توضیح حناچی درباره عدم حضورش در جلسات هیات دولت/ ادبیات تند و طلبکارانه را نمی‌پسندم

گروه سیاسی الف،   3990513077 ۲۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۱ تکراری یا غیرقابل انتشار

پیروز حناچی شهردار تهران در پاسخ به این سوال که چه زمانی در جلسه هیات دولت شرکت می‌کنید؟ گفت: به نظرم رابطه دولت و شهرداری دو طرفه است و شخصیت بنده به گونه‌ای است که ادبیات تند و طلبکارانه را نمی‌پسندم.

توضیح حناچی درباره عدم حضورش در جلسات هیات دولت/ ادبیات تند و طلبکارانه را نمی‌پسندم

به گزارش ایسنا، پیروز حناچی صبح امروز در نشست خبری که به منظور روز خبرنگار به صورت آنلاین برگزار شد، ضمن تبریک روز خبرنگار مستقیما به سراغ سوالات خبرنگاران رفت تا وقت بیشتری برای پاسخگویی به سوالات آنها داشته باشد و در ابتدا در خصوص شیوع کرونا و هزینه‌های زیاد شهر تهران گفت: موضوع شیوع کرونا برای شهرداری تهران به معنای افزایش هزینه و کاهش درآمدها بود که البته این مسئله فقط مشکل ما نیست و همه شهرداری‌ها با آن رو به رو هستند.

وی با بیان این که عملا درآمدهای شهرداری در حوزه فرهنگی ، اجتماعی و غیره از دسترس خارج شد، ادامه داد: این در حالی است که همه به رعایت فاصله فیزیکی تأکید دارند که ما مجبوریم با همان ناوگان قبلی سرویس دهی‌مان را افزایش دهیم و در حال حاضر مترو و اتوبوس با ۵۰ درصد ظرفیت فعالیت می‌کنند و ۵۰ درصد پر می‌شوند.

حناچی با بیان این که یکی از کارهایی که دولت‌ها در شرایط کرونایی انجام می‌دهند حمایت ویژه است که متاسفانه ما از این شرایط بی بهره هستیم در پاسخ به سوالی مبنی بر کاهش درآمدهای شهرداری گفت: در بخش نقد ۷۰ درصد عملکرد داشتیم و در حوزه غیر نقد نیز در شرایط عادی نیز مشکل داشتیم.

وی با اشاره به لایحه دو فوریتی بسته حمایتی در شرایط کرونایی گفت: این لایحه در شورا به تصویب رسیده اما دستگاه‌های نظارتی نقطه نظراتی داشتند که آن را دنبال خواهیم کرد. همچنین ممیزی جدید شهرداری تهران را در دستور کار قرار دادیم چرا که آخرین بازنگری در  ممیزی‌های مربوط به سال ۸۶ است و باید به روزرسانی شود. هر چند که کاهش هزینه‌ها را در شهرداری دنبال می‌کنیم.

سرانجام پرونده‌های تخلفات در شهرداری

شهردار تهران در پاسخ به سوالی مبنی بر سرانجام پرونده‌های تخلفات در شهرداری گفت: در خصوص پرونده‌های فساد و تخلفات پیگیر احقاق حقوق شهر و شهروندان هستیم و بی سر و صدا این موضوع را تعقیب می‌کنیم و اصرار نداریم که موضوع را جار بزنیم و بخش حقوقی شهرداری این موضوع را دنبال می‌کند که در بسیاری از پرونده‌ها نیز توانستیم به حق و حقوقمان برسیم که البته لازم است اداره کل حقوقی شهرداری نشست خبری بگذارد تا جزئیات این پرونده‌ها، تشریح شود.

چگونگی خرج کردن اوراق مشارکت

وی در خصوص چگونگی خرج کردن اوراق مشارکت گفت: خوشبختانه اوراق مشارکت سال ۹۷ که در اختیار بانک آینده بود با پیگیری‌های انجام شده حل شد و به شهر بازگشت که البته بازپرداخت ۵۰ درصد این اوراق برعهده شهرداری و ۵۰ درصد برعهده دولت است.

حناچی افزود: ۱۵۰۰ میلیارد تومان اوراق مشارکت سال ۹۸ نیز که ۵۰۰ میلیارد تومان برای اتوبوس و یکهزار میلیارد تومان برای مترو است نیز به سرانجام رسید که این اوراق عمدتا برای خطوط شش و هفت است که در این خطوط هزینه می‌شود.

وی ادامه داد: البته بخش اول خط ۱۰ مترو نیز به زودی افتتاح می‌شود و این اوراق قطعا در حمل و نقل عمومی صرف می‌شود.

توضیح حناچی در مورد عدم حضورش در جلسات هیات دولت

حناچی همچنین در مورد عدم حضورش در جلسات هیات دولت گفت: حضور شهردار تهران در دولت براساس قانون و آیین نامه‌ها به عنوان مهمان است و شهردار تهران عضو هیات دولت نیست. اما از زمان مرحوم هاشمی رفسنجانی و دوره کرباسچی حضور شهردار در جلسات هیات دولت باب شد که این حضور هم برای دولت و هم برای شهرداری مفید بود، چرا که می‌توانستیم بسیاری از مشکلات را به صورت مستقیم حل کنیم مثلا اگر مشکل اوراق مشارکت حل شد به دلیل پیگیری‌های مستقیم شهردار تهران در حاشیه هیات دولت بود و دقت داشته باشید که شهردار تهران رئیس مجمع کلانشهرها نیز هست و حضورش در هیأت دولت به نمایندگی از ۵۰ میلیون نفر است.

وی با بیان این که در دولت هشتم ، نهم و دهم شهردار در جلسات حضور نداشت، گفت: این که حضور شهردار چقدر مؤثر است می‌توانیم به نقش غیر مستقیم شهرداری در سیل  ۹۸ گرگان، خرم آباد، خوزستان، آتش سوزی‌های جنگل‌های زاگرس، سقوط هواپیمای اوکراینی و کرونا اشاره کرد که این حضور به صورت غیر مستقیم بود و اگر بخواهم به تأثیر مستقیم اشاره کنم باید بگویم در ۱۲ فروردین سال ۹۸ غرب تهران تا آستانه سیل نیز پیش رفت، اما اقدامات ما مانع از آن شد.

شهردار تهران در پاسخ به این سوال که چه زمانی در جلسه هیات دولت شرکت می‌کنید؟ گفت: به نظرم رابطه دولت و شهرداری دو طرفه است و شخصیت بنده به گونه‌ای است که ادبیات تند و طلبکارانه را نمی‌پسندم و معتقدم با تلاش، ممارست و پیگیری می‌توان مشکلات را حل کرد.

وی در خصوص سرانجام بازنگری طرح تفصیلی گفت: این موضوع در دستور کار قرار دارد اما لازم نیست که کل طرح تفصیلی مورد بازنگری قرار گیرد و تنها قسمت‌هایی که ایراد دارد یا لازم است، باید مورد بازنگری قرار گیرد؛ البته طرح‌های موضعی و موضوعی که حدود ۲۰۰ طرح است نیز در حال بررسی است تا در بازنگری طرح تفصیلی به سرانجام برسد.

سرانجام بخشنامه کاهش هزینه‌ها در شهرداری

حناچی در خصوص سرانجام بخشنامه کاهش هزینه‌ها در شهرداری گفت: این بخشنامه به عنوان یک دستور عمومی در شهرداری پیگیری می‌شود و آن را رصد می‌کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که شما گفته بودید پیامک‌های دعوت هیات دولت برای شما می‌آید؛ اما چرا در این جلسات شرکت نمی‌کنید؟ گفت: من دقیقا واقعیت را گفتم و آن زمان پیام و دعوت نامه‌ها را دریافت کردم اما باید بگویم حضور شهردار تهران در جلسات هیأت دولت نه در قانون و نه د ر آیین نامه ‌ها است و صرفا بنا به دعوت این حضور انجام می‌شود.

حناچی همچنین در خصوص سرانجام دستورش مبنی بر  استفاده از رنگ در شهر گفت: هنوز هم این دستور دنبال می‌شود و سازمان زیباسازی در حال تهیه دستور العمل است.

برخی رنگ‌های شاد در آمیزه‌های دینی‌مان مورد تاکید قرار گرفته

وی با بیان این که اگر از تهرانی‌ها بپرسید که شهرمان چه رنگی است عمدتا می گوید خاکستری و این در حالی است که خیلی از فضاهای شهری با ایده رنگ می‌تواند متنوع شود، ادامه داد: بسیاری از تونل‌ها زیرگذرها و دیوارهای ساده در سطح شهر با عنصر رنگ می‌تواند دارای ریتم شوند و این در حالی است که حتی تونل‌های مترو می‌تواند محل تبلیغات تاثیر گذار و درآمدزا باشد و این در حالی است که در سایر کشورها تبلغیات به درون تونل های مترو رفته و ما هم در حال تعقیب این مسئله هستیم.

وی با بیان این که برخی رنگ‌های شاد در آمیزه‌های دینی‌مان نیز مورد تاکید قرار گرفته، تصریح کرد: اما عرفا مردم به سمت خاکستری و سیاه گرایش دارند در حالی که استفاده از رنگ در شهر آسان، کم هزینه اما پر بازده است که در دستور کار قرار دارد.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی در خصوص موضوع محله جماران که امروز نیز در دستور کار شورای عالی شهرسازی و معماری قرار داشته است، گفت: جماران یک محله نیست، جماران یعنی ایران و اتفاقاتی که در جماران افتاده حتی می توان از زبان دیگران هم اهمیت آن را فهمید. هنگامی که نماینده گورباچف به دیدار امام در جماران آمده است نوشته وقتی از ماشین پیاده شدم انتظار داشتم به سرسرایی بزرگ وارد شوم که در نهایت به کاخی منتهی می شود، اما وارد روستایی شدم و در خانه ای معمولی وارد شدم و موارد دیگری نیز از چنین تفسیرهایی وجود داشته، لذا با این نگاه جماران یک محله نیست و در سه سطح می توان آن را مورد توجه قرار داد. در سطح اول نقش جهانی است که پیام ساده زیستی و مواجهه با مردم توسط امام در آن وجود دارد.

وی تاکید کرد: سطح دوم سطح ملی است که بسیاری از موارد فرهنگی باید ثبت شود که این اتفاق افتاده، باید حریم داشته باشد که سازمان میراث فرهنگی باید این کار را انجام دهد؛ اما طرح ویژه ای در شورای عالی شهرسازی برای این محله به تصویب رسیده که امروز این طرح عمل کرده و جماران به شکل سابق نگهداشته شده است. مجموعه پلاک هایی که در این طرح بوده ۱۴۶ پلاک است که حدود ۳۵ پلاک در تملک دولتی ها، شهرداری و موسسه نشر امام است و ۱۰۴ پلاک درگیر این موضوع هستند.

شهردار تهران اظهار کرد: به این ترتیب درگیری عمومی فراگیری نیست و عمدتا پلاک های جنوبی این محدوده نیز ساخت و ساز کردند. در جلسه امروز شورای عالی شهرسازی موضوع مطرح شد. هر چند که من تا آخر جلسه حضور نداشتم اما توجه به مقیاس ملی و درخواست های مردمی مورد توجه قرار دارد و شورا همه موارد را در نظر می گیرد.

حناچی با تاکید بر اینکه آخرین مصوبه این محله در شورای عالی شهرسازی بوده و طرح ویژه ای توسط این شورا برای جماران به تصویب رسیده افزود: بازبینی این طرح در دستور کار شورای عالی شهرسازی قرار گرفته که این موضوع خارج از عرف نیست. پیش از انقلاب نیز بسطام با جمعیت حدود ۴۰۰۰ نفر به دلیل آثاری که در آنجا قرار داشته، مصوبه شورای عالی شهرسازی داشته و شورای عالی در موارد پر اهمیت می تواند ورود پیدا کند و طرح های ویژه ای را تصویب کند و سپس بازنگری آن را انجام دهد.

وی در خصوص بازپس گیری املاک شهرداری تهران و همچنین فروش عمارت اقدسیه گفت: در گزارش اولیه سازمان املاک، ۳۰۰۰ ملک از املاک شهرداری در اختیار غیر بود که طبیعتا بسیاری از آنها مصوبه شورا را نداشت. لذا کمیته ای سه نفره تشکیل دادیم که تشخیص می دهد کدام املاک در اختیار غیر باشند و سایرین نیز بازپس گیری می شوند. تعداد زیادی تا کنون بازپس گیری شده و این کار در حال استمرار است. برخی مقاومت ها در این موارد وجود دارد که با همکاری دادستانی پیگیر هستیم.

تعیین تکلیف ملک اقدسیه و ساختمان روزنامه اطلاعات

شهردار تهران افزود: در مورد فروش املاک نیز از طریق مزایده عمل می کنیم و با برگزاری مزایده هایی که با قیمت کارشناسی انجام می شود ممکن است متقاضی داشته باشند و یا متقاضی برای آنها وجود نداشته باشد. در مورد ملک اقدسیه نیز مزایده انجام شده، متقاضی نیز وجود دارد و در حال انجام فرآیند هستیم. همچنین در مورد ساختمان روزنامه اطلاعات نیز مشکلات حقوقی را حل کرده ایم و پنج دانگ از شش دانگ این ملک به نام شهرداری شده و در حال حل و فصل یک دانگ باقیمانده هستیم.

شهردار تهران در خصوص اجرای طرح ترافیک در شهر تهران پس از شیوع کرونا ویروس گفت: طرح ترافیک تهران چند بار اجرایی و لغو شده. اما در اواخر سال گذشته و در نیمه اسفند با اوج گیری کرونا طرح ترافیک در شورای ترافیک تهران برداشته شده و بار دیگر با بررسی ها این طرح اجرایی شد. البته هنگامی که مقرر بود طرح اجرا شود مصاحبه ای انجام شده بود که به احترام حرف استاندار یک هفته اجرای طرح را به تعویق انداختیم. بی تردید ما تقاضای سفر را سفارش نمی دهیم و تنها آن را مدیریت می کنیم.

در سایر نقاط دنیا نه تنها طرح ترافیک ملغی نشده بلکه سخت گیرانه تر اجرا شده

به گفته حناچی، در کمیته مربوطه در ستاد کرونا موضوعی مطرح شد که میزان دورکاری تا ۵۰ درصد افزایش پیدا کند که این موضوع نیز تبعاتی همچون افزایش سفرهای بین شهری را به همراه داشت؛ لذا این پیشنهاد قبول نشد و مقرر شد طرح ترافیک یک هفته ملغی شود و در این مدت تردد و میزان ابتلا و ... مورد سنجش قرار گیرد. بررسی های ما نشان می دهد در سایر نقاط دنیا نه تنها طرح ترافیک ملغی نشده بلکه سخت گیرانه تر اجرا شده و در کنار آن مسیرهای دوچرخه را توسعه دادند.

اختصاص سهمیه طرح ترافیک به پزشکان و پرستاران با تأیید وزارت بهداشت

وی تاکید کرد: برای پزشکان و پرستاران سهمیه ای در نظر گرفته می شود تا با تأیید وزارت بهداشت به آنها تعلق پیدا کند.

شهردار تهران درباره حادثه ای که برای تعدادی از پاکبان ها در هفته گذشته در پل سیدخندان رخ داد، گفت: نیروهای شهرداری در چند دسته قابل تقسیم هستند. آن دسته که ما به صورت مستقیم با آنها قرارداد داریم به آنها تعهد داریم و پیگیر هستیم، اما برخی به صورت پیمانکاری هستند که همگی آنها بیمه هستند و مطابق بیمه کار آنها پیگیری می شود. ما بخشنامه ای داشتیم که در بزرگراه ها افراد پیاده نباید حضور داشته باشند که این موضوع در حال پیگیری است.

