واکنش شریعتمداری به فایل صوتی ظریف؛ پوزش همراه با خدا‌حافظی دولت از آمریکا!

سیاسی،   4000208002 ۲۹ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۳ تکراری یا غیرقابل انتشار
واکنش شریعتمداری به فایل صوتی ظریف؛ پوزش همراه با خدا‌حافظی دولت از آمریکا!

مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی با بیان اینکه فایل صوتی ظریف، محرمانه نبوده و از سوی دولت و با خود‌سوزی ظریف و برای انتشار تهیه شده، نوشت: دولت روحانی از این طریق برای دشمن پیام فرستاده که برای جلب نظر آمریکا، همه توانی که در چنته داشته است و اگر نتوانسته است ایران اسلامی را به دام آمریکا و متحدانش بکشاند، تقصیر از دولت نبوده است به بیان دیگر این پیام را باید بیانیه پوزش دولت از آمریکا و خدا حافظی در پایان دوره ۸ ساله دانست!.

 حسین شریعتمداری مدیر مسئول روزنامه کیهان در یادداشتی تحت عنوان «پوزش همراه با خدا‌حافظی دولت از آمریکا !» نوشت:   ساده‌لوح نباشید، فایل صوتی آقای ظریف برخلاف آنچه که برخی از دولتمردان ادعا می‌کنند «محرمانه» نبوده و از ابتدا برای انتشار تهیه شده است. آقای ظریف در این فایل صوتی نقش اصلی را ندارد، او به نمایندگی از دولت، سخن می‌گوید و روی سخن نیز قبل از آنکه با مردم ایران باشد، با دولت آمریکاست. بخوانید!

۱- فرض کنید به جای آقای ظریف‌، قرار بود وزیر خارجه آمریکا درباره سیاست خارجی جمهوری اسلامی ایران اظهار نظر کند! ... حالا با توجه به مواضع بارها اعلام شده آمریکا درباره کشورمان به این پرسش پاسخ بدهید که وزیر خارجه آمریکا قرار بود علیه کشورمان چه بگوید که آقای ظریف در فایل صوتی مورد اشاره نگفته است؟!

۲- جان‌مایه سخنان آقای ظریف آن است که مواضع و عملکرد حاج قاسم سلیمانی (بخوانید، نماد مقاومت) مانع از آن بود که دولت روحانی سیاست خارجی نظام را آنگونه که آمریکا و متحدانش می‌خواهند دنبال کند! آقای ظریف می‌گوید: «من دیپلماسی را بیشتر برای میدان هزینه کردم، تا میدان برای دیپلماسی هزینه شده باشد. هیچ زمانی نتوانستم به فرمانده میدان [نظامی] بگویم کاری را بکن، چون در دیپلماسی نیاز دارم. تقریبا هربار که من برای مذاکره رفتم، این سلیمانی بود که می‌گفت می‌خواهم تو این خاصیت یا نکته را بگیری. من برای موفقیت میدان، مذاکره می‌کردم». او در بخش دیگری از سخنانش می‌گوید: «وقتی میدان (بخوانید مقاومت در برابر زورگویی‌های آمریکا) تصمیم‌گیر باشد، این می‌شود. وقتی که میدان بخواهد بر استراتژی کشور حاکم شود، ‌این می‌شود که می‌توانند با ما بازی کنند.»! به بیان دیگر، همه مشکلات دولت آقای روحانی آن بوده و هست که بینش و منش حاج قاسم سلیمانی (بخوانید مکتب سلیمانی) به دولت ایشان اجازه نمی‌داده است که سیاست خارجی کشور را بر مدار عرف تحمیلی آمریکا اداره کند!

۳- وقتی سخن به شهید بزرگوارمان، حاج قاسم سلیمانی می‌رسد، سخن از نماد مقاومت و «مکتب سلیمانی» در میان است و هنگامی که آقای ظریف دست به ترور شخصیت او می‌زند و بینش و منش او را اصلی‌ترین مانع در سیاست خارجی دولت معرفی می‌کند، به وضوح و با صراحت، به مقاومت ایران در مقابل باج خواهی‌های آمریکا و اسرائیل اعتراض می‌کند! حالا خودتان قضاوت کنید که آیا این دیدگاه با آنچه آرزوی ۴۲ ساله آمریکا و اسرائیل بوده و هست تفاوتی دارد؟!     

۴- به تصویری که آقای ظریف از شهید سلیمانی ارائه می‌دهد توجه کنید. ایشان شهید سلیمانی را یک ژنرال قدرتمند و با نفوذ معرفی می‌کند که اقداماتش در حمایت از جبهه مقاومت (بخوانید حمایت از جان و مال و ناموس مردم)، منطقه را برای آمریکا و متحدانش نا امن کرده است!... آقای ظریف توضیح نمی‌دهد که اگر مجاهدت‌های قاسم سلیمانی و یاران پاکباخته او نبود، امروز بعضی‌ها باید پوتین‌های داعش را واکس می‌زدند! و... ضمن آنکه آمریکا و متحدانش از قاسم سلیمانی‌ها و نیروهای عظیم و پا به رکاب حزب‌الله حساب می‌برند و گرنه - با عرض پوزش-برای بعضی‌ها تره هم خُرد نمی‌کردند!

۵- با این توصیفی که آقای ظریف از شهید سلیمانی ارائه داده است و با تلویحی ابلغ من تصریح آن شهید بزرگوار را عامل تنش در منطقه معرفی کرده است، باید به مایک پمپئو، وزیر خارجه ترامپ حق داد که به شهادت رساندن سردار سلیمانی را یک اقدام ضروری و با هدف کمک به آرامش منطقه بداند! و بعد از انتشار فایل صوتی ظریف با کمال وقاحت بگوید «ترور [شهادت] سلیمانی توسط دولت ما تأثیر گسترده‌ای بر ایران و خاورمیانه داشته است... اگر حرف مرا قبول ندارید از ظریف بپرسید»! شرم آور نیست؟! هست!.

۶- آقای ظریف فراموش کرده است که ده‌ها میلیون نفر در ایران و چند برابر بیشتر در سراسر جهان اسلام و حتی از ملت‌های آزاده و غیر‌مسلمان در تشییع پیکر مطهر شهید سلیمانی شرکت کرده و در فراق او خون‌گریستند. این تشییع پر شکوه به اعتراف دوست و دشمن همانند تشییع پیکر مطهر امام راحل (‏ره) در تاریخ معاصر بی‌نظیر - و نه کم نظیر- بوده است. و این در حالی است که مردم، قاسم سلیمانی و بینش و منش او را می‌شناختند و با آگاهی کامل از مکتب او در تشییع پیکر مطهرش شرکت کرده بودند. از این روی با جرأت و بدون کمترین تردیدی می‌توان گفت، بدگویی ظریف درباره سردار دل‌ها، اولاً؛ اهانت آشکار به صدها میلیون مسلمان و آزاده جهان و ده‌ها میلیون تن از مردم پاکباخته ایران است. ثانیاً؛ شهید سلیمانی برجسته‌ترین نماد مبارزه با تروریست‌هاست، بنابراین آقای ظریف در اظهارات سخیف خود علیه سردار سلیمانی، با تروریست‌های تکفیری و قاتل صدها هزار زن و مرد و کودک بی‌گناه فالوده خورده است و ثالثاً؛ با قاتلان آن شهید بزرگوار از جمله، ترامپ و پمپئو و نتانیاهو و بن‌سلمان و‌... اعلام همبستگی کرده است!

