جدیدترین اخبار کرونا در ایران / اُمیکرون نزدیکتر شد + نقشه و نمودار

گروه سلامت الف،   4000919043

در حالی که روند کاهشی نرخ ابتلای روزانه بسیار کند قابل تامل است تایید ورود ویروس جهش یافته اُمیکرون به کشور پاکستان عاملی برای نگرانی کارشناسان شده است.

 جدیدترین اخبار کرونا در ایران / اُمیکرون نزدیکتر شد + نقشه و نمودار

به‌گزارش تسنیم، در شرایطی که نرخ مشارکت هموطنان در رعایت پروتکل‌های بهداشتی در محدوده 45 درصد تعیین شده تایید ورود ویروس جهش یافته اُمیکرون به کشورهای همسایه‌ ایران در جنوب و شرق باعث نگرانی کارشناسان بهداشت و درمان شده است.

بررسی‌های انجام شده در آمارهای روزانه نشان می‌دهد ویروس منحوس همواره زیرپوستی مشغول فعالیت است و تقریباً ثابت ماندن شاخص‌ها نسبت به هفته گذشته روندی معنادار در برآوردهای آینده است.

در این زمینه کارشناسان خبر تایید ورود ویروس جهش یافته را به کشور پاکستان نگران کننده می‌دانند و معتقدند کاهش نرخ مشارکت عمومی در رعایت پروتکل‌های بهداشتی و همچنین طرح ملی واکسیناسیون می‌تواند مشکلاتی تازه به کشورمان تحمیل کند چون احتمال ورود این ویروس با توجه به ترددهای مرزی و تجاری میان کشورهای همسایه ایران وجود دارد و بهترین راهکار مدیریت شرایط با رعایت پروتکل‌هاست.

به گفته این گروه درصورتی که ویروس جهش یافته اُمیکرون در ایران به عنوان ویروس غالب تثبیت شود قدرت سرایت و بیماری‌زایی این ویروس در سایه بی‌توجهی به پروتکل‌های بهداشتی می‌تواند دردسر ساز باشد.

استان قزوین/ نرخ بستری‌های روزانه کرونایی 16 درصد کاهش یافت 

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان قزوین در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم از افزایش 6.5 درصدی موارد قطعی ابتلای به کرونا در استان خبر داد و اظهار داشت: در 24 ساعت اخیر 81 بیمار کرونایی جدید در آزمایشگاه‌های منتخب کووید استان قزوین شناسایی شدند که این آمار 5 نفر بیشتر از روز گذشته است.

جلال رحمانی با اشاره به کاهش 16 درصدی نرخ روزانه بستری‌های کرونایی گفت: در شبانه‌روز گذشته 38 بیمار کرونایی جدید به خاطر علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان قزوین بستری شدند که این آمار در قیاس با روز قبل 7 نفر کاهش یافته است.

وی همچنین به ایجاد ثبات در آمار بیماران کرونایی بدحال اشاره کرد و افزود: در حال حاضر 10 بیمار کرونایی با حال وخیم در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های استان زیر دستگاه ونتیلاتور بستری شدند که این آمار نسبت به روز پیش بدون تغییر مانده است.

رحمانی ادامه داد: همچنین در 24 ساعت اخیر فقط یک بیمار کرونایی بدحال به دلیل شدت علائم بیماری جان خود را از دست داد که این آمار هم تغییری نسبت به روز قبل نداشته است.

معاون دانشگاه علوم پزشکی قزوین در ادامه از افزایش 8 درصدی نرخ بهبودیافتگان روزانه خبر داد و گفت: در شبانه‌روز اخیر 41 بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های استان قزوین مرخص شدند که این آمار از روز گذشته 3 نفر بیشتر است.

رحمانی اضافه کرد: در نهایت هم آمار مجموع بستری‌های کرونایی فعلی استان قزوین با 3.3 درصد کاهش به 202 تفر رسید که این آمار در مقایسه با روز قبل 7 نفر کمتر شده است.

استان البرز/ 2 بیمار کرونایی در البرز جان‌باختند

مهرداد بابایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، در مورد آخرین وضعیت شیوع کرونا در استان البرز اظهار داشت: در 24 ساعت گذشته تعدادی با علائم مشکوک به بیمارستان‌های استان مراجعه کردند که از این تعداد 43 نفر بستری شدند.

وی افزود: مجموع موارد بستری شامل قطعی، محتمل و مشکوک در البرز از ابتدای شیوع کرونا تا به امروز  79 هزار و 477 نفر است.

سخنگوی ستاد کرونای استان البرز با بیان اینکه در حال حاضر 241 نفر شامل موارد قطعی، محتمل و مشکوک در بیمارستان‌های البرز بستری هستند، بیان کرد: از این تعداد 55 نفر بیمار قطعی کووید - 19 هستند.

بابایی با بیان اینکه رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی باید با جدیت پیگیری شود، عنوان کرد:در 24 ساعت گذشته 2 بیمار کرونایی جان خود را از دست دادند.

وی با بیان اینکه  مجموع جان‌باختگان کرونا در استان البرز از ابتدای شیوع تاکنون به 6 هزار و 460 نفر رسیده است، ادامه داد: از ابتدای شیوع کرونا تاکنون 72 هزار و 776 نفر از مراکز درمانی استان البرز ترخیص شده‌اند.

استان گیلان/ 53 بیمار کرونایی جدید در استان شناسایی شدند

به گفته سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان در حال حاضر 201 بیمار کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که 53 نفر از این تعداد در شبانه‌روز گذشته به آمار مذکور افزوده شده‌اند. 

همچنین 35 نفر از بیماران کرونایی به دلیل وخامت حالشان در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های گیلان بستری هستند که 8 نفر از آنان طی 24 ساعت گذشته به این بخش منتقل شده‌اند و حال 41 نفر از بیماران کرونایی وخیم گزارش شده است.

براساس آخرین اعلام دانشگاه علوم پزشکی استان گیلان هم‌اکنون 93 درصد جمعیت بالای 12 سال در گیلان دز نخست واکسن کرونا را دریافت کرده و 7 درصد گروه‌های هدف واکسیناسیون در استان هنوز برای زدن واکسن اقدام نکرده‌اند.

اگر چه استان گیلان در صدر جدول میزان واکسیناسیون در بین استان‌های کشور قرار دارد و 82.5 درصد جمعیت بالای 12 سال در گیلان هر دو دز واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند اما برای رسیدن به ایمنی نسبی جامعه باید این آمار به بیش از 85 درصد برسد.

براساس آخرین اعلام رنگ‌بندی کرونایی از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حال حاضر 13 شهرستان استان گیلان در وضعیت آبی کرونایی و 4 شهرستان دیگر در رنگ‌بندی زرد قرار دارند و هیچ کدام از شهرستان‌های استان قرمز یا نارنجی نیست.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان ایلام/تداوم روزهای بدون فوتی کرونا

محمد کریمیان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ایلام، با اشاره به افزایش آمار مبتلایان به کرونا در استان ایلام، اظهار کرد: تاکنون تعداد 66 هزار و 570 نفر بیمار مبتلا به کرونا در کل استان بستری شده‌اند.

وی با بیان آمار بیماران جدید مبتلا به ویروس کرونا طی 24 ساعت گذشته، افزود: در این بازه زمانی 35 مورد مثبت جدید بیماری کرونا در استان شناسایی شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام با تاکید بر اینکه در حال حاضر 48 بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان ایلام بستری هستند، تصریح کرد: در 24 ساعت اخیر 13 بیمار جدید در بیمارستان‌ها بستری شدند و تاکنون کل آمار بهبود یافته‌ها 66 هزار و 248 نفر بوده است.

کریمیان گفت: در 24 ساعت گذشته مورد فوتی ناشی از بیماری کرونا در استان گزارش نشده است و مجموع فوت شدگان ناشی از کرونا تا کنون یک هزار و 207 نفر بوده است.

استان آذربایجان غربی/ حدود 52 هزار نفر واکسن کرونا دریافت کردند

محمدامین ولی‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان اظهار داشت: با ابتلای 190 نفر دیگر به کرونا شمار کلی مبتلایان به این بیماری به 321 هزار و 581 نفر رسید.

وی از فوت سه نفر دیگر خبر داد و تصریح کرد: متاسفانه تاکنون تعداد 7 هزار و 173 نفر بر اثر کروناویروس در استان جان خود را از دست داده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات درمانی آذربایجان‌غربی افزود: همچنین تاکنون 73 هزار و 266 نفر بیمار بستری نیز بهبود یافته و مرخص شده است.

وی با اشاره به بستری 495 نفر به سبب سندوم حاد تنفسی در استان بیان کرد: هم اکنون 32 نفر نیز به علت بیماری‌های تنفسی وصل به دستگاه ونتیلاتور هستند.

ولی‌زاده با اشاره به اینکه هم اینک 137 نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند گفت: 298 نفر نیز که مشکوک به بیماری کرونا هستند در بیمارستان‌های سطح استان بستری شده‌اند.

وی از واکسیناسیون 19 هزار و 238 نفر دیگر خبر داد و اظهار داشت: روند واکسیناسیون دوز سوم کرونا نیز ادامه دارد و تاکنون 51 هزار و 899 نفر دوز سوم را دریافت کرده‌اند.

استان اصفهان/ 122 مورد ابتلای جدید کرونا شناسایی شد

پژمان عقدک در جمع اصحاب رسانه با اشاره به تعداد کل موارد ابتلای قطعی و مشکوک به کرونا از ابتدا تاکنون اظهار داشت از ابتدای همه‌گیری ویروس کرونا تعداد یک میلیون و  259 هزار و 525 ابتلای قطعی و مشکوک به کرونا در استان اصفهان به جز شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل گزارش شده است.

وی افزود: در این بازه زمانی تعداد کل موارد ابتلای قطعی به کرونا در استان 427 هزار و 301 نفر بوده که از این تعداد 184 هزار و 690 نفر به همین علت بستری شدند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان با بیان اینکه 124 هزار و 690 بیمار کرونایی از ابتدای ورود ویروس منحوس کرونا بهبود یافتند، گفت: متاسفانه تا کنون 17 هزار و 119 نفر نتوانستند در برابر این ویروس مقاومت کنند و فوت شدند.

وی ادامه داد: در 24 ساعت گذشته 122 مورد جدید کرونا در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان شناسایی و 96 بیمار کرونایی نیز در این مراکز بستری شدند که حال 96 نفر آنها وخیم گزارش شده و در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و 9 خانواده هم داغدار مرگ عزیزان خود در اثر ابتلا به کرونا شدند.

عقدک تصریح کرد: در حال حاضر با ترخیص 96 بیمار تعداد مجموع بستریان به 455 بیمار با تشخیص ابتلا به کرونا در مراکز تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی اصفهان رسیده و امیدواریم هر چه زودتر چرخه انتقال بیماری مسری کرونا قطع شود و هیچ بیمار بستری کرونایی نداشته باشیم.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان گفت: 451 میلیارد تومان تسهیلات جبران خسارت از زمان شیوع کرونا به کسب و کارهای مشمول در این استان پرداخت شده‌ است.

رضا برزوییان افزود: پس شیوع کرونا و برای حمایت از کسب ‌وکارهای آسیب‌دیده، تسهیلاتی به استان‌ها ابلاغ شد که در مرحله اول سهم استان اصفهان سه هزار میلیارد تومان بود اما در نهایت این رقم به یک هزار و 500 میلیارد تومان رسید که در حال پرداخت است.

وی ادامه داد: مبلغ تسهیلاتی که در حال پرداخت به متقاضیان پرداخت است به ازای هر نفر بیمه ‌شده در فهرست بیمه آن‌ها،  12 میلیون تومان سرانه بدون محدودیت است.

مدیر روابط کار اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان اصفهان با بیان اینکه ستاد ملی کرونا 12 رسته را برای دریافت این تسهیلات در نظر گرفته است افزود: مراکز آموزشی، مراکز فرهنگی و هنری و رسانه‌ای، مراکز تفریحی، مراکز ورزشی، مراکز گردشگری، مراکز پذیرایی، شرکت‌های حمل‌ونقل مسافر برون‌شهری، آرایشگاه‌ها، قنادی و شیرینی فروشی‌ها، مراکز فروش انواع پوشاک، نمایشگاه‌های تجاری و مراکز عرضه گل و گیاه زینتی شامل این رسته‌ها می‌شود.

وی اضافه کرد: برای دریافت این تسهیلات نیازی به مراجعه حضوری به  اداره‌های اجرایی نیست و متقاضیان می‌توانند با ورود به سامانه" تسهیلات کرونا"  و ثبت درخواست کنند تا پس از بررسی و تائید، به بانک عامل معرفی شوند.

برزوییان خاطرنشان کرد: آخرین‌ مهلتی که برای ثبت درخواست دریافت این تسهیلات در نظر گرفته ‌شده پایان آذرماه است و متقاضیان می‌توانند وارد این سامانه شده و ثبت‌نام کنند و بانک‌ها هم مهلت ‌دارند تسهیلات متقاضیان را تا پایان بهمن‌ماه پرداخت کنند و بازپرداخت این تسهیلات 24 ماهه با سود 12 درصد است و عمده بانک‌های عامل مجری این طرح هستند.

کرونا , واکسن ایرانی کرونا , کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

استان کرمان/ واکسیناسیون کرونا در استان به مرز 3 میلیون و 900 هزار دز رسید

حسین صافی‌زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار واکسیناسیون کرونا در استان کرمان اظهار داشت: طبق آخرین آمار منتشر شده تا ظهر روز گذشته در مجموع 3 میلیون و 892 هزار و 896 دوز واکسن کرونا در استان کرمان تزریق شده است.

وی با بیان اینکه واکسیناسیون کرونا در استان کرمان روند خوبی داشته گفت: با تزریق دو میلیون و 106 هزار و 781 دوز واکسن کرونا در نوبت اول، یک میلیون و 740 هزار دوز واکسن کرونا در دوز دوم و 45 هزار و 950 هزار دوز واکسن در نوبت سوم، مجموع واکسیناسیون کرونا در استان کرمان به مرز 3 میلیون و 900 هزار دوز رسیده است.

سعید صحبتی سخنگوی دانشگاه علوم‌‌پزشکی کرمان با اشاره به آخرین آمار استان کرمان از وضعیت موارد مثبت بستری و مرگ و میر ناشی از بیماری کووید 19 تا ظهر روز قبل اظهار داشت: در حال حاضر تعداد کل موارد بستری مثبت قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان 182 مورد است.

وی ادامه داد: از این تعداد 97 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی کرمان، 15 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان، 6 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی جیرفت، 17 مورد در حوزه دانشگاه علوم پزشکی بم و 47 مورد در حوزه دانشکده علوم پزشکی سیرجان تحت درمان قرار دارند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی کرمان با اشاره به بستری 38 بیمار جدید قطعی کرونا در بیمارستان‌های استان کرمان گفت: تعداد کل موارد بستری مثبت کرونا در استان از ابتدای شیوع کووید 19، تاکنون به 43 هزار و 672 مورد رسیده است.

وی به فوت 7 بیمار کرونایی دیگر در استان کرمان اشاره کرد و افزود: مجموع جان باختگان کرونا در استان کرمان از ابتدا به 5 هزار و 99 مورد رسیده است.

استان بوشهر/ بستری 62 بیمار کرونایی در بیمارستان‌ها

سعید کشمیری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با بیان اینکه در چند روز گذشته فوتی کرونایی در استان بوشهر ثبت نشد اظهار داشت: از آغاز بیماری کرونا در 22 ماه گذشته تاکنون 2 هزار و 31 بیمار کرونایی استان بوشهر جان‌باخته‌اند ولی روند ابتلا به بیماری کرونا به شدت کاهش یافته و در نتیجه فوتی‌های کرونایی روند نزولی دارد به‌گونه‌ای که در چند روز گذشته فوتی کرونایی ثبت نشده است.

دبیر ستاد مقابله با کرونا در استان بوشهر با بیان اینکه بیش از 90 درصد جمعیت بالای 12 سال استان حداقل یک نوبت واکسن کرونا را تزریق کرده‌اند افزود بیش از 78 درصد جمعیت استان بوشهر واکسیناسیون شده‌اند و هر 2 نوبت واکسن دریافت کرده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر بر تداوم واکسیناسیون عمومی و رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی تأکید کرد و گفت: به نظر می‌رسد رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در بیشتر مشاغل و محافل عمومی کم‌رنگ شده و استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری رعایت نمی‌شود.

وی شمار مبتلایان بستری در بخش کرونا مراکز درمانی استان بوشهر را 62 نفر دانست و بیان کرد: از این تعداد 3 بیمار در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند و 2 نفر هم با دستگاه ونتیلاتور به حیات خود ادامه می‌دهند.

کشمیری با بیان اینکه 10 درصد شهرستان‌های استان بوشهر در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند تصریح کرد: از 10 شهرستان استان، تنها بوشهر در وضعیت زرد قرار دارد و مابقی آبی یا کم خطر هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر اضافه کرد: از آغاز شیوع کرونا تاکنون 89 هزار و 200 نفر در استان بوشهر به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

شهرستان کاشان/ 15 مورد جدید شناسایی شد

کاشان همچنان در وضعیت زرد قرار دارد و این موضوع نشان از آن دارد که ویروس کرونا در منطقه کاشان همچنان جولان می‌دهد و خوشبختانه در چند روز گذشته این ویروس منحوس در کاشان افت نسبی اما شکننده داشته است.

