خارج از اولویت‌های سند ملی واکسیناسیون به کسی واکسن کرونا زده نمی‌شود

اجتماعی،   3991202075

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: برای ادامه روند واکسیناسیون کرونا منتظر ورود واکسن‌های جدید هستیم و به محض اینکه واکسن‌ها برسد، واکسیناسیون را ادامه می‌دهیم. تزریق واکسن فقط بر اساس اولویت‌های سند ملی واکسیناسیون انجام می‌شود و خارج از این سند به هیچ فردی واکسن زده نمی‌شود.

خارج از اولویت‌های سند ملی واکسیناسیون به کسی واکسن کرونا زده نمی‌شود

به گزارش ایرنا، علیرضا رئیسی روز شنبه پس از جلسه ستاد ملی کرونا با تاکید بر ادامه واکسیناسیون کرونا برای گروه های آسیب پذیر افزود: امروز پنجاه وهشتمین جلسه ستاد مقابله با کرونا با حضور رئیس جمهوری برگزار شد و یکسال درگیری با همه گیری کرونا بررسی شد.

وی گفت: یکسال از زمان پیدایش ویروس کرونا در کشور گذشت. امروز حدود سه روز از سالگرد ورود این مهمان ناخوانده به کشور گذشت. همچنان این مهمان قصد رفتن ندارد حتی خبرهایی می رسد که این ویروس جهش هایی هم در جاهای مختلف دنیا داشته که یکی از نگرانی های مهمی است که امروز در جلسه ستاد ملی کرونا مطرح شد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت ادامه داد: نکته مهم این است که همسایه های غربی از جمله عراق است با شیوع بالای بیماری کووید۱۹ مواجه شده اند و که حتما باید مراقب باشیم، شواهدی از گردش ویروس جهش یافته در عراق و وجود دارد. سیر گردش ویروس کرونا در عراق شتاب دارد. به استانهای غربی کشور توصیه و تاکید شده که باید بیشتر مراقب باشند و برای کنترل این ویروس به ویژه مرزهای غربی کشور باید اقدامات سختگیرانه ای برای عبور و مرور صورت بگیرد.

سخنگوی ستاد ملی کرونا گفت: استان خوزستان بالاترین میزان شیوع بیماری کووید۱۹ را دارد. گردش ویروس انگلیسی در خوزستان دیده شده است. در اهواز و جنوب اهواز این ویروس مشاهده شده و این زنگ خطر و هشداری است که همه باید رعایت کنند. اکنون میزان رشد و سرعت انتشار ویروس در خوزستان بسیار بالاست و نسبت به کل کشور شیب تند و شتابانی دارد باید دقت کرد شیوه نامه های بهداشتی رعایت شود

وی افزود: کرونا در مازندران خوشبختانه سیر نزولی را طی می کند. امیدواریم بارعایت بیشتر شیوه نامه ها، شیوع بیماری را مهار کنیم و سیر نزولی رو به پایین برود. در مجموع میزان بستری ها در کشور طی هفته های گذشته افزایش ملایم داشتیم اما باید دقت کنیم در برخی استانها مثل استانهای شمالی که بیشترین میزان بستری را داشتیم کاهش پیدا کند البته در برخی استانها مثل خوزستان، آذربایجان شرقی و ایلام سیر بیماری افزایشی است و باید مراقبت کنیم.

رئیسی گفت: در کل در کشور ۱۱ شهر قرمز داریم که همگی در  خوزستان هستند، ۵۲ شهر نارنجی، ۲۱۷ زرد و ۱۶۸ شهر آبی داریم. هفته گذشته به تعداد شهرهای نارنجی افزوده شده است. شهرهای آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

وی افزود: قدرت سرایت ویروس انگلسی بالاست، راه حل مقابله هم همان کارهای قبلی است با دقت بیشتری باید انجام شود. مراقبت از سالمندان و اطفال باید جدی گرفته شود. این دو گروه به شدت آسیب پذیر هستند. افراد بالای ۶۰ سال تا جای ممکن از خانه بیرون نیایند و در جمع حضور پیدا نکنند. رعایت فاصله گذاری ضروری است. جوانان اگر برای دیدار پدر و مادر می روند تا جای ممکن دیدار کوتاه یا از طریق مجازی باشد و حتما در این دیدارها باید تهویه مناسب و ماسک استفاده شود.

رئیسی گفت: سالمندان بسیار آسیب پذیر هستند، نباید ساده انگاری کنیم در ارتباط با کرونا تجربه ثابت کرده هر وقت میزان رعایت پروتکل ها پایین باید همه آسیب می بینیم . اکنونن با ۱۴ درصد افت رعایت پروتکل در کشور مواجه هستیم. هر زمان افت پروتکل ها اتفاق بیفتد. میزان بیماری افزایش پیدا می کند. مرزهای غربی به شدت باید مراقبت شوند و از رفت و آمدها به شدت باید جلوگیری کنیم.

یکتانت

پربحث‌های هفته

 1. کجا دارید می‌روید؟!

 2. آقای رئیس‌جمهور! واقعیت با سخنان زیبا تغییر نمی‌کند!

 3. روایت برجامی «منبع مطلع» یا «جوجه های نفوذی»؟ ؛ در گرند هتل وین چه خبر است؟!

 4. پاس گل آمریکا به چین و ایران؟

 5. مذاکرات وین و برگ برنده ایران در پاسخ به خرابکاری نطنز

 6. انتخابات؛ نماد وحدت ملی

 7. گیاه «شِنگ» چیست و چه خواصی دارد؟

 8. مشكلي بزرگتر از تحريم براي ايران 

 9. جهش ژنتیکی یک ویروس خطرناک قدیمی در جامعه !

 10. روحانی: نمی‌توانم هضم کنم یکی ایرانی باشد و از رفع تحریم ناراحت باشد

 11. آمریکا ضعیف شده، یا چین قوی تر شده است؟!

 12.  یک رتبه و چند نکته

 13. واکسن کرونا پولی شد، نشد؟

 14. تدارکاتچی ؛ و این همه خواستگار ؟!

 15. دام تکراری آمریکایی‌ها برای مذاکره‌کنندگان

 16. باقی ماندن ۸۷.۵ درصد تحریم ها در برجام پذیرفته شد

 17. محسن رضایی: برخی مسئولین دولت روحانی باید محاکمه شوند/ نفوذی‌ها با مافیاهای اقتصادی ارتباط برقرار کرده‌اند

 18. روزهای پایانی دولت روحانی؛ آیا باید منتظر گشایش بود؟

 19. بلایی که هنگام دزدی بر سر یک سارق آمد

 20. آخرین وضعیت میرحسین موسوی، رهنورد و کروبی/ رفت‌وآمدها بیشتر شده است + تصاویر

 21. رای‌آور ترین کاندید انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ رئیسی در صدر نامزدهای احتمالی + جدول

 22. عوامل تهیه و انتشار کلیپ ساختگی تعرض به یک روحانی بازداشت شدند

 23. وعده‌های اقتصادی عجیب محسن رضایی/ پزشکیان: مخالف وضع موجود هستم/ انتقاد روحانی از مخالفان واکسن روسی و چینی

 24. چرا جهانگیری بهترین گزینه اصلاح‌طلبان است؟/ امیدواری اصولگرایان به نامزدی رئیسی/ قالیباف؛ آماده کاندیداتوری/ انتقادات پزشکیان از روحانی

 25. آذری‌جهرمی؛ گزینه اصلاح‌طلبان برای شهرداری تهران؟/ رستم قاسمی و شائبه سوءاستفاده تبلیغاتی از نام حاج قاسم/ روحانی: نگذاشتیم قحطی شود!/ اختلاف مجلس انقلابی و مجمع تشخیص مصلحت

آخرین عناوین