نطنز و خودنمایی های حقیرانه رژیم صهیونیستی

گروه جهان الف،   4000123058 ۱۳۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۷۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

اقدام خرابکارانه اخیر علیه شبکه توزیع برق تاسیسات هسته ای نطنز که بر اساس شواهدِ موجود و نظر بسیاری از کارشناسان و تحلیلگران، از سوی رژیم صهیونیستی، هدایت و راهبری شده، صرفا به دنبالِ خرابکاری در زیرساخت های هسته ای ایران نبوده و در سطحی کلان تر، سعی داشته تا در بحبوحه "مذاکرات وین" که با هدف احیای برجام انجام می شود، جو و فضا را به سمت تشدید بدبینی و "تقابل" سوق دهد.

به گزارش الف، همزمان با آغاز فرآیند گفتگوهای ایران با طرف های بین المللیِ برجام در وین که با هدف احیای این توافق انجام می‌شود، خبرِ حادثه خرابکاری در تاسیسات غنی سازی نطنز، تحلیل ها و گمانه زنی های مختلفی را در مورد اهداف و نیات اصلی این اتفاق برانگیخته است. در ابتدا، سخنگوی سازمان انرژی اتمی کشورمان "بهروز کمالوندی" تایید کرد که در نخستین ساعات بامداد روز یکشنبه 22 فروردین ماه، حادثه ای در بخشی از شبکه توزیع برق تاسیسات هسته ای نطنز روی داده که علت آن در دست بررسی است. این حادثه یک روز پس از رونمایی از دستاوردهای هسته ای کشورمان به مناسبت "روز ملی فناوری هسته ای"، و افتتاح رسمیِ مرکز سانتریفیوژهای پیشرفته در تاسیسات نطنز روی داد که حدودا 9 ماه پیش نیز، دچار یک حمله تروریستی و تخریب سالن مونتاژ سانتریفیوژها شده بود. 

اندکی پس از اعلام رسمیِ خبر وقوع حادثه در شبکه  توزیع برق تاسیسات نطنز، "شبکه کال" رژیم صهیونیستی در گزارشی، حادثه اخیر در تاسیسات نطنز را شبیه به حمله یک دهه پیش تل آویو با استفاده از بدافزار استاکس نت به مراکز هسته ای و غنی سازی ایران دانسته که در آن زمان، آسیب هایی را به سانتریفیوژهای کشورمان وارد کرده بود(این حمله نخستین حمله سایبری نظامی جهان لقب گرفته است). وب سایت روزنامه "اورشلیم پست" نیز در گزارشی به طور ضمنی، نقش رژیم صهیوینستی و دستگاه اطلاعاتی-جاسوسی آن "موساد" را در خرابکاری اخیر در تاسیسات نطنز تایید کرده است. در این راستا، "رادیو سراسری رژیم اشغالگر‌قدس" به نقل از برخی مقام های امنیتی و اطلاعاتی تاکید کرده خرابکاری اخیر در نطنز، کارِ موساد بوده است. به طور کلی، شواهد و قراین حاکی از این هستند که رژیم صهیونیستی، متهم شماره یکِ حمله تروریستی اخیر به تاسسات نطنز است. با این حال، پرسشی که در این میان باید به آن پرداخت این است: محرک های اصلی رژیم صهوینستی در انجامِ این اقدامِ خرابکارانه حقیرانه چه هستند؟ به بیان دیگر، رژیم صهیونیستی از انجام حمله مذکور، به دنبال ارسال چه سیگنال ها و پیام هایی بوده است؟ 

* خرابکاری در روند "مذاکرات هسته ای وین" 

یکی از ابتدایی ترین محرک های رژیم صهیونیستی و دستگاه های اطلاعاتی و جاسوسی آن(که بنا بر گفته اخیر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم، نخستین وظیفه آن ها، مقابله جدی با ایران است)، در حمله سایبری-تروریستی اخیر به تاسیسات نطنز، ایجاد خرابکاری در روند مذاکرات هسته ای وین است که با هدفِ احیای توافق برجام، میان ایران و طرف های بین المللیِ برجام، در حال انجام است(مذاکرات از 17 فروردین ماه شروع شده است). در واقع، این حمله از دو طریق به دنبالِ خرابکاری در روند مذاکرات وین بوده است: اولا، این اقدام، جو و فضای مذاکرات را از سمت تعامل و مذاکره، به سمت تشدید بدبینی ها و تقابل سوق خواهد داد. این دقیقا همان نکته ای است که جناح بین المللیِ مخالف با برجام، همواره و به طرق مختلف سعی داشته آن را محقق سازد و از ایجاد فضای توافق و تعامل در مسائل مرتبط با ایران جلوگیری کند. از سویی، این حمله با تشدید تنش ها میان ایران و غرب و به طور خاص تقویت بدبینی در طرفِ ایران، به دنبال پیچیده کردن معادله هسته ای ایران و به طور خاص توافق برجام است. از این منظر، این اقدام خرابکارانه، هم بدبینی را مخصوصا در طرفِ ایرانی نسبت به غرب تقویت می کند، و هم با تعمیق شکاف ها میان ایران و طرف های غربیِ برجام، موجب خواهد شد تا همزمان با فرارسیدن زمان انقضای توافق سه ماه ایران و آژانس بین المللی انرژی اتمی در رابطه با بازرسی های نظارتی از تاسیسات اتمی کشورمان، که در چهارچوب آن ایران پذیرفته اگر در مدت سه ماه، تحریم ها علیه کشورمان لغو شدند، فیلم دوربین های نظارتی مستقر در تاسیسات نطنز را به آژانس تحویل خواهد داد و الا آن ها را نابود می سازد، شرایط مد نظر ایران عملا محقق نشود و شکافی جدید در معادله هسته ای ایران ایجاد گردد و این کلاف، پیچیده تر از قبل شود. از سویی، اقدام خرابکارانه اخیر تا حد زیادی بر فضای سیاسی ایران نیز به دنبال تاثیرگذاری بوده است زیرا این قبیل اقدامات، موجب خواهند شد تا دولت آتی کشورمان، با بدبینیِ به مراتبِ عمیق تری به غرب و توافق هسته ای برجام بنگرد و این مساله خود می تواند در راستای منافعِ مخالفان توافق برجام و به طور کلی تعاملات ایران و قدرت های جهانی باشد. 

* ارسال سیگنال به ایران و غرب

طرف های مختلف برجام لزوما محدود به ایران و کشورهای عضو گروه پنج بعلاوه یک نیستند. برجام مخالفان سرسختی نیز در عرصه بین المللی دارد. مخالفانی که از شیوه ای جهت تطویل چالش ها و مناقشات مرتبط با مسائل ایران استفاده می کنند. در این راستا، رژیم صهیونیستی به عنوانِ یکی از مخالفان جدی و اساسی برجام، عملا سعی داشته با انجام این اقدام خرابکارانه، این پیامِ روشن را به ایران و طرف های غربی برجام مخصوصا دولت آمریکا و تروئیکای اروپایی برساند که هرگونه تعامل هسته ای با ایران، بدون در نظر گرفتنِ منافعِ جناح مخالف با برجام، به هیچ نتیجه ای دست نخواهد یافت و تل آویو و دیگر رژیم های مرتجع منطقه، هر آنچه در توان دارند، جهت اخلال در این روند، به کار خواهند گرفت. این مساله مخصوصا با توجه به اینکه لابی صهونیست ها در آمریکا، در زمره قوی ترین لابی ها است، بیش از پیش از اهمیت برخوردار می شود. نباید فراموش کرد که در دوران ریاست جمهوری "اوباما" و در بحبوحه شرایطی که توافق برجام در سال 2015 در حال انعقاد بود، شخصِ نتانیاهو در اقدامی که حتی برای رئیس جمهور آمریکا هم شگفت انگیز بود، در کنگره آمریکا به سخنرانی پرداخت و سعی کرد قانونگذاران آمریکایی را علیه توافق مذکور، تحریک کند. این حد از کنشگری از سوی رژیم صهیونیستی جهت نابود سازی تعاملات هسته ای و بین المللی با ایران، به وضوح حاکی از عمق حساسیت این رژیم و همکاران آن در مخالفت با هرگونه توافق و تعامل ایران در مورد مساله هسته ای این کشور است. 

* تاکید زیاده خواهانه رژیم صهیونیستی بر خط قرمزها 

یکی دیگر از محرک های نامشروع رژیم صهیونیستی در اقدام خرابکارانه اخیر آن علیه تاسیسات نطنز، مرتبط با این گزاره است که تل آویو سعی داشته این پیام را به طرف ایرانی و کشورهای غربی برساند که در مقابله با توان هسته ای ایران، هیچ خط قرمزی را برای خود قائل نیست و حتی اگر لازم باشد، حاضر است به صورت مستقل در این رابطه کنش ورزی کند و تمامی تبعات آن را نیز به جان بخرد. در واقع، رژیم صهیونیستی با انجام اقدامات اینچنینی سعی دارد وزن خود را در معادله برجام و تلاش های بین المللی جهت احیای آن بالا ببرد و با معرفی خود به عنوان یک مانع بزرگ در این مسیر، عملا از هرگونه تعامل سازنده در این رابطه جلوگیری کند و به نوعی به طرف های بین المللی برجام نیز هشداری صریح را صادر کرده باشد. امری که به وضوح حاکی از ماهیتِ تروریستی رژیم صهیونیستی است و بر این مساله تاکید دارد که این رژیم، جز با بحران آفرینی و شرارت بین المللی، توان ادامه حیات ندارد. 

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۹۱۳۷۵۱۱۲:۱۲:۳۷ ۱۴۰۰/۱/۲۳
اسراییل امده خرابکاری در نطنز کرده اسمش را خودنمایی میگذارید ؟ حتما شهادت فخری زاده نیز خودنمایی بوده ؟
ناشناس۱۹۱۳۹۰۲۱۳:۰۰:۲۷ ۱۴۰۰/۱/۲۳
اگر ایران بتواند با این اورانیوم های تخلیص شده 10 تا بمب بسازد، خودش را بیمه می کند.
ناشناس۱۹۱۴۱۲۱۱۳:۵۲:۲۸ ۱۴۰۰/۱/۲۳
اینبار اسراییل علنا گفته من کردم. پس چرا جواب این کار را نمی دهند؟ مگر نگفتند که تلاویو و حیفا را با خاک یکسان می کنند!
ناشناس۱۹۱۴۲۴۱۱۴:۱۶:۵۵ ۱۴۰۰/۱/۲۳
دولت آلمان اعلام کرده در پی تصمیم به پایان دادن به استفاده از انرژی هسته‌ای در این کشور، ۲/۴ میلیارد یورو خسارت به چهار شرکت‌ بزرگ فعال در زمینه انرژی پرداخت خواهد کرد. آلمان پس از فاجعه هسته‌ای فوکوشیمای ژاپن در سال ۲۰۱۱ تصمیم گرفت نیروگاه‌های اتمی‌اش را برچیند.
ناشناس۱۹۱۴۳۰۱۱۴:۳۴:۱۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
تل آوویو و حیفا در زمان و مکان که ما تعیین میکنیم با خاک یکسان میشود علی برکت الله
اصغر۱۹۱۶۰۸۴۰۸:۱۰:۴۹ ۱۴۰۰/۱/۲۴
حاجی فکر کنم مکانش مشخصه هاااااا ....
ناشناس۱۹۱۴۷۷۹۱۷:۰۸:۲۵ ۱۴۰۰/۱/۲۳
همین که سریعا، بهترشو بسازند از داشتن بمب اتم هم برای این وحشیهای غربی هولناکتره
ناشناس۱۹۱۴۹۶۳۱۸:۲۳:۱۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
کلا چرا سازمان اطلاعاتی مسئول سکوت کرده و جواب مردوم رو نمیده یک نهاد دطلاعاتی چندتا سوتی بده باید عذر خواهی کنه . انفجار اولی نطنز . شهادت فخری زاده . و این یکی . اقایون بیشتر دنبال سیاسی کاری هستند تا انجام وظیفه
امیر۱۹۱۴۹۸۶۱۸:۳۳:۵۴ ۱۴۰۰/۱/۲۳
دوست گرامی ایناحرف زیادمیزنندشنونده بایدعاقل باشد، یعنی توپارک نزدیک خانه مااینقدرراحت نمیشودواردشد،که اسرائیل واردسایتهای ایران میشودوبرای خودش جولان میدهدومیرودتازه اینجابعدش میگویندچی شد
ناشناس۱۹۱۳۹۰۶۱۳:۰۲:۳۱ ۱۴۰۰/۱/۲۳
هسته ای شدن به چه قیمتی؟ چه قدر دیگر باید بها بپردازیم؟
ناشناس۱۹۱۴۱۱۹۱۳:۵۲:۲۵ ۱۴۰۰/۱/۲۳
شما ها می روید مذاکره می کنید تا دانش را بتن بریزید و همزمان این خرابکاری هم می شود!!! پس هزینه را خودتان ایجاد می کنید
ناشناس۱۹۱۴۲۹۱۱۴:۲۹:۵۸ ۱۴۰۰/۱/۲۳
مذاکره مال بعد از گندکاری بود اگر از اول درست عمل شده بود چه نیازی به مذاکره بود. به هر حال همه اینها بهانه است ما نه فضای دنیا را میشناسیم نه قاعده بازی در آن مذاکره حاشیه این بحث اصلی است
ناشناس۱۹۱۴۳۸۴۱۴:۵۹:۰۷ ۱۴۰۰/۱/۲۳
یعنی واقعا فکر میکنی این هزینه هسته‌ای شدنه!؟ پس چرا کسی به نیروگاه امارات کاری ندارن!؟ اینا هزینه نه گفتن به آمریکاست!!
ناشناس۱۹۱۵۵۶۴۲۲:۵۳:۴۴ ۱۴۰۰/۱/۲۳
امارات در عرض ۴ سال ۴ راکتور راه انداخت. با یک رهم هزینه ایران و با تکنولوژی روز آمریکا و آلمان
ناشناس۱۹۱۴۴۲۰۱۵:۰۹:۲۴ ۱۴۰۰/۱/۲۳
مسئله هسته ای با برجام حل و فصل شد اما زیاده خواهی دشمنان در مباحث موشکی و منطقه ای شروع شد.
ناشناس۱۹۱۵۴۲۸۲۲:۰۱:۴۹ ۱۴۰۰/۱/۲۳
این هزینه سیاست های غلط هستش. اگر از اول این سیاست ها پیگیری نمیشد الان اصلا نیازی به مذاکره و دادن امتیاز نبود.
ناشناس۱۹۱۳۹۱۲۱۳:۰۳:۵۹ ۱۴۰۰/۱/۲۳
میزان خسارات این حادثه چقدر بوده؟ یک میلیون، 10 میلیون، 100 میلیون یا یک میلیارد دلار؟
ناشناس۱۹۱۴۱۷۷۱۴:۰۳:۰۹ ۱۴۰۰/۱/۲۳
خواستم بگم حداقل ۱۰۰۰ میلیارد دلار برآورد شده، گفتم شاید یه عده باور کنن!!!!!
ناشناس۱۹۱۴۸۶۷۱۷:۴۱:۱۳ ۱۴۰۰/۱/۲۳
اصلا میلیارد رو بلدی بنویسی؟!
ناشناس۱۹۱۳۹۱۷۱۳:۰۵:۴۷ ۱۴۰۰/۱/۲۳
انتقام سخت خون شهید سلیمانی هم دارد به فراموشی سپرده میشود از جناب سردار سلامی می خواهیم گوشمالی اسراییل به نحوی که گیج و مبهوت شوند را در دستور اقدام بگذارند و گوش به حرف حسن و اسحاق که دشمنان را گستاخ کرده اند ندهند
ناشناس۱۹۱۴۰۶۴۱۳:۴۰:۰۳ ۱۴۰۰/۱/۲۳
توی ۱ سال گذشته ، اسراییل تا حالا ۳ _ ۴ مرتبه از خودش خودنمایی حقیرانه بروز داده
ناشناس۱۹۱۴۱۸۹۱۴:۰۶:۰۳ ۱۴۰۰/۱/۲۳
نیابتی های ما هم هفته پیش زدن کشتی شون رو سوراخ کردن
رضا۱۹۱۴۵۵۲۱۵:۴۸:۰۴ ۱۴۰۰/۱/۲۳
چندروز بعدش اونا هم کشتیمونو تودریای مدیترانه زدن تازه علنی هم گفتن مازدیم ولی ایران میزنه ومیگه مانزدیم
ناشناس۱۹۱۴۰۸۵۱۳:۴۵:۳۳ ۱۴۰۰/۱/۲۳
ترسو ها خرابکاری می کنند و تازه جرات نمی کنند بگویند ما کردیم و اگر جرات داشتند رودرو می شدن
ناشناس۱۹۱۴۲۵۶۱۴:۲۱:۱۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
استاد اونها به راحتی میگن کار اونهاست. ایران دخالت در انفجار کشتی اسراییلی را تکذیب کرد.
ناشناس۱۹۱۴۳۸۸۱۵:۰۰:۱۱ ۱۴۰۰/۱/۲۳
کدام مقام رسمی اسرائیل گفتن که نطنز و کشتی را زدن؟
ناشناس۱۹۱۶۱۸۲۰۹:۰۶:۴۰ ۱۴۰۰/۱/۲۴
تلویزیون دولتی اسرائیل اعلام کرد
ناشناس۱۹۱۴۲۳۱۱۴:۱۵:۳۲ ۱۴۰۰/۱/۲۳
ما نفهمیدیم مذاکره خوبه؟ بده؟ اما فهمیدیم ایران و آمریکا و اسرائیل یک موضوع مشترک دارند اون هم بدی برجام هستش !!!
ناشناس۱۹۱۴۳۹۹۱۵:۰۴:۳۶ ۱۴۰۰/۱/۲۳
مذاکره اگر خوب بود که تحریم ها 100 برابر بیشتر نمی شد !
ناشناس۱۹۱۴۴۲۲۱۵:۰۹:۲۵ ۱۴۰۰/۱/۲۳
واقعا چرا یه عده دوست دارن دشمن رو بزرگ و خودمون رو تحقیر کنن!؟!؟
ناشناس۱۹۱۵۷۹۸۰۰:۴۸:۰۶ ۱۴۰۰/۱/۲۴
شما اول ببین دشمن اصلی ملت ایران کیست
ناشناس۱۹۱۶۰۱۰۰۶:۴۵:۲۴ ۱۴۰۰/۱/۲۴
واسه این که میگیم دشمن بزرگ وما ترسو فعلا اونا میزنن ما نظره میکنیم والانان میگن ما زدیم ولی کدومو مازدیم ومستقیم گفتیم که ما زدیم
امیر۱۹۱۵۰۰۴۱۸:۳۹:۴۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
خیلی جالبه اقای ظریف امروزفرمودندازاسرائیل بابت این خرابکاری انتقام میگیریم درصورتیکه باشریک جون جونیش امریکادرحال مذاکره است،اقای ظریف خواب دیدی خیرباشه حالابزارجای انتقام اون دوتا حرکت قبلی خوب بشود،این یکی پیش کش،توانشان هردفعه درهمین حد،هستش،حررررف،
ناشناس۱۹۱۶۲۴۱۰۹:۵۱:۴۴ ۱۴۰۰/۱/۲۴
متاسفانه تاسیسات هسته و غیر هسته ای و جان نخبگان ما حیات خلوت اسرائیل شده
ناشناس۱۹۱۳۷۹۰۱۲:۲۵:۱۱ ۱۴۰۰/۱/۲۳
شما که نمی تونیدد جواب اسراییل رو بدین چطور می خوایین جلو آمریکا وایسین فخری زاده رو ترور کردن چیکار کردین
ناشناس۱۹۱۴۱۸۴۱۴:۰۴:۴۶ ۱۴۰۰/۱/۲۳
اونی که باید بدونه چطوری، می‌دونه!!! مگه نمی‌بینی همه گزینه‌های رو بجز مذاکره از روی میز جمع کرده!؟!؟
ناشناس۱۹۱۴۲۲۱۱۴:۱۳:۲۲ ۱۴۰۰/۱/۲۳
چرا ایرانیها در خیانت به وطن خودشون از هم دارند سبقت میگیرند؟! نگید چون وضع اقتصادی خرابه که جواب خوبی نیست. چون همه جا بدبخت و بیچاره هست اما اینقدر خیانت درآن نیست.
ناشناس۱۹۱۴۲۳۷۱۴:۱۶:۲۴ ۱۴۰۰/۱/۲۳
چون دولت منتخب شما (بخوان دولت افراد غربگدا) در راس قدرته
علی۱۹۱۴۳۷۶۱۴:۵۵:۳۸ ۱۴۰۰/۱/۲۳
۸ سال استاد احمدی نژاد از طرف شما آمد اون زمان باغ و بستون بود ؟ میدونم الان میگی احمدی نژاد منحرف شد ، روحانی هم کرواتی و لیبراله ، به آقای جلیلی رای بدیم دست از سر ما بر می دارید ؟؟؟
ناشناس۱۹۱۴۵۵۶۱۵:۴۸:۴۱ ۱۴۰۰/۱/۲۳
حتما در دولت احمدی نژاد که سازشکار نبود دانشمند هسته ای ترور نمیشد ؟ و جواب اسراییل را با قاطعیت میدادید ؟
ناشناس۱۹۱۶۰۳۷۰۷:۲۷:۲۳ ۱۴۰۰/۱/۲۴
درسته اما در این دولت هم چوب رو خوردیم و هم پیاز رو هم مذاکره کردیم و امتیاز دادیم و هم فشار و ترور رو تجربه کردیم
ناشناس ..۱۹۱۴۶۷۲۱۶:۲۹:۱۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
شماهم شرق گرا
ناشناس۱۹۱۳۷۹۹۱۲:۲۷:۲۷ ۱۴۰۰/۱/۲۳
خخخه ویروس استاکس نت که خود آمریکا ساخت و خود آمریکا هم در حال مذاکره بود پس نتیجه می گیریم که هدف زدن ایران است
ناشناس۱۹۱۳۸۰۵۱۲:۲۸:۳۶ ۱۴۰۰/۱/۲۳
20 سال پیش که مسئله داخلی را بین المللی کردین و فراتر از ان پی تی قدم برداشتید باید به فکر این روزها می بودین
ناشناس۱۹۱۳۹۱۶۱۳:۰۵:۴۷ ۱۴۰۰/۱/۲۳
امروز ما داریم بهای حرکت نکردن بر اساس مقررات بین المللی را می پردازیم.
ناشناس۱۹۱۴۱۵۴۱۳:۵۷:۳۹ ۱۴۰۰/۱/۲۳
دقیقا در کدام موردها خلاف قانون بین المللی حرکت می کنیم؟البته نگویی حمایت از فلسطینی ها که مرزهاشون را غصب کردن یا fatf که رد گم کنی است چون قبلا تجربه داشتیم و مشکلی نبود و کارها انجام می شد و نباید در دوران تحریم تصویب شود که همین وضع را هم برای ما خرابتر می کند
ناشناس۱۹۱۴۲۴۷۱۴:۱۸:۲۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
داداش ظاهراً حواست نیست، کجا مخالف مقررات بین‌المللی حرکت کردیم؟ خودشون بارها مگه انجام تعهدات ایران رو تایید نکردن؟ الان ما برخلاف قطعنامه سازمان ملل از برجام خارج شدیم یا آمریکا!؟!؟
ناشناس۱۹۱۴۳۹۸۱۵:۰۳:۴۵ ۱۴۰۰/۱/۲۳
تازه برجام که از قانون خودشان هم جلوتر است و در دنیا تک است این محدودیت ها!
ناشناس۱۹۱۴۴۰۶۱۵:۰۶:۲۷ ۱۴۰۰/۱/۲۳
در دنیای امروز قانون جنگل حاکم است و قویترها ؛ ضعیف ترها را می بلعند نمونه بارز آن یمن و فلسطین است از کدام قانون صحبت می کنید ؟!
ناشناس۱۹۱۳۸۰۹۱۲:۲۹:۴۱ ۱۴۰۰/۱/۲۳
تندرو کسانی هستند که دانش و صنعت بومی کشور را بتن می ریزند که بمب اتم داران ناراحت نشوند
ناشناس۱۹۱۳۸۲۹۱۲:۳۵:۴۴ ۱۴۰۰/۱/۲۳
به جای این تحلیل های بی حاصل، به عنوان یک رسانه معتبر به دنبال این سوال بروید که وقتی در مراکز هسته ای ما با این حساسیت اسراییل نفوذ کرده ، در بقیه جاها چه خبر است؟ چرا اطلاعات سپاه با آن همه ادعا نمیتواند جلوی اسراییل را در قلب ایران بگیرد؟ چه تضمینی هست که انبارهای موشکی نابود نشوند؟
ناشناس۱۹۱۳۸۴۵۱۲:۴۳:۵۵ ۱۴۰۰/۱/۲۳
وقتی در برابر خرابکاری ها و تهدیدات ساکت مینشینیم انتظار نداشته باشید طرف مقابل متوقف شود. رزیم صهیونیستی باید جواب محکمی دریافت کند در مقابل هر عملش عملی محکمتر
ناشناس۱۹۱۳۸۴۹۱۲:۴۵:۲۲ ۱۴۰۰/۱/۲۳
پس چرا انتقام نمیگیرید موشک سازی برای ویترین درست شده؟
ناشناس۱۹۱۴۱۸۸۱۴:۰۵:۵۲ ۱۴۰۰/۱/۲۳
اولین کسی که بعد انتقام میاد میگه بزارین مردم زندگی کنن خودتی!!!!
ناشناس۱۹۱۵۰۳۶۱۸:۵۴:۳۲ ۱۴۰۰/۱/۲۳
الان مثلا به نظرت مردم دارن زندگی میکنن؟ بیدارشو برو ببین مردم برای سیر کردن شکم زن و بچه شون چقدر عذاب میکشن برادر بیدلرشو
ناشناس۱۹۱۴۲۲۶۱۴:۱۴:۱۵ ۱۴۰۰/۱/۲۳
افسر پیشین ارتش آمریکا: با نگاهی به عین‌ الاسد، دقت موشک‌های ایران را درک کنید!
ناشناس۱۹۱۳۸۷۴۱۲:۵۶:۱۷ ۱۴۰۰/۱/۲۳
خودنمایی حقیرانه ؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!؟
ناشناس۱۹۱۳۸۷۶۱۲:۵۶:۵۸ ۱۴۰۰/۱/۲۳
۲ بار زده باید ۲۰ تا بخوره مردم منتظرن
ناشناس۱۹۱۳۹۰۴۱۳:۰۱:۵۹ ۱۴۰۰/۱/۲۳
چی میگی حمله هوایی کردن سوله برق به طور کامل منهدم شده
ناشناس۱۹۱۴۱۲۸۱۳:۵۳:۱۳ ۱۴۰۰/۱/۲۳
زیاد ماهواره نگاه نکن
ناشناس۱۹۱۴۱۷۶۱۴:۰۲:۴۴ ۱۴۰۰/۱/۲۳
با F35 رادار گریز ؟
فرناز۱۹۱۳۹۰۷۱۳:۰۲:۳۶ ۱۴۰۰/۱/۲۳
خیلی خوبه که گاندو سازان در این خصوص توضیح بدهند.
ناشناس۱۹۱۴۶۰۹۱۶:۰۶:۵۷ ۱۴۰۰/۱/۲۳
گاندوسازان مراقب داخل باشند؟ یا مراقب خارج؟ بدبختی ما اینجاست ما بیشتر از داخل و خودی ها می خوریم
ناشناس۱۹۱۳۹۱۱۱۳:۰۳:۴۸ ۱۴۰۰/۱/۲۳
سایبری نبوده با سلاح هدایت ماهواره ای زدن
ناشناس۱۹۱۴۱۰۲۱۳:۴۹:۲۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
خیلی بده که حتی نمیدونیم چی جوری خوردیم !
ناشناس۱۹۱۳۹۲۸۱۳:۰۷:۳۶ ۱۴۰۰/۱/۲۳
هسته ای شدن الکی نیست
ناشناس۱۹۱۳۹۳۲۱۳:۰۸:۵۳ ۱۴۰۰/۱/۲۳
امام زمان خودت به داد تاسیسات هسته ای ما برس
ناشناس۱۹۱۳۹۴۲۱۳:۱۲:۱۷ ۱۴۰۰/۱/۲۳
حقیرانه! چند بار خرابکاری های وحشتناک در سایت های هسته ای، ترور دانشمندان هسته ای! کی میخواین پاسخ بدین؟ اصلا توانش رو دارین؟
ناشناس۱۹۱۳۹۵۹۱۳:۱۷:۴۵ ۱۴۰۰/۱/۲۳
لطفا راجع به این نفوذی ها هم یک گاندو بسازید
ناشناس۱۹۱۳۹۶۴۱۳:۱۹:۰۲ ۱۴۰۰/۱/۲۳
سایبری های ما کجا هستند پس ؟
ناشناس۱۹۱۳۹۶۹۱۳:۱۹:۵۴ ۱۴۰۰/۱/۲۳
# توره _ حضرت _ عباس _ انتقام _ بگیرید _ دیگه _ !!!
ناشناس۱۹۱۳۹۷۱۱۳:۲۰:۳۲ ۱۴۰۰/۱/۲۳
خدا بهمون رحم کرد چرنوبیل اتفاق نیوفتاد
ناشناس۱۹۱۴۲۰۹۱۴:۱۰:۱۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
مگه زمان چرنوبیل هم حمله سایبری وجود داشته!؟
ناشناس۱۹۱۴۶۶۲۱۶:۲۴:۲۵ ۱۴۰۰/۱/۲۳
منظورش نشت اتمی و آلوده کل منطقه نطنز تا صدها سال است
ناشناس۱۹۱۴۹۵۷۱۸:۲۰:۱۲ ۱۴۰۰/۱/۲۳
اولا سایبری نبوده دوما چرنوبیل بخاطر حساسیت شوروی روی اینکه ما می تونیم و کسی حق نداره به ما تحمیل کنه چطور فکر کنیم اتفاق افتاد، حتی به حرفهای متخصصین در زمان شروع اتفاق توجه نشد
ناشناس۱۹۱۴۲۱۳۱۴:۱۱:۰۷ ۱۴۰۰/۱/۲۳
یعنی اگه توی تاسیسات ما خرابکاری بشه و اتفاقی بیوفته ما مقصریم!؟!؟
ناشناس۱۹۱۴۹۶۴۱۸:۲۴:۳۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
بله شما که توان محافظت از تاسیسات حساس و خطرناک رو نداری بی خود چیزی رو می خوای داشته باشی که مشخصا هیچ درک درستی ازش نداری. عواقب نشت مواد رادیو اکتیو فقط برای الان نیست و تا چند نسل ما مردم و محیط زیست مارو نابود می کنه
محمدرضا۱۹۱۳۹۷۳۱۳:۲۱:۳۸ ۱۴۰۰/۱/۲۳
مهمترین مساله امروز نه انفجار نطنز بلکه... نفوذ ...اطلاعاتی است ، این نفوذیها پاپیون و کراوات نزده و از سرنگونی حکومت حرف نمیزنند . حتما افرادی رده بالا با سیمایی حزب اللهی هستند. وزارت اطلاعات و اطلاعات سپاه باید به مردم پاسخگو باشند که چرا در کمتر از یک سال دوبار انفجار در حفاظت شده ترین سایت کشور اتفاق می افتد، چگونه آمریکاّیها با داشتن اطلاعات کافی مهمترین فرمانده نظامی ما را ترور کردند؟؟ چجوری در قلب کشور دانشمندان ما ترور میشوند و آب از آب تکان نمیخورد؟...
ناشناس۱۹۱۳۹۸۵۱۳:۲۳:۳۹ ۱۴۰۰/۱/۲۳
این تحلیل فقط برای توجیه بی عملی در برابر صهیونیستها نوشته شده. امکان نداره آمریکا با این خرابکاری موافق نبوده باشه.
ناشناس۱۹۱۴۴۴۱۱۵:۱۳:۴۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
قدرت آمریکا رو به افوله. حتی اسرائیل هم تکیه کردن بر آمریکا رو رها کرده. نمونه‌اش هم اتفاقی بود که دیروز در نطنز اتفاق افتاد که مطمئناً اسرائیل به صورت مستقل این کار رو انجام داده.
ناشناس۱۹۱۴۴۴۲۱۵:۱۴:۱۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
قدرت آمریکا رو به افوله. حتی اسرائیل هم تکیه کردن بر آمریکا رو رها کرده. نمونه‌اش هم اتفاقی بود که دیروز در نطنز اتفاق افتاد که مطمئناً اسرائیل به صورت مستقل این کار رو انجام داده.
عمران۱۹۱۵۰۲۹۱۸:۵۰:۲۵ ۱۴۰۰/۱/۲۳
اسرائیل با هدف سابوتاژ مذاکرات وین این کار را کرده است.
ناشناس۱۹۱۳۹۸۷۱۳:۲۴:۱۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
تاسیسات منفجر شده ، سخنگو هم رفته ببینه چه خبره ، افتاده دست و پا و سر و کله اش شکسته ! این یعنی چی ؟ زخمی و مصدوم شدن سخنگو رو کجای دلمون بذاریم ؟
ناشناس۱۹۱۴۰۰۱۱۳:۲۶:۲۲ ۱۴۰۰/۱/۲۳
اگر همون اول پاسخ محکمی به اسراییل داده میشد همانطور که در عین الاسد به آمریکا پاسخ داده شد الان دیگه اسراییل جرأت نمیکرد این کار رو انجام بده االان هم اگر جواب محکمی به اسراییبل داده نشه همینطور ادامه میده
ناشناس۱۹۱۴۰۰۴۱۳:۲۶:۳۷ ۱۴۰۰/۱/۲۳
خودنمایی حقیرانه اونا ما رو ۹ ماه عقب انداخت
ناشناس۱۹۱۴۰۱۵۱۳:۲۹:۰۲ ۱۴۰۰/۱/۲۳
اتفاقا با زدن کشتیها و نطنز و اعلام رسمی اون داره ایران رو تخریب و تحقیر میکنه .
ناشناس۱۹۱۴۰۲۴۱۳:۳۱:۳۶ ۱۴۰۰/۱/۲۳
ای کاش میزدن و در میرفتن . زدن و وایسادن میگن کار ما بوده ! خیلی زور داره
ناشناس۱۹۱۴۲۰۳۱۴:۰۹:۰۲ ۱۴۰۰/۱/۲۳
یعنی الان جلوی در تاسیسات نطنز هستن!؟ پس چرا دستگیر نمیشن!؟
ناشناس۱۹۱۴۳۳۴۱۴:۴۵:۲۴ ۱۴۰۰/۱/۲۳
توره خدا یه ذره متوجه باش خواهشا ! حمله سایبری بوده . با بیل و کلنگ حمله نکردن به سایت نطنز که بخوان الان جلوی سایت نطنز حضور داشته باشن ‌. اگر میگیم وایسادن ، یعنی پشت میزشون در اتاق جنگ سایبری شون توی حیفا و تل آویو ایستاده اند . خدایا ! با کیا شدیم ۸۰ میلیون ؟!
ناشناس۱۹۱۴۷۵۶۱۶:۵۸:۵۴ ۱۴۰۰/۱/۲۳
آهان!! الان متوجه شدم!! پس اصلا جرأت نکردن از پشت میزشون توی تلاویو و حیفا جلوتر بیان که بخوان در برن!!! آخه یه جوری گفته بود فکر کردم با نیسان آبی و بیل و کلنگ اومدن، الان هم همونجا هستن!!!!!!
ناشناس۱۹۱۵۳۴۶۲۱:۲۳:۲۷ ۱۴۰۰/۱/۲۳
یعنی پشت میزشون توی تلاویو و حیفا از ترس کاری که کردن جرأت ندارن بشینن!؟ خب خسته میشن که!! گناه دارن!!
ناشناس۱۹۱۴۱۷۸۱۴:۰۳:۱۲ ۱۴۰۰/۱/۲۳
چرا اسراییل اخیرا انقدر پررو شده ؟میزنه راحت هم میگه ما زدیم ،یعنی چه ! بااین تصمیمات غلط هم که موج جدید کروناهم کشور رو فرا گرفته وضعیت تورم هم که نگو ،چرا اینقدر در مدیریت کشور ضعیفیم
ناشناس۱۹۱۴۳۴۲۱۴:۴۶:۲۹ ۱۴۰۰/۱/۲۳
در اظهار نظرش به طرف مقابلش نگاه میکنه
ناشناس۱۹۱۴۱۹۷۱۴:۰۷:۳۲ ۱۴۰۰/۱/۲۳
--جناب دبيريان ! با عرض معذرت براي مزاحمت هميشگي ، مي خواستم بفهمم كه اين حكايت شيرين از كيه كه ميگه : « يكي جهود و مسلمان نزاع مي كردند چنان كه خنده گرفت از حديث ايشانم به طيره گفت مسلمان : گر اين قباله من درست نيست خدايا يهود ميرانم يهود گفت : به تورات مي خورم سوگند كه گر خلاف كنم همچو تو مسلمانم !! گر از بسيط زمين عقل منعدم گردد به خود گمان نبرد هيچ كس كه نادانم » !!! عرضم به حضور انورتان ديشب كه كت و شلوار بنده زاده از اتوشويي گرفتم اين حكايت توي روزنامه اي بود كه كت شلوار در آن پيچيده شده بود !! ..بفرما جناب دبيريان . مستفيض ميشويم ... زنده باشي انشاء الله !! --- اوسا قدرت ! اين حكايت از استاد سخن ،شيخ اجل . سعدي شيرازي است معلومه كه !! -- عجب !! ... البته عجبي هم نداره كه از شيخ سعدي باشه جناب دبيريان .... رحمت الله عليه !!
ناشناس۱۹۱۴۲۷۱۱۴:۲۳:۵۶ ۱۴۰۰/۱/۲۳
قطعا یک هدفشون وادار کردن ایران به واکنش احساسی و تخریب فرآیند مذاکرات است. از یک طرف باید با هوشیاری بیشتر جلوی تکرار این حادثه ها را گرفت و از سوی دیگر زدن ضربه به اسراییل در جای مناسب و زمان مناسب باید صورت بگیره. همزمان روند مذاکرات و رفع تحریم ها هم باید انجام بشه. اسراییل خیلی موذی است و با همکاری برخی ها در منطقه خواهان تخریب روابط ایران و تحمیل فضای احساسی به تصمیم گیران ایران است. اگر در یک سو آرامش برقرار بشه میشه در طرف دیگر ضربه زد
ناشناس۱۹۱۴۲۷۵۱۴:۲۴:۵۸ ۱۴۰۰/۱/۲۳
زدن و شفاف میگن ما زدیم. منتظر جواب هم نیستند. چون کسی نیست بتواند جوابشان را بدهد!
ناشناس۱۹۱۴۴۰۳۱۵:۰۵:۴۱ ۱۴۰۰/۱/۲۳
کی علنا گفت؟ وزیر جنگ نخست وزیر کدامشان؟
ناشناس۱۹۱۴۴۱۲۱۵:۰۷:۱۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
اسرائیل جرأت چپ نگاه کردن به حزب‌ا... که کنار گوش خودش هست رو نداره. از سال ۲۰۰۶ که اون افتضاح جنگ رو راه انداخت دیگه جرأت حمله به حزب‌ا... رو نداشته. سالهاست که نتوانسته کاری برای موشکهای غزه که از همه طرف محاصره شده بکنه، اونوقت ایران .....
ناشناس۱۹۱۴۵۰۴۱۵:۲۷:۲۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
دقیقا چون مطمئنندهیچ جوابی درکارنیست
یوسف۱۹۱۴۹۳۵۱۸:۱۳:۰۵ ۱۴۰۰/۱/۲۳
جواب میدن اما جوابها متناسب با اقدام اسراییل نیست
ناشناس۱۹۱۴۳۲۷۱۴:۴۲:۵۳ ۱۴۰۰/۱/۲۳
این موضوع و‌ موارد قبلی ضعف شدید اطلاعاتی و امنیتی ما رو نشون میده و احتمالا نفوذی هایی که بشدت مورد اعتماد نظام هستن.
حسین۱۹۱۴۵۵۷۱۵:۴۹:۱۴ ۱۴۰۰/۱/۲۳
فکر کنم وقتش هست که به جای دعواهای سیاسی، فکری به حال نفوذیها در بدنه اطلاعات سپاه و خود سپاه بکنید. تمام امنیت این مرکزها دست سپاه است و‌باید بدون ملاحظه دید که چه کسانی در سپاه نفوذ کرده اند.
سید۱۹۱۵۴۴۴۲۲:۰۸:۱۲ ۱۴۰۰/۱/۲۳
حفاظت از سازمان انرژی اتمی دست وزارت اطلاعاته
ناشناس۱۹۱۴۵۷۸۱۵:۵۵:۲۵ ۱۴۰۰/۱/۲۳
تنهاراه نجات کشورساخت بمب وتوان بازدارندگی همین.باورکنیداینم پاسخ داده نشه دیریازودحمله هوایی میکنن خیلی راحت هم اس ۳۰۰مارونابودمیکنن دیدیددیگه توجنگ آذربایجان وارمنستان چطورارمنستان شکست خورد
ناشناس۱۹۱۵۳۵۸۲۱:۲۷:۱۱ ۱۴۰۰/۱/۲۳
اونوقت می شیم کره شمالی!!!@
محمد۱۹۱۴۵۹۷۱۶:۰۲:۳۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
ظاهرا ترور دانشمندای ایرانی و اتفاقات چند سال اخیر نشون میده که متاسفانه متاسفانه متاسفانه کشور ما به کلی ضعیف شده. . درسته دولت ایران منفعل و ضعیفه ولی بحث نظامی و امنیتی بیشتر دست مراکز غیر دولتی هست.....
ناشناس۱۹۱۴۷۹۱۱۷:۱۳:۱۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
دلیلش اینه که توی هیچ جای مملکت شایسته‌سالاری حاکم نیست.
ناشناس۱۹۱۴۶۰۳۱۶:۰۴:۳۱ ۱۴۰۰/۱/۲۳
