چگونه می توان از طریق ازدواج و تولد فرزند به کانادا مهاجرت کرد

گزارش بازرگانی،   3990918071

مطابق آمار اداره مهاجرت کانادا سالیانه حدود سیصدو پنجاه هزار مهاجر جذب این کشور می شوند. پذیرش مهاجرت در کانادا توسط برنامه های متنوع مهاجرتی انجام می گردد. برنامه های اسکیل ورکر، سرمایه گذاری و کار آفرینی، استارتاپ، خوداشتغالی و تحصیلی از جمله این برنامه ها می باشند. به غیر از برنامه های فوق، اخذ پاسپورت کانادا از روش هایی از قبیل مهاجرت به کانادا از طریق همسر، اسپانسرشیپ همسر و تولد فرزند در کانادا نیز از جمله راه های اخذ اقامت از طریق خویشاوندی می باشد.

مهاجرت به کانادا

اداره مهاجرت کانادا برنامه های مهاجرتی متفاوتی را برای اهداف گوناگون طراحی و تنظیم کرده است. این کشور بر اساس آمار سالیانه و با توجه به نیاز جامعه کانادا برنامه های مهاجرتی خود را به روز رسانی می کند. این برنامه ها با هدف تامین نیروهای متخصص مورد نیاز جامعه کانادا، کارآفرینی و کمک به رشد اقتصاد، فرهنگ و هنر تهیه و تدوین شده است. متقاضیان باید یکی از برنامه های مناسب با شرایط خود را انتخاب و در این خصوص اقدام نمایند. همچنین برنامه های دیگری نیز برای شهروندان کانادا طراجی و تنظیم شده که این افراد بر اساس حقوق شهروندی می توانند در مواردی از قبیل تشکیل خانواده، اسپانسر فردی خارجی از کانادا شده و در صورت ازدواج ، زمینه ورود به کانادا و اخذ اقامت را برای او مهیا نماید.  همچنین در صورتی که افراد خارجی فرزندی در کانادا به دنیا بیاورند، آن کودک از حق و حقوق شهروندی کانادا برخوردار خواهد شد.

 

ازدواج یکی از روش های مهاجرت به کانادا

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج یکی از راه های اخذ اقامت کانادا می باشد. افرادی که از طریق ازدواج قصد اخذ تابعیت کانادا را دارند باید مطابق قوانین مهاجرتی کانادا شرایط لازم را در این خصوص داشته باشند. در این جا باید به این نکته اشاره کنیم در سال های اخیر برخی افراد با هدف اخذ اقامت کانادا اقدام به ازدواج صوری کرده اند که این امر منجر به سختگیری و حساسیت دولت کانادا در خصوص پرونده های مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج شده است. در این خصوص، در هر دوره از زمان زندگی این افراد در کانادا، در صورتی که دولت کانادا متوجه صوری بودن ازدواج آنها شود، اقامت آنها باطل خواهد شد. همچنین دولت کانادا جهت جلوگیری از ازدواج های صوری مجازاتی را درنظر گرفته است. جریمه مالی در حدود 10.000 دلار و همچنین زندان برای حدود پنج سال از جمله مجازات هایی است که دولت کانادا در این خصوص اعمال می کند. لذا متقاضیان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج باید بتوانند با اسناد و مدارک، صحت تصمیم خود در خصوص ازدواج را اثبات نمایند.

 

شرایط مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

متقاضی مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج باید حداقل 16 سال داشته باشد.
متقاضی همچنین باید تمکن مالی جهت پشتیبانی از خود را داشته باشد.
متقاضی باید پس از ورود به کانادا، حداقل دو سال با شهروند کانادایی که ازدواج کرده است زندگی نماید.
متقاضی باید اسناد معتبری از قبیل سند ازدواج، عکس های خانوادگی، حساب مشترک، اسناد ملکی مشترک و هر سند دیگری که می تواند به اثبات واقعی بودن ازدواج کمک نماید، ارائه کند.
در مواردی که افراد اختلاف سنی زیادی با یکدیگر داشته باشند ممکن است پرونده آنها مردود گردد.
همچنین افرادی که از دو دینمختلف می باشند نیز ممکن از افسر پرونده، به واقعی بودن ازدواج آنها شک نماید.

 

مهاجرت به کانادا از طریق اسپانسرشیپ همسر

افرادی که شهروند و مقیم کانادا هستند در صورتی که بخواهند با فردی خارجی ازدواج کنند می توانند با در نظر گرفتن شرایط زیر در این خصوص اقدام نمایند.

این افراد باید مقیم و یا شهروند کانادا باشند.
فرد اسپانسر شونده باید حدقل 18 سال سن داشته باشد.
متقاضی اسپانسرشیپ همسر کانادا باید تمکن مالی مودر نیاز جهت پشتبانی از خود و همسر را برای مدت سه سال داشته باشد.
متقاضی اسپانسرشیپ همسر باید در کانادا زندکی کرده و زمانی که همسر او وارد کانادا می شود باید در کانادا حضور داشته باشد.
متقاضی اسپانسرشیپ همسر نباید همسر و یا شریک دیگری داشته باشد.
فرد اسپانسر شونده نباید در پنج سال گذشته ازدواج کرده باشد.
فرد اسپانسر شونده باید هزینه و مخارج فردی که قصد مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج دارد را تامین کند.

 

تولد فرزند در کانادا و دریافت اقامت

یکی دیگر از راه های مهاجرت به کانادا که افراد بسیاری متقاضی آن هستند مهاجرت از طریق تولد فرزند در کانادا و دریافت اقامت است. مطابق قوانین موجود در کانادا، در صورتی که افرادی که از طریق ویزاهای موقت کانادا همانند ویزای مولتی توریستی کانادا در کانادا حضور داشته و فرزندی در این کشور به دنیا بیاورند، نوزاد آنها از همان ابتدا شهروند و سیتیزن کانادا خواهد شد. این کودکان در بدو تولد موفق به دریافت پاسپورت کانادایی می شوند. فرزندانی که از این طریق در کانادا به دنبا می آیند از تمامی حق و حقوق شهروندی کانادا برخوردارند. امکاناتی ازقبیل تحصیل رایگان در مدارس کانادا، بیمه رایگان در اختیار این افراد قرار می گیرد. متقاضیان اقامت کانادا از طریق تولد فرزند باید این این نکته توجه داشته باشند که، تنها فرزند آنها می تواند پاسپورت کانادایی دریافت کند و والدین آنها نمی توانند از این طریق جهت دریافت اقامت کانادا اقدام کنند. کودکانی که در کانادا متولد می شوند می توانند پس از 18 سالگی جهت اخذ اقامت برای والدین خود درخواست اقامت دائم PR، نمایند. البته والدین این کودکان می توانند از روش های دیگر ، نظیر گذراندن یک دوره تحصیلی و سپس اخذ اقامت پس از تحصیل، شرایط اخذ اقامت کانادا را از طریق برنامه ایی که پیش نیاز آنها تحصیل و کار در کانادا است اقدام کنند.

موسسه مهاجرتی یوکن
موسسه مهاجرتی یوکن، تحت نظارت وکیل رسمی مهاجرت کانادا، خانم نازنین بیتاژیان،آماده ارائه خدمات مشاوره و اریابی متقاضیان مهاجرت به کانادا و ارائه راه حل با توجه به شرایط آنها می باشد.. جهت ارزیابی شرایط خود می توانید فرم ارزیابی مشاوره رایگان را از طریق وب سایت موسسه یوکن تکمیل و ارسال نمایید. و یا از طریق لینک رزرو وقت مشاوره آنلاین، جهت مشاوره با وکیل موسسه اقدام کنید.

یکتانتتریبون

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

  2. مقایسه در آمد اعضای هیات علمی در ایران با کشورهای پیشرفته غربی چه می گوید؟

  3. بازداشت رئیس یکی از ادارات به دلیل رفتار غیر اخلاقی در محیط اداری

  4. میراث اقتصادی پر دردسر رئیس‌جمهور منتخب

  5. مکالمه عاشقانه پدر و دختر ایرانی که میلیون‌ها بار دیده شد

  6. پارک یا توالت عمومی سگ‌ها

  7. آقای مهندس ، آقای دکتر!

  8. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

  9. سعیدی: امروز روز تلخی برای مجلس بود، از مردم عذرخواهی می کنم

  10. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

  11. عکسی زیبا از جواد فروغی

  12. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

  13. وقتی جهانگیری به کارآمدی دولت افتخار می‌کند/ پیشنهاد قاضی‌زاده هاشمی به رئیسی درباره خوزستان/ انتقادات تند حجاریان از برخی گروه‌های اصلاح‌طلب/ حاکمیت برای بیان قانونی اعتراضات فکری کند

  14. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

  15. کارِ کیست؟!

  16. روحانی: مصوبه مجلس نبود تحریمی وجود نداشت/ جنگ اقتصادی به دولت مربوط نمی‌شود

  17. دو كلمه با ظريف و روحانی

  18. شاید و بایدهای احیای برجام بعد از روحانی

  19. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

  20. ۳۸۲ حیاط خلوت دولتی دور از چشم دستگاه های نظارتی

  21. مجلس یازدهم و امتیازات نادرست گذشته

  22. نوبخت رئیس مرکز پژوهش آینده‌نگر را عزل کرد/ داماد رئیس جمهور عضو هیات علمی شد

  23. آنچه باید درباره مذاکرات وین بدانید

  24. ماجرای رقصیدن عضو هیات مذاکره کننده بعد از مکالمه روحانی با اوباما

  25. دلسوزی دولت در روزهای پایانی یا مین گذاری برای دولت بعد؟!

  ابر آروان

  آخرین عناوین