حاجی‌میرزایی: تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس انجام می‌شود/ واکسیناسیون کادر آموزشی کشور از شهریور ماه آغاز خواهد شد

اجتماعی،   4000431091

وزیر آموزش و پرورش گفت: آموزش و پرورش مسؤول مستقیم تحقق بخشیدن به فرصت‌های یادگیری است که در این راستا و برای بازگشایی حضوری مدارس در سال تحصیلی جدید، واکسیناسیون کادر آموزشی کشور در شهریورماه سال جاری انجام می‌شود.

حاجی‌میرزایی: تمهیدات لازم برای بازگشایی مدارس انجام می‌شود/ واکسیناسیون کادر آموزشی کشور از شهریور ماه آغاز خواهد شد

محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار فارس با تأکید بر این امر که وزارت آموزش و پرورش بر اساس مجموعه تجربیات مدیریتی در طول سال‌های پس از کرونا به این نتیجه رسیده است و در نهایت اصرار دارد که مدارس به شکل حضوری برای سال تحصیلی جدید بازگشایی شوند، اظهار کرد: نظام‌های آموزشی سراسر دنیا پس از گذشت یک سال پس از بیماری کرونا به این حقیقت دست یافته است که مدارس در هر شرایطی باید باز باشند و ما نیز باید شرایط جدید را برای بازگشایی مدارس تمهید کنیم.

وی با اذعان به این که بازگشایی مدارس در سراسر کشور شرایط مختلفی دارد که وزارت آموزش و پرورش در تلاش است برای تحقق این امر، زمینه‌های مناسب را فراهم آورد، گفت: آماده بودن فضای فیزیکی مدارس برای بازگشایی و حضور دانش آموزان و واکسیناسیون معلمان، کادر آموزشی مدارس و رانندگان سرویس مدارس در سراسر کشور نسبت به ابتلا به ویروس کرونا، از جمله ملزومات بازگشایی مدارس در سال تحصیلی پیش رو خواهد بود که وزارت آموزش و پرورش در تلاش است تا ان‌شاءالله به این افق دست یابد.

واکسیناسیون کادر آموزشی کشور از شهریور ماه آغاز خواهد شد

مقام عالی وزارت آموزش و پرورش با اشاره به این‌که واکسیناسیون معلمان، کادر آموزشی مدارس و رانندگان سرویس مدارس با برنامه‌ریزی‌های انجام شده از ابتدای شهریور ماه سال جاری آغاز خواهد شد، بیان کرد: امیدواریم دانش آموزان و خانواده‌های عزیز آنان نیز در این مسیر ما را یاری کنند.

حاجی میرزایی، از دست دادن فرصت‌های آموزشی بر اساس عدم حضور دانش آموزان در فضای فیزیکی آموزش را موضوعی بسیار مهم دانسته و با اشاره به این‌که دوری از مدرسه رشد روح اجتماعی دانش آموزان را به تأخیر می‌اندازد، گفت: دوری از مدرسه، دریافت تعلیمات جدید اجتماعی دانش آموزان در جمع هم سالان خود را دستخوش آسیب می‌کند و به کیفیت آموزش و پرورش آسیب می‌رساند، در عین حال نباید فراموش کرد که ما با تکیه بر استفاده از ظرفیت‌های فضای مجازی، تلاش کرده‌ایم تا آموزش را با کیفیت ارائه کنیم، اما باید پذیرفت که هیچ چیز با آموزش حضوری قابل جایگزینی نیست و ارتباط چهره به چهره دانش آموزان و معلمان قطعاً می‌تواند مفاهیم را بهتر منتقل کند.

وی با اظهار امیدواری در این زمینه که با وجود تمهیدات اندیشیده شده بازگشایی مدارس در سال جدید انجام شود، تصریح کرد: تلاش می‌کنیم تا با همین اقدامات، زمینه‌های بازگشایی مدارس را فراهم آورده و به شکل حضوری میزبان دانش آموزان عزیز میهن اسلامی در مدارس باشیم.

با آموزش حضوری افق دیگری از آموزش پس از کرونا را تجربه خواهیم کرد

وزیر آموزش و پرورش خطاب به دانش آموزان و فرهنگیان، با اشاره به این که در سال گذشته روزهای بسیار سختی را پشت سر گذاشته‌اند، اظهار داشت: معلمان ما در این سال در فکر این بوده‌اند که ریل عوض کنند و یا در مسیر جدید آموزش ریل‌گزاری کرده و روش‌های آموزشی خویش را بر اساس شرایط موجود تغییر داده و به آن اتکا کنند و به همین دلیل بوده است که انرژی بیشتری صرف کرده و سخت‌کوشی‌های بیشتری داشته‌اند، کار پیچیده‌تری انجام داده‌اند و ما نیز قدردان تلاش‌های معلمان هستیم و خود را مدیون زحمات معلمان عزیزی می‌دانیم که در این یک سال اجازه نداده‌اند که این شرایط باعث تعطیلی آموزش و پرورش شوند.

حاجی میرزایی با اشاره به این امر که مطالبی که در طول این مدت به دست آمده رضایت بخش بوده است، تصریح کرد: ان‌شاءالله در سال تحصیلی جدید با آموزش حضوری افق دیگری از آموزش پس از کرونا را تجربه خواهیم کرد.

جشنواره «فردا» در ۶ بخش و ۶۰ رشته از سطح مدارس آغاز به کار کرده است

وی در ادامه با اشاره به این‌که سی و نهمین دوره مسابقات فرهنگی هنری دانش آموزان برگزیده سراسر کشور با عنوان جشنواره فرهنگی و هنری «فردا» با استقبال خیلی خوب دانش آموزان از سراسر کشور مواجه شده است، افزود: باید گفت با وجود تمام محدودیت‌هایی که در سال‌های گذشته به نظام آموزشی کشور تحمیل شده است، بحمدلله این جشنواره با قدرت کامل و با مشارکت مؤثر دانش آموزان عزیز برگزار شده است و بیش از ۴ و نیم میلیون نفر از دانش آموزان هنرمند سراسر کشور در این جشنواره مشارکت فعال و مؤثر داشته‌اند.

وزیر آموزش و پرورش با اشاره به این امر که دانش آموزان در بیش از ۶ بخش و ۶۰ رشته از سطح مدارس آغاز به کار کرده، برگزیده شدند و پس از رقابت در بخش‌های منطقه‌ای، شهرستانی و استانی به سطح کشور راه یافته و در نهایت برگزیدگان آنان معرفی خواهند شد، افزود: وظیفه خود می‌دانیم از تمام کسانی که در این دوره از جشنواره تلاش کرده‌اند تا این روند به شکل مطلوب و مورد انتظار جشنواره به سرانجام برسد، تقدیر و تشکر می‌کنیم.

آموزش و پرورش مسؤول تحقق بخشیدن به فرصت‌های یادگیری است

حاجی میرزایی در ادامه، با اذعان به این امر که آموزش و پرورش مسؤول مدیریت نظام یادگیری و پرورش استعدادهای نهفته موجود در این نظام است، اضافه کرد: برای پرورش استعدادهای ناب دانش آموزان در سراسر کشور در رشته‌های مختلف، عرصه‌های متنوع و ناب وجود دارد که باید از همۀ آن ها استفاده کرد و آموزش و پرورش که مسؤول تحقق بخشیدن به فرصت‌های یادگیری است و در این میان نباید فراموش کرد که ابزار جذاب هنر در تعمق بخشیدن به یادگیری، نقشی انکارناپذیر و توصیف ناشدنی است.

وی با تأکید بر این مفهوم که این جشنواره‌ها مهارت‌های فرهنگی و هنری دانش آموزان را گسترش و توسعه می‌دهد و هر مهارت در این میان، می‌تواند به عنوان یک فرصت شغلی مناسب برای دانش آموزان در نظر گرفته شود، اضافه کرد: پرورش استعدادهای فرهنگی و هنری در جشنواره های این چنینی، فرصت‌ها و پتانسیل‌های مختلف و متنوعی را در رشته‌های مختلف در اختیار نظام تعلیم و تربیت قرار می‌دهد.

وزیر آموزش و پرورش ایجاد اعتماد به نفس درست را یکی دیگر از ظرفیت‌های برگزاری این جشنواره‌ها نسبت به دانش آموزان برشمرده و با اذعان به این امر که همین اعتماد به نفس ظرفیت مناسبی برای شکوفایی استعدادهای موجود در میان دانش آموزان خواهد شد، تصریح کرد: دست‌یابی به قابلیت‌های متنوع برآمده از برگزاری جشنواره‌های فرهنگی و هنری از جمله انتظارات نهاد آموزش و پرورش از روند برگزاری این جشنواره‌ها است و با وجود این حجم از ظرفیت فرهنگ و هنر در دانش آموزان می‌توانیم شاهد اتفاقات مثبتی از سوی دانش آموزان در نظام تعلیم و تربیت جمهوری اسلامی ایران باشیم.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. «روحانی بود، خیلی خوب بود»

  2. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

  3. ذوالنوری: اصلاح‌طلبان برای کار جهادی به افغانستان بروند و نشان دهند به دردی می‌خورند

  4. توکلی خواستار برکناری استاندار جدید سیستان و بلوچستان شد

  5. آینده محتوم خودروسازی ایران

  6. ۵ میلیون تزریق و رتبه دوم واکسیناسیون در جهان/ نظر پزشکيان درباره تيم اقتصای دولت / رضایی از دبیری مجمع کنار می‌کشد؟

  7. روایت نشریه آمریکایی از وضعیت جدید مذاکرات وین

  8. برگ سبز خودرو و آغاز جدالی دوباره

  9. بالاخره "عنابستانی" از سرباز وظیفه‌شناس راهور رسماً عذرخواهی کرد!

  10. زوایای پنهان پرونده اکبر خرمدین/ وکیل پایه یک دادگستری: مادر بابک باید فی الفور آزاد شود!

  11. امید لبنانی ها باز هم ناامید می شود؟!

  12. درباره غائله های  لواسانی و خیابانی…

  13. توافق مجدد ایران با آژانس انرژی اتمی درباره دوربین‌های نظارتی/ کوچ قاضی‌زاده هاشمی از مجلس به دولت/ استقبال اصلاح‌طلبان از اقدامات اژه‌ای

  14. مدرس خیابانی در خصوص حقوق نجومی‌اش به مجمع نمایندگان استان سیستان و بلوچستان چه گفت؟

  15. سفر پرحاشیه آقای مدیرکل

  16. لانه جاسوسی آمریکا در لبنان بر ضد مقاومت

  17. پشت پرده سخنرانی سرکرده القاعده با لباس سنتی عربستان

  18. رئیسی: برخی دم از این می‌زنند که دوباره ‌محصولات کره‌ای وارد کشور شود/دیگر اجازه واردات نمی‌دهیم

  19. ما و پنجشیریان

  20. پایان خوش ماجرای عنابستانی و سرباز راهور!/ دفاع عباس عبدی از سیاست کلی ایران در قبال طالبان/ واکنش مهدی فضائلی به پرسش‌ها درباره واکسیناسیون

  21. چرا آمریکا در خلیج فارس یگان پهپادی مستقر کرده است

  22. قاضی زاده هاشمی:موضوع امروز استعفا نیست بلکه رفتن از سنگری به سنگر دیگر است

  23. مانع آزادسازی واردات خودرو کیست؟

  24. بارقه های امید در دل مردم

  25. روایت‌ها از حضور همسر مقام رهبری در مراسم خاکسپاری برادرش حقیقت ندارد

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های دیروز

    پربحث‌های هفته

    1. پرسش مهم افکار عمومی درباره سرعت گرفتن روند واکسیناسیون

    2. بالاخره "عنابستانی" از سرباز وظیفه‌شناس راهور رسماً عذرخواهی کرد!

    3. زوایای پنهان پرونده اکبر خرمدین/ وکیل پایه یک دادگستری: مادر بابک باید فی الفور آزاد شود!

    4. خطری که در کمین است و مطالبه مهمی که فراموش شد

    5. وزیر بهداشت: بهترین واکسن را در کشور تولید خواهیم کرد

    6. باز هم دروغی دیگر علیه واکسن برکت

    7. زنگ خطر "سقوط سواد" نسل آینده ایران!/ "آموزش مجازی" بلای جان دانش‌آموزان!

    8. سخنگوی قوه قضائیه: اختلاف درباره سند خودرو از طریق مجلس رفع شود

    9. توضیح سرپرست وزارت آموزش و پرورش درباره همسان‌سازی حقوق اعضای هیأت علمی

    10. واردات واکسن جایگزین سیاست تولید واکسن شد

    11. بیانیه شورای سیاستگذاری ائمه جمعه درباره «تغییر امام جمعه لواسان»

    12. تکذیب واکسیناسیون بدون نوبت بالای ۱۸ سال

    13. حسن رعیت به ۳۵ سال حبس محکوم شد

    14. پاسخ «حجت الاسلام لواسانی» به شورای سیاستگذاری ائمه جمعه

    15. اکبر خرمدین از قصاص نجات یافت

    16. وزیر بهداشت: شبانه روزی برای تامین واکسن کار کردیم / رکورد تزریق هفتگی در جهان را می‌شکنیم

    17. رییس دادگاه انقلاب درگذشت

    18. وزیر بهداشت: در شرایطی ‌دولت را تحو‌یل گرفتیم که اصلاً واکسن نداشتیم/ آغاز واکسیناسیون نامحدود کارگران

    19. درخواست محسنی اژه‌ای برای اجماع ملی در حذف گلوگاه‌های فساد

    20. معاون جدید اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران منصوب شد

    21. سینوفارم و سوبرانا۲ برای دانش‌آموزان

    22. محدودیت تردد شبانه لغو شد

    23. گام‌های بلند برای قطع زنجیره کرونا/ رکوردشکنی واکسیناسیون روزانه

    24. تکذیب واردات واکسن فایزر به کشور

    25. زاکانی:‌شهرفروشی خط قرمز مدیریت شهری/ تسهیلاتی برای ساخت و ساز در پایتخت

    آخرین عناوین