فرمانده سپاه: به جایی رسیده‌ایم که از برجام بی نیاز شده‌ایم

سیاسی،   3991024107 ۵ نظر، ۰ در صف انتشار و ۴ تکراری یا غیرقابل انتشار

سرلشکر سلامی با اشاره به وضعیت امروز دشمنان انقلاب اسلامی، گفت: دشمنان امروز گرفتارند حتی اندیشکده های خود آنها می گویند آنها امروز از درون در حال فروپاشی اند و می بینید که به جایی رسیده ایم از برجام بی نیاز شده ایم چه امریکا برگردد و چه برنگردد و این وعده الهی است که هرچه توطئه کردند به خودشان برمی گردد و اکنون آنها مایه استهزا و خنده همه عالم هستند و این مسیر ادامه دارد.

فرمانده سپاه: به جایی رسیده‌ایم که از برجام بی نیاز شده‌ایم

به گزارش الف به نقل از سپاه نیوز؛ سردارسرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران در مراسم بزرگداشت علامه مصباح یزدی که امروز (چهارشنبه) در سازمان بسیج دانشجویی برگزار شد، اظهار داشت: این روزها عطر دل انگیز شهادت مردان تاریخ ساز این سرزمین مردان جاودانه و فراموش نشدنی تاریخ اسلام در عرصه های جهاد سخت مقابل دشمنان خدا و  جهاد نرم مقابل آرایش گسترده جهانی علیه اسلام و مسلمانان و ترکیب این دو ، در فضا پیچیده است.

وی افزود: رایحه احساس برانگیز شهادت و ارتحال مردان خدا یعنی سردار پرافتخار و سرافراز سرباز اسلام شهید حاج قاسم سلیمانی و علامه، مجتهد، فقیه، متفکر، اندیشمند و مجاهد نستوه مدافع حریم امامت و ولایت و بیرق دار فقاهت و چهره درخشان سپهر اجتهاد علامه حضرت ایت الله مصباح یزدی از یک سو و از طرف دیگر عطر و رایحه دل انگیز شهادت عصمت هستی و گوهر زیبای آفرینش کسی که تجلی روح آیات الهی زهرا اطهر در فضا پیچیده است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: امروز برای تجلی از یک دانشمند درخشان تاریخ اسلام و یک فیلسوف و متفکر گردهم شده ایم و برای بنده دستیابی به عظمت شخصیت مرد بزرگی نظیر آیت الله مصباح کار ناممکنی است و بهتر آن است که از زبان قرآن مقام این شخصیت بزرگ گرامی داشته شود.  

سردار سلامی در ادامه با بیان اینکه گاهی اوقات شخصیتی شهید می شود و انسان با شهادت جان می دهد اما از طرفی دیگر شخصی بدون شهادت شهید می شود که در قبال شهید شدن کار سخت تری است، بیان کرد: دادن جان و مال کار سختی است البته هنر مردان خداست و برای مردان خدا دادن جان و مال برای خدا سخت نیست اما سخت تر شهید شدن شخصیتی است که آبرو و شخصیت او ذبیح الله می شود. این افراد آبروی خود را با خدا معامله می کنند و این شهادت سخت تر است که علامه مصباح شخصیتش شهید شد.  

وی گفت: اگر چه او در میدان نبرد حق و باطل شهید نشد اما در میدان به صحنه آوردن تمام آبرو و حیثیت خود در دفاع از اسلام و ولایت شهید شد و این درجه بالایی از شخصیت اوست. زیرا اساسا عالمان دارای درجات والا هستند، بنابراین او را می توان شخصیتی شهید نامید.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه شخصیت هایی مانند شهید علامه طباطبایی با رحلتشان تولدی جدید می یابند، گفت: اینگونه شخصیت ها پس از رحلتشان تولد جدیدی پیدا می کنند و پایان پذیر نیستند حقایق جاری هستند که هرگز تمام نمی شوند زیرا آثار وجودی آنها بعد از خودشان در اندیشه کسانی که آنها را تربیت کرده اند جاری اند.

سردار سلامی ادامه داد: علامه مصباح یزدی در روح، وجود، ذهن و قلب و میدان باور جوانان و غیرجوانانی که آنها را تربیت کرده است تکثیر می شود و پایان پذیر نیست.

وی بیان کرد: اندیشه ها و مجاهدتهای عالمانه علامه مصباح یزدی تدبیر و تدبر او که الگوگرفته از سبک امام صادق(ع) بود در ذهن شاگردان و جوانانی که از او الگو گرفته اند جاری و ساری است و این شخصیت تمام نمی شود و نمی میرد چون راسخ در علم است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: با این وجود شخصیت او در همین دامنه خلاصه نمی شود او مصداق این آیه الهی است که می گوید مرد شنیدن سرزنشها و نهراسیدن از این سرزنش بود. این زیباترین معامله با خداست که آن را در ممارست علم و انبساط علمی و روحی و اندیشه خود به دست آورد و می توان آن را از فضائل الهی نامید که تنها در اختیار کسانی که اندیشه ها و باورهای بزرگی دارند قرار می گیرد. قلمرو اندیشه ها انسانها را بزرگ می کند و او به معنای واقعی بزرگ بود. و می دانست از چه دفاع می کند.

سردار سلامی با اشاره به اینکه علامه مصباح یزدی را فردی با منطق، حکمت و جدال احسن در جدال اندیشه ها و افکار می شناسیم، گفت: حتی جسارت دیگران او را از مسیر عدالت جدا نمی کرد این خصوصیات از او نمونه ای زنده و جاودان از یک شخصیت جامع و پرورش یافته در مکتب اهل بیت ساخته بود. زیرا عالمان در شبهای تیره نور افشانی کرده و هدایت گر می شوند و علامه مصباح یزدی نیز به درستی اینگونه بود و می دانست از چه حقیقتی دفاع می کند.

وی تاکید کرد: آیت الله مصباح یزدی می دانست بعد از هزار و چندصد سال روی کره زمین به نام یک انقلاب بزرگ با رهبری یک روحانی وارسته حکومت اسلامی تشکیل شده است و ولی خدا و شخصیتی مانند امام راحل در یک نبرد جهانی مقابل یک سلطه جهانی که دارای قدرت نظامی و اقتصادی بزرگ و مجهز است قرار گرفته است. این اصل حقیقت انقلاب ماست و ما برای اولین بار حاکمیتی را از اسلام تشکیل دادیم و در یک نظام نابرابر قرار گرفتیم.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: ما در این نظام تابع یک ولی هستیم که در زمان رهبری نورانی امام عظیم الشأن و پس از آن دوره بابرکت و نورانی رهبری عظیم الشأنمان در یک هندسه ای از تقابل جهانی بین اسلام و نظام سلطه شکل گرفته است یک میدان آزمایش بزرگ برای همه کسانی است که به اسلام معتقدند تا میزان درجه بصیرت، جهاد و تعلق خاطر به اسلام در مقابل امواج پرخطر و نامتقارن به خوبی روشن شود.

سردار سلامی افزود: در این مسیر دشمن آرام آرام مجبور به عقب نشینی شده است و ولی فقیه با ژرف اندیشی و حکمت بی نظیر که تفاوت اصلی او با رهبران جهان است یعنی تدبیر درست، به موقع و مبتنی بر سنن و وحی الهی توانسته است این نابرابری را درهم شکند و این کارکرد یک ولی فقیه در عصر نابرابری قدرت است که با حکمت موازنه و نفوذ اسلام و معنویت  جوامع را تغییر دهند. و دشمن را از مرکز آسمان سیاست به مغرب خود نزدیک کنند و خورشید اسلام را از مشرق طلوع دهند.

وی ادامه داد: این کارکرد ولی فقیهی است که علامه مصباح از آن حمایت می کرد کسی که توانسته تمام آرزوهای دشمنان را به سمت گورستان آرزوهایشان بدرقه کند و صاحبان قدرت را از به کارگیری آن محروم نماید.

فرمانده کل سپاه با بیان اینکه این سخنانی که من می گویم ادبیات و شعار نیست واقعیتهای اثبات شده روی زمین است یادآور شد می توانیم بگوییم علامه مصباح از چه گوهری دفاع می کرد و دیدیم که ولی فقیه زمان با تدبیر خود مسلمانان را از خواب بیدار کرد و آنها را از گورستان جهل مدرن نجات داد.

سردار سلامی افزود: جدال امروز اسلام نه مانند عاشورا در یک نبرد متراکم است که یک نبرد منبسطی است که ادامه دارد و نایب برحق امام زمان با رهبری زبانها و قلوب در میدان ایستاده و جنگ در جریان است. اما خوشبختانه امروز مسلمانان ولی شان را تنها نمی گذارند و در این مسیر میمیرند و کشته می شوند، می رویند و تکثیر می شوند و دشمن شکسته می شود و سرزمین ها را ترک می کند و می بینیم که حاج قاسم ها طلوع می کنند. کم کم دشمن خاموش می شود و حقیقت به سرزمین ها برمی گردد.

وی با اشاره به وضعیت امروز جهان اسلام به ویژه پس از شهادت شهید سلیمانی، یادآور شد: امروز نگاه کنید چه کسی روح جهاد را در بلاد اسلامی زنده کرده است شکست و فشار حداکثری دشمن هم تمام شد و معمار آن فشار حداکثری هم از بین رفت حتی کسی حاضر نیست به سخنانش گوش دهد امروز رئیس جمهور امریکا مردی افسرده و خسته است که همه منتظر رفتن او هستند البته بدبختی امریکایی ها در فقدان حکمت رهبرانشان است که رهبری ما سرچشمه این حکمت است.

فرمانده کل سپاه ادامه داد: در توازن سلاح ها هنوز برتری با دشمن است اما وقتی حکمت و تدبیر حاکم می شود قضیه فرق می کند. وقتی حکمت نیست دشمن بیشتر هزینه می کند اما کمتر نتیجه می گیرد.

سرلشکر سلامی افزود: نظام ما قاعده ای به نام مردم و قائمه ای به نام رهبری دارد و براین پایه استوار است و می بینید که آنها تمام تمرکز خود را بر روی قائمه گذاشتند و تا او سخنی می گوید می ترسند و لرزه بر وجودشان می آید و دست و پا می زنند حتی وقتی سخنی درباره واکسن می گوید، جنجال به راه می‌اندازند. اما نمی توانند آثار و نتایج این نفوذ کلام را بسنجند زیرا این حکمت منطبق بر کلام طیبه است و از فهم آنها خارج است. ولی فقیه تجسم کلام طیبه است و عمل سالم آن را رفعت می بخشد.

وی با اشاره به وضعیت امروز دشمنان انقلاب اسلامی، گفت: دشمنان امروز گرفتارند حتی اندیشکده های خود آنها می گویند آنها امروز از درون در حال فروپاشی اند و می بینید که به جایی رسیده ایم از برجام بی نیاز شده ایم چه امریکا برگردد و چه برنگردد و این وعده الهی است که هرچه توطئه کردند به خودشان برمی گردد و اکنون آنها مایه استهزا و خنده همه عالم هستند و این مسیر ادامه دارد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۷۷۹۱۷۱۱۷:۰۹:۰۷ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
کاشکی در تصمیمات کمی هم وضع اقتصادی مردم در نظر گرفته میشد
حبیب۱۷۷۹۲۳۰۱۸:۱۰:۱۲ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
خوب خیلی ساده است رسما از برجام خارج شوید اگر راست میگویید
ناشناس۱۷۷۹۳۱۴۱۹:۱۵:۵۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۴
شما بی نیاز هستی ولی ما خیلی نیازمندیم
ناشناس۱۷۷۹۷۰۵۰۷:۴۶:۲۴ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
یعنی تحریمها لغو شده؟! مردم در زیر فشار تحریمها له شدند.
ناشناس۱۷۷۹۸۵۹۰۹:۴۵:۱۶ ۱۳۹۹/۱۰/۲۵
جناب سلامی وضعیت معیشت مردم رو دیدین ؟ مازوت سوزی رو چطور؟
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. «شتر دیدی، ندیدی» رسانه های غربی

 2. یارانه ۲۰میلیون نفر ۲برابر می‌شود/ به فاقدین خودرو ۱۵ لیتر بنزین مجانی می‌دهیم

 3. پوستر معنی‌دار سایت رهبر انقلاب پس از خروج ترامپ از کاخ سفید

 4. تصویری از عامل انتحاری انفجار دوم دیروز بغداد

 5. روایت روزنامه آمریکایی از سنت شکنی ترامپ در روز تحلیف

 6. خروش میلیونی پاکستانی‌ها بر علیه عادی سازی روابط با اسرائیل

 7. تناقض حرف مسئولان با واقعیت بازار/ تخم مرغ دانه‌ای ۲ هزار تومان

 8. مجلس چیز خوبی است؛ بشرطی که هرچه من میگویم تصویب کند!

 9. مدیری که ۳۳ میلیون تومان حقوق بگیرد، چقدر مالیات می‌دهد؟/مالیات حقوق مدیر، ۲ برابر حقوق کارگر!

 10. راغفر: ۴۲۰ هزار میلیارد تومان در ۱۰ سال یارانه نقدی دادیم که فقط مشکل ایجاد کرد

 11. زنگنه: داغ صفر شدن صادرات نفت بر جگر دشمنان ایران ماند

 12. حقوق کارگران بازنشسته تامین اجتماعی همسان‌سازی می‌شود

 13. جهاد اسلامی: ترامپ رفت و جمهوری اسلامی ایران پیروز شد

 14. طبقه جهانگیری بداند دیگر روی خوش نخواهد دید

پربحث‌های هفته

 1. ادعای کریمی‌قدوسی: ظریف قبل از شهادت سردار سلیمانی با یک افسر رژیم صهیونیستی دیدار کرد/ بوی گند برجام مردم را آزرده کرده است

 2. تصویری که نماینده مجلس به ظریف نشان داد

 3. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

 4. سید حسن خمینی و مشت خالی اصلاح طلبان در ۱۴۰۰

 5. الاخبار: مانورهای نظامی ایران خط قرمزها را برای آمریکا مشخص کرد

 6. حوزویان خواستار عزل و محاکمه « علیرضا رئیسی» شدند

 7. وضع تماشایی آمریکا

 8. میثم مطیعی به کرونا مبتلا شد

 9. واکنش تهیه کننده «گاندو» به صحبت‌های ظریف

 10. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

 11. ترس ها و نقطه ضعف های گنده لات جهان

 12. دژ نفوذ ناپذیر پزشکان متخصص!

 13. لحظه شلیک ۴۰۰ راکت در ۲۰ ثانیه در رزمایش ارتش+ فیلم

 14. ناجا: محل سکونت خاوری را شناسایی کردیم/ هیچ اراده سیاسی برای استرداد خاوری وجود ندارد

 15. «شتر دیدی، ندیدی» رسانه های غربی

 16. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

 17. راز هولناک ۲ برادر فاش شد

 18. لودر تخریب را به قزوین و اردبیل هم بفرستید

 19. تدارک مجلس برای پرداخت یارانه «حداقل» ۱۰۰ هزار تومانی به مردم

 20. آیت الله مکارم شیرازی: امروز تولید بخاطر عملکرد بانک‌ها از بین رفته است

 21. ظریف: از عملکرد خودم ناراضی نیستم/ پس از پایان مسئولیتم می‌توانم واقعیات را بگویم/ خارج از کشور از همه نظام دفاع می‌کنم، حتی از اطلاعات سپاه

 22. نامه احمد توکلی به رئیس قوه قضائیه: با متخلفان نیاوران قزوین و هفت سنگان برخورد جدی کنید

 23. یارانه ۲۰میلیون نفر ۲برابر می‌شود/ به فاقدین خودرو ۱۵ لیتر بنزین مجانی می‌دهیم

 24. زنان آوازخوان کرمانشاهی دستگیر شدند

 25. متهم ردیف اول قطع برق کیست؟

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های دیروز

   پربحث‌های هفته

   1. ادعای کریمی‌قدوسی: ظریف قبل از شهادت سردار سلیمانی با یک افسر رژیم صهیونیستی دیدار کرد/ بوی گند برجام مردم را آزرده کرده است

   2. چند نکته درباره سخنان کریمی قدوسی و کارت زرد مجلس به ظریف

   3. سید حسن خمینی و مشت خالی اصلاح طلبان در ۱۴۰۰

   4. آذری جهرمی به بازپرسی فراخوانده شد/ اعلام جرم دادستان قوه قضائیه علیه وزیر ارتباطات

   5. ترس ها و نقطه ضعف های گنده لات جهان

   6. پیام بودجه ایران به دنیا به روایت رئیس‌جمهور/پاسخ ظریف به احتمال مذاکره با آمریکا/ بازجویی از وزیر ارتباطات/ نماینده مجلس: روحانی پاسخگوی خون بیش از ۳۰۰ نفر باشد

   7. لودر تخریب را به قزوین و اردبیل هم بفرستید

   8. ظریف: از عملکرد خودم ناراضی نیستم/ پس از پایان مسئولیتم می‌توانم واقعیات را بگویم/ خارج از کشور از همه نظام دفاع می‌کنم، حتی از اطلاعات سپاه

   9. چشم‌بندی روحانی جلوی چشم ۸۰ میلیون ایرانی/ این ۸ سال در سوئیس زندگی می‌کردیم نه ایران!

   10. «نفوذ» چیست؟، «نفوذی» کیست؟!

   11. واعظی: جای کار اجرایی در مجلس نیست/ مجلس در بورس دخالت نکند

   12. روحانی: ترامپ مُرد اما برجام زنده و سر حال‌تر از دیروز است/ ساکنین جدید کاخ سفید لکه‌های سیاه دوران ترامپ را پاک کنند/ انتقاد تند از کمیسیون تلفیق

   13. پیشتازی رئیسی بر قالیباف در نظرسنجی انتخاباتی

   14. ویژگی‌های پهپادهای انتحاری و موشک‌های جدید سپاه + تصاویر

   15. پایان بررسی یک طرح پر‌حرف‌و‌حدیث در مجلس/ شورای نگهبان چه تصمیمی می‌گیرد؟

   16. پیشنهاد قالیباف برای تغییر نام وزارت خارجه

   17. روایت ربیعی از مدیریت درخشان دولت/ ماجرای عجیب استعفای رئیس سازمان بورس/ ظریف، دوکارته شد/ احمدی‌نژاد از یک نامزد ۱۴۰۰ حمایت می‌کند؟/ انتقادات دنباله‌دار قالیباف از لایحه بودجه

   18. پرسش‌های عباس عبدی از نامزدهای ریاست جمهوری/ روایت مولاوردی از میزان توجه دولت روحانی به مسائل زنان/ ادعای ظریف درباره سریال گاندو/ جبهه پایداری می‌خواهد جلیلی رئیس مجلس شود؟

   19. فرمانده سپاه: برای قوی بودن باید با دشمنان بزرگ کشتی گرفت/ رزق و روزی ما دست آمریکا نیست

   20. هشدار موج چهارم کرونا/ احتمال حمایت اصولگرایان از محسن رضایی چقدر است؟/ نظر افروغ درباره بزرگترین تهدید برای نظام/  راه حل زیباکلام برای حضور حداکثری مردم در انتخابات

   21. آیت‌الله جنتی: دنیا از استقلال ایران الگو بگیرد

   22. نامزد اصلاح‌طلبان در انتخابات ۱۴۰۰ چه کسی است؟/ از عارف و حسن خمینی تا هاشمی و جهانگیری

   23. محسن هاشمی: قصد نامزدی در انتخابات ریاست جمهوری را ندارم

   24. مشاور آیت الله هاشمی: باید ناز اصلاح طلبان را هم بکشند که ۱۴۰۰ کاندیدا شوند / فائزه هاشمی متفاوت از خانواده است

   25. پاسخ ظریف به ادعای دیدار با یک صهیونیست قبل از شهادت سردار سلیمانی/ برجام نه بوی گندی می‌دهد و نه دفن شده/ خاطره اقامه نماز در برابر جان کری

   آخرین عناوین