ایزدخواه: معاون سیاسی وزیر کشور با فشار نمایندگان عزل شود، نامزدها بدبین می‌شوند/ وزیر چنین وعده‌ای نداد

  4020330120

یک عضو مجلس شورای اسلامی با اشاره به جلسه غیر علنی مجلس، گفت: یکی از مصادیق پرهیز از جوزدگی که رهبر انقلاب در دو دیدار پیاپی به نمایندگان مجلس فرمودند، همین است که یک اشتباه غیرعمد را تبدیل به یک جو سیاسی و دامنه دار نکنیم و از جوسازی برعلیه دولت و ستاد انتخابات پرهیز شود.

ایزدخواه: معاون سیاسی وزیر کشور با فشار نمایندگان عزل شود، نامزدها بدبین می‌شوند/ وزیر چنین وعده‌ای نداد

روح‌الله ایزدخواه در گفت‌وگو با ایسنا، با اشاره به جلسه غیر علنی امروز مجلس در خصوص بخشنامه اخیر وزارت کشور و حواشی و شایعات پیش آمده درباره آن گفت: برخی رسانه ها از جلسه غیرعلنی امروز با وزیر محترم کشور، چنین نقل کرده‌اند که ایشان در پی مطالبه برخی از نمایندگان، قول عزل معاون سیاسی وزارت کشور را داده‌ است. در صورتی که در نطق ایشان، چنین وعده‌ای داده نشد.  به نظرم همین که ایشان بلافاصله، نامه معاون خود را ملغی کرده‌ و در صحن نیز بارها بر لزوم مشورت گرفتن دولت از نمایندگان در مسایل استانی تاکید ورزید و بر برخورد با استانداران و فرماندارانی که به نمایندگان توهین یا بی اعتنایی کنند تصریح نمود، به معنی این است که  تذکر لازم به وی داده شده و ادامه دادن این ماجرا با اصرار بر برکناری رئیس ستاد انتخابات، دیگر موضوعیت و وجاهت نخواهد داشت.

یکی از مصادیق پرهیز از جوزدگی که رهبر انقلاب در دو دیدار پیاپی به نمایندگان مجلس فرمودند، همین است که یک اشتباه غیرعمد را تبدیل به یک جو سیاسی و دامنه دار نکنیم و از جوسازی برعلیه دولت و ستاد انتخابات پرهیز شود. من البته به وجود  برخی کم کاری‌ها و سهل انگاری‌ها در میان عده‌ای از استانداران و فرمانداران نسبت به برقراری روابط سازنده و موثر و سالم با نمایندگان واقفم و معتقدم همین امر سبب تداعی اشتباه شده و موجب برآشفتن نمایندگان در این قضیه را فراهم کرده است.  دولت و مجلس انقلابی بایستی اتاق فکر مشترک برای بازتنظیم روابط سالم و بی آفت میان دولت و مجلس بویژه در سطح مسائل منطقه ای و شهرستانی ایجاد نمایند که در این زمینه، ابتکار عمل از هر دو طرف، به کار گرفته نشده است.

