علیزاده‌‌طباطبایی: میترا استاد با اسلحه نجفی کشته نشده است!

گروه اجتماعی الف،   3990702027 ۱۷ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱۲ تکراری یا غیرقابل انتشار

سيد محمود عليزاده ‌طباطبایی وکيل دادگستری، در خصوص پرونده قتل میترا استاد می‌گوید: بنده هنوز روی اصل قضيه که قتل توسط آقای نجفی صورت گرفته باشد نيز دچار ترديد هستم. اسلحه‌ای که ميترا استاد با آن کشته شده با اسلحه محمدعلی نجفی متفاوت بوده است.

علیزاده‌‌طباطبایی: میترا استاد با اسلحه نجفی کشته نشده است!

روزنامه آرمان با سید ‌محمود علیزاده‌طباطبایی وکيل دادگستری و فعال اصلاح‌طلب، درباره پرونده محمدعلی نجفی، دادگاه اکبر طبری، اصلاح قانون‌انتخابات و... گفت‌وگویی داشته که در ادامه می‌خوانید:

آيا اصلاح قانون انتخابات و گذاشتن برخي شروط براي ثبت‌نام در انتخابات رياست‌جمهوري متناسب با قوانين مدرن و دموکراتيک است يا اينکه اين اصلاحات پيامدهاي ديگري به همراه خواهد داشت؟

در اين موضوع که قانون انتخابات رياست‌جمهوري بايد اصلاح شود ترديدي وجود ندارد. در گذشته شاهد بوديم که افراد مختلف با سطح تحصيلات و آگاهي مختلف در انتخابات رياست‌جمهوري ثبت نام مي‌کردند که هيچ تناسبي با اين جايگاه نداشت. برخي نيز با کفن يا دشداشه وارد وزارت کشور مي‌شدند و با رفتار خود فضاي انتخاباتي را تمسخر مي‌کردند. به همين دليل اصلاح قانون انتخابات لازم و ضروري بود. با اين وجود بهترين راه‌حل اين موضوع حزبي شدن انتخابات است. نکته ديگر اينکه رويکردي که مجلس يازدهم درباره اين موضوع اتخاذ کرده در نهايت به بيشتر شدن اختيارات نهاد نظارتي منجر مي‌شود که برخلاف اصل جمهوريت نظام است. اين اتفاق سبب دو مرحله‌اي شدن انتخابات خواهد شد.

براساس اين طرح در مرحله نخست تنها کساني وارد انتخابات مي‌شوند که داراي ضوابط مورد نظر يک جريان خاص هستند. در مرحله دوم اين افراد در معرض آراي مردم قرار مي‌گيرند. در نتيجه دايره انتخاب مردم محدود مي‌شود و شرايط به شکلي است که مردم تنها مي‌توانند به افرادي که مشخص مي‌شوند رأي بدهند. شرايط به شکلي است که برخي افراد در يک انتخابات تأييد صلاحيت مي‌شوند اما در انتخابات ديگري ردصلاحيت مي‌شوند که اين مسأله نشان‌دهنده بي‌ضابطه بودن اين رويکرد است. نمونه بارز اين افراد مرحوم آيت‌ا... هاشمي به عنوان ستون انقلاب بودند که در حالي که از ابتداي انقلاب در حساس‌ترين سمت‌هاي مديريتي کشور حضور داشته توسط همين ضابطه‌ها ردصلاحيت مي‌شوند. به نظر مي‌رسد برخي به اين نتيجه رسيده بودند که اگر آقاي هاشمي در انتخابات حضور پيدا کند قطعأ پيروز خواهد شد. به همين دليل نيز صلاحيت ايشان را ردکردند.

چرا در حالي که طرح اصلاح قانون انتخابات در مجالس گذشته مورد بررسي قرار گرفته اما در اولويت نبود اين طرح خيلي زود در اولويت مجلس يازدهم قرار گرفت؟

واقعيت اين است که مجلس يازدهم تاکنون امتحان خود را خوب پس نداده است. مجلس يازدهم براي قانون احترام قائل نيست. جايي که قانون اهميت نداشته باشد حقوقدان نيز اهميت ندارد. در شرايط کنوني حدود 50 حقوقدان در مجلس حضور دارند. اين در حالي است که تاکنون تنها پنج نفر داوطلب کميسيون قضائي مجلس شده‌اند. دليل اين رويکرد آن است که برخي صرفا به دنبال اصلاح قانون و قانونگذاري نيستند و منافع سياسي خود را هم دنبال مي‌کنند. بنده معتقدم طرح اين مسأله در شرايط کنوني محدود کردن انتخاب مردم است. از ابتداي انقلاب تاکنون اگر شوراي نگهبان صلاحيت کسي را تأييد کرده و به رياست‌جمهوري رسيده اما پس از مدتي براساس خواسته‌ها رفتار نکرده با مخالفت مواجه شده است.

