ناصر ابراهیمی؛ به احتمال ۸۰ درصد پرسپولیس قهرمان می‌شود

ورزشی،   4000501006
ناصر ابراهیمی؛ به احتمال ۸۰ درصد پرسپولیس قهرمان می‌شود

یک پیشکسوت فوتبال اعتقاد دارد پرسپولیس به احتمال زیاد قهرمان امسال لیگ برتر فوتبال خواهد شد مگر اتفاق خاصی بیفتد.

ناصر ابراهیمی پیشکسوت فوتبال، در گفت‌وگو با ایسنا، درباره مشکلات و شانس تیم‌ها برای قهرمانی در لیگ برتر اظهار کرد: شانس پرسپولیس برای قهرمانی ۸۰ درصد است و آن ۲۰ درصد هم باید برای اتفاقات غیرقابل پیش بینی درنظر بگیریم. سپاهان هم اگر پرسپولیس در دو بازی آینده اش نتواند نتیجه بگیرد شانس قهرمانی دارد. همیشه ممکن است اتفاقات غیر قابل پیش بینی در فوتبال دنیا بیفتد اما به احتمال ۸۰ درصد پرسپولیس قهرمان می‌شود چون با انگیزه‌تر بازی می‌کند؛ مخصوصاً حالا که دوبازی پیش رو دارد. الان آمادگی بدنی و این گونه مسائل مطرح نیست بلکه مربی های تیم ها باید از نظر روحی تیم را آماده کنند تا دو بازی پیش رو را پیروز شوند.

او ادامه داد: فوتبال ایران رو به ضعف است. الان بازیکنان استقلال نسبت به پرسپولیس ضعیف‌تر هستند و قابل مقایسه نیستند. اگر پنج یا شش بازیکن خوب پرسپولیس مصدوم شوند یا به هر دلیلی کنار بروند، دیگر کفگیر به ته دیگ خورده است. بازیکنان ستاره و برتر که در فوتبال تاثیر دارند، کم شده‌اند چون بسیاری از استعدادها به دلیل شرایط بد مالی تیم‌ها به کشورهای دیگر می‌روند. همچنین باشگاه‌ها به دنبال دلال‌ها هستند که در فوتبال رخنه کرده‌اند. اگر به ستاره‌های گذشته نگاه کنیم، می‌بینیم که هیچ کدام از آن ها به وسیله دلال وارد فوتبال نشده‌اند و واقعاً با استعداد بوده‌اند. فوتبال نتیجه گرا شده است. مثلا باشگاه پرسپولیس در عرض ۴۲ سال، ۲۳ مدیر عامل عوض کرده است.

ابراهیمی درباره مشکلات مالی تیم‌ها گفت: تیم‌ها از نظر مالی در ضعف هستند و قراردادهای بازیکنان را پرداخت نمی‌کنند به همین دلیل بازیکنان سعی می‌کنند خودشان را نشان دهند تا لژیونر شوند. خیلی‌ها به تیم‌های حوزه خلیج فارس می‌روند و بعضی‌ها مثل امید ابراهیمی ماندگار می‌شوند چون پول بازیکنان به موقع پرداخت می‌شود. بازیکنان استقلال تمرین نکرده‌اند و حق هم دارند چون پولی دریافت نمی‌کنند. وقتی می‌خواهند سر و صدای هواداران را بخوابانند یک مدیر جدید می‌آورند و کمی بودجه می‌دهند تا هزینه کند و بعد مدیر عامل را عوض می‌کنند. متاسفانه نمی‌گذارند تیم‌ها درآمدزا باشند. فوتبال ما حرفه‌ای نیست. همه از بودجه دولتی استفاده می‌کنند و متاسفانه دولت هم خوب رسیدگی نمی‌کند.

پیشکسوت فوتبال درباره داوری‌ها اظهار کرد: متأسفانه خود مربیان در زمینه اعتراض‌ها به داوران مقصر هستند و به بازیکنان تذکر نمی‌دهند که به داور اعتراض نکنند. حتی گاهی بازیکنانی که در حال گرم کردن هستند هم به داور اعتراض می‌کنند. مربیان باید به بازیکنان تذکر دهند که اگر اخطار بگیرند آن‌ها را از زمین خارج می‌کنند. برخی بازیکنان پرخاشگر هستند و برخی مثل وحید امیری آنقدر خوب هستند که نمی‌دانم چه بگویم. همچنین سید جلال حسینی اما این بازیکنان در فوتبال کم هستند. کیفیت داوری مثل کیفیت لیگ پایین است. نبود تماشاگر و پرخاشگری برخی مربیان گاهی اوقات روی داوری تاثیر می‌گذارد. نبود VAR هم یکی دیگر از ضعف‌های فوتبال ما است.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. منجلاب دوستی با آمریکا و عربستان!

 2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

 3. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

 4. چرا رئیس جمهور به مجمع عمومی سازمان ملل نمی‌رود؟

 5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

 6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

 7. چرا برکت نتوانست به وعده تولید ۵۰ میلیون دوز واکسن عمل کند؟ / حرکت در مسیر سخت «برکت»

 8. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

 9. سردرگمی سیستماتیک مردم

 10. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

 11. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

 12. عملیات نجات توسط یک روحانی در کوه

 13. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

 14. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

 15. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

 16. به نام فقرا به کام اغنیا

 17. تقدیم لایحه دولت به مجلس، برای ساماندهی نیروهای شرکتی و قراردادی

 18. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

 19. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

 20. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

 21. ستون فقرات توسعه اقتصادی کشور کجاست؟

 22. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

 23. معاون اول رییس جمهور: قیمت لبنیات نباید افزایش یابد

 24. آب پاکی امیرعبداللهیان رو دست همتای آلمانی/سیاست قطعی ما گره نزدن اقتصاد داخلی به برجام است

 25. آزمایش جنگنده های ابابیل از سوی قطر

ابر آروان

آخرین عناوین