قالیباف:‌ به دنبال آن بودیم که کالاهای اساسی راحت‌تر و ارزان‌تر به مردم برسد/ مهم نیست این کار از سوی مجلس انجام می‌شود یا دولت

گروه سیاسی الف،   3990901096 ۱۰ نظر، ۲۷ در صف انتشار و ۳ تکراری یا غیرقابل انتشار

رئیس مجلس گفت: در طرح معیشت تلاش کردیم کالاهای اساسی راحت‌تر و ارزان‌تر و با کمک مالی مستقیم به تک‌تک خانوارها بویژه خانوارهای مستضعف که در جغرافیای دورتری هستند، برسد و بر همین اساس اصلا مهم نیست این کار از سوی مجلس انجام می‌شود یا دولت.

قالیباف:‌ به دنبال آن بودیم که کالاهای اساسی راحت‌تر و ارزان‌تر به مردم برسد/ مهم نیست این کار از سوی مجلس انجام می‌شود یا دولت

به گزارش فارس، محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی امروز (شنبه اول آذر)‌ در آئین افتتاح، رونمایی و آغاز عملیات اجرایی پروژه‌های شهرداری قم اظهار داشت: امروز در راستای انجام وظیفه ما و برای رفاه مردم و زندگی خوب و مناسب برای مردم عزیزمان به ویژه در این پروژه‌های عمرانی، فرهنگی و تفریحی و خدماتی در استان قم، این پروژه‌ها را افتتاح می‌کنیم.

وی با تبریک هفته بسیج افزود: بسیج بدون شک تبلور عینی حضور مردم به صورت سازمان یافته در همه عرصه‌های خدمت و تلاش و مجاهدت در کشور است.

رئیس مجلس تصریح کرد: امروز می‌بینیم که بسیج در عرصه سلامت در میادین حاضر بوده و در کنار همه پزشکان و پرستاران که انصافا مجاهدانه و ایثارگرانه شبانه‌روز تلاش می‌کنند.

قالیباف گفت: امروز گزارشی که مسؤولان قمی به من ارائه کرده‌اند مبنی بر اینکه سرانه فضای سبز در قم به 20 متر مربع رسیده است بسیار خوشحال کننده است، چراکه من سابقه و تجربه مسؤولیتی‌ام در گذشته همین موضوعات بوده و به همه مدیران لایقی که این زحمت را کشیدند تبریک می‌گویم.

وی تصریح کرد: در شرایط کرونایی کشور چالش‌های گذشته مانند آلودگی هوا، آلودگی صوتی و کمبود فضای سبز را فراموش کرده‌ایم و رسیدن 20 مترمربع فضای سبز قم را به همه مسؤولان تبریک می‌گویم.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: با تجربه‌ای که من دارم کمتر امروز به اهمیت شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در سراسر کشور توجه کرده‌ایم و اگر امروز ما در قانون‌گذاری در مجلس و در اصلاح نظام اداری و اجرایی کشور در قوه مجریه دست به دست هم دهیم و خیلی از این مسؤولیت‌هایی که امروز به صورت متمرکز در حال اجراست به شهرداری‌ها واگذار کنیم مطمئن هستیم مردم در رفاه قرار خواهند گرفت و خیلی از مشکلات حل خواهد شد.

رئیس مجلس خاطرنشان کرد: شهرداری‌های کشور می‌توانند بخشی از چالش‌های موجود در کشور را سر و سامان دهند؛ اگر به سال‌های تحریم نگاهی بیندازیم متوجه می‌شویم که در شهرها و به ویژه مراکز استان‌ها و شهرهای بزرگ پروژه‌های مهمی در حوزه خدمات‌رسانی و حل مشکلات مردم رقم خورده است.

وی افزود: از اولویت‌های مجلس شورای اسلامی آن است که با طرح‌های جدید و لوایح جدید در این مسیر گام جدی برداریم تا بتوانیم شاهد تحول و نقش‌آفرینی بیشتری برای شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در سراسر کشور باشیم.

قالیباف خاطرنشان کرد: در شهرداری‌ها چالش‌هایی وجود دارد که بایستی به آن چالش‌ها توجه کنیم به ویژه آنکه یکی از آن چالش‌ها نبود درآمد پایدار شهرداری‌ها در دستور کار است ضمن اینکه طرح جامع خدمات مدیریت شهری هم بایستی تحول جدی در نظام اداری و اجرایی کشور ایجاد کند که این امر موضوع دوم مدنظر ما است.

رئیس مجلس گفت:‌ به تلاش گسترده‌ای خارج از مجلس برای این موضوع شده بود و وقتی من توفیق حضور در مجلس را پیدا کردم متوجه تلاش‌های فراوان صورت گرفته در کمیسیون‌های داخلی کشور و شوراها شدم که طرحی در همین زمینه با استفاده از هماهنگی‌های گذشته شده بود که امیدوارم این طرح تبدیل به قانون شده و گامی جدی و اساسی در این مسیر بردارد.

وی گفت:‌شهرداری‌ها و دهیاری‌ها در شهرهای کوچک و شهرهای بزرگ بایستی گام جدی را برای رفع چالش‌ها و بحران‌های در مجلس برای آنها برداریم.

رئیس مجلس بر لزوم شناخت دقیق از اقدامات شهرداری‌ها، خاطرنشان کرد: امروز بیش از هر زمان دیگر چنین ضرورتی حس می‌شود که بر همین اساس اصلاح قانون انتخابات شوراها است که لازم است به این موضوع تخصصی‌تر و ضابطه‌مندتر نگاه کرده و این انتخابات برگزار شود تا شامل تأثیرگذاری و نظارت دقیق و پیگیری لازم در شوراهای شهر و روستا در سراسر کشور باشد.

قالیباف قول داد: این سه موضوع مهم که چالش‌انگیزترین مشکلات شوراها در شهر و روستا است را بتوانیم حل و فصل کنیم.

وی افزود: مادر دو فشار جدی در کشور قرار داریم که تحریم و کرونا این فشارها است حق مطلب آن است که بایستی بگوییم که در این دو فشار جدی و سنگین که بر دوش مردم کشورمان است آن است که مردم ما نجیبانه و مجاهدانه در مقابل این دو فشار بزرگ مقاومت کرده‌ و تحمل کردند و مشاهده کردیم که چگونه طرح ترامپ که فشار حداکثری بود را شکست دادند.

رئیس مجلس گفت: همه ما خوشحالیم که امروز آن را می‌بینیم که او دیگر در مسند قدرت نیست و این موضوع نتیجه مجاهدت و مقاومت این مردم عزیز است ضمن اینکه در بحث کرونا به دلیل حفظ جان یکایک مردم عزیز کشورمان همه ما مسؤولین موظف هستیم که تلاش کنیم ضمن اینکه پیش‌قراولان این عرصه یعنی پزشکان و پرستاران مدیران فعال این بخش در قوه مجریه قابل تقدیر هستند ولی اگر مقاومت ملت عزیزمان نبود چنین موفقیتی به دست نمی‌آمد.

وی تصریح کرد: وظیفه ما و همه مدیران و مسؤولان در همه سطوح آن است که در پاسخ به این نجابت مردم و مقاومت آنان بایستی آن باشد که با همدلی و وحدت تلاش کنیم که گره‌ای از گره مردم را باز کرده و خدایی ناکرده گره‌ای بر گره مردم نیفزاییم و این موضوع وظیفه همگان است.

قالیباف خاطرنشان کرد: این موضوع به آن دلیل نیست که در کارها نقد و انتقاد نباشد بلکه نقد و انتقاد باعث سازندگی است ولی این نقد و انتقادها بایستی منصفانه بوده و برای پیش برد کارها باشد و مشکلات مردم را حل کند تا بتوانیم گره‌ای از مشکلات را رفع کنیم.

وی گفت:‌مهم نیست چه کسی چه کاری را انجام می‌دهد بلکه مهم آن است که آن کار انجام شود، امروز همه ما در مجلس، شورای اسلامی و دولت محترم به این جمع‌بندی رسیده‌ایم که در این شرایط سخت مردم نیازمند کمک معیشت هستند و بر همین اساس در طرح معیشت تلاش کردیم کالاهای اساسی راحت‌تر و ارزان‌تر و با کمک مالی مستقیم به تک تک خانوارها و به ویژه خانوارهای مستضعف که در جغرافیای دورتری هستند برسد و بر همین اساس اصلا مهم نیست که این کار از سوی مجلس انجام می‌شود یا از سوی دولت.

رئیس مجلس گفت: مهم آن است که این کار صحیح، دقیق و سر وقت و با دقت فراوان انجام شده و به دست کسانی که در کرونا فعالیت اقتصادی‌شان را از دست داده‌اند و فشار اقتصادی زیادی را تحمل کرده و آنهایی که اشتغال لازم را ندارند و کار دائمی ندارند برسد.

قالیباف خاطرنشان کرد: به مردم عزیز کشورمان قول می‌دهم که همه ما مسؤولین در قوای مجریه مقننه و قضائیه دغدغه اول ما شما مردم عزیز هستید و ان‌شاءالله با دعای خیر شما و تلاش مجاهدانه یکایک ما بتوانیم در این مسیر گام برداشته و بخشی از مشکلات را حل و فصل کنیم و امیدوارم در آینده بتوانیم به طور اساسی و ریشه‌ای مسائل اقتصادی و کرونا را با تلاش ما برداریم.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۹۶۷۵۹۱۸:۳۲:۰۱ ۱۳۹۹/۹/۱
بوی انتخابات می آید
ناشناس۱۶۹۶۷۹۲۱۹:۰۱:۴۳ ۱۳۹۹/۹/۱
خیلی هم خوب کاری کردین ممنون
ناشناس۱۶۹۶۸۰۱۱۹:۱۰:۳۵ ۱۳۹۹/۹/۱
به هر حال دولت را مجبور کردید و هلش دادید (بخاطر اینکه مردم نگن مجلس کاری کرده) بپره وسط کار و مردم یه ذره کمتر زجر بکشند و معلوم بشه جو بایدن کاره ای تو فشار به مردم ایران نیست انفعال از خود دولت محترم بوده همین روش را ادامه بدین لطفا
ناشناس۱۶۹۶۸۱۳۱۹:۲۰:۴۹ ۱۳۹۹/۹/۱
لطفا دنبال چیزی نباشید. اگر صداقت دارید..
ناشناس۱۶۹۶۸۴۵۱۹:۵۴:۰۹ ۱۳۹۹/۹/۱
هرچه قالیباف و رئیسی چارچوب ادب و نزاکت و احترام به رؤسای قوا رو رعایت میکنن روحانی متاسفانه بیشتر به اشتباه میافته
نوید۱۶۹۶۸۸۱۲۰:۲۲:۰۸ ۱۳۹۹/۹/۱
نزدیک انتخابات که میشه عشق به خدمت تو مسئولین موج میزنه فقط یه تومن توجیبمون نگزارید 5 تومن با تورم بردارید !!!!!!!!!!
ناشناس۱۶۹۶۸۸۳۲۰:۲۶:۱۰ ۱۳۹۹/۹/۱
چی ارزانتر باید بدست مردم برسه تو همین صفحه الف ردیف های بالا بترتیب روغن جامد لبنیات ،کارمزد بانکها ،لاستیک ،خودکشی یه فقیر بندرعباسی ردیف شده اند .بس کنید..
ناشناس۱۶۹۶۹۴۱۲۱:۰۴:۰۵ ۱۳۹۹/۹/۱
شما راست می گی
ناشناس۱۶۹۶۹۴۷۲۱:۱۳:۰۶ ۱۳۹۹/۹/۱
دغدغه شما آقايان مسوول انتخابات وكسب قدرت بيشتر در اداره كشور است اگر مردم دغدغه شما بودند اين فشار وبدبختي براي مردم ايجاد نميشد همه كشورهاي منطقه در دوران كرونا با كمك هاي بلاعوض مالي ومعيشتي مردم را از مشكلات زندگي نجات دادند ولي در كشور ما دغدغه مسوولان انتخابات و رغابت كسب قدرت است
حتی۱۶۹۷۰۲۴۲۲:۴۰:۲۳ ۱۳۹۹/۹/۱
احسنت به شما آقای قالیباف

نظراتی كه به تعميق و گسترش بحث كمك كنند، پس از مدت كوتاهی در معرض ملاحظه و قضاوت ديگر بينندگان قرار مي گيرد. نظرات حاوی توهين، افترا، تهمت و نيش به ديگران منتشر نمی شود.

یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 2. مالیات بر خانه‌های خالی در ایستگاه آخر/ ایرادات شورای نگهبان رفع شد

 3. تصاویری از محل شهادت و ترور شهید فخری زاده

 4. پرویز پورحسینی چشم از جهان فروبست/ وداع با بازیگر «کشتی آنجلیکا»

 5. اینفوگرافیک /شهید فخری‌زاده در یک نگاه

 6. رونمایی از نقشه‌راه اروپا و آمریکا برای احیای برجام

 7. جو بایدن و چالش آمریکای پساترامپ

 8. رئیس سازمان اداری و استخدامی: هفته آینده اصل بر تعطیلی ادارات است

 9. حمله لفظی ترامپ به خبرنگار در کنفرانس خبری

 10. دستاوردهای ارزشمند متخصصان ‌ایرانی در اوج تحریم‌ / ایران جزو ‌بزرگ‌ترین تولیدکنندگان اوره جهان ‌شد‌

 11. کشوری که خشونت علیه زنان به وفور در آن یافت می‌شود!

 12. سکانس بی نظیر از فیلم روز فرشته با بازی پرویز پورحسینی

 13. تغییر روند حضور کارکنان/ آیا تعطیلی برای همه است؟

 14. وزیر کار به رهبر انقلاب نامه نوشت: برنامه ایجاد نظام متمرکز تامین اجتماعی فوراً تقدیم رئیس جمهوری می‌شود

 15. صدای عادل فردوسی‌پور به تلویزیون برگشت

 16. رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس: بیشترین امضاهای طلایی در وزارت جهاد صورت گرفته است/ ۲میلیون و ۳۰۰هزار تن نهاده دامی در کشور کمبود داریم

 17. بدترین و غیراخلاقی‌ترین سلفی دنیا؛ وقتی به پیکر مارادونا بی‌احترامی شد!

پربحث‌های هفته

 1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

 2. این یک یادداشت سیاسی نیست...

 3. کمپین مردمی، مرغ وحشی را به دام می اندازد؟!

 4. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

 5. قرار است مرغ هم از سفره مردم پر بکشد؟!

 6. چین چگونه کرونا را مهار کرد؟

 7. دریای دوغ و خبرهای کلیشه‌‌ای!...

 8. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 9. ماجرای استعفای معاون وزیر بهداشت؛ از گمانه زنی تا استقبال!

 10. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 11. چرا عربستان به صلح مجانی با اشغالگران تن داد؟

 12. واکنش ترامپ به ترور محسن فخری‌زاده

 13. سیلی بزرگ انصارالله به آل سعود

 14. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 15. ملک زاده استعفا کرد

 16. روحانی: خدا را شکر شرِ ترامپ کم شد

 17. درخواست نماینده مجلس از رئیس قوه قضائیه مبنی بر محاکمه عباس آخوندی

 18. فرار رو به جلوی آقای معاون با استعفای توئیتری

 19. تصاویر جدید و غرورآفرین از ناو جدید سپاه

 20. استانداری تهران: فروش مرغ بالاتر از ۲۰۴۰۰ تومان تخلف است

 21. دلیل افزایش قیمت لبنیات و مرغ در بازار چیست؟

 22. ملک‌‌زاده: در حضور روحانی با ایمنی گله‌‌ای مخالفت کردم/ داروهای مورد استفاده استاندارد بودند

 23. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

 24. جزئیات افزایش کارمزد خدمات بانکی از امروز + جدول

 25. ترامپ کوتاه آمد/ رئیس جمهور آمریکا با انتقال قدرت به بایدن موافقت کرد

پربحث‌های هفته

 1. نقشه جو بایدن برای اقتصاد شش ماه آینده ایران

 2. تکرار جنایتی دیگر در حق دانشمندان ایرانی

 3. آیا باید با ضبط کننده فیلم تخریب آلونک در بندرعباس برخورد شود؟!

 4. رهبر انقلاب: اقتصاد خانواده‌ها در چند سال اخیر به شدت تحت فشار بوده/ نمی‌توان به امید گشایش بیگانگان ماند/ مذاکره برای رفع تحریم را یکبار امتحان کردیم و به نتیجه‌ای نرسید

 5. از آسیه پناهی تا تخریب آلونک زن سرپرست خانوار در بندرعباس؛ چکار باید کرد؟

 6. زمزمه نامزدی سیدحسن خمینی در انتخابات ۱۴۰۰/ واکنش محسن رضایی به تخریب آلونک در بندرعباس/ روایت زیدآبادی از تعارض اصلاح‌طلبان درباره «دولت پنهان»

 7. پرسش های بی پاسخ در ترور شهید فخری زاده

 8. ویژگی‌های ناو اقیانوس‌پیمای سپاه + تصاویر

 9. سردار دهقان؛ اولین نامزد رسمی انتخابات ریاست‌جمهوری/ نامه انتقادی همتی به روحانی/ اصلاح‌طلبان همچنان به‌دنبال تنش‌زدایی/ قالیباف از نامزدی در انتخابات منع شده است؟

 10. انتقاد سلیمی نمین از مقایسه ترامپ و میرحسین موسوی/ اصلاح‌طلبان از ائتلاف ظریف و لاریجانی حمایت می‌کنند؟/ نظر علی مطهری درباره رئیس‌جمهور نظامی

 11. محسن رضایی: یک قطعه زمین حق همه مردم است/ ناله‌های بانوی بندرعباسی، روح قانون اساسی را جریحه‌دار کرد

 12. قالیباف: قیمت مرغ به نماد ناکارآمدی تبدیل شده است/ دست روی دست گذاشتن تا لغو تحریم‌ها کارگشا نیست

 13. وصول شکایت از ملک‌زاده به‌دلیل "ارائه اطلاعات به بیگانگان"

 14. ربیعی: گرانی‌های ناخواسته نگرانی مشترک دولت و مردم است/ نرخ مرغ به قیمت‌های مصوب برمی‌گردد

 15. روحانی: پایان دوران ترامپیسم یکی از مظاهر بزرگ پیروزی ملت ایران است/ دولت آینده آمریکا گذشته را جبران کند

 16. واکنش‌ اصلاح‌طلبان به فهرست محسن هاشمی برای انتخابات ۱۴۰۰/ حسام‌الدین آشنا مجرم شناخته شد/ احتمال حمایت اصلاح‌طلبان از ظریف منتفی است؟

 17. ذوالنور: آقای روحانی برای دشمن فرش قرمز پهن نکنید/ به حضرت عباس هیچ‌کس در این مجلس مخالف برداشتن تحریم نیست

 18. رونمایی از نقشه‌راه اروپا و آمریکا برای احیای برجام

 19. علی مطهری: رئیس جمهور نظامی یعنی قحط الرجال/ فکر نمی‌کنم ریاست جمهوری نظامیان مورد اقبال مردم باشد

 20. قالیباف:‌ به دنبال آن بودیم که کالاهای اساسی راحت‌تر و ارزان‌تر به مردم برسد/ مهم نیست این کار از سوی مجلس انجام می‌شود یا دولت

 21. طعنه روزنامه وطن امروز به دولت

 22. رضایی: سیاست‌های مسکن باید به سرعت اصلاح شود

 23. رئیس رسانه ملی: صداوسیما در راس اعتماد مردم قرار دارد

 24. روحانی: پروتکل‌ها را رعایت کنیم تا فشار اقتصادی کم شود/ یارانه ۱۰۰ هزار تومانی به ۳۰ میلیون نفر/ ممکن است تعطیلی‌ها ادامه یابد

آخرین عناوین