انقلاب طلاق در منافقین چگونه راه افتاد؟/ خط قرمزهای گروهک رجوی

سیاسی،   3991218104 ۱۴ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

در دومین جلسه دادگاه رسیدگى به دادخواست ٤٢ نفر از اعضاى سابق گروهک تروریستى منافقین، یکی از خواهان پرونده گفت: براى پیدا کردن کار در سال ٨١ به ترکیه رفتم که توسط اعضاى فرقه رجوى ربوده شدم. آن‌ها بعد از حمله امریکا به عراق و سرنگونى دولت عراق در کوهستان سرگردان بودند.

انقلاب طلاق در منافقین چگونه راه افتاد؟/ خط قرمزهای گروهک رجوی

به گزارش میزان، دومین جلسه دادگاه رسیدگى به دادخواست ۴۲ نفر از اعضاى سابق گروهک تروریستى منافقین به ریاست قاضى پورمریدى برگزار شد.

در ابتداى جلسه دادگاه قاضى پورمریدى ضمن اعلام رسمیت جلسه از محمدرضا شمسی یکى دیگر از خواهان این پرونده خواست جهت ارائه توضیحات در جایگاه قرار گیرد.

ربایش انسان‌ها توسط اعضاى فرقه رجوى

شمسی ضمن قرارگیرى در جایگاه گفت: براى پیدا کردن کار در سال ٨١ به ترکیه رفتم که توسط اعضاى فرقه رجوى ربوده شدم. آن‌ها بعد از حمله امریکا به عراق و سرنگونى دولت عراق در کوهستان سرگردان بودند.

وى گفت: دو نوبت مرا زندانى کردند؛ چند بار اعتراض کردم و مرا به زندان انداختند و شکنجه کردند.

شمسی بیان کرد: در این مدت فشارهاى روحى و جسمى بر من وارد شد و بیش از سه ماه در زندان منافقین زندانى بودم و در شرایط کنونى نیز از این آسیب‌ها رنج مى برم و از دادگاه تقاضاى محکومیت سرکردگان فرقه رجوی را دارم.

وى گفت: من اواخر سال ٨٣ به کشور بازگشتم، زمانى که رفتم متاهل بودم و دو فرزند داشتم.

روایتی از قطع پای یک فرد در نتیجه اقدامات منافقین

در ادامه، نادر چپچاپ یکى دیگر از خواهان پرونده در جایگاه قرار گرفت و گفت: از اینکه این فرصت به من داده شد تا از حقوق خود دفاع کنم از دادگاه سپاسگزارم. طى چهار سال که در گروهک بودم آسیب‌های فراوانى به من وارد شد.

وى بیان کرد: مرا فریب دادند و از ترکیه و به طور غیرقانونى به عراق بردند. ناخن هاى پاهاى مرا بدون بی حس کردن کشیدند و مرا مجبور مى کردند در کارهاى نظامى، خدماتى و تشکیلاتى شرکت کنم و همین کار موجب عفونت پاهایم شد.

چپچاپ گفت: مرا فریب دادند که در آلمان به من کار مى دهند و من اصلا دنبال این موضوعات نبودم. مى گفتند مرا مى کشند و در حیاط دفن مى کنند و از من به عنوان شهید خود یاد مى کنند، من گفتم براى مبارزه نیامدم.

وى عنوان کرد: به علت اعتراض به رفتارهاى آن‌ها توسط صمد امیرى در زندان به مدت یک ماه و نیم بازداشت شدم. در نهایت پس از بازگشت به ایران و عدم مداواى پاهایم هر دو پایم از مچ قطع شد.

چپچاپ بیان کرد: محمدجواد اسدى و حسین ولى‌پور دو نفر از شاهدان من هستند که البته یکى از آن‌ها به ایران نیامد.

دست آمریکایی‌ها با منافقین در یک کاسه بود

محمدجواد اسدى، ضمن قرارگيرى در جايگاه بيان كرد: من سه سال و نيم در اسارت فرقه منافقین و چهار سال در اسارت امريكا بودم و شاهد بودم كه به دليل كار زياد ناخن هاى چپچاپ را كشيدند.