وی در مورد ناوگان اتوبوسرانی تهران نیز افزود: برای ۵۰۰ دستگاه اتوبوس از محل اعتبارات ستاد کرونا برای نوسازی اقدام کرده ایم؛ البته عملا این اتوبوس ها بعد از بازسازی نو می شوند.

حناچی در خصوص وضعیت پله‌های برقی معابر که عمدتا خراب است گفت: بعد از شرایط تحریم تامین قطعات پله برقی‌ها دچار اختلال شد که درصدد حل این مشکل هستیم.

وی در خصوص انتقاد برخی از مسوولان در مورد وضعیت نابسامان شرکت‌ها و سازمان‌های شهرداری تهران تصریح کرد: این مسئله درست نیست چرا که امسال برای اولین بار مجامع بسیاری از شرکت‌ها به موقع برگزار و به تصویب رسید به گونه ای که هیج وقت مجمع مترو در تیر ماه برگزار نمی‌شد اما امسال این اتفاق رخ داد و حتی مجمع بانک شهر را که یکی از دعواهای ما با بانک مرکزی بود را به موقع برگزار کردیم.

وی با بیان این که ابزار ما حسابرسی افراد صاحب صلاحیت است گفت: به زودی گزارش این مجامع منتشر می‌شود.

وضعیت بدهی دولت به شهرداری‌ها

حناچی همچنین در مورد وضعیت بدهی دولت به شهرداری‌ها با بیان این که این بدهی‌ها در چند بخش ایجاد می‌شود گفت: معمولا آرای ماده ۱۰۰ دستگاه‌های دولتی و همچنین سهم دولت در پرداخت بلیت و توسعه حمل و نقل عمومی و همچنین بخشی از مطالباتی که توسط وزارت دارایی تایید می‌شود بدهی‌ها را شکل می‌دهد که ما در این مدت حدود ۵ هزار میلیارد تومان از این بدهی‌ها را تهاتر کردیم.

وی با بیان این که در بخش بلیت نیز معمولا در آخرین دقایق سال وقتی سازمان برنامه و بودجه ته خزانه را جارو می‌کشد به ما کمک می‌کند.

تخصیص اعتبارات کرونا به شهرداری

شهردار تهران در خصوص تخصیص اعتبارات کرونا به شهرداری گفت: دست به نقدترین چیزی که به ما رسید بحث بازسازی اتوبوس‌ها است که برای هر دستگاه اتوبوس ۴۰ میلیون تومان در نظر گرفتند که با این اعتبار ۵۰۰ دستگاه تعمیر می‌شود.

وی در خصوص انتقاد شورایاری‌ها در عدم تحقق پروژه‌های کوچک مقیاس محلی گفت: یکی از مراجعی که این پروژه‌ها را تایید می‌کند شورایاری‌ها هستند و همه تصمیم با آنها نیست؛ بلکه انتخاب پروژه یک فرآیند است و اخیرا نیز با رأی دیوان که در مورد شورایاری‌ها صادر شد در تاثیرگذاری‌شان یک مقدار تردید ایجاد شده که امیدواریم این مسئله حل شود. ولی دقت داشته باشید که در  انتخاب پروژه‌های کوچک مقایس محلی سعی می‌کنیم که عدالت عمومی را رعایت کنیم.

اگر خبرنگاران از ما طرح نخواهند به همه کارت بلیت رایگان می‌دهیم

حناچی در پاسخ به سوالی مبنی بر این که مبلغ کارت بلیت خبرنگاران کم است گفت: اگر خبرنگاران از ما طرح نخواهند به همه کارت بلیت رایگان می‌دهیم اما در مورد افزایش بهای این کارت این مسئله را از طریق انجمن صنفی بررسی کنید و از هر اقدامی که باعث شود استفاده از حمل و نقل عمومی در شرایط غیر کرونایی افزایش یابد استقبال می‌کنیم.

در ادامه این نشست پیروز حناچی درخصوص ساختمان پلاسکو و تأمین پارکینگ آن نیز اظهار کرد: پلاسکو ساختمانی است که قبلا برج اداری تجاری بوده و تخریب شده، در آن شرایط ضوابطی وجود نداشته و حالا می خواهیم ضوابط را در ساخت مجدد آن اجرا کنیم. مصوبه شورای تأمین که در آن عنوان شده بود در ازای صدور پروانه پول گرفته نشود قانونی نیست و صدور پروانه برای این ساختمان در حال پیگیری است. کمبود پارکینگ آن نیز در ساختمان مقابل که به عنوان پارکینگ پروانه معروف است مقرر شده تامین شود که هزینه های مقاوم سازی این ساختمان را بنیاد پذیرفته که پرداخت کند.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی در خصوص صدور برگه جریمه ورود به طرح ترافیک برای افرادی که تا قبل از ساعت تعیین شده وارد طرح شده اند، گفت: این افراد جریمه نشده بودند و تنها برای آنها پیامک ارسال شده بود که دستور داده شد ملاحظات لازم در نظر گرفته شود و نیم ساعت دیلی که ما داشتیم مد نظر قرار گیرد و همه این موارد از سیستم پاک شود.

در تلاشیم که با کاهش زباله ها ارسال کمتری به مجموعه آرادکوه داشته باشیم

وی در خصوص دفن زباله های شهر تهران نیز افزود: این موضوع بسیار پیچیده است و فرآیند گسترده ای از خانه شهروندان تا آرادکوه را شامل می شود. ما در تلاشیم که با کاهش زباله ها ارسال کمتری به مجموعه آرادکوه داشته باشیم. مطالعات طرح جامع پسماند آغاز شده اما با توجه به شرایط کرونایی تا حدودی با تأخیر مواجه شده است.