باید برای جناب ظریف که نشان داده است با نظام و مردم این مرز و بوم نامحرم است این رباعی را از قول سعدی گوشزد کرد که؛

آن یکی در سماع رندان شد

زآن میان گفت شاهدی بلخی

گر ملولی ز ما تُرش منشین

که تو هم در میان ما تلخی

۷- یکی از مضحک‌ترین واکنش‌ها به فایل صوتی ظریف، موضع برخی از دولتمردان و رسانه‌های تحت امر آنهاست که به جای اعتراض به ظریف و ابراز شرمندگی و اعلام انزجار از اظهارات ضددینی و ملی او، هیاهو به راه ‌انداخته و برای رَد گم‌کردن، زبان به اعتراض گشوده‌اند که چه کسی این فایل صوتی را که «محرمانه»! بوده است، لو داده و منتشر کرده است؟! ظاهراً این جماعت شعور مردم را دستکم گرفته و با شعور دم‌دستی خود به مقایسه نشسته‌اند! چرا که؛

الف: این فایل در اختیار تهیه‌کنندگان آن، یعنی دولتمردان در مرکز مطالعات استراتژیک ریاست جمهوری و تحت مدیریت آقای آشنا بوده است و کسانی که در تهیه آن دست داشته‌اند نیز برخی از افراد بد‌سابقه‌اند که در کارنامه خود زندانی شدن به جرم همراهی با دشمنان اسلام و انقلاب و نظام را دارند. فایل صوتی در اختیار این قماش بوده است، آقایان چرا رَد گم می‌کنند و نعل وارونه می‌زنند؟!

ب: آقایان اگر متن این مصاحبه و فایل صوتی را تائید نمی‌کنند چرا آن را تهیه کرده‌اند؟! و اگر مورد تائیدشان است چرا از انتشار آن مضطرب شده‌اند؟!

ج: دستپاچگی دفتر رئیس‌جمهور از انتشار این فایل صوتی به وضوح نشان می‌دهد که می‌دانند، دست به چه خیانتی زده‌اند!

و اگر اینگونه نبود، چرا از انتشار آن ابراز نگرانی می‌کنند؟!

د: هیاهوی مدعیان اصلاحات و دفتر رئیس‌جمهور درباره اینکه چه کسی فایل صوتی را منتشر کرده است به وضوح نشانه فرار از خیانتی است که مرتکب شده‌اند. وگرنه، اولاً یافتن کسی که فایل را منتشر کرده است همانگونه که گفته شد بسیار آسان است و متهم اصلی در میان خودشان است و ثانیاً سر و صدای آنها در این خصوص مانند آن است که قتلی اتفاق افتاده و کسی یا کسانی قاتل را معرفی کرده‌اند و آقایان به جای دستگیری و مجازات قاتل که اولویت وظیفه آنهاست، قاتل را رها کرده و دنبال کسی می‌گردند که او را لو داده است! آیا این نشانه آن نیست که خودشان در قتل دست داشته‌اند؟!

۸- و بالاخره اگرچه در این باره گفتنی‌های فراوان دیگری نیز هست ولی یادداشت پیش‌روی را با اشاره به این نکته که جانِ کلام است به پایان می‌بریم و آن، اینکه براساس شواهد موجود و آنچه مورد اشاره قرار گرفت، فایل صوتی یاد شده برخلاف ادعا و ‌های و هوی آقایان، محرمانه نبوده و از سوی دولت و با خود‌سوزی ظریف و برای انتشار تهیه شده است. مخاطب آن نیز مردم ایران نیستند بلکه دولت آقای روحانی از این طریق برای دشمن پیام فرستاده و اعلام می‌کند که برای جلب نظر آمریکا، همه توانی که در چنته داشته است به کار گرفته و اگر در این راه به موفقیتی دست نیافته و نتوانسته است ایران اسلامی را به دام آمریکا و متحدانش بکشاند، تقصیر از دولت نبوده است بلکه نیروهای پا به رکاب و از جان گذشته اسلام و انقلاب نظیر سردار سلیمانی مانع اصلی بوده‌اند! به بیان دیگر این پیام را باید بیانیه پوزش دولت از آمریکا و خدا حافظی در پایان دوره ۸ ساله دانست!