وى گفت: همه افراد براى كار آمده بودند و متفق القول سر همه ما كلاه گذاشتند. زمانى كه در اشرف به ما لباس نظامى دادند، ما گفتيم ما براى جنگ نيامديم.

اسدى عنوان كرد: حرف اصلى آن‌ها زمانى كه مى‌گفتيم نمى‌مانيم، این بود که ورود ما به عراق غيرقانونى است و ١٥ تا ٢٠ سال زندان دارد.

وى بيان كرد: بعد از حمله عراقى ها موفق شديم به سمت كمپ امريكايى ها فرار كنیم اما آن ها دستشان با منافقین در يک كاسه بود و چهار سال و نيم در كمپ امريكايى‌ها بوديم.

وى بيان كرد: من يک ماه بود كه ازدواج كرده بودم و در اواخر دى ماه ٨٠ وارد گروهک شدم و تابستان ٨٣ از آنجا فرار كردم و از دادگاه خواستار محكوميت فرقه رجوی هستم.

منافقین من را در قفس نگه داشتند

در ادامه فتح الله اسکندرى یکى دیگر از خواهان در جایگاه قرار گرفت و گفت: به عنوان سرباز وظیفه به جبهه اعزام شدم و پس از برخورد گلوله و ترکش اسیر منافقین شدم. در سه ماه اول اسارت مرا در یک قفس نگه مى داشتند و مى گفتند باید به خواسته هاى آن‌ها عمل کنیم. مدت ١٧ سال در آنجا محبوس بودیم.

وى گفت: از شدت فشار‌ها آقاى خدام گلمحمدى روى خود نفت ریخت و خود را آتش زد، اما زنده ماند ولى او را جایى بردند که دیگر ندیدم و حجت عزیزى و کریم پدرام با گلوله به خود شلیک کردند و فردى به نام رسول که دو چشم او نابینا بود با ریختن نفت خودش را آتش زد.

اسکندرى بیان کرد: سه گلوله به دست من و یک ترکش توسط فرقه رجوى به من برخورد کرد.

منافقین با خانواده شدیدا مشکل داشتند

اکبر خباره یکى دیگر از خواهان گفت: پس از اینکه در جنگ اسیر عراقی‌ها شدم در آنجا با شتستشوى مغزى وارد گروهک شدم و ١٧ سال در فرقه بودم.

وى بیان کرد: در جریان حمله امریکا به کویت به مدت ٤٥ روز در بیابان‌ها پراکنده بودیم و با روزى ٥ عدد خرما سپرى کردیم. روى بازویم یک خالکوبى به اسم مادرم داشتم که گفتند باید سوزانده شود و با هویه برقى سوزاندند، چون با خانواده شدیدا مشکل داشتند.

خباره بیان کرد: الیاس کرمى در پی شدت فشار‌ها در حمام شاهرگ خود را زد و مرد.

وى گفت: ١٧ سال از بهترین دوران عمرم را به بدترین شکل از دست دادم که باعث و بانى آن گروهک و این فرقه نامشروع بود.

خباره بیان کرد: فرقه منافقین آبروى مرد، آزادى خواهى و انقلابى را در دنیا برده‌اند و از مجامع حقوق بشرى مى‌خواهم که این‌ها را پای میز محاکمه بکشند.

وى اظهار کرد: از دولت و قوه قضاییه تشکر دارم که چنین امکانى را خلق کردند تا بتوانیم حرف‌هاى خود را به گوش دنیا برسانیم. از دولت و وزارت خارجه خواهش مى کنم ما را در این پرونده یارى کنند تا بتوانیم به حقوق از دست رفته خود برسیم.

برای منافقین فقط كشتن و ريختن خون مردم ايران مهم بود

هادى شبانى يكى از مطلعين ضمن قرارگيرى در جايگاه گفت: نزديک به ٢٠ سال در مناسبات گروهک بودم و سال ٨٣ فرار كردم. آمده ام شهادت دهم همه مطالبى كه عنوان شد كاملا دقيق و درست است و مسئول خيلى از بچه ها در پذيرش بودم.

وى بيان كرد: زمانى كه در مناسبات فرقه پا گذاشتيم همه چيزهايى كه در ذهن خود بافته بوديم از بين رفت و اجازه يكبار تماس تلفنى من با خانواده‌ام را ندادند. در ترورها فقط كشتن و ريختن خون مردم ايران مهم بود. در راهپيمايى ٢٢ بهمن قرار بود عمليات انجام دهم كه خوشبختانه نشد.

قاضى پورمريدى خطاب به این مطلع گفت: آيا از كادر سرکردگان منافقين پرسيديد كه چطور مريم رجوى همسر مسعود رجوى شد مگر مخالف خانواده نبودند؟

شبانى گفت: در مناسبات فرقه‌اى افراد پايين نمى‌توانند سوال كنند و مواردى خط قرمز محسوب مى‌شد و حق سوال نداشتيم و ما صرفا اجراكننده دستورات بوديم.

وى عنوان كرد: من در عمليات مرصاد زخمى شدم و براى اين فرقه زخمى شدم اما حاضر نشدند زمانی كه به كمپ امريكايى‌ها رفتم لباس‌هايم را به من بدهند.

رجوى براى اینکه شکست در عملیات مرصاد را گردن اعضا بیندازد، انقلاب طلاق راه انداخت

ایرج صالحى یکى دیگر از مطلعین ضمن قرارگیرى در جایگاه گفت: من ٢٠ سال تا سال ٨٣ در این فرقه بودم. این فرقه ما را از عزیزانمان جدا کرد و ارتباط با خانواده را ممنوع کرد.

وى گفت: یکى از راهکارهاى آن‌ها این است که افراد را مجبور مى‌کردند افکار درونى خود را نیز بگویند. رجوى براى اینکه شکست در عملیات مرصاد را گردن اعضا بیندازد، انقلاب طلاق راه انداخت.

صالحى عنوان کرد: خیلى از افراد در این سیستم خروج ممنوع، اقدام به خودکشی کردند. سال ٨٠ رجوى گفت هر کس مى‌خواهد برود باید چهار شرط را بپذیرد. شرط اول این بود که جلوى افراد بگوییم مشکل جنسی داریم و شرط دوم این بود که ما را تحویل دولت عراق مى دادند و دو سال هم در زندان هاى سازمان بمانیم و سپس ما را به ایران بفرستند.

وى گفت: یکى از افراد خدام گلمحمدى بود که دست به خودسوزى زد و خود را آتش زد و زنده ماند، اما معلوم نیست چه بلایى سر او آوردند.

صالحى بیان کرد: به ما مى‌گفتند خونمان مال مسعود رجوى است یعنى تعیین مى‌کند چگونه می‌میریم و نفس‌مان مال مریم رجوى است یعنى تعیین مى‌کند در روز‌ها چه کنیم و به عنوان برده محسوب می‌شدیم.

وى بیان کرد: حاضرم شهادت دهم که این فرقه چه شکنجه‌ها و بلاهایى سر اعضا و خانواده اعضا آورد.

ایرج صالحى یکى دیگر از مطلعین ضمن قرارگیرى در جایگاه گفت: من ٢٠ سال یعنی تا سال ٨٣ در این فرقه بودم. این فرقه ما را از عزیزانمان جدا کرد و ارتباط با خانواده را ممنوع کرد.

وى گفت: یکى از راهکارهاى آن‌ها این بود که افراد را مجبور مى‌کردند افکار درونى خود را بگویند. رجوى براى اینکه شکست در عملیات مرصاد را گردن اعضا بیندازد انقلاب طلاق راه انداخت.

صالحى عنوان کرد: خیلى از افراد در این سیستم خروج ممنوع، اقدام به خودکشی کردند. سال ٨٠ رجوى گفت هر کس مى‌خواهد برود باید چهار شرط را بپذیرد. شرط اول این بود که جلوى افراد بگوییم مشکل جنسی داریم و شرط دوم این بود که ما را تحویل دولت عراق مى دادند و دو سال هم در زندان هاى گروهک بمانیم و سپس ما را به ایران بفرستند.

وى گفت: یکى از افراد خدام گلمحمدى بود که دست به خودسوزى زد، اما زنده ماند، معلوم نیست چه بلایى سر او آوردند.

صالحى بیان کرد: به ما مى‌گفتند خونمان مال مسعود رجوى است یعنى تعیین مى‌کند چگونه می‌میریم و نفس‌مان مال مریم رجوى است یعنى تعیین مى‌کند در روز‌ها چه کنیم و به عنوان برده محسوب می‌شدیم.

وى بیان کرد: حاضرم شهادت دهم که این فرقه چه شکنجه‌ها و بلاهایى سر اعضا و خانواده اعضا آورد.

سرکردگان منافقین تمامى احساسات و غرايض طبيعى انسانی را از ما سلب كردند

در ادامه جلسه دادگاه، سيروس غضنفرى يكى ديگر از خواهان در جايگاه قرار گرفت و گفت: سال ٦٧ به دست نيروهاى عراقی اسير شدم و در اسارت فرقه رجوى درآمدم. پس از ورود به اردوگاه اشرف از يک اسارت موقت به يک اسارت دائم رفتم.

وى بيان كرد: من از تمامى حقوق‌هاى انسانى محروم شدم. در طول ١٧ سال از اسارت از نعمت هاى خداوند محروم شدم. تمامى احساسات و غرايض طبيعى انسانی را از ما سلب كردند. انتخاب همسر براى بقاى نسل از نعمت هاى خداوند است كه با دستور مستقيم مسعود رجوى حق فكر كردن به هيچ زنى را نداشتيم.

غضنفرى عنوان كرد: دختران زير ١٨ سال را به مردانى كه سن آن‌ها ٣٥ تا ٤٠ سال بود مى‌دادند. بايد در نشست هاى روزانه و غسل هفتگى به تفكرات خود پاسخ مى داديم.

وى گفت: سال ٦٨ تمامى زنان با دستور مستقيم مسعود رجوى از همسران خود جدا شدند و بچه‌هاى آن ها را نيز از آن ها جدا كردند.

غضنفرى عنوان كرد: رجوى رواج نسل كشی انجام داد از اين بابت از دادگاه هاى بين‌المللى خواهان صدور حكم هستم و از این دادگاه بابت اين فرصت تشكر مى‌كنم.

منافقین افرادى كه نمى‌خواستند جذب شوند را در آبجوش مى‌انداختند

در ادامه جلسه دادگاه، كمندعلى عزيزى يكى ديگر از خواهان پرونده بيان كرد: سال ٦٦ در منطقه عملياتى به عنوان سرباز وظيفه بودم و در درگيرى شديد با منافقين اسير شديم و به اسارت درآمدم و ١٧ سال در اردوگاه اشرف بودم.

وى گفت: بعد از آن به من گفتند همه اعضاى خانواده من مرده‌اند اما متوجه شدم زنده‌اند. ما فرار كرديم و به ايران آمديم. به ما مى‌گفتند كه به ايران برويد اعدام مى‌شويد اما اين طور نبود.

عزيزى اظهار كرد: در سليمانيه فردى كه مى‌خواست فرار كند را به ماشين بستند و روى زمين كشيدند. در كركوک افرادى كه نمى‌خواستند جذب سازمان شوند را در آبجوش مى‌انداختند و از من نيز مى‌خواستند خواهرم را كه به آن‌ها فحش داده بود بزنم اما چون اين كار را نكردم يک هفته زندان بودم و كتک خوردم.

امیدواری به محکومیت فرقه رجوى در عرصه بین‌الملل

بخشعلى علیزاده یکى دیگر از شهود این پرونده ضمن قرارگیرى در جایگاه گفت: مدت ٢٧ سال در فرقه رجوى گرفتار بودم و در جبهه جنگ در تهاجم نیروهاى عراقى به اسارت درآمدم و مدت سه و نیم سال در اردوگاه اسرا بودم و بعد از آن به اردوگاه اشرف رفتم.

وى گفت: از چاله اسارت در چاه فرقه رجوى گرفتار شدم و در نهایت شهریور سال ٩٥ از تشکیلات گروهک جدا شدم و به آلمان رفتم و بعد از آن تصمیم گرفتم به ایران بیایم.

علیزاده عنوان کرد: تمامى صحبت‌هاى مطرح شده در دادگاه درست بوده و حاضر هستم در تمامى دادگاه‌ها شهادت دهم. میانگین سنى افراد ٥٠ تا ٥٥ سال در اردوگاه آلبانى است و حدود دو هزار نفر هستند.

وى بیان کرد: من در سال ٩٥ وارد آلبانى شدم و شهریور ٩٥ از فرقه جدا شدم. امیدوارم این دادگاه به اینجا ختم نشود و در عرصه بین‌الملل به محکومیت فرقه رجوى کشیده شود؛ شنیده بودم بسیار از دادگاه‌هاى بین‌المللى هراس دارد.

محمدرضا گلى یکى دیگر از مطلعین ضمن قرارگیرى در جایگاه عنوان کرد: حدود ٢٤ سال در تشکیلات گروهک بودم. من به عنوان زندانبان آنجا بودم و شاهد بودم که افراد را چه شکنجه‌هایى مى‌کردند و حرف‌هاى دوستان را تایید مى‌کنم.

وى بیان کرد: فشار روحى بسیار سنگین‌تر از فشار جسمى بود. خاطرم هست یکى از افراد به دلیل فشار‌ها خودزنى کرد و اگر امکانش باشد حاضر هستم در هر مجمع بین‌المللى صحبت کنم و شهادت دهم.

وی خطاب به یکی از افرادی که در دادگاه جز خواهان پرونده بود، گفت: شما قبلاً زندانی و اسیر من بودید و من نیز اسیر عقاید گروهک منافقین بودم.

مجامع حقوق بشرى چرا با سرکردگان منافقین برخورد نمى‌کنند؟

در ادامه جلسه دادگاه، لیلا کیوکان از خواهان دیگر این پرونده، ضمن قرارگیرى در جایگاه گفت: در شرایطى که دو سال بیشتر نداشتم پدرم ما را رها مرد و جذب فرقه شد و همانند همه اعضایى که اینجا هستند تحت تاثیر منفى کذاب این فرقه قرار گرفت.

وى عنوان کرد: در طول چهل سال تلاش‌هاى متعددى از سوى من براى دیدار یا صحبت تلفنى صورت گرفت، اما بی‌نتیجه ماند. من به عنوان کسی که در دوران کودکى پدرم را از دست دادم و حتى صداى او را نشنیدم، سوالم از مجامع حقوق بشرى این است چرا به وظایف قانونى خود عمل نمى‌کنند و با آن‌ها برخورد نمى‌کنند.

کیوکان اظهار کرد: تنها یادگار من از پدرم یک قاب عکس دردناک است و چهره بهت زده مادرم نشان از آوارى داشت که سر ما خراب مى شد.

وى بیان کرد: خلق من هستم که صداى پدرم را نشنیدم؛ در جلسه دیروز برخى گفتند که نتوانستند با فرزندان خود ارتباط برقرار کنند، اما من هیچ وقت پدرم را لمس نکردم.

کیوکان گفت: از قوه قضاییه تشکر فراوان دارم که شرایطی را فراهم آورد در یکجا صداى خود را به گوش مجامع بین الملل برسانیم تا شاید روزى بتوانم دور از قاب عکس چهره پدر را ببینیم.

این دادگاه آغاز راه احقاق حق خسارت دیدگان از گروهک منافقین است

قاضى پورمریدى در این بخش از جلسه دادگاه عنوان کرد: دادخواستى که مطرح شد از نظر قوه قضاییه و دادگاه آغاز راه است.

قاضى پورمریدى در ادامه افزود: این راه قطعا به این پرونده ختم نخواهد شد؛ درب دادگسترى و شعبه ٥٥ بین‌الملل قوه قضاییه باز است تا نه تنها افرادى که عضو این گروهک بودند بلکه همه افرادى که از این گروهک خسارات فراوانى به آن‌ها وارد شده دادخواست خود را مطرح کنند.

وى بیان کرد: ما مى دانیم که ١٧ هزار نفر از مردم ما حداقل به صورت مستقیم از قربانیان ترور هستند و کشته و شهید شدند و از زنان و کودکان تا پیر و جوان قربانى اقدامات فرقه تروریستى مریم و مسعود رجوى و گروهک منافقین شده اند.

رییس دادگاه خاطرنشان کرد: این حق براى همه و براى همه مردم کشورمان است تا دعاوى خود را مطرح کنند تا رسیدگى شود.

وى بیان داشت: بیش از ٣٥ سال است که از اقدامات فرقه رجوى که مستقیما علیه مردم کشورمان دست به اسلحه بردند مى گذرد و هر چقدر این فاصله بیشتر شود ممکن است نسل هاى جدید اقدامات جنایتکارانه آن‌ها را فراموش کنند.

قاضى پورمريدى تصريح كرد: گذر زمان هم ادله را تحت تاثير قرار مى دهد و هم آدم ها را فرسوده مى‌كند. در دادگاه افرادى از طيف هاى مختلف صحبت كردند كه شاهد اقدامات جنايتكارانه گروهک منافقين بودند. صحبت هاى چنين افرادى براى دادگاه ها بسيار راهگشا خواهد بود.

وى اذعان كرد: افرادى كه اكنون در آلبانى و فرانسه هستند به نوعى اسير منافقين هستند و كماكان درب هاى اين كشور به روى همه باز است اما اگر اقدامات جنايتكارانه و كيفرى انجام داده اند موضوع على‌حده‌اى است.

قاضى پورمريدى خاطرنشان كرد: ما در اين دادگاه در چارچوب قوانين و مقررات رسيدگى قاطعانه اى انجام خواهيم داد و حكم در اسرع وقت صادر خواهد شد اما انتظارى كه از سازمان هاى بين المللى مدعى حقوق بشر مى شود اين است كه در پرونده فرقه رجوى، حداقل در دسته اول افرادى كه اكنون در آلبانى هستند، به داد آن ها برسند.

رييس دادگاه اظهار كرد: اين شروع كار خواهد بود و آخر آن به نابودى فرقه تروریستی منافقين مى‌انجامد و منجر به آزادى افرادى مى شود كه در بند آن ها هستند.

وى تاكيد كرد: فرقه‌هايى همچون فرقه منافقين به جز اسارت و بهره كشی هيچ دستاوردى براى بشريت ندارند. ما دعاوى كه مطرح مى شود را مورد رسيدگى قرار مى دهيم و دادگاه ادامه پيدا خواهد كرد.

رييس دادگاه در پايان ختم جلسه را اعلام كرد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۸۵۷۲۸۴۱۸:۰۲:۵۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
حالا شب عیدی کم بدبختی داریم باید در مورد این گروهک شاخ شکسته هم مطلب بخونیم ؟
عبدالله۱۸۵۷۵۲۹۲۰:۰۰:۰۸ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
احتمالا با توجه به رویه حاکم بر دادگاه ها بدلیل فقدان ادله کافی و فقدان شهادت شهود و عدم حضور ضابطین و جرح شهود به شاکی بودن دادگاه قرار منع تعقیب صادر می کند
ناشناس۱۸۵۷۸۷۷۲۳:۰۱:۰۲ ۱۳۹۹/۱۲/۱۸
از مجاهدین خلق متنفرم.
صدرا۱۸۵۸۰۴۰۰۰:۱۸:۵۸ ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
..بچه ۷ ساله هم میداند که رجوی و گروهش تمام شد و‌رفت به درک و آخرین پشتیبان شان در امریکا رودی جولیانی بی ابرو و بی حیثیت گشت. اما نگرانی اینجاست که افرادی مانند مرتضوی، طبری و... همان روش ها را با لعابی دیگر تبلیغ میکنند
ناشناس۱۸۵۸۳۰۱۰۷:۲۴:۳۸ ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
خائنین به وطن و کثیف ترین موجودات روی زمین این فرقه هستن خدا نابودشون کند
عشق به ایران۱۸۵۸۳۱۴۰۷:۴۱:۱۶ ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
خدا ازشون نگذره خدا فرقه رجوی و خودشو اون عجوزه مریم رجوی رو با یزید و یزیدیان محشور کنه خدا همه اونها رو لعنت کنه، همه آنها خائنین به ملت به نظام به همه شهیدان واقعا خائن هستند، بوی تعفنشون جوان‌ها رو گرفتار میکنه از دم باید ساقط بشن که دستشون با دشمن ایران و ایرانی توی یه کاسه است، ننگ بر خائنین وطن فروش، که جوانهامون رو بدبخت و بیچاره کردن بخاطر یه مشت چرندیات و هواو هوس های شیطانی، خاک بر سر همه اشون کنم، مریم رجوی فسیل، عجوزه خجالتم نمی‌کشه میره جلوی دوربین، بهش بگن دیگه چیزی ازت باقی نمونده فسیل، برو توبه کن
ربیعی۱۸۵۸۵۴۰۰۹:۵۸:۲۰ ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
منافقین کوردل ، ۱۷ هزار نفر از مردم شریف ونجیب ایران را ترور وبه شهادت رساندند .درجنگ تحمیلی ابزار جاسوسی دراختیار صدام افلقی ونیروهای آمریکائی بودند حال صدای فریاد مظلومانانه ؟؟؟؟ واقعا که منافقین بدتر از کفارند .وطن فروشان خائن
هادی۱۸۵۸۵۶۰۱۰:۰۳:۴۸ ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
باید حقیقت عملکرد شیادان جنایتکار را بیشتر بیان کرد تا این مزدوران وطن فروش جاسوس خائن رسوا شوند وجوانان ایران زمین گول آنها را نخورند . و نکند خدای ناکرده جای شهیدان مظلوم با این جنایتکاران قاتل عوض گردد .جای تعجب است که حامیان داخلی آنها چه بی شرمانه چشم وگوش خودرا بسته اند .
ناشناس۱۸۵۸۸۲۸۱۲:۰۵:۰۲ ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
خیلی زودتر از اینها باید به جنایات این فرقه پرداخته میشد! حتی دهه هشتاد هم اینها فعال بودند و با فریب افراد عضو گیری میکردند! باید جنایات این فرقه در مجامع بین المللی آشکار و محکوم شود! و احکام مقتضی برایشان صادر شود تا نتوانند بعد از این در خارج از کشور فعالیت قانونی داشته باشند
عباس۱۸۵۹۳۴۹۱۵:۳۱:۰۹ ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
غیبت در اسلام مثل گوشت برادر مرده خوردن
عبد اله۱۸۶۰۱۸۴۲۲:۵۸:۳۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
خدا سر کردگان منافقین ۆکۆمله ودمکرات را لعنت کند که باعث وآوارگی بچه های مردم میشوند
میرزا۱۸۶۰۲۱۰۲۳:۱۷:۴۴ ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
من هم در اردوگاه عراق بودم .که یک پیرمرد کرد پهلوی ما بود حتی فارسی هم نمی‌دانست..منافقین او را به عراق فروخته بودن و این بنده خدا شکنجه میشد .این در حالی بود که سنش بالا بود
فدایی۱۸۶۰۲۲۴۲۳:۲۶:۳۶ ۱۳۹۹/۱۲/۱۹
بعضی از همین افراد با اراده خود به این گروهکها ملحق شده و چندین سال به مردم ایران خسارت وارد کرده اند و حالا مدعی حق خود هستند .هرکس خربزه میخوره باید پی لرزش هم بنشینه.
ناشناس۱۸۶۰۳۲۸۰۰:۵۷:۰۳ ۱۳۹۹/۱۲/۲۰
مارکسیستهامانندروسهابه فکرنوکری وبرده داری واستثمارایرانیان هستندآنهاچون کمونیست هستنداردوگاه کاراجباری براه انداخته اندوجلوی ازدواج مردم رامی گیرندهمان کاری که روسهامی کنندنوکری وانجام دادن کارهای سخت برای اربابان فئودال روس ومجردماندن ونوکری برای آن اربابان
یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. کجا دارید می‌روید؟!

 2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

 4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

 6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 8. مشكلي بزرگتر از تحريم براي ايران 

 9. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

 10. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

 11. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 12.  یک رتبه و چند نکته

 13. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

 14. تدارکاتچی ؛ و این همه خواستگار ؟!

 15. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

 16. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

 17. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 18. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

 19. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

 20. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

 21. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

 22. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

 23. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

 24. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

 25. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

آخرین عناوین