حناچی ادامه داد: تا پیش از کرونا روزانه ۷۰۰۰ تن تولید زباله داشتیم که با تلاش همکارانمان به ۵۷۰۰ تن کاهش دادیم. ایده آل ما این است که حداقل زباله ممکن به آرادکوه برده شود. با فاصله گیری از شرایط کرونایی به سمت اجرای این طرح پیش خواهیم رفت.

وی در خصوص موضوع شفافیت که مورد تاکید شورا و شهرداری تهران است نیز گفت: آنجایی که شهرداری متضرر شده از طریق بخش حقوقی شهرداری در حال پیگیری موضوع است و پرونده ها در جریان است.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی در خصوص سه شنبه های بدون خودرو نیز افزود: این موضوع بخشی از کار مدیران شهرداری است که مردم را به حمل و نقل عمومی تشویق کند و فضا برای این پروسه باز شود. این بخش بسیار کم هزینه است و تأثیرات زیادی دارد. مدیران من به تناسب فعالیت خود در مناطق در تلاش هستند مسیرهای دوچرخه سواری را به صورت پیوسته داشته باشیم. به شکلی که در حال حاضر در میرداماد دو مسیر رفت و برگشت دو چرخه ایجاد شده و امیدواریم در سایر مناطق نیز این مسیرها به یکدیگر متصل شود و موضوع دوچرخه با باور مردم عجین شود.

استفاده از دوچرخه بسیار زیادتر شده

بی تردید باید فضایی فراهم کنیم که برای مسیرهای کوتاه، شهروندان از دوچرخه استفاده کنند. این کار نیازمند همکاری مردم است و آمارها نشان می دهد نسبت به روزهای نخست این طرح را شروع کردیم استفاده از دوچرخه بسیار زیادتر شده، البته باید دوچرخه های برقی و اسکوتر نیز به این موضوع اضافه شود.

شهردار تهران در خصوص لایحه دو فوریتی جبران خسارات ناشی از شیوع کرونا اظهار کرد: حدود ۱۳ یا ۱۴ بند در این لایحه وجود داشت که برخی در مسیر کمیسیون ماده ۵ و برخی نیز که مربوط به آراء ماده ۱۰۰ بوده در حال پیگیری است. ابهامات قوه قضائیه پاسخ داده شده و شورا و فرمانداری نیز این لایحه را تصویب کرده است. لذا مانع جدی برای انجام آن وجود ندارد و در دستور کار است.

حناچی در خصوص انتصابات صورت گرفته در شهرداری تهران گفت: یکی از سخت ترین کارهای ما انتصاباتی است که باید انجام شود بعضا به دلیل سخت بودن ممکن است گاهی مماشات کنیم اما در بقیه موارد مماشاتی وجود نداشته است. ما ادعای تغییر رویکرد در شهر داشتیم که بدون شهر فروشی آن را اداره کنیم و این اتفاق افتاده. هر چند که سختی های بسیاری به همراه داشته است.

تا پایان هفته نسل اول پروژه دوره های قبل به اتمام می رسد

وی ادامه داد: پادگان ۰۶ یک نمونه آن بود. ما سهم شهرداری را در این پروژه به شهر اختصاص دادیم و توافقاتی با مجموعه نیروهای مسلح داشتیم که به تصویب شورای عالی شهرسازی نیز رسید. در ادامه نیز در این هفته امتداد مسیر استاد معین تا سی متری جی افتتاح می شود. به این ترتیب نسل اول پروژه دوره های قبل به اتمام می رسد. نسل جدید پروژه ها بخش عمده به صورت محلی است که لیست آنها نیز منتشر خواهد شد.

شهردار تهران در پاسخ به سوالی در خصوص دورکاری نیروهای شهرداری تهران گفت: به طور قطع دورکاری قبل از شرایط کرونا نیز مطرح بوده و آئین نامه آن تهیه شده است. در شرایط کرونا این موضوع بیشتر مورد توجه قرار گرفته، چرا که ما انباشت نیروی انسانی شدیدی داریم و کارمندان بعضا در فضای محدودی حضور دارند که این موجب شیوع بیشتر کرونا می شود. لذا ناچاریم که از روش های دورکاری بهره بگیریم.

وی در خصوص زیرگذر استاد معین نیز گفت: یکی از دلایل دو طرفه نشدن زیرگذر استاد معین بن بست بودن این مسیر بود که با افتتاح ادامه استاد معین تا سی متری جی این مشکل حل می شود و استاد معین در مسیر جنوبی باز می شود. لذا شرایط دو طرفه بودن این زیرگذر فراهم می شود.

وی در خصوص بکارگیری کودکان در موضوع زباله گردی و ممنوعیت آن نیز گفت: با سازمان بهزیستی و بهزیستی استان تهران و معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری تهران موضوع زباله گردها و معتادان متجاهر بررسی و پیگیری می شود. فراوانی و تراکنش موضوع زباله گردی بسیار زیاد است اما این موضوع را پیگیری کردیم و خیلی کم شده است اما همچنان ممکن است مواردی باشد. چرا که همه این چرخه زیر نظر ما نیست.

