‌کاهش ۳.۹ درصدی ارزش سهام عدالت

گروه اقتصادی الف،   4000723086

ارزش سهام عدالت در هفته سوم مهر به میزان ۳.۹ درصد کاهش یافت تا سقوط بازار سرمایه بر روی نمادهای حاضر در سبد سهام عدالت نیز اثر مستقیم بگذارد.

‌کاهش ۳.۹ درصدی ارزش سهام عدالت

به گزارش فارس، ارزش سبد سهام عدالت در روزهایی که بورس حال و روز خوشی ندارد، در حال کاهش  است.

در سال گذشته و در روزهای اوج بازار، ارزش سهام عدالت نیز به اوج خود رسید که امیدواری فراوانی را برای افرادی که برگه های سهام عدالت دارند، ایجاد کرد، اما با ریزش بازار در مرداد‌ سال 99، ارزش این سهام نیز به شدت کاهش یافت و در خردادماه سال جاری 45 درصد ارزش این سهام باقی ماند.

از خردادماه که بازار سرمایه روند متعادلی را آغاز کرد، روند نزولی ارزش سهام عدالت متوقف شد و هر هفته بر ارزش این سهام نیز افزوده می شد، اما از ابتدای مهر‌ که بازار سرمایه باز هم روند نامتعادل و نزولی به خود گرفته است، ارزش سهام عدالت پس از هر روز معاملاتی کاهش پیدا کرده است.

از سهام عدالت چه خبر؟

حیدری، سخنگوی کانون شرکت ‌های سرمایه‌گذاری استانی سهام عدالت، درباره سهام عدالت می‌گوید:‌ طرح بازآرایی مدیریت سهام عدالت توسط دولت و مجلس در حال اجرا است،‌ هدف قانون ‌گذار و سیاست ‌مداران ماندگاری مردم در سهام عدالت است. در طرح بازآرایی سهام عدالت، نمایندگان مردم در بخش مردمی این طرح  نظرات خود را به صورت مکتوب ارائه کرده‌اند و ما انتظار داریم طوری بازآرایی شود کسانی که قبلا روش مدیریت مستقیم سهام عدالت را هم انتخاب کرده‌اند، بتوانند از طریق تعاونی ها بر سهام خود مدیریت کنند و تقاضا برای فروش سهام موجب افت ارزش این سهام ارزنده و بر هم زدن تعادل بازار سرمایه نشود.

سخنگوی کانون شرکت‌های سرمایه ‌گذاری استانی سهام عدالت در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس، با تبیین منابعی که باید به جاماندگان سهام عدالت داده شود، گفت: دولت می‌تواند باقیمانده سهام خود در شرکت‌های خودروسازی و فولادی که قرار بود به صورت ETF به فروش برساند را به جاماندگان سهام عدالت اختصاص دهد، اینکه چه کسانی مشمول جاماندگان سهام عدالت هستند، شامل افرادی است که در مراحل قبلی ثبت‌نام و شناسایی شده‌اند و دعوت نامه برای آنها صادر شد، ولی به هر دلیلی از جمله مشکلات ناشی از نرم‌افزارها و مشکل دبیرخانه‌ای، سهام عدالت به آنها اختصاص پیدا نکرد.

سهام عدالت شما چقدر می ارزد؟

سهام عدالت در هفته سوم مهرماه نزدیک به 3.9 درصد کاهش ارزش را ثبت کرده است، این در حالی است که شاخص کل بورس در هفته گذشته با کاهش 6.1 درصدی و شاخص کل هموزن نیز با کاهش 8 درصدی مواجه شده است.

 

 

سهام عدالت 409، 492 و 532 هزار تومانی و 1 میلیون تومانی به ترتیب به میزان 9 میلیون و 879 هزار تومان، 11 میلیون و 884 هزار تومان، 12 میلیون و 850 هزار تومان و 24 میلیون و 155 هزار تومان قیمت گذاری شده است.

 

 

کاهش ارزش سهام عدالت نیز در انواع مختلف این سهام، به ترتیب به میزان 6 میلیون و 27 هزار تومان، 7 میلیون و 250 هزار تومان، 7 میلیون و 839 هزار تومان و یک میلیون و 473 هزار تومان بوده است.

ارزش سبد سهام عدالت در پایان هفته گذشته به میزان 64 درصد ارزش این سهام در اول مرداد‌ سال 1399 بوده است. یعنی در 15 ماه گذشته ارزش این سهام کاهشی 36 درصدی را تجربه کرده است.

 

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. کدام طرف دست برتر را در مذاکرات هسته ای دارد؟

 2. تام کاتن یا ظریف؛ نظام جهانی حرف کدام یک را خرید؟!

 3. چرا روابط خارجی کشور به سرعت رو به بهبود است؟

 4. درگیری در مرز ایران و افغانستان چگونه شکل گرفت؟

 5. کارنامه ۱۰۰ روز دولت رئیسی از نگاه مطبوعات موافق و منتقد

 6. بازار ارز در سایه خوشبینی‌ و بدبینی‌ها/ دلار ۱۸ هزار تومانی در راه است؟

 7. بازار دلار را به مذاکرات وین گره نزنید!

 8. آیا نام های محلی، «بیگانه» هستند؟

 9. نجات اردوغان با پول ایران

 10. آقای وزیر، اینترنت مان «نفتی» شده است!

 11. «سندروم ایجاد سامانه» به کالاهای اساسی هم رسید/ بازرگام متعلق به کیست؟

 12. هشدار وزیر نفت درباره تبدیل شدن ایران به واردکننده بنزین/ رئیس جمهور به رهبری نامه نوشت

 13. جزییات ماجرای اذیت و آزار یک معلم توسط دانش‌آموزان در کلاس درس

 14. دولت سیزدهم و یک تصمیم بسیار سخت

 15. نظر قالیباف درباره ماجرای عنابستانی و سرباز راهور/ ارزیابی امیرعبداللهیان از دور اول مذاکرات وین/ پیش‌بینی رئیس بانک مرکزی درباره بازار ارز

 16. واکنش «اندیشکده تونی بلر» به ظهور «تکنوکرات های جدید» در دولت رئیسی

 17. کارشناس صهیونیست: قدرت حمله به ایران را نداریم

 18. فارین افرز: آمریکا از خاورمیانه خارج نخواهد شد

 19. جنبشی که دیگر جنبش نیست 

 20. اقدام خوب دولت برای افزایش حقوق‌ها در سال ۱۴۰۱

 21. اعتراف عطریانفر درباره رای اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست‌جمهوری/ تاکید آیت‌الله جنتی درباره نقش مردم در نظام/ واکنش رئیس دفتر رئیسی به انتقاد از انتصابات فامیلی

 22. ماشین تولید مقاله را متوقف کنید

 23. نظرات برگزیده مخاطبین الف: چرخش اقتصاد نباید به چرخش سانتریفیوژ گره می‌خورد/ کاش ظریف هم با کارشناسان بیشتری برای مذاکرات می‌رفت/ دولت رئیسی به دنبال احیای برجام است

 24. احمد توکلی: هشیار باشید؛ فرصت کوتاه است

 25. دوستانه با آقای مسیح مهاجری

ابر آروان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما