انبارلویی: دولت را کمک کنیم

گروه سیاسی الف،   4010303099

فعال سیاسی اصولگرا در یادداشتی نوشت: «مردم می‌گویند باید به این «سیّد» کمک کرد تا مشکلات معیشتی حل شود. لذا مردم اجازه نمی‌دهند بدهکاران پاسخگوی مشکلات دیروز در کسوت پرسشگران طلبکار امروز ظاهر شوند.»

انبارلویی: دولت را کمک کنیم

محمدکاظم انبارلویی در یادداشتی در روزنامه رسالت نوشت: «یک گفتمان در میان مردم مبتنی بر «عدالت» و «رفاه» در کشور دارد شکل می‌گیرد. حرف اصلی و دال مرکزی این گفتمان آن است که «باید به این دولت برای اصلاحات اقتصادی و اجرای عدالت کمک کرد.»

راهبرد دشمنان اسلام و نظام این بود: همزمان با اصلاحات اقتصادی در دولت رئیسی «معترضین» را به «مخالفین» و «مخالفین» را به «معاندین» نظام تبدیل کنیم! اما با روشنگری‌ای که توسط رئیس‌جمهوری و همکاران او در دولت و نخبگان جامعه صورت گرفت همه پیش‌بینی‌های دشمن نقش بر آب شد. از همان ساعات اولیه واریز کمک معیشتی به ۷۵ میلیون ایرانی، یک رضایت نسبی در مورد تاب‌آوری آنها درخصوص افزایش قیمت بخشی از کالاهای اساسی پدید آمد.

اخبار رسیده از سراسر کشور حاکی است حتی تجمعات و اعتراضات به یک درصد هم نرسید.

کل اصلاحات اقتصادی دولت برای اصلاح چهار قلم کالای اساسی و دادن یارانه از «مبدأ» به «مقصد» چیزی نبود که ضد انقلاب برای آن در و تخته بسازند و از آب شفاف و زلال تصمیم‌گیری دولت گِل دروغ، تهمت، تحریف، تشویش و فریب را به هر شکل می‌خواهند درآورند.

دشمن فکر می‌کرد روی عده‌ معتنابهی برای یک اردوکشی خیابانی می‌تواند حساب باز کند اما تعداد این جماعت آنقدر نبود که بتوانند یک «آشوب گرم» را تدارک کنند. فراخوان‌های «منافقین» و «سلطنت‌طلب‌ها» و شرکای آنها در داخل زیر «خیمه فتنه» بی‌پاسخ ماند و هر چه بیشتر فریاد زدند کمتر نتیجه گرفتند.

سرعت عمل دولت در این امر به‌ویژه در حوزه روشنگری، دشمن را غافلگیر کرد و یک آرامش نسبی را در بازار پدید آورد.

رسانه‌های دشمن در پدیداری سیاه‌نمایی برای این تصمیم دولت، در برابر بصیرت مردم قرار گرفتند و کم‌آوردند. دشمن در تزریق ویروس «حس بدبختی» زیر پوست افکار عمومی عاجز شد. اکنون اصلاحات اقتصادی با یک عزم ملی و تقسیم کار مشخص در اجرا پیش می‌رود.

برخی در داخل متأسفانه حنجره خود را به دشمن اجاره دادند. همان‌ها که در سه فتنه ۷۸، ۸۸ و ۹۸ سر در آخور فتنه داشتند هر چه بیشتر تلاش کردند کمتر نتیجه گرفتند. فراخوان‌های آنها در داخل و خارج جواب نداد. مردم مرز بین منافع ملی و منافع خود و توطئه‌های بیگانگان را خوب تشخیص دادند و اجازه ندادند دشمن محاسبات آنها را به هم زند.

مردم به این ادراک رسیده‌اند دولت و مجلس روی سلامت «جان» و تأمین «نان» مردم متمرکز شده است. رئیسی اجازه نمی‌دهد سفره مردم که در دولت گذشته به امید کنارآمدن با کدخدا کوچک شده بود، بیش از این کوچک شود.

مردم در جنگ شناختی پوزه دشمن را به خاک مالیدند و نشان دادند مشکلات کشور را می‌شناسند و راه‌ حل عبور از آن‌ را می‌دانند و دولت رئیسی راه برون‌رفت از این مشکلات را خوب فهمیده است.

