رییس سازمان انرژی اتمی: روند اجرای واحدهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر متفاوت از گذشته خواهد بود

گروه سیاسی الف،   4010404010

رییس سازمان انرژی اتمی ایران در جریان سفر به بوشهر، از نزدیک در جریان روند اجرایی و پیشرفت ساخت واحدهای ۲و۳ نیروگاه اتمی بوشهر قرار گرفت.

روند اجرای واحدهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر متفاوت از گذشته خواهد بود

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی همچنین از فعالیت‌های عمرانی و پیشرفت عملیاتی واحدهای جدید نیروگاه اتمی بوشهر بازدید کرد.

اسلامی در جریان این بازدید اظهار کرد: برای ما بسیار مهم است تا موانع بر سر راه پیشبرد پروژه واحدهای ۲و۳ نیروگاه اتمی بوشهر را برطرف کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تاکیدات مکرر مقام معظم رهبری و اراده‌ دولت سیزدهم در این زمینه و همچنین تاکیدات و پیگیری رییس جمهور هنگام بازدید وی از این پروژه در جریان سفر استانی به بوشهر، سعی کردیم تا با استفاده از شرایط به‌وجود آمده در زمینه شناسایی آسیب‌های موجود ، برطرف کردن آنها و همچنین برنامه‌ریزی برای پیشبرد بهتر پروژه اقدام کنیم.

وی افزود: برای اینکه بتوانیم در چارچوب اهداف اصلی و عملیاتی که قادر است ما را برای دستیابی هرچه سریعتر و به ثمر رساندن واحدهای ۲ و ۳ این نیروگاه کمک کند، مطالبات خود را مطرح کردیم و همکاران ما نیز در این زمینه برنامه‌ریزی‌های لازم را انجام دادند.

رییس سازمان انرژی اتمی ایران گفت: امروز شاهد انجام اقدامات متفاوت با گذشته و آنچه تا کنون انجام شده هستیم؛ بنده به پیمانکاران، مشاوران و تمام همکاران خود در این پروژه خسته نباشید و خدا قوت عرض می‌کنم و باید توجه داشته باشیم که از این پس باید بهره‌وری متفاوتی را در این پروژه به ثبت برسانیم و شاهد حرکت پیوسته‌تری در این نیروگاه و واحدهای مورد نظر باشیم.

وی توضیح داد:‌ خوشبختانه اکنون محدودیت‌های کرونایی وجود ندارد و در حقیقت ملاحظات پیشگیری از این بیماری کاهش یافته است بنابراین امیدوارم بتوانیم راندمان جدید مورد نظر را با ساختار و مدیریت جدیدی که در تولید و توسعه دنبال می کنیم، محقق سازیم.

اسلامی تصریح کرد: در این پروژه شاهد حدود ۲۸ ماه تاخیر اجرایی هستیم زیرا شرایطی به پروژه تحمیل شده و روند اجرایی آن را به تاخیر انداخته است و امیدوارم با توجه به تمهیدات و تدابیری که اکنون اتخاذ شده و همچنین با تامین بودجه مورد نیاز، این پروژه بتواند از پشتوانه مالی متفاوتی برخوردار شود تا شاهد اهداف مورد نظر این پروژه به صورت عملی و در آینده نزدیک باشیم.

وی ادامه داد: با یاری حق تعالی و با همکاری و تلاش همکاران فعال در این پروژه شاهد وقوع اتفاقات خوب خواهیم بود و بنده و همکاران مرتبط با امر نظارت نیز با بازدیدهای پیوسته و دقیق نباید اجازه دهیم اوضاع و احوال گذشته در این پروژه دوباره تکرار شود.

معاون رییس جمهور خاطرنشان کرد: امیدوارم در ماه‌های آتی شاهد روندی مرتبط با اصول مهندسی و حساب‌شده باشیم و اجرای پروژه به معنای واقعی و بر اساس زمان‌بندی تعیین شده، پیش‌رود.

وی درباره میزان پیشرفت اجرایی این پروژه توضیح داد: علیرغم تلاش‌های انجام شده و نسبت به برنامه‌ریزی صورت گرفته، شاهد عقب‌ماندگی اجرایی ۲۴درصدی این پروژه از نظر وزنی هستیم زیرا باید حدود ۳۲درصد پیشرفت می‌کردیم که اکنون شاهد کمتر از ۱۰درصد پیشرفت هستیم؛ هرچند جبران این وضعیت سخت است اما باید تلاش کنیم که این شرایط تدوام نیابد و تاخیر بیشتری بر این پروژه تحمیل نشود.

اسلامی بیان کرد: تداوم نیافتن تاخیر بیشتر در اصل موضوعی است که نسبت به آن تاکید کرده‌ایم و امیدواریم با توکل به خداوند و اراده و همت غیرتمندانه همکاران خود و مجریان طرف، این مهم محقق شود.

به گزارش ایسنا، رییس سازمان انرژی اتمی ایران در این بازدید بر آغاز عملیات بهسازی خاک(به روش DSM) مجموعه ساختمان‌های دیزل ژنراتور، آرماتوربندی دیوارهای ساختمان راکتور واحد ۲، عملیات سپرکوبی دو ناحیه از سایت و عملیات خاک‌برداری و خاک‌ریزی نواحی ۵ و ۶ سایت به منظور جایگزینی لایه Cap rock در واحدهای در دست احداث ۲ و ۳ این پروژه ملی نظارت خواهد کرد و ضمن بازدید از بخش‌های مختلف واحد یکم نیروگاه اتمی بوشهر، با مدیران و کارکنان این مجتمع صنعتی به دیدار و گفت‌و گو می‌پردازد.