دیدگاه کاربران

سید۱۹۴۲۰۹۰۰۰:۵۵:۰۰ ۱۴۰۰/۲/۸
احسنت
ناشناس۱۹۴۲۱۴۱۰۲:۰۲:۴۶ ۱۴۰۰/۲/۸
آقای ظریف! چرا عذرخواهی از غرب و خدشه به غرور ملی موج میزد در مصاحبه ات؟ چه جوابی به فرزندانمان را بدهیم؟
راه۱۹۴۲۲۲۱۰۵:۰۴:۱۳ ۱۴۰۰/۲/۸
چند روز قبل ، خبرنگار اخبار ۲۰:۳۰ تصویری را از موبایل خود به مردم نشان میدهد و از مردم میپرسد اگر ایشان برای ریاست جمهوری کاندید میشدند رای میدادید یا نه ؟ همه‌ی مصاحبه شونده‌ها بلا استثنا قاطعانه و عالمانه و صادقانه گفتند حتماً رای میدادیم حتی آن عده از رهگذران که با صراحت و قاطعیت تمام اعلام میکردند اصلاً در انتخابات شرکت نخواهند کرد نیز وقتی با اصرار خبرنگار به تصویر نگاه میکردند بلافاصله با تواضع و احترام زائدالوصف نظرشان تغییر میکرد و میگفتند اگر ایشان بود ۱۰۰٪ به وی رای میدادند ______ آن تصویر دل انگیز و نورانی ؛ تصویر سردار شهید سلیمانی بود استدلال رهگذران برای رای به سردار میتواند بخشی از دلایل ساخت و انتشار عامدانه‌ی این فایل صوتی سخیف و خائنانه و شیطانی را عیان کند ______ این ‌ها هنوز نفهمیده‌اند ؛ چراغی را که ایزد برفروزد گر ابله پُف کند ریشش (ریشه‌اش) بسوزد
ناشناس۱۹۴۲۴۹۲۰۹:۴۰:۰۸ ۱۴۰۰/۲/۸
دل نه تنها مردم ایران بلکه همه آزادگان دنیا با حاج قاسم است . آن هاییکه دلشان به دو تا لایک اینترنت بازان فضای مجازی خوش است ، بهتره تشییع بی نظیر حاج قاسم را فراموش نکنند .
ناشناس۱۹۴۲۱۴۷۰۲:۱۵:۲۲ ۱۴۰۰/۲/۸
واقعا شرم آور است که مقام مهم در جمهوری اسلامی باشی و اینطور علیه کشور و سیاست کلان کشور حرف بزنی
ناشناس۱۹۴۲۱۵۴۰۲:۳۳:۰۰ ۱۴۰۰/۲/۸
حاج حسین شریعتمداری رییس جمهور آینده
ناشناس۱۹۴۲۱۷۵۰۳:۰۷:۲۳ ۱۴۰۰/۲/۸
در این خصوص مانند آن است که قتلی اتفاق افتاده و کسی یا کسانی قاتل را معرفی کرده‌اند و آقایان به جای دستگیری و مجازات قاتل که اولویت وظیفه آنهاست، قاتل را رها کرده و دنبال کسی می‌گردند که او را لو داده است! آیا این نشانه آن نیست که خودشان در قتل دست داشته‌اند؟ ؟ اين همان سياست يك بام ودو هوا وبي صداقتي نيست ؟قضاوت با مردم
ممل۱۹۴۲۱۹۷۰۳:۴۰:۲۹ ۱۴۰۰/۲/۸
همواره تفاسیرجناب شریعتمداری روشنگر وصریح بوده ومتاسفانه خودفروختگان که توان پاسخگوئی واستدلال ندارند به انگزنی وحرفهای نابخردانه نسبت به ایشان روی می آورند
حسين۱۹۴۲۲۴۹۰۵:۴۸:۱۶ ۱۴۰۰/۲/۸
دولت در اخر كار چه نيازي به معذرت خواهي از ديگران دارد؟
ناشناس۱۹۴۲۲۵۴۰۵:۵۶:۵۵ ۱۴۰۰/۲/۸
حاج حسين بيش از اندازه به روسيه و پوتين خوشبين هست.
ناشناس۱۹۴۲۶۰۷۱۰:۳۳:۴۸ ۱۴۰۰/۲/۸
نه عزیز من، چون شما عادت کردید به یکی آویزون باشید، نمیتونید تصور کنید کس یا کسانی آویزون نیستند
ناشناس۱۹۴۲۲۸۰۰۷:۰۰:۳۶ ۱۴۰۰/۲/۸
دست پخت شرم آور ظریف را در برجام دیدیم چیزی را که عیان است چه حاجت به بیان است
مرتضی۱۹۴۲۲۸۷۰۷:۱۱:۵۶ ۱۴۰۰/۲/۸
قلب میلیون ها انسان از سخنان سخیف ظریف به درد آمده است.
ناشناس۱۹۴۲۶۹۲۱۱:۰۴:۳۶ ۱۴۰۰/۲/۸
