آخرین وضعیت پیشرفت عملیات اجرایی ایستگاه‌های باقی‌مانده از خط ۶ متروی تهران  

گروه اجتماعی الف،   4001104046

مدیرعامل مترو گفت: خط ۶ مترو تهران با افتتاح ۱۴ ایستگاه دیگر در بخش‌های شمالی، میانی و جنوبی این خط به همراه ۴ ایستگاه از قسمت توسعه جنوبی آن، به طور کامل در اختیار شهروندان قرار خواهد گرفت.

آخرین وضعیت پیشرفت عملیات اجرایی ایستگاه‌های باقی‌مانده از خط ۶ متروی تهران  

به گزارش ایسنا، علی امام در مورد ایستگاه‌های باقی‌مانده از خط ۶ مترو گفت: خط ۶ به طول تقریبی ۴۰ کیلومتر، دارای بیشترین ایستگاه تقاطعی با سایر خطوط این شبکه است. تا کنون ۱۳ ایستگاه و به تعبیری نیمی از کل ایستگاه‌های خط مذکور به بهره‌برداری رسیده و برنامه زمان‌بندی موجود با هدف افتتاح ۱۴ ایستگاه دیگر در سال‌های ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ تنظیم شده است.

امام در ادامه گفت: از ایستگاه‌های باقی‌مانده، ۵ ایستگاه آیت‌ا... کاشانی، شهر زیبا، شهران، کوهسار و شهدای کن در بخش شمالی خط ۶ قرار دارند که میانگین پیشرفت عملیات ساختمانی آنها حدود ۹۳ درصد است. در بخش‌ میانی این خط، ایستگاه‌های سرباز (میدان سپاه)، بهار شیراز، میدان شهدای هفتم تیر، خیابان شهید نجات‌اللهی (خیابان کریم خان زند)، میدان حضرت ولیعصر (عج)، بوستان لاله و خیابان کارگر باید افتتاح شوند که میانگین پیشرفت عملیات ساختمانی این ۷ ایستگاه حدود ۸۰ درصد است. در بخش جنوبی خط ۶ نیز دو ایستگاه میدان خراسان و خیابان شهدای هفدهم شهریور را داریم که البته ایستگاه میدان خراسان به لحاظ عملیات ساختمانی، از ایستگاه خیابان شهدای هفدهم شهریور جلوتر است.

مدیرعامل شرکت متروی تهران با اشاره به آخرین وضعیت پروژه توسعه جنوبی خط ۶ گفت: پیش‌بینی می‌کنیم عملیات حفاری این پروژه تا اتصال آن به خط یک مترو، نیمه نخست سال ۱۴۰۱ به پایان برسد. توسعه جنوبی خط ۶ شامل ۴ ایستگاه حرم حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، میدان حضرت عبدالعظیم حسنی (ع)، ابن بابویه و چشمه علی است که عملیات ساختمانی آنها در حال انجام بوده و با تزریق به موقع منابع مالی لازم، امکان بهره‌برداری از هر ۴ ایستگاه در سال ۱۴۰۲ وجود دارد.

بنا براعلام روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه‌آهن شهری تهران و حومه (مترو)، امام در پایان افزود: تمام ایستگاه‌های باقی‌مانده از خط ۶ در وضعیت قابل‌قبولی از حیث پیشرفت عملیات اجرایی هستند و در صورت تهیه به موقع تجهیزات که امری هزینه‌بر است، در ۲ سال پیش رو شاهد افتتاحیه‌های متعددی در این خط خواهیم بود.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. واکنش کیهان به سخنان جدید سیدحسن خمینی/ دفاعیات میرسلیم از خودروسازان داخلی/ روایت خطیب‌زاده از پیشنهاد ایران برای ادامه مذاکرات وین

  2. وقتی در اولین روز آزادسازی قیمت‌ها، تریلی حامل روغن نباتی چپ می‌کند!

  3. آخرین تصویر از پیکر مطهر عالم ربانی آیت الله فاطمی‌نیا در بیمارستان

  4. خودروهایی عجیب و دفاعی عجیب تر!

  5. امیدی که در عربستان ناامید شد

  6. از اعتراض تا آشوب

  7. ساده انگاری در گذار از اقتصاد رانتی

  8. صفر تا ۱۰۰ ماجرای تجمع رانندگان اتوبوس؛ از توضیحات زاکانی تا فیش‌های حقوقی رانندگان

  9. معادله برجام و مذاکرات وین دقیقا در چه نقطه ای است؟

  10. درخواست یارانه ای مهم مجلس از دولت/ فعلا به همه یارانه بدهید

  11. اعزام موشک‌های اتمی روسیه به مرز با فنلاند

  12. وحیدی: اصلاح یارانه‌ها به نفع مردم است/ واکنش شمخانی به اعتراضات مردم درباره گرانی‌ها/ وزیر ارتباطات: سرعت اینترنت افزایش یافته است

  13. فاصله این طرف تا آن طرف جاده مخصوص چقدر است؟!

  14. گوشت مرغ به زیر ۴۵ هزار تومان رسید!

  15. وزیر کار امشب پاسخ می‌دهد

  16. کسری بودجه دولت چطور تامین می شود؟

  17. فکری برای این قشر حقوق‌بگیر کنید

  18. وحشیانه‌ترین آدم‌‌کشی در آمریکا همراه با پخش زنده ۱۸+

  19. سرودی که دهه نودی ها را به شوق آورد

  20. روایت یک عکس متفاوت از مرحوم فاطمی نیا

  21. بانک ها؛ عامل شکل گیری ثروت های نجومی در جامعه

  22. قیمت‌ها در آینده کاهش می‌یابد

  23. چرا این زرنگ ها تمام نمی شوند؟!

  24. امارات و جاه‌طلبی‌های رئیس جدید

  25. نصف درآمد نفت از صادرات میوه!

  ابر آروان

  آخرین عناوین

  بلیط هواپیما