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. انتقاد تند یک روحانی به استوری علی کریمی در مورد موضوع نذری

 2. چرا مدعیان تقلب در ۸۸، «لیبرال» دروغین بودند؟!

 3. ایران قوی و خاورمیانه ای جدید

 4. تایوان از جنگ اوکراین درس می گیرد؟!

 5. چرا ایران با توافق هسته ای یا بدون آن برنده است؟

 6. واکنشها به مواضع اخیر میر حسین موسوی

 7. خبر مهم از افزایش حقوق بازنشستگان

 8. مگر از هلند چه کم داریم؟!/ مازندران باید هاب صادراتی کشور شود

 9. واکنش علی مطهری به نوشته اخیر موسوی

 10. حمله به سلمان رشدی و مانورهای تبلیغاتی غرب

 11. آمریکا؛ ساختمانی زیبا اما در حال ریزش !

 12. چرا میرحسین و کروبی محاکمه نشدند؟

 13. آیا حماس واقعا در جنگ ۳ روزه حضور نداشت؟

 14. روایت مخبر از میراث دولت روحانی/ احتمال توافق از نگاه امیرعبداللهیان/ روایت ذوالنوری از روند مذاکرات در دولت روحانی و رئیسی

 15. واکنش کرباسچی به یادداشت میرحسین موسوی/تاکید قالیباف بر اجرای کالابرگ / انتقاد باهنر از شورای نگهبان بابت ردصلاحیت لاریجانی

 16. مواضع موسوی و سردرگمی اپوزیسیون و اصلاح طلبان

 17. گفتگو با ناجی صدها نفر از سیل استهبان

 18. کمبود وکیل کاربلد انحصار وکالت را شدت بخشیده است

 19. وعده بهادری جهرمی درباره افزایش حقوق کارمندان/ روایت خزعلی از حضور ناشناس در ورزشگاه آزادی

 20. افزایش حقوق جدید کارکنان دولت و بازنشستگان تا یک ماه آینده

 21. مقایسه یک سال دولت رئیسی با ۸ سال دولت روحانی

 22. حمایت رسانه‌ای عربستان و اسرائیل از فتنه‌انگیزی در عراق

 23. پای دولتی ها در کفش عکاسان !

 24. واکنش رییسی به نامه کنکوری دیده بان شفافیت و عدالت

 25. پاسخ عطا الله مهاجرانی به تهدیدات / محاکمه من در لندن یک فرصت طلایی است

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. چرا مدعیان تقلب در ۸۸، «لیبرال» دروغین بودند؟!

 2. ایران قوی و خاورمیانه ای جدید

 3. چرا ایران با توافق هسته ای یا بدون آن برنده است؟

 4. واکنشها به مواضع اخیر میر حسین موسوی

 5. واکنش علی مطهری به نوشته اخیر موسوی

 6. حمله به سلمان رشدی و مانورهای تبلیغاتی غرب

 7. روایت مخبر از میراث دولت روحانی/ احتمال توافق از نگاه امیرعبداللهیان/ روایت ذوالنوری از روند مذاکرات در دولت روحانی و رئیسی

 8. واکنش کرباسچی به یادداشت میرحسین موسوی/تاکید قالیباف بر اجرای کالابرگ / انتقاد باهنر از شورای نگهبان بابت ردصلاحیت لاریجانی

 9. مواضع موسوی و سردرگمی اپوزیسیون و اصلاح طلبان

 10. وعده بهادری جهرمی درباره افزایش حقوق کارمندان/ روایت خزعلی از حضور ناشناس در ورزشگاه آزادی

 11. مقایسه یک سال دولت رئیسی با ۸ سال دولت روحانی

 12. پاسخ عطا الله مهاجرانی به تهدیدات / محاکمه من در لندن یک فرصت طلایی است

 13. اظهار نظر تازه جهانگیری درباره دولت سیزدهم

 14. باید به بی عدالتی در اخذ مالیات پایان داد

 15. نظرات برگزیده مخاطبان الف: اگر توافقی صورت گیرد احتمالا موقتی خواهد بود/ اسرائیل چرا از رجزخوانی یک مداح می‌ترسد؟/ نگهداری از حیوان در خانه، خودخواهی است

 16. واکنش ابطحی به سفرهای استانی رئیسی/ تعریف جمهوریت از نگاه خیاطیان/ روایتی از جزئیات پیشنهاد اتحادیه اروپا در مذاکرات وین

 17. پوتین: تسلیحات جدید روسیه سال‌ها جلوتر از نمونه های خارجی است

 18. مهاجرانی: هرگز با شبکه ایران اینتر‌نشنال مصاحبه نمی‌کنم

 19. امیرعبداللهیان: پایان توافق نزدیک است/ حداکثر تا ۱۲ امشب نظرات مکتوب مان را ارائه می دهیم

 20. چند نكته در نقد بيانيه موسوی

 21. ۸ نکته درباره مواضع اخیرمیر حسین موسوی

 22. نام این رژیم چیست؟

 23. پکن: تحریم‌های آمریکا ۲۰۰ میلیارد دلار به ایران خسارت زده است

 24. پیام های محوری پرتاب "ماهواره خیام"

 25. شمخانی: در هیچ بخشی از خطوط قرمز عقب‌نشینی نمی‌کنیم

آخرین عناوین

بلیط هواپیما