چرا در اصلاح قانون انتخابات ساختارهاي تصميم‌گير انتخاباتي و حدود اختيارات آنها اصلاح نمي‌شود تا متناسب با نهادهاي مشابه دموکراتيک در کشورهاي توسعه‌يافته باشد؟

انقلاب سال 57 رخ داده است. هنگامي که نظام تشکيل شد ايده‌هايي که به ذهن افراد حاضر در مجلس خبرگان رسيد مطرح شد و همان ايده‌ها به عنوان قانون‌اساسي اعلام شد. در نتيجه کار تحقيقاتي، آينده‌نگري و تئوري‌پردازي دقيق و صددرصد کاملي نشده و قانون اساسي صرفأ با ايده‌پردازي برخي افراد شکل گرفته است. «جمهوري» مفهومي است که متفکران و انديشمندان زيادي در کشورهاي مختلف روي آن تأمل و تئوري‌پردازي کرده‌اند. در اين مسير نيز ما براساس سلايق خود برخي از بديهيات جمهوري را نيز تغيير داده‌ايم.

به تعبير ديگر دموکراسي‌اي که ما از کشورهاي توسعه‌يافته اقتباس کرده‌ايم مانند صنعت خودرو‌سازي ماست که از کشورهاي پيشرفته دريافت کرده‌ايم. امروز ما نمي‌دانيم جايگاه هر فردي دقيقا کجاست؟ چه کسي و به چه شيوه‌اي بايد در مقابل قانون و مردم پاسخگو باشد؟ اين مسائل مبهم است و مشخص نيست داراي چه رويکردي است. امروز کساني قصد دارند بدون مطالعه و تحقيق قانون را اصلاح کنند. برخي جوانان که به عنوان نماينده در مجلس حضور دارند و توسط برخي پشت پرده حمايت مي‌شوند به دنبال اين هستند که خواسته‌هاي آنها به منصه‌ظهور برسد.

در حالي که جرم سياسي همواره يکي از مفاهيم مناقشه‌آميز در ايران بوده، رئيس قوه قضائيه به صراحت از تلاش اين قوه براي تفکيک جرم سياسي و باز تعريف اين مفهوم سخن گفته است. ديدگاه شما در اين زمينه چيست؟

35 سال طول کشيد تا جرم سياسي در سال 95 تعريف شد. اين در حالي بود که تعريف شوراي نگهبان از جرم سياسي تنها مخالفت بود. امروز جرم سياسي به رويکردي اطلاق مي‌شود که فردي عنوان مي‌کند مسئولان کشور صلاحيت کافي براي مديريت جامعه ندارند و من نيز نمي‌توانم از طريق صندوق رأي اين مسئولان را کنار بگذارم، به همين دليل نيز از راه‌هاي غير‌مدني قصد دارم مسئولان را کنار بگذارم. در اين زمينه مجرم انگيزه مجرمانه دارد و قصد دارد از قانون تخطئي کند. اين در حالي است که در قانون تصويب شده ما با يک شير بي‌يال و دم اشکم مواجه هستيم. در اين قانون افترا به مسئولان و نشر اکاذيب جرم سياسي تعريف شده است. مرجع تشخيص نيز به جاي دادسراي کيفري، هيات منصفه تعيين شده است.

ارزيابي شما از روند دادگاه و محاکمه اکبر طبري چيست؟

در زمان محاکمه اکبر طبري با اتهام 200 يا 300 ميليارد تومان اختلاس و ارتشا محاکمه ديگري نيز در کشور انجام شد که محاکمه عيسي شريفي قائم مقام شهرداري سابق تهران بود که با اتهام چند هزار ميلياردي صورت گرفت. اين در حالي بود که هيچ کس از جزئيات محاکمه عيسي شريفي مطلع نشد و روند محاکمه به صورت غيرعلني بود، اما محاکمه اکبر طبري هر شب در تلويزيون به نوعي پوشش داده مي‌شد. طبري به دريافت رشوه متهم شده بود. اين در حالي است که مشخص نشد از چه کساني و چه مسئولاني رشوه دريافت کرده است و چرا آنها مواخذه نمي‌شوند. در پرونده عيسي شريفي افراد زيادي درگير بوده‌اند. به همين دليل نيز حداقل بايد در دادگاه حضور پيدا مي‌کردند و نسبت به برخي مسائل توضيح مي‌دادند.