وی در خصوص تفاهم نامه شهرداری تهران با شرکت راه آهن برای مسیر راه آهن تهران تبریز گفت: به محض اینکه قسط اول توسط شهرداری به راه آهن پرداخت شود کل عرصه این محور در اختیار ما قرار می گیرد که این موضوع نیز در دستور کار قرار دارد.

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۴۷۲۹۲۱۳:۲۶:۱۵ ۱۳۹۹/۵/۱۳
جناب شهردار شما سر جریان طرح ترافیک با جان مردم بازی کردید و با لج و لج بازی باعث به خطر افتادن جان عده ای از مردم شدید
ناشناس۱۵۴۷۷۱۸۲۳:۱۸:۴۴ ۱۳۹۹/۵/۱۳
اینا همه‌شون مثل همند ، دعوای داخلی اینجماعت رو باور نمیکنیم ____ اگه درست انتخاب میکردین به این اوضاع دچار نمیشدیم
ناشناس۱۵۴۷۷۲۶۲۳:۳۸:۲۷ ۱۳۹۹/۵/۱۳
دقیقا
ناشناس۱۵۴۷۳۴۵۱۴:۳۴:۵۳ ۱۳۹۹/۵/۱۳
با رحیم پور ازغدی تو شورای فرهنگی دعوا میکنه تو جلسات دولت با حناچی!!! یه دفعه بگید ریاست جمهوری نیست دیکتاتوریه
ناشناس۱۵۴۷۵۶۳۱۸:۳۴:۲۷ ۱۳۹۹/۵/۱۳
اصل سوم قانون اساسی صراحتا ممنوعیت از دیکتاتوری و خود رایی را بیان نموده است. خوبه مردم یکبار هم شده اصل سوم رو بخونند تا بتونند برابر قانون مطالبه کنند
مردم۱۵۴۷۸۵۴۰۷:۵۹:۴۶ ۱۳۹۹/۵/۱۴
از من هم که کاره ای نیستم و تو خانه نشستم طلبکار است و تورم و گرانی و کرونا را به من ربط میدهد و وزیرش هم میگوید مردم زیاد میخورند
ناشناس۱۵۴۷۳۴۷۱۴:۳۷:۱۳ ۱۳۹۹/۵/۱۳
اعضای دولت تدبیر و امید از سال ۹۲ تا امروز همواره تلاش کرده اند با بهره گیری از 《 ادبیات تند و طلبکارنه 》منتقدانشان را خاموش و حذف کنند به ویژه آقای ....... !
ناشناس۱۵۴۷۴۳۵۱۵:۵۴:۳۷ ۱۳۹۹/۵/۱۳
ضمن تشكر از زحمات شهردار تهران خواهشمند است ايشان يك سر به خيابان لاله زار تهران بزنند اين خيابان ديگر كاملا صد درصد تجارى و مركز برق و الكتريك و لوستر شده است و مقدارى هم شغل هاى ديگرى با اين هزينه هاى سنگين اقدام به تعريض بي جهت پياده رو كرده ايد كه خيابان باريك تر شده و موجب ترافيك بيشتر از قبل ، پياده رو هم تبديل شده محل چيدن كارتن و اجناس فروشگاه ها بنظر ميرسد اين اقدام هيچ خاصيتي كه نداشت بلكه موجب ترافيك و راه بندان شد شهردار تهران واقعا براى چنين اقداماتى بايد فكربلند مدت و نتيجه كار را در نظر گرفت خيلي از هزينه ها واقعا در حال حاضر اشتباه است ، لطفا خودتان يك سري به خيابان لاله زار و منوچهرى بزنيد ممنون
ناشناس۱۵۴۷۴۳۸۱۶:۰۱:۲۲ ۱۳۹۹/۵/۱۳
ایشان بقول خود شورایی ها نه جسارت کار دارد و نه توانایی . مشکلات ..وابستگی فامیلی ایشان هم که مبرهن و آشکار است ،چرا باید در هیئت دولت شرکت کند .
ناشناس۱۵۴۷۴۴۰۱۶:۰۵:۳۸ ۱۳۹۹/۵/۱۳
کرباسچی کجا این آقا کجا؟! از کی به کی رسیدیم واقعاً
ناشناس۱۵۴۸۹۸۴۲۳:۳۱:۴۸ ۱۳۹۹/۵/۱۴
از قیاسش خنده آمد خلق را...کرباسچی..!!!! مجرم و محکوم و استاد تکرار....
ناشناس۱۵۴۷۴۸۵۱۶:۴۵:۱۷ ۱۳۹۹/۵/۱۳
شهرداری خودش زیرمجموعه وزارت کشوره و در نهایت یک سازمان زیرمجموعه دولت
ناشناس۱۵۴۷۵۳۸۱۷:۵۰:۱۳ ۱۳۹۹/۵/۱۳
جناب حناچی. به نفع شما که در این دولت شرکت نمی کنید. جلسات بی ثمر هیئت دولت.
ناشناس۱۵۴۷۵۹۷۱۹:۲۳:۳۲ ۱۳۹۹/۵/۱۳
با این کارنامه ضعیف و دشمن شاد کن شما و مجموعه بی کیفیت شورای شهر طلبکار بودن در مقابل شما حداقل سزای شماست باید محاکمه شوید برای اجرای طرح ترافیک که باعث افزایش مرگ و میر مردم تهران شده است. یک وقتی شهردار رو تو دولت راه نمیدادن حالا ایشون .. یاللعجب تو به خاطر مردم تهران باید در جلسات دولت باشی نه به خاطر خودت این حق خاص را ضایع کنی. غرور و خودپسندی یک .. .. ..
ناشناس۱۵۴۷۶۴۵۲۰:۵۰:۰۹ ۱۳۹۹/۵/۱۳
جناب آقای شهر دار. مگه سلیقه ای هست که باب میلت نیست؟ وظیفه داری شرکت کنی . مگه مردم تهران مسخره دست شمایند که همه چی را خاله بازی کردید.
ناشناس۱۵۴۷۷۸۵۰۳:۰۴:۰۲ ۱۳۹۹/۵/۱۴
این هم نمونه ای از ( ادبیات تند طلبکارنه ) حامیان تدبیر و امید
ناشناس۱۵۴۷۶۸۵۲۲:۳۰:۵۸ ۱۳۹۹/۵/۱۳
آقای حناچی. فرمودید در کشورهای دیگر استفاده از مترو بیشتر شده است. ولی نگفتید با چه شرایطی؟ آیا آنها هم مانند متروی شما با ازدحام جمعیت و بغل هم ایستادن مواجه هستند؟ آیا آنها هم چیزی به نام فروش طرح ترافیک دارند که اگر پول بدهی و طرح بخری میتوانی وارد طرح بشوی ولی اگر پول ندهی نمی توانی وارد طرح بشوی؟ و آیا آلوده کردن هوا برای پولدارها مجاز است برای بی پول ها غیر مجاز؟ شما لطفا به جای توسعه خطوط مترو فکری به حال افزایش واگن ها بکن. در ضمن طرح ترافیک باید برای همه باشد و درآمد زایی را از آن و فروش طرح را متوقف کنید. رفتار دو سویه اثر عکس می گذارد.
ناشناس۱۵۴۷۷۲۰۲۳:۲۵:۲۶ ۱۳۹۹/۵/۱۳
از حناچی بپرسید هفته اول که طرح را اجرا کردند خودش گفت از ساعت ۱۴ یکبار خروج رایگان که از هفته های بعد کردنش ۱۴:۳۰ ولی هرکس هفته اول ساعت ۱۴ خارج شده بود را جریمه کردند با اینکه خبرنگاران دیگر شدند و شهردار گفت اصلاح میکنم هنوز درست نکردند آیا شائبه گرفتن پول از جیب مردم نیست ؟!!!
ناشناس۱۵۴۷۷۲۷۲۳:۴۰:۳۳ ۱۳۹۹/۵/۱۳
شهرداری دنبال پول است همه همشهری ها لطفا کمک کنیم تا خوشحال شود راه درآمد مهم نیست
ناشناس۱۵۴۸۹۸۶۲۳:۳۲:۴۶ ۱۳۹۹/۵/۱۴
دست کم برای ظاهر سازی هم شده، دو متر مترو افتتاح کنید

