محمودزاده: قالیباف منتظر رئیسی است

سیاسی،   3991218027

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی گفت: این روزها در سکوت سیاسی قبل از انتخابات به سر می‌بریم. به نظرم خیلی‌ها منتظر اعلام نامزدهای شاخص مثل معاون اول رئیس جمهور یا رئیس دستگاه قضا و حتی محمد جواد ظریف، هستند. قضاوت شخصی من این است که اگر آقای رئیسی بیاید، قالیباف برنامه‌ای ندارد.

قالیباف منتظر رئیسی است

جلال محمود زاده در گفت‌وگو با ایسنا در مورد انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ گفت: همه ما مشکلات کشور را می‌دانیم. مردم این روزها از عملکرد دولت در زمینه اشتغال و اقتصاد ناراحت هستند. از طرف دیگر مسائلی مثل کاهش ارزش پول ملی و عدم توسعه متوازن مناطق مختلف، بر اعتراض مردم می‌افزاید.

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه در سالهای اخیر طبقات متوسط به پایین بیش از دیگر اقشار تحت فشار قرار گرفته‌اند، گفت: دولت دوازدهم موفقیتی در زمینه اشتغال و اقتصاد نداشته است. بر اساس آمارها مسکن در دو سال گذشته بیش از ۵۰۰ درصد رشد کرده است. ما حتی نتوانستیم اشتغال سابق را نیز حفظ کنیم. تعداد زیادی از کارگاه‌های تولیدی، صنعتی و کشاورزی ما تعطیل شده است.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی ضمن انتقاد از تورم حاکم بر اقتصاد کشور، وضعیت اقشار متوسط و متوسط رو به پایین را تشریح کرد و گفت: ارزش پول ملی ما در چند سال گذشته کاهش زیادی را تجربه کرده است. ماجرایی که حتی سخنگوی دولت یک بار صراحتا گفت که به خاطر کسری بودجه دولت، قیمت ارز را به عبارتی دست کاری کرده‌ایم. همه این مسائل بر انتخابات ۱۴۰۰ تأثیرگذار است چرا که کسی می‌خواهد نامزد شود باید برای همه مشکلات فوق برنامه عملی داشته باشد.

محمودزاده با تأکید بر «پرهیز از شعارگرایی از سوی نامزدها» اظهار کرد: مردم از حرف‌های رنگ و لعاب‌دار خسته شده‌اند. کسی نمی‌تواند از این طریق مردم را پای صندوق رأی بکشانند. راه حلش این است که نامزدها برای حل مشکلات سه برنامه کوتاه مدت، متوسط مدت و بلند مدت ارائه کنند. این برنامه باید قابل اجرا باشد یعنی بر پایه دخل و خرج دولت نوشته شود. شعارهای جناحی اصلاح طلبانه و اصول گرایانه نمی‌تواند کمکی به جمع کردن رأی کند.

نایب رئیس کمیسیون کشاورزی، منابع طبیعی و محیط زیست مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیروزی دولت تدبیر و امید در انتخابات ریاست جمهوری قبلی گفت: دولت سابق به مناطق کردنشین و اهل سنت یک بیانیه ۱۰ ماده‌ای داد. دولت مدعی شده بود که امکانات فراهم کرده و توسعه متوازن ایجاد خواهد کرد. دولت تدبیر و امید ادعا کرده بود که اقلیت‌های قومی و مذهبی را در مسئولیت‌ها دخیل کرده و دیدگاه‌های امنیتی در مناطق مرزی را می‌کاهد. همه این موارد قول‌هایی بود که دولت قبلی به ما داد اما هیچ کدام را عملیاتی نکرد. پس نمی‌توان مردم را با شعار به پای صندوق‌های رأی کشاند.

محمودزاده راهکار افزایش مشارکت مردم در انتخابات را ارائه برنامه‌های اقتصادی عملیاتی دانست و تأکید کرد: به نظرم نامزدها باید خیلی زود دست به کار شوند. متأسفانه ما این روزها در سکوت سیاسی قبل از انتخابات به سر می‌بریم که اصلا چیز خوبی نیست. حتی نمایندگان مجلس هم نمی‌دانند که چه کسانی به صورت جدی کاندیدا می‌شوند. ما باید این واقعیت را در نظر بگیریم که در حالت عادی وضعیت خوبی از نظر مشارکت نخواهیم داشت؛ سکوت فعلی می‌تواند وضعیت را بدتر کند. چرا که لازمه ایجاد شور و شوق در مردم این است که جناح‌های سیاسی در ایران سریعا نامزدها و برنامه‌هایشان را رسما اعلام کنند.

نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای اسلامی در پاسخ به این پرسش که علت سکوت فعلی چیست؟ گفت: نظر من این است که خیلی‌ها منتظر اعلام نامزدهای شاخص هستند. نامزدهای شاخص مثل معاون اول رئیس جمهور یا رئیس دستگاه قضا و حتی محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه دولت دوازدهم. بسیاری از نامزدها منتظر این هستند که چه کسانی از افراد مذکور برای انتخابات می‌آیند. ما نیازمند مشارکت حداکثری هستیم. اعلام کاندیداتوری این افراد یا کاندید نشدن آنها به صورت قطعی، سکوت سیاسی فعلی را می‌شکند.

رئیس فراکسیون اهل سنت مجلس شورای اسلامی در مورد احتمال حضور یا عدم حضور محمد باقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: من فکر می‌کنم که آقای قالیباف منتظر آقای رئیسی است. قضاوت شخصی من این است که اگر آقای رئیسی بیاید، قالیباف برنامه‌ای ندارد. اعلام حضور نامزدهای شاخص همه چیز را مشخص می‌کند. ما نسبت به سالهای گذشته تحرک سیاسی کمی داریم و حال و هوای انتخابات در بین مردم و مسئولان ضعیف است. این وضعیت باید تغییر کند.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. کجا دارید می‌روید؟!

 2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

 4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

 6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 8. مشكلي بزرگتر از تحريم براي ايران 

 9. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

 10. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

 11. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 12.  یک رتبه و چند نکته

 13. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

 14. تدارکاتچی ؛ و این همه خواستگار ؟!

 15. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

 16. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

 17. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 18. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

 19. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

 20. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

 21. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

 22. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

 23. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

 24. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

 25. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

آخرین عناوین