طلایی: اگر اطاعت از ولایت‌پذیری بود وضع مسئولان و اقتصاد ما اینگونه نبود

سیاسی،   3991028063 ۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

مرتضی طلایی با بیان اینکه نمی‌توان از مشکلات مردم به راحتی عبور کرد، گفت: اگر اطاعت از ولایت‌پذیری بود وضع مسئولان و اقتصاد ما اینگونه نبود.

به گزارش تسنیم، مرتضی طلایی پیش از ظهر امروز در یادواره شهدای مدافع حرم شهرستان کاشان، ضمن عرض تسلیت به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) اظهار داشت: ویژگی ولایت‌پذیری و عمل به امر ولایت باید با هم باشد و تمام این ویژگی‌ها در وجود آن حضرت وجود داشت و الگویی برای آنان شد که را حضرت زهرا(س) امروز می‌پیمایند.

وی افزود: امروز انقلاب ما و آنچه که امام راحل تئوری آن را پیگیری می‌کرد آن است که ابتدا انقلاب اسلامی شکل بگیرد، سپس نظام اسلامی، سپس دولت اسلامی، بعد از امت اسلامی و در نهایت تمدن اسلامی پیاده‌سازی شود؛ امروز ما نماد امت اسلامی را در دفاع اهل بیت و مدافع حرم و شهدای آنان را می‌بینیم.

نایب رئیس شورای شهر چهارم تهران ضمن اشاره به تشکیل یگان‌های فاطمیون، زینبیون به عنوان نماد امت اسلامی ابراز داشت: تمدن اسلامی نیز در دل امت اسلامی وجود دارد و باید یادی از شهید سلیمانی داشت که می‌تواند الگویی برای همه آنان باشد که در راستای یکپارچگی امت اسلامی قدم برمی‌داریم چراکه شهید سلیمانی در مناطق دیگر جوانان و رزمندگان را دور هم جمع کرده و جبهه مقاومت را به وجود آورد.

وی من اشاره به خاطراتی از شهید همدانی گفت: ما توانستیم با عرضه کردن فرهنگ دفاع مقدس و ارائه الگوی دفاع مقدس در به کارگیری رزمندگان باعث شد مدافعان حضرت زینب(س) ساماندهی شوند در حالی که دشمن تا نزدیکی حرم حضرت زینب(س) پیشروی کرد و این از ویژگی اسلام عزیز و سیره رسول اکرم(ص) است و بر همین اساس تمامی ویژگی‌های مدافعان حرم در شهید سلیمانی دیده می‌شود.

طلایی با بیان اینکه اگر بتوانیم مکتب شهید سلیمانی را به درستی پیاده کنیم می‌توان جزء کسانی باشیم که در تداوم شهدای مقاومت گام برداشتیم، تصریح کرد: برای طی کردن هر مسیری راهبان می‌خواهیم چراکه انسان ممکن است در مسیر راه دچار گمراهی شود و این رهبر گروه است که می‌تواند افراد را به سر منزل مقصود برساند و آنچه که باید از شهدای مدافع حرم بدانیم نقش رهبری این یکپارچگی اقشار مختلف را به خوبی بشناسیم.

وی ضمن اشاره به اعلام مکتب شهید سلیمانی در فرمایشات رهبر معظم انقلاب تاکید کرد: شهید سلیمانی در حوزه دفاعی، مقاومت، سیاسی، اخلاق و فرهنگ، رفتار با مردم، علوم اجتماعی و رفتارهای اجتماعی با رزمندگان، دشمنان و اسیران صاحب سبک است و وقتی خانواده‌های داعش را اسیر می‌شد شهید سلیمانی سفارش آنان را می‌کرد تا کمبود و نیازی نداشته باشند.

دبیر جنبش همبستگی نیروهای انقلاب ضمن تاکید بر شناخت دقیق شهید سلیمانی افزود: کسی صاحب مکتب می‌شود که در حوزه‌های مختلف صاحب سبک باشد و این سبک برگرفته از سیره ائمه معصوم، قرآن و عترت است و شهید سلیمانی سخنان ائمه معصوم را به خوبی به تصویر کشیده است و این موضوع باعث می‌شود تا برای تشییع پیکر شهید سلیمانی در سراسر کشور 50 میلیون نفر حضور پیدا کند.

وی با بیان شهید سلیمانی چتر اسلام و پیامبر را بر سر مردم قرار می‌دهد، ابراز داشت: این موارد باید الگوی افراد ولایی و انقلابی باشد تا دل‌های جوانان را به سمت نظام و اسلام جذب کنیم؛ امروز در رگ و خون این شیعه پیروان حضرت علی(ع) مکتب علوی جریان دارد و بر همین اساس مکتب شهید سلیمانی برگرفته از قرآن و سیره و سنت اهل بیت(ع) است و این موضوع باعث می‌شود تا این شهید بزرگوار را به چهره‌ای شاخص تبدیل کند.

طلایی با بیان اینکه باید ببینیم تا چه میزان در اطلاعت از امر ولایت پای کار هستیم، گفت: اگر اطاعت از ولایت‌پذیری بود وضع مسئولان و اقتصاد ما اینگونه نبود در حالی که برای کوچکترین موضوع رهبری را برای حل و فصل مدد می‌جوییم چراکه می‌خواهیم دستورات ولی فقیه را با تفسیر خود عمل کنیم در حالی که باید به اطاعت‌پذیری شهید سلیمانی را نظاره کرد و در طول عمر با برکت خود این مهم اندک ذره‌ای تغییر نکرد.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی صاحب رساله عملیه در همه حوزه‌ها بود، گفت: شهید سلیمانی نقش عملی در انتقال ارزش‌های انقلاب اسلامی به دیگر کشورها را دارد و نشان داد مالک اشتر زمان در همه حوزه‌ها است؛ شهید سلیمانی در بعضی مسائل داخلی مورد هجمه قرار می‌گرفت اما ثابت قدم آنچه را که رهبری می‌خواست عمل می‌کرد.

دبیر جنبش همبستگی نیروهای انقلاب ضمن اشاره به دیدار شهید سلیمانی با رئیس جمهور روسیه ابراز داشت: شهید سلیمانی توانست هنرمندانه در تمامی عرصه‌های سیاسی، اجتماعی، ملی و بین‌المللی صاحب سبک باشد و هرگز تک بعدی عمل نکرد و جامع عمل کرد، او چهره واقعی انقلاب اسلامی را به همگان نشان داد در حالی که برخی افراد با عملکرد خود انقلاب و رهبری را آسیب می‌زنند در حالی که شهید سلیمانی باورهای انقلاب و نگاه رهبری به جامعه را نشان داد.

وی با بیان اینکه شهید سلیمانی نشان داد عزت کشور در باز بودن آغوش مسئولان در برابر مردم است، تاکید کرد: شهید سلیمانی نشان داد قشر خاکستری و سیاه و سفید نداریم و نشان داد که ما یک ملت و امت با تمامی سلیقه‌ها و علائق داریم؛ این اسلام و انقلاب متعلق به همه امت است و او در عمل نشان داد رهبر ما رهبر جهان اسلام است و سربازی بود که در عمل آن را نشان داد و این شهید بزرگوار نشان داد در سیاست، زندگی شخصی، مواجه با جوانان و حوادث ملی و بین‌المللی ایستادگی در برابر مستکبران را بروز کرد و در برابر نظام سلطه ایستادگی کرد و این‌ها می‌تواند از درس‌های مکتب شهید سلیمانی آموخت.

طلایی با بیان اینکه شهدای ما در گام اول انقلاب زیربنای امت اسلامی را به نمایش گذاشتند، افزود: شهدای مدافع حرم نشان دادند باید فراتر از مرزها خود برای دفاع از اسلام و امت اسلامی هجرت کرد و در کشور دیگری برای دفاع از مردم و اسلام حضور پیدا کرد اما باید دانست هر خانواده‌ای که به شهدا نسبت دارد باید به خود ببالد که به واسطه شهدا آنچنان تحولی به وجود آمد که افراد به راحتی برای صیانت از اهل بیت عمل می‌کنند در حالی که دشمن داعش را با چهره اسلام ایجاد کرد تا به مبارزه با اسلام بپردازد در حالی که این جنایات کمتر مشاهده شده در حالی که دشمن امویان زمان را تجهیز کردند تا نگذارند جبهه مقاومت در سوریه موفق شود.

وی با بیان اینکه نباید کمبودها و مشکلات ما را از راهی که طی کردیم، ما را از مسیر گمراه کند، گفت: نمی‌توان از مشکلات و سختی‌های مردم به راحتی عبور کرد؛ ای کاش مسئولان ما عذرپذیر و تقصیر پذیر باشیم و از کوتاهی‌های خود از مردم عذرخواهی کنیم و امیدواریم خدای متعال ملت ما را در آزمون سال آینده سربلند کنیم و به مردم شاخصه‌های درست را بدهیم و آگاهانه مردم در انتخابات سال 1400 حضور پیدا کنند و مبادا این بی‌عدالتی و فسادها ما را از دامن اهل بیت دور کند.

یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

  1. بلاتکلیفی مردم برای سفر‌های نوروز ۱۴۰۰/ اسامی شهرهای سفر ممنوع

  2. آقایان، مشک آن است که خود ببوید !..

  3. گاردین: «بایدن» مسیر «ترامپ» را در برجام در پیش گرفته است

  4. زمان جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد

  5. نتانیاهو: انفجار کشتی تحت مالکیت تل‌آویو کار ایران بود/ تهران بزرگترین دشمن اسرائیل است

  6. ماجرای جوان دهه شصتی که ۴۰ فرزند دارد

  7. تصاویر پهپاد آمریکایی از لحظه حمله ایران به عین‌الاسد

  8. روحانی: برجام از بس بزرگ بود، دنیا توطئه کرد تا کمرش را بشکند/ اعتراف دولت آمریکا به شکست تحریم، موفقیت بزرگی است

  9. وزیر ارتباطات کدام حقیقت را از مردم پنهان کرد؟

  10. کرونا تا زمان ایمن شدن ۷۰ درصد مردم ایران وجود دارد/ تزریق ماهانه ۲۰ میلیون واکسن از تیر ماه

  11. پول‌های بلوکه ایران در آن‌سوی مرزها چقدر است؟

  12. ترامپ: نامزد انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ می‌شوم

  13. مدیرعامل منطقه آزاد کیش برکنار شد

  14. کاندیداتوری سید حسن خمینی جدی است

  15. رئیسی: اقتدار بدون عدالت هرگز به صراط مستقیم قرار نمی‌گیرد/ قاضی، اسم افرادی که در حبس قرار دارند را دائم مرور و به آن‌ها توجه کند

  16. قالیباف: قضات و اعضای هیئت علمی ۱۰ درصد مالیات پرداخت می‌کنند

  17. محدودیت های سفر نوروزی؛ از نظام سلامت اصرار، از گردشگری انکار !

  پربحث‌های هفته

  1. تکذیب انتشار تصویر دستبوسی حدادعادل از فرح + عکس

  2. بفرمایید؛ این هم از دموکرات های مؤدب و باهوش!

  3. ساز ناهماهنگ دولت و مجلس در برابر آژانس اتمی

  4. قالیباف: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

  5. آیا کار مجلس این است؟!

  6. جزئیات بیمه تکمیلی جدید فرهنگیان اعلام شد

  7. بالاخره قیمت ها دست خداست یا مسئولان؟!

  8. استخدام ۲۰ هزار فرزند شهید و ایثارگر

  9. بلاتکلیفی مردم برای سفر‌های نوروز ۱۴۰۰/ اسامی شهرهای سفر ممنوع

  10. تصاویری از رهبر انقلاب در کنار پدرشان

  11. آقایان، مشک آن است که خود ببوید !..

  12. ساندی تایمز: روزهای سختی در انتظار محمد بن سلمان است

  13. گاردین: «بایدن» مسیر «ترامپ» را در برجام در پیش گرفته است

  14. خط پایانی بر انحصار ۶۵ ساله وکالت/ با تأیید شورای نگهبان وکالت کسب و کار شناخته شد

  15. زمان جلسه شورای عالی کار برای تعیین حداقل دستمزد

  16. تصاویر جدید از پشت صحنه سریال پایتخت

  17. پاسخ شهاب حسینی به منتقدان و خداحافظی با اینستاگرام

  18. پنتاگون از حملات هوایی آمریکا در شرق سوریه خبر داد

  19. روحانی: می‌ترسم دستی در کار باشد تا مردم در انتخابات شرکت نکنند

  20. جلیلی گزینه اصلی اصولگرایان می‌شود؟/ قصه دنباله‌دار روحانی و قیمت دلار/ مرعشی: اصلاح‌طلبان علاقه‌ای به حمایت از لاریجانی ندارند/ روایت فتاح از تاثیرات افشاگری تلویزیونی

  21. تزریق واکسن کرونا به ۲۰ هزار سالمند و معلول از فردا/ واکسیناسیون گروه‌های هدف تا پایان شهریور ۱۴۰۰

  22. متناسب سازی حقوق کلیه شاغلین در کمیسیون تلفیق تصویب شد

  23. بازیگران رقابت ۱۴۰۰ و بحث داغ «وحدت» در اردوی هر دو جناح

  24. مک‌کنزی: عین‌الاسد را تخلیه نکرده بودیم ۱۵۰ نفر کشته می‌شدند/ حمله‌ای بود که مشابه آن را مشاهده نکرده بودیم

  25. فارین پالیسی: شرایط برای جنگ داخلی در آمریکا مهیاست

  پربحث‌های اخیر

   پربحث‌های هفته

   1. تکذیب انتشار تصویر دستبوسی حدادعادل از فرح + عکس

   2. بفرمایید؛ این هم از دموکرات های مؤدب و باهوش!

   3. ساز ناهماهنگ دولت و مجلس در برابر آژانس اتمی

   4. قالیباف: اعضای هیئت علمی دانشگاه‌‌ها و قضات از پرداخت مالیات معاف شدند

   5. آیا کار مجلس این است؟!

   6. بالاخره قیمت ها دست خداست یا مسئولان؟!

   7. آقایان، مشک آن است که خود ببوید !..

   8. پنتاگون از حملات هوایی آمریکا در شرق سوریه خبر داد

   9. جلیلی گزینه اصلی اصولگرایان می‌شود؟/ قصه دنباله‌دار روحانی و قیمت دلار/ مرعشی: اصلاح‌طلبان علاقه‌ای به حمایت از لاریجانی ندارند/ روایت فتاح از تاثیرات افشاگری تلویزیونی

   10. متناسب سازی حقوق کلیه شاغلین در کمیسیون تلفیق تصویب شد

   11. بازیگران رقابت ۱۴۰۰ و بحث داغ «وحدت» در اردوی هر دو جناح

   12. بحث‌های انتخاباتی یا کار در «مرکز دنیا»؟!

   13. علی مطهری اعلام کاندیداتوری کرد

   14. روحانی: برجام از بس بزرگ بود، دنیا توطئه کرد تا کمرش را بشکند/ اعتراف دولت آمریکا به شکست تحریم، موفقیت بزرگی است

   15. نامه‌نگاری خاتمی با رهبری/ درخواست حسام‌الدین آشنا از شورای نگهبان/ مطهری: لاریجانی و ظریف به درد ریاست جمهوری نمی‌خورند/ انصراف قالیباف از نامزدی در انتخابات، واقعی است؟

   16. روحانی: رئیس جمهوری مسئول اجرای قانون اساسی است/ قانون اساسی را به تعطیلی نکشانیم/ ۱۰۰ درصد قانون اقدام راهبردی را اجرا کردیم/ از برجام حفاظت می‌کنیم

   17. سید محمد خاتمی به رهبر انقلاب نامه نوشت + جزئیات

   18. واکنش محسن رضایی به توافق ایران و آژانس

   19. جهانگیری: از جنگ اقتصادی آمریکا سربلند بیرون آمدیم/ برجام باید احیا شود/ قبول دارم که در حق اهل سنت کوتاهی‌هایی شده است

   20. واعظی: روزهایی را گذراندیم که زیر ۱۰۰ هزار بشکه فروش نفت داشتیم

   21. تحلیل حسین شریعتمداری از بُرد قطعی ما و باخت حتمی حریف

   22. درخواست رضایی از روحانی، آقای رئیس جمهور، به میان مردم بیا

   23. مطهری: مخاطب توصیه رهبر انقلاب شورای نگهبان است /مردم به کاندیدای عاقل و معتدل رأی بدهند

   24. دفتر ریاست جمهوری: انتشار نقل قول واعظی مبنی بر نقش دولت در ایجاد نوسانات ارزی تکذیب می‌شود

   25. اکبر ترکان :روحانی رفتار اعلی حضرتی دارد /پیروزی یک اصولگرا سرنوشت محتوم انتخابات ۱۴۰۰ است

   آخرین عناوین