روزنامه جوان: جمشید شارمهد ۱۰ مرداد در تاجیکستان دستگیر شده است

 3990512088 ۱۰ نظر، ۰ در صف انتشار و ۶ تکراری یا غیرقابل انتشار
روزنامه جوان: جمشید شارمهد ۱۰ مرداد در تاجیکستان دستگیر شده است

روزنامه جوان نوشت: «جمشید شارمهد، سرکرده گروهک تروریستی تندر یا همان انجمن پادشاهی ایران که از خاک امریکا عملیات‌های تروریستی در خاک ایران را هدایت می‌کرد، اکنون در اختیار وزارت اطلاعات ایران است. اطلاعات رسیده حکایت می‌کند که او جمعه ۱۰ مرداد ۹۹ به دست سربازان گمنام امام زمان (عج) در تاجیکستان دستگیر شده است. 

خبر دستگیری سرکرده گروهک تندر در خارج از ایران، یادآور شیوه دستگیری نیما زم طی عملیات فریب و با شیوه‌های پیچیده اطلاعاتی بود. وزارت اطلاعات گفته که به زودی جزییاتی از این دستگیری را رسماً اعلام می‌کند. شارمهد مقیم امریکا بود و پس از فرود فولادوند، سرکرده قبلی و بنیانگذار تندر، لیدری این گروهک را بر عهده گرفت. او پیش از این هم از اعضای اصلی انجمن بود و مدیریت رادیو تندر را بر عهده داشت.

انجمن مرگ

مردم ایران با عبارت «انجمن پادشاهی ایران» در فروردین ۸۷ آشنا شدند. ۲۴ فروردین ۱۳۸۷ ساعاتی از آغاز شب گذشته بود که خبر انفجار در حسینیه سیدالشهدای شیراز منتشر شد. آن شب برای مردم شیراز و ایران تبدیل به شبی دردناک و خاطره‌ای غمبار شد. ۱۴ تن از جمله دو کودک که در حسینیه سیدالشهدا وابسته به انجمن رهپویان وصال حضور داشتند، در این انفجار شهید و بیش از ۲۰۰ نفر مجروح شدند. مقامات امنیتی کشور ابتدا هر گونه عملیات تروریستی و خرابکاری را در این حادثه رد کردند و وقوع انفجار را به نمایشگاه مرتبط با دفاع مقدس و مهمات جنگی حاضر در آن نسبت دادند. کمتر از یک ماه بعد و با اعلام خبر دستگیری عوامل بمبگذار، غلامحسین محسنی اژه‌ای، وزیر وقت اطلاعات اعلام کرد که «علت اینکه عمدی بودن حادثه زودتر به اطلاع مردم رسانده نشده، تلاش برای دستگیری عامل اصلی حادثه بوده است.» در واقع دادن اطلاعات نادرست، نوعی عملیات رسانه‌ای برای فریب بمبگذاران بود.

بی‌بی‌سی فارسی همان زمان نوشت که «پس از وقوع انفجار، بیانیه‌ای در سایت اینترنتی موسوم به انجمن پادشاهی ایران منتشر شد که در آن مسئولیت انفجار به “تکاوران” این انجمن نسبت داده شده بود. در این بیانیه آمده بود که حسینیه سیدالشهدا، محل رفت و آمد“افراد بسیجی فعال و خواهران زینب و سر فرماندهان آن‌ها بوده که ”در سال‌های اخیر در سرکوب قهرآمیز جوانان و زنان ما بخصوص مبارزان مدنی شرکت فعال داشته اند.» بی‌بی‌سی می‌افزاید: «سایت انجمن پادشاهی ایران به فرود فولادوند تعلق دارد که در سال‌های گذشته از محل سکونت خود در شمال لندن و از طریق یکی از شبکه‌های تلویزیونی فارسی زبان امریکا به تبلیغ علیه دین اسلام و نظام جمهوری اسلامی می‌پرداخت و مردم را به شورش علیه این نظام و بازگرداندن حکومت شاهنشاهی فرامی خواند.»