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اولا باید از راههای مختلف ی گوشمالی به اسرائیل بده تادفعه دیگه همچی علطی نکنند دیگه سیرکردن حدی دارد! ثانیا مذاکره بی مذاکره غنی سازی بالای ۶۰ درصد را شروع کنند و به ساخت بمب کلاهک های هسته ای و نصب روی موشکها و ارتقاء برو بیشتر موشک ها جواب این اشغالگرگستاخ را بدن البته تنها دولتی که میتونه مشت محکمی به دهن اینا بزنه دولتی انقلابی ویا نظامی ست که انشالله به زودی باانتخابمون اولین انتقام خون شهیدان سردار سلیمانی، فخری زاده گستاخی های اسرائیل را خواهیم داد انشالله به زودی
ناشناس۱۹۱۴۸۹۶۱۷:۵۳:۵۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
نه تند روی، نه کندروی! اگر دولت به هرچه رهبر گفته و میگه گوش می کرد و گوش کنه همه مشکلات حل میشه. رهبر گفت اگر شما برجام را پاره کنید ما آتش می زنیم. ولی دولت عکس آن عمل کرد. برجام سودی نداشت و پابند ایران شده. الان که دشمنان هم جسورتر شدن.
ناشناس۱۹۱۴۹۴۹۱۸:۱۷:۲۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
سپاه پاسداران انقلاب اسلامی اول باید نفوذی هایش را شناسایی کند و حذف نماید تا بتواند موثر دفاع کند، سپس باید مفسدان اقتصادیش را بدون مصلحت اندیشی خذف کند تا بتواند با مردم به شدت فقیر شده مملکت ارتباط برقرار کند. پس از آن شاید بتواند نقشه راهی عملی داشته باشد، فعلا که به شدت چه از نظر اقتصادی و چه از نظر امنیتی بی دفاع هستیم! انواع صف های از رو گرسنگی و انواع ترور ها و انفجار های چند سال گذشته این نکته را ثابت می کند.
ناشناس۱۹۱۵۴۷۴۲۲:۱۸:۳۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
مسئول حفاظت از این تاسیسات پای کی بوده
ناشناس۱۹۱۴۶۳۸۱۶:۱۸:۲۸ ۱۴۰۰/۱/۲۳
قدرت نمایی اسرائیل حقیرانه. شما که در همین حد هم پاسخش را نداید که تکرار نکند
ناشناس۱۹۱۴۶۷۶۱۶:۳۰:۱۱ ۱۴۰۰/۱/۲۳
اسرائیل باید نابود بشود.گروسی هم باید اخراج بشود
ناشناس۱۹۱۴۷۰۱۱۶:۳۸:۵۸ ۱۴۰۰/۱/۲۳
بهترین انتقام ریختن مسولین غرب زده به زباله دان تاریخ است با يک انتخاب درست در انتخابات ریاست جمهوری
علی۱۹۱۴۷۲۸۱۶:۴۷:۱۹ ۱۴۰۰/۱/۲۳
نمیدانم به این راحتی که اسراییل میزنه.قدرت اطلاعاتی ما ضعیف شده یا اسراییل قدرتمنده
محمد۱۹۱۴۷۸۵۱۷:۱۱:۱۲ ۱۴۰۰/۱/۲۳
اولا اگه این حمله بز دلانه است شبیه اینرا اطلاعات ایران انجام دهد دوما ادارات ذیربط اطلاعات ایران خوابند سوما پتک بکوبید تو سر اسراییل که نفس نکشد چهارم ما در دفاع از تاسیسات حیاتی صعیفیم کار بیشتر میخواهد
ناشناس۱۹۱۴۸۲۷۱۷:۲۳:۵۹ ۱۴۰۰/۱/۲۳
اولا با حقیرانه تلقی کردن مسئله را کوچک نکنید ودر ثانی شما که تا بحال برجام را بسیار بد معرفی میکردید حالا آنرا خوب میدانید!!
یوسف۱۹۱۴۹۳۲۱۸:۱۰:۵۱ ۱۴۰۰/۱/۲۳
واقعیت اینه که اسراییل از ایران تو ضربه زدن متقابل جلو افتاده
ناشناس۱۹۱۴۹۶۵۱۸:۲۴:۴۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
ایران هم باید به تاسیسات هسته ای اسرائیل عملیات سایبری باشدت بیشتر انجام دهد به قول معروف جواب های هویه
سکووت۱۹۱۵۰۶۵۱۹:۰۶:۱۳ ۱۴۰۰/۱/۲۳
کاری جوابی ندهید فعلا در این اوضاع ..دست نگه دارید ب وقتش
ناشناس۱۹۱۵۱۰۲۱۹:۲۴:۳۹ ۱۴۰۰/۱/۲۳
به نظر من حالا که اونا حقیرانه زدن ما شجاعانه اونا رو بزنیم...
کیان۱۹۱۵۱۲۲۱۹:۳۱:۳۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
حقیرانه ؟؟؟؟؟؟؟
روحانی رئیس جمهور۱۹۱۵۲۶۳۲۰:۴۶:۳۳ ۱۴۰۰/۱/۲۳
منم روز جمعه فهمیدم که سایت نطنز رو زدن (علی برکت الله )
ناشناس۱۹۱۵۳۵۴۲۱:۲۵:۵۳ ۱۴۰۰/۱/۲۳
پس این گاندو سازها کجا رفتند؟!!!!
ناشناس۱۹۱۵۴۰۲۲۱:۵۰:۳۳ ۱۴۰۰/۱/۲۳
از خودتون عرضه نشون بدید و فقط حرف نزنید.
سید۱۹۱۵۴۴۲۲۲:۰۷:۲۸ ۱۴۰۰/۱/۲۳
بابا مردم منتظر یک پاسخ درست و حسابین،بزنید و جوابشون رو محکم بدید
ناشناس۱۹۱۵۴۴۹۲۲:۰۹:۵۸ ۱۴۰۰/۱/۲۳
حالا یکی شما بزنین یکی اونا میزنن.یه کشتی اونا میزنن یه کشتی شما بزنین.یه حمله سایبری اونا میکنند پشتش شما حمله کنید... تهش که چی؟ تا کی؟ با این کارا فلسطین آزاد میشه مثلا؟
ناشناس۱۹۱۵۵۳۶۲۲:۴۳:۱۰ ۱۴۰۰/۱/۲۳
اسراييل با اقدامات حقيرانه اش مرتب حساس ترين مراكز هسته اي ودانشمندان ونخبه هاي مارا از بين ميبردمواظب باشيد اسراييل با اقدامات حقيرانه اش در مراكز ديگر نفوذ نكند
ناشناس۱۹۱۵۶۱۰۲۳:۱۹:۱۹ ۱۴۰۰/۱/۲۳
این یک خودنمایی حقیرانه ی اسرائیلی هاست وای به خودنمایی های ....
ناشناس۱۹۱۵۶۳۸۲۳:۲۹:۲۱ ۱۴۰۰/۱/۲۳
اطلاعات سپاه و جناب طائب در حال چه کاری بودند؟
عوام۱۹۱۵۶۸۲۲۳:۴۶:۴۳ ۱۴۰۰/۱/۲۳
ایران یه برگ براش مونده که میخواد بوقتش بازی کنه وقتشم الان نیست زمانیه که اونا اصلا منتظرش نبودن
ناشناس۱۹۱۵۷۶۰۰۰:۲۶:۵۶ ۱۴۰۰/۱/۲۴
به حرمت خون شهیدان جواب دندون شکنی به اسرائیل بدین به حرمت خون حاج قاسم
اصغر۱۹۱۶۰۹۳۰۸:۱۶:۴۵ ۱۴۰۰/۱/۲۴
من که اگه بتونم یه روغن و یه خورده شکر از ستاد تنظیم بازار بگیرم برام کافیه ... مرگ بر آمریکا!
ناشناس۱۹۱۶۱۴۰۰۸:۵۰:۱۰ ۱۴۰۰/۱/۲۴
چند نفر جاسوس اسراییل در نظنز هست؟
یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. «علی لندی» نوجوان قهرمان ایذه‌ای آسمانی شد

