انتصاب مدیر عامل بانک سپه

گروه اقتصادی الف،   4000803105

 وزیر امور اقتصادی و دارایی در حکمی آیت‌الله ابراهیمی را به مدت دوسال  به عنوان مدیرعامل بانک‌ سپه منصوب کرد.

به گزارش الف این حکم به استناد ماده ۳۵ دستورالعمل الزامات حاکمیت شرکتی در بانک‌های دولتی مصوب مجمع عمومی بانک‌ها و مصوبه مورخ ۱/ ۸/ ۱۴۰۰ هیات‌مدیره دو بانک مذکور صادر شده است.

وزیر اقتصاد در این حکم تحقق اهدافی از قبیل «سودآور ساختن عملیات بانک و پیگیری برای افزایش نسبت کفایت سرمایه به سطح استانداردهای مطلوب نظارتی حداکثر تا پایان سال ۱۴۰۱»، «افزایش سریع حجم عملیات ارزی بانک حداقل به میزان ۱۰۰ درصد نسبت به سال قبل»، «خروج از بنگاه‌داری غیر ضروری و واگذاری حداقل ۵۰ درصد از ارزش سرمایه‌گذاری‌های بانک در شرکت‌های فرعی تا پایان سال ۱۴۰۱ و فروش اموال مازاد بانک»، «هدایت اعتبارات به سمت بخش‌های مولد اقتصاد متناسب با اولویت‌های توسعه‌ای کشور و ممنوعیت‌های اعتباردهی به فعالیت‌های سوداگری» و «استقرار حاکمیت شرکتی و رعایت استانداردهای نظارتی و کنترل ریسک برای افزایش استحکام مالی بانک» را از مدیر عامل جدید این  بانک خواستار شده است.

همچنین «استحکام کامل نظام اعتبارسنجی و رتبه‌بندی و رعایت بهداشت اعتباری»، «ایجاد توازن در تخصیص عادلانه تسهیلات از منظر جغرافیایی و رشد حداقل ۱۵درصد سهم تسهیلات سرمایه ثابت در بخش‌های مولد»، «رعایت کامل مصوبات شورای پول و اعتبار به‌ویژه درباره نرخ سپرده‌ها و تسهیلات»، «توجه بیش از پیش به جوان‌گرایی و پرورش استعدادها برای جانشین‌پروری»، «شفافیت و تبادل قراردادهای منعقدشده فی‌مابین بانک و مشتری»، «جلوگیری از تعطیلی واحدهای تملیکی»، «گسترش انواع تسهیلات خرد و کارت‌های اعتباری با توجه به رتبه اعتباری و با حداقل وثیقه» و «رعایت انضباط بودجه‌ای و مدیریت هزینه‌ها» از دیگر اهدافی است که  آقای خاندوزی  وزیر اقتصاد تحقق آن را در دوره دوساله مسوولیت  ابراهیمی در بانک‌ه سپه مطالبه کرده است.


در حکم انتصاب آیت‌الله ابراهیمی به مدیرعاملی بانک سپه، علاوه بر موارد یادشده به سامان رساندن پروژه ادغام بانک‌های نظامی در بانک سپه تا پایان سال ۱۴۰۱ نیز مورد تاکید قرار گرفته است.

  درباره سوابق اجرایی مدیرعامل جدید

آیت‌ا‌لله ابراهیمی (متولد ۱۳۵۱) نیز که به‌عنوان مدیر عامل بانک سپه منصوب شد، عضو هیات علمی دانشکده مدیریت و برنامه‌ریزی دانشگاه جامع امام حسین (ع) است. ابراهیمی از ابتدای تاسیس بانک انصار مدیرعامل آن بوده است، پیش از آن نیز عضویت در هیات‌مدیره و معاون مالی صندوق انصارالمجاهدین را نیز در کارنامه دارد. صندوق انصارالمجاهدین در سال ۱۳۸۸ تبدیل به موسسه انصار شد و از آن پس نیز آیت‌الله ابراهیمی به‌عنوان مدیرعامل این موسسه به فعالیت پرداخت. پیش از انتصاب ابراهیمی به‌عنوان مدیر عامل بانک سپه، محمدکاظم چقازردی (از ۲۵ آذر سال ۱۳۹۴ تا اول آبان ۱۴۰۰) عهده‌دار این سمت بوده است.

 

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. دست پر ایران و تصمیم سخت آمریکا در وین

 2. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

 3. لازم باشد باید ۸۰ نفر بروند !

 4. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 5. بازگشت به ميز مذاكرات برجامی در وين/ توافق احيا می‌شود؟

 6. با اعتراضات آبی اصفهان چه باید کرد؟

 7. آٰرمان عبدالعالی قصاص شد

 8. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 9. آقای رئیسی، کمی رقابت‎

 10. پرونده ای که کاش دیگر تکرار نشود...

 11. قمه‌کشی کودکان برای یکدیگر در یکی از خیابان‌های تهران!

 12. صحبت‌های خانواده «غزاله شکور» پس از قصاص قاتل دخترشان

 13. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

 14. حقوق کارکنان دولت از سال آینده ۱۰ درصد افزایش می‌یابد

 15. پرچم سفید اردوغان در برابر دلارهای بن زاید

 16. چه کسی به بازی خودروسازان پایان می دهد؟!

 17. اقدام جسورانه یک سرباز وظیفه برای جلوگیری از دزدی یک شیاد از یک بانو

 18. مبارزه با حقوق هاي نجومي در تاریکی

 19. واکنش سردبیر میزان نسبت به خبر اعدام آرمان عبدالعالی

 20. پیشنهاد مشابه جلیلی و بهزاد نبوی برای بهبود شرایط اقتصادی/ تاکید رئیسی بر ادامه روند واکسیناسیون/ دستور رهبری برای بازنگری در پرونده احمد عراقچی

 21. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 22. کلاهبرداری ۸۰ میلیون دلاری از آستان قدس رضوی!

 23. روایت دیپلمات ایتالیایی از اصرارِ آمریکا جهت حصول توافق با ایران در وین

 24. امیرعبداللهیان:دنبال یک توافق خوب هستیم/ کنایه سخنگوی دولت به روحانی/ طرح صیانت برگشت خورد/ پیش‌بینی تاجیک درباره آینده جریان اصلاح‌طلب

 25. عکس یادگاری نماینده مجلس کشورمان هنگام تماشای بازی رئال مادرید

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما