درخواست چندباره پزشکیان از شورای نگهبان/ وعده میرسلیم درباره پیگیری تخلفات دولت روحانی/ کنایه زیدآبادی به حسین شریعتمداری/ پرونده هسته‌ای به شورای عالی امنیت ملی منتقل می‌شود؟

  4000518052 ۶۲ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

هر روز اخبار فراوانی در رسانه ها منتشر می شود که دنبال کردن آنها حتی برای آنان که اهل مطالعه اخبار هستند کار را دشوار می‌کند. بسته خبری- تحلیلی الف با رصد اخبار و رویدادهای مهم، همچنین تحلیل های صورت گرفته در این زمینه مخاطبان خود را از مهمترین وقایع روز آگاه می‌کند.

درخواست چندباره پزشکیان از شورای نگهبان/ وعده میرسلیم درباره پیگیری تخلفات دولت روحانی/ کنایه زیدآبادی به حسین شریعتمداری/ پرونده هسته‌ای به شورای عالی امنیت ملی منتقل می‌شود؟

کرونا باز هم در ایران رکورد زد

بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، طی ۲۴ ساعت گذشته مجددا رکوردهای ابتلا، بستری و فوتی ناشی از کرونا در کشور شکسته شد و متاسفانه ۵۸۸ تن از بیماران کرونا در شبانه روز گذشته در کشور جان خود را از دست دادند.

تا کنون ۱۳ میلیون و ۲ هزار و ۲۴۵ نفر دُز اول واکسن کرونا و سه میلیون و ۱۴۶ هزار و ۱۳۰ نفر نیز دُز دوم را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۶ میلیون و ۱۴۸ هزار و ۳۷۵ دُز رسید.

از دیروز تا امروز ۱۸ مردادماه ۱۴۰۰ و بر اساس معیارهای قطعی تشخیصی، ۴۰ هزار و ۸۰۸ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۵ هزار و ۸۱ نفر از آنها بستری شدند.

مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۴ میلیون و ۱۹۹ هزار و ۵۳۷ نفر رسید.

متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۵۸۸ بیمار کووید۱۹ جان خود را از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۹۴ هزار و ۶۰۳ نفر رسید.

 لاک داون کردن کشور، تصمیم تلخی است که باید سریعا گرفته شود

علیرضا زالی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران با اشاره به اینکه در تهران و در کل کشور سویه بیماری قالب، سویه دلتاست، بیان کرد:  باید برای تعطیلی مطلق کشور ستاد ملی مقابله با کرونا تصمیم گیری کند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا استان تهران تصریح کرد: تعطیلی اثربخشی ندارد بلکه آن چیزی که موثر است موضوع لاک داون بوده که تصمیم تلخی است و باید سریعا گرفته شود.

زالی گفت:  همه کشور برای لاک داون باید بسیج شوند چرا که تأمین مواد غذایی، کمک به افراد فرودست، کمک به مشکلات معیشتی افراد و... باید لحاظ شود.

او افزود: اعطای بسته های حمایتی به اصناف باید برای لاک داون در دستور کار قرار گیرد بنابراین اگر این اتفاق قرار است عملیاتی شود باید به همه ی ملاحظات توجه شود.

فرمانده ستاد مقابله با کرونای تهران ادامه داد: طبیعتا امروز استفاده از لاک داون قبل از اینکه در کنترل اپیدمی اثربخشی داشته باشد، تاب آوری تیم بهداشتی و درمانی افزایش پیدا می کند.

رئیس کمیسیون بهداشت مجلس:  اعضای ستاد کرونا را تغییر دهید

حسینعلی شهریاری رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگو با فارس، با اشاره به شدت گرفتن آمار ابتلا و فوت ناشی از بیماری کرونا در روزهای اخیر و با اشاره به ارجاع نامه اخیر وزیر بهداشت در خصوص «تعطیلی دو هفته‌ای سراسری، برای کنترل بیماری» به ستاد مقابله با کرونا، اظهار داشت: متأسفانه اعضای ستاد ملی مقابله با کرونا همان افرادی هستند که تاکنون هم عضو ستاد بوده اند و با تصمیماتشان کار را به اینجا رسانده‌اند.

وی افزود: آیت‌الله رئیسی باید به سرعت اعضای این ستاد را تغییر دهد؛ چراکه این افراد اگر توان مدیریت داشتند، کار مقابله با بیماری کرونا را به اینجا نمی‌رساندند.

رئیس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: در جلسه اخیر ستاد نیز که در روز شنبه هفته جاری تشکیل شد، قرار بود در خصوص نامه وزیر بهداشت تصمیم‌گیری شود، اما برخی اعضای ستاد آنقدر بهانه آوردند و مطالبی را مطرح کردند که آیت‌الله رئیسی مجبور شد، فعلا یک هفته مهلت بدهد تا راهکارهای عملیاتی برای مهار بیماری را ارائه کنند.

وی با تاکید بر اینکه ستاد ملی مبارزه با کرونا و شخص آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس ستاد باید تصمیم فوری بگیرند و اقدام عاجل کنند، تصریح کرد: با روش مدیریتی اعضای فعلی ستاد، معلوم نیست که وضعیت بیماری به کجا برسد، لذا درخواست ما این است که شخص رئیس جمهور تصمیم فوری بگیرد و نقطه نظرات تکمیلی در حین اجرا لحاظ شود.

بیشتر بخوانید:

معاون درمان ستاد کرونا: همه رکوردهای کرونایی در تهران شکست/برگزاری هرگونه مراسم عزاداری توصیه نمی‌شود

***

پرونده هسته‌ای به شورای عالی امنیت ملی منتقل می‌شود؟

صبح نو درباره توقف مذاکرات وین نوشت: «جدای از تغییر دولت در ایران، آن چیزی که موجب به نتیجه نرسیدن مذاکرات وین بود، عدم تحقق شروط ایران برای بازگشت به برجام بود. ایران معتقد بود که آمریکا یکبار خلف وعده کرده از مذاکرات خارج شده است و این‌بار علاوه‌ براینکه باید تمام تحریم‌ها علیه ایران را لغو کند باید تضمینی نیز برای عدم خروج از برجام به ایران بدهد که مقامات آمریکایی از این موضوع امتناع کردند.

بنابراین علت اصلی توقف مذاکرات نه تغییر دولت در ایران بلکه تن ندادن آمریکایی‌ها به دادن امتیاز در مقابل گرفتن امتیاز از ایران بود که موجب طولانی شدن مذاکرات و به نتیجه نرسیدن آن در این چند ماه شد.

حال دولت در ایران تغییر کرده و ما باید در دور هفتم مذاکرات وین شاهد تیم جدیدی ازسوی ایران در وین باشیم؛ البته طبق  شنیده‌ها، مذاکرات هسته‌ای از وزارت خارجه به شورای عالی امنیت ملی منتقل شده است. همچنان‌که پیش از این نیز علی ربیعی، سخنگوی دولت روحانی، در نشست خبری خود گفته بود کمیته‌ای در شورای عالی امنیت ملی ایران، تفاهم اولیه‌ای را که در جریان مذاکرات احیای برجام در وین به دست آمده و مربوط به «رفع قسمت عمده تحریم‌ها» بوده، رد کرده است...

براساس همین گفته ربیعی، می‌توان نتیجه گرفت که مذاکرات در اواخر دولت دوازدهم به شورای عالی امنیت ملی انتقال یافته و در دولت سیزدهم نیز همین روند ادامه می‌یابد.

پیش از این نیز همزمان با روی کار آمدن و تقویت احتمال مذاکرات مجدد با آمریکا بر سر مساله هسته‌ای، این گمانه که پرونده هسته‌ای ایران از وزارت امورخارجه به شورای عالی امنیت ملی منتقل شود مطرح شده بود تا با حساسیت تمام رفتار آمریکایی‌ها زیر نظر قرار گیرد تا دیگر شاهد خسارت‌های ادامه‌دار برجام نباشیم.»

***

درخواست چندباره پزشکیان از شورای نگهبان

مسعود پزشکیان، نماینده تبریز و نامزد ردصلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به این سوال خبرنگار عصر ایران که "علی لاریجانی خواستار برداشتن مهر محرمانه از نامه دلایل عدم احراز صلاحیتش شده است، آیا برای شما نیز نامه ای از طرف شورا در مورد دلایل عدم احراز صلاحیت‌تان ارسال شده"، گفت: برای من توسط شورای نگهبان نامه ای ارسال نشده است و هنوز هم منتظر اعلام دلایل عدم احراز صلاحیتم توسط شورا هستم، ما نمی‌خواهیم این دلایل محرمانه باشد بلکه آن را برای افکار عمومی اعلام کنند.

نماینده مردم تبریز در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: شورای نگهبان شاخص‌های احراز صلاحیت را اعلام کند. حضرت علی(ع) در نامه اش به مالک می فرمایند «اگر مردم به تو شک کردند که قصوری داشتی در صحرا همه آن موارد را به مردم نشان بده»؛ من به شورای نگهبان می گویم اگر من مشکلی دارم آن را به صورت علنی برای مردم بیان کنید تا آنها از آن مطلع شوند.

وی با بیان اینکه این عدم شفافیت مشکلاتی را ایجاد کرده است گفت: مسئله ای که باعث ناراحتی من شده است این نیست که من در انتخابات آمدم یا نیامدم، مسئله این است که چرا ما نمی توانیم حضور حداکثری مردم را در صحنه داشته باشیم و با حذف نیروها، حضور حداکثری را از کشور می گیرند؛ حضور کاندیداهایی که صلاحیت شان احراز نشد می توانست درصدی از جامعه را پای صندوق های رای بیاورد، که این اتفاق نیفتاد.

بیشتر بخوانید:

پزشکیان: نمی‌خواهیم دلایل عدم احراز صلاحیت محرمانه باشد، شورای نگهبان شاخص‌ها را اعلام کند

***

کنایه زیدآبادی به حسین شریعتمداری

احمد زیدآبادی، تحلیلگر سیاسی متمایل به طیف ملی مذهبی در کانال تلگرام خود نوشت: «مدیر مسئول کیهان نوشته است:«شفای لال‌ها» را باید یکی از معجزه‌ها و دستاوردهای بزرگ ایشان (ابراهیم رئیسی) دانست. آقای رئیسی در همین فاصله ۴ روزه ریاست خود بر جمهوری اسلامی ایران، بسیاری از اصلاحاتچی‌ها را که تا‌کنون زبانشان از انتقاد و اعتراض به پلشتی‌های ۲ ساله کرونا و ۸ ساله دولت آقای روحانی بسته بود، شفا داده و قفل زبانشان را باز کرده است!"

ظاهراً مدیر مسئول کیهان فراموش کرده است یک "معجزۀ" دیگرِی هم از آقای رئیسی ذکر کند و آن "لال شدن زباندارها"ست. بدین صورت که بسیاری از اصولگرایانی که در 8 سالۀ دولت حسن روحانی زبان‌شان بر سر دولت - به حق یا به ناحق - هشت متر دراز بود از این پس به کلی لال" می‌شوند چنانکه گویی  زبانشان از بیخ و بن بریده شده است!»

***

لیست وزرا امشب یا فردا به مجلس تقدیم می‌شود

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین‌شهر به فارس، گفت: دولت به مجلس اعلام کرده که امشب یا فردا سه‌شنبه (19 مرداد 1400) لیست وزرای پیشنهادی خود را برای کسب رأی اعتماد به مجلس تقدیم می‌کند.

وی افزود: چنانچه امشب یا فردا لیست وزرای پیشنهادی به مجلس تقدیم شود، اعلام وصول خواهد شد و از فردا کار بررسی برنامه‌های وزرا در کمیسیون‌های تخصصی مجلس آغاز می‌شود.

عضو هیأت رئیسه مجلس اظهار داشت: در صورت تقدیم لیست وزرا، کمیسیو‌ن‌ها تا سه‌شنبه هفته آینده برای بررسی برنامه وزرا جلساتشان دایر خواهد بود.

حاجی‌دلیگانی خاطرنشان کرد: کار رسیدگی به رأی اعتماد وزرای پیشنهادی دولت سیزدهم در صحن مجلس از روز شنبه 31 مردادماه آغاز می‌شود و مجلس در دو نوبت صبح و عصر به بررسی کارنامه وزرا خواهد پرداخت.

***

وعده میرسلیم برای پیگیری تخلفات دولت روحانی

سید مصطفی میرسلیم در گفتگو با مهر درباره عملکرد دولت روحانی به ویژه در زمینه اقتصادی، اظهار داشت: ما تمام تخلفات و اشکالاتی را که در کار دولت سابق وجود داشت، برای ملت روشن خواهیم کرد.

با تاکید بر اینکه ما پرونده‌ای از ترک فعل‌های دولت روحانی تشکیل خواهیم داد، تصریح کرد: نمی‌توان به راحتی از تخلفاتی که در دولت سابق انجام شد، گذشت و اقدامات خلاف قانون آنان را نادیده گرفت.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی درباره الزماتی که باید در تعیین اعضای کابینه دولت سیزدهم مورد توجه قرار گیرد، گفت: دولت باید هماهنگ باشد و تشکیل تیم اقتصادی منسجم می‌تواند بسیاری از مشکلات را از بین ببرد.

میرسلیم تاکید کرد: البته شخص رئیس جمهور به خوبی درباره این موضوع حساسیت دارد و تا جایی که بنده اطلاع دارم، در تعیین اعضای کابینه هم به خوبی دقت شده است تا هماهنگی بین اعضای دولت برقرار باشد.

***

استعفای زاکانی از نمایندگی در اولین جلسه مجلس اعلام وصول می شود

علی کریمی فیروزجایی عضو هیأت رئیسه مجلس در گفت وگو با ایسنا اظهار کرد: تا دیروز استعفای آقای زاکانی تقدیم هیأت رئیسه مجلس نشده بود. البته ایشان امروز دیداری با آقای قالیباف داشت و ممکن است استعفا را تقدیم ایشان کرده باشد. در این صورت این استعفا در اولین جلسه علنی مجلس اعلام وصول خواهد شد و در دستور کار بررسی در صحن علنی قرار می گیرد.

وی افزود: با توجه به اینکه طبق آیین نامه داخلی مجلس در حین بررسی صلاحیت وزرای پیشنهادی امکان بررسی دستور کار دیگری وجود ندارد ممکن است بررسی استعفای آقای زاکانی به بعد از رأی اعتماد وزرای کابینه موکول شود.

***

افراد ممنوع‌الخروج می‌توانند با هماهنگی مراجع قضایی وارد کشور شوند

حجت‌الاسلام‌ محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضائیه در جلسه شورای عالی قوه قضاییه، با اشاره به بازدید اخیر از بازداشتگاه‌های موقت و امنیتی اوین و گفتگو با افرادی که به اتهام امنیتی یا غیر امنیتی در این بازداشتگاه‌ها به سر می‌برند، به رؤسای کل دادگستری ها، دادستان‌ها و قضات دستور داد که هر چند وقت یک بار از بازداشتگاه‌ها و زندان‌ها سرکشی نمایند.

وی گفت: در بازدید روز جمعه با افرادی مواجه شدم که مدت قابل توجهی بازداشت موقت بودند، پیگیری کردم و مشخص شد از نظر قانونی این امکان وجود دارد که این افراد بازداشت موقت نباشند و در این مورد تذکرات لازم داده شد.

محسنی اژه‌ای همچنین به رؤسای کل دادگستری‌ها درباره تعیین تکلیف پرونده‌هایی که روند رسیدگی به آن‌ها در دادسراها، دادگاه ها، شعب تجدیدنظر، دیوان عالی کشور و دیوان عدالت اداری طولانی شده تذکر داد و به آن‌ها دستور داد علت و عوامل طولانی شدن رسیدگی به این پرونده‌ها را مورد بررسی قرار دهند.

رئیس قوه قضاییه در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به ابراز تمایل برخی ایرانیان مقیم خارج کشور برای بازگشت به وطن و ابراز نگرانی برخی از آنان نسبت به برخوردهای قضایی اظهار داشت: هیچ ایرانی که تبعه ایران و اکنون در خارج از کشور است، ممنوع‌الورود نیست و منعی برای بازگشت به کشور ندارد.

اژه‌ای افزود: اتفاقاً مواردی هست که اگر این افراد بیایند و در اینجا به مسائل آن‌ها رسیدگی شود، به نفع آنهاست و از وضعیت بلاتکلیفی خارج می‌شوند.

دیدگاه کاربران

ناشناس۲۱۳۷۳۶۶۲۱:۱۶:۲۵ ۱۴۰۰/۵/۱۸
بابا مملکت رو بخاطر کرونا لاک داون کنید که لااقل ملت نمیرن . مملکت که همینجوری و از لحاظ مدیریتی و اقتصادی تعطیل و روی هوا هست
ناشناس۲۱۳۷۶۵۸۰۰:۱۳:۰۸ ۱۴۰۰/۵/۱۹
چقدر بی سواد زیاد شده لاک داون!!!
ناشناس۲۱۳۸۱۹۳۰۹:۵۵:۲۱ ۱۴۰۰/۵/۱۹
مترادف شات دان است که کارخانجات از مدار تولید برای تعمیرات میکنند
mostafa.kamali95@yahoo.com۲۱۳۷۶۸۷۰۰:۳۶:۳۶ ۱۴۰۰/۵/۱۹
تنها راه نجات کشور و انقلاب ملی کردن تمامی ثروت های بالاتر از بم زندگی خوب و ایده آل است به حکم قران و ان لیس للانسان الا ماسعی تمامی ثروت های گنج قارونی و افسانه ای با قوانین مشروعیت سنجی و قانون اعاده اموال نامشروع باید ملی گردد همچنین ثروت های باد آورده ناشی از تلاطمات اقتصادی که بر اثر ولنگاری دولت بوجود امد
ناشناس۲۱۳۸۱۴۵۰۹:۳۷:۱۵ ۱۴۰۰/۵/۱۹
این کشور نیاز به افکار کمونیستی ندارد.
ناشناس۲۱۳۷۸۸۰۰۷:۱۵:۰۵ ۱۴۰۰/۵/۱۹
انتصاب آقای زاکانی را به ریاست شهرداری تهران تبریک می گویم.
ناشناس۲۱۳۸۲۴۰۱۰:۱۷:۱۰ ۱۴۰۰/۵/۱۹
انتخاب یا انتصاب مسله این است
ناشناس۲۱۳۷۸۸۳۰۷:۱۷:۰۶ ۱۴۰۰/۵/۱۹
تا کی باید شاهد حضور افراد فاقد صلاحیت در مسندهای گوناگون باشیم؟
ناشناس۲۱۳۸۰۷۹۰۹:۱۴:۲۷ ۱۴۰۰/۵/۱۹
حالا حالاها باید شاهد باشی تا امام زمان ظهور کنه
ناشناس۲۱۳۸۵۰۱۱۱:۵۲:۱۱ ۱۴۰۰/۵/۱۹
ازاین ببعد پیشنهاد میدهم که صلاحیت افراد را شما بررسی کنید
ناشناس۲۱۳۷۸۸۵۰۷:۱۹:۲۴ ۱۴۰۰/۵/۱۹
عضو شورای شهر تهران : شهردار متفکر می خواهیم تا متخصص!!!!!!!!!!
ناشناس۲۱۳۷۳۶۷۲۱:۱۷:۵۶ ۱۴۰۰/۵/۱۸
نمکی رو برکنار کنید . این فقط ..
ناشناس۲۱۳۷۷۲۳۰۱:۰۶:۵۸ ۱۴۰۰/۵/۱۹
آقای رییسی از آقای زاکانی در دولت استفاده کنند و از همین ابتدا برای خود حاشیه درست نکنند سازمان بازرسی هم انتخاب ایشان را برای شهرداری مغایر دانسته است حضور ایشان در دولت تاثیر کشوری دارد و لی در شهرداری تهران فقط در تهران تاثیر دارند
ناشناس۲۱۳۷۳۷۲۲۱:۲۲:۵۳ ۱۴۰۰/۵/۱۸
واکسن معتبر بخرید
ناشناس۲۱۳۸۱۹۹۰۹:۵۸:۴۶ ۱۴۰۰/۵/۱۹
حالا که واکسن کمه، ما هم لج میکنیم و نه ماسک میزنیم، نه فاصله اجتماعی رو رعایت میکنیم، نه .... اگر هم کسی کرونا گرفت تقصیر دولته!!!!!!
ناشناس۲۱۳۷۳۸۰۲۱:۳۳:۰۵ ۱۴۰۰/۵/۱۸
شما تعطیل کنید، مردم خودشون مثل همیشه پای کار هموطنان نیازمند می مونند و کمک می کنند. والله خودمون کمک میکنیم. تو رو خدا تعطیل کنید مردم دارن پرپر میشن. هر شب کابوس دارم کی نوبت به من و خانوادم میرسه
ناشناس۲۱۳۸۲۳۶۱۰:۱۵:۵۰ ۱۴۰۰/۵/۱۹
اره با تعطیلی یک هفته ای و هجوم به جاده ثابت کردند پای کار هستن البته اگر سفر هم و تفریح رو هم یک کار بحساب بیاریم!!!
ناشناس۲۱۳۷۳۸۲۲۱:۳۴:۱۹ ۱۴۰۰/۵/۱۸
پس چرا مردم آمریکا و انگلیس نمیمیرن بعد از تزریق واکسنشون ؟
ناشناس۲۱۳۷۸۱۹۰۵:۳۳:۳۲ ۱۴۰۰/۵/۱۹
از کجا می‌دونی نمی میرند؟
ناشناس۲۱۳۸۰۴۴۰۸:۵۸:۰۳ ۱۴۰۰/۵/۱۹
چون بهشت زهراشون یک هفته ای پر نشده
ناشناس۲۱۳۷۹۸۱۰۸:۲۸:۰۸ ۱۴۰۰/۵/۱۹
در تعداد کشته ها ؛ آمریکا بلافاصله بعد از ماست
ناشناس۲۱۳۸۰۶۶۰۹:۰۷:۳۴ ۱۴۰۰/۵/۱۹
امریکا روزانه 800 نفر می میرند
ناشناس۲۱۳۸۰۹۶۰۹:۲۱:۵۱ ۱۴۰۰/۵/۱۹
پس با این حساب درسته دیگه چون بر اساس نظر متخصصان پزشکی در حال حاضر روزانه 1000 نفر در ایران در حال مردن هستند
ناشناس۲۱۳۸۴۱۲۱۱:۱۳:۴۱ ۱۴۰۰/۵/۱۹
جمعیت امریکا اندازه جمعیت ماست؟ تعدادمرگ و میر بر حسب جمعیت مگر محاسبه نمی شود ؟
ناشناس۲۱۳۷۳۹۰۲۱:۳۷:۳۴ ۱۴۰۰/۵/۱۸
کشور عربستان ( .. ) اعلام کرده فقط افرادی که واکسن های فایزر و آسترازنکا و مادرنا و جانسون رو تزریق کرده اند مجاز به حضور در مراسم حج در عربستان هستند .
ناشناس۲۱۳۷۹۷۱۰۸:۲۶:۱۱ ۱۴۰۰/۵/۱۹
تفکرات طالبانی در عربستان جایی ندارد
ناشناس۲۱۳۸۰۶۸۰۹:۰۹:۵۰ ۱۴۰۰/۵/۱۹
خخخخه خود عربستان پدر تفکر طالبان و داعش و القاعده است
ناشناس۲۱۳۸۲۰۸۱۰:۰۲:۳۲ ۱۴۰۰/۵/۱۹
داداش خوبی؟ اصلا میدونی حج چیه؟ امسال مراسم حج بدون ورود افراد خارجی انجام شد و دو هفته پیش تموم شد، تا حج بعدی هم یکسال فاصله داریم، الان این وسط این چی بود که گفتی!؟!؟!؟
ناشناس۲۱۳۷۴۰۰۲۱:۴۱:۰۹ ۱۴۰۰/۵/۱۸
کرونا را شکست میخوریم
ناشناس۲۱۳۷۴۱۰۲۱:۴۷:۰۰ ۱۴۰۰/۵/۱۸
ای کاش آقایون در تصمیمات نادرست و ناشایستی که برای مردم اتخاذ کرده اند تجدید نظر میکردند
ناشناس۲۱۳۷۸۹۵۰۷:۲۸:۳۲ ۱۴۰۰/۵/۱۹
به زودی در آتش جهنم در افتند . و تو چه میدانی که آتش جهنم چیست ؟
ناشناس۲۱۳۷۴۲۰۲۱:۵۱:۱۳ ۱۴۰۰/۵/۱۸
دولت سیزدهم هم داره تموم میشه پزشکیان هنوز دنبال علت رد صلاحیتشه ! ول کن بابا .. حالا گیرم که الان رئیس جمهور میشدی ؛ میتونستی تورم سه رقمی موجود حال حاضر رو نیم درصد کم کنی ؟! لااقل الان مردم دیگه نفرینت نمیکنن
ناشناس۲۱۳۷۸۸۹۰۷:۲۵:۱۲ ۱۴۰۰/۵/۱۹
نه میخواسته ته مونده مملکتو بکشه بالا موفق نشده با اون برخوردهای تندوبی ادبانه.
ناشناس۲۱۳۸۰۱۵۰۸:۴۷:۳۰ ۱۴۰۰/۵/۱۹
والا به خدا مردم دارند پرپر میشن اینا فکر خودشونن
ناشناس۲۱۳۸۰۴۶۰۸:۵۸:۳۲ ۱۴۰۰/۵/۱۹
اتفاقا کار درستی میکند. سالهاست که به بهانه های واهی جلوی ورود افراد متخصص به سمتهای اجرایی گرفته شده است .
ناشناس۲۱۳۷۴۲۹۲۱:۵۶:۳۷ ۱۴۰۰/۵/۱۸
بحمدالله و ثنا حضرت آیت الله دکتر رئیسی در حال خنثی کردن تحریم ها هستند به نحویکه معیشت مردم شرطی نشود
ناشناس۲۱۳۸۰۶۳۰۹:۰۵:۴۰ ۱۴۰۰/۵/۱۹
انشالله با به خط شدن اقتصاددان ها ؛ لکوموتیر معیشت مردم بر ریل اصلی خود قرار خواهد گرفت
ناشناس۲۱۳۷۴۳۵۲۲:۰۰:۱۷ ۱۴۰۰/۵/۱۸
آقای زید آبادی می داند که حرف ..موجب چی... است؟
ناشناس۲۱۳۷۵۱۵۲۲:۵۶:۲۴ ۱۴۰۰/۵/۱۸
پاسخ آقاي زيد آبادي به شريعتمداري كاملا دقيق وقاطعانه وبجا بوده است
شهاب۲۱۳۷۶۵۲۰۰:۰۷:۵۲ ۱۴۰۰/۵/۱۹
منطق که نداشته باشی و همه وجودت عقده باشد می شود همین!آخه آدم ناحسابی از دولتی که هنوز تشکیل نشده چه انتقادی می شود کرد؟الحمدا....که فساد و هوچی گری شما برای همه روشن شده و حنایتان رنگی ندارد!
خسرو۲۱۳۷۶۹۷۰۰:۴۴:۱۶ ۱۴۰۰/۵/۱۹
پاسخ زید آبادی خیلی خاله زنک و بی جا بود من به دو طرف کاری ندارم اما اصلاحطلبان در این چهار روز میخواهند همه چیز را سیاه و مرتبط به آقای رئیسی کنند و از طرفی این چهار روز فرصتی نیست که با توجه به عدم معرفی وزرا اصولگراها شروع کنند به انتقاد از آقای رئیسی کمی عقل برای انسان چیز خوبیست
ناشناس۲۱۳۸۰۴۲۰۸:۵۷:۰۶ ۱۴۰۰/۵/۱۹
اتفاقا کاملا عوامانه و بچه گانه است . میشه بفرمایید در این یک هفته از چی باید انتقاد کرد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ از گرونی یا کرونا یا چی؟؟؟؟؟ جواب این مثل یه بچه است که لجش گرفته و هرچی به دهنش میرسه میگه
ناشناس۲۱۳۷۵۲۲۲۳:۰۰:۲۱ ۱۴۰۰/۵/۱۸
آقای زیدآبادی حرف نابه جا زدی و قصاص قبل از جنایت کردی .. کمی انصاف داشته باش
ناشناس۲۱۳۷۵۲۶۲۳:۰۲:۵۸ ۱۴۰۰/۵/۱۸
جناب میرسلیم شما فعلا به خلاف محرز در شهردار شدن زاکانی بپردازیدوقانونی که قرار است برای ..
ناشناس۲۱۳۷۵۷۶۲۳:۳۱:۱۳ ۱۴۰۰/۵/۱۸
آقای میرسلیم! چرا چنین رویه ای را در قبال دولت احمدی نژاد در پیش نگرفتی؟!
ناشناس۲۱۳۷۶۵۰۰۰:۰۶:۴۶ ۱۴۰۰/۵/۱۹
آقای زید خیلی عجله کردی و بی انصافی بزار نه ۸‌سال یک سال از عمر دولت رئیسی بگذره اگر انتقاد نکردن .از این مزخرفات بگو.
فرخ محمودی از فیروزآباد فارس۲۱۳۷۶۹۳۰۰:۴۱:۵۹ ۱۴۰۰/۵/۱۹
سلام علیکم احسنت به آقای اژه ای اگر حضرت آقا یک عفو کلی برای ایرانیان مقیم خارج عنایت بفرماید مایع افتخار است برای آنهایی که خلاف سنگین ندارند ویک عفو هم برای کلیه کارمندان که به هر نحو اخراج یا بازخرید شده آن البته نه آنهایی که اختلاسا
ناشناس۲۱۳۷۷۲۴۰۱:۰۷:۴۱ ۱۴۰۰/۵/۱۹
افراد ممنوع الورود نه ممنوع الخروج
ناشناس۲۱۳۷۷۴۰۰۱:۳۶:۲۸ ۱۴۰۰/۵/۱۹
بنام حق خواهشا هیچ کاری به انهایی که دراین هشت سال دولت فریدون کردند نداشته باشید خداکارش خوب بلده
ناشناس۲۱۳۷۷۵۰۰۲:۰۷:۳۵ ۱۴۰۰/۵/۱۹
هیچ دولتی نخواهد آمد که به تجربه‌ وکاربلدی دولت روحانی باشد ولی افسوس که ترامپ دیوانه همه‌ رشته ها راپنبه کردی کاش واقع بین باشیم
ناشناس۲۱۳۸۲۵۹۱۰:۲۳:۰۵ ۱۴۰۰/۵/۱۹
دولت روحانی رکورددار تورم و جهش ارز و کاهش سرمایه گذاری خارجی و کاهش تولید برق و اختلاس بود.
ناشناس۲۱۳۷۷۵۳۰۲:۰۸:۳۵ ۱۴۰۰/۵/۱۹
جناب الف این میر سلیم را بکشید میدان و ازش چند سوال عقلانی و انسانی بپرسید!
ناشناس۲۱۳۷۸۲۷۰۵:۴۵:۰۹ ۱۴۰۰/۵/۱۹
خبرها مفید بود استفاده کردیم مخصوصا قسمت محرمانه بودن علت رد صلاحیت لاریجانی
ناشناس۲۱۳۷۸۳۹۰۶:۱۱:۱۰ ۱۴۰۰/۵/۱۹
فقط محاکمه ی اصلاح طلبان و روحانی
ناشناس۲۱۳۸۰۴۹۰۸:۵۹:۱۹ ۱۴۰۰/۵/۱۹
به قول جوانها شما دیگه رد دادی!
کرمانشاهی۲۱۳۷۹۰۳۰۷:۳۶:۰۷ ۱۴۰۰/۵/۱۹
رسیدگی به تخلفات اقتصادی و تصمیمات سیاسی در دولت دوازدهم از اهم واجبات است اگر قصد داشته باشیم که منشاء مشکلات را بخشکانیم
بهزادغیبی۲۱۳۷۹۱۸۰۷:۵۶:۲۴ ۱۴۰۰/۵/۱۹
بله واقعا چرا آقایانی که ممکن است فاسد باشند یا خائن به مردم و کشورشان، دلایل ردصلاحیت آنها به مردم اعلام نمی شود... مردم باید بدانند که دلایل این عدم احراز چیست!!!؟؟؟
ناشناس۲۱۳۷۹۶۰۰۸:۱۹:۰۱ ۱۴۰۰/۵/۱۹
پزشکیان بدجوری سوار خره شیطونه و خیال پایین اومدن هم نداره! از شهدا الگو بگیره مثل سردار دلها حاج قاسم سلیمانی که روحشون شاد باشه یاد بگیره سردار تا آخرین روزهای شهادت از مردم پنهان بود و هیچ ادعایی نداشت. سردار دلها کجا، و پزشکیان کجا؟!!!
ناشناس۲۱۳۸۳۴۲۱۰:۵۰:۳۰ ۱۴۰۰/۵/۱۹
خود دختر سردار از پدرش الگو نگرفت درضمن ماباید ازمعصومین ع الگو بگیریم ولاغیر
ناشناس۲۱۳۷۹۷۰۰۸:۲۵:۳۶ ۱۴۰۰/۵/۱۹
حتی یک نفر هم تو این مدت به خاطر قصور و مردن افراد محاکمه نشد
ناشناس۲۱۳۸۱۱۷۰۹:۲۹:۳۶ ۱۴۰۰/۵/۱۹
کدام کشور را دیده اید که ناموس کشورش را بدون این که شکست خورده باشد به پای میز مذاکره بیاورد ؟ به غیر از ایران که می خواستند تمام نوامیس را واگذار کنند که آمریکایی ها عجله کردن و البته لیبی و عراق و شوروی جایی سراغ دارید؟ منتشر بفرمایید لطفا
ناشناس۲۱۳۸۱۷۵۰۹:۵۰:۰۹ ۱۴۰۰/۵/۱۹
لاک داون را دیدید، کمک مالی و غذایی را ندیدید؟ تست رایگان و خدمات درمانی راریگان را ندیدید؟واکسنیاسیون سریع با واکسن های معتبر را ندیدید؟انهایی مقصر این وضعتی هستند که دنبال درامدزایی از مرگ مردم بودند و وساخت واکسن داخلی، ممنوع کردن واکسن معتبر و ... را
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. بازسازی صحنه جرم اوباش قمه بدست

 2. گزارشی از آمار مهاجرت ایرانیان و سایر کشورهای جهان که باید بدانید

 3. چشمه‌ای غیرعادی در کوه‌های افغانستان

 4. حسن روحانی در لباس سربازی در سال ۱۳۵۰

 5. مدعیان از راه رسیده در صف اول!

 6. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

 7. علی عسکری: کار در هلدینگ، جهاد فی سبیل الله است

 8. علی‌عسگری: خبر استعفایم جعلی است

 9. ارابه های مرگ همچنان می تازند

 10. ارتفاع پست !

 11. منشاء صدای انفجار شب گذشته چه بوده است؟

 12. اگر توافق شود چه می شود؟ / آیا « بهار اقتصادی» در راه است؟

 13. بساط بی پروایی در پرداخت های نجومی و ناعادلانه کی برچیده می شود؟

 14. مدرن دیپلماسی: چرا اسرائیل نمی تواند به ایران حمله کند؟!

 15. آمریکا از بیم موشک‌ها و پهپادهای ایرانی به سلاح لیزری متوسل می‌شود

 16. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

 17. سقوط آزاد در آموزش مجازی

 18. آب در دل کویر تکان خورد

 19. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

 20. برخورد قاطع قضایی با خودروسازان در صورت محرز شدن عدم کارکرد درست ایربگ

 21. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

 22. اظهارات جدید «الهام علی‌اف» که به مذاق روسیه خوش نخواهد آمد

 23. اشتباهات عراقچی در آخرین دور مذاکرات وین/ روایت ولایتی از جلسه با رئیسی درباره سفر روسیه/ دست خالی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس/ انتقاد دوباره پلیس از خودروسازان

 24. پاسخ وزیر نفت به ادعای همتی/ امیدواری صالح‌آبادی به بهبود وضعیت اقتصادی در سال آینده/ کرباسچی از کارگزاران کنار گذاشته شد؟

 25. زندگی یک مادر دهه شصتی با ۹ فرزند

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. دستور کار جدید سعودی ها: جذابیت در جهان اسلام با نزدیک شدن به ایران

 2. علی‌عسگری: خبر استعفایم جعلی است

 3. بساط بی پروایی در پرداخت های نجومی و ناعادلانه کی برچیده می شود؟

 4. ردپای چهار عضو دولت روحانی در رانت و فساد شرکت دخانیات/حجم فساد آنقدر زیاد است که با آب دریای کاسپین هم پاک نمی شود

 5. سقوط آزاد در آموزش مجازی

 6. گفت و شنود کیهان؛ از ظریف بپرسید!

 7. درباره چندچهره‌گی برخی منتقدان نظام

 8. اشتباهات عراقچی در آخرین دور مذاکرات وین/ روایت ولایتی از جلسه با رئیسی درباره سفر روسیه/ دست خالی اصلاح‌طلبان در انتخابات مجلس/ انتقاد دوباره پلیس از خودروسازان

 9. پاسخ وزیر نفت به ادعای همتی/ امیدواری صالح‌آبادی به بهبود وضعیت اقتصادی در سال آینده/ کرباسچی از کارگزاران کنار گذاشته شد؟

 10. سردار حاجی‌زاده: آزمایش موفق موتور اول ماهواره برها انجام شد

 11. امیرعبداللهیان در عمان و قطر به دنبال چه بود؟

 12. پیام های سفر وزیر خارجه ایران به چین

 13. آنچه بعد از درگذشت رفسنجانی رخ داد

 14. روایت نیکزاد از علت حذف ارز ۴۲۰۰/ مشورت رئیسی با لاریجانی و خرازی و جلیلی قبل از سفر به روسیه/ اشتباه تاریخی اصلاح‌طلبان از نگاه مرعشی

 15. شلیک پهپادهای انصارالله به قلب ابوظبی/ آیا امارات به سرنوشت عربستان دچار می‌شود؟

 16. بازی جدید آمریکا برای امتیازگیری در وین

 17. اتمام حجت رئیسی با بانک‌ها/ گزارش خطیب‌زاده از آخرین وضعیت مذاکرات وین/ دستور اژه‌ای برای تخریب بنای قوه قضائیه در حاشیه رود چالوس

 18. دیدار با شمخانی در مترو

 19. دلایل سازمان سنجش برای برگزاری مجدد کنکور از دانشجویان قانونی نیست

 20. سعید محمد: ویلاهای منتسب به ریاست جمهوری در قشم به فروش می‌رسد

 21. علم الهدی: نقد در کشور ما آزاد است، اما به طوریکه آب در آسیاب دشمن ریخته نشود

 22. آیت‌الله سبحانی: آمار فرزندآوری بسیار پایین است

 23. آرمان گرایی مردم ایران و مسأله موفقیت نظام

 24. تشکیل دولت عراق در میان اما و اگرهای بسیار/ آیا سناریو الکاظمی تکرار می‌شود؟

 25. شکستن سکوت استراتژیک حزب الله در برابر عربستان

آخرین عناوین

بلیط هواپیما