الان باید مثه زمان برجام که مد شده بود میپرسیدن، شما متن برجام رو خوندین؟ اگه جواب اره بود در ادامه میپرسیدن با تمام ضمائمش؟ برادر شما اون فایل صوتیه 3 ساعته و کامل گوش دادین؟
کند ذهن۱۹۴۲۳۰۴۰۷:۴۰:۳۱ ۱۴۰۰/۲/۸
سلام . نخیر عزیزم . بوی کباب مطبوع شما نیست . چیز دیگری داغ شده . حسین آقا خواب مرگ برجام را نبیند که تعبیری ندارد . در این جنجال فقط چند روز دلخوش باشید .
ناشناس۱۹۴۲۳۰۸۰۷:۴۳:۳۱ ۱۴۰۰/۲/۸
آقای شریعتمداری شفاف بگویید ظریف حقیقت گفته یا دروغ گفته. در جهت منافع ملی عمل کرده یا بالعکس
ناشناس۱۹۴۲۳۳۴۰۸:۱۲:۰۹ ۱۴۰۰/۲/۸
تو دوباره تحقبق نکرده مقاله نوشتی ؟؟؟!!!! قبل اینکه چیزی چاپ کنی چند بار جلو آینه برای خودت با صدای بلند بخونش ، باشه؟
ناشناس۱۹۴۲۳۵۲۰۸:۲۴:۱۸ ۱۴۰۰/۲/۸
مشکل دولت روحانی این است که فکر می کند با مغزهای ناقص و خود می توانند در برابر شیطان زمان و مکرهای آن با التماس و دست خالی متیازی کسب کنند. آنها می دانند این کار شدنی نیست اما به آن اصرار دارند چون واداده و سرباز آنها هستند.
ناشناس۱۹۴۲۳۶۱۰۸:۳۱:۳۴ ۱۴۰۰/۲/۸
امير كبير كشى رسم ما ايرانيان است
ناشناس۱۹۴۲۵۵۴۱۰:۰۷:۰۹ ۱۴۰۰/۲/۸
کجای این آقا به امیرکبیر میخوره؟ اینکه هرچی داری تقدیم کنی و دست خالی برگردی کار امیرکبیر نیست. امیرکبیر یک تنه جلوی انگلیس و عواملش ایستاد و آخر کار هم به شهادت رسوندنش. خوشبینانش اینه که این آقایون مرعوب قدرت امریکا هستن اما امیرکبیر از ابرقدرت زمان خودش نه تنها نترسید بلکه جلوی زیاده خواهی ها شون ایستاد. بالاتر از امیرکبیر حاج قاسم سلیمانیه که هنوز هم دشمنان از شنیدن نامش به خود میلرزن
ناشناس۱۹۴۲۴۳۳۰۹:۱۴:۲۳ ۱۴۰۰/۲/۸
چرا همیشه مرغ شریعتمدرای یک پا داره!!!
ناشناس۱۹۴۲۴۴۴۰۹:۱۸:۰۳ ۱۴۰۰/۲/۸
جناب ظریف معلومه که ادم حسابی هستی.
کاظم۱۹۴۲۵۱۸۰۹:۵۲:۰۵ ۱۴۰۰/۲/۸
دولت از آمریکا عذرخواهی میکنه!!! قبول. شما چرا اینقدر برای آبروی ریخته روسیه بر صورت میزنی و شیون و زاری می کنی؟
رضا۱۹۴۲۷۳۸۱۱:۲۴:۲۸ ۱۴۰۰/۲/۸
روسیه شریک راهبردی ماست. نفوذی های آمریکا که بعد از اتمام وقت دولت پیش بچه شان‌می روند با این اقدام خیانت بار به سیاست خارجی ایران لطمه زدند.
ناشناس۱۹۴۲۵۴۱۱۰:۰۲:۱۹ ۱۴۰۰/۲/۸
جناب شریعتمداری بنا به تخصصشان در ارتباط با تشخیص افراد نفوذی لطفی کنن شخص یا اشخاصی که این فایل را برای تلویزیون بن سلمان فرستاده اند را معرفی کنند
ناشناس۱۹۴۲۶۴۳۱۰:۴۷:۴۷ ۱۴۰۰/۲/۸
مردم قیم نمی خواهند آقای شریعتمداری
ناشناس۱۹۴۳۰۲۹۱۳:۳۸:۰۶ ۱۴۰۰/۲/۸
تو نماینده مردم هستی؟
ناشناس۱۹۴۲۸۷۳۱۲:۲۵:۳۴ ۱۴۰۰/۲/۸
فقط ظریف
ناشناس۱۹۴۲۹۳۱۱۲:۴۶:۳۰ ۱۴۰۰/۲/۸
اشكالي ندارد همه مسئولين عاقبت در برابر ملت ايران بايد عذر خواهي كنند كه اين همه بدي و فضاحت و خرابي ببار اوردند ارزش پول كشورمان ، پاسپورت كشورمان ، شخصيت مردم كشورمان و حيثيت و پرستيژ كشورمان را برباد داديد
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

  2. نتایج یک نظرسنجی در مقیاس جهانی: آمریکا، دشمن اصلیِ دموکراسی در جهان !

  3. ماجرای بنزین ۲۰ هزارتومانی/ دروغی که در آستانه انتخابات منتشر شد

  4. احمدی نژاد در ستاد انتخابات وزارت کشور حضور یافت

  5. متکی: آیت‌الله رئیسی در انتخابات ثبت نام خواهد کرد

  6. سازهای بد آهنگ نهادهای قانونی در اجرای یک مصوبه !

  7. هشدار اساتید حوزه و دانشگاه در مورد «طرح قانون بانک مرکزی» کمیسیون اقتصادی مجلس

  8. چرا دولت روحانی با برخی از مصالح مردم لجبازی می‌کند؟

  9. بی‌سابقه‌ترین حمله موشکی فلسطین به پایتخت اشغالگران/ اوضاع داخلی صهیونیست‌ها در مرز انفجار

  10. روحانی: مگر یک انتخابات چقدر می‌ارزد که آدم به خاطر آن دروغ بگوید

  11. انتشار فیلم رهگیری ناوگروه زیردریایی ارتش آمریکا توسط سپاه پاسداران

  12. جلوی پخش مستند "گاندو" گرفته شد

  13. گزارش دومین روز ثبت نام داوطلبان ریاست جمهوری+ چهره‌هایی که ثبت نام کردند

  14. مناظره شنیدنی کارشناسان ترک درباره دلایل اتحاد ایران و سوریه

  پربحث‌های هفته

  1. یکی از بهترین برنامه های تاریخ تلویزیون در کنج شبکه ۴

  2. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

  3. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

  4. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

  5. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

  6. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

  7. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

  8. افشای جزئیات جدید از طرح ترور ناجوانمردانه سردار سلیمانی بدست تروریستهای آمریکا

  9. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

  10. حشره ای که هر ۱۷ سال یک‌بار از زیر زمین بیرون می‌آید

  11. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

  12. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

  13. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

  14. ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

  15. چرایی تاکید رهبر انقلاب بر مبارزه برای همه‌پرسی در فلسطین

  16.  پشت پرده وحشی‌گری‌های اشغالگران در قدس/ نتانیاهو به سرنوشت «اولمرت» دچار می‌شود؟

  17. تل‌آویو با ۱۳۰ راکت هدف قرار گرفت

  18. کنایه بغض‌آلود مجری صداوسیما به برخی از سلبریتی‌ها

  19. نتایج یک نظرسنجی در مقیاس جهانی: آمریکا، دشمن اصلیِ دموکراسی در جهان !

