

 22. چرا نشست خبری رئیس‌جمهور منتخب برگزار نشد؟

 23. واکاوی علت حضور کمرنگ مردم در انتخابات

 24. یک سیلی سخت دیگر به صهیونیست ها

 25. سرگردانی اضطراب آفرین !

پربحث‌های هفته

 1. نقد، آری؛ تندروی و توهین نه!

 2. آقایان «روحانی» و «ظریف»، نظری ندارید؟!

 3. دشواری پزشکیان در «راه» کابینه

 4. جلیلی: دولت سایه را با قوت و جدیت بیشتر دنبال خواهیم کرد

 5. دولت چهاردهم؛ سوم خاتمی، سوم روحانی یا اول پزشکیان!

 6. انتقاد رسانه اصولگرا از اهانت به ظریف در حاشیه نمازجمعه / چرا برخی اعضای شورای شهر منتقد زاکانی شده‌اند؟

 7. کوتاه و مختصر با اعضای محترم شورای‌نگهبان

 8. پزشکیان: اگر باهم باشیم، می‌توانیم مشکلات را حل کنیم

 9. پزشکیان حریف سهم خواهی ها می شود؟

 10. واکنش وزیر ارشاد به استخدام برادرزاده اش در وزارت بهداشت

 11. آشی که نباید خیلی شور شود!

 12. تاکید قالیباف بر بررسی علل مشارکت پایین مردم در انتخابات/ یک پیشنهاد خوب به سعید جلیلی

 13. علم‌الهدی: هزار تحریم در مذاکرات برجام بر ایران تحمیل شد/ نان و آب ملت را به سیاست خارجی ربط ندهیم

 14. واکاوی علت حضور کمرنگ مردم در انتخابات

 15. سرگردانی اضطراب آفرین !

 16. صدور کیفرخواست رائفی‌پور/ واکنش زاکانی به تهدید استعفای برخی از اعضای شورای شهر/ ماجرای حمله تندروها به پویانفر

 17. ظریف: قانون اقدام راهبردی در مورد مذاکرات هسته‌ای باید رعایت شود/ آماده گفت‌وگو هستیم

 18. نظرات برگزیده مخاطبان الف: مشارکت کم مردم در انتخابات باید آسیب‌شناسی شود/ پزشکیان در انتخاب اعضای دولت فقط شایسته‌سالاری را ملاک قرار دهد

 19. سخنگوی دولت اعلام کرد: امکان واردات خودروی مدل ۲۰۱۹ به بالا برای همه ایرانیان

 20. دو برابر نیاز کشور اینترنت تامین کردیم

 21. ظریف اعضای «شورای راهبری انتخاب اعضا کابینه» را اعلام کرد

 22. ظریف: کابینه ائتلافی نیست، وحدت ملی است

 23. پاسخ ظریف به ادعای یک فعال رسانه‌ای پس از سخنانش در تلویزیون

 24. پورمحمدی محتمل‌ترین گزینه برای وزارت کشور دولت پزشکیان

 25. رهبر انقلاب: موفقیت رئیس جمهور و دولت جدید، موفقیت همه ما است

آخرین عناوین