یک بررسی علمی نشان می‌دهد ایرانیان ۱۸۰ برابر متوسط جهانی در معرض اخبار دروغ و شایعات و خبرهای ناامیدکننده توسط ۲۶۰ کانال تلویزیونی فارسی‌زبان که ارتش رسانه‌ای غرب علیه انقلاب اسلامی ما تشکیل می‌دهند، قرار دارند. واکنش مردم در برابر اصلاحات اقتصادی دولت نشان داد مردم از این سد دروغ و شایعه عبور کرده‌اند.

این بررسی نشان می‌دهد شکاف بین دولت و ملت هر روز کمتر می‌شود.

دولت باید همّت خود را روی تثبیت بازار آزاد متمرکز کند. جلوی سودجویان و رانت‌خواران را که می‌خواهند چون از «در» بیرون شدند از «پنجره» وارد شوند، بگیرد.

کشف انبارهای احتکار در چند روز گذشته در تهران و شهرستان‌ها و مسدودکردن ۹۲۱۹ حساب ارزی کسانی‌ که می‌خواستند در بازار ارز التهاب ایجاد کنند؛ دستگیری دو تبعه فرانسوی که در تدارک ساماندهی و آشوب و تماس با کانال‌های ارتباطی در داخل بودند، نشان داد که دستگاه‌های اطلاعاتی، انتظامی و نظارتی دست به ماشه هستند. آنها نمی‌گذارند در نظامات تصمیم‌گیری اصلاحات اقتصادی خللی پدید آید.

مردم می‌گویند باید به این «سیّد» کمک کرد تا مشکلات معیشتی حل شود. لذا مردم اجازه نمی‌دهند بدهکاران پاسخگوی مشکلات دیروز در کسوت پرسشگران طلبکار امروز ظاهر شوند.»

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. تلاش برای رفع سریع تحریم ها یک وظیفه است !

  2. آقای دایی؛ گران حساب نکردید؟!

  3. کیفیت فاجعه‌بار سقف و شاسی محصولات ایران‌خودرو

  4. معمای تورم خرداد ماه !

  5. مرفهین سه درصدی؛ پرمصرف های گاز در کشور

  6. آواز خواندن عجیب یک خروس!

  7. دزدی از کامیون در حال حرکت

  8. چگونه با نقد جمهوری اسلامی به آن وفادار مانده ایم؟!

  9. رعیتی با زندگی شاهانه !

  10. واردات برخی کالاهای اساسی همیشه در انحصار چند نفر بوده است 

  11. روشن شدن بنز جا مانده از جنگ جهانی دوم

  12. چرا ترویج اطلاعات غلط درباره ایران به یک امر عادی تبدیل شده است؟!

  13. دولت سیزدهم «نولیبرال» نیست !

  14. فرق قطار ایرانی با آمریکایی!

  15. واکنش دادستان کل کشور به تجمع دختران بی‌حجاب در شیراز/ نظر کوثری درباره احتمال تجمیع نهادهای اطلاعاتی

  16.  ریشه‌ها را بخشکانید !

  17. بانک مرکزی: بدون ارزپاشی بازار ارز به آرامش رسید/ برخلاف دولت قبل دست اندازی به ذخایر ارزی کشور نکردیم

  18. مشاهده یک توله یوزپلنگ آسیایی در پناهگاه حیات وحش میاندشت

  19. گفت‌وگوی تلویزیونی رئیس‌جمهور با مردم/ رئیسی: بنزین، دارو و نان گران نمی‌شود

  20. حراست وزارت ورزش: دبیر باید پاسخگوی بی احترامی در مجمع کشتی باشد

  21. مردم با صرفه جویی در مصرف انرژی به تولیدکنندگان کمک کنند

  22. کشتار وحشیانه مهاجرین آفریقایی توسط مرزبانان اسپانیایی!

  23. پلیس شیراز: کشف حجاب در پایان مراسم اسکیت‌بازان رخ داد  

  24. همسایه عزیزم‌ افغانستان تسلیت

  25. به این میگن اعتماد بنفس

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما