آمار چک‌های برگشتی کاهش یافت

گروه اقتصادی الف،   3990716081

بالغ بر ٧٩٤ هزار فقره چک به ارزشی حدود ١٩٠ هزارمیلیارد ریال در مردادماه ١٣٩٩ در کل کشور برگشت داده شده است که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلـغ به ترتیب ۲.۹ درصـد و ۲.۶ درصد کاهش نشان می‌دهد.

آمار چک‌های برگشتی کاهش یافت

به گزارش ایبِنا، براساس آمار بانک مرکزی، بیش از ۸ میلیون و ۵۰۰ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ١٩٣٩ هـزار میلیارد ریال در مردادماه ١٣٩٩ در کل کشور مبادله شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۶.۶ درصد و ۵.۶ درصد کاهش نشان می‌دهد. در ماه مورد گزارش در استان تهران بالغ بر ٢ میلیون و ۶۰۰ هزار فقره چک به ارزشی حدود ٩٧٨ هزار میلیارد ریال مبادله شد.

در مردادماه سال جاری ۴۹.۴ درصد از تعداد چک‌های مبادله‌ای کل کشور در سه استان تهران، اصفهان و خراسان رضوی مبادله شده است که به ترتیب با ۳۱.۱ درصد، ۱۰.۵ درصد و ۷.۸ درصد بیش‌ترین سهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند. همچنین ۶۲.۸ درصد از ارزش چک‌های فوق در سه استان تهران (۵۰.۴ درصد)، اصفهان (۶.۴ درصد) و خراسان رضوی (٦ درصد) مبادله شده است که بیش‌ترین سـهم را در مقایسه با سایر استان‌ها دارا بوده‌اند.

چک‌های وصولی

بیش از ٧ میلیون و ۷۰۰ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ١٧٤٩ هزار میلیارد ریال در مردادماه ١٣٩٩ در کل کشور وصول شد که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلغ به ترتیب ۶.۳ درصد و ۵.۹ درصد کاهش نشان می‌دهد. از کل تعداد و مبلغ چک‌های مبادله شده در ماه مذکور به ترتیب ۹۰.۷ درصد و ۹۰.۲ درصد وصول شده است. درصد تعداد و مبلغ چک‌های وصول شده در تیرماه ١٣٩٩ به ترتیب معادل ۹۰.۴ درصد و ۹۰.۵ درصد و در مردادمـاه ١٣٩٨ به ترتیـب برابر ۹۱.۱ درصد و ۸۷.۵ درصد بوده است.

در مردادماه ١٣٩٩، در استان تهران بیش از ٢ میلیون و ۴۰۰ هزار فقره چک به ارزشی حدود ٨٩٦ هـزار میلیارد ریال وصول شد که از نظر تعداد ۹۱.۸ درصد و از نظر ارزش ۹۱.۶ درصد از کل چک‌های مبادله‌ای وصول شده است. در ماه مذکور در بین سایر استان‌های کشور، بیش‌ترین نسبت تعداد چک‌های وصولی به کل چک‌های مبادله‌ای در استان، به ترتیب به استان‌های گـیلان (۹۳.۳ درصـد)، البرز (۹۲.۱ درصد) و یزد (۹۱.۵ درصد) اختصاص یافته است و استان‌های کهگیلویه و بویراحمد (۸۳.۹ درصد)، خراسان شـمالی(۸۶.۱ درصد) و چهارمحال و بختیاری (۸۶.۵ درصد) پایین‌ترین نسبت تعداد چک‌های وصولی به کل چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

در ماه مورد بررسی در بین سایر استان‌های کشور، بیش‌ترین نسبت ارزش چـک‌های وصولی به کل ارزش چک‌های مبادله‌ای در استان به ترتیب به استان‌های گیلان (۹۲.۵ درصد)، البرز (۹۲.۲ درصد) و مازندران (٩١ درصد) اختصاص یافته است و استان‌های ایلام (۸۲.۷ درصد)، خراسان شمالی (۸۳.۳ درصد) و لرستان (۸۳.۴ درصد) کم‌ترین نسبت ارزش چک‌های وصولی به کل ارزش چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

چک‌های برگشتی

بالغ بر ٧٩٤ هزار فقره چک به ارزشی حدود ١٩٠ هزارمیلیارد ریال در مردادماه ١٣٩٩ در کل کشور برگشت داده شده است که نسبت به ماه قبل از نظر تعداد و مبلـغ به ترتیب ۲.۹ درصـد و ۲.۶ درصد کاهش نشان می‌دهد. از کل تعداد و مبلغ چک‌های مبادله شده در ماه مذکور به ترتیب ۹.۳ درصد و ۹.۸ درصد برگشت داده شده است. درصد تعداد و مبلغ چک‌های برگشت داده شده در تیرماه ١٣٩٩ به ترتیب معادل ۹.۶ درصد و ۹.۵ درصد و در مردادماه سال ١٣٩٨ به ترتیب برابر ۸.۹ درصد و ۱۲.۵ درصد بوده است.

در ماه مورد گزارش در استان تهران حدود ٢١٨ هزار فقره چک به ارزشی بالغ بر ٨٢ هزار میلیارد ریال برگشت داده شد که از نظر تعداد ۸.۲ درصد و از نظر ارزش ۸.۴ درصد از کل چک‌های مبادله‌ای برگشت داده شده است. در ماه مذکور در بین سایر استان‌های کشور، بیش‌ترین نسبت تعداد چک‌های برگشتی به کل چک‌های مبادله‌ای در استان، به ترتیب به استان‌های کهگیلویـه و بویراحمـد (۱۶.۱ درصد)، خراسان شمالی (۱۳.۹ درصد) و چهارمحال و بختیاری (۱۳.۵ درصـد) اختصاص یافتـه اسـت و استان‌های گیلان (۶.۷ درصد)، البرز (۷.۹ درصد) و یزد (۸.۵ درصـد) پایین‌ترین نسبت تعداد چک‌های برگشتی به کل تعداد چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

در ماه مورد بررسی در بین سایر استان‌های کشور، بیشترین نسبت ارزش چک‌های برگشتی به کل ارزش چک‌های مبادله شده در استان به ترتیب به استان‌های ایلام (۱۷.۳ درصد)، خراسان شمالی (۱۶.۷ درصد) و لرستان (۱۶.۶ درصد) اختصاص یافته است و استان‌های گیلان (۷.۵ درصد)، البرز (۷.۸ درصد) و مازندران (٩ درصد) کمترین نسبت ارزش چک‌های برگشتی به کل ارزش چک‌های مبادله شده در استان را به خود اختصاص داده‌اند.

یکتانتتریبون

پربحث‌های دیروز

 1. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

 2. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

 3. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 4. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

 5. یک سؤال پیرامون حاشیه سفر اختصاصی ۳ نماینده مجلس

 6. نامه ۲۱ اندیشکده اقتصادی و سیاست خارجی به آیت‌الله رئیسی/ضرورت تحول ساختاری و سازمانی در وزارت امور خارجه

 7. معاون اول رئیس جمهور: از زخم زبان‌ها، ذره‌ای ناراحت نمی‌شویم/ آنچه مردم ایران را رنج می‌دهد، تبعیض است

 8. روحانی: مشکلات خوزستان باید طبق دستور رهبری حل و فصل شود

 9. در جلسه رئیس بنیاد شهید با رئیس جمهور منتخب چه مسائلی مطرح شد؟

 10. رهاسازی آب سد کرخه، از سوسنگرد تا هورالعظیم

 11. جهانگیری: طعم تلخ مشکلات را چشیده‌ایم /در مقابل فریادهای مردم کاملاً بی‌پاسخ هستیم / این تعهد را می‌دهیم که خسارت مردم پرداخت خواهد شد

 12. المپیک توکیو| نخستین مدال برای کاروان ایران/ فروغی طلایی شد

 13. جزئیات کمیاب‌ شدن تنها داروی کرونا و فروش و تزریق آن در بازار آزاد/ رمدسیویر دوزی چند؟

 14. نگاهی به بازار انرژی / ۳ سه پروژه ای که زنگنه از آنها غافل شد

 15. شهادت چهار تن از رزمندگان قرارگاه قدس در درگیری با اشرار

پربحث‌های هفته

 1. مشفقانه ای کوتاه با رئیس جمهور منتخب

 2. تاکید رییسی بر رفع دغدغه خانواده ایثارگران

 3. وقتی نقشه شوم تجزیه ایران توسط مزدوران لندنی و سعودی آشکار می‌شود

 4. خوزستان و آسیاب پر آب مدعیان!

 5. حداقل و حداکثر حقوق دریافتی اعضای هیات علمی پس از همسان‌سازی اعلام شد

 6. احمد توکلی: باید هم از کوپن خوشتان نیاید، سیر که از گرسنه خبر ندارد!

 7. پارک یا توالت عمومی سگ‌ها

 8. پشت پرده طرح ربایش مسیح علینژاد

 9. اعتراض؛ حقی که باید از آن محافظت کرد

 10. ناکارآمدی یک شورای عالی ۲۰ ساله !

 11. صحبت‌های تند رئیس جمهور آذربایجان به وزیر نیروی کشور خود درباره قطعی برق

 12. روزهای سخت پاسخگویی عاقلانه برای مدیران

 13. چرا صهیونیست‌ها نگران پیامدهای امنیتی بحران لبنان هستند؟!

 14. ماجرای پرواز اختصاصی نمایندگان به عتبات چیست؟/ لغو سفر به دنبال اطلاع از اختصاصی بودن

 15. راه حل مشکل آب از آسمان نمی آید/حل مشکل به شیوه شیخ بهایی

 16. دستگیری ۱۷ وکیل و ۱۳ کارمند متخلف قوه قضائیه در هفته گذشته

 17. در ماه‌های آینده دولت با تورمی رو به رو خواهد شد که هیچگاه درکشور تجربه نشده است!

 18. ماهیت حقیقی طالبانِ کنونی چیست؟

 19. تصمیم پسندیده مداح سرشناس/ می‌رویم خوزستان

 20. بار مسئولیتی سنگین بر دوش دولت آینده

 21. روحانی: مردم حق دارند بدانند که چه گردنه ها و تکانه هایی موجب بروز چه مشکلاتی برای کشور شده است

 22. از رنج های خوزستان بکاهیم ...

 23. واقعیتی تلخ به نام مدیران مرکزنشین

 24. کاروان‌ جدید تانکرهای آبرسان سپاه به خوزستان رسید

 25. پیش‌بینی ذوالنوری از ادامه مذاکرات برجام در دولت رئیسی/ توضیحات حدادعادل درباره ادعای دخالت در انتخاب شهردار تهران/ نظر مردم درباره وضعیت تحریم ها در دوره رئیسی

ابر آروان

آخرین عناوین