شکستن هیمنه ستاد انتخابات کشور مساوی است با شکستن اعتبار صندوق های رای معتقدیم متولیان برگزاری انتخابات همانند بسیاری از نمایندگان مجلس هم انقلابی هستند، هم امانتدار و هم باتجربه و توانمند و نیتی جز برگزاری انتخاباتی پرشور و سالم و حداکثری ندارند. مجلس و دولت باید در کنار هم به برگزاری انتخابات پرشور و حداکثری و سالم بیندیشند و اقدام کنند و این تفرقه اصلا به صلاح کشور و انتخابات نیست. همه باید با همدلی و وحدت کلمه به برگزاری انتخاباتی سالم و حداکثری بیندیشیم. شکستن هیمنه ستاد انتخابات کشور مساویست با شکستن اعتبار صندوق های رای. اگر معاون سیاسی با فشار نمایندگان فعلی عزل شود کاندیداها بدبین می شوند، مردم ناراحت می شوند، انتخابات بی‌اعتبار می‌شود و در نتیجه شاهد حضور حداکثری نخواهیم بود. امیدواریم متولیات ستاد انتخابات در آینده با دقت بیشتری به وظایف و تکالیف قانونی و انقلابی خود عمل کنند مجلس انقلابی و دولت انقلابی در کنار هم برای حل مشکلات مردم و پیشرفت کشور محکم‌تر از گذشته در میدان  و در کنار هم حضور خواهند داشت. بیانیه وزارت کشور در واقع ترسیم و تبیین خطوط قانونی انتخابات است امیدوارم مجلس و نمایندگان در این آزمون، موفق باشند و با تعویض رییس ستاد انتخابات کشور به صرف یک بخشنامه ملغی شده، بهانه ای دست بدخواهان داده نشود که از فردا بگویند انتخابات مجلس امسال در تصرف نمایندگان فعلی است و همین را به چماقی برعلیه نظام تبدیل نمایند و انتخابات سالم و امن و پرنشاط را زیر سوال ببرند.

در آخر امیدوارم عناصر خبره و کارکشته نظام، هرچه سریعتر در این ماجرا ، وساطت و میانجی گری کنند و نگذارند این غائله به تجربه تلخی همچون یکشنبه سیاه تبدیل شود که در این صورت، مطمئنا وجهه و چهره سیاسی هر دو طرف یعنی دولت و مجلس آسیب خواهد خورد و جوانان انقلابی حق خواهند داشت بخاطر این تجربه تلخ، مسئولان فعلی کشور را مورد بازخواست و شماتت قرار دهند.

yektanetتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. درباره میدان شهید صدام حسین!

 2. احتمالاً مصوبه همسان‌سازی حقوق بازنشستگان در شورای نگهبان رد شود

 3. چیزهایی که درباره این «فساد دبش» نمی دانیم

 4. توضیحات قوه قضائیه درباره پرونده واردات چای/ آمار رئیسی از اقتصاد کشور

 5. عبدالحمید برای اسرائیل حق قائل است/ او طرفدار طرفدار پیمان ابراهیم و سخنانش درباره یک رژیم غاصب عجیب است

 6. چرا موسیقی تتلوها «سم» است؟

 7. ساسی مدیای آقای عبدی !

 8. در انتخابات به چه کسانی رای دهیم؟

 9.  زلنسکی، قهرمان شکست خورده یا نادان بازنده!؟

 10. کارخانه‌ها در به در به‌دنبال کارگر؛ کارگر حاضر به کار نیست!

 11. کاتولیک‌تر از پاپ؟!

 12. قوه‌قضائیه علیه «فساد ساسی‌مانکن» اقدام کند/ شکایت «زاکانی» از شایعه‌پردازان

 13. اولین تصویر از شهید مرزبان در سراوان

 14. حق انتخاب از میان دو مجرم !

 15. تصاویری از لحظه شلیک مستقیم به نظامیان صهیونیست

 16. ۳ نکته در مورد راهکار تشکیل دو دولتِ اسرائیلی و فلسطینی

 17. پرونده فساد چای دبش از دولت قبل است/ احساسات جامعه جریحه‌دار شد

 18. گزارش تحقیقی از ماجرای مهاجران؛ ستیز یا ساماندهی؟/ چه کسی به اقبالیه حمله کرد؟

 19. امیر تتلو به ایران تحویل داده شد

 20. زباله ها را هم نزنید !

 21. نظر فرزاد حسنی درباره مستند تازه شبکه منوتو

 22. واکنش بازرسی ویژه رئیس‌جمهور به فساد در واردات چای

 23. دفاع تمام‌قد قالیباف از عملکرد مجلس/ تاکید رئیسی بر ساخت یک میلیون مسکن در سال

 24. کاهش تورم تا پایان سال ادامه دارد

 25. صالحی: «اختلاس» با «عدم رفع تعهد ارزی» تفاوت دارد/ در پرونده چای، ارز ترجیحی داده نشده است

آخرین عناوین