رشد شاخص در روز پرنوسان بورس

گروه اقتصادی الف،   3990615129

شاخص بورس در پایان داد و ستدهای روز جاری که با نوسان همراه بود در نهایت با رشد بیش از ۱۰ واحدی به یک میلیون و ۶۴۲ هزار و ۳۵ واحد رسید.

به گزارش ایبِنا، آمار معاملات بورس نشان می‌دهد که شاخص‌های بورس حتی با رشد نماگر اصلی نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص کل «هم وزن» با ۴۱۱۰ واحد افت مواجه شد.

نوسان شاخص‌ها

بر اساس آمارهای معاملاتی، روز جاری همه شاخص‌های بورس با رشد دسته جمعی مواجه شدند به طوری که شاخص کل با ۱۰۰۹۵ واحد صعود معادل ۰.۶۲ درصد به یک میلیون و ۶۴۲ هزار و ۳۵ واحد، شاخص‌ قیمت «وزنی - ارزشی» با ۲۶۴۸ واحد افزایش معادل ۰.۶۲ درصد به ۴۳۰ هزار و ۷۲۰ واحد، شاخص کل «هم وزن» با (۴۱۱۰) واحد افت معادل (۰.۹۱) درصد به ۴۴۵ هزار و ۲۴۷۰ واحد، شاخص قیمت «هم وزن» با (۲۶۹۵) واحد کاهش معادل (۰.۹۱) درصد به ۲۹۱ هزار و ۹۵۳ واحد، شاخص آزاد شناور با ۱۲۱۸۵ واحد افزایش معادل ۰.۵۵ درصد به ۲ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۸۶۰ واحد، شاخص بازار اول با ۱۶۰۱۹ واحد افزایش معادل ۱.۳۴ درصد به یک میلیون و ۲۱۴ هزار ۶۹۶ واحد و شاخص بازار دوم با (۱۴۵۲۱) واحد افت معادل (۰.۴۴) درصد به ۳ میلیون و ۲۶۱ هزار و ۹۱۶ واحد رسید.

نمادهای تاثیر گذار

از سویی دیگر امروز ۷ نماد « فولاد با ۴۳۰۵ واحد، فملی با ۴۲۵۹ واحد، فارس با ۳۶۴۷ واحد، شستا با (۳۳۶۰) واحد، کگل با ۱۸۷۱ واحد، حکشتی با (۱۷۴۷) واحد و اخابر با (۱۳۹۶) واحد» بیشترین تاثیر را بر روند حرکتی شاخص کل بورس بر جای گذاشتند.

وضعیت نماگر صنایع

این گزارش می افزاید، امروز شاخص‌های صنایع تالار شیشه ای نیز با نوسان مواجه شدند به طوری که شاخص صنایع «فلزات اساسی با ۴۴۰۸۲ واحد صعود معادل ۳.۸۰ درصد به یک میلیون و ۲۰۵ هزار و ۳۲۷ واحد تامین آب، برق و گاز با ۶۹ واحد افزایش معادل ۳.۷۶ درصد به یک هزار و ۹۲۱ واحد، محصولات فلزی با (۱۳۷۸۸) واحد افت معادل (۳.۷۳) درصد به ۳۵۵ هزار و ۷۹۵ واحد، رادیویی با (۵۰۱) واحد افت معادل (۴.۰۳) درصد به ۱۱ هزار ۹۲۴ واحد، اطلاعات و ارتباطات با (۶۷) واحد افت معادل (۴.۸۱) درصد به یک هزار ۳۴۱ واحد، فنی مهندسی با (۵۰۲) واحد کاهش معادل (۴.۸۵) درصد به ۹ هزار و ۸۴۰ واحد، حمل و نقل با (۳۹۴۸) واحد افت معادل (۴.۹۱) درصد به ۷۶ هزار و ۵۲۶ واحد» رسید.

بیشترین افزایش و کاهش قیمت ها

در عین حال نگاهی به آمارهای معاملاتی امروز بازار سهام مشخص می‌کند: قیمت سهام نمادهای «مبین با ۵ درصد، کرماشا با ۴.۹۹ درصد، نوری با ۴.۹۹ درصد، پارسان با ۴.۹۸ درصد، غدام با ۴.۹۷ درصد، فخوز با ۴.۹۶ درصد و امین با ۴.۹۶ درصد» بیشترین افزایش قیمت و نمادهای «وسینا با (۵) درصد، کساوه با (۵) درصد، ثفارس با (۵) درصد، تایرا با (۵) درصد، خمحور با (۴.۹۹) درصد، حکشتی با (۴.۹۹) درصد و کاذر با (۴.۹۸) درصد» بیشترین کاهش قیمت را در بازار سهام رقم زدند و در تابلوهای بورس به ثبت رسیدند.

به این ترتیب، در پایان داد و ستدهای روز جاری بورس، در یک میلیون و ۵۰۷ هزار نوبت معاملاتی، ۱۰ هزار و ۱۸۳ میلیارد برگه اوراق بهادار به ارزش ۱۱۸ هزار و ۹۲۱ میلیارد تومان در بورس معامله شد.

جزییات معاملات بورس در یک نگاه

یکتانت

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. در پاسخ به اقدامات تروریستی میز مذاکره را ترک کنید

  2. «همه با هم»؛ شعار انتخاباتی سید حسن خمینی؟!

  3. معادله تروریست های اسراییلی و جنتلمن های غربی در ماجرای نطنز

  4. نطنز و خودنمایی های حقیرانه رژیم صهیونیستی

  5. افسر پیشین ارتش آمریکا: با نگاهی به عین‌ الاسد، دقت موشک‌های ایران را درک کنید

  6. نگرانی محافل امنیتی اسراییل از انتقام ایران

  7. آیا آمریکا کنار مردم ایران ایستاده است؟

  8. حمله به مرکز جاسوسی موساد رژیم صهیونیستی در شمال عراق

  9. در ستاد مبارزه با کرونا چه خبر است؟!

  10. ایران وارد فاز غنی سازی ۶۰ درصدی شد

  11. بحث جنجالی مجری شبکه دو با مسئول دولتی/مجری دهن مرا باز نکنید

  12. وعده تکراری احمدی‌نژاد برای افشاگری/ زمزمه کاندیداتوری همتی/ وضعیت پیچیده لاریجانی در انتخابات/ چرا ظریف اعلام کرده نامزد نمی‌شود؟

  13. روحانی: با مذاکره مشکلی نداریم/ غنی‌سازی ۶۰ درصدی پاسخ‌ به شرارت‌ها بود/ دست ما را باز بگذارید؛ ۱۰۰ روز ‌آخر هم تحریم را می‌شکنیم

  14. پرونده نفوذ و خرابکاری را ببندید !

  15. تعدد نامزدها؛ تهدید یا فرصت؟!

  16. دیپلمات با سابقه آمریکایی: دیوار تحریم ها علیه ایران را زودتر بشکنید

  17. رفع تحریم ها در گرو پایان دادن به «بازی» آمریکا

  18. راه‌حل سردار دهقان برای خروج پرونده هسته‌ای از بن‌بست/ شعار حسن خمینی انتخاب شده است؟/ انتقادات اصولگرایان از نامزدی جلیلی/ تقاضا برای برخورد قضایی با روحانی

  19. آقا سید حسن خمینی نگرانیم

  20. جزئیاتی از خسارت‌های حادثه نطنز/ قطعات تعمیری بازگشته به ایران حامل ۳۰۰ پوند مواد منفجره بوده

  21. جلسه افشاگری اصلاح‌طلبان علیه اصلاحات/ کرباسچی به تاجزاده: مردم گفتمان نمی‌خواهند وضع موجود تقصیر ماست

  22. «بدترین دولت به روایت آمار»/ رکوردشکنی دولت روحانی در تعمیق فقر

  23. ادعای نیویورک‌تایمز درباره حادثه نطنز: این سانحه با انفجاری بزرگ رخ داده/ نه ماه طول می‌کشد که تولید اورانیوم غنی شده بازیابی شود

  24. جزئیاتی از سند ۲۵ ساله ایران و چین/ صادرات خودرو به کشورهای منطقه/ چین تا ۲۵ سال از ما نفت می‌خرد

  25. نوشداروی بعد از مرگ سهراب!

  آخرین عناوین