  20. همتی: نرخ دلار را به ۲۰ هزار تومان رساندیم، اما امیدواریم باز کاهش یابد

  21. آرمان مردمی در خلاء متولد نمی شود !

  22. جزئیات دیدار ظریف با سیدحسن خمینی و خاتمی/ قطعا نامزد نمی‌شوم

  23. داوطلب کفن‌پوش انتخابات ریاست جمهوری

  24. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

  25. ماجرای بنزین ۲۰ هزارتومانی/ دروغی که در آستانه انتخابات منتشر شد

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. دفاع آیت‌الله جنتی از شرط سنی برای ریاست جمهوری/ نامزدی رئیسی قطعی شده است؟/ مخالفت روحانی با مصوبه شورای نگهبان/ آخرین اظهارنظر ظریف درباره نامزدی در انتخابات

   2. زینب سلیمانی :اگر مذاکره برای فلسطین جواب می‌داد، اکنون فلسطین آزاد شده بود

   3. روحیه‌ قاجاری و دستاوردهای فرنگ در یک فایل صوتی

   4. آغاز یک بازی همیشگی در آستانه انتخابات؟!

   5. مصوبه جنجالی شورای نگهبان درباره انتخابات ریاست جمهوری

   6. باور کنید این بار «شرایط کنونی» واقعا «حساس» است !

   7. یک حقیقت تلخ تر از زهر در جهان اسلام

   8. نظرات برگزیده مخاطبین الف: ظریف باید پاسخگو باشد چگونه ترامپ به راحتی از برجام خارج شد/ آقای جهانگیری! چه خبر از اقتصاد و تهِ درّه؟/ اصلاح‌طلبان هیچ‌گاه پاسخگو نیستند

   9. سعید محمد: ممکن است شرایط جدیدی رقم بخورد/ قالیباف در حال بررسی کاندیداتوری/ پیش‌بینی جالب صادق خرازی از تصمیم ظریف/ افزایش فعالیت‌های انتخاباتی جهانگیری

   10. حسین شریعتمداری: عصا را از زیر بغل آمریکا بکشید!

   11. ظریف‌: آمدنم به خیر و صلاح مُلک و ملت نیست

   12. نتایج یک نظرسنجی در مقیاس جهانی: آمریکا، دشمن اصلیِ دموکراسی در جهان !

   13. جزئیات دیدار ظریف با سیدحسن خمینی و خاتمی/ قطعا نامزد نمی‌شوم

   14. دولت آینده گریبانش را از عوام‌زدگيِ دانشگاهي و حوزوي رها کند/ مراكز پژوهشي مركز تجمع آقازاده‌ها شده است/ دولتي که نتواند همه مغزها را بكار بگیرد بیمار است

   15. عراقچی: آمریکایی‌ها اعلام آمادگی کرده‌اند بخش بزرگی از تحریم‌ها را بردارند

   16. انتخابات ودلخورى مردم/ مردم چه می‌خواهند؟

   17. احمدی نژاد در ستاد انتخابات وزارت کشور حضور یافت

   18. متکی: آیت‌الله رئیسی در انتخابات ثبت نام خواهد کرد

   19. مطرح‌کردن شائبه تقلب توسط نماینده روحانی

   20. سازهای بد آهنگ نهادهای قانونی در اجرای یک مصوبه !

   21. رهبر انقلاب: دولتی تشکیل شود که انقلابی، عدالتخواه، ضدفساد و معتقد به تحول و جوانان باشد/صهیونیست‌ها جز زبان زور چیزی نمی‌فهمند

   22. آیت اله رئیسی روز عید سعید فطر برای انتخابات ریاست جمهوری ثبت نام می کند

   23. کوتاه، اتوبوسی و کلنگی؛ داستان ادامه دار مدیریت های دولتی!

   24. رأی رییسی در نظرسنجی خبرگزاری دولت

   25. هشدار اساتید حوزه و دانشگاه در مورد «طرح قانون بانک مرکزی» کمیسیون اقتصادی مجلس

   آخرین عناوین