مهدی دلاوری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کاشان، با بیان اینکه طی 24 ساعت گذشته 10 بیمار جدید حاد تنفسی در شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری شدند، اظهار داشت: از این تعداد چهار بیمار در بیمارستان شهید بهشتی کاشان بستری شده و چهار بیمار نیز در بیمارستان سیدالشهداء و دو بیمار نیز در بیمارستان ثامن شهرستان آران و بیدگل بستری شده است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی کاشان با بیان اینکه بیماران بستری شده در کاشان حداقل 55 و حداکثر 79 سال سن دارند، افزود: در شهرستان آران و بیدگل نیز بیمار حداقل 43 و حداکثر 87 سال به عنوان بیمار حاد تنفسی بستری شدند.

دلاوری با بیان اینکه تاکنون 70 بیمار حاد تنفسی در دو مرکز درمانی شهید بهشتی کاشان و سیدالشهداء آران و بیدگل بستری هستند، ابراز داشت: از این تعداد 38 بیمار در شهرستان کاشان و 32 بیمار نیز در شهرستان آران و بیدگل بستری شدند و از تعداد کل بیماران چهار بیمار به صورت موقت بستری شدند.

وی از بستری شش بیمار حاد تنفسی در بخش مراقبت‌های ویژه در دو مرکز درمانی شهرستان‌های کاشان و آران و بیدگل بستری هستند، گفت: طی 24 ساعت خوشبختانه هیچ فردی در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل بر اثر کرونا جان خود را از دست نداده است.

دلاوری با بیان اینکه تعداد موارد مثبت جدید کرونا طی 24 ساعت گذشته در دو شهرستان کاشان و آران و بیدگل به 15 مورد می‌رسد، تصریح کرد: تعداد مراجعان به کلینیک‌های حاد تنفسی دانشگاه علوم پزشکی کاشان در 24 ساعت گذشته تعداد قابل توجهی بیمار به کلینیک حاد تنفسی مراجعه کرده و تاکنون شش هزار 580 نفر نیز در بخش بستری موقت پذیرش شدند.

وی ضمن تأکید بر رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی تأکید کرد: از تمامی شهروندان درخواست داریم پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند.

درحال تکمیل... .

کرونا , واکسن ایرانی کرونا ,

 

یکتانتتریبونخرید ارز دیجیتال از والکس

پربحث‌های هفته

 1. وقتی دولت می خواهد از سوراخ سوزن رد شود!

 2. بی‌ریشی و بدریشی

 3.  از یک توهم به توهمی دیگر ! 

 4. حذف ارز ترجیحی ضرورت بود، اما...

 5. قرارداد مستاجران به طور خودکار تمدید می‌شود

 6. تعیین سقف افزایش اجاره‌بهاء در دولت/ تصویب طرح دو فوریتی در مجلس

 7. اظهارات عجیبی که برنامه طبیب تلویزیون را تا اطلاع ثانوی تعطیل کرد!

 8. پیشنهادهایی بر احوالات این روزهای اجاره

 9. چگونه با نقد جمهوری اسلامی به آن وفادار مانده ایم؟!

 10. هک شبکه تلوزیونی اسرائیل و پخش کلیپ حاج قاسم

 11. سرانه دندانپزشک در ایران ؛ از آخر جزء اولی ها هستیم !

 12. بن سلمان در ترکیه؛ هدف از بازگشت به صحنه جرم چیست؟

 13. بخشش‌های خاک ایران بدون جنگ در دوران پهلوی

 14. چمران اگر می‌ماند هم عزیز از دنیا می رفت

 15. واکنش مقام آمریکایی به توییت زینب سلیمانی؛ تهدیدهای ایران علیه پمپئو را جدی می‌گیریم

 16. چرا ائتلاف‌ صهیونیستی علیه ایران شکست می خورد؟

 17. قطع انگشتان دزد وهن اسلام نیست، عمل نکردن به احکام اسلام وهن دین است

 18. توصیه مصباحی‌مقدم به رئیسی / روایت خاندوزی از کاهش تورم / ماجرای تعمیر تاسیسات برق ونزوئلا با دستور سردار سلیمانی

 19. ترس اسراییل از آغاز یک جنگ منطقه‌ای

 20. افشاگری همتی از تصمیمات بی‌ضابطه و تورم‌ساز در دولت روحانی

 21. واکنش به طرفداری برخی اصلاح طلبان از بازمانده‌های رژیم پهلوی

 22. تولد خودروی ایرانی- روسی در سن‌پترزبورگ

 23. آواز خواندن عجیب یک خروس!

 24. ازغدی: بی‌تفاوت شدن جامعه نسبت به مسأله ازدواج خط قرمز قرآن است

 25. داوه‌تا کورمانجی

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما