۷ میلیون نفر در کشور عضو هیچ صندوق بیمه‌ای نیستند

گروه اجتماعی الف،   4010409084

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با بیان اینکه این صندوق ظرفیت بیمه کردن ۱۰ میلیون نفر را دارد، گفت:  در حال حاضر هفت میلیون نفر در کشور عضو هیچ صندوق بیمه‌ای نیستند و تا قبل از رسیدن به سن ۵۰ سالگی باید از طریق این صندوق بیمه شوند.

به گزارش ایسنا، بیت‌الله برقراری روز پنجشنبه ۹ تیر ماه در ستاد راهبردی صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر شهرستان ملایر اظهار کرد: سطح یک، درآمدشان یک میلیون تومان و در آخرین سطح یعنی سطح هشتم دو میلیون و ۶۶۰ هزار تومان است.

برقراری با بیان اینکه پس از گذشت ۱۶ سال از تاسیس این صندوق، تنها یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر بیمه شده فعال دارد، گفت: طی سال‌های گذشته آهنگ جذب بیمه‌ای در این صندوق بسیار کند بوده است.

وی تاکید: امسال در قالب تعاونی ۳۰۰ هزار نفر تحت پوشش قرار می‌گیرند  و ۳۰ هزار روحانی نیز از طریق این صندوق بیمه می‌شوند.
برقراری با بیان اینکه مشاغلی همچون خیاطان نیز در قالب مشاغل فصلی تحت پوشش بیمه این صندوق قرار می‌گیرند، افزود: اراده ما بر این است که سالانه بتوانیم یک میلیون نفر را از طریق صندوق بیمه اجتماعی بیمه کنیم.

وی با بیان اینکه صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر ظرفیت بیمه کردن ۱۰ میلیون نفر را دارد، گفت:  در حال حاضر هفت میلیون نفر در کشور عضو هیچ صندوق بیمه‌ای نیستند و تا قبل از رسیدن به سن ۵۰ سالگی باید از طریق این صندوق بیمه شوند.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور حوزه تامین اجتماعی و اشتغال و رفاه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی را حوزه‌ای بسیار گسترده دانست و خاطرنشان کرد: معیشت، بیمه، درمان و عدالت همواره مورد تاکید رهبر معظم انقلاب و دولت سیزدهم است و تمام تلاش ما حرکت در تحقق این اهداف است.

وی با بیان اینکه عدم تبیین فعالیت‌ها و اهداف این صندوق از دولت قبل به ما به ارث رسید، یادآور شد: از هر منظری باید برای تبیین این صندوق استفاده کنیم پس ضروری است که مدیران و مسئولان، شورای هماهنگی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی را جدی بگیرند.

برقراری به تاسیس این صندوق در سال ۱۳۸۴  اشاره و بیان کرد: جمعیت هدف این صندوق یک سوم یعنی معادل حدود ۳۰ میلیون نفر است که با گذشت ۱۶ سال تنها یک میلیون و ۵۰۰ هزار نفر تحت پوشش این صندوق قرار گرفته‌اند که حدود سالانه یک درصد است.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور تاکید کرد: با افزایش تعداد بیمه‌شدگان باید برای رفع فقر مطلق تلاش کنیم.

وی به برگزاری اخیر اجلاس سراسری اشاره و خاطرنشان کرد: طی این اجلاس تفاهم‌نامه‌های خوبی با هدف تحت پوشش قرار دادن جمعیت آرمانی و انقلابی و جامعه هدف منعقد شد.

برقراری ضمن اشاره به طرح های جدید صندوق، تصریح کرد: در صدد در نظر گرفتن بیمه تکمیلی برای بازنشستگان مستمری و از کار افتادگی صندوق هستیم.

مدیرعامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر کشور با بیان اینکه بودجه صندوق بیمه اجتماعی در سال گذشته یک‌هزار میلیارد تومان بوده است، اضافه کرد: امسال رقم بودجه این صندوق افزایش ۴۰ درصدی داشت و به یک‌هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسید.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. چرا غربی ها برای اعلام توافق عجله دارند؟!

 2. نگهداری حیوانات خانگی امری غیراخلاقی است

 3. برای جلب اعتماد مردم به کالاهای داخلی هیچ تلاشی صورت نگرفته است

 4. پیام میثم مطیعی از هیأت به تل‌آویو

 5. هجوم مردم و استقبال هواداران محمدرضا گلزار در یک عزاداری

 6. یک جنجال بی ثمر در تایوان!

 7. بر عمر اسرائیل ما حکم پایانیم؛ رجزخوانی حماسی میثم مطیعی

 8. واکنشها به مواضع اخیر میر حسین موسوی

 9. روغن موتور هم به سرنوشت روغن خوراکی دچار شد؟

 10. طرح «دارویار» دست قاچاقچیان دارو را کوتاه خواهد کرد

 11. چرا ترور رهبر القاعده بزرگترین شکست سیاست خارجی دولت بایدن است؟

 12. واکنش کیهان به ادعاهای اخیر روحانی/ بازی رسانه‌ای غربی‌ها با  رمز «متن نهایی» / مخالفت کمیسیون صنایع با تفکیک وزارت صمت

 13. جلسه با هیات امنای سازمان بازنشستگی برای تعیین افزایش حقوق بازنشستگان برگزار شد

 14. آیا امام حسین (ع) را شیعیان کشتند؟!

 15. هنگام اسباب کشی حواستان به کلاهتان باشد!

 16. نقد سلطان چاپ پول به دولت سیزدهم و پاسخ "رستم" / آقای همتی خبرهای خود را از BBC نگیرید

 17. محاسبات اشتباه اسرائیل در حمله به غزه 

 18. رجزخوانی میثم مطیعی اینستاگرام را عصبانی کرد

 19. توافق نهایی،«تا ساعاتی دیگر»؟ / توئیت عجیب نماینده سابق مجلس با هشتگ مذاکرات وین

 20. ریشه گرانی های اخیر با یک وزارتخانه جدید خشک می شود؟!

 21. کارنامه اقتصادی دولت در یک‌سال

 22. حسن روحانی: امام حسین (علیه‌السلام) به فکر دشمنانش بود

 23. راه نجات از کج‌اندیشی‌ها درباره عاشورا چیست؟!

 24. هوشنگ ابتهاج درگذشت

 25. بندری که یک فرصت طلایی به ایران داده است

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما