رعایت پروتکل های بهداشتی در انتخابات بسیار راضی‌ کننده بود

سلامت،   4000329076

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با بیان اینکه رعایت پروتکل های بهداشتی در انتخابات بسیار راضی‌ کننده بود، از حضور پرشور مردم در انتخابات ۱۴۰۰، از زحمات و تلاش برگزار کنندگان این مراسم قدردانی کرد.

رعایت پروتکل های بهداشتی در انتخابات بسیار راضی‌ کننده بود

به گزارش الف به نقل از وبدا، دکتر علیرضا رئیسی سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا ضمن تبریک ایام دهه کرامت و تشکر از حضور پرشور مردم در انتخابات 1400، از زحمات و تلاش برگزار کنندگان این مراسم قدردانی کرد.

وی با بیان اینکه در مجموع رعایت پروتکل های بهداشتی در زمان برگزاری انتخابات بسیار راضی کننده بود، عنوان کرد: هرچند در برخی مکان ها اشکالاتی هم وجود داشت اما در مجموع مناسب بود که از مردم عزیز کشور قدردانی میکنم.

دکتر رئیسی در ادامه با اشاره به اینکه امروز هفتاد و سومین جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا با حضور رییس جمهور و همه اعضا برگزار شد، به مباحث مطروحه در نشست امروز اشاره و خاطرنشان کرد: روز گذشته بیش از 2 هزار و 500 مرگ در کشور برزیل ثبت شد و هندوستان با 1600 مرگ، بالاترین آمار مرگ و میر را ثبت کردند. همچنین وضعیت بیماری در آرژانتین و روسیه و برخی کشورهای دیگر هم بحرانی شده است و این زنگ هشداری است که همچنان باید در این زمینه بسیار دقت کرد.

در مجموع روند بیماری در کشور نزولی است

معاون بهداشت وزارت بهداشت درباره وضعیت شیوع بیماری در کشور با بیان اینکه گرچه در مجموع روند بیماری نزولی است، عنوان کرد: اما باید مراقبت ها به ویژه در برخی استان‌ های جنوبی و شرقی همچون هرمزگان، سیستان و بلوچستان، بوشهر و کرمان افزایش یابد.

وی به آخرین رنگ بندی کرونایی کشور اشاره و تصریح کرد: درحال حاضر ۲۲ شهر  قرمز، ۱۷۵ شهر نارنجی و ۲۵۱ شهر زرد داریم. عمدتا شهرهای قرمز در استان های بوشهر، سیستان و بلوچستان، کرمان و هرمزگان هستند. شهرهای تنگستان، دشتستان، دشتی، عسلویه و کنگان در استان بوشهر، ایرانشهر، چابهار، زاهدان و نیکشهر در استان سیستان و بلوچستان و رودبار جنوب، کهنوج، منوجان، بستک، بندرلنگه، بندرعباس، پارسیان، جاسک، رودان، قشم، میناب و جزیره سیرک در استان کرمان در وضعیت قرمز قرار دارند که باید بیش از پیش رعایت پروتکل های بهداشتی را مدنظر قرار دهند.

دکتر رئیسی عنوان کرد: براساس الگویی که تابستان سال گذشته داشتیم در شهرهای جنوبی کشور اوج بیماری را شاهد بودیم؛ با توجه به گرم شدن هوا، تجمعات در مکان هایی که کولر به ویژه کولرگازی که گردش هوای داخلی را بیشتر می کند روشن است، عاملی برای انتقال بیماری بوده که به همین دلیل رعایت پروتکل‌ ها در این خصوص بسیار موثر است.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: با توجه به پایان یافتن آزمون های پایه نهم و دوازدهم به دلیل رعایت پروتکل ها از والدین، دانش آموزان و آموزش و پرورش تشکر می ‌کنیم که عمدتا بالای 95 درصد بود، هرچند اشکالاتی در برخی مکان ها هم وجود داشت اما عدد ۹۵ به بالا برای برگزاری امتحانات، قابل قبول است که از وزیر محترم آموزش و پرورش و همکارانشان در این زمینه تشکر می کنیم.

از فردا تزریق دُز دوم واکسیناسیون افراد بالای ۷۰ سال آغاز می شود

وی در ادامه درباره واکسیناسیون، گفت: ان شاالله از فردا تزریق دُز دوم واکسن افراد بالای ۷۰ سال و همچنین افراد بالای ۷۰ سالی که جزو گروه هدف بودند و از واکسیناسیون جا مانده بودند را تکمیل خواهیم کرد.

دکتر رئیسی با بیان اینکه روز پنجشنبه محموله جدید واکسن به دستمان رسید، مطرح کرد: اما خبر خوب و مهمتر بحث اخذ مجوز اضطراری داوطلبانه استفاده از واکسن کوو برکت است که ان شاالله از این هفته میزان تولید این واکسن در کشور افزایش خواهد یافت و از تیرماه، حجم انبوهی از این واکسن به دستمان خواهد رسید که واکسیناسیون عمومی کشور را به سرعت جلو خواهیم برد.

معاون بهداشت وزارت بهداشت تصریح کرد: واکسن کوو پاستور مراحل فاز سوم را طی می ‌کند و کمیته ‌های نظارت، اخلاق و بالینی درحال بررسی هستند و اگر مجوز استفاده دهند، این واکسن هم این هفته یا هفته آینده می تواند به واکسیناسیون عمومی کشور اضافه شود.

وی در پایان با بیان اینکه امیدوارم همه بتوانیم قدر مردم خوب کشورمان را بدانیم که با حضور در همه زمینه ها پشتوانه ای قوی برای کشور می شوند، بیان کرد: برای حضور در پای صندوق های رای همراه با رعایت پروتکل ‌ها و توجه به دستورالعمل های بهداشتی طی 16 ماه گذشته، از مردم تشکر می کنیم، ان شاالله همه قدردان این مردم باشیم.

یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

 2. مشفقانه ای کوتاه با رئیس جمهور منتخب

 3. میراث اقتصادی پر دردسر رئیس‌جمهور منتخب

 4. تاکید رییسی بر رفع دغدغه خانواده ایثارگران

 5. خوزستان و آسیاب پر آب مدعیان!

 6. حداقل و حداکثر حقوق دریافتی اعضای هیات علمی پس از همسان‌سازی اعلام شد

 7. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

 8. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

 9. پارک یا توالت عمومی سگ‌ها

 10. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

 11. صحبت‌های تند رئیس جمهور آذربایجان به وزیر نیروی کشور خود درباره قطعی برق

 12. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 13. ماجرای پرواز اختصاصی نمایندگان به عتبات چیست؟/ لغو سفر به دنبال اطلاع از اختصاصی بودن

 14. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 15. کارِ کیست؟!

 16. دستگیری ۱۷ وکیل و ۱۳ کارمند متخلف قوه قضائیه در هفته گذشته

 17. در ماه‌های آینده دولت با تورمی رو به رو خواهد شد که هیچگاه درکشور تجربه نشده است!

 18. ماهیت حقیقی طالبانِ کنونی چیست؟

 19. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

 20. تصمیم پسندیده مداح سرشناس/ می‌رویم خوزستان

 21. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

 22. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

 23. کاروان‌ جدید تانکرهای آبرسان سپاه به خوزستان رسید

 24. نوبخت رئیس مرکز پژوهش آینده‌نگر را عزل کرد/ داماد رئیس جمهور عضو هیات علمی شد

 25. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

ابر آروان

آخرین عناوین