  2. چراغ سبز رئیسی به جهان؛ انتقاد از آمریکا

  3. دستور رییسی درباره بیژن عبدالکریمی

  4. رمزگشایی از مواضع اخیر امیر عبداللهیان

  5. شیوه عجیب و خطرناک جابجایی زائران اربعین با هواپیما باربری

  6. مجری فاکس نیوز رئیس جمهور کشورش را با خاک یکسان کرد

  7. نسخه راغفر برای مهار تورم/ توضیح امیرعبداللهیان درباره زمان آغاز مذاکرات هسته‌ای/ پاسخ عراقچی به کیهان درباره گریه وندی شرمن در مذاکرات برجام

  8. چرا توان هسته ای ایران را نمی توان تضعیف کرد؟

  9. شکار ناگهانی سگ توسط کروکدیل گرسنه

  10. سخنی با برادرمان آقای عراقچی

  11. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

  12. نیکزاد: لشکر آذری‌ها گوش به فرمان رهبر انقلاب هستند

  13. سردرگمی سیستماتیک مردم

  14. عجیب اما واقعی! هذیان گویی بایدن در آنتن زنده

  15. لایحه رتبه‌بندی معلمان مهرماه در مجلس شورای اسلامی تصویب خواهد شد

  16. واردات خودرو ، مفید یا مضر ؟ 

  17. کلیپی که اشک رییس جمهور را درآورد

  18. دعوای کاذب درباره عضویت ایران درباره سازمان همکاری شانگهای

  19. به نام فقرا به کام اغنیا

  20. دفاعیات میرسلیم از طرح صیانت/ علت سکوت روحانی در این روزها چیست؟/ واکنش مثبت علی مطهری به نطق رئیسی در سازمان ملل

  21. دستگیری دعانویس میلیاردر در نیاوران

  22. فیلم| وداع با قهرمان دهه هشتادی/ «علی لندی» فهمیده دوران شد پیکر

  23. این نیز گذشت و روسیاهی به ذغال ماند!

  24. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

  25. عددهای هشداردهنده در بودجه نویسی

  ابر آروان

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. مقام سابق آمریکایی: اسرائیل تا ۲۰ سال دیگر وجود نخواهد داشت

   2. اتحاد آنگلوساکسونها علیه دنیا !

   3. روایت "نشنال اینترست" از فلج شدن اسرائیل در برابر توان موشکی مقاومت

   4. سردار حاجی زاده: عهد بسته‌ایم آمریکا را از منطقه اخراج کنیم

   5. خروج پاتریوت آمریکا از عربستان مقدمه عادی‌سازی با اسرائیل؟

   6. آکسیوس: مذاکرات شروع نشود، آمریکا ایران را تحریم می‎کند

   7. چرا آمریکا ثبات افغانستان را به نفع خود نمی بیند؟

   8. پنجمین کاروان سوخت ایران وارد خاک لبنان شد

   9. تورم منفی امارات برای بیست و ششمین ماه متوالی!

   10. قربانیان «ارّه» محمد بن سلمان

   11. رایزنی امیرعبداللهیان و همتای انگلیسی/ آمادگی انگلیس برای بازپرداخت بدهی‌های خود به ایران

   12. امیرعبداللهیان: بر اساس رفتار عملی بایدن تصمیم می‌گیریم/ بزودی مذاکرات وین از سر گرفته می‌شود

   13. قدردانی چین از سخنرانی رئیسی در مجمع عمومی سازمان ملل

   14. بایدن: آماده بازگشت به اجرای کامل برجام هستیم

   15. انگلیس و آمریکا: ایران فوراً اتباع ما را آزاد کند و به مذاکرات وین برگردد

   16. آمریکا: در حال تدوین برنامه‌های جایگزین برای عدم بازگشت ایران به برجام هستیم

   17. محمد اسلامی: آمریکا فوراً تحریم‌ها را لغو کند و به برجام برگردد

   18. آمریکا: به محض اعلام آمادگی ایران به مذاکرات وین باز می‌گردیم

   19. مجلس نمایندگان آمریکا چند طرح ضد ایرانی تصویب کرد

   20. نقش لابی‌های اسلحه‌سازی آمریکا در جنگ‌افروزی‌های واشنگتن

   21. تاثیرات منطقه‌ای عضویت ایران در سازمان شانگهای

   22. انتقاد غریب آبادی از رویکردهای دوگانه آمریکا و انگلیس در فروش زیردریایی هسته ای به استرالیا

   23. واکنش مقام آمریکایی به تغییر تیم مذاکره کننده برجامی ایران

   24. درخواست برجامی اتحادیه اروپا از ایران

   آخرین عناوین