رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

گروه سیاسی الف،   3990513142 ۵۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۲۵ تکراری یا غیرقابل انتشار
رئیس‌جمهور دستکم موافقان سیاسی خود را تحمل کند!

شهردار تهران مدتی است به جلسات هیئت دولت دعوت نمی‌شود. ظاهرا این عدم دعوت به ماجرای ساختمان نهاد ریاست‌جمهوری در جماران مربوط می‌شود. مدتی پیش در رسانه‌ها خبر تخلف در ساخت یک بنا توسط نهاد ریاست‌جمهوری در جماران منتشر شد.

در پی انتشار این خبر ماموران شهرداری حسب وظیفه قانونی در محل حاضر شده و اقدام به تخریب اضافه بنای غیرقانونی کردند. ظاهرا و بنا بر آنچه از مسئولین در این زمینه نقل شده است پس از این اتفاق دیگر شهردار تهران به جلسات هیئت دولت دعوت نمی‌شود.

پیروز حناچی، شهردار تهران روز دوشنبه در نشست خبری درباره این موضوع گفت: «به نظرم رابطه دولت و شهرداری دو طرفه است و شخصیت بنده به گونه‌ای است که ادبیات تند و طلبکارانه را نمی‌پسندم و معتقدم با تلاش، ممارست و پیگیری می‌توان مشکلات را حل کرد.»

البته همان‌گونه که حناچی هم در این نشست اشاره کرده حضور شهردار تهران در جلسات هیئت دولت به‌عنوان عضو مهمان است و حق رای ندارد اما این حضور می‌تواند به تعامل دولت و شهرداری کمک کند و با تعامل بهتر مشکلات شهر تهران زودتر حل شوند.

روحانی به‌دلیل اجرای قانون شهردار تهران را تنبیه کرده و به جلسات هیئت دولت دعوت نمی‌کند. اما این رفتار رییس جمهور مسبوق به سابقه است.

مدتی پیش حسن رحیم‌پور ازغدی و عزت‌الله ضرغامی به‌دلیل بحث با روحانی به جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی دعوت نمی‌شدند که البته ضرغامی بعد از چندوقت دوباره دعوت شد اما ازغدی مدت‌هاست به جلسات شورای عالی انقلاب فرهنگی دعوت نمی‌شود.

البته رئیس‌جمهور از منظر قانونی حق دارد شهردار تهران را به جلسات هیئت دولت دعوت نکند اما درباره ازغدی، دبیرخانه شورا حتما مرتکب خلاف قانون شده است. چرا که اعضای حقیقی شورای عالی انقلاب فرهنگی منصوب رهبری هستند و دبیرخانه صرفا بر تنظیم جلسات متمرکز است و موظف است برای جلسات این شورا همه اعضا را دعوت کند.

اما فراتر از بحث قانونی، از منظر سیاسی نیز رفتار رئیس‌جمهور درست به نظر نمی‌رسد. اولا شهرداری تهران به وظیفه قانونی خود درباره ملک جماران عمل کرده و نمی‌توان ایشان را بابت انجام وظیفه قانونی توبیخ کرد. ثانیا رفتار رئیس‌جمهور نباید تداعی‌کننده این مسئله باشد که ایشان با هرکسی که نظر متفاوتی دارد برخورد می‌کند.

کنارهم گذاشتن برخورد ایشان با ضرغامی، ازغدی و شهردار تهران گویای این مسئله است که جناب روحانی تحمل کمی در برابر نظر مخالف دارند حال آنکه رئیس‌جمهور باید بیشترین سعه صدر را به‌خصوص در مورد همکاران خود در جلسات مختلف داشته باشد .

صدالبته که اگر بنا باشد رئیس‌جمهور مطابق قانون رفتار کند باید از شهردار تهران بابت اجرای درست قانون و تبعیض قائل‌نشدن میان مردم و نهاد ریاست‌جمهوری تقدیر کند. اما ما به همین میزان که دوباره شهردار تهران را به جلسات هیئت دولت دعوت کند راضی هستیم.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۴۸۰۷۷۱۱:۴۱:۴۵ ۱۳۹۹/۵/۱۴
دیگه این حرف ها عادی شده... روحانی رسوا شده...متاسفم برای خودم
ناشناس۱۵۴۸۲۰۷۱۳:۱۳:۴۷ ۱۳۹۹/۵/۱۴
اصلا معلومه روحانی از نظر سیاسی کدوم وریه که میگید موافقان سیاسی خودش ؟!!!! یه دونه به نعل میزنه یه دونه به میخ فقط به دنبال قدرت است و رفاه و آسایش خودش و اطرافیاش مردم گول خوردن که خیال کردن اصلاح طلبه
ناشناس۱۵۴۸۲۶۰۱۳:۴۶:۲۴ ۱۳۹۹/۵/۱۴
برای روحانی مهم نیست که درد مردم چیه و مردم خواسته شون چیه و چی میگن . فقط براش این مهمه که صداش بزنن : رئیس جمهور !!!
راه۱۵۴۸۵۶۷۱۷:۰۹:۴۹ ۱۳۹۹/۵/۱۴
رئیس جمهور حتی تحمل روحانی را هم ندارد ______ چه رسد به این و آن
ناشناس۱۵۴۸۲۶۶۱۳:۴۷:۵۷ ۱۳۹۹/۵/۱۴
طرح تحقیق و تفحص از بانک مرکزی که در مجلس دهم تصویب شد ولی با تبانی اجرایی نشد هر چه سریعتر در مجلس یازدهم باید اجرایی شود طبری های زیادی در بانک مرکزی و شبکه بانکی وجود دارند که باید شناسایی و مجازات شوند
ناشناس۱۵۴۸۲۹۳۱۴:۰۵:۲۷ ۱۳۹۹/۵/۱۴
خوشحالم هموطنی دارم که تا این حد پی گیر تحقیق و تفحص از بانک مرکزی است
ناشناس۱۵۴۸۲۷۱۱۳:۵۰:۳۵ ۱۳۹۹/۵/۱۴
با شعار مذاکره با کدخدا مردم رو گول زد .
ناشناس۱۵۴۸۵۷۴۱۷:۱۴:۵۱ ۱۳۹۹/۵/۱۴
روحانی یک اصولگرا بود و هرگز اصلاح طلب نبود اما اصلاح طلبها اطش حمایت کردند و او را به قرت رساندند هر چند اگر اصلاح طلب هم بر سر کار می امد فرق چندانی نمی کرد و رفتارش همین بود در کل کسانی که رای دادن الان دیگه حق اعتراض ندارن چون انتخاب خودتون بوده و نمیشه دیگه داد بیداد کرد
ناشناس۱۵۴۸۶۲۲۱۷:۴۳:۵۶ ۱۳۹۹/۵/۱۴
در واقع مردم گول خوردند که گمان کردند اصلاح‌طلبی چیزی غیر از این است
ناشناس۱۵۴۸۰۹۶۱۱:۵۷:۱۵ ۱۳۹۹/۵/۱۴
مگه واسه انتقاد از روحانی یه ذکرخیری هم از حناچی بکنید یاد زمان قالیباف واحمدی نژاد بخیر که یه نمایش راه انداختن رفتن باهم درختکاری در حالیکه سایه همدیگرو باتیرمیزدن.
ناشناس۱۵۴۸۱۷۱۱۲:۵۲:۵۴ ۱۳۹۹/۵/۱۴
جلوگیری از ساخت و ساز غیر قانونی در ملک جماران توسط شهرداری تهران جای تقدیر و تشکر فراوان دارد.
ناشناس۱۵۴۸۰۹۷۱۱:۵۷:۳۴ ۱۳۹۹/۵/۱۴
اینهمه غرور و تکبر این رئیس جمهور از فرهنگ اشرافیت میاد خوبه شاه نشده
ناشناس۱۵۴۸۱۲۴۱۲:۲۰:۲۸ ۱۳۹۹/۵/۱۴
روحانی‌یک‌تدارکاتچی‌بیش‌نیست
ناشناس۱۵۴۸۱۶۰۱۲:۴۸:۳۳ ۱۳۹۹/۵/۱۴
دولت اختیارات کافی دارد اما عُرضه کار کردن ندارد.
ناشناس۱۵۴۸۲۱۴۱۳:۱۶:۲۶ ۱۳۹۹/۵/۱۴
این دولت نه اختیار دارد و نه عرضه
ناشناس۱۵۴۸۳۱۰۱۴:۲۱:۲۰ ۱۳۹۹/۵/۱۴
اگه میدونست تدارکاتچیه. چرا برای دور دوم هم اومد اونی هم که گفت من تدارکاتچی ام دور دوم هم اومد یه سوال چرا همه دور دوم یادشون میفته تدرکاتچین؟
ناشناس۱۵۴۸۴۹۲۱۶:۲۶:۳۲ ۱۳۹۹/۵/۱۴
الان نون توی تدارکاته . همه از خداشونه برن تدارکات
ناشناس۱۵۴۹۳۴۷۰۹:۵۷:۱۴ ۱۳۹۹/۵/۱۵
اگر واقعیت را می دیدند متوجه می شدند که نقش دولت ها در این کشور چیست و چرا انقدر شبیه هم عمل می کنند ولی هنوز یک عده بعد از سالها تجربه در توهم بسر می برند.
ناشناس۱۵۴۸۱۴۷۱۲:۴۲:۵۶ ۱۳۹۹/۵/۱۴
روحانی باید در مورد ساخت و ساز غیر قانونی در ملک جماران پاسخگو باشد.
ناشناس۱۵۴۸۶۴۰۱۷:۵۳:۴۶ ۱۳۹۹/۵/۱۴
درباره خیلی چیزها باید پاسخگو باشه. اون ساخت و ساز غیرقانونی بخش کوچکی از خلافها است
ناشناس۱۵۴۸۱۵۵۱۲:۴۷:۳۴ ۱۳۹۹/۵/۱۴
مشکل کلی اجبار در انتخاب بین بد و بدتر است. وقتی شخصی که میخواهد رییس دستگاه اجرایی کشور شود و هیچ سابقه ای هم در اجرا ندارد، جز بی تقوایی چیز دیگری نیست. همین بی هنری باعث تکبر جاهلانه میشود.
ناشناس۱۵۴۸۲۱۳۱۳:۱۶:۲۳ ۱۳۹۹/۵/۱۴
کاش تقوایی که شما میگویید را داشت
ناشناس۱۵۴۸۶۴۵۱۷:۵۵:۴۱ ۱۳۹۹/۵/۱۴
خیلی عذر میخواهم اما حالا که تو انتخاب گند زدید شد انتخاب بین بد و بدتر؟ نه خیر اتفاقا هم در ۹۲ و هم در ۹۶ گزینه خیلی خوب برای رای دادن بود اما طمع‌ها و هواهای نفسانی باعث شد فریب بخورید
ناشناس۱۵۴۸۱۵۷۱۲:۴۷:۴۴ ۱۳۹۹/۵/۱۴
امام خمینی(ره): روزی که مسئولان اشرافی شوند و خوی اشرافی پیدا کنند به درد مردم نمی رسند و در مقابل سفارت خانه های اجنبی سر خم می کنند.
ناشناس۱۵۴۸۱۹۷۱۳:۰۸:۱۶ ۱۳۹۹/۵/۱۴
چرا باز دوباره علیه روحانی جو راه میندازید چه خیری براتون داره چه لذتی میبرید غیراز اینکه دست تنها بین دشمنان خارجی و داخلی و بدون هیچ حمایتی داره به اندازه توان خودش توی این شرایط خاص جامعه کار میکنه چقدر ظلم چقدر بی انصافی به والله روحانی نبود بدتر از این بودیم
ناشناس۱۵۴۸۳۰۵۱۴:۱۳:۱۱ ۱۳۹۹/۵/۱۴
خدا کند این نظر برای حفظ منافع شخصی و خانوادگی نباشد .
ناشناس۱۵۴۸۴۵۲۱۶:۰۱:۱۳ ۱۳۹۹/۵/۱۴
ب ولله اعتقاد قلبی ام رو گفتم اصلا هیچ چیز خاصی نیست فقط میبینم این دولت از دوست و دشمن و خ ری و غیرخوری داره میخوره در کنار اون تحریم های یی سابقه و کرونای لعنتی و این هم تخریب های حزبی و سیاسی بس کنید انصاف داشته باشید
ناشناس۱۵۴۸۵۷۹۱۷:۱۶:۱۰ ۱۳۹۹/۵/۱۴
چرا استعفا نداده؟
ناشناس۱۵۴۸۵۹۶۱۷:۲۴:۲۷ ۱۳۹۹/۵/۱۴
این تنهاییش تاوان بیصداقتی با مردم است
ناشناس۱۵۴۹۲۸۷۰۹:۱۷:۵۵ ۱۳۹۹/۵/۱۵
چون همه دولت را می بینند ولی از مسائل پشت پرده خبر ندارند تمام انتقادات و اعتراضات به سمت دولت نشانه می رود.
معلم تاریخ۱۵۴۸۴۵۶۱۶:۰۳:۵۸ ۱۳۹۹/۵/۱۴
حال چرا گیر داده به ساختمان ریاست جمهوری. در این شرایط سخت و در امد ناچیز نباید به دولت توهین کرد. ملت باید یاد بگیرد که قدر شناس کسانی باشد که خدمت میکند. تاریخ در باره ما بد قضاوت خواهد کرد.
ناشناس۱۵۴۸۶۴۸۱۷:۵۷:۲۵ ۱۳۹۹/۵/۱۴
اگر برای منافع شخصی نباشه هم خوب نیست چون چنین تفکری نشان‌دهنده ساده‌لوحی غیرقابل قبول است و نیاز به دلسوزی دارد
ناشناس۱۵۴۸۳۶۴۱۴:۵۲:۱۵ ۱۳۹۹/۵/۱۴
منم مثل این کاربر محترم قسم میخورم که کسی نمی توانست با وجود کرونا و صفر شدن صادرات نفت توان اداره کشور را نداشت.
ناشناس۱۵۴۸۴۴۸۱۵:۵۷:۳۲ ۱۳۹۹/۵/۱۴
آقای روحانی و دولت تدبیر و امید کشور را رها کردند و نه اداره .
ناشناس۱۵۴۸۶۵۳۱۸:۰۰:۲۴ ۱۳۹۹/۵/۱۴
کرونا مشکل همه کشورها است نه فقط ما و دلیل صفر شدن نفت هم خود دولت است. به گفته عراقچی نتیجه برجام و مذاکره فقط افزایش تحریمها بود و این چیزی است که همه دارند میبینند.
ناشناس۱۵۴۸۸۰۹۲۰:۵۶:۲۶ ۱۳۹۹/۵/۱۴
حتی با چوب خشک هم اوضاع اقتصادی اینقدر وخیم نمی شد.
ناشناس۱۵۴۸۲۳۸۱۳:۳۴:۳۴ ۱۳۹۹/۵/۱۴
هشتاد میلیون ایرانی روحانی را مثل استخوانی در گلو تحمل کردند . معلوم است از بس کار خرابی کرده تحمل هیچ نقدی را ندارد . روحانی اتفاقا از همه قوا بهش کمک کردند ولی نه خودش و نه جهانگیری عرضه و توان ندارند . در حد یک کارمند معمولی اداره توان مدیریتی دارند .‌ این لقمه برای خودش و معاونینش زیاد است .
ناشناس۱۵۴۸۳۰۴۱۴:۱۲:۰۸ ۱۳۹۹/۵/۱۴
مردم چطور بگن که غلط کردیم بهت رای دادیم.... بابا چی میشه بخوابیم بیدار شیم تو رفته باشی؟!
ناشناس۱۵۴۸۳۱۳۱۴:۲۲:۰۷ ۱۳۹۹/۵/۱۴
همین خصوصیت آقای روحانی باعث شد که ایشان در حدود نیم قرن یار گرمابه و گلستان و مورد حمایت بی قید و شرط مرحوم آقای هاشمی رفسنجانی باشد
ناشناس۱۵۴۸۳۵۴۱۴:۴۶:۰۷ ۱۳۹۹/۵/۱۴
چند وقتی است که بقول احمدی نژاد مملکت را امام زمان می چرخاند. دولت با این شرایط نبودش مثبت تر از بودنش هست.
ناشناس۱۵۴۸۶۵۷۱۸:۰۲:۱۷ ۱۳۹۹/۵/۱۴
بله این چند وقت از اواخر دولت خودش شروع شده!!
حمید۱۵۴۸۳۶۲۱۴:۵۰:۴۷ ۱۳۹۹/۵/۱۴
بقول شاعر دوصد گفته چون نیم کردار نیست ایشان حقوق دان هستند نه پلیس .جمله معروف ایشان که باعث فریب رای دهندگان شد و امروز ثابت شد ایشان پلیس هستند نه حقوق دان
ناشناس۱۵۴۸۴۴۶۱۵:۵۳:۱۳ ۱۳۹۹/۵/۱۴
کاش روحیه پلیسی اش را در مقابل دشمنان و مختلسان و محتکران و مفتخوران دورو برش هم داشت
ناشناس۱۵۴۸۴۱۹۱۵:۳۶:۰۷ ۱۳۹۹/۵/۱۴
حالا همچین نوشتید که انگار تو کشور ما هرکسی قدرت داشته باشه حتی کوچکترین مخالف خودشو را نمیتونه این جور مسائل تو اصحاب قدرت خیلی زیاد دیده میشه
ناشناس۱۵۴۸۴۶۳۱۶:۱۰:۵۰ ۱۳۹۹/۵/۱۴
باور کنید در حد رئیس ستاد کروناست بیش از این توقع بیجاست،اونایی که آوردنش هم اینو میدونستن ولی فکر میکردن خودشون کشور رو اداره میکنن ولی متاسفانه اجل مهلت نداد
علی 671۱۵۴۸۵۸۴۱۷:۱۹:۰۸ ۱۳۹۹/۵/۱۴
این آدم های مغرور که از داخل ماشین ضد گلوله شادی و غمگینی مردم را تشخیص می دهند .و حتی حاضر نیست با وزیرش در باره مسائل مملکت بحث و تبادل نظر کند و با کفش روی فرش مردم فقیرپا می گذارد نباید بیشتر از این اتظار داشت و این است که در قلب ها جایی ندارند و مردم منتظرند .چون از جنس این مردم نیستند و نمی دانند رهبربزرگ انقلاب امام کبیر فرمودند من به این پابرهنگان افتخار می کنم .
ناشناس۱۵۴۹۳۰۶۰۹:۳۶:۱۳ ۱۳۹۹/۵/۱۵
اگه بارفتن روحاني مشكل تورم وفساد و بدبختي مردم حل ميشه؟
ناشناس۱۵۴۹۴۸۰۱۱:۲۲:۰۳ ۱۳۹۹/۵/۱۵
تجربه 32 سال اخير نشون داده هر کي رفته بدتر آومده...هاشمي،خاتمي،احمدی،روحاني
ناشناس۱۵۴۹۳۹۹۱۰:۳۵:۲۵ ۱۳۹۹/۵/۱۵
این مناصب فقط موقعیتهایی هستند برای چاپیدن
ناشناس۱۵۵۱۲۷۵۰۱:۱۳:۰۰ ۱۳۹۹/۵/۱۷
رحم اجاره ای اصلاح طلبها چی زایید برای ابن ملت بیچاره؟تکبر و خالی کردن خزاین مملکت تو جیب خودش و دار ودسته و فامیلاش
یکتانت

پربحث‌های دیروز

 1. الاخبار: مانورهای نظامی ایران خط قرمزها را برای آمریکا مشخص کرد

 2. ترس ها و نقطه ضعف های گنده لات جهان

 3. راز هولناک ۲ برادر فاش شد

 4. حسینی: روح لایحه بودجه ۱۴۰۰ قانون شکنی رندانه است/ مجلس، منافع مردم را به آبروی خود ترجیح داد

 5. لودریان: کارزار فشار حداکثری ترامپ علیه ایران موفق نبود / بازگشت به توافق هسته ای کافی نیست

 6. پیشتازی رئیسی بر قالیباف در نظرسنجی انتخاباتی

 7. سخنگوی قوه قضائیه:‌ ترامپ حتماً مجازات می‌شود

 8. مشاور آیت الله هاشمی: باید ناز اصلاح طلبان را هم بکشند که ۱۴۰۰ کاندیدا شوند / فائزه هاشمی متفاوت از خانواده است

 9. تشریح جزئیات دسترسی به واکسن کرونا/ خرید ۲.۶ میلیون دوز واکسن

 10. سخنگوی کمیسیون بهداشت: راه‌‌انداختن دوگانه "سلامت ــ مذاکره" خیانت است

 11. سیلی «هادی ساعی» به خودش!

 12. زنان آوازخوان کرمانشاهی دستگیر شدند

 13. بیزینس اینسایدر: ترامپ «کیف هسته ای» را در مراسم تحلیف تحویل بایدن نخواهد داد

 14. توضیحات خطیب زاده درباره شایعه آزادی کشتی کره ای

 15. خاخام اسرائیلی: واکسن کرونا افراد را «همجنس‌باز» می‌کند!

 16. ضرورت جلب نظر کارگران در تعیین مزد ۱۴۰۰/ رشد اقتصادی با دستمزد حداقلی ممکن نیست

 17. دلار همچنان در کانال ۲۲ هزار تومان /طلا از یک میلیون تومان پایین‌تر آمد

 18. سناریوهای ترامپ برای جلوگیری از انتقال قدرت به بایدن 

پربحث‌های هفته

 1. حاشیه‌های بی‌پایان خانواده هاشمی رفسنجانی

 2. برگ برنده انتخابات ۱۴۰۰ چیست؟/ نتایج نظرسنجی درباره قالیباف، ظریف و لاریجانی/ ویژگی‌های رئیس‌جمهور بعدی

 3. چند نکته درباره دولت جوان حزب‌اللهی

 4. اگرهای تمام نشدنی !

 5. آپارتاید پزشکی

 6. خواب جدید دولت برای برق ؟!

 7. الاخبار: مانورهای نظامی ایران خط قرمزها را برای آمریکا مشخص کرد

 8. تصویری از خودروی رئیس سابق محیط زیست دماوند

 9. دعوت از رئیسی برای نامزدی در انتخابات/ پاسخ جهانگیری به منتقدان ارز ۴۲۰۰/ حسن خمینی گزینه اجماعی اصلاح‌طلبان می‌شود؟/ نتایج جالب یک نظرسنجی درباره انتخابات ۱۴۰۰

 10. پاسخ کنایه‌آمیز فائزه هاشمی به برادرش: به تو حق می‌دهم چون برای خودت آینده‌ای ترسیم کرده‌ای

 11. حاجی میرزایی: تصمیم ستاد کرونا حضوری شدن آموزش‌هاست/ مدارس تمام مناطق بجز مناطق قرمز باید باز باشد

 12. ... حتی اگر مهريه زنان شده باشد

 13. «فریاد عده‌ای بلند می‌شود، اما به این جیغ‌ها توجه نکنید»

 14. توصیه رهبری به قالیباف/ پاسخ عجیب فائزه هاشمی به برادرش/ روایت علی مطهری از جلسات مشترک سیاستمداران دو جناح/ شرایط برای حضور لاریجانی در انتخابات مهیا نیست

 15. وزیر آموزش و پرورش: تأثیر تعیین کننده‌ای بین بازگشایی مدارس و شیوع کرونا وجود ندارد

 16. نگرانی آیت‌الله ‌جنتی درباره آلودگی هوا/ وعده روحانی درباره قیمت دلار/ کدام نمایندگان در فکر پاستور هستند؟/ انتقاد تند سردار جعفری از روحانی/ روایت جلیلی از ۱۵۰۰ تحریم آمریکا علیه ایران

 17. سخنگوی صنعت برق: اگر مردم ۱۰ درصد صرفه جویی کنند مشکل خاموشی حل می‌شود

 18. نظرات برگزیده مخاطبین الف: سخنان فائزه هاشمی از خشم او ناشی می‌شود/ برخورد با معترضان در ایران استبداد است اما در آمریکا دفاع از دموکراسی؟/ ای کاش واکسن کرونا سیاسی نمی‌شد

 19. نحوه بازگشایی مدارس؛ حضور دانش‌ آموزان از اول بهمن اجباری است؟

 20. چرا ریزش بورس متوقف نمی‌شود؟!

 21. سرانجام خلبانی که شاه و رجوی و بنی‌صدر را فراری داد

 22.  محسن رضایی: ملت ما از دست لیبرال‌ها و غربگرایان خسته شده است/ به «وحدت کبیر» در دهه سرنوشت انقلاب نیازمندیم

 23. ولایتی: شرط رهبر انقلاب تعهد کتبی اوباما بود نه قول شفاهی/ مکانیسم ماشه در مذاکره مجدد باید حذف شود

 24. تدارک مجلس برای پرداخت یارانه «حداقل» ۱۰۰ هزار تومانی به مردم

 25. چرا باید به واکسن ایرانی اعتماد کنیم؟

پربحث‌های هفته

 1. حاشیه‌های بی‌پایان خانواده هاشمی رفسنجانی

 2. برگ برنده انتخابات ۱۴۰۰ چیست؟/ نتایج نظرسنجی درباره قالیباف، ظریف و لاریجانی/ ویژگی‌های رئیس‌جمهور بعدی

 3. چند نکته درباره دولت جوان حزب‌اللهی

 4. اگرهای تمام نشدنی !

 5. آپارتاید پزشکی

 6. دعوت از رئیسی برای نامزدی در انتخابات/ پاسخ جهانگیری به منتقدان ارز ۴۲۰۰/ حسن خمینی گزینه اجماعی اصلاح‌طلبان می‌شود؟/ نتایج جالب یک نظرسنجی درباره انتخابات ۱۴۰۰

 7. پاسخ کنایه‌آمیز فائزه هاشمی به برادرش: به تو حق می‌دهم چون برای خودت آینده‌ای ترسیم کرده‌ای

 8. «فریاد عده‌ای بلند می‌شود، اما به این جیغ‌ها توجه نکنید»

 9. توصیه رهبری به قالیباف/ پاسخ عجیب فائزه هاشمی به برادرش/ روایت علی مطهری از جلسات مشترک سیاستمداران دو جناح/ شرایط برای حضور لاریجانی در انتخابات مهیا نیست

 10. نگرانی آیت‌الله ‌جنتی درباره آلودگی هوا/ وعده روحانی درباره قیمت دلار/ کدام نمایندگان در فکر پاستور هستند؟/ انتقاد تند سردار جعفری از روحانی/ روایت جلیلی از ۱۵۰۰ تحریم آمریکا علیه ایران

 11. نظرات برگزیده مخاطبین الف: سخنان فائزه هاشمی از خشم او ناشی می‌شود/ برخورد با معترضان در ایران استبداد است اما در آمریکا دفاع از دموکراسی؟/ ای کاش واکسن کرونا سیاسی نمی‌شد

 12.  محسن رضایی: ملت ما از دست لیبرال‌ها و غربگرایان خسته شده است/ به «وحدت کبیر» در دهه سرنوشت انقلاب نیازمندیم

 13. ولایتی: شرط رهبر انقلاب تعهد کتبی اوباما بود نه قول شفاهی/ مکانیسم ماشه در مذاکره مجدد باید حذف شود

 14. حدادعادل: امیدواریم دولتی پدید بیاید که راه درست و مردمی دو قوه قضاییه و مقننه را ادامه دهد/ کم‌کاری، بی‌تدبیری و ناهماهنگی درونی دولت را همه می‌بینند

 15. واکنش حسین شریعتمداری به روایت حجت الاسلام صدیقی از آیت الله مصباح

 16. خرازی: ذبح مدیریت در همین دوره روحانی صورت گرفت/ باید به خاطر رئیس‌جمهور اجاره‌ای توبه کنیم

 17. لاریجانی: آمریکا اگر تحریم‌ها را برندارد نمی‌تواند عضو ۱+۵ شود/ اینکه بگویند برمی‌گردیم، بعد مذاکره می‌کنیم مقبول نیست

 18. این روز را چه بنامیم؟

 19. روحانی: شاهد ثبات در اقتصاد کشور هستیم/ در لایحه بودجه، قانونگذاری صورت نگیرد

 20. ترس ها و نقطه ضعف های گنده لات جهان

 21. ویژگی‌های پهپادهای انتحاری و موشک‌های جدید سپاه + تصاویر

 22. پایان بررسی یک طرح پر‌حرف‌و‌حدیث در مجلس/ شورای نگهبان چه تصمیمی می‌گیرد؟

 23. سود بانکی مانع حرکت سرمایه به سمت تولید است

 24. پیشتازی رئیسی بر قالیباف در نظرسنجی انتخاباتی

 25. هشدار موج چهارم کرونا/ احتمال حمایت اصولگرایان از محسن رضایی چقدر است؟/ نظر افروغ درباره بزرگترین تهدید برای نظام/  راه حل زیباکلام برای حضور حداکثری مردم در انتخابات

آخرین عناوین