اعدام نويد افکاري را از نظر حقوقي چگونه ارزيابي مي‌کنيد؟

در شرايط کنوني احکام قصاص زيادي در کشور وجود دارد که هنوز اجرا نشده است. حکم قصاص تا زماني که رئيس قوه قضائيه تنفيذ نکند اجرا نخواهد شد. در شرايط کنوني بسياري از اولياي دم خواستار قصاص مجرم هستند. با اين وجود قوه قضائيه صبر مي‌کند و به‌حق تلاش مي‌کند تا رضايت اولياي دم جلب شود و از حکم قصاص منصرف شوند. اعدام نويد افکاري را براساس قانون و قصاص بوده اما اگر تلاش مي‌کردند شايد طرف مقابل رضايت مي‌داد و بخشش مي‌کرد.

پرونده قاضي منصوري در نهايت با انتقال جسد وي به ايران و تحويل به خانواده بسته شد. چرا درباره او ابهاماتي از طرف خانواده ايشان مطرح است؟

بنده آقاي قاضي منصوري را از زماني که به تهران آمد و بازپرس دادسراي فرهنگ و رسانه شد، مي‌شناختم و با ايشان سروکار داشتم. واقعيت ايــن است که مرحوم منصوري در مقايسه با سايرين‌ برخورد منطقي‌تري داشت. منصوري دو سال قبل از اين اتفاقات بازنشسته مي‌شود. پس از آن نيز به سازمان برنامه و بودجه مي‌رود و رئيس هيأت رسيدگي به تخلفات اداري اين سازمان مي‌شود. ايشان مشکل قلبي داشت و از ديابت شديد رنج مي‌برد. پس از بازنشستگي ايشان با پاداش بازنشستگي خود براي درمان به خارج از کشور مي‌رود. برادر آقاي ‌منصوري پيش من آمد و با فيلم‌هايي که از ايشان به بنده نشان داد، عنوان کرد قاضي منصوري به صورت قانوني از کشور خارج شده است.

اين در حالي است که در آن مقطع زماني اکبر طبري نيز بازداشت بوده و کسي نيز اتهامي عليه قاضي منصوري مطرح نکرده بود. ايشان مدعي بود اگر اتهامي متوجه‌شان است بايد از طريق معاونت بين‌الملل قوه قضائيه براي وي درخواست صادر شود تا ايشان خود را به مراجع قانوني معرفي کند و به ايران باز‌گردد. آقاي منصوري از اينکه اتهامات عليه ايشان از طريق صداوسيما مطرح شده و کسي با ايشان در ميان نگذاشته بود، گلايه داشتند. ايشان عنوان مي‌کرد بنده از چه کسي و براي چه 500 هزار يورو رشوه دريافت کرده‌ام و مدارک آن کجاست؟ برادر ايشان که جسد را ديده بود به من گفت ريش‌هاي آقاي منصوري کاملأ سفيد بوده و در فيلم‌هاي آخري که از طرف وي ارسال شده نيز اين مسأله مشخص است. با اين وجود ريش‌هاي جسد او جوگندمي بود. اين در حالي است که گويا صورت ايشان کاملا منهدم شده است. نکته ديگر اينکه برادر ايشان مدعي است يک خال گوشتي بالاي سينه آقاي منصوري بوده که ما نتوانستيم اين خال را در جسد ببينيم. پزشک قانوني از نظر دي ان اي تأييد کرده که اين جسد متعلق به آقاي منصوري بوده است.

رأي دادگاه محمدعلي نجفي در نهايت قتل عمد قلمداد شده است. ديدگاه شما درباره اين رأي چيست؟

بنده از ابتدا رسيدگي به پرونده آقاي نجفي را خيلي دقيق و در حد بالايي نديدم. در طبيعي‌ترين وضعيت هنگامي که اولياي‌دم رضايت خود را اعلام مي‌کنند متهم بايد آزاد شود. اين در حالي است که اين اتفاق درباره آقاي نجفي رخ نداد و ايشان همواره در زندان نگهداري شده‌اند. نکته ديگر اينکه ابهامات زيادي در اين پرونده وجود داشت. اين در حالي بود که تحقيقات لازم نيز در حد اين پرونده صورت نگرفت. بنده هنوز روي اصل قضيه که قتل توسط آقاي نجفي صورت گرفته باشد نيز دچار ترديد هستم. اسلحه‌اي که ميترا استاد با آن کشته شده با اسلحه محمدعلي نجفي متفاوت بوده است و اين نکته‌اي است که ترديدهاي جدي درباره اين پرونده ايجاد مي‌کند. در شرايط کنوني حکم قطعي درباره اين پرونده صادر شده و آقاي نجفي به قتل عمد متهم شده‌اند که با توجه به رضايت اولياي‌دم بين دو تا ده سال زندان خواهد داشت.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۶۰۸۸۶۵۱۰:۰۱:۲۶ ۱۳۹۹/۷/۲
آقای وکیل نجفی! یعنی تو میگویی ماست سیاه است پس سیاه است؟؟!
ناشناس۱۶۰۹۵۶۴۱۶:۵۴:۲۷ ۱۳۹۹/۷/۲
نجفی قتل را گردن گرفته
ناشناس۱۶۰۹۶۰۶۱۷:۱۵:۵۵ ۱۳۹۹/۷/۲
آقا اصلا با اسلحه من کشته شده بیاید منو بگیرید
ناشناس۱۶۰۹۶۲۷۱۷:۳۱:۰۷ ۱۳۹۹/۷/۲
نه عزیزم کار..است و این تابلوئه
مهران۱۶۰۸۹۲۰۱۰:۴۱:۴۰ ۱۳۹۹/۷/۲
خب چند روز دیگه میگن نجفی در اعتراضات آبان 98 بوده به خاطر همین جمهوری اسلامی به زور ازش اعتراف به قتل همسرش رو گرفته و یه عکس هم با دوبنده کشتی برای نجفی درست میکنند که بگن ورزشگارا نباید محاکمه بشن
ناشناس۱۶۰۹۰۷۱۱۲:۱۲:۴۳ ۱۳۹۹/۷/۲
آقا اصلا میترا استاد خودکشی کرده. حله؟ نجفی اومده باهاش تو حمام بالش بازی کنه که بعد از باختن میترا استاد از باخت ناراحت شده و اسلحه‌ی غیر قانونی خودش رو کشیده که خودکشی کنه و تلاش آقای نجفی برای جلوگیری از این خودکشی نافرجام بوده! خنک شد دلتون؟! یادتون باشه دفعه بعد کسی رو به سرپرستی و وزارت شونصد جا نصب کنید که اینقدر حاشیه نداشته باشه.
ناشناس۱۶۰۹۱۳۳۱۲:۵۵:۲۵ ۱۳۹۹/۷/۲
اصلا میترا استاد نجفی کشته
ناشناس۱۶۰۹۱۹۹۱۳:۲۸:۵۰ ۱۳۹۹/۷/۲
ما که همان روز اول گفتیم نجفی قتل را گردن گرفته است اینرا یک آدم سر چهار راه هم می تواند بفهمد آنوقت ..
ناشناس۱۶۰۹۲۲۱۱۳:۴۱:۳۵ ۱۳۹۹/۷/۲
ایا اعتراف ایشان در ساعات اولیه دستگیری ابهام دارد؟
ناشناس۱۶۰۹۲۸۶۱۴:۲۴:۰۸ ۱۳۹۹/۷/۲
ظاهرا با اسلحه ترامپ یا نتانیاهو بوده البته تا ببینیم ..,.. خانه میلیاردی چه نظری دارند
محمد۱۶۰۹۴۰۷۱۵:۲۶:۲۸ ۱۳۹۹/۷/۲
این آقا .چقدر میخواد زنده بمونه .این همه بازی .بالاخره.که جان به جناب جان گیرنده جانها می دهی .خودش را گول می زند
ناشناس۱۶۰۹۵۱۱۱۶:۲۴:۱۶ ۱۳۹۹/۷/۲
یه سال دیگه بگذره جناب طباطبایی مدعی میشه اصلا قاتل میترا استاد بوده و مقتول هم نجفی!
ناشناس۱۶۰۹۵۶۶۱۶:۵۴:۵۰ ۱۳۹۹/۷/۲
باباجان این مرداب را بهم نزنید بعد معلوم بشه مثلا ..نجفی یا ..اولش یا یک پرستوی مهربان دیگریا..قاتل بوده خوبه؟خودش تشخیص داده این سناریو از همه سناریوهای دیگه آبرومندانه تروکم خسارت تر است قبول زحمت کرده ولش کنید دست از سرش بردارید یک کم ابهامات هم برای بهره برداریهای سیاسی اصلاح طلبان مفید است آنقدر مملکت بی .. است چه بسا دور بعد رییس جمهور هم بشود .
ناشناس۱۶۰۹۷۰۹۱۸:۱۷:۳۷ ۱۳۹۹/۷/۲
قوه قضاییه و شخص آقای رئیسی باید تلاش مضاعف خود برای تطهیر مجموعه با حذف رفتارهای غیرقانونی معطوف به قدرت و رانت را به سامان برسانند.
ناشناس۱۶۰۹۷۲۱۱۸:۲۴:۴۰ ۱۳۹۹/۷/۲
آقای طباطبائی را باید بشناسید تا قضاوتش را باور کنید.
ناشناس۱۶۰۹۸۷۳۲۰:۱۷:۴۳ ۱۳۹۹/۷/۲
شما تردید نداری، هنرت تردید درست کردن است تا پرونده را بپیچانی. آنها که مردم میدانند و رسانه ها اعلام کرده اند هیچ، جزئیات پرونده را رسانه ای کن تا مردم هم به هنرت پی ببرند!
ناشناس۱۶۱۰۰۱۲۲۱:۴۳:۱۴ ۱۳۹۹/۷/۲
تو پولت رو گرفتی باید این حرفا رو بزنی. برخی وکلا از عقل سلیم بخاطر یک مشت دلار! خارج میشن

پربحث‌های دیروز

 1. فیلم / تصاویر دوربین مداربسته از محل درگیری مهرداد سپهری

 2. سودای خام سودان در ایجاد رابطه با اسراییل

 3. آغاز بهره‌کشی اقتصادی رژیم صهیونیستی از رژیم‌های عربی

 4. فیلم/ به تاراج بردن خیارهای یک مزرعه حاشیه تهران!

 5. ایرانی‌هایی که خواهان تحریم ایران هستند/ چند میگیری مزدور باشی؟

 6. طرح تامین کالاهای اساسی به زیان کارگران و بازنشستگان تامین اجتماعی

 7. پیشنهاد سه گانه چین برای صلح و ثبات در منطقه خلیج فارس

 8. با ارزش ترین برندهای جهان معرفی شدند

 9. واکنش پلیس به مرگ یک فرد هنگام بازداشت در مشهد

 10. واکنش ایران به تصمیم سودان برای عادی سازی ر‌ابطه با رژیم صهیونیستی

 11. انتصابات عجیب و دردسرهای تمام نشدنی فوتبال

 12. تذکر لسانی بهانه‌ای برای ضرب و شتم/ دلجویی امام جمعه رشت از بانوی آمر به معروف

 13. دفاع پاریس از توهین به پیامبر اسلام؛ ماکرون: عقب‌نشینی نمی‌کنیم

 14. نامه رؤسای دانشگاه‌‌های علوم پزشکی کشور به رهبر انقلاب؛ عزم راسخ خود را برای صیانت از سلامت مردم اعلام می‌کنیم

 15. توضیحات بازپرس ویژه قتل از معاینه اولیه جسد مهرداد سپهری

 16. یارانه ۱۲۰ هزار تومانی به چه کسانی می رسد؟

پربحث‌های هفته

 1. صحبت‌های کوبنده نماینده ایلام: کجا دشمن گفته است پراید بنجل ۸ میلیونی را ۱۳۰ میلیون بفروشیم

 2. یا رومی روم یا زنگی زنگ !

 3. اگر بایدن پیروز شود ...

 4. وقت فریاد است، از ساحت علم تاریخ دفاع کنید

 5. جنجال توییت «ذوالنوری» به روایتی دیگر

 6. اوراسیا تایمز: چرا ایران قادر است جنگنده های بسیار پیشرفته آمریکا را "سرنگون" کند؟

 7. غرب لیبرال، آزادی بیان یا مدیریت افکار!؟

 8. استیضاح روحانی و آزمون ولایتمداری

 9. فیلم / تصاویر دوربین مداربسته از محل درگیری مهرداد سپهری

 10. خیانت یا حماقت ؟+فیلم

 11. آقای دکتر؛ جدیدترین گزینه ریاست جمهوری ۱۴۰۰

 12. چهار دلیل ریزش عجیب دلار

 13. چرا قرعه کشی خودرو عادلانه نیست؟

 14. دوباره برگشتیم به اول داستان کرونا !

 15. سودای خام سودان در ایجاد رابطه با اسراییل

 16. دلایل عجیب سلبریتی‌ها برای ازدواج‌نکردن!

 17. شهادت یک بسیجی در تهران‌پارس به دست اراذل و اوباش

 18. تازه‌ترین قیمت انواع خودرو/ پژو ۲۰۶ ارزان شد

 19. فرماندار آبادان: همه کسانی که در فیلم حاضرند بازداشت شدند

 20.  سر و کله ترامپ از کجا پیدا شد؟

 21. رهبر انقلاب: برای مقابله با کرونا باید تصمیم قاطع حاکمیتی گرفته شود/ توصیه‌های مهم برای مواجهه با ویروس کرونا/ انتقاد صریح از هتک حرمت رئیس‌جمهور

 22. عدم خوشبینی مقام معظم رهبری به مذاکره با آمریکا

 23. ارزهای خانگی از پستوها در آمد؟

 24. تهیه طرح استیضاح رئیس جمهور با ۶۰ امضاء در مجلس + اسامی نمایندگان و محورهای استیضاح

 25. تشکیل پرونده‌ برای مرگ یک جوان در جریان دستگیری توسط مأموران نیروی انتظامی

پربحث‌های هفته

 1. دوباره برگشتیم به اول داستان کرونا !

 2. فرماندار آبادان: همه کسانی که در فیلم حاضرند بازداشت شدند

 3. تشکیل پرونده‌ برای مرگ یک جوان در جریان دستگیری توسط مأموران نیروی انتظامی

 4. با مروجان «بی‌بند‌ و ‌باری» با قاطعیت برخورد‌‌ می‌کنیم/ اسیر جوسازی‌‌ نمی‌شویم

 5. توضیحات رامبد جوان درباره «خندوانه» جدید و سفر به خارج از کشور

 6. ۵۰ مشاور برای یک استاندار

 7. تصمیمی برای تعطیلی دو هفته‌ای تهران نگرفته‌ایم/ داروی درمان کرونا وجود ندارد

 8. مردم می خواهند رعایت کنند اما...

 9. آقای رئیس جمهور! علت عدم استفاده از طب سنتی برای درمان بیماران کرونایی چیست؟!

 10. قالیباف: آموزش و پرورش را رها کرده ایم/ معلمان تربیت کننده جامعه هستند

 11. رئیس پلیس تهران: نمره بالای ۱۷ به امنیت می‌دهم/ عدد ۳۰۰ تجاوز کیوان.ا را تائید نمی‌کنم

 12. رکوردهای تازه کرونا؛ آیا دولت به وظایفش عمل کرده است؟

 13. روز سیاه کرونا در کشور/ جان باختن ۳۳۷ بیمار

 14. یک ازدواج ساده چقدر آب می‌خورد؟ + جدول قیمت‌ها

 15. انتقاد وزیر بهداشت از عدم رعایت پروتکل‌ها: چند نفر را جریمه کردید/ چقدر من و همکارانم باید التماس کنیم؟/ به تنهایی نمی‌توانم این وضعیت را جمع کنم

 16. دفاع علی مطهری از چرخاندن اراذل و مجرمان در خیابان

 17. تذکر لسانی بهانه‌ای برای ضرب و شتم/ دلجویی امام جمعه رشت از بانوی آمر به معروف

 18. عوامل شهادت «محمد محمدی»بسیجی آمر به معروف دستگیر شدند

 19. آذری جهرمی به مدیرکل ارتباطات گیلان: تا رفع مشکل اینترنت منطقه بلوکات حق بازگشت به رشت را ندارید

 20. واکنش معاون سیاسی وزیر کشور به ادعای نماینده چابهار درباره خودکشی یک زن برای تامین آب

 21. مینو محرز: تعطیل نکردن‌ها سیاسی است تا علمی/ برای قرنطینه خیلی دیر شده

 22. سخنگوی سازمان غذا و دارو: ترانزیت دارو از ایران به کشور‌های همسایه متداول است

 23. تاکید رئیس قوه قضائیه بر «برخورد قاطعانه با مسببین شهادت شهید امر به معروف و نهی از منکر»

 24. انسولین هست، انسولین نیست!

 25. دادستان تهران: دشمن روی اوباش برنامه‌ریزی کرده است

آخرین عناوین