پربحث‌های دیروز

 1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 2. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

 3. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

 4. رهگیری ناو هواپیمابر «نیمیتز» توسط پهپادهای نیروی دریایی سپاه

 5. رکورد حباب سکه زده شد/ دلیل افزایش قیمت طلا و سکه چیست؟

 6. بهترین تک تیرانداز دنیا با ۳۰۰۰ شلیک موفق

 7. چرا «سریال دل» به دل کسی ننشست؟

 8. دانشگاه یا آکواریوم ماهی‌های تزئینی؟!

 9. گوشت ارزان شد/ تخم‌مرغ به شانه ای ۵۰ هزار تومان می‌رسد؟

 10. علیزاده‌‌طباطبایی: میترا استاد با اسلحه نجفی کشته نشده است!

 11. روایت رئیس جمهور از حضور فرزندان رهبر معظم انقلاب در جنگ تحمیلی

 12. رزمایش مشترک ایران، روسیه و چین موسوم قفقاز ۲۰۲۰

 13. بخشی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در یک نگاه + جدول

 14. یک ایده برای جلوگیری از افزایش کرونا؛ راه‌اندازی «گشت ارشاد کرونایی» در اصفهان

 15. پشت‌پرده واردات ۷۰۰ پورشه توسط پیرزن روستایی چیست؟ + فیلم

 16. جزئیات جلسه وزارت صنعت با تولیدکننده معروف ورشکسته

 17. بزرگترین سفره نذری حضرت رقیه(س)

 18. دل‌نوشته وزیر بهداشت خطاب به سردار سلیمانی

 19. حفظ تمامیت ارضی از حکومت قاجار تا امروز

 20. مشاور بایدن: اگر ایران به پایبندی کامل به برجام بازگردد ما هم به آن برمی‌گردیم

 21. آمار طلاق برای اولین بار کاهش یافت

 22. توقیف محموله ۱۰۰ هزار دلاری مدیرعامل استقلال

 23. همنوایی دوباره اروپا با آمریکا ضد تهران/ احضار سفیران ایران

 24. ناگفته‌های قالیباف از «روز شهادت حاج احمد کاظمی» و «مقاومت جانانه حاج قاسم در دمشق»

 25. ظریف؛ روسیه و چین نقش رهبری را در برابر قانون شکنی آمریکا ایفا کردند

پربحث‌های هفته

 1. جدول/ نرخ امروز طلا و سکه؛ دلار ترمز برید

 2. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

 3. حمله با قمه به یک مغازه‌دار در تهران

 4. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

 5. محصولات مدیران‌خودرو ۶۳ تا ۱۷۰ میلیون تومان گران شد + قیمت‌ها

 6. ترامپ برای به نتیجه رسیدن تحریم‌ عجله ندارد/ هیچ دموکراتی به دستاورد او دست نمی‌زند

 7. نیویورک تایمز: آمریکا نتوانست ایرانی ها را به زانو درآورد

 8. اشکهای یک تولید کننده ایرانی/ به دادم برسید/ جز عدالت هیچ نمی‌خواهم

 9. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

 10. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

 11. نامه قرارگاه خاتم‌الانبیاء به رئیس جمهور درباره انتقال پایتخت

 12. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

 13. گرانی خودرو تا کجا!؟

 14. انقلابی‌گری و دنا پلاس

 15. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

 16. جهانگیری: فشار بر دولت جز افزایش مشکلات مردم دستاوردی ندارد/ دولت نمی‌تواند به تنهایی مسائل را حل کند

 17. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

 18. ماجرای تحویل خودروی «دناپلاس» به «نمایندگان مجلس» چیست؟

 19. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

 20. رهگیری ناو هواپیمابر «نیمیتز» توسط پهپادهای نیروی دریایی سپاه

 21. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

 22. رکورد حباب سکه زده شد/ دلیل افزایش قیمت طلا و سکه چیست؟

 23. آتش‌سوزی گسترده در شهر لبنیات میهن

 24. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

 25. بهترین تک تیرانداز دنیا با ۳۰۰۰ شلیک موفق

ابر آروان

پربحث‌های اخیر

  پربحث‌های هفته

  1. دعوا در ماجرای الزام قانونی حجاب بر سر چیست؟

  2. چند نکته درباره تحویل «دناپلاس» به نمایندگان مجلس

  3. «آیا واشنگتن کر است»؟!/ واکنش منفی جهانی به ادعای بازگشت تحریم های سازمان ملل/ روسیاهی دوباره برای کاخ سفید

  4. هشدار فرمانده سپاه به رئیس جمهور آمریکا: انتقام ما قطعی است/ اهل شرف و جوانمردی هستیم و سفیر زن را هدف قرار نمی‌دهیم

  5. چرا نمایندگان مجلس خودروی دناپلاس گرفته‌اند؟/ عضو هیئت رئیسه: به مردم حق می‌دهیم حساس باشند، اما چه باید ‌کرد

  6. توکلی به نمایندگان: خودروهای ارزان تر را جایگزین خودروهای لوکس تحویلی کنید/ تصمیم مجلس در تامین خودرو اشتباه بود

  7. نماینده مجلس: شاسی بلند می‌خواهم/ چرا باید به مردم توضیح دهیم!

  8. بلاتکلیفی وزارت صمت/ روحانی وزیر جدید را معرفی می‌کند؟

  9. واکنش یک امام جمعه به خودروی دناپلاس نماینده مجلس

  10. ضرب و شتم یک کارشناس در استودیویِ شبکه«من و تو» به جرم بیان نظر مخالف + فیلم

  11. واکنش سخنگوی هیات رئیسه مجلس به تحویل خودروی دناپلاس: برخی نمایندگان خودروی مناسبی برای سرکشی ندارند

  12. پیروز جدال اخیر برجامی بین آمریکا و ایران

  13. نماینده مجلس از دریافت خودرو انصراف داد

  14. بخشی از دستاوردهای دولت تدبیر و امید در یک نگاه + جدول

  15. ایزدی: واکنش صحیح به فعال‌شدن مکانیسم ماشه، خروج از NPT است/ خروج از برجام برای ما سودی ندارد

  16. افزایش نگران‌کننده مبتلایان به کرونا/حرکت زیرپوستی یار دیرین احمدی‌نژاد به سمت پاستور/لاریجانی ناطق‌ ۷۶ می‌شود؟/ روحانی: امروز آمریکا شکست خورد

  17. جزییات تازه از اقدام ایران برای پیش‌خرید واکسن کرونا/ روایت رفیق ۴۰ ساله از قاسم سلیمانی/ دلایل عجیب زیباکلام برای حمایت از بایدن/ احتمال حضور نزدیکان روحانی در انتخابات وجود دارد

  18. حسین شریعتمداری: دست‌مریزاد سردار سلامی

  19. قوی تر از سالهای دفاع مقدسیم

  20. رسوایی شبکه سلطنت‌طلب/ پاسخ ظریف به سوالی درباره قصاص نوید افکاری/ دلیل ادامه جنگ بعد از فتح خرمشهر به روایت سردار کوثری/ روحانی بعد از پایان ریاست جمهوری کجا می‌رود؟

  21. باید ابرقدرت شویم ؛ امپراتوری مستضعفین

  22. زنان می‌توانند کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۰ شوند؟

  23. ناگفته‌های قالیباف از «روز شهادت حاج احمد کاظمی» و «مقاومت جانانه حاج قاسم در دمشق»

  24. رهبر انقلاب: دفاع مقدس بخشی از هویت ملی ما است/ پذیرش قطعنامه از سوی امام (ره) مبتنی بر عقلانیت و تدبیر بود/ امسال زیارت اربعین را در منزل بخوانیم

  25. علت اصرار دولت به حضور یک طرفه در برجام چیست؟!

  آخرین عناوین