توضیحات عضو هیأت‌رئیسه مجلس درباره استیضاح وزرا

گروه سیاسی الف،   4010404131

عضو هیأت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: وزرای صمت، کشور، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی از وزرایی هستند که درخواست استیضاح‌شان به هیأت‌رئیسه مجلس آمده است .

توضیحات عضو هیأت‌رئیسه مجلس درباره استیضاح وزرا

به گزارش فارس، حسینعلی حاجی‌دلیگانی، نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در سیزدهمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان اینکه انتظار داریم قوه قضاییه توجه بیش‌تری به شهرستان برخوار داشته باشد، اظهار داشت: با پیگیری‌های انجام شده اصلاح ساختاری در تشکیلات دادگستری برخوار انجام شد که در نتیجه آن یک شعبه حقوقی افزوده شد، اما هنوز پاسخگو نیست و نیاز است دستگاه قضایی خود را با میزان ورودی پرونده‌ها تطبیق دهد.

وی با اشاره به دیدار حضوری نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب افزود: در این دیدار رهبر انقلاب مطالب بسیار مهم، کاربردی، راهبردی و اجرایی را در خصوص رویکرد کلی مجلس و محور قرار گرفتن لوایح بیان و در بخشی از صحبت‌های خود در خصوص ویژگی‌های یک نماینده انقلابی صحبت کردند که امیدواریم بتوانیم در دو سال باقی مانده از مجلس این نکات را عملیاتی کنیم.

حاجی‌دلیگانی یادآور شد: پس از این دیدار، مرکز پژوهش‌های مجلس اقدامی را آغاز کرد تا از فرمایشات و انتظارات رهبر انقلاب منشوری را آماده کند و در حال حاضر در حال نهایی شدن است که البته محورش این است که بتوانیم وضعیت کشور و جامعه را به سمت بهبود پیش ببریم.

عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی پیرامون سفر رئیس‌جمهور و هیات دولت به اصفهان با بیان اینکه با سفر نماینده رئیس‌جمهور به برخوار، شاهین‌شهر و میمه اتفاقات خوبی رقم خورد، توضیح داد: در مجموع حدود ۲۴ هزار میلیارد تومان به استان اختصاص یافته و امید داریم درصد بالایی از این عدد ریالی باشد و کم‌تر اسناد خزانه باشد زیرا هرچه میزان اعتبار نقدی بیش‌تر باشد پیشرفت کار بهتر خواهد بود.

سهم ۷۰۰ میلیارد تومانی شاهین‌شهر و برخوار از سفر رئیس‌جمهور

حاجی‌دلیگانی پیرامون بودجه اختصاصی شهرستان‌های برخوار، شاهین‌شهر و میمه تصریح کرد: ۴۰۰ میلیارد تومان برای حوزه شاهین‌شهر و میمه و حدود ۳۰۰ میلیارد تومان برای برخوار در نظر گرفته شده است.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی افزود: یکی از محاسن شهرستان برخوار این است که با پیگیری‌های صورت گرفته، شورای اداری استان پیش از سفر به شهرستان آمدند و ادارات کل تعهداتی را پذیرفتند و این مورد باعث شد تقسیم‌بندی‌ها و توزیع اعتبارات شفاف‌تر و واقعی‌تر دیده شود.

وی پیرامون طرح شفافیت تصریح کرد: طرح شفافیت دوم، در پایان اعم از طرح اول بود یعنی با تدبیر انجام شده به این جمع‌بندی رسیدیم که تمام ۳ قوه را در این طرح بیاوریم و پوششی به آن بدهیم که کلیت آن با نصف به علاوه یک رای، رای بیاورد و ماده خاص آن با دو سوم آرا تصویب شود.

حاجی‌دلیگانی در خصوص ایرادات وارد شده به طرح شفافیت بیان کرد: ایرادات مطرح شده موارد عادی است و در کمیسیون در حال اصلاح است تا به صحن بیاید.

وی پیرامون استیضاح وزیر صمت تصریح کرد: تا به الآن ۵ تقاضا برای استیضاح وزرا آمده است که مورد اول آن وزیر صمت است که البته ۲ دسته امضا آمده بود که برای بررسی به کمیسیون ارجاع داده شد و هنوز از عدد نیفتاده و نیاز است کمیسیون این هفته بررسی‌ها را انجام دهد و زمانی که در صحن اعلام وصول شد حتی اگر عدد آن کم شود از دستور خارج نخواهد شد.

حاجی‌دلیگانی خبر داد: وزرای کشور، راه و شهرسازی و جهاد کشاورزی از دیگر وزرایی هستند که درخواست استیضاح‌شان به هیأت رئیسه آمده است.

کمیسیون آموزش مجلس با استخدام نیروهای خرید خدمت آموزش و پرورش موافق نیست

عضو هیات رئیسه مجلس پیرامون طرح رسمی شدن نیروهای خرید خدمت آموزش و پرورش توضیح داد: طرحی به مجلس مبنی بر اینکه تمام افرادی که از سال ۱۳۹۲ آموزش و پرورش رابطه کاری از جمله خرید خدمت و حق‌التدریسی دارند به استخدام آموزش و پرورش در بیایند که تعداد آن ۸۰ هزار نفر برآورد می‌شوند.

وی تصریح کرد: سیاست‌های کلان در خصوص آموزش و پرورش این است که افراد از دانشگاه فرهنگیان جذب شوند اما با هدف کاهش هزینه‌ها خرید خدمت و مدارس غیرانتفاعی مطرح شد اما کمیسیون آموزش مجلس با این طرح موافق نیست ولی در معرض صحن علنی مجلس قرار دارد.

وی پیرامون حق‌آبه کشاورزان خاطرنشان کرد: موضوع حق‌آبه کشاورزان در صدر پیشنهادات‌مان در سفر هیات دولت مطرح بود اما مطرح شد که در سفرها این موارد به‌صورت مصوبه اعلام نخواهد شد.

حاجی‌دلیگانی پیرامون پروژه قطار سریع‌السیر یادآور شد: این مبحث از جمله مواردی است که در شورای اداری و جلسه با وزیر مطرح شد که چرا حق مردم دستگرد و دولت‌آباد رعایت نمی‌شود و نیاز است در این بخش‌ها به زیر زمین منتقل شود.

نماینده مردم شاهین شهر، میمه و برخوار در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به سوالی مبنی بر برنامه دولت برای آب استان پاسخ داد: یکی از مواردی که در کلیت استان در سفر دولت مطرح بود موضوع آب بود و حدود ۸ هزار میلیارد تومان از اعتبارات برای این موضوع در نظر گرفته شده البته اقدام اصلی که نیاز بود تصمیم‌گیری شود انجام نشد و بیان کردند طرح جامعی داریم اما جزئیات آن مشخص نیست ولی باید دنبال جریان دائمی زاینده‌رود باشیم.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. انتقاد تند یک روحانی به استوری علی کریمی در مورد موضوع نذری

 2. چرا مدعیان تقلب در ۸۸، «لیبرال» دروغین بودند؟!

 3. ایران قوی و خاورمیانه ای جدید

 4. تایوان از جنگ اوکراین درس می گیرد؟!

 5. چرا ایران با توافق هسته ای یا بدون آن برنده است؟

 6. واکنشها به مواضع اخیر میر حسین موسوی

 7. خبر مهم از افزایش حقوق بازنشستگان

 8. مگر از هلند چه کم داریم؟!/ مازندران باید هاب صادراتی کشور شود

 9. واکنش علی مطهری به نوشته اخیر موسوی

 10. حمله به سلمان رشدی و مانورهای تبلیغاتی غرب

 11. آمریکا؛ ساختمانی زیبا اما در حال ریزش !

 12. چرا میرحسین و کروبی محاکمه نشدند؟

 13. آیا حماس واقعا در جنگ ۳ روزه حضور نداشت؟

 14. روایت مخبر از میراث دولت روحانی/ احتمال توافق از نگاه امیرعبداللهیان/ روایت ذوالنوری از روند مذاکرات در دولت روحانی و رئیسی

 15. واکنش کرباسچی به یادداشت میرحسین موسوی/تاکید قالیباف بر اجرای کالابرگ / انتقاد باهنر از شورای نگهبان بابت ردصلاحیت لاریجانی

 16. مواضع موسوی و سردرگمی اپوزیسیون و اصلاح طلبان

 17. گفتگو با ناجی صدها نفر از سیل استهبان

 18. کمبود وکیل کاربلد انحصار وکالت را شدت بخشیده است

 19. وعده بهادری جهرمی درباره افزایش حقوق کارمندان/ روایت خزعلی از حضور ناشناس در ورزشگاه آزادی

 20. افزایش حقوق جدید کارکنان دولت و بازنشستگان تا یک ماه آینده

 21. مقایسه یک سال دولت رئیسی با ۸ سال دولت روحانی

 22. حمایت رسانه‌ای عربستان و اسرائیل از فتنه‌انگیزی در عراق

 23. پای دولتی ها در کفش عکاسان !

 24. واکنش رییسی به نامه کنکوری دیده بان شفافیت و عدالت

 25. پاسخ عطا الله مهاجرانی به تهدیدات / محاکمه من در لندن یک فرصت طلایی است

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. چرا مدعیان تقلب در ۸۸، «لیبرال» دروغین بودند؟!

 2. ایران قوی و خاورمیانه ای جدید

 3. چرا ایران با توافق هسته ای یا بدون آن برنده است؟

 4. واکنشها به مواضع اخیر میر حسین موسوی

 5. واکنش علی مطهری به نوشته اخیر موسوی

 6. حمله به سلمان رشدی و مانورهای تبلیغاتی غرب

 7. روایت مخبر از میراث دولت روحانی/ احتمال توافق از نگاه امیرعبداللهیان/ روایت ذوالنوری از روند مذاکرات در دولت روحانی و رئیسی

 8. واکنش کرباسچی به یادداشت میرحسین موسوی/تاکید قالیباف بر اجرای کالابرگ / انتقاد باهنر از شورای نگهبان بابت ردصلاحیت لاریجانی

 9. مواضع موسوی و سردرگمی اپوزیسیون و اصلاح طلبان

 10. وعده بهادری جهرمی درباره افزایش حقوق کارمندان/ روایت خزعلی از حضور ناشناس در ورزشگاه آزادی

 11. مقایسه یک سال دولت رئیسی با ۸ سال دولت روحانی

 12. پاسخ عطا الله مهاجرانی به تهدیدات / محاکمه من در لندن یک فرصت طلایی است

 13. اظهار نظر تازه جهانگیری درباره دولت سیزدهم

 14. باید به بی عدالتی در اخذ مالیات پایان داد

 15. نظرات برگزیده مخاطبان الف: اگر توافقی صورت گیرد احتمالا موقتی خواهد بود/ اسرائیل چرا از رجزخوانی یک مداح می‌ترسد؟/ نگهداری از حیوان در خانه، خودخواهی است

 16. واکنش ابطحی به سفرهای استانی رئیسی/ تعریف جمهوریت از نگاه خیاطیان/ روایتی از جزئیات پیشنهاد اتحادیه اروپا در مذاکرات وین

 17. پوتین: تسلیحات جدید روسیه سال‌ها جلوتر از نمونه های خارجی است

 18. مهاجرانی: هرگز با شبکه ایران اینتر‌نشنال مصاحبه نمی‌کنم

 19. امیرعبداللهیان: پایان توافق نزدیک است/ حداکثر تا ۱۲ امشب نظرات مکتوب مان را ارائه می دهیم

 20. چند نكته در نقد بيانيه موسوی

 21. ۸ نکته درباره مواضع اخیرمیر حسین موسوی

 22. نام این رژیم چیست؟

 23. پکن: تحریم‌های آمریکا ۲۰۰ میلیارد دلار به ایران خسارت زده است

 24. پیام های محوری پرتاب "ماهواره خیام"

 25. شمخانی: در هیچ بخشی از خطوط قرمز عقب‌نشینی نمی‌کنیم

آخرین عناوین

بلیط هواپیما