مرحوم هاشمی رفسنجانی در مورد این حادثه و اعلام تروریستی و عمدی بودن آن گفت: «گرچه مسئولان امنیتی در روز‌های اول منکر بودند که این تخریب است، به خاطر مصالحی که خود تشخیص داده بودند، و ظلم کردند به مردمی که آنجا مجروح شدند، ۲۰۰ نفر آسیب دیدند و کسانی که واقعاً شهید شده بودند آن‌ها را شهید نشناختند، ولی خب وزیر اطلاعات دیروز مسئله را حل کرد و گفت تخریب است و یک عقده از دل مردم شیراز که می‌دیدند نظریه اول درست نیست، باز کرد.» گفته می‌شود جمشید شارمهد، فردی که روز گذشته خبر دستگیری‌اش اعلام شد، طراح عملیات انفجار حسینیه شیراز بوده است. به گفته رسانه‌ها بمب هشت پوندی منفجر شده ساخت انگلیس و کنترل از راه دور و برای کشتن هزار نفر کافی بوده‌است، اما کارگذاشتن بمب در کنار ستون و نحوه ریزش ساختمان تلفات را محدود کرده‌است.

انفجار حسینیه سیدالشهدای شیراز گرچه غمبارترین، ولی تنها اقدام این گروهک تروریستی نبود. عوامل این گروهک تروریستی در حالی که مهیای بمب‌گذاری در نمایشگاه کتاب تهران می‌شدند، با یک اشتباه خود را لو می‌دهند. آنان هشت کیلوگرم مواد منفجره را از شیراز به تهران منتقل کرده و قصد بمب‌گذاری در مصلای تهران هم‌زمان با برگزاری نمایشگاه کتاب را داشته‌اند که در حین فراوری و آماده‌سازی بمب، موارد منفجره مشتعل و یکی از آنان کشته و باقی عوامل دستگیر می‌شوند.

در سال ۱۳۸۸ انفجاری در بخش کفشداری حرم امام به وقوع پیوست. انجمن پادشاهی ایران در یک بیانیه افرادی تحت عنوان «تکاوران تندر» را مسئول این انفجار اعلام کرد. در این انفجار بیژن عباسی با نام مستعار «پیروز» -یکی از نیرو‌های انجمن پادشاهی- کشته شد. او قصد ورود به داخل حرم را داشته که شناسایی می‌شود و خود را مقابل کفشداری حرم منفجر می‌کند. برخی دیگر از عوامل این گروهک هم در اغتشاش عاشورای ۸۸ دستگیر شدند. بخشی هم در جریان عملیات ناکام انفجار سد سیوند دستگیر شدند. سایت هابیلیان در مورد این گروهک نوشته: انفجار مقابل منزل امام جمعه نهاوند در ۲۴ دی ۱۳۸۸ از دیگر اقدامات تروریستی انجمن پادشاهی است. این گروهک در ترور شهید مسعود علی‌محمدی از دانشمندان صنعت هسته‌ای کشور نیز نقش داشت.

گروهک تروریستی تندر طی برنامه‌ریزی‌های صورت‌گرفته توسط سرویس‌های اطلاعاتی غربی به‌دنبال عملیات تروریستی شیمیایی و میکروبی در نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران و عملیات تروریستی در کنسول‌گری روسیه در رشت نیز بود، اما با هوشیاری نیرو‌های امنیتی موفقیتی به دست نیاورد. از دیگر طرح‌های تروریستی ناموفق این گروهک می‌توان به طرح انفجار مخازن و خطوط انتقال نفت در بندر گناوه، بمب‌گذاری در حرم حضرت معصومه (س) و مجلس شورای اسلامی اشاره کرد که این طرح‌ها نیز عقیم ماند و اجرایی نگردید.

مرگ انجمن

چهار نفر به عنوان اعضا و لیدر‌های اصلی این گروهک شناخته می‌شوند؛ فتح‌الله منوچهری با نام مستعار فرود فولادوند (سرکرده سابق انجمن)، الکساندر ولی‌زاده، ناظم اشمیت و جمشید شارمهد که سخنگوی انجمن پادشاهی و مدیر رادیو و سایت تندر بود و پس از فرود فولادوند، لیدری آن را برعهده گرفت.

سه نفر دیگر، خرداد سال ۹۰ در سفری به ترکیه و کردستان عراق، ناپدید شدند و از آن پس، اطلاعی از سرنوشت آنان در دست نیست. چه ادعای سازمان عفو بین‌الملل را بپذیریم که می‌گوید این سه نفر را نیرو‌های امنیتی ایران ربوده و دستگیر کرده‌اند و چه سخن دختر فولادوند را بپذیریم که از حضور پدرش در فلسطین اشغالی خبر داده، در هر حال، انجمن پادشاهی ایران را، انجمنی که می‌خواست برای ایران و برای جمهوری اسلامی مرگ را رقم بزند، دیگر باید مرده به حساب آورد. مرگ انجمن پادشاهی ایران با مفقود و دستگیر شدن اعضای اصلی آن رقم خورده است.»

دیدگاه کاربران

ناشناس۱۵۴۶۱۱۶۱۲:۵۳:۳۸ ۱۳۹۹/۵/۱۲
سرنوشت دشمنان ایران نابودیست
سعید۱۵۴۶۱۷۲۱۳:۳۶:۱۷ ۱۳۹۹/۵/۱۲
هرکس هستی با هر دین و آیین و دیدگاه سیاسی نباید به مردم و کیان کشورت خیانت کنی و کارهای کورکورانه خشن انجام دهی. یک وطن پرست
مجی۱۵۴۶۲۷۰۱۴:۴۰:۵۰ ۱۳۹۹/۵/۱۲
درود بر بچه های وزارت خدا قوت
ناشناس۱۵۴۶۴۵۹۱۶:۴۸:۵۴ ۱۳۹۹/۵/۱۲
این موضوع که گفتند انفجار حسنیه در شیراز نتیجه انفجار مهمات و مین باقی مانده از یک برنامه دفاع مقدس بوده پس چی بود موضوعش ؟
ناشناس۱۵۴۶۵۲۷۱۷:۴۲:۱۵ ۱۳۹۹/۵/۱۲
تخلیه اطلاعاتی بعدشم مجازات در ملا عام با حضور خانواده شهدا
ناشناس۱۵۴۶۵۴۴۱۷:۵۸:۴۴ ۱۳۹۹/۵/۱۲
مرگ بر شاه پرستان
ناشناس۱۵۴۶۶۱۹۱۹:۰۱:۵۰ ۱۳۹۹/۵/۱۲
اصلا مهم نیست کجا دستگیر شده مهم آنست که باید به سزای جنایت ننگینش برسد وهمکارانش هم شناسایی وبشدت مجازات شوند
سید۱۵۴۶۶۴۶۱۹:۴۲:۵۶ ۱۳۹۹/۵/۱۲
دمتان گرم شادمان نمودید
مادربچه هاو معلم مدرسه۱۵۴۶۸۹۰۰۱:۳۰:۴۷ ۱۳۹۹/۵/۱۳
حمایت آمریکاواروپا ازین تروریست‌ها، مایه ی شرم بشرپرادعای غربیست.
هیوا۱۵۴۷۰۴۱۰۹:۳۳:۰۱ ۱۳۹۹/۵/۱۳
مکرو ومکراله واا.. خیرالماکرین
یکتانتتریبون

پربحث‌های هفته

 1. «زبان آوری» به جای کارنامه؟!

 2. حقوق‌های نجومی کماکان پابرجاست/ تصویری از فیش حقوقی ۸۵ میلیون تومانی تاجگردون در پست جدید

 3. نامزدهایی به دنبال خواستگار !

 4. مناظره به شیوه کابوی های آمریکایی !

 5. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 6. پیش بینی عجیب عرفات پیش از مرگ درباره فلسطین

 7. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 8. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 9. سردار شما چندکلاس سواد داشتی ...

 10. چرا آمریکا «اسد» را دوست ندارد

 11. مهریه بالاتر از ۱۴ سکه، بدون گواهی استطاعت مالی را ممنوع کنید

 12. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 13. سوال بی‌رودربایستی با مردم؛ آیا امسال رأی می‌دهید؟

 14. آقای رییسی بگذر !

 15. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 16. روایت سیزدهم| مناظره غیر منتظره/ رکوردشکنی مناظره در تلوبیون/ شوخی کاربران با امضای همتی! / پست معنادار سایت رهبری در اینستاگرام

 17. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 18. حضور سید ابراهیم رئیسی در جمع مردم ورامین

 19. آیا مناظره های تلویزیونی را باید جدی گرفت؟!

 20. همتی: من هم ۲۰ دقیقه وقت اضافه می‌خواهم

 21. برای دختر حاج قاسم نه!

 22. قضاوت آشنا درباره مستند زاکانی

 23. ابراهیم رئیسی در پاسخ به سوالی درباره افزایش قیمت بنزین

 24. ویکیپدیا فارسی دروغ می‌گوید

 25. روایتی تکان‌دهنده از همسر شهید مدافع حرم که باعث تعجب رهبر معظم انقلاب شد

ابر آروان

پربحث‌های هفته

 1. «زبان آوری» به جای کارنامه؟!

 2. نامزدهایی به دنبال خواستگار !

 3. مناظره به شیوه کابوی های آمریکایی !

 4. چیزی از مناظره ها دستگیر مردم شد؟!

 5. یک کیک خوشمزه و سهم ناچیز اکثر مردم !

 6. کوتاه درباره ماجرای شش‌کلاس سواد!...

 7. سردار شما چندکلاس سواد داشتی ...

 8. فراخوان زاکانی از مردم درباره دولت روحانی

 9. آقای رییسی بگذر !

 10. افشاگری وزیر اسبق کشاورزی درباره مدرک تحصیلی مهرعلیزاده / ماجرای حکم‌های آقای کاندیدا برای خودش!

 11. روایت سیزدهم| مناظره غیر منتظره/ رکوردشکنی مناظره در تلوبیون/ شوخی کاربران با امضای همتی! / پست معنادار سایت رهبری در اینستاگرام

 12. روایت سیزدهم| آب پاکی واعظی روی دست همتی!/ رییسی: تصمیم بنزینی را قبل از جلسه سران قوا گرفته بودند/ توهین فرزند مرعشی به زاکانی

 13. آیا مناظره های تلویزیونی را باید جدی گرفت؟!

 14. همتی: من هم ۲۰ دقیقه وقت اضافه می‌خواهم

 15. برای دختر حاج قاسم نه!

 16. قضاوت آشنا درباره مستند زاکانی

 17. رییسی گذشت !

 18. واکنش فعالان فضای مجازی به مناظره اول / کدام نامزدها بهتر ظاهر شدند ؟

 19. دستور رئیسی برای جمع‌آوری بنرها و عکس‌های تبلیغاتی از سطح شهر

 20. عنابستانی یک‌ قدم به دادگاه نزدیک‌تر شد/ بیانیه گروسی علیه ایران/ توضیحات قوه قضائیه درباره کلیپ جنجالی/ تحلیل آذری‌جهرمی از نحوه خداحافظی روسای جمهور

 21. پاسخ محسن رضایی به انتقاد دختر شهید باکری

 22. مهرعلیزاده دکتری «مهندسی اقتصاد» ندارد!

 23. احمد توکلی: اگر تحزب حاکم بود، احزاب خودشان کار شورای نگهبان را می کردند

 24. نامه همتی به روحانی برای «۵ هزار تومان شدن بنزین» منتشر شد+ سند

 25. اظهارات یک دانشجوی ایرانی دانشگاه تیلبرگ هلند درباره مدرک تحصیلی مهر علیزاده

آخرین عناوین